Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94651) phulee válasza Patice (#94643) üzenetére


phulee
tag

Két AP lesz legfeljebb, akkor is javasolt? Ha igen, akkor kap szoftverest.

(#94652) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Most találkoztam a mercusys márkával. Milyen az általános vélemény róla? Elég jó árban találtam mesh rendszert is tőlük, épp vásárlás előtt állok, ezért kérdezném, hogy érdemes-e vele foglalkozni. Azt láttam, hogy pár oldal tp-link néven forgalmazza, ez talán bíztató, de ismeretlenül nem szeretnék beleugrani.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#94653) Dr.NX válasza Flowtation (#94652) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A TP-Link almárkája, bár hivatalosan ezt nem kommunikálják.
Nagyon low budget, alap felhasználásra ajánlott, ne erre akard a torrentezős NAS-t kötni.
Ugye nem ezt a Halo S12-t vennéd a 100 megabites portokkal?

Elfogadom a sütiket.

(#94654) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

(#94655) Flowtation válasza Dr.NX (#94653) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi. Nem, a H50G-t néztem ki. De ha ennyire alap, akkor inkább spórolok egy deco M4 szettre. :R Valami mesh rendszert szeretnék mindenképpen.
Honnan tudod, hogy van torrentezős nas-om? :DDD

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#94656) amadeus11


amadeus11
senior tag

Sziasztok! Ezen routerek közül melyiket ajánlanátok? Normál netezés, nagy WIFI hatótáv ami fontos. Melyik router lenne jobb, időtállóbb?
MERCUSYS MR70X AX1800 (7ezer) , TP-link ArcherAX10 (9 ezer) , Xiaomi Mi 4A gigabit? Vagy 10 alatt van valami ajánlott? :R

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#94657) Dr.NX válasza Flowtation (#94655) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Azt már amúgy sem veszed meg, mert elfogyott. :)

Elfogadom a sütiket.

(#94658) Dr.NX válasza amadeus11 (#94656) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az első kettőt vedd meg, féláron vannak. Az AX10 hatótávra volt már itt panasz, de max. eladod, ha nem jön be.

Elfogadom a sütiket.

(#94659) amadeus11 válasza Dr.NX (#94658) üzenetére


amadeus11
senior tag

Köszi közben el is fogyott mind a kettő! Majd legközelebb! :D

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#94660) jack982 válasza Dr.NX (#94654) üzenetére


jack982
aktív tag

az már 21k per pill.
ezt a mocskos inflációt :D

[ Szerkesztve ]

(#94661) _q


_q
addikt

A fő router egy AX86S, jelenleg merlin van rajta, bár nem egyszer beállítottam az alap részeket, mélyebben nem nyúltam bele így nem biztos, hogy a merlin nekem ad pluszt.

2. routernek node-nak AX56U vagy AX58u v2 közül melyiket vennétek, ha árban 8 ezer Ft különbség van a kettő között? Merlin miatt döntök nehezen, 2. routernek mennyire indokolt a merlin vagy jó oda a gyári firmware is?

(#94662) Patice válasza phulee (#94651) üzenetére


Patice
nagyúr

Részemről már egy felett javasolt. :D
Szoftveres is OK, csak akkor jó ha az egy 24/7 bekapcsolt gépen fut, vagy reggel indul a kontrolleres gép is.
Docker képes NAS-okon is lehet futtatni a szoftveres verziót.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#94663) Gubek-Einste válasza _q (#94661) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Másodlagosnak jó lesz mindkettő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94664) _q válasza Gubek-Einste (#94663) üzenetére


_q
addikt

Itt az a kérdés inkább, hogy van annyi előnye az AX58u v2-nek akár merlin nélkül, hogy megérje azt venni az AX56U-val szemben?

(#94665) Gubek-Einste válasza _q (#94664) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Másodlagos eszközként nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94666) Bacusuz válasza _q (#94664) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ezt nem tudom de most az árukeresőn a sima ax58u 38 ert van fent iponnál ez ugyan annyi mint az 56u

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#94667) _q válasza Bacusuz (#94666) üzenetére


_q
addikt

AX56u meg 31 ezer most. Ezért a dilemma mert mind a kettő olcsóbb.

#94665Gubek-Einste
A wifi sebességet néztem előnynek, mint másodlagos router ez szempont. De akkor lehet maradok az olcsóbb megoldásnál. Köszi.

(#94668) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok!

Minap gondolkodtam hogy lehetne ügyesebben megoldani a dolgokat. Eddig egy DLink tette a szolgálatot egész jól, de komolyabbra lenne szükségem. Néztem a TP Link Archer AX72 ami igazán kecsegtető GB Wlant eredményez jóval stabilabb megoldással (marketinget olvastam). Helyzet a következő. Telekomos GB netem van (Sagecom végpontos) onnan DLink szórja a netet a 100m2 házra egész stabilan! De ami számomra fontos hogy a PS5 Wifi6-al, Galaxy S21 is Wifi6 tudjon müködni. Illetve mivel okosotthon van kiépítve így a 2,4GHZ hálózat kicsit le van terhelve(2 klíma, villanybojler,ariston, mosógép) Ezeket jól is kezeli a Dlink, de azt szeretném végig stabil legyen a házban mindenhol. Ha kell Onemesh vagy jeltoldó akkor mehet az is. 1GB net körüli sebességet szeretném elérni PS5-ön és a Galaxy S21 is. Router és az eszközök között egy 60-80cm vastag vályog vagy salak fal van. És kb 4-6m távolság!

Szerintetek a kiszemelt router megfelelő lehet? (TP link Archer AX72) keret 55k lenne max amit áldoznék rá, hogy kevesebb kábellel oldjam meg a jövőt!

Előre is köszi

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#94669) Tompika777 válasza Damage401 (#94668) üzenetére


Tompika777
senior tag

WiFi-vel gigabit szinte biztos, hogy nem lesz, főleg nem mindenütt, vályog falon át.
A kiszemelt router jó készülék, de a TP-Link OneMesh hálózat csak OneMesh képes range extenderrel alakítható ki,másik router nem kapcsolható hozzá.
Itt alapból bejön a képletbe, hogy ha csak wifi 6-ban gondolkozol, akkor egy AX képes TP-Link extender ára 30ezer magasságában van, plusz ugye a router ára, és máris messze vagy az 55ezres kerettől.
Ha visszaolvasol, akkor ilyenre inkább Asus-t ajánlanak, több routert kábelesen összekötve AiMesh-t kialakítva,de az általad megjelölt keretbe két Asus AX55-ös fér nagyjából bele.

(#94670) Damage401 válasza Tompika777 (#94669) üzenetére


Damage401
senior tag

Asus elvből nem szeretnék, rossz szájíz. Viszont akkor működhet ha router mellé egy wifi extendert is veszek? Router mellé?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#94671) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!

Szívesen fogadnék hasznos tanácsokat, hogy hogy lehetne költséghatékonyan (vagyis inkább, hogy egyből a jó terméket / termékeket vegyem) növelni a Wi-Fi lefedettségemet és a jel erősségét DIGINet 1000 előfizetés mellett.

Adott egy két szintes, 97 m2-es családi tégla ház, ami elég tagolt, szomszédok 10 méterre.
A router (TP-Link Archer C9 AC1900) a földszinten van, ott nincs különösebb gond, viszont az emeleten már igen gyenge a jel és a sebesség. Első körben arra gondoltam az összefoglalóban ajánlottak alapján, hogy 2 vagy 3 darab (inkább 3) Deco M4-el kéne megtámogatni a rendszert.
Mit gondoltok ehhez a routerhez érdemes ez a fejlesztés? Van jobb megoldás esetleg? (Az emeleten nem nagyon tudok ethernet kábelt dugni az adott készülékre.)

(#94672) Alex91 válasza knoxhu (#94671) üzenetére


Alex91
félisten

Ha jo az elektromos halozatod, akkor esetleg ez: [link]
A mostani routered meg akkor mar nem is kell.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94673) BB9000 válasza knoxhu (#94671) üzenetére


BB9000
senior tag

Hasonló helyszínen az ebben a hsz-ben leírtak alapján oldottam meg. Jó!

(#94674) knoxhu válasza BB9000 (#94673) üzenetére


knoxhu
senior tag

Az AX55 van rádugva a digi belső egységére a AC1300G Plus V3 pedig csak Wi-Fi-n veszi tovább a jelet ha jól értem? AiMesh ASUS szabvány (?!), nekem meg sajnos TP-Link routerem van, akkor azt mindenképp cserélni kéne.

Alex91 köszönöm neked is, árban ezt már kicsit húzósnak érzem.

(#94675) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Egy újonnan felépült házban szeretnénk hálózatot építeni.

A következőkre lenne szükségem:

- 8-10 portos switch
- NAS + 2TB HDD
- 5G (itt a mobilnetre célzok) Wi-Fi router

Lenne rákötve jó pár számítógép, okos TV-k, okostelefon, tablet. A cél az lenne, hogy minden szobából lehessen internetezni, filmet nézni a NAS-ról vagy éppen az okos TV-n prezentációt tartani a NAS-on lévő dokumentumokról stb.

Nem feltétlenül van költségkeret.

Ehhez a felhasználáshoz milyen 5G mobilnetes router ajánlotok?

(#94676) Sinkapeter


Sinkapeter
tag

Sziasztok! A munkahelyemre (gyógyszertár) lenne szükségünk routerre. Pár éve amikor nagyobb szükség lett az EESZT miatt az állandó netkapcsolatra, akkor a rendszergazdánk Mikrotiket ajánlott és hozott egy mobilstickkel együtt , de ezt a helyi szerviz nem igazán szerette a bonyolultabb kezelése miatt. Aztán ez egy villámcsapás miatt tönkrement pár éve, azóta szenvedtünk egy régi ASUS-szal, ami most adta be a kulcsot. Öt számítógép van vezetékes kapcsolaton, plusz automata raktár, bankkártya-terminálok és két AP (ezek sima Tenda routerek AP módban), azokon aztán nyomtató, mobileszközök, a mellettünk lévő rendelő orvosainak gépei, most pl. 20 kapcsolatot látok, nagyjából ennyi is szokott lenni. Ahová ez a router kerülne nincs is szükség emiatt wifire, ezért ahogy itt próbáltam visszaolvasgatni, a TP-link ER605 jó megoldásnak tűnne a gigabites portok, és a biztonsági mobilnet miatt. Az lenne a kérdésem, hogy ehhez mindenképpen szükséges más eszközökből is Omada kompatibilis, vagy ez önmagában használható úgy, mint egy "mezei" eszköz? Esetleg van-e valami más ötlet, ami nem Mikrotik, ami mindenképpen kellene, az a mobilnet biztonsági tartalékként, illetve gigabites portok.

(#94677) Dr.NX válasza spyduck (#94675) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Amilyet sikerül találnod, óriási választék nincs. :)
Ezeket az 5G routereket találtam nagy hirtelen:

AX1800:
ZTE MC801A
Zyxel NR7101 (kültéri)
Zyxel NR5101
Zyxel NR2101
D-Link DWR-2101

D-Link DWR-978/E (AC2600)

Elfogadom a sütiket.

(#94678) kiskakas


kiskakas
senior tag

Sziasztok Urak ;)

Olyan low cost routert keresnék,ami tud Client mode-t gyárilag, minél nagyobb érzékenységű antennákkal és lehetőleg 5g-s is legyen! Tp-link vonalon tudnátok ajánlani valamit, amivel van tapasztalat? köszönöm szépen! :) :R

(#94679) Patice válasza Sinkapeter (#94676) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha nem lesz (egy darabig) egy Omada kontroller a belső hálózaton, addig van hagyományos WebGUI-s kezelőfelülete, ahol minden beállítható.
Idővel én viszont Omadás switchet és AP-ket vennék + egy kontrollert, mert így mindent egy felületről lehet kezelni.
És az egész alá kell egy szünetmentes.
Üdv:
Egy gyógyszerész kolléga :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#94680) fortune


fortune
tag

Sziasztok!
Új helyre költöztünk és digi lett a szolgáltató. Gigabites a sávszélesegem, viszont a WiFi 40-50 Mbps környékén szokott mozogni. Ha elindotok egy torrentet a torrent maximális sebessége 3-4 Mbps környékén szokott mozogni és néha teljesen leesik. Ilyenkor a mért sebesség is 10-20 között ugrál. Esetleg tudtok ajánlani egy routert amit a digis router után tudnám beüzemelni? Egy tplink c6/c7 közt gondolkoztam ha ezek megbízhatóak.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv

(#94681) Sinkapeter válasza Patice (#94679) üzenetére


Sinkapeter
tag

Nagyon köszönöm a segítséget. Elvileg minden szünetmentesen van, egy géphez van külön egy kicsi, a többi gép meg egyéb egy nagy központi UPS-re van kötve.

(#94682) Dr.NX válasza fortune (#94680) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Olvasd el az összefoglalót, ha még nem tetted volna.
A C7 helyett a mostani ~20 ezer Ft körüli bolti áron inkább a hardveresen erősebb AX modellek ajánlottabbak.
Ebben az árkategóriában most az Asus AC65P jobb vétel (17k).

Elfogadom a sütiket.

(#94683) Gubek-Einste válasza Damage401 (#94670) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Garancia nincsen, hogy megfelelő sebességet/lefedettséget fog biztosítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94684) Gubek-Einste válasza kiskakas (#94678) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link-nek nincsen olyan router-e ami gyári firmware-rel tudna kliens módot, az Asus eszközei között van ilyen leginkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94685) spyduck válasza Dr.NX (#94677) üzenetére


spyduck
nagyúr

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#94686) totron


totron
addikt

6 Mbps nethez keresek torrentezős irányban okosítható routert, vagyis lógna rajta egy külső HDD, magában kellene elüzemelnie, még wifi sem igény. Nem költenék rá sokat, használt is megteszi. Melyik CFW/router legjobb erre?

(#94687) Gubek-Einste válasza totron (#94686) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyat keressél amire tehető OpenWRT, használtan elég sokfélét lehet kapni, TP-Link Archer C5.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94688) knoxhu válasza knoxhu (#94671) üzenetére


knoxhu
senior tag

Erre esetleg van még valakinek tippje?

(#94689) Intruder2k5 válasza totron (#94686) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár a fentebb javasolt TP-LINK Archer C5 v4-el is megoldható, de annak pont elég kicsi a flash memóriája (8MB), így nagy valószínűséggel már a torrent klienst is külső meghajtóra kell telepíteni, és a RAM (64MB) se sok benne, szóval a gyengébb SoC mellett ez is korlátozza az ilyen irányú használhatóságát. Alsó árszegmensben szerintem inkább egy ASUS RT-AC57U v1, vagy egy RT-AC65P,, esetleg Xiaomi Mi Router 3G. Az elsőre és a harmadikra van OpenWrt és Padavan is, a 65P-re pedig OpenWrt és még valami a gyáriból fejlesztve. Van ahol már az fw tartalmaz torrent klienst, és van, ahol ezt neked kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#94690) Jakuu


Jakuu
őstag

Tudnatok ajanlani panelbe egy olyan wifi5 vagy Wifi6os routert ami megfelelo jeleroseget tud biztositani 20-40k kozott? A lakas 60nm es digi 500as net van a belso szobaktol kb 7 meterre, kellene megfelelo jeleroseggel sugároznia.
Egy Asus RT-AC57U -t használok jelenleg padavan FW-vel, de nagyon nem vagyok vele megelégedve, mert 5G wifin nem tudok 160-180Mbps-nél többet kihozni belőle. Ezt szeretném leváltani.

(#94691) szaszyka válasza Jakuu (#94690) üzenetére


szaszyka
senior tag

Hardveraprón most van egy Tp-link Archer AX73 25-ért! Az jó lehet neked ;)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#94692) Dr.NX válasza Jakuu (#94690) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Első körben tedd vissza a gyári fw-t a routerre. Hány falon keresztül mérsz ennyit? Milyen kliensekkel használod?
Az Antenna Hungária szerverét használd mérésre.
Valamilyen wifi analyzerrel nézd meg, hogy melyik 5 GHz csatorna terhelt kevéséb és állítsd arra manuálisan.
A Wifi kapcsolat tulajdonságainál mit ír kapcsolati sebességnek?

Elfogadom a sütiket.

(#94693) Jakuu válasza Dr.NX (#94692) üzenetére


Jakuu
őstag

Próbáltam nem volt változás. Peersze ahogy közeledek a router felé akkor jobb lesz.
L alakú az előtér és a L két szélső pontja a router és a szoba közötti pont. Tehát két falnyi fedésen kell átmennie a jelnek. Bármivel mérem Antenna Hungáriással vagy Ooklával, ugyanaz az eredmény. 10-20Mbyte/sec között ingadozik a maximum, ami nagyon messze van az elméleti 62,5Mbyte letöltési sebességtől.
Nincs csatornaütközés az volt az első amit megnéztem és beállítottam.
175/175 a szobában, a routernél 866/866

(#94694) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!

Nyaralóba kellene egy sim-es router, hogy időnként rá tudjak nézni a kamerákra. (Eddig egy régi okostelefonnal és egy 10$-os kínai repeaterrel volt megoldva, amin van egy LAN port is, működött kb. egy évig, de a telefon akksija felpúposodott...)

Egy árban van a TPLINK MR100 és az MR6400, melyiket vegyem? Többet nem szánok rá, és ahogy nézem, amire kell, nekem bőven megfelelnek. Van különbség, ami ez egyik vagy a másik felé mozdítson?

Köszi előre is.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#94695) Gubek-Einste válasza knoxhu (#94688) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet a Deco M4 de kábeles kapcsolat használata lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94696) Gubek-Einste válasza szetcsuszott (#94694) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

MR6400-n 4 LAN port van így a jövőben még jól jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94697) szetcsuszott válasza Gubek-Einste (#94696) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Köszi szépen!

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#94698) Dr.NX válasza Jakuu (#94693) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Hát ha két (vasebeton?) falon kell átmennie, akkor lehet, hogy 2 darab mesh csomópont ügyes elhelyezésével lesz a legjobb, ahogy G-E is írta.

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#94699) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok! Nem követem a hálózati eszközök fejlődését így megint segítséget kérnék tőletek. Mi most a legolcsóbb, de használható router, ami AP módban működne ismerősöm garázsában, hogy az udvaron is lehessen a wifit használni? Nem kell űrtechnika, összefoglalóban a három alap készülékből jó lehet valamelyik? Ha igen, melyiket érdemesebb? Előre is köszönöm!

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#94700) KillBorn


KillBorn
senior tag

Sziasztok! Digi 1000-hez jelenleg a sima Fiberhome ONT adja wifin is a netet. Kezdetektől fogva telefon el-eldobálja a netet. Most már a HTPC is eldobálja, és a telefon akkor is, ha csak az az egy eszköz van a wifin. A hatótávval meg a sebességgel nincs gond, és kábelen is rendben van. De mivel már folyamat eldobja a wifit a feleségem telója, és ő 99%ban azon netezik, elgondolkoztam, hogy bridge módba állítjuk és egy routerrel kiváltjuk az ONT wifijét.

Egy Xiaomi ax3000-es egységre gondoltam. Egy 60nm-es tégla épületben lenne. Elhelyezve a mi szobánkban a router. Az ONT most bejárat felett van, az épület közepén, így mindenhol jó a jel, viszont a routert nem lehet már oda tenni ahol az ONT van. A mi szobánkban lenne elhelyezve, ahol kijön a falból a kábel és bemegy a gépembe, ott van neki táp is meg polc is, hogy magasan legyen. De a mi szobánk nem középen van, hanem a keleti oldalon, a gyerek szobája meg a nyugati oldalon.

Kérdésem az, hogy elég lesz 1 db egység, hogy az épület nyugati oldalán is jó legyen a jel, akkor is, ha a gyereknek is kell már gép, vagy vegyek kapásból 2db-os csomagot az ax3000-ből, és egyet hozzánk, egyet a gyerek szobájába tegyünk?

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.