Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94551) Roxbury válasza Dragon3000 (#94550) üzenetére


Roxbury
őstag

Nagyon köszönöm! :R

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#94552) Roxbury


Roxbury
őstag

Egy AX56U lett aztán most rendelve. Remélem jól fog muzsikálni. Nagyon köszönöm mindenkinek! :R

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#94553) votinka


votinka
csendes tag

Sziasztok,
Digis 1Gbites optikai hálózatot fognak szerelni hamarosan nálam. A digis eszközt bridge módban szeretném használni.
Milyen routert ajánlatok 20, max. 25000-ig?
75m2 lakás,10cm tégla válaszfalak.
Csak ac-s eszközök vannak.2 tablet, 2 telefon,2 smart tv
Köszönöm,

(#94554) Gubek-Einste válasza votinka (#94553) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57Uv3/AC65P/AC85P/AC1300G+ v3/AX55
TP-Link Archer C5v4/C6/C7v5
Xiaomi AX1800

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94555) votinka válasza Gubek-Einste (#94554) üzenetére


votinka
csendes tag

Köszi!
Asus AX55-re esett a választás.

(#94556) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok!
Az összefoglalóban írt TP-Link MR100 4G routerrel kapcsolatban lenne kérdésem.
Digi mobilinternet kártyával használná ismerősöm, náluk nincs vezetékes net, erről a routerről tudom osztani LAN porton a netet mindenféle macera nélkül? Csak vezetékes net jó, egy kamera rendszerhez kellene.
Esetleg hasonló árban gyorsabb készülék? 25 max 30k a keret, de ez a maximum.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#94557) Gubek-Einste válasza snake1977 (#94556) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

erről a routerről tudom osztani LAN porton a netet mindenféle macera nélkül?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94558) snake1977 válasza Gubek-Einste (#94557) üzenetére


snake1977
őstag

:R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#94559) Krystal_s válasza Krystal_s (#94537) üzenetére


Krystal_s
addikt

A kettő közül melyik ajánlottabb?
MERCUSYS MR50G AC1900
MERCUSYS AC12G

(#94560) sztomi1981


sztomi1981
tag

Sziasztok, énis vásárlási tanácsot kérnék.
Van egy Asus AC 66U-m és egy új nagyobb házba (180nm 2 szint + jólenne ha a közeli udvarra is érne a wifi) és szeretném kb 50 ezer forintból Mesh hálózatot csinálni, egy-egy készülékkel mindkét emeletre.

Opció 1: veszek hozzá egy másik Asus készüléket amivel párban lesz, sajna ez a meglévő AC66U nem wifi6-os, de tudtommal ez nem is jelent problémát majd megy az Asus Mesh ennélkül is. A gond hogy 50 ezerből azért egy max közepes készülékre futja csak, de legalább Asus és úgy látom itt a legtöbb ember Asus párti valamiért.

Opció 2: 50 ezerből tudnék venni 2 db Xiaomi AX-et is (1800 vagy 3000-et) ami Wifi6-os és a reviewk alapján jól is teljesítenek egyenként, de Mesh működésükről nem találtam tesztet nagyon. Itt a hátrány hogy hiányozna a USB port ami Asusnál van, de max az AC66-ot meghagyom a hálózaton nem routerként és akkor használható lesz az USB-je...

Amúgy t-comos net lesz, max 500-as, és nem vagyok benne biztos de lehet a szolgáltató által adott routeren is használható az USB port arra hogy HDD-t megosszak a helyi hálón?

Tapasztalataiok alapján melyik opció a jobb, mik a hátulütők, mire figylejek, mit nem veszek figyelmebe amit kéne, stb?

Köszönöm a válaszokat.

(#94561) Krystal_s válasza BB9000 (#94530) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ez az fajta Asus már sehol nem kapható. (egy noname online üzletben van 20-ér.) Olyat szeretnék, ami kapható MM-ban.
Mi az ajánlott helyette? Sok Asusròl, TpLinkről rossz vélemények vannak az àrgèpen.
Mindkét notebookban ilyen Intel Wifi van, amit írtam.
Cserélve lett a szolgáltatós eszköz, de ez is elkezdte ledobálni az eszközöket. 3 évig nem volt ilyen, "csak" napi 1-szer. Semmi nem változott, a közelben alig van 1-2 Wifi. Próbáltam több csatornàt. Már elegem van. 😪

(#94562) woodworm válasza Krystal_s (#94561) üzenetére


woodworm
veterán

Érdemes nem csak a közvetlen válaszokat elolvasni a szálból, hanem az azokra adottakat is.

(#94563) Krystal_s válasza woodworm (#94562) üzenetére


Krystal_s
addikt

Beleolvastam. Írtam, hogy ASUS RT-AC1300G Plus v3 már nem kapható normális helyen.
ASUS RT-AX55 pedig 30 ezres kategória. Nincs ilyen "komoly" mesh stb. eszközre szükség. Semmi extra igény, csak a wifi legyen stabil és tudja a 140 Mbit/s sebességet 2.4 Ghz-en. 10-15 ezres kategóriában ilyen nincs most?
Én csak közvetítő vagyok, megkértek segítsek keresni egy Routert...
ezek rosszak?
MERCUSYS MR50G AC1900
MERCUSYS AC12G
vagy régen a DLink-ek is elég jók voltak. Már azok sem ajánlottak?

(#94564) Intruder2k5 válasza Krystal_s (#94563) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"és tudja a 140 Mbit/s sebességet 2.4 Ghz-en. 10-15 ezres kategóriában ilyen nincs most?"

Sajnos erre garancia még a 80 ezres kategóriában sincs, 140Mbps 2.4GHz-en már jóval az átlag feletti érték. Mondjuk anno én is mértem már 170-180Mbps-t ASUS RT-N18U-val, de akkor sem mertem volna ajánlani ilyen kitétellel, hogy másnál is biztosan fog menni 150Mbps feletti sebességgel, és ha csak közvetítő vagy a dologban, akkor Neked is azt ajánlom, hogy ezért így ne vállalj felelősséget. A MERCUSYS egyébként a TP-LINK "leánya", szóval ár-érték arányban is ennek megfelelően kezelhető.

[ Szerkesztve ]

(#94565) Krystal_s válasza Intruder2k5 (#94564) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm.
Annyira vagyok közvetítő, hogy apám kérte segítsek keresni valamit, hogy ne kelljen a szolgáltatóval "vitatkozni" amiért állandóan hibás eszközt hoznak. (használt, felújított, táphibás stb).
Én is használnám, egy házban, csak másik szinten.

A szolgáltatós eszköz Technicolor TC7200 tudja az elvárt értékeket, annak ellenére, hogy sokan leszólják mennyire gyenge. Még a kertben is van térerő. A tudása elég lenne, csak valamiért 3 hete elkezdte ledobálni az eszközöket. 4 napja cserélték, 2 napig jó volt, aztán ez is elkezdte mindkét szinten. Itt fent 98-100% térerő, lent 90% körüli. A Router a lépcsőházban van. Másik topikban ajánlották használjunk saját eszközt, csak nem tudom mit érdemes venni, mert eddig amiket olvastam pont ilyen ledobálásra, vagy gyenge hatótáv miatt panaszkodtak főleg az Asus típusoknál és újabb TpLinkeknél.
Próbának bekötöttem egy Dlinket (605L) 1 hétig, azzal egyszer sem volt ledobálás, csak valamiért az nem tud 60-nál nagyobb sebességet 40 MHz-en. Pedig a Technicolor is csak N-es Wifi... (Maximum Wireless Speed: 150 Mbps (Wi-Fi 4)

[ Szerkesztve ]

(#94566) woodworm válasza Krystal_s (#94563) üzenetére


woodworm
veterán

Azon mit nem lehet érteni, hogy a négy router megegyezik? Az ac57u pedig van sok helyen, pl. az MM-ben is.
Ezek pedig 4x4-esek, tehát az intel 6300-assal összejön az n450-es link.

[ Szerkesztve ]

(#94567) Intruder2k5 válasza Krystal_s (#94565) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meglehetősen régen ajánlott kategóriában van, sok-sok tapasztalat van vele, és most 16990Ft-ért vihető az ASUS RT-AC65P az OfficeDepot-ból és a BestByte-ból is, és ebben is 450Mbps a 2.4GHz-es rész. Ha ez nem, akkor valami AX-es TP-LINK lenne a következő lépcső, de azok inkább 20k-tól indulnak.

(#94568) Gubek-Einste válasza sztomi1981 (#94560) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC66U-ból csak a B1-es verzió AiMesh kompatibilis, ha nem ilyen akkor nem tudos mesh hálózatba szervezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94569) sztomi1981 válasza Gubek-Einste (#94568) üzenetére


sztomi1981
tag

Igen, ezvan köszi.
De mivel nem AX-es meg Mu-MIMO-s ezért sztem eladom majd és veszek helyette 2 AX-es asust vagy mást amiben van USB port is, legalábbis mostmár erre hajlok, kérdés mi legyen 50k-s büdzséből.

[ Szerkesztve ]

(#94570) Alex91 válasza sztomi1981 (#94569) üzenetére


Alex91
félisten

Ket eszkozre Asus fronton keves lesz az az 50k… Sot, meg egyre is!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94571) sztomi1981 válasza Alex91 (#94570) üzenetére


sztomi1981
tag

igen esélyes,AX55 a legolcsóbb ami megy MESH-be is, de ezen nincs USB szóval ott vna egy nagyonbb ugrás 50k körülre máris.... Kár hogy az AC66U-m nem AX-es mert egyénként megfelelne.

(#94572) Krystal_s válasza woodworm (#94566) üzenetére


Krystal_s
addikt

és Intruder2k5
Köszönöm.

(#94573) Krystal_s válasza woodworm (#94566) üzenetére


Krystal_s
addikt

Basszus már szóltam, hogy akkor ezt az ASUS RT-AC57U rendeljék MM-ből és most látom: Concurrent 300 Mbps(2.4GHz) és nem n450-es link.

(#94574) Bacusuz válasza Krystal_s (#94573) üzenetére


Bacusuz
őstag

Én vennék egy ac56u-t használtan és rádobnék egy hgg fw-t amivel meg tudod emelni a hatótávot
nekem évekig atom stabil volt
max ha nem válik be kb ugyan annyiért eladod

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#94575) woodworm válasza Krystal_s (#94573) üzenetére


woodworm
veterán

Csak papíron csökkentett tulajdonság. Se hardveresen, se szoftveresen nem különbözik a 4 router. De ezt már leírtam párszor.
Vagy ott a másik ajánlott router, az ac65p akciósan. Papíron az is n450, de gyakorlatilag n800-as (4x200) 2,4 GHz-en.

[ Szerkesztve ]

(#94576) dro0py


dro0py
tag

Sziasztok! Pár napja írtam ide, azóta kicsit utánaolvastam, és változtattam a kívánt setupon. Most úgy nézne ki, hogy a szolgáltató routere mögé csak tennék közvetlenül egy routert, és mögé menne a switch és a switch-be 2 mesh router. Már az első (a switch előtti) routert is hasznosítanám, kicsit átkábelezem a házat :-)

Kérdésem a következő: konkrétan milyen típust javasoltok fő routernek illetve a switch mögé routernek, 1000/1000-es Telekom net megosztására? MIndhárom router kb 50-60 m2-t fedne le egyenként.

A switch mögé én Asus AX55-re gondoltam, ez elég lesz? Gondolom, a switch elé fő routernek valami erősebb kellene, de mi? Nagyjából egy árban, 50 körül van a TUF-AX5400, az AX58U és az AX92U. Ezek közül melyiket javasoljátok? Vagy ezek fölöslegesek nekem, és oda is elég az AX55?

(#94577) Alex91 válasza dro0py (#94576) üzenetére


Alex91
félisten

AX92U CPU-ban erosebb a masik kettonel, de nincs ra Merlin, es a WiFi-je nem az igazi. (Bar en teljesen elegedett vagyok most vele. :) Bar, ha minden x@rt bekapcsol rajta az ember, akkor ez is ocskavas lesz :DD .)
Az AX58U V2 tan erosebb CPU-t kapott, mint az elozo verzio, de Merlin csak a V1-re van.
Az AX86S-t szoktak mostanaban best buy-nak mondani Asus fronton, de az most egy kicsit dragabb…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94578) dro0py válasza Alex91 (#94577) üzenetére


dro0py
tag

Köszönöm a választ. A TUF-AX5400-asról mi a véleményed? Az a legújabb modell a 3 közül.

És, a switch mögé elég lesz nekem erre a célra és ilyen nethez az AX55?

(#94579) Alex91 válasza dro0py (#94578) üzenetére


Alex91
félisten

A tuf ax58u v1 szintu…

Node-nak valoszinuleg jo lesz az ax55.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94580) Bacusuz válasza Alex91 (#94577) üzenetére


Bacusuz
őstag

"Az AX58U V2 tan erosebb CPU-t kapott, mint az elozo verzio"
Hol találtál erről infot, mert én hiába keresgélek.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#94581) Patice válasza dro0py (#94578) üzenetére


Patice
nagyúr

Amúgy mennyit szánsz pénzben erre a rendszerre?
Külön access point-okban nem gondolkodtál?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#94582) Alex91 válasza Bacusuz (#94580) üzenetére


Alex91
félisten

Valaki itt a PH-n irta, 1,7 GHz quad-core SoC az 1,5 GHz tri-core SoC helyett…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94583) Krystal_s válasza woodworm (#94575) üzenetére


Krystal_s
addikt

Tudnál mutatni erről valami leírást, vagy tesztet? Eddig kb 50 kül. oldalon kerestem infót, de mindenhol:
Műszaki adatok
- 802.11n : akár 300 Mbps, 802.11ac : akár 867 Mbps
- 4 darab külső antenna
- 2x2 MIMO

egy vélemény Ipon-on.
"'Nagyon nagy csalódás nekem ez a router!
- A wifi jelerőssége vacak, kritikán aluli! Közvetlenül a router mellett állva -40-45 dBm a jelerősség! A lakáson belül, két közfal és nincs wifi jel - ott ahol a 10 éves, régi TP-Link 30 megabitet ad"

Miért nem ajánlott most a MERCUSYS?

(#94584) woodworm válasza Krystal_s (#94583) üzenetére


woodworm
veterán

Gyakorlati tapasztalat. Az asus hazudik az adatlapon és azt veszi át minden review. Ha megnézed már ott sem stimmelnek az adatok hogy n300-as sebességet ad meg, miközben 4x4 mimo-t ír 2,4 GHz-en. Ez még működhetne is, ha eltérő szoftver menne az alváltozatokra, de bitre stimmelnek azok is. Nem akarlak rábeszélni, hinned sem kell nekem, én csak tippet adtam, hogy ez a négy router gyakorlatilag megegyezik.
De én vagyok a hülye, hogy egyáltalán megemlítem bárkinek is, mert több hozzászóláson keresztül kell magyarázni mindig az asus kereskedelmi és gyártói turpisságait.

Tőlem vehetsz mercusys-t is, csak az MR50G-t vedd, ha kell a 3x3 mimo 2,4 GHz-en, mert az AC12G csak 2x2-es turboqam sebességgel, azzal pedig nem vagy előrébb, ha az adaptered nem tudja.

(#94585) freemanone válasza Bacusuz (#94580) üzenetére


freemanone
őstag

Erre tessék infók után: AX58U V2 - [link] és AC58U V1 - [link]
Ahogy nézem minimális az eltérés és mindkét verzió 4core-os SoC-al rendelkezik. Leginkább a customFW támogatottság a fő diferencia, minimálisan erősebb a V2 csupán.

[ Szerkesztve ]

(#94586) Fall-N válasza Krystal_s (#94583) üzenetére


Fall-N
veterán

Mercusysből inkább az AX6-os modellt nézd az MR70X-et. Erről a routerről rengeteg teszt van és tapasztalat. Ismerősi körből is van infóm róla, eddig mindenki meg volt elégedve vele. Először én is ezen gondolkodtam, végül jó áron találtam boltban a Xiaomi AX1800-at és azt vetettem helyette.

Annyi hátránya van, hogy nincs dedikált telefonos alkalmazás hozzá, így böngészőn keresztül kell beállítani és a firmware frissítést is a hagyományos módon a letöltöd és betallózod. Ha ez nem zavar, akkor meg fogsz elégedni vele.

(#94587) Alex91 válasza freemanone (#94585) üzenetére


Alex91
félisten

O az AX58U-ra kivancsi...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94588) woodworm válasza Fall-N (#94586) üzenetére


woodworm
veterán

Egy ősöreg n900-as kliense van, amin szeretne 140Mbitet elérni. Ehhez hiába vesz modern eszközt, egy 3x3-as routert kell beállítania, máskülönben nem lesz gyorsabb, mint most.
Vagy klienst is cserélni kell, ha engedi a bios.

(#94589) zmilaner


zmilaner
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nagyon noob kérdés, de magamtól nem jöttem rá:
A két Xiaomi AX1800-as között mi a különbség? Egyik és másik

A leírások alapján semmit nem találtam, csak az árat.
Egyébként Digi 1000-es nethez venném, 50nm-s panelbe, ahogy visszaolvastam jó választásnak tűnik, de ha nem légyszi jelezzétek. Köszönöm! :R

(#94590) woodworm válasza zmilaner (#94589) üzenetére


woodworm
veterán

Az egyik bontott csomagolású.

(#94591) zmilaner válasza woodworm (#94590) üzenetére


zmilaner
tag

Jézusom de hétfő van, most rögtön megláttam róla a képet, elnézést. :W

(#94592) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Ismerősöknél már sikeresen telepítettem többször is AC1300G+ v3 routerekből mesh hálózatot, de sajnos az olcsó forrás elapadt (10k körül volt, most közel 50-100%-ot drágult).

Nézegetem a többi ajánlott 20k alatti asus routert, de lehetséges, hogy egyik se tudja az AiMesht? Mit ajánlanátok erre, vagy van még valahol jó áron az 1300-ból, csak nekem nem ugrik fel?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#94593) sztomi1981


sztomi1981
tag

Volt már Asus VS TP-Link szavazás vagy összehasonlítás?
Összességében melyik számít jobbnak, megbízhatóbbnak azonos árszinten ha az embernek kell USB port otthoni médiatartalmak miatt, Mesh hálózat és csak a gyári FW-t akarja használni?

(#94594) -cobra- válasza Mosqu!to (#94592) üzenetére


-cobra-
aktív tag

AC58U is mesh képes, most emagnál 12k a mai EASYBOXLOVE kuponnal.

(#94595) woodworm válasza -cobra- (#94594) üzenetére


woodworm
veterán

Az ac59u v2 még olcsóbb is pár százassal.

(#94596) Mosqu!to válasza woodworm (#94595) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Köszi, és az AC59u v2 és AC58u közül az előbbi a jobb választás?

Jelenleg főleg azért cserélnék, mert a Voda (UPC) connect boxa állandóan dobálja el a jelet különböző wifi eszközökről, ami csak router restarttal áll helyre.
Kéne a helyére valami megbízhatóbb, és AiMesh képest szeretnék, hogy az esetleges lefedettségi probléma orvosolható legyen, ha úgy van.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#94597) -cobra- válasza Mosqu!to (#94596) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Elvileg AC58U v3=AC57U v3=AC59U v2=AC1300+ v3.
Azt érdemes venni amelyik az olcsóbb.

(#94598) Mosqu!to válasza -cobra- (#94597) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Köszi szépen, megrendeltem :)

Más, építek egy 97 m2-es társasházi lakásba is wifit, de ott nagy sávszéllel, AX-en szeretnék építkezni. Adott már egy Asus RT-AX86U, emellé kéne még kiegészítőnek gyaníthatóan másik AiMesh eszköz. A kérdés, hogy érdemes ezt mainként használni, vagy van olyan az asus AX vonalon, ami érdemesebb lenne ezen a vonalon? Egyelőre gigabit net lenne, 10 eszköz állandóan wifin lóg, de esetenként akár 20 is, plusz etherneten is pár dolog. Dedikált nas van, ez menne lanon, itt is inkább a jó lefedettség, stabilitás, sávszél, alacsony latency lenne a fő irány. Sajnos az eszközök közül még kevés támogatja az AX-et, de szeretnék a jövőre is gondolni, mindenesetre így AC vonalon is igényelt a stabilitás és jó sávszél.

Amit néztem mellé:
- ASUS RT-AX55 mint olcsóbb kiegészítő - 25.000 Ft
- ASUS RT-AX92U mint hasonló kvalitású - 54.000 Ft
- ASUS TUF-AX5400 mint alternatíva - 50.000 Ft
- ASUS RT-AX86S mint mégegy alternatíva - 56000 Ft

De bármi egyéb szóba jöhet, nem vagyok kifejezetten elmélyülve a témában, pl a fenti egyezőségek megleptek :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#94599) dudika10 válasza sztomi1981 (#94593) üzenetére


dudika10
veterán

TPLinknel az otthonra szant eszkozok eseteben a mesh konfiguracio meglehetosen limitalt.
Ezert nincsenek is nagyon ajanlva.
Csak wifi backhaul van es csak router es extender parossal megy, mig Asuseknal egy krumplival is bovitheted a halozxatot barmikor.

Ha tudod, hogy egy eszkoz eleg lesz, akkor olcsobban kapod az azonos HW-t a TPLinktol.
Ha mesh is kell, akkor Asus.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#94600) sztomi1981 válasza dudika10 (#94599) üzenetére


sztomi1981
tag

köszi, azt hittem ez a TP linkes OneMesh™ cucc olyan mint Asusnál az AiMEsh, simán összeklappol, de akkor nem.
Vagy csak arra gondolsz hogy kevés eszköz van ami támogatja jelenleg, míg Asusnál jóval több?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.