Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89991) Anonymus23 válasza wrongduke (#89988) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem nem akart rábeszélni, mondom ezt úgy, hogy nekem is AX73 van.
Nagyon sok mindentől függ, hogy mennyire lesz elég erős a jel. Nekem 60cm-es vályog tégla falaim vannak, 30cm-es válaszfalakkal, és hiába van szinte a ház közepén a router a végeiben már eléggé gyengus tud lenni a jel. Nekem vannak hozzá jelerősítők (Wifi backhaul), mert viszonylag kevés cuccos használja a wifi-t, de sajnos ha neked utólag derül ki, hogy nem elég a jel és MESH hálózatot szeretnél használni, akkor TP-Linknél be leszel korlátozva, hogy csak WIFI-n lehet a MESH-t létrehozni. Persze másik WIFI hálózatot tudsz egy akármilyen másik routerrel mellétenni kábelen is, de akkor meg állandóan ragadni fog az eszköz egy bizonyos hálózathoz, és csak akkor hajlandó átállni a másik (akár sokkal erősebb) hálózatra, ha az eredeti hálózatról teljesen elveszíti a jelet.
Hagyományos routereknél az Asusnak sokkal használhatóbb a MESH rendszere.
Ettől függetlenül nagyon jó kis vas az AX73, és tökéletesen működik nálam 2 WIFI-s MESH eszközzel, csak mondom inkább szólok részletesebben, mert azért a kábeles backhaul sokkal biztosabb és gyorsabb megoldás!

;) - The Power of the Light Side

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.