Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) kali válasza sanzi89 (#8950) üzenetére


kali
legenda

milyeneket művel a tl-wr543g router? firmware frissítve? beállítások rendben?
~ árat azért írhatnál?!?!

(#8952) kano válasza sanzi89 (#8950) üzenetére


kano
nagyúr

WRT54GL?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8953) kali válasza kano (#8952) üzenetére


kali
legenda

szerintem már eljárt felette az idő, az árából jelentősen jobb ár/érték arányú router is vásárolható!

[ Szerkesztve ]

(#8954) hommeros válasza kali (#8953) üzenetére


hommeros
őstag

Mint például?

Nem ismerem az edimaxokat, de ez például elég jó ketyerének tűnik:
EDIMAX BR-6574N

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#8955) kali válasza hommeros (#8954) üzenetére


kali
legenda

mint például tl-wr941nd
az edimax routerek pedig nem a legjobbak, nem kimondottan bírják a terhelést, az általad említet típus helyett ~ azonos árban sokkal inkább egy tl-wr1043nd ajánlott!

(#8956) hommeros válasza kali (#8955) üzenetére


hommeros
őstag

TP-Link nagyon sok helyen nem preferált kütyü, NAS, stb. Inkább akkor linksys vagy dlink.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#8957) kali válasza hommeros (#8956) üzenetére


kali
legenda

egészségedre...

(#8958) halesz89


halesz89
csendes tag

Sziasztok új router vásárlása miatt érdeklődök történt ugyan is hogy a smc wbr-14g2 router-emben a wifi elszált, lan-on van most már net de wifi-n senki se tud csatlakozni, 10ezer forint alatt kéne új router 3 ember csatlakozna fel wifin mind a három, upc 30/3 netem van, 802.11g szabvány , válaszotokat előre is köszönöm.

(#8959) kali válasza halesz89 (#8958) üzenetére


kali
legenda

g szabványos wifi átvitelen valósan nem megy át a 30 megabit/sec sebesség, ~ 20 - 22 megabit/sec sebesség környékén van a vége - kivéve, ha a notikban super-g vagy más kiterjesztést kezelő wifi modul van, mert akkor megfelelő router párosítással akár 26 - 28 megabit/sec sebesség is átnyomható!
10 e ft környékén a már korábban is sokat emlegetett tp-link tl-wr941nd nagyon jó vétel, 5 év garival egy ideig még előre is terveztél vele, bírja a terhelést, kábeles (wan to lan és lan to wan) sebeségben az egyik legjobb a 100-as routerek táborában, és wifi hálózaton is jól teljesít!

(#8960) netreg


netreg
tag

Mi a különbség: WRT54G3G vagy AsusWL500G/W? Úgy értem, ha akarok:
- 3G modemet
- USB tárolót
akkor mindegy, de ha még
- torrentezni
- 802.11 n-osztályban kommunikálni
akkor csakis Asus. Minőségibbnek tartom a Linksyst, de még drágább is kb. 5ezerrel. Miért? Vagy van még más alternatíva is?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#8961) sanzi89 válasza kali (#8951) üzenetére


sanzi89
addikt

Firmware frisstés volt, nem tudom beállítások alatt mit értessz... WAN-ba dugom a kábelt, admin felület user/pass mod, WiFi bekapcs, WPA2 Personal, plusz DHCP. Szerintem nem egy nagy igény.

A problémám, hogy WiFi-n gondol egyet, és eldobja a kapcsolatot. Két különböző notival Intel-es WiFI kártyával, illetve egy PCI-os TP-Link cuccal is ugyan az a helyzet. Van, hogy csak a netet dobja el, van, hogy csak 1 embernek, másiknak megy WiFi-n, van, hogy van hálózat, de se net se 192.168.1.1 nincs, tiszta rémálom. Ez a router nem router.

Éppen ezért a TP-Link-et inkább hanyagolnám. A WRT54GL-t néztem, de cirka 14e Ft-ért G-s 54mbit-es router nekem kicsit drága.

Mondjuk árban legyen 15 a plafon.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8962) sanzi89 válasza netreg (#8960) üzenetére


sanzi89
addikt

Egyértelműen ASUS WL-500W. Két éve van ilyen routerem, és Oleg-gel tökéletes!

Esetleg meggondolandó az ASUS RT-N16, bár kicsit drágább cucc, és perpill módosított firmware se nagyon kiforott, de van benne tartalék bőven.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8963) hommeros válasza sanzi89 (#8961) üzenetére


hommeros
őstag

És egy ilyen? [Linksys WRT160N] Ebay-en vagy Használtan be lehet szerezni 15k környékén szerintem.

Bár abban nem vagyok biztos, hogy egy amerikai verzió itt is hibátlanul működne e.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#8964) sanzi89 válasza hommeros (#8963) üzenetére


sanzi89
addikt

Tetszetős, és még ha kicsit pislogok árban is belefér, de ezekkel a beépített antennákkal nehezen tudnék megbarátkozni. Nem tudom milyen teljesítményük van, vagy ha esetleg olyan helyzetbe kerülnék ahova kellene nagyobb antenna...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8965) Alex91 válasza sanzi89 (#8964) üzenetére


Alex91
félisten

Linksys WRT160NL, csak az arcedulat ne nezd! :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8966) hommeros válasza Alex91 (#8965) üzenetére


hommeros
őstag

Ez egy jó cucc, USB-n lehet külső HDD-t csatlakoztatni, és mehet a torrent. :D Bár ezt a fentebb említett Asus is tudja 15-ért.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#8967) sanzi89 válasza Alex91 (#8965) üzenetére


sanzi89
addikt

Ennél azért olcsóbb kellene. :) Jó a külső antenna, de USB totálisan felesleges volna rá.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8968) netreg válasza sanzi89 (#8964) üzenetére


netreg
tag

sanzi89:
Igen, néztem én is, azt is, de a beépített miatt tettem le róla, mert én pont most vagyok egy ilyen helyzetben... Egyébként DD-WRT támogatott.

Alex91:
Ezt is néztem, szuper lenne, antenna levehető, de DD-WRT nem támogatja hivatalosan. Ezért nem tudom babrálni, pedig szeretném:)

Egyébként talán pont itt tettem fel ezt a kérdést, hogy ha a WRT160N-en megy a DD, akkor vajon a WRT160NL-en miért nem? Biztosan nem a levehető antenna miatt. Talán az USB miatt?

/Update: Most néztem meg: OpenWRT is így van vele.../

[ Szerkesztve ]

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#8969) netreg válasza hommeros (#8966) üzenetére


netreg
tag

ASUS WL-500W 15e? Hol? Kéne egy :K

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#8970) netreg válasza sanzi89 (#8962) üzenetére


netreg
tag

500W már volt két éve is? Szuper! Akkor már biztosan van használtan is:) Az Olegben is lehet konfigolni a rádió teljesítményét?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#8971) netreg


netreg
tag

Legyen akkor 500W. Feltettem ezt a kérdést a WLAN fórumon is, aki olvasta ne öljön meg érte: Ha a két antenna közül az egyiket egy kábellel kiviszem a házból, akkor a maradék gyári kiszolgálja a helyi laptopot és a külső irányított antenna megsugározza a mellette lévő épületet, ahol szintén van 1-2 gép. Ez így működőképes?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#8972) netreg


netreg
tag

Valsz nem ez a megfelelő fórum, de szívesen veszem ha átirányítotok...

Mivel éppen egy modem-router kombót akarok upgradeelni, és a funkiók szétválasztása felé haladnak a dolgok, a router megvan, de kéne egy modem is. Amit tudok a szolgáltatásról: ADSL2+. Van egy DSL360R és egy Dialcom 1600 ADSL modemem, mindkettő T-com branded, Budapesten belvárosban használtam. Most viszont Olaszországban akarom bekötni. Rádugom a telefonyra, nem kell user/pwd magadás, de nincs szinkron. Mi lehet más, mit lehet ezeken konfigolni? Vagy ha Mo-ra gyártották, akkor nem fog máshol működni? Más firmware sem segíthet pl.?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#8973) #95590400 válasza hommeros (#8956) üzenetére


#95590400
törölt tag

dlink? linkszisz...
háháháháhá.
NC.

(#8974) kali válasza sanzi89 (#8961) üzenetére


kali
legenda

ha ennyi beállítás után azt mondod, hogy pocsék az a router, akkor lehet, hogy nincs miről beszélni, ezzel az erővel a legjobb router is problémás lehet! elég sok routert szétszórtam már az általad problémásnak titulált szériából, és nincs velük gond! persze ez még nem jelenti azt, hogy a tiéd nem lehet rossz, de az a széria adott kategóriában igen is jó!
azért leírok egy tanulságos történetet; egyik ismerős vett a javaslatomra egy tl-wr542g router, mivel 20/10 netet kellett neki osztani egy asztalira, és egy notira - előbbire kábelen, utóbbira g szabványos wifi hálózaton. nem kért segítséget, mondván fog menni a konfigolás, de ha nem, akkor majd szól. bő egy hét után hív, hogy eladja a router, mert folyton szakadozik a wifi hálózat, eldobálja a jelet...stb, a és egy digis topic egyik szakijának a javaslatára vett egy jóval drágább, de jobb routert, mert az a tp-link router az sz@r a szaki szerint, és bár az új a háromszorosába került, de megérte, mert azzal valóban stabil lett a wifi hálózat! elmentem hozzá, visszatettem az általa problémásnak titulált routert - szerencsére még nem vitték el -, normálisan beállítottam, és láss csodát, frankón ment! tépte a haját rendesen, mert feleslegesen kidobott némi pénzt, de beismerte, hogy az ő hibája, nem szólt időben, meg olyanra hallgatott, akire - ezek szerint - nem kellett volna... azt viszont nem értette, hogy mit állítottam, mivel ős is csak azokat állította be a router felületén, amit te is említettél! elmagyaráztam neki; a tp-link router alapban a 6-os csatornára áll be - mint a legtöbb router -, és abban a környezetben elég sok wifi hálózat volt alapon, tehát 6-os csatornán, azok nyomták el az övét, illetve akadtak össze vele, amiatt szakadozott a kapcsolata, dobálta el a jelet a wifi! az általa vett új router alapban a 11-es csatornát használta, és azon - illetve annak környékén - nem volt a elérhető közelségben másik wifi hálózat, ezért ment különösebb beállítás nélkül az új router egyből hiba nélkül! én csak annyit csináltam a tp-link routerrel, hogy megfelelő csatornára állítottam a wifi szórást, és utána azért ment probléma nélkül!
elnézést a hosszú mondókáért, de hátha valaki más kárán tanul, és nem a sajátján...

[ Szerkesztve ]

(#8975) sanzi89 válasza kali (#8974) üzenetére


sanzi89
addikt

Próbálom megérteni az érveidet, de nem tudom...

Veszek egy routert, beállítom az alap dolgokat, nem modol agyon, nehogy ez legyen a probléma, firmware frissítés megvolt, és nem megy. Ebből csak azt lehet levonni, hogy valami nem klappol a routerrel, ha egy másik (WL500W) routerrel ugyan ezek a dolgok ugyan ott tökéletesen mennek.

Miért lehetne a legjobb router is problémás? :U Komolyan mondom, hogy próbálom, de nem értem a logikádat.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8976) kali válasza sanzi89 (#8975) üzenetére


kali
legenda

nem érted, de nam baj, majd csak megtanulod - vagy legalább átlátod -, ha utánaolvasol...
nem kell ehhez logika, nem véletlen az, hogy minden router esetében adott számú csatorna van, próbáld ki több csatornán is, ez (is) az alapbeállításokhoz tartozik!
azt kellene megértened, hogy amennyiben mások is használják adott csatornát - vagy a szomszédos értékeket -, akkor akadás van, áthallás van, ez teljesen természetes dolog, hozzátartozik a wifi hálózat technológiájához!
ha ezt a router hibájának tulajdonítod - és valóban ez nálad a hiba -, akkor 10 jobb - más gyártótól származó - router esetén is lehet, hogy mind a 10 hasonlóan hibásan fog működni, a fent leírt probléma miatt!

[ Szerkesztve ]

(#8977) netreg válasza kali (#8976) üzenetére


netreg
tag

kali:
"10 jobb - más gyártótól származó - router esetén is lehet, hogy mind a 10 hasonlóan hibásan fog működni, a fent leírt probléma miatt!"

Ha csak nem más (és zavarmentesebb) csatornát használ alapból, ahogy írtad is... :)

sanzi89:
Csak annyit javasolt a Mr., hogy próbáld ki másik csatornán, hátha amiatt dobálja el a WiFi kapcsolatot, mert nagyon zajos az alapban beállított. Ha pl. gyári 6-os, akkor az 1-es, de még inkább a 11-es javasolt (ezek teljesen szeparáltak).

Tényleg és mi van, ha auto-n van? Végigpróbálja automatikusan, hol a legzavartalanabb a kommunikáció? Vki a Speedtouch-ról írta, hogy az a nyomorult auton is mindig az 1-est használja... Miért?:F

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#8978) kali válasza netreg (#8977) üzenetére


kali
legenda

milyen az a zavarmentes csatona? :U de inkább hagyjuk, csak költői kérdés volt...
és könyörgöm mi jelentősége van, hogy melyik gyártó melyik csatornát állítja be alapértelmezettnek? semmi, másodpercek alatt lehet módosítani! a gyártó nem tudja, hogy a te környezetedben ki milyen csatornákat használ tetszése szerint, így mindegy, hogy miként dönt az alapértelmezésről! és csatornát jobb esetben nem úgy választunk, hogy ha problémás a 6-os, akkor azonnal irány a két szélsőség, mert vannak ellenoldali wifi modulok, amik nem kimondottan szeretik a szélsőséges csatornákat - például a mobiltelcsik kimondottan nem! van segédprogram, amivel feltérképezhető az elérhető közelségben forgalmazó hálózatok minden szükséges adata, ilyen például a; wirelessnetview (nem kell telepíteni, csak futtatni!)

(#8979) Geee69


Geee69
csendes tag

Sziasztok,

Valaki tudna ajánlani egy megbízható routert? Ami kellene: n-es wifi, legalább 4 db gigabites LAN port, olyasmit is hallottam, hogy a torrentezést nem mindegyik router bírja. Ha ez igaz, akkor bírja a torrentet is :) Minimum port forwardot tudjon, ha van még valami alap tűzfal, az sem baj (van egyáltalán ilyen?!) :) Opcionális, nem feltétel, USB port és torrent kliens telepíthetősége. Árban első körben nem mondtanék kategóriát, mert kíváncsi vagyok. :) Nem tudom, hogy ez számít e még manapság, de lesz rákötve egy másik 100M-ás router.

Üdv, és köszi előre is a tanácsokat!
---G---

(#8980) kali válasza Geee69 (#8979) üzenetére


kali
legenda

árban hozzávetőlegesen innen indul; tp-link tl-wr1043nd
egészen eddig; asus rt-n16
vagy eddig; netgear wndr3700
van még pár lehetőség - akár drágábban is -, de indulásnak szerintem elég lehet a fenti kínálat...

[ Szerkesztve ]

(#8981) Geee69 válasza kali (#8980) üzenetére


Geee69
csendes tag

Ezer köszönet! A tp-link és az asus között olyan óriási különbségeket nem látok. Miért olyan drága az Asus a tp-linkhez képset, vagy miért olyan olcsó a tp-link az asushoz képest? Van más miatt is árkülönbség a márkaneven kívül?

Köszi mégeccer!

(#8982) kali válasza Geee69 (#8981) üzenetére


kali
legenda

hardveres különbség van, valamint az asus alapban printer server és p2p képes - hogy csak a fontosabbakat említsem...

(#8983) Geee69 válasza kali (#8982) üzenetére


Geee69
csendes tag

Köszi! Asszem akkor maradok az asusnál.

TYM

(#8984) Sk8erPeter válasza kali (#8974) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez a csatorna-átállítás mindenféle router esetén működőképes? Csak mert 1043ND-ben nem találok ilyen átállítási lehetőséget, ott a Wireless Mode-nál csupán a 11bgn mixed, 11bg mixed, 11n only, stb. beállítási lehetőségek vannak: tehát mindegyik 11-essel kezdődik.
Ezenkívül még az a kérdésem, hogy múltkor említetted, hogy ha egy g-s adapter és egy n-es adapter is csatlakozik Wi-Fi-n a routerhez, akkor az az n-es adapter "rovására" mehet (nem pontosan így fogalmaztál, de most nem akarom visszakeresni a hsz.-t), mert akkor esetlegesen vissza kell állítani a sebességet g only-ra... De nem épp ennek elkerülésére való a 11bgn mixed?

Sk8erPeter

(#8985) Alex91 válasza Sk8erPeter (#8984) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, a folott van egy ilyen, hogy Channel, na ott tudod allitani :)!

(Bazz, miert nekem kell a manualt megneznem :F )

A mixed mod mindkettot engedi, de valamivel kisebb lesz az n-es sebessege, mint onlyban.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8986) kasza blanka válasza Geee69 (#8981) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

mert nem kell megfizetned az ASUS nevet. a TP-Link a legjobb ár/érték arányú cucc.

"Van más miatt is árkülönbség a márkaneven kívül?"
jah. a TP-Link jobb :)

(#8987) kasza blanka válasza Sk8erPeter (#8984) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

ott van az. már a 741ND-ben is van.

(#8988) Sk8erPeter válasza Alex91 (#8985) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ehh, bocsi, úgy látszik, valami szemellenzőt használtam, amikor néztem a menüt... :W
Köszi! :B :R

Na, akkor sürgösen át is váltok 11n only-ba, úgyis csak egy darab n-es eszköz csatlakozik hozzá.

Sk8erPeter

(#8989) Sk8erPeter válasza kali (#8978) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hasonlóan jó progit ismersz esetleg Linux alá?

Sk8erPeter

(#8990) #95590400 válasza kali (#8978) üzenetére


#95590400
törölt tag

szerintem fuss neki annak a postnak még egyszer...

(#8991) Májsztró


Májsztró
addikt

Üdv !

Olyan kellene nekem ,hogy port-forward. TP-LINK WR542G routerem van . De is lőttem mindent ahogy írták , de mégsem jó. :F

(#8992) Sk8erPeter válasza Májsztró (#8991) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Virtual Servers menüpont

Sk8erPeter

(#8993) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#8989) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egy lehetséges alternatíva: [link]

Sk8erPeter

(#8994) kali válasza #95590400 (#8990) üzenetére


kali
legenda

miért is? kifejthetnéd bővebben, fellengzős hozzászólásodra így érdemben nem nagyon tudok reagálni... :U

[ Szerkesztve ]

(#8995) Antiserver


Antiserver
csendes tag

Sziasztok!

Wifi router vásárlás előtt állok, de sajna elég noob vagyok ebben a témában.
Utánaolvasgattam én pár helyen a dolognak, megnéztem fórumokat, de úgy gondoltam mégiscsak az a biztos, ha rákérdezek valahol a dologra.

A felső árhatár olyan 15 ezer, max ennyiért akarok egy megbízható, stabil, gyors wifi routert.
Az előzetes keresgélésem eredményeként őt néztem ki 13-ért, 5 év garival [link], nem tudom, ehhez pl mit szóltok.
Még esetleg a Linksys-eket nézegettem, de nem tudom, megbízhatóbbak-e a Netgear-nél.
Egy biztos, Edimaxot nem akarok, az utóbbi 2 évben hármat fogyasztottam el belőlük (igaz nem wifisek voltak)...

Előre is köszönöm a segítséget.

(#8996) kali válasza kasza blanka (#8986) üzenetére


kali
legenda

szóval szerinted a tp-link tl-wr1043nd jobb, mint az asus rt-n16, és utóbbi csak az asus név miatt kerül a duplájába? aha... köszönjük emese...

(#8997) FixY67 válasza kali (#8996) üzenetére


FixY67
senior tag

Azt írta, hogy a legjobb "ár/érték arányú". Ez kicsit mást jelent.
Egyébként meg felhasználás függő a dolog. Én pl. lehet, hogy jobban jártam volna a tplinkkel. Asus hardveresen lehet, hogy jó, de tőlük jó szoftvert, használható supportot még nem kaptam. (tplinket nem ismerem, de ha azt veszem, hogy az Asus árából két tplinkre és még jópár adag fagyira futotta volna... ;) )

...

(#8998) #95590400 válasza kali (#8994) üzenetére


#95590400
törölt tag

de inkább hagyjuk, csak költői kérdés volt...
nem én voltam, aki felmászott idegbeteg módon az magos lúra.
mellesleg mi fellengzős van abban, h olvasd már el még egyszer mit írt, mielőtt leugatod.
ha nem látod a problémát, akkor kérd meg az ált. isk. tanítónénidet, h segítsen a szövegértelmezésben.

(#8999) Sk8erPeter válasza #95590400 (#8998) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most ez mire jó? Tök felesleges kelteni a feszkót, majd ha az eredeti hozzászólónak valami nem tetszik a stílusból, akkor jelzi neki.

Sk8erPeter

(#9000) #95590400 válasza FixY67 (#8997) üzenetére


#95590400
törölt tag

és szerinted azokat a szerintem nem éppen soho igényeket, amiket szeretnél, a tp-link gyárilag tudja? :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.