Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) meroly válasza kali (#8200) üzenetére


meroly
veterán

Húúú ez a g és n nem tiszta teljesen. Mi a különbség? A (leendő) mobil Wi-Fi 802.11 b/g-t tud, a noti meg egy IBM TP T60-as, arra ezt írták:
Intel® PRO/Wireless 3945 a/b/g
ThinkPad 11a/b/g II
Intel® Wireless Wi-Fi Link 4965AG
Intel® Wireless WiFi Link 4965AGN

Mennyit szánok? Hát nem sokat :B Milyen árban mozognak?
Ja és még egy. A mostani router szépen el van dugva a szekrény mögé, a modemmel és a kábel hegyekkel együtt. Ez a wifi-s is maradhatna ott? Ja meg hát ebben a szobában alszik a gyerek is, nem túl káros?

Impossible is nothing

(#8202) kali válasza meroly (#8201) üzenetére


kali
legenda

g és n szabvány esetén a fő különség az átviteli sebesség;
g szabvány esetén ~ 20 - 22 megabit/sec vihető át (vannak bizonyos kiterjesztések - például super-g -, amivel ~ 26 - 28 megabit/sec is átvihető, de ahhoz mind a két oldalnak kezelni kell adott kiterjesztést!) 30 megabit/sec vagy gyorsabb sebesség átviteléhez már n szabvány kell!
a wifi router eldugása a szekrény mögé nem ajánlott, megfelelő helyet kell neki keresni, jó "rálátással", ha az egész lakásban jó vételt akarsz!
nézd meg, hogy a notidban ténylegesen milyen wifi modul van, mert lehet, hogy csak g szabványos, de az utolsó (4965agn) például egy jobb n szabványos!
árban 5 és 40 e ft között mozog, ezért kellene pontosítani, hogy milyen sebességű net, n szabványos wifi, illetve gigabit képesség kell-e, mire akarod használni...stb!
hogy mennyire káros, azt gyanítom nem fogjuk megtudni, mint ahogyan a mobiltelefonok...stb esetében sem - szerintem nem vészes, de legalább is több száz évig kellene használnod, hogy kimutassanak rajtad valamit, és utána még több száz év vizsgáldás és bizonygatás, hogy attól volt, vagy sem...

[ Szerkesztve ]

(#8203) meroly válasza kali (#8202) üzenetére


meroly
veterán

Értem. 5mbit/s-os a net, így gyanítom a gyengébb is elég lenne, tehát akkor a g szabványos. Gondolom visszafelé kompatibilis, tehát ha a notiban mégis n lenne, akkor látja a g-t is.
Jó hát fel tudom tenni a szekrény tetejére, de végülis nem nagy a kecó (60m2) és ez a szoba nagyjából középtájon van, tehát belátható lenne szerintem.
Akkor mit tudsz ajánlani legolcsóbbat?
Amúgy itt is úgy működik hogy 192.168.2.1 jelszó, stb,stb és be is van állítva (vezetékes). Wi-fi-shez meg az a wpa/wpa2 kell?

Impossible is nothing

(#8204) kali válasza meroly (#8203) üzenetére


kali
legenda

ahhoz a nethez bőven elég a g szabványos router, ha a notiban az n szabványos wifi modul is lenne, visszafelé kompatibilis, kezeli a g szabványt, tehát azzal nem lesz gond!
a router adminisztrációs felületének a böngésző alóli elérési címe, és a felhasználónév és a jelszó is gyártó függvénye, de a router leírása majd elárulja neked!
azért 60 m² esetén is adódhat probléma, elég néhány nagyobb fémtárgy a "megfelelő" helyen, egy - két húzósabb fal, vagy egy, a tiéddel azonos csatornán forgalmazó szomszédos jel - mondjuk utóbbi egyszerűen orvosolható a megfelelő csatorna kiválasztásával!
a wifi hálózat levédése is csak néhány kattintás!
ár/érték arányban (már 5 - 6 e ft környékén) néhány megfelelő router; tp-link tl-wr542g, tp-link tl-wr543g, tp-link tl-wr642g

[ Szerkesztve ]

(#8205) meroly válasza kali (#8204) üzenetére


meroly
veterán

Köszönöm (megint ;) ) a segítséget, megnézegetem őket :R

Impossible is nothing

(#8206) akisbandi


akisbandi
aktív tag

Semmi extra funkció nem kell, csak hogy n-es legyen.

A Linksys WRT160N-RM BULK pack (nem tudom eldönteni, hogy használt újracsomagolva, vagy új és a doboz hiány miatt ennyi)

vagy a

TP-Link TL-WR941ND (mondjuk szépségdíjat nem nyerne szegény sündisznó)

legyen a kiválasztott. Mert az áruk így közel azonos. Szerintetek?

(#8207) Juhtúró válasza Beri (#8193) üzenetére


Juhtúró
tag

köszi szépen a választ, megfontolom lehet, hogy megérné a jobbat venni. :K

http://linuxtutorialok.blogspot.com/

(#8208) Elar válasza Alex91 (#8180) üzenetére


Elar
senior tag

Na én is ezt veszem meg
A Dir 300-ban gondolkoztam még, de mivel itt mindenki ezt emlegette - hallgatok rátok :)
Remélem jól döntöttem :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#8209) kali válasza Elar (#8208) üzenetére


kali
legenda

jól! :K

(#8210) Exon


Exon
tag

Sziasztok!
50/25 Mbit/s lannethez milyen routert ajánlanátok?
Fő szempont, hogy torrentet bírja és 2-3 vasbeton falon kereszül is elfogadható jelet adjon.

(#8211) szabolcs83


szabolcs83
tag

Sziasztok!

Én is routert szeretnék venni, egy kis lakásban(50nm). A lényeg, hogy valami stabil és könnyen belőhető rendszer legyen. Jelenleg garantál 6/3-as net van (max. 20/10). (két gép-re kellene elosztani egyikkel kábelen, másikkal wifin keresztül csatlakoznék)
A kérdésem az, hogy én kinéztem a TP-LINK TL-WR941ND routert (az eddigi hozzászólások alapján), csak nem tudom hogy erre szükség van-e, vagy pl elég egy 841 is? (van-e jelentős különbség?)

Milyen usb adaptert javasolnátok? Vagy inkább antennát érdemes venni?

Egy másik kérdés, nem adsl-em van, hanem itt a házban egy külön szolgáltató(Ditel) adja nekem a netet, ebből lehet-e bármilyen kompatibilitási probléma? (nincs külön modem, csak bedugom a kábelt a gépbe és megy)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#8212) Beri válasza Exon (#8210) üzenetére


Beri
addikt

941ND alatt ne nézelődj, a 483563765 vasbeton falon át meg senki nem garantálja, hogy látszani fog bármi. (ki kéne raknom aláírásba, mert már ezerszer leírtam, mégsem olvassa el senki)

szabolcs83: Legjobb tudomásom szerint a 841-ben is AR9130 van, tehát elég kell hogy legyen, viszont 1500 forint a különbség a 941-hez képest, ami minimális összeg a plusz egy rádióért.
USB stickből a TP-LINK TL-WN821N jó választás a tapasztalatok szerint.
Kompatibilitási problémától pedig nem kell tartanod. Nincs DitelLAN, meg MindenkiMásLAN :)

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8213) flash-


flash-
veterán

Sziasztok!

Wireless routert szeretnék,jó minőségűt,minél olcsóbban.

Elvárások:

-Ki tudjam vele használni a 20 megabites letöltést,és a 3 megabites feltöltést Torrentezésnél.(Csak wifin használnám)

-Ne essen nehezére ha néha 3 számítógép lenne rajta wifin keresztül.

-megbízható legyen.

-Elég olyan erősségű,hogy a 26nm es lakásban lévő válaszfal mögül is tudjak netezni.

Nem kell hogy más,egyéb feature dolgokat tudjon,ezért kérlek ne ajánljatok wrt54g szintű routereket.
Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8214) Beri válasza flash- (#8213) üzenetére


Beri
addikt

20/3 g-s wifin necces, de ha egyébként sincs n-es eszközöd, akkor 542g-642g.
Ha van n-es kártyád, akkor 941ND, az lenne az igazi.
Az erősséges kérdésedtől pedig feláll a szőr a hátamon.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8215) szabolcs83 válasza Beri (#8212) üzenetére


szabolcs83
tag

Helló, kössz szépen az infókat, akkor megpróbálkozom a 941-el, még annyit, hogy ugye tud mac címet klónozni? ( TP-Link TL-WR941ND)

(#8216) fereg


fereg
tag

Üdv,

Kb 2 hete kérdeztem már itt, (#8087 után) azóta lett egy kis változás...A netből végül 20/10-es lett, és TP-Link 642g-t sem találok sehol.Az 542g megtenné helyette?

;)

(#8217) Jeep1


Jeep1
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy felkínáltak nekem egy routert, csak én nem vagyok jártas ebben a témában, hogy mi hogy is van.

A következő lehetőséget kínálták fel nekem.
Egy közeli rokon eladja a saját routerjét egy D-link DWL-922 típusú routert.
Az lenne a kérdésem, hogy ez a router szerintetek megér 5.000 Ft-ot?
A másik kérdés pedig az, hogy ez jó a T-home-os ADSL nethez?
Csomagban adná el, nekem és még kapnék hozzá egy ilyen usb-kütyüt is.
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Attól, hogy valakit nem értenek meg, még nem művész!

(#8218) akisbandi válasza akisbandi (#8206) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Szerintetek melyiket, hogy közel egy árban vannak?

Linksys WRT160N-RM BULK pack

vagy a

TP-Link TL-WR941ND?

(#8219) toldy


toldy
őstag

Ha nemgond felteszem itt is a kérdést mert itt akadnak tulajok, szóval:
Ma vettem egy tp-link TL-WR1043ND típusú routert és elkezdtem összeszerelni ahogy a user guide írja, majd elkezdtem az easy setupot és folyamatosan miután végigmegyek hogy hogyan dugjam össze és melyik lednek hogy kell villogni a következő lépésnél azt írja hogy:
1, Check the network connectivity.
2, Check the model of your router.
Csakhogy minden,jol van összedugva és a model is megfelelő amit választottam és a ledek is megfelelően villognak.. A gépen amiről szeretném beállítani win7 van, már próbáltam rendszergazdaként is. Valaki tudna segíteni?

Az élet nem habostorta.

(#8220) Csúzli


Csúzli
csendes tag

Sziasztok!

[link] Valaki? :U

(#8221) flash- válasza Beri (#8214) üzenetére


flash-
veterán

Ha nagyon jó a jelerősség(xp sebességnél a tálcán 54mbps-t,ír)akkor gondolom belefér a 20/3 az 54be ergo tuti hogy vinnie kellene..

vagy akkor ez nem így van?

Az erősséges kérdésem nem tudom miért rossz.
Azt tudom hogy a wrt54g routerem 2db7 dbi antennával és 150mw tx powerrel a házunk szobájából a tőle 20-25m re levő szomszéd ház szobájába 30-40 valahány Mbps sebességű netet varázsol,de nemtom hogy egy tp link gyári 1db antennával mire képes...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8222) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

a tp-link 1043nd routeren kell valamit ügyködni h menjen rajta a torrent kliens? milyen klienek mennek fel rá? az os mennyire kezelhető? cron fut rajta?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8223) Beri válasza szabolcs83 (#8215) üzenetére


Beri
addikt

Mindegyik router a piacon tud fizikai címet klónozni.

fereg: Elbír vele, de egy sávszélességemelés már gondokat okozhat.

toldy: Sosem láttam az ízi szetupját :D . Mért nem nyitsz egy böngészőben admin felületet?

Csúzli: Milyen az a digi base?

flash: A 23 nem fér bele az 54-be, hiába tűnik úgy. Az csak teoretikus maximum, aminek ha a felét megközelíted, nagykirály vagy. A tényleges átviteli sebessége a g-s wifinek 20Mbit fölött vagy egy picivel, szal eléggé határeset a dolog. Mindenzt persze 100%-os vételi körülmények mellett értem.

Speeedfire: Igen, kell rajta ügyködni valamit. Első lépésként a gyári fw helyett egy másikat kell felhúzni rá, ami garanciavesztéssel jár. OpenWRT fut rajta, már DD-t is portoltak, csak még nemnagyon tesztelték.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8224) Csúzli válasza Beri (#8223) üzenetére


Csúzli
csendes tag

Digikábel-nek a Base internet csomagja[link].

(#8225) Brogyi válasza toldy (#8219) üzenetére


Brogyi
senior tag

Privi ment.

(#8226) flash- válasza Beri (#8223) üzenetére


flash-
veterán

"flash: A 23 nem fér bele az 54-be, hiába tűnik úgy. Az csak teoretikus maximum, aminek ha a felét megközelíted, nagykirály vagy. A tényleges átviteli sebessége a g-s wifinek 20Mbit fölött vagy egy picivel, szal eléggé határeset a dolog. Mindenzt persze 100%-os vételi körülmények mellett értem."

Köszi,most már értem.
De ez a dolog vezetéknélküli adatátvitelnél van így ugye?
vezetékesen gyakorlatilag is viszi az 54-et?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8227) Beri válasza Csúzli (#8224) üzenetére


Beri
addikt

Hát, 30/20-hoz 642G köll, de 941ND ajánlott.

flash: Kábelen WAN to LAN (tehát ugye net felől a gépek felé) olyan 60Mbit körül van a vége egy 642G-nek PPPoE-n. Az 542-t nem mértem még, de valahogy úgy mehet az is, 50 sztem átfér. LAN-on belül (tehát belső hálón) a router gyakorlatilag csak switch-ként működik, úgy elég jól meg lehet közelíteni a teoretikus max 100Mbitet (90 fölé lehet menni, ha jó a kábel).

Tényleg, ha már itt tartunk: van valakinek kéznél egy 542G? Örülnék egy wan to lan sebességtesztnek :)

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8228) szabolcs83


szabolcs83
tag

Sziasztok!

Megvettem a routert ( TP-LINK TL-WR941ND ), egy olyan dolgot kellene kivitelezni, hogy még a router telepítése előtt klónozzam a gépem mac címét. Mert a netem (mint megtudtam) mac címre szól, és így a router addig nem lát netet, amíg nem állítom át a mac-et. Viszont amíg nem lát nem netet addig nem tudom lefutatni az easy setup assistantot, így nincs meg a saját programja ahol elvileg át lehet állítani. ( ha jól sejtem ott lehetne majd csak beállítani?)

Van erre valami ötlet, megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#8229) Beri válasza szabolcs83 (#8228) üzenetére


Beri
addikt

Hogyne lehetne már ráklónozni a géped mac-címét a routerre net nélkül? Felcsattansz a routerre, böngészőbe beírod a router IP-címét, név/jelszó, ráklónozod, beállítod a nethozzáférést és örülsz. Az ilyen mindenféle cd-ről telepíthető izéket meg felejtsük már el... Egy router dobozából csak a routert magát, meg a töltőjét szabad kivenni :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8230) Cyrin


Cyrin
addikt

ismét kapható a Netgear WNDR3700, akit érdekel, bár kicsit drága, én kevesebbért vettem ugyanitt anno.

(#8231) Beri válasza Cyrin (#8230) üzenetére


Beri
addikt

Ha lenne rá dd-wrt, már simogatnám a tetejét :DDD
Bár egyesek azt mondják, hogy fut rajta open... Hát, majd meglátjuk.

Egyébként nem tudom, te mennyiért vetted, de én hozzájutnék ~31k-ért :)

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8232) toldy


toldy
őstag

Nos, sikerült bekalibrálnom, most minden működik, minden ok.

közbe felmerült egy kérdés: haveromnak vodafones nete van ( ez a usb madzagos, huwei modemes) és van-e olyan router amire ezt rálehet kötni ? ( lehetőleg wifi és 2 gép közt kellene csak netezésre). Vagy esetleg ötlet hogy miként lehetne megosztani?

Az élet nem habostorta.

(#8233) szabolcs83 válasza Beri (#8229) üzenetére


szabolcs83
tag

Köszönöm szépen Neked is. Közben dr bubó már adott is egy linket ahol szájba volt rágva, pont az ilyen analfabétáknak mint én:) Ott még feltettem egy kérdést a saját szoftverének a telepítésével kapcsolatban, de Tőled már megkaptam a választ :D
Remélem az usb adapter már könnyebben megy :)

Köszönöm szépen még egyszer a segítséget!!:)

(#8234) Alex91 válasza toldy (#8232) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8235) Speeedfire válasza Beri (#8223) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

de ha visszacserélem az fw-t akkor elvileg rá sem jönnek :D
milyen torrent kliens megy rá?
DD? ez mit takar?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8236) Beri válasza toldy (#8232) üzenetére


Beri
addikt

Tim82-nek van egy eladó linksyse.

Speeedfire: Ha vissza tudod cserélni a szoftvert, akkor nyilván nincs semmi gond a routerrel, tehát nem kell gariztatni...
A dd az dd-wrt. Az efféle megoldásokról meg sztem a wl-500, meg az n16 topicban kérdezősködj. Ott meg tudják mondani, milyen torrentklienst érdemes feltenni.
Másrészt ha még sosem láttál linux terminált, akkor nem a legjobb döntés nekiállni feltelepíteni egy alternatív fw-t a routeredre...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8237) Speeedfire válasza Beri (#8236) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

elég jól ismerem a linuxot
több distribúcióban is otthonosan mozgok
ezért is kérdeztem h milyen linux os van rajta illetve h van-e rajta cron
ha júl tudom ezekre a transmission és az rtorrent szokott kerülni és rtorrent alatt cronnal sok jó dolgot lehet csinálni, de ennyi ne menjünk bele ...
amúgy egy kis linux letöltő gépet pótolna ez a router
átnézek abba a topicba is hátha tudok pár hasznos infót szerezni :R

értem mire akartál kilyukadni a gari alatt, bár erre is vannak megoldások ...

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8238) syler


syler
aktív tag

Sziasztok.A kérdés nem pont ide illik de felteszem. Milyen gigabites PCI háló kártyát tudnátok ajánlani? Mint kiderült, valami nem stimmel az alaplapi lan-nal. 4 gép van kötve egy tp link 1043-ra. Ha az én gépemen megy a letöltés, akkor szakad a net, ha az enyém nincs bekapcsolva, akkor akár a másik 3 gépen egyszerre is mehet a torrent meg minden és nem szakad. Szóval kizárásos alapon az én gépemben van a hiba.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#8239) Speeedfire válasza syler (#8238) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

pedig még csak nincs is rossz alaplapod :F
az eseménynaplóban vagy a router log-jában nincs semmi ami utalna a szakadásra?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8240) syler válasza Speeedfire (#8239) üzenetére


syler
aktív tag

Hát mióta megvan az asztali gépem csak szívok. Ezelőtt a memória, akkor ez a lan dolog. No mindegy, mit keresgéljek a log-ban?

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#8241) Speeedfire válasza syler (#8240) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

valami piros felkiáltójelet :D
amikor megszakad a net, abban az időpontban nincs-e valami váratlan esemény a naplóban ami utalna valamire, mert nehezen tudom elképzelni h a lan vmi gondot okozna
és ezért kiadni felesleges pénzt ...
esetleg töltsd le a legfrissebb lan drivert, de ne az asus oldaláról hanem a realtek oldaláról
everest kiírja h mi a pontos típusa

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8242) syler válasza Speeedfire (#8241) üzenetére


syler
aktív tag

Nincs semmi a router log-ban. Sajnos biztos, hogy a lan-ommal van valami prob. A speedtesten sem tudom lemérni a sebességem pl. Ilyen 600 Gb/s -ot mér, de kb 1 másodpercig csinálja:) A többi gépen meg minden oké :(
Most jön le a lan driver. Rátelepíthetem az előzőre, vagy először azt szedjem le?

[ Szerkesztve ]

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#8243) syler válasza Speeedfire (#8241) üzenetére


syler
aktív tag

Nézd meg, frissítettem drivert és ilyen marhaságokat mér a speed: [link] Itt csak a feltöltést méri helyesen sajnos. Ezért gondolom, hogy a letöltésekkel nálam gond van.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#8244) Speeedfire válasza syler (#8243) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ez a down nem is olyan rossz :D
próbáld meg h előtte unistallálod a lan drivert és úgy pakolod fel a frisebbet, ha így sem jó akkor irány gariztatni, mert akkor lehet h tényleg a lan a ludas
jobb ötletem sajnos egyelőre nincs :(

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8245) Beri válasza Speeedfire (#8237) üzenetére


Beri
addikt

Nos, akkor sok szerencsét hozzá, az enyém kb. egy hete lett cserélve (nekem sikerült eltakarítanom a nyomokat :)) ). Ha összejön valami, örülnék, ha beszámolnál róla valamilyen formában :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8246) MM


MM
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek kellene ajánlanom routert, de kicsit tanácstalan vagyok.
Még a WBR14G-nél ragadtam le pár éve. :)
Csak az utolsó száz hozzászólást volt időm elolvasni, ez alapján most általános esetben a TP-Link WR941ND a nyerő.

Egy alap kábelnethez kellene, fő szempontok:
- Nyomtatót lehessen vele megosztani (ha lehet, USB-n is)
- Lehetőségekhez képest megbirkózzon egy vasbeton födémmel a WiFi
- Minél egyszerűbb telepíthetőség

N-es wifi nem lényeg, Gigabit LAN sem, és torrent sem lényeges.

Jó erre a WR941ND, vagy esetleg tudtok mondani más típust kb. 15K-ig?

Előre is köszi!
MM

(#8247) Speeedfire válasza Beri (#8245) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

kicsit odébb van még, majd március 15 körül lesz pénzem rá, jön az ösztöndíj :D

remélem össze tudom hozni, sajnos nem valami sok leírás van a neten ezzel kapcsolatban :O
ahogy olvasom az open wrt egy minimalista linux op, debian alapokon
elvileg menni fog majd, az rtorrent meg csodás, bár a deluge jobban bejön, majd kiderül h melyik mennyit fog enni a rendszerből

mi volt a probléma vele? stabil routert szeretnék, nem szeretném gariztatni havonta
bár van egy sokak által fikázott smc 7004 vrb ami a mai napig működik egyszer sem volt vele gond

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8248) Beri válasza MM (#8246) üzenetére


Beri
addikt

Nyomtatómegosztásra nem lesz jó a 941ND. Arra asus n13u kell, vagy valami régebbi megoldás, ha nem lenne túl nagy sávszél a hátába dugva... Mit fog majd osztani a dolog?

Speeedfire: Felment az openwrt, de ahogy megadtam a pppoe nevet/jelszót, nem volt sem webui, sem net. Telneten reseteltem, aztán vissza akartam húzni a gyári szoftvert, ami állítólag completed successfully, de utána nem volt se kép, se hang.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8249) MM válasza Beri (#8248) üzenetére


MM
őstag

Igen, közben megnéztem jobban, nincs is rajta USB... :)
Szóval a 1043-on van, de nem írják, hogy meg tudja osztani.
Asus WL-500W-t ajánlották közben, arra írták is, hogy meg tudja osztani az USB-s nyomtatókat is. Az jobb lehet, mint az N13U?

Semmi extrát nem kell megosztani, szinte csak a kábelnetet, de 15Mbitnél az sem lesz gyorsabb.

(#8250) Beri válasza MM (#8249) üzenetére


Beri
addikt

A 1043ND szoftvere csak usb-s tárat tud hálózatban megosztani azon a porton.
A WL-500 és az n13u között eltelt egy kis idő. Az asus n-es wifivel jött, gyorsabb route-olásban is... Az tény, hogy jelenleg csak 15Mbitet osztanál, de később még jól jöhet az a plusz...

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.