Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) Clay


Clay
senior tag

Ehhez milyen routert ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#8102) Alex91 válasza Clay (#8101) üzenetére


Alex91
félisten

Dragat :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8103) Clay válasza hati (#8088) üzenetére


Clay
senior tag

A 1043-ra nem csak nyomtatót lehet kötni?

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#8104) Alex91 válasza Clay (#8103) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy inkabb nyomtatot NEM lehet ra kotni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8105) Clay válasza Alex91 (#8104) üzenetére


Clay
senior tag

Ja tényleg :)

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#8106) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!
10k körül milyen routert ajánlotok?
Van ennél jobb, ebben az árkategóriában? Egy kétszintes 150 m2-es családi házba lenne. Jelenleg ilyet használok egy kis társasház egyik lakásában, egy falon keresztül is tökéletesen tartja a 15/5-t úgy, hogy egy usb vevővel használom az asztali gépen a netet...
Tehát e helyett mit ajánlotok, vagy bátran megevehtem 8900-ért(kb 5 percre van a bolt)? Esetleg érdemes kicsit jobban a zsebbe nyúlni?

(#8107) Beri válasza laci06 (#8106) üzenetére


Beri
addikt

Ha szeretnél gigabitet, akkor most már 16k alatt van a 1043ND, de 10k körül még mindig a 941ND a bestbuy, ahogy már 483758736573657345ször le lett írva.

Clay: Honnan jön nálatok az internet? :D Egyébként ehhez kevés a D-Link DIR-655-ig minden, de az nem igazán ajánlott (bár elvileg az új fw reszelt rajta sokat), úgyhogy netgear wndr3700 a neked való.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8108) GML válasza Clay (#8101) üzenetére


GML
őstag

ez meg mi? 80/40 optniet?

(#8109) Sk8erPeter válasza Beri (#8107) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Egyébként ehhez kevés a D-Link DIR-655-ig minden, de az nem igazán ajánlott (bár elvileg az új fw reszelt rajta sokat), úgyhogy netgear wndr3700 a neked való."
Most nem arról volt szó, hogy az ilyen brutál netet is simán elbírja a WR1043ND? :F
Az a Netgear WNDR3700, amit írsz, ilyen 36-37 k körül kezdődik... :Y
Most akkor nem értem, eddig arról volt szó, hogy a WR1043ND is simán viszi a Fibernetet vagy még jobbat is akár... Akkor most mi van? :D

Sk8erPeter

(#8110) Beri válasza Sk8erPeter (#8109) üzenetére


Beri
addikt

146Mbit a vége. Ez, amit Clay linkelt, több.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8111) Brogyi válasza Coolmat (#8099) üzenetére


Brogyi
senior tag

Openbsd+14 lan , es kesz, de nem talalsz ra embert aki ingyen bekonfigolja, es uzemelje.
Pedig ez a legolcsobb, es ha letiltjatok a torrentet akkor nagy sebesseg is lesz. :)

(#8112) Brogyi válasza Beri (#8110) üzenetére


Brogyi
senior tag

Valahogy en 100Mbit alatti szamokat olvasok, es nalam a 146 nagyobb. Akkor mit nem mondasz el, vagy benezted ??? :F

(#8113) Brogyi válasza Brogyi (#8111) üzenetére


Brogyi
senior tag

A 14 lan az hulyeseg, de osszehozhato. :R

(#8114) Sk8erPeter válasza Beri (#8110) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha tízes számrendszerben nézzük, akkor biztosan nem több... :DD
A linkelt képen 94.03 Mbit/s (le) és 62.85 Mbit/s (fel) szerepel, ez hol több, mint 146 Mbit? :Y

Sk8erPeter

(#8115) Beri válasza Brogyi (#8112) üzenetére


Beri
addikt

Nyilván az a 146Mbit nem megy egyszerre mind a két irányba. Tehát ha 60-al megy a feltöltés, nem fog bírni a router áttekerni 90Mbitet lefelé ezzel egyidőben. Ha ez nem szempont, akkor persze nyugodtan lehet 1043ND-t venni a dologhoz. Vagy csak simán egy hibás mérést látunk és elszálltak a számok a speedtest-en szokás szerint.

Malachi: Úgy van. Végre egy ember, aki érti amit írok :R :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8116) Malachi válasza Brogyi (#8112) üzenetére


Malachi
addikt

gondolom fel+le érti egyszerre, párhuzamosan
94+68=162

ja és jó az a 0ms ping :Y

[ Szerkesztve ]

(#8117) Sk8erPeter válasza Beri (#8115) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Javagyúgy! :DD Így már érthető. Hát igen, akinek ilyen netje van, és ki is akarja használni, az csapja ki a tízeseket a boltban...
Ezek szerint 3 Szent István király kidobása alatt ne is álljon meg. :N

Sk8erPeter

(#8118) Brogyi válasza Malachi (#8116) üzenetére


Brogyi
senior tag

Huu vazz, tenyleg az a ping erdekes. Az esetek nagyon nagy szazalekaban ha torrenteznek szinte mindig egyiranyu a forgalom. A kozkedvelt utorrentnel ha megfigyeled a lefele iranyt ha az ki van toltve akkor a progi szerintem a seed-eles priojat leveszi. Amint vege a letoltes, padlo gazzal kezd el visszatolteni. Igy nincs ertelme osszeadni a le- es feliranyt, de nem rossz nezopont amit allitasz. Az mas eset ha 10-en vagytok, es mindenki torrentet nyom. Oda a csoda netgear is keves.

[ Szerkesztve ]

(#8119) Beri válasza Brogyi (#8118) üzenetére


Beri
addikt

Nos, azt a bizonyos közkedvelt utorrentet használom, a 1043ND-vel soha nem tapasztaltam ezt a seedsebesség-visszaesést. Ha a letöltés megkezdése előtt full sávszélen vitték tőlem az adatot, max letöltési sebesség mellett sem esik vissza a feltöltés. Biztosan nálad is bugol a kliens, mint oly sok más embernél. Használj 1.7.7-et.
Másrészt 10en is lehet torrentezni a netgírrel, csak ésszerű határokat kell szabni a kapcsolatok számának. Nem tolhatja mindenki 1000/500-zal :D

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8120) XP NINJA


XP NINJA
őstag

ehhez kén router, csak internet megosztásra, lehetőleg olcsó, és vezetékest.

[ Szerkesztve ]

(#8121) Beri válasza XP NINJA (#8120) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8122) werszomjas


werszomjas
őstag

Szerintetek melyik a jobb wifi router?

D-Link DI-514

vagy

Linksys BEFW11S4 ver.4

üdv

(#8123) Slayer Valor


Slayer Valor
őstag

Helosztok!
Új gép vásárlása előtt állok, s kéne egy router is a net elosztásához.... Az új gép szintén ebben a szobában lenne [tehát a 2 gép táv. max 2-3m].

Ehhez a nethez milyen [lehetőleg vezetékes] routert ajánlanátok? [Ha lehet, legyen olcsó, de azért jó.]

(#8124) Beri válasza Slayer Valor (#8123) üzenetére


Beri
addikt

Neked is azt mondom, amit XP NINJA-nak, TP-Link R460. Apróért kapható, stabil, tud qos-t...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8125) llacee. válasza Clay (#8101) üzenetére


llacee.
tag

Mi a fene csak nem kollégák vagyunk ? Hogy használod ezt az ISP-t ? ;)

(#8126) joe2005 válasza llacee. (#8125) üzenetére


joe2005
senior tag

Lehet, hogy közel van a tűzhöz, áramhoz. :DD

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8127) #08568576


#08568576
törölt tag

Kedves fórumtársak!

Néhány napja kötötték be a Digi Topnetet nálunk (80/25) és úgy hiszem a régi routerem nem igazán bírja már az iramot.(CN BR1 routerről van szó)

Ha megy az Bitcomet (le: 7-10 mbit/s és fel: kb 500-1000 kbit/s) akkor a mozillába iszonyat lassan jönnek be a weblapok mind a két gépen :((

Ki milyen routert ajánl, ami megbízható és sávszélesség "növelés" esetén is bírja a strapát. A wifi része mellékes mert két asztali gép lenne rákötve utp kábellel.

(#8128) Beri válasza #08568576 (#8127) üzenetére


Beri
addikt

A szokásos. Minimum 1043ND, következő lépcső netgear wndr3700. A te döntésed, mennyit szánsz rá.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8129) ecaddict válasza #08568576 (#8127) üzenetére


ecaddict
senior tag

Esetleg RT-N16 DD-WRT-vel.
Olvass vissza a topikjában, mi volt a vélemény. Link

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8130) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Egy Tp link WR941ND router mekkora sávszélességig jó?

Most még csak egy 4/1 megás netet kéne kiszolgálni, de később lehet lenne egy kis emelés, nagyobb csomag, és azért kérdezem, hogy ez meddig jó? :R

egy 60 / 6 Mbit/s -est elbír még?

vagy oda már WR1043ND ??

Köszi

[ Szerkesztve ]

üdv

(#8131) Sk8erPeter válasza werszomjas (#8130) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[link]
[link]

Sk8erPeter

(#8132) Beri válasza werszomjas (#8130) üzenetére


Beri
addikt

Nem az a gond, hogy nem bírna route-olni 60/6-ot a 941, csak az már elég nagy hányada annak a bizonyos teoretikus max 100-nak. Nem KELL oda 1043ND, csak ajánlott.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8133) yoleeka


yoleeka
tag

Sziasztok!

Szeretném véleményetek kérni, 2 router közt vacilálok.. legalábbis haverral már ennyire vittük le a dolgot. Nos amire kellene, az a következő: 3 számítógép közt internet megosztása + Blu-ray lejátszó, 1 wireless menne a blu-ray-re, hogy tudjak rajta youtube-ra menni (jó lenne ha HD videót is tudna streamelni) 1 wireless menne a földszinti nappaliba, (HD videó streamelése mellett lehessen gondtalanul netezni) 1-1 lan-os kábel pedig az emeleti 2 számítógépet szolgálná ki. Gigabites legyen, ofc ha lehet. Internet az 25 Mbit-es tré-offline, szal sztem az nem annyira durva. Árban lehetőleg legyen 30k alatt. Az egyik amit néztem az a kövi Linksys míg a másik pedig egy D-link márkájú termék. Nagyon nem vagyok otthon a hálózatok terén, illetve érdekelne, hogy ezen a kettőn kívül jöhetne-e még számításba valami más termék. Mi a véleményetek róluk? Nem nagyon tudok dönteni, sajnos.

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#8134) werszomjas válasza Sk8erPeter (#8131) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi mindkettőtöknek, megrendeltem a WR941ND-et. :C

üdv

(#8135) Beri válasza yoleeka (#8133) üzenetére


Beri
addikt

[link] ugyanezt tudom mondani neked is. Ha nem kell haszontalan letöltőkliens, meg egyéb sallang, most már tényleg nem érdemes másat választani.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8136) Móci


Móci
addikt

Üdv!

Olvastam, hogy az újabb Tp routerek tudják a bandwith controlt. Magyarul szeretném a gépek sávszélét megnyirbálni kicsit a router segítségével. A WR462G alkalmas vajon erre a feladatra? Vagy nézzek más típust?

Kösz!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8137) tituska


tituska
csendes tag

Sziasztok!

A kérdés adott: milyen wifi routert vegyek?
T-home-os 5 Mbit/s netet szeretnénk megosztani 2 max. 3 laptop között egy 65 nm-es lakásban.
Teljesen tudatlan vagyok ilyen téren! :( Milyen konkrét eszközt tudnátok ajánlani jó ár-érték arányban? Mire kell figyelni a vásárláskor? Hol vannak a legjobb árak?

Köszönöm előre is a válaszokat! :R

(#8138) dr.bubo válasza Móci (#8136) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nézzél más tipust, mert amit irtál olyan router nincs. ;]
wr642g tudja az ip QoS-t, de csak v4 Hw verziojú. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8139) Móci válasza dr.bubo (#8138) üzenetére


Móci
addikt

Áh, elírtam bakker... :D
Arra gondoltam én is amúgy! Ha vásárlásra kerül a sor, akkor majd figyelni fogok a verzióra.
Kösz!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8140) Beri válasza Móci (#8136) üzenetére


Beri
addikt

Ha a 642-re gondolsz, akkor abból a rev.4 már tudja amire szükséged van.
Mod.: Én meg ritkán nyomok F5-öt :DDD

tituska: [link]

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8141) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Sziasztok!

A LINKSYS WAG320N router és a Digi kábelnet összefér egymással? Mindenhol csak az van kiemelve, hogy ADSL2 modem... Router-ként tapasztalatok vele?

THX!
PhoenixK

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#8142) Beri válasza PhoenixK (#8141) üzenetére


Beri
addikt

Íme egy kép a portjairól: [link]. Egy kép többet mond ezer szónál ebben az esetben :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8143) Alex91 válasza Beri (#8142) üzenetére


Alex91
félisten

Az egyik LAN portbol lehet csinalni WAN-t, vegulis... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8144) capi


capi
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam egy Tp-link TL-WR841ND routert és olyan problémám van vele, hogy ha össze van dugva a kábel modemmel akkor pingetésnél randomra van benne loss. Ez nem nagy mértékű pl elmegy 1000 csomag és elveszik 20 aztán meg elmegy 10000 csomag és elveszik 50, de olyan is van hogy elmegy 500 csomag és elveszik 50. A veszteség előtt és után sem nőnek meg a pingek 10 és 20 között van és csak egy csomag veszik el aztán jó egy darabig aztán megint egy. Router nélkül egyáltalán nincs veszteség 18000 csomagot vártam meg és 0 loss. UTP-vel van összekötve és a legújabb firmware van fent ami fent van a hivatalos oldalon!
Please valaki segítsen!!!

(#8145) Beri válasza capi (#8144) üzenetére


Beri
addikt

Ide írd be: [link]
Egyébként kábel rendben van? Mit pingelsz?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8146) capi válasza Beri (#8145) üzenetére


capi
csendes tag

Kábel rendben, cseréltem már UTPt is pingelem a bixet, meg a szolgáltató CMTS ét ha bent van a router csak akkor van loss mind a CMTS mind a bix pingetésekor, de nem mindig egyszerre a CMTS az átjáró abban alig van a bixbe viszont sűrűbben. Köszi a linket

(#8147) llacee.


llacee.
tag

Abban segítsetek légyszíves,hogy a Linksys WRT320N és a Linksys WUSB600N miért nem mennek "N" sebességen ? Az istennek nem tudom beállítani

(#8148) Alex91 válasza llacee. (#8147) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, min mennek?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8149) GML válasza capi (#8144) üzenetére


GML
őstag

vidd vissza gariba. szerintem ez HW hiba

(#8150) GML válasza llacee. (#8147) üzenetére


GML
őstag

Mennyin megy? A 300Mbps nem fogja elérni, max 60-70 nagyon jó esetben ami kb 7,5-9 MB/s.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.