Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

keményebb dió ez az fw moddolás mint gondoltam :B
nem tudom mikorra tudom megoldani minden gondomat, el fog tartani egy darabig

amúgy a gyári fw-vel ami eredetileg rajta volt sokszor nem tudtam elérni a web felületet, de a legutolsó hivatalossal már megszűnt a gond

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8802) Brogyi válasza Cyrin (#8800) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hat vazeg! Ez eszembe se jutott, hogy a figura 20Mbyte/s-et wifi-n akarja. Nem igaz. :W

(#8803) Speeedfire válasza Brogyi (#8802) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

egyszer majd biztos összejön az "m" szabványnál :D

jelentem elég jól haladok, az open-wrt projekttel, ha minden összejön akkor holnap vagy hétfőn meg is írom majd a cikket, azután bárki megtudja majd csinálni

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8804) tthlaszlo


tthlaszlo
csendes tag

Miért van az, hogy a WR1043ND-s routeremre ha wifin rácsatlakozik valaki, akkor nem kapja a netet? A kapcsolat létrejön, de netet nem kap ( MAC szűrés, és WPA2 ), közben én UTP kábellal meg tudok netezni?

(#8805) FixY67 válasza tthlaszlo (#8804) üzenetére


FixY67
senior tag

Ennyi info alapján amire tippelni tudok:
Fix, a router tartományából kilógó IP címet használ
Esetleg DHCP-n kér címet a routertől, de a default routert és a DNS címét nem, emiatt vagy a routing nem jó, vagy csak nem találja a neveket.

...

(#8806) tthlaszlo válasza FixY67 (#8805) üzenetére


tthlaszlo
csendes tag

DHCP-vel osztom az IP címet a laptopnak: 192.168.1.3
A laptopnak a beállítási automatikusak, azaz mindent a DHCP-től kér.

Érdekes, hogy a lapiról tudom pingelni a routert, de a routerről nem tudom a lapit a kiosztott címén.

(#8807) Speeedfire válasza tthlaszlo (#8806) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

tűzfal? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8808) FixY67 válasza tthlaszlo (#8806) üzenetére


FixY67
senior tag

Az valószínáleg a tűzfal miatt van. Gyanítom, a notebookon windows fut.
Ha kimész command promptba és beírsz mondjuk egy olyat, hogy tracert index.hu, akkor mit mond?

...

(#8809) WonderCSabo válasza Alex91 (#8794) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem viszi át a 120Mbpst wifin?

(#8810) Alex91 válasza WonderCSabo (#8809) üzenetére


Alex91
félisten

[link], ezek a maximumok, ennel csak kevesebbet visznek. IMHO egyik se fogja atvinni WiFi-n... (A 320n meg tan a gyakorlatban WAN-LAN kozott se birja...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8811) tthlaszlo válasza FixY67 (#8808) üzenetére


tthlaszlo
csendes tag

A laptop azt mondja:
A célállomás neve nem oldható fel: index.hu

A router azt mondja:
Tracing route to index.hu [217.20.130.97] over a maximum of 20 hops

1 3ms 2ms 1ms 10.0.0.1
2 2ms 1ms 4ms 80.95.86.67
3 6ms 4ms 5ms 84.236.0.2
4 5ms 5ms 5ms 193.188.137.25
5 5ms 5ms 5ms 217.20.130.97

Trace complete.

----
Kikapcsoltam a windows tűzfalat, így már tudom oda vissza pingelni, szóval a belső hálózatom jó! A TvNetWork-nél be kéne jelenteni, hogy vettem routert, mert már nem tudom elképzelni, hogy miért nem kap netet wifin!

(#8812) FixY67 válasza tthlaszlo (#8811) üzenetére


FixY67
senior tag

Akkor a következő: command promptnál beírni, hogy nslookup
Erre elvileg kiírja, hogy ki a default szerver. Ha a routered címét írja ki, akkor a routeren nem működik rendesen a DNS. Ha nem azt, akkor jó eséllyel mégsem a DHCP szerver által visszaadott címet használja.

...

(#8813) FixY67 válasza FixY67 (#8812) üzenetére


FixY67
senior tag

+1 tipp: nincs bekapcsolva az AP Isolation?

...

(#8814) WonderCSabo válasza Alex91 (#8810) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Durva... És milyen router tudja áttolni wifit a 120Mbps-t? Nekem nincs annyi netem, csak érdekelne. Számomra fontos lenne HD videók streamelése egyik gépről a másikra. Az még megoldható? (Kb. 15Mbps egy HD videó)

(#8815) Alex91 válasza WonderCSabo (#8814) üzenetére


Alex91
félisten

Jo WiFi kartyaval tan mehet a stream, de altalaban nem ajanljak az ilyen mokat :).

(Medialejatszok eseten az USB-s WiFi tan keves ehhez, a beepitettel tan megy.)

Elvileg ugye 300 Mbit az n-es szabvany, tehat mennie kellene, de ugye ez az elmelet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8816) WonderCSabo válasza Alex91 (#8815) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát ezt szomorúan hallom, és bizony hitetlenkedve is.

Szar edimax routerrel n wifi -> g wifi -vel kis híján ment a 15Mbps Full HD streamelés. De, csak ha semmilyen titkosítást nem használtam...

(#8817) Alex91 válasza WonderCSabo (#8816) üzenetére


Alex91
félisten

Ki kell probalni :). En csak amit hallottam rola, azt irtam le...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8818) WonderCSabo válasza Alex91 (#8817) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jah, csak miután megvettem, már lehet próbálgatni... ;)

(#8819) kali válasza WonderCSabo (#8816) üzenetére


kali
legenda

wifi hálózaton a 120 megabit/sec folymatos, tartós, terhelés alatt történő átvitele mondhatni már extrém kategória, és nem csak router függvénye, sőt...

(#8820) Speeedfire válasza WonderCSabo (#8818) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

a durvább filmekhez azért kell a gigabit :K
ahol már 30-50 mb/s bitrate van
ezért nem is értem miért erőltetik ennyire a wlan lejátszókat, azok inkább SD-re vannak, nem HD-ra

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8821) WonderCSabo válasza Speeedfire (#8820) üzenetére


WonderCSabo
félisten

50Mbps HD film nincs, a Blu-ray is max 40Mbps. A legjobb minőségűek mkv releasek 15Mbpsek, az átlag mondjuk 8. Ennyire gagyi a technológia, hogy egy elvi 300Mbps nem tud 15-öt kinyögni magából? Ne vicceljünk már ez az elm. max. 1/20-a!

Gigabit? Ha Blu-ray film is lenne, ami max 40Mbps, akkor is az gigabitnek 1/25-e!

Félreértés ne essék: mindenütt megabitről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#8822) Cyrin válasza WonderCSabo (#8821) üzenetére


Cyrin
addikt

Nagyon szép elméleti fejtegetés, és felháborodás...én is szoktam ilyeneket, DE

Ettől még nem fog működni, hiába állsz elé és magyarázod el az eszközeidnek, márpedig mennie kell, azt nem fogja érdekelni.

A lényeg itt a folyamatos megbízható (egyenletes) sávszél átvitelen van, és ez az ami nem fog menni.

Egy kis olvasnivaló. 6-os, 7-es pont a tied, a lényeg a "reliably" szócskán van, valamint ez:
"Wireless, especially 802.11n, is not as reliable as Ethernet and has higher speed variation. It also has periodic "dropouts" where throughput drops virtually to zero for over a second. Unless you have a lot of buffering in your player, you'll see problems in the video."

(#8823) WonderCSabo válasza Cyrin (#8822) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát ezt igen szomorúan hallom. Most eléggé kiábrándultam az egész hóbelebancból.

Viszont az igaz, hogy a max. bitráta időnként jóval felugorhat az átlagos fölé, így nem elég, ha a router az átlagost ki tudja tolni magából.

HD streamelés Wireless -> Lan esetében sem játszik?

(#8824) baly2u2000 válasza Alex91 (#8776) üzenetére


baly2u2000
tag

Jó a chart, de én nem találom rajta pl a TP-LINK 1043ND-t, ami nálam jelenleg elég esélyes

(#8825) kali válasza baly2u2000 (#8824) üzenetére


kali
legenda

vélhetően anyagi érdekeltség - támogatás hiánya - áll(hat) a dolog hátterében...

(#8826) Cyrin válasza kali (#8825) üzenetére


Cyrin
addikt

nem biztos, mert csávókám szépen elballagott egy apple storeba, és megvette az extreme routert saját pénzen, csak azért hogy letesztelhesse, mivel annyian kérték.
ha sokan kérik leteszteli a tp-t is sztem, már ha lehet ott kapni egyáltalán.

(#8827) kali válasza Cyrin (#8826) üzenetére


kali
legenda

hát, adott oldal fórumos részében anno próbálkoztak egy tl-wr1043nd feszegetéssel, de annyiban is maradt...

[ Szerkesztve ]

(#8828) Cyrin válasza kali (#8827) üzenetére


Cyrin
addikt

az asus is ilyen volt, aztán mégis lett belőle teszt,sőt nem is egy.

(#8829) kali válasza Cyrin (#8828) üzenetére


kali
legenda

ha csak kicsiny hazánkból indulok is ki, az asus nagyon sok pénzt oszt szét különböző megfontolásból ilyesmikre, bizonyos támogatási célokkal!
meg én már csak olyan vagyok, hogy nagyon sok téma mögött főként az anyagi érdekeltséget látom... :)
meg azért az asus és a tp-link márka másként cseng a világban, legyen szó akár router gyártóról is! ezzel persze nem húzom le a tp-link gyártót, hanem kimondottan csak a gyártó nevének az üzleti csengésére gondolok!

(#8830) Cyrin válasza kali (#8829) üzenetére


Cyrin
addikt

persze, lehet igazad is, csak egy ilyen könnyen összehasonlítható táblázatos tesztoldal nem biztos hogy annyira a gyártók marketing igényeinek megfelel. (lásd apple)

(#8831) Zolexx


Zolexx
aktív tag

sziasztok, szeretnék wifi routert venni, telefonomhoz kéne, tehát nem egetrendető sebességre. csak itt a lakásba, (panel, tudom nehezen viszi át) lényeg hogy b/g-s legyen és megbizható, stabil. + ha lehet olcsó, teló miatt nem akarok kidobni 10ezreket... köszi:)

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#8832) kali válasza Zolexx (#8831) üzenetére


kali
legenda

olcsó, de a célra bőven jó 5 e ft környékén például egy tp-link tl-wr542g típus!

(#8833) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, jelenleg egy asus rx3041-es green rohs routert használok a chello megosztására.

Ha esetleg lecserélném egy wifi-s routerre, az kb mennyivel fogyasztana többet?
Vagy most már egyforma ezeknek a fogyasztása?

A mellettem lévő szobába lenne a router, csak egy fal választ el, régi téglalakás.

Előre is kösz.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8834) modflow


modflow
veterán

Hali!
Van nekem egy TP-Link TL-WR340GD routerem.
54 Mbit-es max.

Az a problémám, hogy nem működik za elvárásaimnak megfelelően.
A router fent van az emeleten az épület K-i oldalán, a másik gépem és a PS3 a földszinted, az épület NY-i oldalán.
A gond pedig az, hogy lent alig van 2-3 Mbit-es net a 10 Mbitből és a jel is gyenge.
Sőt az egész alsó szinten gyenge, ha laptoppal vagyok.

Ez a router ilyen szar lenne?
Tudnátok valami ötletet adni? Lehet, valamit rosszul állítottam be?

Esetleg van valami olyan router, ami falakon keresztül is lebírja vinni a netet rendes sebességgel?

[ Szerkesztve ]

(#8835) Alex91 válasza Zirowe (#8833) üzenetére


Alex91
félisten

Szerinted mennyivel fogyaszthat tobbet?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8836) Alex91 válasza modflow (#8834) üzenetére


Alex91
félisten

Es ha 230V-os halozaton vinned le a netet?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8837) Zirowe válasza Alex91 (#8835) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Fogalmam sincs, ezért kérdezem :)
Nem specifikusan wattok kellenének, hanem százalékban.

Mert gondolom a folyamatos sugárzás több kakaót igényel.. :P

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8838) Alex91 válasza Zirowe (#8837) üzenetére


Alex91
félisten

Az elet nagy problemai :D!

Biztos, hogy valamivel tobbet fogyaszt, meg az is biztos, hogy routere valogatja, de nehogy mar ebbe menjel tonkre! :Y

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8839) modflow válasza Alex91 (#8836) üzenetére


modflow
veterán

Zsír, ha nálatok már olyan net is van, nálunk még elmaradott a szolgáltató és elektromos hálózaton nem szolgáltatnak még netet.

De most komolyan? Az nagy elvárás, hogy a router átvigyen 10 mbit-et?

(#8840) club1 válasza modflow (#8839) üzenetére


club1
veterán

Madzagon nem nagy elvárás. Működni is fog. De födémen/falakon keresztül a rádiótól ne várd el ugyanezt. Elektromos hálózaton pedig te viszed át megfelelő eszközökkel a jelet, tehát nem külső szolgáltatóról volt szó. De szerintem olcsóbb, hogyha kábelezel...

(#8841) balazs_t válasza Cyrin (#8800) üzenetére


balazs_t
tag

Kábelen... hehe :)

Én egyébként teljesen megértem, amit mondtok, csak még mindig túl naív vagyok úgy tűnik.
Mi a büdös ........ francnak írják rá a routerre, hogy 300Mbit meg dual-band 2,4 meg 5Ghz sőőőt 350 + 450 Mbit /sec mikor ezek szerint nem hogy 200 Mbitet , de még a 100Mbit-et se éri el de meg se közelíti egyik se???? Elnézést a hülye kérdésért, de akkor miért írhatják rá? Sikerült nekik akár laboratóriumi körülmények között valaha is megközelíteni akár a 200Mbitet is? Ezek után nem nagyon hiszem... Ez olyan mintha úgy adnám el az 1.4-es Astra-t hogy persze tud ez menni 350-et simááán...

(#8842) baly2u2000 válasza Zirowe (#8833) üzenetére


baly2u2000
tag

Miért a mostani mennyit fogyaszt?

(#8843) club1 válasza balazs_t (#8841) üzenetére


club1
veterán

Lehet, hogy nem hiszed, de természetesen bizonyított laboratóriumi körülmények között a 300Mbps, azaz nagyjából 37 MBps adatátvitel. Természetesen ráírhatnák az eszközökre azt is, hogy átlagosan mennyit tudnak átlőni, de kérdés az, milyen körülmények számítanak átlagosnak vezeték nélküli átvitel esetében?

(#8844) Cyrin válasza balazs_t (#8841) üzenetére


Cyrin
addikt

ezt úgy hívják, hogy parasztvakítás, és bármerre mész már szinte csak ezzel találkozol...

welcome to the real world...

(#8845) modflow válasza club1 (#8840) üzenetére


modflow
veterán

Hát ez kár. :(
De akkor a szomszéd WiFi jelét miért látom erősebbnek, mint a sajátomat?

Nektek falakon keresztül mennyi a max. sebességetek?

(#8846) kali válasza modflow (#8845) üzenetére


kali
legenda

próbáld meg más/több csatornán is, hátha csak valamelyik szomszédos jel nyomja el a tiédet! a sebességben nagyon nagy szórás lehet, kár máshoz viszonyítanod! a távolság mellett, függ a falak milyenségétől, vastagságától, de akár nagyobb fémtárgyak, vagy más környezeti tényezők is jelentősen befolyásolhatják a jel ersősségét!

[ Szerkesztve ]

(#8847) Májsztró


Májsztró
addikt

Üdv !

Milyen olcsóbb routert tudnátok ajánlani ? Akár lehet ph-ról is valami használt ! Előre is köszi.

(#8848) Speeedfire válasza Májsztró (#8847) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ha nincs durva neted

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8849) Alex91 válasza Zirowe (#8837) üzenetére


Alex91
félisten

Na, utaneneztem, ugy 0-100% kozott lehet :).

(Amugy 4W-10W az eszkoztol fuggoen.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8850) Alex91 válasza modflow (#8839) üzenetére


Alex91
félisten

Valami ilyenre gondoltam: TP-Link TL-PA101 :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.