Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) Villanyász válasza keyman (#8743) üzenetére


Villanyász
tag

Tedd fel [itt] a kérdést szerintem, had pörögjön a topic

[ Szerkesztve ]

(#8752) tthlaszlo


tthlaszlo
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettem egy TP-Link WR1043ND routert. Mindent megcsináltam ami a papírjára írva van, be is állítottam az internetemet ( PPPoE ), kezelő felületén tudom is pingelni a domaineket, de az istenért sem akarja a gépemnek továbbítani. Sima UTP kábellal vannak összekötve, és az az érdekes, hogy ha azt a kábelt dugom be a háló kártyámba, akkor ilyen narancssárga színűen világít, az egyébként zöld helyett..

Gondoltam én rontottam el valamit, így elő a gyári CD-t, és próbáljuk meg, de ott is hiba.Kipróbáltam mind a 4 portját. Mindegyikkel ugyan az a hiba.

Valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#8753) shev7 válasza tthlaszlo (#8752) üzenetére


shev7
veterán

az adsl kapcsolatot torolted a gepen, es a halokartyad adatati automatikusra allitottad?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#8754) tthlaszlo válasza shev7 (#8753) üzenetére


tthlaszlo
csendes tag

Nah ezt Windows7 alatt, ha megmondod hogyan tudom kivitelezni... :)
Mellékesen nem ADSL kapcsolatom van, hanem PPPoE, szóval tárcsázós, DHCP-s így nincs semmi fixálva!

[ Szerkesztve ]

(#8755) tthlaszlo


tthlaszlo
csendes tag

Az mit jelent, ha már bedugom az UTP kábelt a hálókártyámba, hogy egyből narancssárgán világít, és nem zölden?

(#8756) Alex91 válasza tthlaszlo (#8755) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy mert mar gigabitet eszlel :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8757) tthlaszlo


tthlaszlo
csendes tag

Attól függetlenül még működnie kéne...

(#8758) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Sziasztok!

Én is routert keresek mint itt a legtöbben.
Belkin G-s routerem van és már 3-szor cserélték, de most is az a baj vele hogy egy ideig működik utána pedig ledobál a wifis kapcsolatról, illetve kapcsolat van csak net nincs(közben a vezetékkel összekötött géppel meg jó).
2 gép van wifi-vel rákötve meg egy asztali kábellel.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Illetve tudnátok ajánlani valami megbízható routert 10 000Ft környékén?
15/5-ös netet (upc) kellene osztania egy 3 szintes családi házban.

Köszi,
Zoli

(#8759) hati válasza tthlaszlo (#8755) üzenetére


hati
addikt

próbáld meg visszarakni 100Mb/FULL DUPLEX-re a hálókarid

(#8760) tthlaszlo válasza hati (#8759) üzenetére


tthlaszlo
csendes tag

Átállítottam semmi különbség... mármint a háló kártya zölden világít ;)

Mellékesen meg tudják egymást pingelni, szóval látják egymást... nem kell valahol engedélyezni beállításoknál, hogy engedjen ki netre? Már a MAC címhez rendeltem IP-t is... nem értem!

(#8761) keyman válasza Villanyász (#8751) üzenetére


keyman
tag

THX!

A jómodor nem szégyen!

(#8762) Alex91 válasza tthlaszlo (#8760) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor a WAN-t allitottad be xarul...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8763) tthlaszlo válasza Alex91 (#8762) üzenetére


tthlaszlo
csendes tag

Beállítom a felhasználó nevet + jelszót, rányomom, hogy connect, és megkapja az IP-t a szolgáltatótól + router-ról tudok pingelni kifele ( google, index, prohardver )...

(#8764) Brogyi válasza tthlaszlo (#8763) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szerintem be van kapcsolva a korlatozas.Nyomj egy hosszu resetet, es kezd elolrol.

(#8765) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni egy megfelelő router kiválasztásában, mert nem igazán vagyok jártas a témában. A routeren egy n-es wifis, gigabites laptop lenne wifin és egy 10/100-as asztali gép kábelen. Jelenleg 30/20-as Digi netem van, esetleg ez 2-3 éven belül változhat. A routeren később is csak a laptop lenne, esetleg az asztali gép lenne kicserélve 2-3 év múlva egy jobbra, ami már gigabites. Mindkét gépen menne a torrent. Mindenféleképpen hosszabb távra terveznék, tehát egy olyan routert keresek, ami sokáig bírja. Egy ideje olvasgatom már a fórumot és a TP-Link 1043-as vagy 941-es szimpatikusnak tűnik, esetleg a D-Link DIR-615.

A kérdéseim a következők lennének:
1. Milyen routert ajánlanátok nekem, illetve, hogy a gigabiten és az usb-n kívül van-e különbség a két tp-link között (megbízhatóság, élettartam, stb.)

2. Milyen szolgáltatását tudnám kihasználni a jövőben a 1043-asnak a 941-hez képest?

3. Milyen a várható élettartama egy ilyen routernek?

Előre is köszi!

(#8766) Alex91 válasza Sir Sparrow (#8765) üzenetére


Alex91
félisten

Vedd a dragabbat! :) Hosszu tavon jobb befektetes...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8767) Speeedfire válasza vargalex (#8749) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nah akkor délután lehet, h majd zaklatlak pár privivel az open-wrt miatt, ha valahol elakadtam volna :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8768) kali válasza Speeedfire (#8733) üzenetére


kali
legenda

mint a korábban linkelt leírásban is láthatod, két típus van belőle; 4965ag és 4965agn - utóbbi az n szabványos!
a model azonosítója a lényeg, a tiédnél az 4965ag_ tehát nem n szabványos!
az igazi n szabványos így néz ki;
4965agn

[ Szerkesztve ]

(#8769) chop válasza Alex91 (#8739) üzenetére


chop
őstag

A nyomtató egy HP Deskjet 8500 Pro (wifi nélküli)

Ezzel elvileg - szerintem - nem kellene gondnak lennie. A hálózatos nyomtató alatt mit értesz konkrétan?

(#8770) Alex91 válasza chop (#8769) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyiket kozvetlenul lehet a halozatra kotni UTP kabellel.

Ez a nyomi multifunkcios? Akkor USB-n ha meg meg is tudod osztani a lapolvasas nem fog menni...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8771) chop válasza Alex91 (#8770) üzenetére


chop
őstag

Igen, multis. A szkennelés miért nem megy?

(#8772) LordAndrew


LordAndrew
tag

Sziasztok,

Most lehetőségem lenne kedvezményesen átváltani a UPC übergyors 120Mbit/10Mbit Fiber csomagjára, amihez a jelenlegi (olcsó, alapketegóriás) Linksys routerem átvitele szinte bizonyosan kevés lesz. Kéne egy router, ami kezelni tudja a WAN->LAN irányú NATolt 120Mbit-es forgalmat.

Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Milyen routert vegyek?

Követelmények:
- Kezelje a 120Mbit WAN->LAN sebességet (maximális sebességgel tudjak letölteni/feltölteni, a router ne jelentsen korlátot semmiben)
- Legyen stabil, ne fagyjon le (a mostani routert volt, hogy fél évig nem indítottam újra)
- Legyen könnyen átlátható, egyszerű/intuitív felülete
- Opcionális (nem alapkövetelmény): tudjon megosztani rákötött lemezt
- Opcionális (nem alapkövetelmény): tudjon torrentezni (max sebességgel)

Az első két követelmény a legfontosabb. Annak mindenképpen teljesülnie kell.

Mit kötök rá:
-1 HTPC gigabiten
-1 Asztali gép gigabiten
-1 notebook 54g WiFi
-1 SIP telefon 100 Megabiten
-egyéb telefonok WiFi-n

Ahogy nézegettem a routereket, kettő látszik egyelőre befutónak: NETGEAR WNDR3700 és ASUS RT-N16 . A kettő közül az első két követelményt melyik teljesíti jobban? (Melyik mekkora WAN->LAN átvitelt tud és melyik mennyire stabil?)

Vannak esetleg még szóba jövő versenyzők?

Előre is köszönöm a válaszokat,
Andrew

(#8773) Speeedfire válasza kali (#8768) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

köszi a segítséget :R
bár azt nem értem h miért csináltak 2 fajtát, kicsit félrevezető :U


LordAndrew: kis moddolással a tp-link 1043nd is képes rá fele annyiért

amúgy sztem netgear, de nem tudom h van-e benne torrent kliens, az asusban van

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8774) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A LINKSYS WRT320N-hez mit szóltok?

Tudtok jobb ár/érték arányőt ebben az árkategóriában? Elegem van a mostani Edimaxból állandóan szakad, és időnként lassú. Ezzel tudok n-el 2 gép között HD filmeket streamelni? Illetve ugye megy a g és az n párhuzamosan?

Ja és fontos a WPA2-es titkosítás is.

[ Szerkesztve ]

(#8775) Alex91 válasza WonderCSabo (#8774) üzenetére


Alex91
félisten

Ilyenem van, bar a WiFi-jet nem hasznalom, sok mindent nem tudok e teren rola mondani :).

Megy g es n, csak mixed modban. Sajna hiaba van benne ket radio, egyszerre csak egy mehet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8776) Alex91 válasza LordAndrew (#8772) üzenetére


Alex91
félisten

ROUTER CHARTS, e szerint a Netgear...

(Torrentre, megosztasra meg valami letoltogep+FreeNAS, esetleg gyari NAS.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8777) ecaddict válasza LordAndrew (#8772) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ha arra gondoltál, hogy max sebességgel tudjon a routerre kötött diszkre a router torrentezni ezt egyik sem fogja tudni (talán néhény év múlva az akkori routerek a mostani sebességgel).

Esetleg még annak is örülni kell, hogy nem fagy le amikor csatlakoztatod a diszket: Link

Stabilitáshoz meg jó, ha van alternatív firmware (pl. WRT variánsok) a gyárin kívül...

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8778) WonderCSabo válasza Alex91 (#8775) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megy g es n, csak mixed modban. Sajna hiaba van benne ket radio, egyszerre csak egy mehet...

Ezt nem értem. Ebben a témában abszolút noob vagyok.

(#8779) LordAndrew válasza Alex91 (#8776) üzenetére


LordAndrew
tag

Wow. Köszönöm szépen a remek chartot.

(#8780) Alex91 válasza WonderCSabo (#8778) üzenetére


Alex91
félisten

Tudja a 2,4 es 5 GHz-et is, de vagy ez vagy az. Ha 5 GHz-re nyomod, akkor elvileg jobb a WiFi, de csak az 5GHz-et ismero n-es kliensek tudnak csatlakozni. Van olyan router, amelyiknel a2 radio egyszerre mehet, igy a g-s kliensek mehetnek a 2,4 GHz-re, az n-es (mar amelyik tudja az 5 GHz-et, pl. Apple gepek :D) meg az 5 GHz-re. Igy megkapja mindenki a maximumat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8781) LordAndrew válasza ecaddict (#8777) üzenetére


LordAndrew
tag

Ha elfelejtjük az USB-s disk kezelést (ha már úgysem tud max sebességgel másolni és letölteni rá) és csak a core routing/tűzfal funkciókra koncentrálunk, akkor Te melyiket ajánlanád a kettő közül?

Sebesség szempotból láthatóan a Netgear jobb, stabilitás szempontból melyik? (Nekem nem szükségesek rá mindenféle moddolt firmwarek. Kb egyszer rászánok egy órát és beállítom a szűrést/port forwardokat/MAC filtert/Wifi security-t miegymást, aztán el akarom felejteni a routert.... A mostani ilyen szempontból tök jó, nem emlékszem sem a tipusára, sem a színére... Bent van egy szekrény alján és teszi a dolgát évek óta...)

(#8782) ecaddict válasza ecaddict (#8777) üzenetére


ecaddict
senior tag

Kihagytam, a gyártó fórumán a két legtöbb hsz ebben a topikban van:

WNDR3700 locks up when a USB hard drive is connected
Router seems to lock up every couple of weeks

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8783) LordAndrew válasza ecaddict (#8782) üzenetére


LordAndrew
tag

Francba... Akkor ez nem stabil? Nehogy már újra kelljen indítgatni... Van valakinek ilyen routere itt a fórumban?

Az Asus-ról mit tudsz mondani stabilitás tekintetében?

(#8784) Cyrin válasza LordAndrew (#8783) üzenetére


Cyrin
addikt

Van pár embernek itt, nálam soha nem fagyott le egyik firmware-rel sem. Más se írt ilyet róla itt. Nekem nagyon bevállt.

Egyébként ez alapján soha nem veszel semmit, mindegyikről tudok ilyeneket linkelni, sokkal több hozzászólással...

(#8785) WonderCSabo válasza Alex91 (#8780) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor marad a 2.4 GHz, köszi. Asszem benevezek egy ilyenre.

(#8786) dokee78


dokee78
félisten

Netmegosztáshoz keresek routert 12.000 alatt.
120MBites netet osztanék meg.

(#8787) Alex91 válasza dokee78 (#8786) üzenetére


Alex91
félisten

Ha netre van penzed, akkor legyen routerre is! :(((

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8788) dokee78 válasza Alex91 (#8787) üzenetére


dokee78
félisten

6000Ft a net:)

(#8789) Brogyi válasza dokee78 (#8786) üzenetére


Brogyi
senior tag

Gyujtogess meg. :DD

(#8790) Alex91 válasza dokee78 (#8788) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, akkor marad penzed routerre :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8791) dokee78


dokee78
félisten

Kérdésem arról szólt,hogy 12000 alatt keresek routert,nem arról,hogy mennyim marad.

Van egy 60 és egy 30megás netünk most.
Mivel a 2 kb 10000,így a kisebbet lemondjuk.
Plusz 500FT-ért megemelik a 60-ast 120 asra és azt szeretném megosztani.

(#8792) Alex91 válasza dokee78 (#8791) üzenetére


Alex91
félisten

Mi meg azt magyarazzuk neked, hogy 12k-bol nem veszel olyan routert, ami ezt megosztana...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8793) dokee78


dokee78
félisten

Ez és ez sem jó?

Mert úgy osztanám,hogy pl az egyik gép 100/8MBit a másik 20/2MBit ha lehet így egyáltalán.

Mási kérdés az az,hogy a Wi-Fi-s routerekhez adnak valami wi-fi csatolót (USB vagy PCI-ost?)

[ Szerkesztve ]

(#8794) Alex91 válasza dokee78 (#8793) üzenetére


Alex91
félisten

[link], meg ez se jo :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8795) KicsiUbul válasza Alex91 (#8794) üzenetére


KicsiUbul
őstag

esetleg D-Link DIR-855

Értem én...

(#8796) LordAndrew válasza Cyrin (#8784) üzenetére


LordAndrew
tag

Köszi a választ. Neked akkor megvan a 30+ napos uptime, ugye? Tényleg nem akarok a vásárlást/beállítást követő egy óra után a routerrel foglalkozni. Menjen oszt' jó... :DDD

Cisco/Linksys 610N-ről mit tudtok mondani? Ezt találtam harmadikként (és talán a legjobb névként a gyártók között)

(#8797) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

Feltettem egy pár kérdést egy korábbi hozzászólásomban és még nem kaptam rájuk konkrét válaszokat.

Ahhoz, hogy dönteni tudjak egy router mellett, kéne tudnom a részleteket. Valaki próbáljon meg válaszolni rájuk. Több ember véleményére is kíváncsi volnék. Köszi! :R

(#8798) balazs_t válasza LordAndrew (#8783) üzenetére


balazs_t
tag

Először is mindenkinek kösz a segítséget és az infókat. Ma elhoztam és este beüzemeltem a Netgear 3700-ast a csili-vili Belkin N1 helyett.
Kb. 3 órája megy úgyhogy sokat nem tudok mondani de a "telepítése" gyerekjáték volt.
2,4 és 5Ghz-en párhuzamosan sugároz egyik laptop g-s (T60) a 2.4 -en a másik n-es (T61) 5Ghz-en megy a státusz ablaklakban 300Mb-et jelez néha leesik 270 -re.
Sajnos a másolás Gigabites vezetékes asztaliról a laptopra (300Mbit) kemény max. 3-6Mbyte/sec között van, ami a 54Mbit nek felel meg ha jól számolok. Szóval még valami beállítás hibádzik. :( Ha valakinek van ötlete, hogy hogy lehetne legalább megközelíteni az a 20-30Mbyte/sec-t azt szívesen venném.

LordAndrew: Asus N16-ról mindent megtudsz a saját fórumában. Én is a kettő között hezitáltam, aztán elolvastam a fórumban a tapasztalatokat és rengeteg fura dolgot olvastam róla szóval egyértelműen jobb vételnek tűnt a Netgear (mondjuk drágább is volt). Aztán majd idővel meglátjuk. A LAN-LAN sebességet is kipróbálom majd csak a másik gép most szét van szedve.
A Torrent max. on megy le-fel, de ez a TVNetwork 10/2-es netnél ugye sokat nem mond. :) Viszont az alap Qos úgy tűnik működik. Bár egyelőre nem nagyon értek hozzá, csak bekapcsoltam és kész, de a Belkin-hez képest ég és föld. Nem fagy le, nem dobálja le a wifi-s klienseket és max. torrent letöltés mellett simán lehet netezni, észre se lehet venni torrentet.
A stabilitást majd meglátjuk, de a többi tetszik.

(#8799) Speeedfire válasza dokee78 (#8793) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

16k az alja amiből kijössz
[link]
nem adnak hozzá semmit sem


Sir Sparrow:
1. csak a gigabit és az usb a különbség
a 941-re épült a 1043
2. usb-s megosztás, későbbi net növelésnél jól jön a gigabit, mert csak az hajtja ki rendesen
moddolt fw-vel torrent, samba, lamp stb
3. 5 év gari van rá, nem kell aggódni :)

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8800) Cyrin válasza balazs_t (#8798) üzenetére


Cyrin
addikt

LordAndrew:
most nincs meg, mert nemrég átszereltem az egész kócerájt (modem, router, NAS, hálózati nyomtató, szünetmentes, külső HDD) a gardrobe-ba, mert elegem lett a kábelrengetegből, azóta meg még netkimaradás is volt, de én ezt nem is szoktam figyelgetni, csak használom már kb 3 hónapja, és soha nem kellett újraindítani, kikapcsolni, rá se néznék amúgy, csak a wifi-t kapcsolgatom rajta ki-be.

balazs_t:
"Ha valakinek van ötlete, hogy hogy lehetne legalább megközelíteni az a 20-30Mbyte/sec-t azt szívesen venném."
talán próbálkozz kábelesen :)
másképp nem jön össze ennyi, a SNB tesztben is max 92 Mbps-ot mértek (40 MHz), átlagosan 65 -70 körülit (20MHz), ami a legjobb feltételek közt teljesülhet. Nálam kb ez utóbbit hozza 2,4 Ghz-en.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.