Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88418) sb válasza dkess (#88036) üzenetére


sb
veterán

Szia!

Köszi a választ, kicsit elmaradtam a reakcióval.
Azon meglepődtem, hogy ez soknak számít. Igazából amiket addig olvastam, sok telefon, noti, tablet, stb... lóg rajta sokaknál. Nálam a 2+1db nem tűnt aktív eszközből soknak. Ráadásul ezek is inkább csak lightos netezésre vannak fent, tehát nem konstans, együttes és nagy terhelést adnak (+mondjuk 1db TV tartozik még ide, de arra is igaz, hogy ha azon van forgalom akkor máson nincs). A többi pár okoscucc meg csak "lóg" fent, semmit nem csinál kvázi.
Persze fizikai oldalról világos, hogy ez is leterhelheti a rendszert.

Kettébontanám (ill. háromfelé) akkor a kérdést inkább:
1. AX mennyiben javítana a mostani helyzeten a meglévő AC-s routerhez képest (átvitelben, késleltetésben ill. esetleg lefedettségben - 90nm, egy szint)?
Ezt csak a 2-3db eszközre vonatkozóan, 1db AC-s telefon, 1db AX telefon és 1db AX (2x2 160MHz) noti.
- Jellemzően azonos helyiségben AX-nél a sávszélesség gondolom javulna.
- Két szobával arrébb a gyenge 5GHz-es jelnél jobb lenne mint most AC-n? Itt nyilván nem a max átvitel a kérdés, 1-200Mbps elég, most jellemzően 50-100-at tud, de vélhetően szakadozás miatt ingadozó...
- ... és gondolom emiatt a késleltetés sem jó. Ezen is javítana talán? (Nem játék, csak netezésnél ha vmit be kéne tölteni akkor ne álljon meg 1-2s-re gondolkodni.)

Az is érdekel ha a meglévő routerhez képest az újabbak esetleg fizikailag jobb lefedést adnak. Nem ismerem ilyen szempontból a modelleket.
Meg olvastam vmit, hogy AX-en ez jobb lehet. (közben utánaolvastam, az OFDMA javíthat ezen, nem csak több kapcsolatnál?)

Ezekben így egy olcsóbb TP-Link AX10-20(-esetleg 50)/Asus AX55-56 routerrel előbbre lennék mint a RT-N56UB1-el?

2. Okoseszközök esetén a jövőben ennél sokkal több lehet rajta. Bár zigbee a terv de nyilván a jelenlegi 2-3 cucc mellé azért biztos lesz mondjuk 10-20 egyéb wifis eszköz. Erre láttam, hogy léteznek IoT-s spec routerek, azok segíthetnek?

AX, 5GHz itt akkor úgysem játszik, ilyen szempontból választanám le az előző, AX-es router kérdésről. Erős cpu gondolom jobb nagy forgalomnál de ide kell egyáltalán ha csak lógnak rajta kb. 0 forgalommal (és nyilván nem 600 nyitott kapcsolattal)?

3. Később, két szintre világos a válasz, oda mindenképp a 2 router+kábel lesz a akkor az irány. Köszi!

szerk: Jól látom, AX10-en kívül mindegyik tud mesh-t?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.