Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85595) dkess válasza Olyan (#85594) üzenetére


dkess
őstag

Akkor összegezzük amit eddig tudunk. Alapigény: 3 szintes ház (3*100 nm) plusz kertbe (hány hektáros kert lenne?) kell Mesh WiFi. Kábelen nem nagyon lenne semmi - cserében temérdek WiFi -s eszköz. Egyébként mivel tervezel közép-hosszú távon - ezt a "egyskozzrl" -t nem tudtam dekódolni. Keret: a nagyon max 40-50.000 HUF ...

Namost ezt így egybeolvasva mit gondolsz - ez kijönne AX -el (mármint épkézláb módon)?

Lelövöm a poént - én AC vonalon mozognék tovább. AX vonalon sajna - a jelenlegi tudás alapján (ami lehet nem elég) - ennek inkább a kb. háromszorosa keret kellene ...

Ugye írod most koax -os net -ed van aztán jön optika. Ez hol jön be és mihez van közel ideértve a jelenlegi routert (szint és helyiség és annak szinten belüli elhelyezkedése)? Ugye mivel csere lesz ezért akár variálni is lehet - akár előkészülni valamilyen szinten. A "központ" javasolt módon a középső szint lenne - elhelyezkedését tekintve minél központibb helyen, de legalább ott ahol az emberek illetve eszközeik "feldúsulnak" (azaz nem a gardróbba/mosdóba/fürdőbe/garázsba kell a legerősebb net) illetve ahol a le- illetve felmenő UTP gerincünk látható távolságba kerül.

Apropó a 3 szint egyforma prioritású? Értem ez alatt, hogy pl. az alsó szint fele pl. nem garázs - a másik meg lomtár/műhely, a sarokban pedig a szomszéd kóbor macska szokta meghúzni magát a hideg téli estékre? Esetleg "a Béla minden páros évtizedben lemegy a műhelybe reszelni valamit aztán addig menjen valami YouTube ...". Van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem biztos, hogy a 4 fő életvitelszerűen mindenhol előfordul (persze lehet igen) ...

A kábelezésről csak nagyon röviden. A NAS a központi router -en legyen kábelen. Ez legyen alap. Aztán a fejemben valami olyan megoldás körvonalazódik, hogy az "érdekes szinteken" megjelenik egy-egy olyan eszköz melyeknek lenne szabad LAN portjai. Igen, amit lehet (legyen az PC mellett akár TV, médialejátszó, AVR, UTP -s lézernyomtató stb.) azt kapjunk kábelvégre. Annál jobb WiFi -nk lesz minél kevesebb dolog lóg rajta (marad majd épp így is elég).

Nekem nagyjából megvan a fejemben, hogy milyen eszközök lennének Neked jók. A keretbe beleférnének. Ugyanakkor térjünk vissza rá miután a fentebbi dolgokat tisztáztuk illetve maga az AC alapú megoldás megfelelő a számodra. Amennyiben olthatatlan vágyat éreznél arra, hogy az érdekesebb szinteket (és a kert elhelyezkedését) felskiccelnéd mondjuk Paint -ben, akkor nem én leszek az aki visszafog ... ;)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.