Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72551) fudi2002


fudi2002
veterán

Xiaomi Router Pro (nem HD), R3p más néven.
Láttam volt kérdés milyen korábban, senki nem válaszolt. Akkor most én, mivel rendeltem egy ilyet és megérkezett. Rövid távú tapasztalat nagyon pozitív, egy döglődő ASUS N18U-t válottt. Első blikkre megijedtem, mivel az ASUS beállításainak(finomhangolhatóságának) kb az 5ödét sem tudja, de mivel ott sem állítottam semmi ilyet, itt sem hiányzik. Egyszerűen csak jól működik ahogy van. A weboldalak betöltése is kicsit gyorsabb érzésre. Amin meglepődtem, hogy a wifi hatótávja kb mint az ASUS N18U hekkelt firmware-el 400mw adóteljesítménnyel, ez meg alapból tudja azt. Gondolom kínai a termék, nem érdekli őket az európai korlátozás. Doboz kultúrált, eszköz súlyra kb 2-3x-a az Asusnak, lényegében belül egy hatalmas borda, némi nyákkal. 5Ghz is tökjól műxik, igaz csak 80mhz-et tud. A nálam levő "legjobb" eszköz tudott így 433mbit csatlakozásit, ftp átvitelben pedig 24mb/s. 2.4-en pedig 15,5 mb/s a router közeléből persze ami egy hangyányival jobb szintén az asusnál. Qos is jobbnak tűnik. Egy hiányzik belőle, az Openvpn server, de ezt áthidaltam egy mögötte levő ubuntu serverrel. Készül reá az OpenWrt is, bár egyelőre nem érzem a késztetést.
Menüje természetesen kínai, google fordító a barátunk chrome-ban, nem gond ez sem.

Részemről javasolt. (nyilván rövid távú tapasztalat, kezeljétek helyén)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#72552) bluemirage válasza fudi2002 (#72551) üzenetére


bluemirage
őstag

:R
Olcsóbb másod eszközön gondolkodom, így most már ez is felkerült az opciók listájára. thx...

Meliora sunt bono inimica

(#72553) fudi2002 válasza fudi2002 (#72551) üzenetére


fudi2002
veterán

Még kis kiegészítés:
Ma volt időm tesztelni kicsit a hatótávot.
Nos meglepő eredmény lett (2,4ghz), 40mre a háztól kert végében Asus gyári antennákkal 400mw, 3,5-4 mbyte/s ftp.
Xiaomi r3p - 11 mbyte/s.
Nem találtam infót, hogy hány db-es antennák vannak utóbbiban, de az Asus 3x2db-esét simán lekörözi.
(ha vkinek a lefedettség fontos, gondoltam megosztom, off vége bocsi)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#72554) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
2 szintes családi ház emeletek közti födémen melyik router wifije a hatékonyabb?
Asus AC58U
Asus AC66U B1
TP-Link Archer C7

Lehet már kapni Asus AC66U C1-et is, ez jobb, mint a B1?

Nagyon köszönöm!

(#72555) Gubek-Einste válasza puru (#72554) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet már kapni Asus AC66U C1-et is, ez jobb, mint a B1?
AC66U-ból csak B1 van, C1 az N66U-ból van.
Hardverben ugyan az az AC66U B1 és az N66U C1, csak a wifi-ben különböznek ugyan úgy mint anno az A1 esetében.

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

A három eszköz közül egyértelműen az AC66U B1 a legoptimálisabb választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72556) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Egy haver kölcsönadott egy TP-Link Archer C7 v5-öt tesztre a hétvégére. Beállítottam, testre szabtam, egyelőre tetszik.

5 GHz ac-n a telóm van (Samsung Galaxy S7), a ChromeCast 2, valamint 5 GHz n-re csatlakozik a tévém (Samsung UE40H6400). Két okosteló 2,4 GHz-en van. A gépem kábelen csatlakozik. Kb 1 napja megy, eddig nem tapasztaltam hibát, a jelerősség is hasonló, mint az ASUS RT-N18U-val. ac wifin Wifi Speed Test-el (gép-teló között) 330/200 (le/fel) Mbit/s körüli értékeket mértem. Pingelve a google szerverét, kábelen és wifin is stabil, nincs csomagvesztés.

Ha a hétvégén végig megy hiba nélkül, rendelek egyet én is, az ASUS-t meg eladom. Sajnos máshogy nem tudom megoldani az elhelyezését, és az ASUS ledjei éjszaka olyan erősen világítanak, hogy nem tudok tőle aludni. Fura ok a cserére, de ez van. Szigszalagon is gondolkoztam (leragasztani a ledeket), de az elég barkács megoldás.

(#72557) Fredy02


Fredy02
tag

Hello!
Mobilnetes 4G simkártyával szeretnék egy erős stabil hálózatot kiépíteni. Hogy érdemes ezt megoldani USB-LTE stick + Router. Vagy egy olyan router amibe betehető a sim? Van ajánlott típus? (az összefoglalóban lévőkről szinte kivétel nélkül rosszak vannak írva.)

S23U

(#72558) Core2duo6600 válasza Fredy02 (#72557) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az utobbi az ajánlott, de drágább is, sok tapasztalat nincs az lte-s routerekkel

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#72559) Gubek-Einste válasza Fredy02 (#72557) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A stick + router olcsóbb de figyelni kell a kompatibilitásra és az elérhető eredmény sem mindig olyan mint közvetlenül a gépbe dugva.
A SIM kártyás típus előnye, hogy nincsen kompatibilitási gondok de drágább.

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72560) Intruder2k5 válasza Fredy02 (#72557) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Én az USB-s router + modem stick megoldást nem javasolnám, sajnos sok a kompatibilitási probléma, a router nem ismeri fel a modemet, vagy nem úgy működik vele együtt ahogy kellene, pl. sok esetben csak 3G megy 4G helyett, stb...

Ezekből válassz szerintem:

TL-MR6400 - ~25000Ft-tól.
Archer MR200 - ~30000Ft-tól.
Archer MR400 - ~37000Ft-tól.

Ha kell a Gbit-es otthoni LAN hálózat, veszel mögé egy 1000-es switch-et. Ahogy előttem is írták tapasztalat ezekkel nem sok van, de néhányan már jeleztek vissza ide a topikba is, és eddig elégedettek voltak vele.

[ Szerkesztve ]

(#72561) kali válasza Jozsó (#72549) üzenetére


kali
legenda

Nem sok ilyen van, mert kevés oldalon csinálnak jó teszteket - a YouTube és társai is olyan tesztekkel van tele, hogy fullos routert mutatnak be, de vagy az ellenoldal vagy a net sebességer kevés a valóban jó eredmény eléréséhez, szóval jobbára nem sok értelme van azokban a teszteknek.
Talált szerencsére woodworm - köszönet érte! -, de ha nem, a következő ilyen munkámnál kellően dokumentáltam volna, csak az ritka, hogy valaki az árak hallatán sem tántorodik el az elvárásaitól.
Itthon csak 120 Mbps netem van - a gyakorlatban kicsivel több -, ha jóval gyorsabb lenne, akkor bármikor tudnám szemléltetni - mert máshol kipróbáltam a gyakorlatban -, hogy a 2*2:2 MU-MIMO 867 Mbps kapcsolaton (Linksys EA7500 v1 3*3:3 MU-MIMO + Note9 2*2:2 MU-MIMO) átmegy bőven 500 Mbps feletti hasznos sebesség úgy, hogy nem kell túl közel lógni a routerhez, a 3*3:3 MU-MIMO még jobb, a 4*4:4 MU-MIMO pedig ideális esetben simán tudja a Gb-es net maximumát.

[ Szerkesztve ]

(#72562) Fredy02 válasza Intruder2k5 (#72560) üzenetére


Fredy02
tag

Köszi a gyors válaszokat, A TP-Link Archer MR200 AC750 szimpatikus.
Illetve megéri azt a pluszt az MR400?
https://www.4gltemall.com/blog/tp-link-4g-router-archer-mr400-vs-mr200/

[ Szerkesztve ]

S23U

(#72563) viktorhu válasza kali (#72561) üzenetére


viktorhu
veterán

Igaziból lehetne szemléltetni - én is gondolkoztam már ilyen teszten, de még nem voltam elég motivált a megvalósításához, hogy madzagon a routerre kötött pc-ről ftp alkalmazással letöltsek 867 Mbps kapcsolaton csatlakozó mobillal valami nagy fájlt.

(#72564) kali válasza viktorhu (#72563) üzenetére


kali
legenda

Azt egyszerű megcsinálni, de részben más, mint a WAN <-> WLAN <-> WLAN sebesség, ezért nem szoktam úgy tesztelni.

(#72565) Buckey válasza Fredy02 (#72557) üzenetére


Buckey
senior tag

Hello!

Én egy Huawei E5180-ast vettem, ami eddig tökéletesen bevált. Jobb mint a telefon (Xiaomi Redmi Note 4, ami tud B20-at).
A TP-Linkek nem tudom milyenek, de ezt nem kell eldugni a kinézete miatt, nem az a hagyományos forma.

(#72566) viktorhu válasza kali (#72564) üzenetére


viktorhu
veterán

Két routerrel wlan-t is lehet így csinálni, de szerintem úgyis az az érdekes kérdés, hogy mi megy át egy adott környezetben / adott eszközökkel és beállításokkal igaziból a wifin.

(#72567) MaCS_70 válasza Mikeee89 (#72556) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem kötözködni akarok, de komolyan azért akarsz routert cserélni, mert túl erősen világítanak a LED-ek?

Ha fekete szigetelőszalagot használsz, két lépésről már nem is látszik, közelről meg azért leolvasható.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#72568) B-L-A-C-K válasza MaCS_70 (#72567) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vagy üvegessel lefóláztatja...:D

(#72569) puru válasza Gubek-Einste (#72555) üzenetére


puru
senior tag

Nagyon köszönöm a részletes választ!
Akkor az AC66U-ból beszerzek egyet.
Szép hétvégét!

(#72570) Orgi válasza MaCS_70 (#72567) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem a fejhallgatómon volt egy túl éles kék fényű lámpa, de fekete szigetelőszalag tökéletes, észre sem venni igazán, ezért tényleg elég luxus lenne routert cserélni...

(#72571) Mikeee89 válasza MaCS_70 (#72567) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Ac-s routert akartam, a led az csak másodlagos ok volt.

(#72572) kateb


kateb
tag

Sziasztok!

Megjött a Linksys EA8300 routerem. Beüzemelés elég gyors és zökkenőmentes volt. Üzemi hőmérséklete nem magas, épphogy langyos, zajtalan működés.
Az elődjével, a D-Link DIR600-al már megcsináltam a házunk wifi térképét, ma szántam rá időt, hogy az új vasat használva ismét végigméricskéljem a helyiségeket.
Egy Asus Memo Pad 581 CL tabletet és egy Redmi Note 5 pro telefont használtam a méréshez, mint az előző alkalommal is. A jelerősség figyelésére a Wifi analyzer appot alkalmaztam, a le- és feltöltési sebességet pedig az Ookla sebességmérőjével mértem.
A net 100/10, kábeles szolgáltató.
A tapasztalatok:
A router az emeleten van. Ezen a szinten nincs drasztikus különbség a D-Link és a Linksys jelerősségge közt.
Az alsó szinten kb -3 -5 Dbm-el erősebb a Linksys jele, mindenhol. Persze ezen 4 antenna van a D-Link egy antennájával szemben. Itt egyébként nagyobb eltérésre számítottam a mértnél.
A nagy eltérés nem a jelerősségnél mutatkozott, hanem a letöltési sebességben. A D-Link 30-40 Mbit sebességet biztosított a 100-ból, a Linksys 100-ból 103- 105 Mbitet produkált.
Számomra fontos eredmény volt a két telefon közti különbség is. A Xiaomi Redmi Note 5 pro kb 15-20 százalékkal jobb értékeket mutatott az Asusnál a wifi jelerősségét tekintve. Gondolom nagyobb nyereségű antennát használnak a Xiaominál, vagy egyéb hardver erősebb a házban, nem értek hozzá. 😊

(#72573) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Az ASUS nt12 d1-vel belassult a videók nézegetése (próbáltam már az újraindítást, resetet, modem router összekötő kábelt, semmi se segített, router nélkül jó a net), cserélni kellene.

Mit ajánlotok 15k-ig max? A net az invitel 5mbit, de hátha bekötnek valamikor (valószínűleg soha) egy 30mbites netet, tehát azt is bírja már.

A használat, 2 vezetékes pc, 3 telefon wifin, egyik pc-ről torrent max 200db.

A wifi elfogadható volt az n12-n is, rosszabb ne legyen nála. A lényeg a vezetékes neten van, ne legyen már ilyen, hogy videózni nem tudok, mert csak 2mbitet használ a gyakorlati 4.2mbit max helyett.

Az összefoglalóban nincsen kapható router szinte, a hozzászólásokból kb az ASUS RT-AC57U AC1200 modellt olvastam ki.

Esetleg valami más, vagy a fentebb említett is ajánlott?

(#72575) Gubek-Einste válasza ReSeTer (#72573) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC57u-n kívül még talán a TP-Link Archer C5v4 jöhet szóba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72576) kali válasza kateb (#72572) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A routeren lévő több antenna előnyét akkor tudnád igazán kihasználni, ha lenne az ahhoz megfelelő, azonos MIMO képességű ellenoldali eszközöd, de pláne akkor, ha amellett az is tudna MU-MIMO-t.
Fontos, hogy a megfelelő csatorna...stb. kerüljön beállításra, pláne telefonoknál van jelentősége és nem csak sebességben, hanem más tekintetben is.
A wifi kapcsolat minősége úgy kerüljön összehasonlításra különböző eszközöknél, hogy azonos frekvencián csatlakozzanak, ellenkező esetben nincs sok értelme.

[ Szerkesztve ]

(#72577) kateb válasza kali (#72576) üzenetére


kateb
tag

Hi!

Ez a frekvencia-dolog eszembe sem jutott. A DLink csak 2,4 sávot tud, a Linksys pedig 2,4+5+5-öt. Kíváncsiságból esetleg valamikor szerét ejtem a próbának. Kilövöm a 5 gigás sávokat, hogy csak a 2,4 maradjon, 'oszt' meglátjuk.
Bár igazándiból pont az 5 gigás sáv miatt vettem meg a routert, mert az Analyzer szerint a környékünkön mindenki csak a 2,4 GHz-et használja. Zörög is rendesen a wifi! :)
Egyéb elfoglaltságaim miatt még nem volt időm tüzetesebben foglalkozni a router smart wifi részével, de talán mindig az optimális csatornát használja automatikusan?? Tudja fene, a vétel óta nem foglalkoztam a csatornákkal, elég volt, hogy a 100-as net wifin is 100-as lett, nem csak LAN-on.

(#72578) d.beni


d.beni
aktív tag

Sziasztok!
Tp link archer c4000 elég lenne 4k filmek lejátszásához a tv-n?
Ezt vagy a c5400-at néztem, de ha a 4000 is elég a 4k filmekhez akkor nem venném a nagyobbat.

(#72579) woodworm válasza d.beni (#72578) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem a tv a szűk keresztmetszet. Hiába veszel gyorsabb routert, ha a tv nem tudja hozni a sebességet.

(#72580) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Routert szeretnék vásárolni.A lényeg hogy 99%ban wifi lenne használva egy 90 négyzetméteres lakásban.-n.Jelenleg 500 mbps netem van,de tervben van az 1 gigabit-es csomag be vezetése is.AC-s kellene,és hogy stabil és jó hatótávú legyen,és jó ár értékű.( 12 max 17 000Ft)Más különleges igény nincs.Ha lehet több ajánlást is kérnék.Köszi előre is.

(#72582) d.beni válasza d.beni (#72578) üzenetére


d.beni
aktív tag

Lehet, hogy igazad lesz...

(#72583) Gubek-Einste válasza kromatika (#72580) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k alatt Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4 lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72584) La Magra


La Magra
tag

Sziasztok, routert kellene vennem, mert az eddig használt matuzsálem már nagyon köhög...

Paraméterek:
- 46 nm-es panel lakás,
- 150 megás net.

Csatlakozó eszközök:
- 1 PC LAN kábelen,
- 2 középkategóriás androidos mobil wifin,
- 1 Macbook pro 2012 wifin,
- néha egy HP elitebook wifin.

Olcsóságra, de (ha lehet) megbízhatóságra törekszem.

Köszi!

(#72585) kromatika válasza Gubek-Einste (#72583) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm.

(#72586) Gubek-Einste válasza La Magra (#72584) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72587) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A TP link C7 mennyivel rosszab mint az AC66U b1?
Panel környezetben lenne digihez egy ismerősömnek és számit az ár

(#72588) kali válasza ToBeY (#72587) üzenetére


kali
legenda

- egymagos 720 - 750 MHz (verzió függvénye) CPU, 128 MB RAM, 8 - 16 MB FLASH (verzió függvénye), USB 2.0

kontra

- kétmagos 1 GHz CPU, 256 MB RAM, 128 MB FLASH, USB 3.0 (is a 2.0 mellé)

[ Szerkesztve ]

(#72589) MaCS_70 válasza ToBeY (#72587) üzenetére


MaCS_70
félisten

kali szépen megírta a hardverbeli különbséget, ami elég jelentős. Erre viszont még rátesz az Asus sokkal jobbrendszere, GUI-ja a Merlin/HGG többletlehetőségeivel.

Mindez akkor számít, ha számít. :) Magyarán, ha simán csak csetelni, böngészni, levelezni akarnak, akkor elég, sőt, nagyon jó a gyengébb eszköz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#72590) ToBeY válasza kali (#72588) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Értem,tehát az Aususban" bikább" hardware található ezért jobb.

Valószínű csak alap dolgokra kell nekik,fb,youtube,chrome,hbogo,netflix, email.viszont van 3 laptop 4telefon ami csatlakozna hozzá akár egy időben.

[ Szerkesztve ]

(#72591) Harmaskupak


Harmaskupak
újonc

Sziasztok!

Sok hozzászólás átolvasása után kérdésem lenne, plusz info.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Önálló épület 20m hossz x 15 m széles, 3 szint. Vasbeton födém 15cm falak kb. 2-3 db routerek között.
Szomszéd nem zavaró(pici jelük ér csak el).

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
250 net. (upgrade később lehetséges 500ra.)
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
4 átlag - max(ritkán) 16 telefon
2 átlag - max(ritkán) 8 laptop
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Megbízhatóság.
5G nem lényeg a falak száma miatt.
kieg.:Mesh megoldás is érdekelne csak még nem baráti ár.../részlet kérdés, ha van rá lehetőség élnék vele./

Mostani rendszerben, 3 router van (ebből kettő ethernettel, a fő routerre kötve)
Épület hosszra tekintve most így van elrendezve (20m hossz összesen)
1.router (két méternél) ---- 2.router (nyolc méternél) ---3.router (15méternél).

A 3. router fő/szolgáltatói és megbízható az maradna.

1. és 2. router szeretném helyre rakni.
Asus AC66U-B1 x 2 db gondolkoztam VAGY
Asus AC86U x 1 db a 2.helyett az 1. router pedig off.

Tudom, hogy nagyon sok mindentől függ, de mi a véleményetek?
Elég lenne lefedettségre 1 db 86U vagy inkább a 66u B1x 2 db megoldást tartanátok jónak?

Vagy ha lenne alternatíva ami után érdemes lenne nézzek ilyen helyzetben kérlek jelezzétek.
(smallnetbuilder-en próbálkoztam infot gyűjteni, de az már kicsit brutális)

Köszi a válaszokat előre is!

(#72592) Core2duo6600 válasza Harmaskupak (#72591) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mennyi zsetont szánsz rá ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#72593) Gubek-Einste válasza Harmaskupak (#72591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább 2 darab AC66U B1 legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72594) La Magra válasza Gubek-Einste (#72586) üzenetére


La Magra
tag

Köszi a gyors választ, a két olcsóbb közt vacillálok (TP-Link Archer C5v4 vs Asus AC57U). :R
Eddig mindig TP-Linkem volt, de kicsit visszaolvasgatva itt a fórumban, manapság már inkább az Asus a nyerő, jól sejtem?

(#72595) Harmaskupak válasza Core2duo6600 (#72592) üzenetére


Harmaskupak
újonc

60 max 75.

(#72596) Gubek-Einste válasza La Magra (#72594) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus-ban általában erősebb hardver van és a gyári firmware-e is többet tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72597) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Korábbi ajánlásként AC-és router ügyében kaptam ajánlást a TP-Link Archer C5v4-re. Kérdésem lenne hogy a D-Link DIR-842 AC1200 rosszabb vagy jobb e ettől hardveres téren,és úgy általában?Fontos lenne a minnél nagyobb Wifi sebesség elérése egy 90 négyzet méteres lakásban,ahol gigás netem van.

(#72598) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló!

Szeretnék venni egy xiaomi mi router 3[link]-at. Eléggé kezdő vagyok. Ebben van modem? Szóval a digis felhasználó név + jelszó párost itt is be tudom írni? :B

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#72599) Core2duo6600 válasza kromatika (#72597) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen eszközt használsz wifin ?
Hiába tudná a drága router/ap ha az adott eszköz nem támogatja a nagy sebességet, amúgy a gigabitet aligha viszed át kábel nélkül.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#72600) MaCS_70 válasza szabacsik (#72598) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ugye tudod, hogy ez nem a 3G, tehát pl. csak 100-as Ehternet portjai vannak?

mit értesz az alatt, hogy van-e benne modem???

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.