Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72951) Gubek-Einste válasza tylerddd (#72950) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nehéz megmondani, a frissessége miatt lehetséges, hogy stabilabb tud lenni mint a régi eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72952) oak


oak
tag

Sziasztok! Rendelnék TP-Link Archer C7-et, érdekes, hogy éppen melyik verziót kapom? Van közöttük érdemi különbség?

(#72953) kali válasza oak (#72952) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Van eltérés, kérdés persze, hogy kinek mennyire érdemi, a régebbi verziók (v3-ig) QCA9558 SoC és 720 MHz CPU, a v4 pedig QCA9563 SoC és 750 MHz CPU, valamint a Flash a v1-ben 8 MB, felette 16 MB.

(#72954) Bismarck24


Bismarck24
tag

Sziasztok!

1 gigabites nethez szeretnék vásárolni egy jó minőségű routert olyan 40e. ft körüli árszegmensben. Igazából nem vagyok annyira márkahű, de volt már tp-link és d-linkes routerem is. Jelenleg a telekom szolgáltatótól kapott dlink dir-842-es fapados routert használom. Garantált letöltésem 300mbit/s garantál feltöltésem 200mbit/s.

(#72955) Ðávid válasza woodworm (#72942) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Értem, köszönöm a válaszod.

Tehát hiába van USB 3.0 csatlakozó a routeren, akkor sem feltétlenül tud sokkal nagyobb sebességet elérni, mint az USB 2.0? Ha jól látom a dolgot, akkor ez a SoC-on múlik. Vagyis a 30 ezer körüli routerben sincs olyan SoC, ami képes lenne kihasználni az USB 3.0 sebességét?

(#72956) woodworm válasza Ðávid (#72955) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, nagyjából ez a helyzet. Az első válaszomban ezért ajánlottam a xiaomit, mert arról biztosan tudom, hogy jóval többet tud. Bár szinte mindenki cfw-vel használja.
Az írási sebessége 30-40MB/s, olvasni 60-70 MB/s tud, de értek már el ennél magasabb sebességet is. A dir860l volt még hasonló, de azt már csak használtan kapni. Az ac57u hasonló hardver, csak ott lespórolták az usb3-as portot.

(#72957) Gubek-Einste válasza Bismarck24 (#72954) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72958) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Sziasztok.
Routert szeretnék venni. Kb 15 ezer Ft amit szánok rá , legyen AC wifis , gigabit lan/lan portokkal ( 4db).
Jah és nem bánnám ha lenne rá open wrt ;]

(#72959) Gubek-Einste válasza WhiteWalker (#72958) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5 jöhet szóba hazai beszerzéssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72960) csikgabor válasza woodworm (#72945) üzenetére


csikgabor
csendes tag

Köszi a segítséget. Akkor kell vennem egy 10/100/1000 Mbs wlan portos rútert ha seretném használni wifin is az 500 Mbs-t . Ami gondolom valójában nem lesz annyi de több mint 100 lesz.

(#72961) Obyboy válasza csikgabor (#72960) üzenetére


Obyboy
addikt

A gigabit lan mellé még az 5GHz-es wifi tudás is kell az 500Mbps-hez.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#72962) oak válasza kali (#72953) üzenetére


oak
tag

Köszönöm, elvileg az emag v4-et árul, rendeletem egyet, azon 2 usb van, úgy látom.

(#72963) WhiteWalker válasza Gubek-Einste (#72959) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ebből TP link lett :R

(#72964) Ðávid válasza woodworm (#72956) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Értem, köszönöm szépen. Akkor még átgondolom, hogy melyik legyen ezek közül. Az USB nem a legfontosabb kritérium, csak felmerült, hogy az se lenne rossz. A lényeges elvárásokat itt írtam le, azokat a Xiaomi kivételével (LAN portok száma) mindegyik teljesíti.

(#72965) Gubek-Einste válasza Ðávid (#72964) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy sima gigabites switch-csel orvosolható a LAN port hiány.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72966) Ðávid válasza Gubek-Einste (#72965) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Igen, ezt tudom, csak el szeretném kerülni még egy eszköz használatát.

(#72967) tibor.sz


tibor.sz
tag

Sziasztok!

Az alábbi kérdésben szeretnék tanácsot kérni:

Adott egy kb. 100 négyzetméteres, tégla falú lakás, hozzá egy kb. 40 négyzetméteres terasz. Az internetszolgáltatóm a DIGI, 1 Gigás internet jön be a lakásba (elméletileg, de ezt még sose mértem le) optikai szálon. Az általuk adott modem egyben router is, de az csak 100 Mbps-t tud. Ráadásul a lakás távolabbi részein már csak 5-20 Mbps jön. Így kellene egy másik router is, ami elég gyors és erős, elér a lakás távolabbi részeibe, és a teraszra is.

A hálózaton van egyelőre 2 db laptop, egyszerre legalább 2 db telefon (néha több is), 3 db iPad, HP nyomtató, TV és egy Spotify képes mini hi-fi. Ezeket kellene biztonsággal kiszolgálni. A gyereknek szinte egész nap megy a mese mese mátka... :D

Nekem a TP-Link márka szimpatikus, így ezeket a routereket néztem:
Archer C7 (extreme digitalban most 21.000 Ft),
Archer C5 (11-12.000 Ft körül),
Archer C1200 (15.000 Ft).

Az nagyon fontos, hogy megbízhatóan lefedje az egész lakást megfelelő sebességgel, és elbírjon egyszerre több eszközt is. A C5-nek például van 2 illetve 3 antennás változata is, nem tudom az számít-e valamit.

Ti melyik készüléket ajánlanátok a felsoroltak közül, illetve van-e más ötletetek?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#72968) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Fórumtársak!

Egy ilyen cucc szerintetek használható lenne egy 2 szintes házban?
Jó lenne, ha lenne faxa térerő mindenhol :)

[link]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#72969) MaCS_70 válasza Vangelis (#72968) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt senki sem tudja megmondani, a wifi egy nagy sztochasztikus lutri.

Az Ubiquiti hálózati eszközei nagyon jók, de baromi sok az ismeretlen tényező.

Nem véletlenül írja le Gubek-Einste szinte naponta a nagy kérdést: "Falak száma, anyaga...", és ehhez kapcsolódóan írjuk le még rengetegszer, hogy a wifire nem lehet jósolni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#72970) MaCS_70 válasza tibor.sz (#72967) üzenetére


MaCS_70
félisten

Neked is csak azt tudom írni, amit az imént: a wifire nincs garancia.

Nekem TP-Linkkel egy ideje már elég korlátozottak a tapasztalataim, mert évek óta mindenhová Asust teszek, mivel azt jobbnak tartom.

Telepítettem Asus RT-AC66u routert 120+ négyzetméteres lakásba, és kiválóan ellátja wifivel. Sokan fele akkora területen panaszkodnak rá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#72971) Vangelis válasza MaCS_70 (#72969) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Persze tudom.

Kimegyek és szétnézek majd náluk.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#72972) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Már évek óta szívok a routerekkel és kezd tele lenni a hócipőm, miután az utóbbi Asus RT-AC53 AC750 routerem is bedobta a törülközőt 2 év után (szerencsére visszakapom az árát).
Ez bírta a legtöbb ideig, de sajnos az alap problémák itt is megvoltak: egy idő után állandóan játszadozni kell a routerekkel amiket próbálok, mert vagy megállnak, vagy lelassul/elmegy rajtuk a net, újra kell indítgatni hetente/pár hetente és már rohadt unalmas móka mindig ezzel pöcsölni.
Pedig nincsenek nagy igényeim, csak annyi, hogy bekötöm, beállítom és menjen már normálisan.

Internetem: Digi 500 megabit, optikai kábelen (későbbiekben tervezi a digi, hogy az ezres lesz az alap, így erre gondolnom kell).
Csatlakoztatott eszközök: 3-4 Wifi eszköz, 1 LAN eszköz.
Környezet: 65 m2-es panel lakás.
Keret: 15-20 ezer forint körül

Vendég módra, usb port megosztásra és egyéb francokra nincsen szükségem, csak egy stabil routerre, ami kiosztja a netet és bír ezzel a sávszélességgel (tudom, hogy wifin nem nyomható át ekkora, amelyiknél szükséges az van kábellel csatalkoztatva) :)
Nem tudom, hogy az összefoglalóban lévő lista mennyire friss?
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#72973) qnadam válasza Pano (#72972) üzenetére


qnadam
veterán

nekem egy időben be volt állítva heti egy újraindítás éjjel 4 körül :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72974) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
TL-MR6400-et vettem, és lefedettség tekintetében, sajnos a jelenlegi helyén csak 3G van, padlástérbe feljebb tudom vinni, előtte persze letesztelem mobillal, hogy fent van-e 4G, csak kérdés a hőmérsékletet mennyire fogja bírni?!?
Illetve jelerősítőre valami jó javaslat, majdnem elég a teljes lakásban, de a kert vége fele már nem és ott is szeretném, ha lenne jel.
Padlástérbe az előny, hogy simán elhúzhatom kábellel az egyik antennát, akár tehetek két erősebb dbi-s megoldást is rá...
Köszi!
u.i élhető így szóval akár ebay-es rendeléssel is jól elvagyok

[ Szerkesztve ]

(#72975) MaCS_70 válasza cOxeR (#72974) üzenetére


MaCS_70
félisten

A nagy kérdés az, hogy mennyire melegszik fel a padlástér. Egy nyári napon a körülményektől függően 50 és 75 fok között bármi lehet, de összességében nem routernek való hely az. Meg egyébként a wifi számára is felettébb szuboptimális...

A szomszédomban tök azonos típusú beltéri eszközök közül volt, amelyik egy hűvös reggelt bírt ki szabad térben, az utódja meg ugyanott harmadik éve megy röccenéstelenül. Kiszámíthatatlan.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#72977) cOxeR válasza MaCS_70 (#72975) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezeket gondoltam én is, sok bizodalmam nekem se volt erre, vagy jó vagy nem, csak nem mindegy, hogy 3G vagy 4G sávszélben. Max egy próbát teszek vele, vagy van elfekvőben pc ventim, azzal esetleg tudom mozgatni a levegőt, néhány fokot lehet vele nyerni, ha beteszem valami cső szerű kereszt szellőztetős “dobozba”

Persze ez egy gyengébb érintkezési ponton is elbukhat.

Előbb tesztelem van-e 4G egyáltalán ott fent vele.

[ Szerkesztve ]

(#72978) Gubek-Einste válasza tibor.sz (#72967) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A C1200 nem ajánlott a problémás SoC-je miatt.

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Az nagyon fontos, hogy megbízhatóan lefedje az egész lakást megfelelő sebességgel, és elbírjon egyszerre több eszközt is. A C5-nek például van 2 illetve 3 antennás változata is, nem tudom az számít-e valamit.
Újabban már csak fehér színű v4 kapható amelynek 4 antennája van. A v1 még 3 antennás volt, 2 antennás a v2 de ezek már nem kaphatóak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72979) Gubek-Einste válasza Pano (#72972) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami szóba jöhet 20k alatt: Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72980) Pano válasza Gubek-Einste (#72979) üzenetére


Pano
addikt

Köszönöm szépen!

(#72981) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Tegnap vettem egy Asus AC57U -t. Az lehetséges, hogy a Xiaomi Mi Router 3G jobb lefedettséggel rendelkezik, mint ez az Asus?
Nem állítottam rajta semmit, csak adtam neki áramot, kíváncsi voltam, hogy milyen jelet produkál.
Ahol a Xiaomin még volt 1-2 csík, ott ezen az Asus-on full semmi...
Lehet, hogy ennyivel jobb a Xiaomi? Vagy default-on nincs max.-ra véve az Asus hálózat sugárzása :F :R

(#72982) #04441088 válasza #04441088 (#72981) üzenetére


#04441088
törölt tag

Itt látszódik, hogy az Asus már nagyjából semmit nem ér, ott ahol a Xiaomi fullon van.(az asusipcam is a Xiaomirol megy).
Ott ahol néztem ezt igazából kb. 10 méterre volt a routertol, 2 falon keresztül. A Xiaomi stabil, van jel, ez meg alig alkot valamit 2,4 GHz-n...
De ha kiugrok cigire, a routertol 5 méter kb., egyetlen fal, ott is hasonló a vételi jel.
Most akkor hogy van ez? Vigyem vissza eddigibe? Ezzel még a nappaliban sincs normális net, ami nagyjából a ház közepén van... A Xiaomival a konyhában is van 1 csík, ami a ház túlsó vége...

(#72983) kali válasza #04441088 (#72981) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Minden eszköz igényel beállítást a környezetnek, ellenoldali eszközök...stb. megfelelően, alapbeállításon egyik sem mérvadó.
Simán elég annyi is akár, hogy eltérő csatornára áll be a két router és máris más a szórás, illetve egyiket jobban szereti például a telefonod, mint a másikat.
Nézz át az új routeren is minden kapcsolódó beállítást és opciót, jelerősség legyen maximumon, a csatornák és a sávszélesség a megfelelő értéken...stb.
Ja, és az is számít, hogy pontosan azonos helyen és antenna állásokkal helyezkedjenek el.
Ha nem sikerül beállítani, a router problémás vagy wifi topikban kaphatsz segítséget: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#72984) MaCS_70 válasza #04441088 (#72981) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csatlakozva Kalihoz:

A wifinél minden lehetséges. Akár pár centi eltérés az elhelyezésben, antennaállításba is okozhat komoly különbségeket, de bizarrabb esetekkel is találkoztam már. Volt, hogy egy dísztárgy áthelyezése miatt omlott össze a wifi a lakásban, és arra is volt példa, hogy egy haldokló régi vacak helyére állítottak be egy izomwifis, máshol remekül teljesítő eszközt, és gyengébb volt az eredmény, mint a vacakkal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#72985) woodworm válasza #04441088 (#72981) üzenetére


woodworm
veterán

A xiaomin gyári fw vagy padavan van? Mert utóbbit fel lehet tenni az ac57u-ra is.

(#72986) #04441088 válasza woodworm (#72985) üzenetére


#04441088
törölt tag

Padavan.
És ha felrakom Asus-ra jobb lesz?
Van róla valahol leírás? :R
Xiaominál anno volt leírás, az alapján nem volt nehéz megbuherálni.

[ Szerkesztve ]

(#72987) #04441088


#04441088
törölt tag

Családi házban lakunk, nem nagyon zavar be szomszédos WiFi...
A Xiaomi-t 3-as, az Asus-t 1-es csatornára állítva 2.4 GHz-n, 5-on automatan.

5 GHz Asus, router mellett:

5 GHz Xiaomi, router mellett:

5 GHz Asus, nappali:

5 GHz Xiaomi, nappali:

2.4 GHz Asus, konyha(ház legtávolabbi pontja a routertol):

2.4 GHz Xiaomi, konyha(ház legtávolabbi pontja a routertol):

(#72988) kmate07


kmate07
csendes tag

Sziasztok!

Egy ~60m^2-es tégla lakásba szeretnék új routert vásárolni. (Nincs túl sok fal, központi helyre kerül a router)
Digi 500 /1000 lenne bekötve.
Felhasználás: 1 asztali gép, 1 TV, a kettő összekötve filmezéshez ( smartshare, dlna), konzol, néhány mobil, [extrém esetben még egy két laptop].
Szeretném megúszni 15-20k környékén.
AC-57U amit kinéztem. Megfelel a feladatra? Van-e bármilyen ismert hibája/ hiányossága?
Köszi a segítséget!

(#72989) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Asus routerből melyiket ajánlanátok, ha a cél a legjobb hatótávú 2.4-es lenne? Mellette gigabites portok, és lehetőleg frissebb modell.

Köszi!

(#72990) BTom1970


BTom1970
tag

Lakótelepi lakásba, GLAN-os internethez, 100 / 40 Mbit-es sebességűhöz elég lenne egy TP-Link TL-WR940N Router? 1db okostelefon, 1db okosTV és 2db laptop lenne rákötve. 2 szobát kell csak lefednie.
Köszi!

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#72991) qnadam válasza BTom1970 (#72990) üzenetére


qnadam
veterán

GLAN-os internethez

az mi?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72992) BTom1970 válasza qnadam (#72991) üzenetére


BTom1970
tag

Gigabit Lan Internet. Végül is mondhatok LAN-ost is.

[ Szerkesztve ]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#72993) tibor.sz válasza Gubek-Einste (#72978) üzenetére


tibor.sz
tag

Köszi a segítséget. Egyelőre megrendelem az Archer C7-et, az azért jobbnak tűnik. Aztán, ha a kipróbálás után esetleg nem hozza a várt eredményt, akkor visszamegy és kipróbálok valami mást. De erről a készülékről nagyon jókat olvastam, így bízom a sikerben.

(#72994) Gubek-Einste válasza kmate07 (#72988) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz a kinézett eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72995) Gubek-Einste válasza Elemental (#72989) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell dual band wifi akkor N18U.
Esetleg AC57U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72996) Gubek-Einste válasza BTom1970 (#72990) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább gigabites portokkal rendelkező típust lenne érdemes venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72997) BTom1970 válasza Gubek-Einste (#72996) üzenetére


BTom1970
tag

De leírtam, hogy mihez kell. Lenne értelme a gigabites portoknak?
Egyáltalán itthonra van értelme ilyennek? Mi használja ezt ki? És mire?
Most egy 4Mbit / 0,2Mbit-es modemes van. Ez lesz végre cserélve. (0,2-es volt csak a feltöltés!!!)
Van értelme otthonra 100-200 MBit-nél többnek?

[ Szerkesztve ]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#72998) Gubek-Einste válasza BTom1970 (#72997) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van, jövőre tervezés miatt mindenképpen.
Már nem éri meg 100-as portokkal rendelkező típust venni, a gigabites portokkal rendelkező típusok alig drágábbak már.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72999) Dragon3000 válasza BTom1970 (#72997) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha a laptopok kábelen is vannak használva és egymás közt kell másolni, jól jön az a gigabit, na meg pár ezer forint különbség van csak.

(#73000) Gubek-Einste válasza BTom1970 (#72997) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van értelme otthonra 100-200 MBit-nél többnek?
Folyamatosan nőnek az internetre kerülő kütyük száma így igen, van értelme.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.