Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72101) MaCS_70 válasza fudi2002 (#72099) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miért rendült meg a bizalmad az Asusban? Egy készülék feltételezett hibája miatt?

Nagyon sok Asust (főleg N18, AC56, AC68, AC66 B1) közvetítettem ki az elmúlt években, de egyikkel sem volt műszaki probléma.

Én maradnék ezen a vonalon, HGG-vel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#72102) jmuranyi válasza Deviot (#72096) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, az ASUS RT-AC66U B1 ajánlott, jó ár/érték arányú router.
Wifinél soha semmi nem biztos, de ennél azért jó esély van,
hogy tudni fogja a kellő lefedettséget.

(#72103) fudi2002 válasza MaCS_70 (#72101) üzenetére


fudi2002
veterán

Mert ennél a gyagyi tplinkem tovább élt...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#72104) ekkold válasza fudi2002 (#72099) üzenetére


ekkold
őstag

A 2011-et nyugodtan húzd le a listádról. Elavult tipus, gyenge a procija a mai igényekhez, de 2,4GHz-es wifi AP-nek, ill. switchnek még megteszi. Minden mikrotikhez jár gyári DDNS (IP cloud), és mindegyik tud VPN-t. Wifi szempontból viszont csak átlagosak, ami annyit jelent, hogy stabil, a hatótáv is jó, de nem túl gyors.
Mikrotikből a hAPac2 az egyik legjobb ár/érték arányú típus manapság, de vannak jobb típusok is - drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#72105) Deviot


Deviot
újonc

Még 1 kérdés. Azt meg lehet csinálni valahogy ha van 1 nagy házad. 1 modemed és 2 wifis Routered? A modem mellet van 1 router. Abból 20m kábellal elviszed a ház másik végébe. És öt teszel rá még 1 routert? És mind a 2 sugározná a jelet. Vagy 2 routert nem lehet összekötni?!. Köszi elöre is a választ.

(#72106) krt-823 válasza krt-823 (#72085) üzenetére


krt-823
csendes tag

Továbbra is várnám a tanácsotokat, hogy milyen routert vegyek, ami tudja az IGMP snooping-ot?
Nem kell, hogy tudjon WiFi-t, csak egy portot szeretnék routerrel ketté osztani. Stabil és olcsó megoldás érdekelne.
Előre is köszi!!!

(#72107) N.otorious


N.otorious
senior tag

Sziasztok! Router vásárlás előtt állok, szerintetek archer c7 v4 vagy rt-ac66u b1 lenne a jobb választás?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#72108) Core2duo6600 válasza Deviot (#72105) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Össze lehet 2 routert kötni a következő szerint
A DHCP szerver csak azon legyen bekapcsolva, ami a modemmel van összekötve, és a kiosztható címeknél legyen tartalék a fix címeknek is, tehát osszon pl 192.168.0.10-199 ig
A második routernek adj fix címet, az első hálózatába, de a dhcp hatókörén kivül.
A fenti példát nézve mondjuk 192.168.0.2-öt
A második routernek csak a lan csatlakozóit használd.
Ha ez megvan akkor mind a 2 öt tudod wifi nek használni.
Érdemes külön ssid et adni, és a csatornát is úgy megválasztani, hogy ne fedjék egymást.

(#72106) krt-823
Bármely Mikrotik tudja.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#72109) MaCS_70 válasza fudi2002 (#72103) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez azért nem egy statisztikai bázis... Hidd el, nincs általános gond az Asusok minőségével, ár/értékarányban szerintem messze verik a TP-Linket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#72110) fudi2002 válasza MaCS_70 (#72109) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszi, lehet bepróbálok egy Xiaomi Router 3g-t padavannal. Max ha nemjó akkor család elhasználja és veszek egy ac66u-t.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#72111) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

adott barátnőm szüleinek a háza, két szint, közötte vasbeton födém. eddig a telekom eszköze szórt internetet, és nagyjából rendben is volt a lefedettsége, viszont jött a gigabites internet :) tehát leemeltem a polcról egy dlink dir-860l-t, ami kisebb helyen teljesen jó volt, ott viszont a 2,4 giga is határeset, időnként szakad, 5 gigán meg csak a felső szinten volt használható, lent nem (ráadásul 2,4-en stabilitási bajok is vannak az aktuális openwrt-vel, de ez megoldhatónak tűnik, mert korábbi snapshottal viszont hibátlan volt).

a lefedettség fontosabb, mint a sebesség, gyakorlatilag csak webre kell a net, de azért nem lenne rossz, ha vezetéken közelíteni lehetne a névleges sebességet, plusz a két szinten 1-1 tévének talán 100 megabitnyi sáv elég lenne. ebből az egyik biztosan elérhető vezetékkel, de lehet hogy a másik is. viszont tök jó lenne, ha a szintek között közlekedve nem kellene ap-k között váltogatni, egy tisztességes unifi rendszer viszont lehet hogy túlzás :) szóval jó lenne egy eszközzel lefedni az egészet... ami nem reménytelen, a telekom routerének is sikerült.
igények: semmi extra, nem kell torrenteznie, nast se helyettesít, de jó lenne, ha openwrt lenne.
a környezet: 5 ghz-en üres az éter, de gyakorlatilag 2,4-en sincs zavarás.
a lehetőségek: kipróbálom a helyszínen az itthoni mi3g-met, de nem hiszem hogy sokkal jobb lesz, mert itthon is kb ugyanakkora térerőt tud, mint a dlink. vagy veszek valami mást a dlink helyett... de mit? mondjuk 20e alatt. vagy marad a dlink routernek, és kap egy jobban sikerült ap-t, ha olyan van olcsón.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72112) MaCS_70 válasza fudi2002 (#72110) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Xiaomi 3G is jó választás, ha nem gond a macerás beszerzés és a garancia hiánya (de nem szokott baj lenni velük).

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#72113) Gubek-Einste válasza Deviot (#72105) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen meg lehet oldani ezt, sőt ez az ajánlott módja a lefedettség kiterjesztésének.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72114) Gubek-Einste válasza krt-823 (#72106) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 1043N jó lesz a feladatra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72115) Gubek-Einste válasza N.otorious (#72107) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyértelműen az Asus a jobb választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72116) Gubek-Einste válasza qnadam (#72111) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A födém mint semmire sem lehet számítani.
20k alatt Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4 lenne az ajánlott eszközök.
A jelenlegi D-Link mehet másodlagos eszköznek a másik szintre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72117) qnadam válasza Gubek-Einste (#72116) üzenetére


qnadam
veterán

a födém átvitelében csak azért bíztam, mert a csumpi speedport is megoldotta, és gondoltam hogy annál azért akadnak jobb eszközök a piacon :)
fejben közben odáig jutottam, hogy a dlink maradna routernek fent, és arra kellene lógatni egy izmosabb 2,4-es ap-t.
a felsoroltakból csak az archerre van owrt, annak milyen a wifije? wdr3600-zal és 4300-zal volt már dolgom, azok alapján kicsit félek tőle.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72118) Boba0514


Boba0514
csendes tag

Sziasztok!

Egyemeletes sorházban lenne szükségem routerre, ac wi-fi-vel az elülső falnál elhelyezett virgin hub 3.0 is egész jól lefedi az emeleti hátsó lakót is, de sajnos az n-t is muszáj engedélyeznem egy eszköz miatt, és nem állítható be külön SSID, így az eszközök arra mennek és nem olyan jó a kapcsolat, mint csak ac-vel. 350/20-as netet amúgy sem szolgálta ki rendesen a router, ezért egyébként is szerettem volna újat. Maximális kihasználtsága 5 telefon, 1 TV, 4 laptop, 1 vezetékes PC lenne.
Magamtól az Archer C7-et (67 font), meg az Asus RT-AC66U B1-et (95 font) néztem, és most itt többször láttam az Archer C5 V4-et (45 font).
A kérdésem az lenne, hogy ezek közül melyiket érné meg leginkább megvenni, vagy esetleg inkább valami mást ajánlanátok?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#72119) Joker88


Joker88
őstag

otthoni hálózat / router témában kérnék segítséget tőletek..

adott egy ZTE ZXHN-108L típusú modem ( a router része nem használatos ) és egy Asus RT-AC51U router. Erre a routerre van rákötve egy alap,otthoni felhasználásra tervezett Zyxel NAS 326 cucc hálózati kábelen keresztül.

A NAS elméletileg úgy van beállítva, hogy csak este 10 és reggel hat közt legyen aktív, nappal "aludjon" .

A gondom az lenne , amióta a NAS be van kötve a routerre , a net eléggé hektikus . Van hogy órákig semmi gond, aztán egyszer csak eltűnik a WiFI jel és a router is a hálózatból.
Ha a NAS-t kikapcsolom, semmi gond ... De akkor értelmét vesztené a dolog..
Sajnos az ASUS mindenképp kell a hálózatba,mert a NAS által megkövetelt protokollt a ZTE modem(router) nem tudja,ergo akkor a NAS-t nem tudom használni...

A jelenlegi felállást szeretném megtartani , és gondolkozom a router más routerre történő lecserélését . Melyik routert ajánlanátok a NAS elé ?

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#72120) Gubek-Einste válasza qnadam (#72117) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább Asus párti vagyok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72121) Gubek-Einste válasza Boba0514 (#72118) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen az Asus lenne a legoptimálisabb választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72122) Gubek-Einste válasza Joker88 (#72119) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72123) Joker88 válasza Gubek-Einste (#72122) üzenetére


Joker88
őstag

máris válaszolok :

egy előtérből nyílik minden ajtó , tehát csak egy-egy téglafalat kellene átvinnie a jelnek. nagyközség, szóval azért a családi házak közt vannak távolságok, nem panel..
net sebesség : [kép]

kliensek : 1 notebook, 1 PC , 2-3 telefon és alkalomadtán 1 tablet.

beszerzési összeg 20-30.000 ft körüli

más igény nincs.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#72124) Gubek-Einste válasza Joker88 (#72123) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72125) N.otorious válasza Gubek-Einste (#72115) üzenetére


N.otorious
senior tag

Köszi

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#72126) nullpoint


nullpoint
senior tag

Jó napokat!

Van egy Asus RP-N12, falba dugható wifi repeaterem.

Működik rendesen, cserébe az ONT naponta több alkalommal újraindul (HG8247H). Rettenetesen bosszantó. Persze ha nincs bekapcsolva a repeater akkor normálisan működik az ONT.

Van olyan ajánlott repeater, vagy olyan router ami tud repeater módot, amivel ez nem történik meg?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#72127) Core2duo6600 válasza nullpoint (#72126) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A repeaterek leginkább nem ajálottak lévén, hogy helyből felezik a sebességet.
Célszerübb lenne egy második AP elhelyezése, ami kábellel van bekötve a routerbe, esetleg powerline segítségével.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#72128) Kriza


Kriza
őstag

Sziasztok!

Az alábbi feltételeket kielégítő router kellene:
1. 10/100/1000 portok
2. AC WiFi
3. Vendéghálózat kezelés (szeparáltan a LAN oldaltól, nem külön SSID ahogy az új TPlinkek!)
4. 3G/4G failover támogatás
5. Jelzés a 3G/4G használatáról (email az elején és végén, vagy akár hardveres kimenettel)

Tudom, hogy az első 4 pont egyszerű, az 5. az, ami komplikálttá teszi az egészet.
Egy üzletbe kell, a tulaj kérése volt, nem firtatom a egyik pontot sem.
:R

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#72129) Core2duo6600 válasza Kriza (#72128) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A 3 as pontot kifejthetnéd bővebben, hogy mire gondolsz

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#72130) Kriza válasza Core2duo6600 (#72129) üzenetére


Kriza
őstag

Sima guest network. A TPlink a C5-ös v4 vagy v5 Archereknél Guest networknek hívja azt is, ha külön SSID-t tudsz csinálni (nyilván külön jelszóval), de egy hálózatba kerül a belső forgalommal, tehát a belső eszközök IP címeit is eléri. Ezzel szemben a rendes vendéghálózat lényege - szerintem - az lenne, hogy a WAN kapcsolatot használhatod, de izolálva vagy a belső hálózattól, tehát nem látod a belső hálózat IP címeit és azok forgalmát. Normálisan ez így működött régebben tudtommal.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#72131) HTomee válasza Kriza (#72130) üzenetére


HTomee
tag

Pont, hogy tudják az új TP-Linkek úgy a vendéghálózatot ahogy szeretnéd (C4000)

[ Szerkesztve ]

(#72132) Core2duo6600 válasza Kriza (#72130) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen terhelés lenne rajta ?
Hányan fogják használni ?
Kábelen mit kell kiszolgálni ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#72133) Kriza válasza HTomee (#72131) üzenetére


Kriza
őstag

Szia!

Köszönöm a válaszod! :R Gondolom ez FW kérdése. Amit legutóbb láttam C5 (v4 vagy v5 nem tudom), az biztosan nem tudta. De igazából lényegtelen is, mert az 5. pont az, amit ez a kategória szinte biztosan nem tud más gyártónál sem.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#72134) Kriza válasza Core2duo6600 (#72132) üzenetére


Kriza
őstag

Ez egy kiskereskedelmi üzlet, a terhelés nem kritikus, a gigás drót és az AC WiFi a tulaj kérése. Csatlakozó eszközök száma se nagy (dróton talán 6, de nem nagy forgalommal, WiFi meg 5-6-7, plusz a guest, de területileg nem nagy az egész). Itt a hangsúly azon van, hogy legyen egy tartalék netes elérés (erre lenne a 3G/4G), ami leginkább a számlázó/raktárprogram miatt fontos. A jelzés meg azért fontos, hogy tudja követni, ha esetleg lemerül a kártya, vagy napok óta nincs vezetékes net, mivel ha nincs netes elérés, akkor megáll az üzlet, nincs $.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#72135) HTomee válasza Kriza (#72134) üzenetére


HTomee
tag

Biztonság: Portál mód legalul és teljesen egyedi vendéghálózat bejelentkezési oldal is készíthető

Itt kitudod próbálni is.

[ Szerkesztve ]

(#72136) Kriza válasza HTomee (#72135) üzenetére


Kriza
őstag

Szia!
Még egyszer köszönöm, de ezen már túlléptem, mivel más igények is vannak, amiket nem tud a TPlink. :R
Mármint az 5. pontban arról kell jelzés, hogy a router éppen 3G/4G hálózatról megy vagy normálisan a WAN portjáról (lehet nem volt világos, sry).

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#72137) bluemirage válasza Core2duo6600 (#72127) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem ajánlanám a powerline-t így ezen eszközök összekötésére (Router + AP). A Powerline tényleg szükség megoldás.
Nagyon-nagyon függ az áramköri helyzettől! Akár közel nulla is lehet a végeredmény. A legtöbb amit én láttam ebben a témában az is 100 mbit alatt volt, de a gyakorlatban inkább 30-50 Mbit-el lehet számolni. Ezek annyira alacsony értékek, hogy még felezett linksebesség mellett sem jó alternatívák egy jól elhelyezett normális Router + AP, de talán még egy Router + Konnektoros repeater ellenében sem.
Nincs baj a powerline-al, de szerintem más felhasználásra ideális. Router + AP kombót nem nagyon kötnék össze ezzel a megoldással, de leginkább nem merném másnak ajánlani. "esetleg" sem :R

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#72138) HTomee válasza Kriza (#72136) üzenetére


HTomee
tag

Ez a tipus pedig kb neked van kitalálva szerintem:

TP-Link TL-MR6400

Nem tudom, hogy a SOHO kategória fog-e ennél többet tudni. Ha nem akkor Jöhet a Mikrotik, Ubiquiti és társai.

[ Szerkesztve ]

(#72139) Core2duo6600 válasza Kriza (#72134) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor egy olyan router javasolt , amit felkészítettek a sim kártya fogadására.
Ha kevés a lan port , utána egy akármilyen switch
Az Asus nál pl. Ez : 4G-AC68U

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#72140) Core2duo6600 válasza HTomee (#72138) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ubi ban van olyan, ami kezel sim kártyát ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#72141) e-newsee válasza Kriza (#72136) üzenetére


e-newsee
addikt

Megcsinálni nem tudnám, de ha a router log-ját tudod íratni egy külső helyre, akkor onnan csak egy macro kérdése, hogy rákeresve a megfelelő kulcsszavakra (amikor a router "bemenetet" vált) küldjön egy emailt valamilyen címre.

Vagy másik megoldás, ha csinál az illető egy próba hónapot (de lehet, hogy elég egy hét is), ahol a raktározási rendszer csak mobilnetről megy, és más nem használja, és megnézi, mennyit adatot eszik, majd akkora csomagot választ, hogy biztosan lefedjen akár egy egész hónapnyi vezetékes net kiesést is. Tekintve, hogy manapság egy órán belül lehet mobilnetet csinálni, ha bármi gebasz van, nem hiszem, hogy nagy esély lenne rá, hogy a net hiánya miatt megy csődbe a vállalkozás.

Amúgy szerintem, ha a telefonokból indulok ki, akkor a 3G-s routereken vannak különböző opciók a költségcsökkentésre. Pl, ha a kártyáról megy a net, akkor letilt bizonyos SSID-t, vagy akár IP címeket, vagy a fene tudja.

De persze nem tudom biztosan, csak filózok. :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#72142) Kriza válasza e-newsee (#72141) üzenetére


Kriza
őstag

Az a baj, hogy ezt a log-os dolgot én sem tudnám megcsinálni... meg aztán kicsit bizonytalan is...
A failover első sorban de nem kizárólag a raktáros gép miatt kell. Van egyéb rendszer is (CCTV, riasztó), ami jó ha működik a drótos ISP nélkül is.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#72143) Kriza válasza Core2duo6600 (#72139) üzenetére


Kriza
őstag

Egész jónak tűnik. Gondolom a 4G átállást max. naplózza de nem küldi. Sajna nem találtam hozzá szimulátort. Switch nem probléma, most is van. :R

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#72144) e-newsee válasza Kriza (#72142) üzenetére


e-newsee
addikt

Én akkor kapásból olyan net csomagot választanék, ami tuti elég. Ha a vezetékes net 90%-ban elérhető (márpedig ha csak annyi lenne, már az is gáz), akkor biztos, hogy egy 4+ gigás mobilnet lefedi a maradékot. A lényeg, hogy amikor mobilnet van, akkor más ne használja, csak azok az eszközök, amiknek kell.
Amúgy meg szakember nélkül ezt a dolgot úgysem fogod szerintem megoldani, onnantól meg megcsinálják neked nulláról a végéig, ha elmondod az igényeket. Persze, elkérik az árát, de akkor legalább lesz mellé karbantartás, rendelkezésre állás, garancia, stb. Vállalkozásban ilyenen nem spórolnék.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#72145) Deviot


Deviot
újonc

Azt szeretném megkérdezni hogy 4 termék között gondolkodom. Te mit ajánlanál leginkább ? ASUS RT-AC66U AC1750 , TP-Link Archer C9 AC1900
D-Link DIR-882 AC2600, TP-Link Archer C60 AC1350 Router A fö szempont a stabilitás 300MB/S es internethez. és nagy wifi jel hatótáv. téglafalakon keresztül.

(#72146) MaCS_70 válasza Kriza (#72133) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ötlet, aztán a szakértők megerősítenek vagy megcáfolnak:

Az Asusok jelentős részére tehető CFW és EntWare. Ezzel már lesz egy egészen használható és elérhető Linux-környezeted egy érdemi repository-val. Kizártnak tartom, hogy egy linuxos-routeres profi ne tudnálazán megoldani ezt az értesítési feladatot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#72147) MaCS_70 válasza Deviot (#72145) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én, és szerintem még sokan mások egyértelműen az Asus RT-AC66-ot ajánlják.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#72148) gyuri091 válasza MaCS_70 (#72147) üzenetére


gyuri091
újonc

Szia. Kösz a választ. (Deviot vagyok csak nem birok visszalépni arra az accountomra eröl a gépről)
TP-Link Archer C9 AC1900 Router hasonlo árfekvésben van mint ez. Szerinted az assus még így is jobb választás lenne ? Most egy ASUS RT-AC1200G+ Routerem van. de ez 2 hónapja elkezdte dobálni a net jelet. most frissitetem a szofvert rajta. Most jobbnak tűnik. De gyorsabb routere lenne szükségem. És ebben már elvesztetem a bizalmamat. Nincs meg a garipapirja sajnos :S

Ez lenne a TP-Link https://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/archer-c9-ac1900-p263359141/

MODOSITOM: PC World test győztes is volt az ASUS RT-AC66U. A TP-Link Archer C9 el szembe. szóval tényleg maradok a te ajánlatodnál. Köszönöm még 1x !!

[ Szerkesztve ]

(#72149) Gubek-Einste válasza nullpoint (#72126) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb megoldás lenne ha a szolgáltatói eszköz menne PPPoE Passthrough módban és egy saját router-t beüzemelni elsődleges eszköznek.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72150) Gubek-Einste válasza Core2duo6600 (#72140) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen, emiatt kellene egy másodlagos eszköz ami bridge/modem módban futva adná át a mobilnetet.
MikroTik-ből viszont van de ott is inkább kültéri vagy board-os megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.