Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72201) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Turris Omnia routerről vannak itt a fórumon tapasztalatok? :U
Leginkább az érdekelne, hogy megéri az árát? Igazából az fogott meg, hogy msata bővítési lehetősége van és képes a torrent-re. Bár azt nem tudom, hogy azt milyen képességekkel teszi (tehát jobb-e például egy Raspberry Pi-nél ezen a téren). Vagy esetleg van valamilyen jó alternatíva hozzá?
Az eszközök amik csatlakoznak hozzá mind N-es adapterrel vannak szerelve (2 telefon, RPi, 2011-es Macbook és egy asztali PC).
szerk: Digi 100-as nettel használnám.

[ Szerkesztve ]

(#72202) vargalex válasza DiVaD (#72201) üzenetére


vargalex
félisten

Ugyan az a SoC, mint a Linksys WRT3200ACM-ben, ami olcsóbb, de szerintem még mindig egy túlárazott router. Igaz, utóbbiban csak eSata/USB3 van.

Alex

(#72203) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Mi lesz a Tomatoval?

A jelek szerint egyre több komolyabb router jön ki a Tomato által nem támogatott SoC-vel... :U

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#72204) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#72203) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár én a fejlesztés részéhez nem értek, de sajnos azt gondolom, hogy a régi kernel miatt nagy jövő már nem vár rá, és ezt valami okból - talán a zárt BroadCom drieverek miatt - nem is igazán akarják cserélni. Kár érte pedig, de amíg tudjuk használjuk.

(#72205) lubrinczerik


lubrinczerik
csendes tag

Sziasztok!

Tp Link M7350-ről vélemények? Használ valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#72206) harusakura1


harusakura1
tag

Sziasztok!

Elköltözöm szeretett koliszobambol, es szeretnek egy routert majd a lakasba.
DIGI 500-as net lesz behúzva, ha engedik akkor megpróbálom kerni az 1 Gigabiteset, de jelenleg valamilyen oknal fogva, azt mar nem kotik, ez reszletkerdes. Szoval a lenyeg, hogy birnia kene ezt a terhelest.
Ket PC logna rajta plusz egy media/home szerver, valamint 2 telefon, egy TV neha egy laptop, ha otthon dolgozom meg egy PS4, nyilvan nem egyszerre forgalmaz minden eszkoz, igy nem kell industrial grade cucc. Szoval tudtok nekem ajanlani valamilyen routert amivel ki tudom elegiteni az igenyeimet? Ar az nyilvan minnel olcsobb, mert magyar vagyok, viszont tudom, hogy ez az eszkoz a minimum 20 ezres arsavbol fog kikerulni. Ennel feljebb azert nem szeretnek menni, mert feleslegesnek erzem :)
Elore is koszi!

Megdobállak vadkörtével!

(#72207) qnadam válasza harusakura1 (#72206) üzenetére


qnadam
veterán

ezek közül mi az ami wifis és komoly sebességre van szüksége?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72208) Morris


Morris
veterán

Üdv.
Jelenleg van egy tp-link tlwr841nd routerünk itthon.
Ezt szeretném lecserélni egy gigabites routerre, mert 300mbit jönne ki a t-home-os boxból, de ezt nem tudjuk kihasználni a jelenlegi routerrel.

Mit ajánlotok? Árban max 18k-ig mennék el.
Nem kell semmi extra. 3 lan port, 1 wan és erős wifi (2.4, 5GHz).

(#72209) Gubek-Einste válasza harusakura1 (#72206) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72210) Gubek-Einste válasza Morris (#72208) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral: Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72211) Morris válasza Gubek-Einste (#72210) üzenetére


Morris
veterán

Önálló 2 szintes családi ház.
Tégla falak.
Amit tudott eddig a 841n, azt tudja az új is.
Wifire: 2 telefon és 2 tévé
Kábelen: erősítő, szgép, tévé

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#72212) fntastic


fntastic
aktív tag

Sziasztok! Online gaming-hez lenne szuksegem router-re, amivel a bufferbloat-ot tudom minimalizalni. Gondolom ezt mar lehetne egy egyszeru UDP csomag priorizalassal is, meg lattam mindenfele QoS feature-t hasonlo celra. Tudtok nekem ajanlani kerlek valamit minel olcsobban ami kepes ilyenre?

(#72213) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Tudom, itt egy kicsit off, de egy hete nincs válasz a saját topicban.
Lett egy Tp-Link WR1043ND v2. Mit érdemes rápakolni? V1 annó sikeresen futott ddwrt-vel.
Esetleg Lede?

Tud valaki segíteni, hogy melyik az utolsó, jól működő ddwrt v2-re, hogy ne legyen belőle tégla?

Semmi extra nem kell, csak stabil működés és ssh.
Diginet 500.

Köszönöm

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#72214) ALgore2 válasza humigabi (#72200) üzenetére


ALgore2
tag

Sajnos, nincs már egyik szolgáltatónál sem kínálatban és a 2 év hűséget sem akartam bevállalni, ezért lesz a "b" verzió!
Egyébként én is külső antennával gondoltam az 525-öst.
Köszi a tapasztalatod! 😊

(#72215) humigabi válasza ALgore2 (#72214) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Telenornál feltöltő kártyával (hűség idő nélkül) egyszeri költséggel 27.990,-Ft. Most is fent van az oldalukon. (raktáron van, rendelhető)

Én is így vettem, csak akkor egy hetessel több volt.
Üdv!
:DD

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#72216) adika4444 válasza humigabi (#72215) üzenetére


adika4444
addikt

A Telenor féle B525-ön nem gyári a firm, hanem pár funkciótól megfosztott Telenoros. Erre figyeljen akinek ez fontos.

üdv, adika4444

(#72217) humigabi válasza adika4444 (#72216) üzenetére


humigabi
aktív tag

Köszi, de nálam nem okoz gondot sem a NAT ki nem kapcsolhatósága, sem a Bridge mód hiánya. De nyilván sokaknak ez problémás lehet, oda kell figyelni. :R

humigabi

(#72218) gabor_01 válasza gurabli (#72213) üzenetére


gabor_01
senior tag

DD-wrt 36006.
Elvileg az újabbak is jók, de ez nekem bevált.

(#72219) gurabli válasza gabor_01 (#72218) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm!
És gond nélkül ment factory to ddwrt flash GUI-n keresztül?
Az újabbaknál pont az a baj, hogy a ddwrt fórumon tele van panaszkodással, hogy szinte mindtől tégla lesz az 1043ND. Kértem (többen is kértünk) segítséget, de nincs válasz. Soha nem arról volt híresek a ddwrt-fejlesztők, hogy gyorsan reagálnának egy ilyen kérdésre, de régebben nagyon pörgött az 1043NC topic és sok user adott visszajelzést. Most ennek hiányában necces, mert elég macerás feléleszteni a téglát.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#72220) Morris válasza Gubek-Einste (#72210) üzenetére


Morris
veterán

Köszönöm szépen a segítséget. Már itt üzemel a gép mellett a TP-Link Archer C5v4. :R :R

(#72221) Stevo86


Stevo86
csendes tag

Sziasztok!

Tapasztalt, hálózat építésben jártas emberek véleményét szeretném leginkább kikérni az alábbihoz.

Kis/Közép vállalalatok részére milyen 'központi' routert lenne érdemes vásárolni, ami képes megfelelően kiszolgálni, 25 - 30 asztali gépet? Jelenleg az alábbi 'belépő' szintű TP-Link TL-R480T routert használjuk.
Jó szolgálatott tett az elmúlt pár évben, de időszerű lenne egy újabb eszközre való váltás, 5o.ooo Ft-os felső határral.

MikroTik routerek sajnos nem jöhetnek szóba, jelen esetben. :-(

Esetünkben B opcióként 'tartalék' szálon Mobilnet/4G is szóba jöhet.

Megtisztelő válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nothin is true, everything is permitted

(#72222) gurabli válasza Stevo86 (#72221) üzenetére


gurabli
senior tag

Már elnézést, de 30 asztali géppel futó vállalat és egy ilyen fontos eszköz 50 000 forintban van maximalizálva? Hm. No, nem aut mondom, hogy nem férhet bele egy megoldás ebbe a keretbe, de...

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#72223) Horvi válasza Stevo86 (#72221) üzenetére


Horvi
őstag

Ha az MT nem jöhet szóba akkor esetleg az Ubi megoldása játszhat(ER-4 meg valami switch).

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#72224) gabor_01 válasza gurabli (#72219) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ez a verzió jó a 1.x verziókra is. Viszont fontos biztonsági frissítések már vannak benne.
Az újabbak hazavágják a 1.x verziókat.
Nyugodtan: factory to ddwrt.
Majd sima reset.

[ Szerkesztve ]

(#72225) Gubek-Einste válasza fntastic (#72212) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72226) Core2duo6600 válasza Stevo86 (#72221) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát valamely vállalati felhasználásra szánt eszköz a javasolt mindenképpen.
PL. Ubiquiti, Juniper, Cisco, Fortigate, stb, és még lehetne sorolni. ..., és gondolom meg kell fizetni azt is aki beüzemeli ill. karbantartja.

Nem tudom, hogy használtok -e a saját mail servert,ill. egyéb szervereket.

20-30 gép az rendszerüzemeltetés terén, már ha vannak kiszolgáló szerverek is, akkor majdnem ugyanaz mintha 200 gép lenne, csak kevesebb acces switch van.

Tulajdonképpen nem is routernek hivják ezeket már, hanem hardweres tűzfalnak, ami persze routing funkciót is ellát.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#72227) fntastic válasza Gubek-Einste (#72225) üzenetére


fntastic
aktív tag

1/2 fal tegla tarsashaz fal max.
Jelenleg 120Mbit/10Mbit netem van de lehet hamarosan elkoltozok szoval szivesen fizetek kis felarert mondjuk olyanert ami tud 1Gbit-et.
3-4 wifi eszkoz.
2-3 ethernet eszkoz.
Hat igazabol minel olcsobban akarom, szoval legszivesebben 10-20-at koltenek ra, de ha nincs ennyiert akkor kivancsi vagyok hogy mennyit kene ra aldoznom.
Egyeb extra igenyem nem nagyon van, legyen jol tamogatott.

(#72228) Gubek-Einste válasza fntastic (#72227) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami szóba jöhet:
20k alatt Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4
20k felett Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72229) Stevo86 válasza gurabli (#72222) üzenetére


Stevo86
csendes tag

Igen, tudom... nekem is hasonló volt az első gondolatom. Jelenleg ezzel a limittel kell a lehető legjobb megoldást választanom. :-(

Nothin is true, everything is permitted

(#72230) Stevo86 válasza Horvi (#72223) üzenetére


Stevo86
csendes tag

Új switch is tervezve van a router mellé. :-)

Sajnos nem. Maximum hobby szinten tudnék elkezdeni foglalakozni egy MikroTik routerrel.

Nothin is true, everything is permitted

(#72231) Stevo86 válasza Core2duo6600 (#72226) üzenetére


Stevo86
csendes tag

A beüzemelése megoldható külső segítséggel. A karbantartás esetleg plusz 'háziszabályok' hozzáadása, kialakítása már javarészt engem terhelne.

Szerencsémre nincs saját mail/web szerverünk cégen belül. Ez a két dolog egy szolgáltató szerver parkjában van elhelyezve. Rám csak a 'karbantartás' része hárul át. De cPanellel pik-pak meg lehet mindent oldani relatív egyszerűen. :-)

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Nothin is true, everything is permitted

(#72232) harusakura1


harusakura1
tag

Koszonom a segitseget, rendeltem egy Asus AC57U-t, remelem megfelel majd :)

Megdobállak vadkörtével!

(#72233) fntastic válasza Gubek-Einste (#72228) üzenetére


fntastic
aktív tag

Ezek biztos tudnak UDP forgalmat priorizalni? Ezek a TP-Link routerek online emulatorjaiban nem latok peldaul ilyen funkciot a QoS menu alatt, az ASUS-okat nem ismerem annyira.

(#72234) Gubek-Einste válasza fntastic (#72233) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Biztosra nem mondom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72235) korcsi válasza korcsi (#72058) üzenetére


korcsi
veterán

A Tp-link C6-al kapcsolatban: az ominózus eset óta nem volt vele baj, router funkciókat pár napig egy Xiaomi 3G utána pedig egy Mikrotik RB750GR3-al szolgálta ki, a C6 pedig tökéletessen tette a dolgát AP-ként, a wifije hasonlóan teljesít mint a xiaomi-nak.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#72236) Core2duo6600 válasza Stevo86 (#72231) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez esetben kérj attól ajánlatot aki beüzemelni, hogy ő mit ajánl.

Hisz értenie kell hozzá.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#72237) #19482368 válasza Stevo86 (#72221) üzenetére


#19482368
törölt tag

Kicsit alul értékeli a főnököd. :D
Ez egy lakossági előfizető hálózati eszközei.
Ennek az eszközpark költségét le se merem írni, pedig Lakossági felhasználónál van üzembe helyezve.
Na már most, az általad felvázolt ár, vállalati szinten. Kicsit fura....

XG-8 10G Router with full IPS/IDS enabled
XG-16 core switches, dual 10G SFP+ LAG uplinks
US-48 (1 750W POE, 1 48-L2-POE, 1 US-48) + 1 US-16 POE Distribution switches
US-8 (some POE, some powered by POE) local switches
UAP-AC-HD WiFi access points
UAS-XG UniFi and UVC server
5 UVC-Pro
UVC-G3 Cameras
UVC-Micro cameras
Dell rack mount severs (Proxmox and FreeNAS)
Rack mount Mac Mini server

[ Szerkesztve ]

(#72238) e-newsee válasza Gubek-Einste (#72234) üzenetére


e-newsee
addikt

Bocs, erre akartam válasznak: (#72233) fntastic

Nekem még Asus 1200g+ van, abban a QoS tud ilyeneket. Már amennyire értek hozzá. Van két féle módja, ilyen priorizálós, meg sávszélesség korlátozós, ahol konkrét kliensekre tudsz korlátokat beállítani.
Szerintem a felsorolt Asusok is biztosan tudnak.
Szinte pont így néz ki az enyémnek a felülete. Erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#72239) Jocikablack


Jocikablack
tag

Sziasztok!
A segitségeteket kérném egy beállítási kérdésben.
2 routert szeretnék összekötni.
-Digis modemem van, bridgebe állítva
-Az elsődleges eszköz egy Asus RT-AC87U, ehez lenne csatlakoztatva kábellel:
-1 pc
-1 ps4
-Asus n18u

Milyen beállításokat kell csinálnom a routereken?
Elég sekélyes a hozzáértésem.

Segítséget előre is köszönöm..

(#72240) Core2duo6600 válasza Jocikablack (#72239) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az elsődlegesen fusson a dhcp és az csatlakozzon fel a digi hálózatára.
A dhcp tartománynak add meg pl. 192.168.5.10 - 192.168.5.99 a lényeg, hogy legyen benne ki nem osztott cím is.
És egy ilynre legyen fix címmel beállítva a másodlagos eszköz,
ha mondjuk az első nek az az ip címe hogy
192.168.5.254 akkor a másodlagosat teheted a 192.168.5.253 ra.
Így mind a 2 eszközt el fogod érni a lan ból, és ha van hálózati nyomtató vagy egyéb eszköz akkor is hasonlóan kell eljárni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#72241) Jocikablack válasza Core2duo6600 (#72240) üzenetére


Jocikablack
tag

Köszönöm a segítséget, de lenne 1-2 kérdésem:

-az elsődleges routeren osszam ki a címeket (a dhcp menüben?)
-csak a másodlagos routeren kell megadni a fix ip-t? (melyik menü?)
-a másodlagos routert wan-nal csatlakoztassam?

[ Szerkesztve ]

(#72242) Intruder2k5 válasza Jocikablack (#72241) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezzel legyetek szívesek átfáradni ide, mert ennek a topiknak nem témája.

(#72243) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok, tanácsot kérnék.
Új helyre költözök, ahol nincs net (Stockholm belvárosa), csak mobilnettel tudom megoldani az internetet.
Adott egy Huawei E392 usb stick, amin Telenor net lenne, ez működik. Illetve van egy Archer C9-es routerem, de az nem kezeli a mobilnetes usb sticket. ( Valaki írta visszább, hogy a C7 viszi, de ez nem, legalább is nekem nem sikerült rávennem.)
Milyen routert kéne vegyek, hogy jól menjen ezzel a huawei stick-kel? Vagy esetleg más megoldás?

(#72244) Intruder2k5 válasza Avicularia (#72243) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Sajnos ezeknek az USB stickes megoldásoknak mindig is kétes volt a támogatása, vagy működik, vagy nem, vagy kompatibilis a modem vagy nem. Ha nem gond a magasabb ár, egy SIM kártyás 4G/LTE router célravezetőbb lenne, mint pl. a TP-LINK Archer MR200, MR400, vagy MR6400. Mondjuk ezeknek meg hátulütője a 100-as LAN port, de mobilneten amúgy se nagyon érnél el ennél nagyobb sebességet. Ha mindenképp kell a Gbit-es LAN, mögé tehető egy megfelelő switch. A C9 is tudtommal csak print szerver és filemegosztás funkciókat tud USB-n, mobilnetet megosztani esetleg custom firmware-el tudna.

[ Szerkesztve ]

(#72245) Avicularia válasza Intruder2k5 (#72244) üzenetére


Avicularia
veterán

Asusokat néztem, azok elvileg majdnem mind tud stickkel mobilnetet. Csak mondjatok valami típust, amit ki tudok próbálni. Ha nem megy nem gond vissza tudom vinni a boltba. Ha nem muszáj akkor nem vennék sim kártyás routert, mert nem véglegesen kell és inkább vennék valami jobbat a C9 helyett, amit később jól tudok használni, ha már lesz rendes kábeles netem.

(#72246) Intruder2k5 válasza Avicularia (#72245) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-AC66U B1

(#72247) e-newsee


e-newsee
addikt

A mobilnetes router témában lenne egy kérdésem. Először a körülményeket vázolnám.
Adott egy nyaraló a Balaton déli partnál, ami olyan helyen van jelenleg, ahol a vezetékes net nem elérhető. Sehol az utcában. Bár nagyon hosszú az utca, de nincs behúzva, és egyik szolgáltató sem akar vesződni vele, mert ugye csak idényjelleggel laknak ott, így az előfizetők sem akarnak fizetni télen a netért, specifikus csomagok meg ugye nincsenek. Így marad a feltöltőkártyás megoldás.
A mobilnet is elég gyenge. 3G nincs, a 4G elég hektikus. Az épületben néha még a hálózati lefedettség is akadozik úgy anblokk. Egy-egy helyen lehet találni jelet, de az is olyan, mint a nyári harmat. Az udvaron és az emeleten viszont jól használható, még YT stream-re is alkalmas. (Én arra tippelnék, hogy annyira a lefedettség szélén vagyunk közel a parthoz, hogy gyenge a jel, de ha rálát, akkor elég jó a minősége. Vagy valami ilyesmi, nem értek hozzá).

Arra gondoltam, hogy egy mobilnetet az emeletről leküldeném egy routerrel a földszintre. A gond az, hogy a minél jobb vétel érdekében fel kellene tenni az antennát a tetőgerinchez, akár kívülre is. De ha oda felteszem a routert, akkor a wifi lefedettség nem lesz túl acélos a földszinten.
Na most találtam a Huaweinél olyan routert, amin van külső antenna csatlakozás, tehát az antennát feltenném a gerinchez, a Router pedig maga lent lenne a földszinten, hogy a födém már ne árnyékolja a wifit. Tudom, hogy volt szó itt a B525-ről (igazából onnan jutott eszembe a megoldás), de az nekem elég drága. (Mivel előfizetés nem kellene mellé az idényjelleg miatt, és mert a szolgáltató sem biztos, hogy a Telenor lenne). Szóval találtam ezt a B310s-22s típust (B20 LTE-vel), amit kb 20k-ért be lehet szerezni, és vennék mellé egy külön antennát. A kérdésem, hogy ez jó kombó lehet? Van egyáltalán bármilyen tapasztalat ezekről a 4G routerekről? Vagy van olyan típus hasonló áron, amin van külső mobilnet antenna csatlakozás?
Előre is köszi a válaszokat! :R

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#72248) humigabi válasza e-newsee (#72247) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Csak az antennával kapcsolatban (a B525-ről már leírtam a tapasztalataimat):

A panelantenna, amit a B525-höz vettem, 5, illetve 10m-es kábellel rendelhető. Ha találsz olyan routert, aminek külső antenna csatlakozója van (SMA) akkor akár a földszinten is elhelyezheted a routert, mert kábel lenne hozzá elég. A legtöbb LTE antennához szerelt kábel van, a hosszuk eltérő.

Üdv!
:DD

humigabi

(#72249) atti29


atti29
tag

Sziasztok,

1000 mbit/s Internet mellé keresek routert.
2 szintes családi ház ,tégla falak,2 laptop,3 telefon lesz wi-fi ,1 pc pedig kábeles,kb 30-35 ezer a kijelölt keret rá.
Válaszotokat és segítségeteket elore is köszönöm! :R

Üdv,
Attila

(#72250) e-newsee válasza humigabi (#72248) üzenetére


e-newsee
addikt

Igen, pont ez a szándékom, hogy a router lent legyen, az antenna meg fent, és itt néztem az antennákat. Amire nekünk ott kell, arra szerintem elég lesz egy olcsóbb variáns. Nem akarunk játszani, vagy ilyesmi, csak legalább bent is lehessen hozzáférni a nethez. Így az egész kb kijönne max 40k-ból.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.