Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72801) Cirbolya_sen válasza Obyboy (#72800) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Akkor nagy vonalakban a leosztás olyan mint nálam.

Leírom, nálam hogy van:
- a router egy ERLite‑3 wifi nélkül /a 3db port miatt kell switch is, most nőttem ki a 8 portot :D/
- AP Unifi Lite 2db szintenként
- vezérlő szoftver fut a QNap NAS-on, de futhat munkaállomáson is alkalmanként /linux, windows/

b)
ugyan ez lehet TP-Link-el is, akkor a szoftver futhat windows-os gépen, vagy lehet célhardver /ezt nem ismerem még, hogy mit szól a Digi1000-hez/

c)
mikrotik routernél a vezérlő benne van az alap router szoftverében, így lehet wifi a router, vagy wifi nélküli is, mind a kettő tudja vezérelni az AP-kat. Ennek a beállítása viszont az átlagnál több hálózati ismeretet kíván.

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#72802) Obyboy válasza Cirbolya_sen (#72801) üzenetére


Obyboy
addikt

Köszi az infót. Huh egy kisebb ipari hálózatot hoztál össze. Én nem hiszem, hogy ilyen komoly hálózatra szükségem lenne és hogy szeretnék ennyit költeni rá (végigolvasva érzésre 100k körül állna meg).
Valami olyasmi egyszerűbb hálózatban gondolkodom, hogy két routert kihúzok a ház két átellenes pontjára (kábelek már adottak, az ONT-tól indulnak) és szórják a wifit lehetőleg egy SSID-n, hogy ne kelljen váltogatni a felcsatlakozott eszközöknek. Annyit még hozzátennék, hogy a most használt N18U média szerverként is működik egy rádugott vinyóval erre a funkcióra szükségem van.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#72803) Cirbolya_sen válasza Obyboy (#72802) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Az N18u maradhat routernak, és akkor csak 2db AP kell, ezeket beállítod és működik minden.Lehet elég egy is, úgy is helyfüggő a wifi.

Az, hogy a vezérlő szoftver csak néha működik valamelyik gépről, nem sokat számít, beállítás után nagyon nem kell nyaggatni, teszi a dolgát ahogy kell. Az AP lehet TP-link is, az néhány ezerrel kevesebb mint az Unifi.
Ezzel a kiépítéssel nem kell küzdeni az SSID-vel, és a megszakadás nélküli roaming-gal, és ami fontos lehet, apránként is bővíthető a rendszer, nekem sem volt az indulásnál meg minden.

Lite3, 1 AP, 8 port-os switch volt az indulás ez meg így együtt, egy combosabb ASUS router ára :DDD

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#72804) Gubek-Einste válasza Obyboy (#72795) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC66 B1 elsődleges eszköznek és egy Asus AC57U másodlagosnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72805) Tomszy1


Tomszy1
tag

Sziasztok!

2 napja bújom a hozzászólásokat és leírásokat, de nem jutok dűlőre. Remélem egy kis sugallattal tudtok segíteni.

500-as digi netet kötöttek be nekünk, így a jelenlegi 5000ft-os wifi router cserére szorul.

Egy AC-s dell laptopom van, egy LG 4k tv és két mobil. Erre keresném a legjobb megoldást. Gyakran vetítek ki filmeket laptoról, de 720p felett már szaggatva megy a kép. Emellett torrentezés, böngészés a leggyakoribb felhasználás. Egy plusz vinyót tennék rá, ahova néha lemeneném a fontos adataimat (képek, stb...). Filmezés is mehetne a routerre csatlakoztatott vinyóról, de az első hsz-ben az összefoglalóban olvastam hogy ugye ezeket ne akarjuk szervernek használni és a letöltési sebesség is csak 10mega/s. Az viszont bőven elmarad az 50 megás netem elméleti max sebességétől.

Leginkább 20ezer forintból szeretném megúszni a dolgot, de pl a C5-ös Tp-Link topikban (ami ebben az árban lenne) nagyon sok a negatív tapasztalat.

Ha nincs esetleg ajánlásotok más, akkor 30ezerre mennék fel nagyon max, ott viszont egy asus rt ac66u b1-et nézegettem.

Kérdésem lenne tehát, hogy szerintetek van-e 20ezer körül olyan wifi ami megfelelne ennek a használati körnek, vagy lépjek feljebb?

Köszi, ha bármi segítséget kapok!

(#72806) Gubek-Einste válasza Tomszy1 (#72805) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hosszú távra tervezés miatt érdemes lenne az Asus AC66U B1-et választani.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Ami szóba jöhet:
20k alatt Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4
20k felett Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72807) MaCS_70 válasza cOxeR (#72777) üzenetére


MaCS_70
félisten

Éppen erről beszélgetünk párhuzamosan.

A SIM-kártyás routerek drágák, és nem feltétlenül azt nyújtják, mint amire szükséged van.

Az USB-s stickek általában lassúak és számtalan nyűgjük van.

A jó megoldás szerintem ezért a külső LTE-egység , amihez a Neked megfelelő (meglevő) routert tudod csatlakoztatni, és amikor már nincs rá szükség, el is tudod adni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#72808) Tomszy1 válasza Gubek-Einste (#72806) üzenetére


Tomszy1
tag

Társasház földszintje. Legtöbbször a nappaliban használjuk a netet (ahol a router is lesz), mellette alkalmanként egy 18centis fallal elválasztott hálószobában. A gyerekszoba kicsit neccesebb, ott főfal val, ami 50 centis. 66nm, max távolság kb 10 méter.

Igen én is a te általad linkelt routerek közül vaciláltam, de kb itt elakadtam hogy most konkrétan melyik mivel jobb a valóságban, vagy hogy nekem melyik lenne leginkább megfelelő. A c5-re olvastam egyedül, hogy sokszor dobálja a netet, azért azt kilőttem. Asus felé azért húznék talán, mert van benne torrent progi, viszont nem tudom, hogy ezeknél milyen sebességgel tudnék torrentezni, mennyire tudnám az 500-as netet kihasználni. Ha 1080p filmeket szedek, ott nem mindegy, hogy 5 megával vagy 30-al jön.

AC1300G+ arukereso szerint 28 ropi, van más forrás, ahol 20 alatt megvehető?

AC58 és 66 között 2k a különbség, ott már akkor a B1-et venném (legalábbis talán azt ajálnják többször)

AC57U árban nagyon jó, kérdésem, hogy mennyivel rosszabb a 66-osnál? Mert itt az 15-ből meglenne.

(#72809) Obyboy válasza Gubek-Einste (#72804) üzenetére


Obyboy
addikt

Az AC66U B1 nagyon jónak tűnik. Jól látom, hogy ez már mesh kompatibilis?
Erre már szerintem érdemes lecserélni a Strong eszközöket.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#72810) Jaded válasza Gubek-Einste (#72793) üzenetére


Jaded
senior tag

Köszi!

Renault Megane IV Limited

(#72811) Gubek-Einste válasza Obyboy (#72809) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, az AC66U B1 már AiMesh kompatibilis.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72812) Obyboy válasza Gubek-Einste (#72811) üzenetére


Obyboy
addikt

Köszi. Egyre biztosabb, hogy beruházok egy AC66U B1-re. Ha megveszem az általad javasolt párost (72804) akkor az AC66U B1 lesz a router és mögötte AP módban lesz az Asus AC57U. Így ugyan azt az SSID-t beállíthatom mindkét eszköznek?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#72813) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Árban és képességei szempontjából kinéztem az ajánlóban is szereplő ASUS RT-AC66U B1-t. Ebből már van újabb C1-es verzió. Mit gondoltok, érdemes arra beruházni, megéri a felárat vagy ... ?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#72814) Obyboy válasza tylerddd (#72813) üzenetére


Obyboy
addikt

Én is a B1-gyel szemezgetek. Tudnál dobni egy linket a C1-ről, nem találom sehol. :F

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#72815) tylerddd válasza Obyboy (#72814) üzenetére


tylerddd
veterán

Ömm, elnézést, valamit elnézhettem ez egy RT-N66U C1 :B

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#72816) Throme


Throme
veterán

Sziasztok!

Használ közületek valaki TP-Link RE200 extendert?

Lefedettséget szeretnék növelni a házban (1 szintes), oly módon, hogy az extendert AP-re kapcsolnám.
Úgy nézne ki a dolog, hogy : szolgáltatói router (router funkcióval) - switch (hogy a NAS-t is rá tudjam kábellel kötni a rendszerre) - RE200 (AP funkcióval).

Ezek kábelesen lennének összekötve (LAN, UTP ... nem tudom melyik a jó, vagy jobb megnevezés).
Az RE200-nak is van hálózati csatlakozója a wi-fi-n felül.

(nem akarnék routert venni, mert annak a routing finkcióját nem használnám, valamint sok minden mást le kell tiltani, szóval több a beállítási igény.. ha jól sejtem, ráadásul drágább megoldás is)

Az RE200 leírásában találtam olyat, hogy:

"Transform Your Existing Wired Network to a Wireless One
The extender can work as an access point, transforming your existing wired network to
a wireless one."

Lehet kapcsolgatni (szoftveresen) access point és range extender opciók közt.

A problémám az, hogy tp-link oldalon is megkérdeztem ezt, mert nem vagyok szakember és kell a megerősítés... a tp-link-es válaszadó azt mondta, hogy erre a feladatra nem jó ez a készülék.

Ezért kérdezném, hogy van akinek van ezzel a termékkel - RE200 extender - tapasztalata?

Köszönöm!

(#72817) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Mi a legolcsóbb asztali router, amibe 3G-4G-s SIM kártyát lehet tenni? Legyen vezetékes LAN kimenete, más nem fontos.

Valami olyasmivel találkoztam, mint a TP-Link MR3420, csak abba ugye stick kell, de abba simán a SIM-et bele kellett dugni és ragyogóan üzemel. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#72818) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Van esetleg bárkinek infója erről a telekomos wifi routerről, hogy mennyire jó vétel ezért az árért?

D-link DWR118 AC1200 8.800 Ft

(#72819) kali válasza SPeti1984 (#72818) üzenetére


kali
legenda

Hacsak nem célirányosan ilyen kell muszájból (Multi-WAN), szerintem nem érdemes foglalkozni adott típussal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#72820) Tomszy1 válasza Tomszy1 (#72808) üzenetére


Tomszy1
tag

Foglalkozott valaki routeren keresztüli reklám blokkolással? Például egy Adblocker telepítése a routerre nagyon kellemes hatással lenne a tv-n a youtube reklámok szűrésére, amik gyakran rendkívül irritálóak. Annyit találtam róla, hogy létezik ilyen megoldás de csak openwrt alatt. Gyári firmware-re nem feltehető.

Van más infótok? Viszont openwrt alatt nem tuti az 5ghz, ha jól értesültem. Viszont Xiaomira van padavan, ami vinné az 5ghz-et, elég olcsó is de ott nem láttam hogy lehetne adblocker plugint tenni.

[ Szerkesztve ]

(#72821) MaCS_70 válasza V.Stryker (#72817) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valami olyasmivel találkoztam, mint a TP-Link MR3420, csak abba ugye stick kell, de abba simán a SIM-et bele kellett dugni és ragyogóan üzemel.

Elég sok szó esett erről. Kérdés, hogy mit értesz "ragyogóan" alatt. Sticket elég sok router tud fogadni, csak éppen lassú lesz és gyakran bizonytalan.

Ha nincsenek komolyabb igényeid, és a gigabites LAN sem fontos, akkor a TP-Link MR6400 jó lehet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#72822) V.Stryker válasza MaCS_70 (#72821) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi az ajánlást. :R Semmi igény nincs, csak hogy a beletett mobilnetes SIM-ről tolja a netet wifin és kábelen. Ennyi.

A hasonló alatt alatt azt értettem,hogy hasonlóan nézett ki, tuti nem fekete volt. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#72823) batt


batt
aktív tag

A segítségetek szeretném kérni!
Adott egy Digi 1000M net amihez egy D-link Dir 842 ver B1 router próbál helytállni!
A wifi térereje a legkevesebb gond kétszintes házat kéne átvinni de nem valami jó ebben ahogy olvastam!
A gond az lenne,hogy sok eszközt kellene kiszolgálnia kb 14db klient csatlakozik rá amit valahogy korlátozni kéne pl sebesség!
Az lenne a Kérdés,hogy egy tp-link archer c5 v4 segítségemre lenne e ebben érdemes lenne váltanom szerintetek?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#72824) TeeJay


TeeJay
félisten

egyik ismerősnek kellett Telekom ONT után egy AC-s router ami antennás mert családi házban a telekom sagem ont karcsú wifiben
ASUS AC57U-t javasoltam neki mert max 15ezret akart költeni
jóféle ez?

Mediatek SOC elég erős lesz?
2+2 antenna bőven elég lesz úgyse nagyon használja ki semmi a 3antennnás dolgokat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#72825) Gubek-Einste válasza Obyboy (#72812) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott ugyan az az SSID használata két eszközön de 2 Asus eszköznél már kihasználható a Roaming Assistant amivel bizonyos jelszint esetén már kényszerített váltást lehet előidézni az átjelentkezéskor.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72826) Gubek-Einste válasza tylerddd (#72815) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hardverben ugyan az mint az AC66U B1, csak N-es wifi-vel, nem éri meg megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72827) Gubek-Einste válasza Throme (#72816) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én ezt a leírás nem találtam meg a gyártói oldalon.
Csak repeater-ként tud működni de van kábeles leosztás is vagyis Repeater Bridge módot tudja.

Nem kell félni a router-ektől, sok eszközben már van dedikált AP mód így egy egyszerű beállítással átrakható AP módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72828) Gubek-Einste válasza batt (#72823) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

A két szint miatt nem biztos, hogy egyetlen eszköz elég lesz.
A TP-Link Archer C5 helyett inkább egy Asus AC66U B1-t kellene kipróbálnod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72829) Gubek-Einste válasza TeeJay (#72824) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég megfelelő lehet de csak a helyszínen fog kiderülni, hogy mi is a helyzet.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72830) TeeJay válasza Gubek-Einste (#72829) üzenetére


TeeJay
félisten

1000-es telekom net-re kell de van ONT ami szintén tolja a wifit csak beépített antenna miatt karcsú családi házban.
meghagyjuk az ONT-t az ismerősnek és LAN-on az alsó szintre levisz egy ilyen routert ami csak wifit fog tolni
DHCP minden tiltva lesz rajta csak a switch for menni meg a wifi :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#72831) Gubek-Einste válasza TeeJay (#72830) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor teljesen jó lesz az Asus AC57U AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72832) G@ben


G@ben
addikt

Van egy Archer C5v4-es routerem, ami az előbb elkezdett szórakozni. Eddig lefedte wifivel az egész lakást, soha nem volt gond. Most hirtelen elkezdte azt, hogy egy klasszikus felépítésű panelben (2 szoba, hall) a kisszobában teljes a jel, hiszen ott van a router, a fürdőben szintén megy, a nagyszobában a hall és a szoba faláig megint jó, de egy lépéssel tovább elveszíti az egészet. Nem gyenge lesz, hanem eltűnik. Ez ugye nem jelent plusz egy falat, mert össze van nyitva a nagyszoba és a hall, de egyértelműen a fal vonalában szakad meg a jel.
Újraindítottam, kihúztam, de ugyanaz van.
Ez mi a fene lehet?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#72833) Gubek-Einste válasza G@ben (#72832) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72834) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Egy MIKROTIK RB2011UiAS-2HnD-IN routert használok kicsit több, mint 1 éve. Meg vagyok vele elégedve, de arra gondoltam, hogy lecserélném és vennék egy olyan routert, ami 5 Ghz-et is tud.

Rögtön a routerem "nagy testvérét" szemeltem ki: MIKROTIK RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN. A kérdésem az lenne, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak fele? Esetleg a Mikrotik családdal?

A jelenlegi routerem nagyon jól konfigurálható, már-már túlságosan is. Ez az elején kicsit megrémített és közepesen nehéz volt áthidalni a problémát, de végülis sikerült mindent beállítanom rajta, amit szerettem volna.

Szóval a kérdésem az, hogy ajánlanátok-e más routert a fenti Mikrotikkal szemben, ami hasonlóan jól konfigurálható, de nem kell hozzá hálózati gurunak lenni? Vagy vegyem a Mikrotiket, ha már az előző bevált?

Köszi előre is a segítséget!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#72835) vargalex válasza lordjancso (#72834) üzenetére


vargalex
félisten

Ha az előző bevált és megszoktad a Winbox/Webfig/Console beállítást, akkor szerintem maradj a Mikrotiknál. Itt érdemes konkrét típus után kérdezni, bár a 4011 5GHz-es sebességével éppen nincsenek igazán megelégedve...

Alex

(#72836) lazee15


lazee15
csendes tag

Sziasztok!

150Mbit/s-es internetet kiszolgál az alábbi eszköz???
Mikrotik hAp AC light (https://mikrotik.com/product/RB952Ui-5ac2nD)

(#72837) vargalex válasza lazee15 (#72836) üzenetére


vargalex
félisten

Mivel 10/100 Mbps-es portok vannak rajta, így elég valószínűtlen...

Alex

(#72838) lordjancso válasza vargalex (#72835) üzenetére


lordjancso
senior tag

Hmm és ha kellően megijeszt az, hogy panaszkodnak a wifi sebességre, akkor mit ajánlanál?
Tekintve, hogy ezt a beruházást csak és kizárólag a jobb wifi érdekében tenném, így ez eléggé problémásan hangzik sajnos.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#72839) vargalex válasza lordjancso (#72838) üzenetére


vargalex
félisten

Az a kérdés, hogy milyen elvárásaid vannak, illetve, hogy fogják-e javítani (ahogy a másik topic-ban az előtted lévő hozzászólásban láthatod, ígéret van rá). Jelenleg a tapasztalatok alapján (nekem csak hAP AC^2 van) 350-400 Mbps azért kihozható belőle.

Alex

(#72840) lordjancso válasza vargalex (#72839) üzenetére


lordjancso
senior tag

Konkrét, számszaki elvárásokat nem tudok, mert nem tudom, hogy mire lenne szükség.

Panel lakás. Annak a közepén, a falra van felfúrva a jelenlegi router a gyári wall mounttal. Teljesen jól lefedi a lakást és minden működik, viszont a tévémen (ami légvonalban 3-4 méterre van a routertől a szomszéd szobában - nincs fal, ajtó nyitva) wifin a 4k-s tartalmakat nem tudom lejátszani. Kérdés, hogy az 5 Ghz-es frekvencián ez egyáltalán (papíron) működne-e? A tévé tudja az 5 Ghz-s wifit.

Továbbá a nappaliban van egy Steam Linkem, amivel játékot tudok streamelni a tévére. Ennek a sebessége jelenleg kielégítő, de szerintem itt pont jobb lenne a gyorsabb wifi. Néztem youtube-on teszteket 5 Ghz-s wifivel és látszik, hogy úgy lényegesen jobb.

Ezen felül nyilván az is segítene, hogy a szomszédoknak nincs 5 Ghz-s wifijük.

Szerk: És mivel a fentebb leírt helyen van a router, így a PoE alapvető igény.

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#72841) MaCS_70 válasza lordjancso (#72840) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Mikrotik routerek és egyéb hálózati eszközök nagyon jók, de a wifijük pont nem kiemelkedő.

Az, hogy egy film 4K-s, még messze nem mond el mindent az sávszélességigényéről -- ahhoz a konkrét bitrátát kell látni, de 150 Mbps-nál ezért még vadabb esetben sem szokott több lenni.
Ennyit egy AC-s kapcsolat elvben átvisz.

A gond csak az, hogy a wifi nem a stabil átvitel eszköze, bármikor lehetnek benne akadások, hiszen milliónyi környezeti tényező befolyásolja, még látszólag ideális körülmények között is.

Filmnézéshez még mindig a kábel az átviteli közeg.

Azt, hogy a PoE alapvető igény, nem igazán értem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#72842) lordjancso válasza MaCS_70 (#72841) üzenetére


lordjancso
senior tag

Igen, de nem is feltétlenül kell, hogy folyamatosan stabil legyen, tekintve, hogy a fogadó eszköznek biztos van valamekkora buffere. A tévénél biztosan van.

A kábel lenne az ideális, ez tény, de jelenleg bizonyos (elsősorban esztétikai) okok miatt ez nem kivitelezhető.

A PoE azért alap feltétel, mert olyan lehetetlen helyre fúrtam fel a routert a lakásban, hogy tápot nem tudnék oda vinni (megint esztétikai okok miatt), de az utp kábeleket szépen el tudtam vezetni.

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#72843) vargalex válasza lordjancso (#72842) üzenetére


vargalex
félisten

PoE in van még a hAP AC^2-n is, az RB4011-en PoE out is. A Wifi sajnos csak próba után fog kiderülni, de elvileg elégnek kell lennie.

Alex

(#72844) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!

Bogarásztam itt a fórumban, de nem találtam igazán választ.
Most estem pofára egy Huawei b525s-23a -val.
Ugyanis én abban a hiszemben voltam, hogy gigabites LAN portjai vannak.
Az árukereső specifikációja szerint annak kellene lennie. A hirtelen megnézett boltokban pedig nem térnek ki rá.

Nagy örömmel vetném magam a DIGI gigabites gyönyöreibe, erre 100-110 fölé nem igazán ment a speedtest.
Kíváncsian böngésztem a netet., hátha találok olyat ami megfelel az igényeimnek.
Én vagyok béna, vagy tényleg nincs olyan 4G-s router, aminek a LAN portja nem csak 10/100-at tud?

(#72845) Obyboy válasza a347 (#72844) üzenetére


Obyboy
addikt

A Telekom adatai alapján: LAN sebesség: 10/100 Mbit/s

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#72846) a347 válasza Obyboy (#72845) üzenetére


a347
aktív tag

Jó, akkor erre én hozhatom, hogy az Ipon-ban gigabitesnek írják.
Mindegy, ez már történelem.
Az alapproblémám nem változott:
Gigabites routert keresek 4G-s, lehetőleg SIM kártyás képességgel.

(#72847) Gubek-Einste válasza a347 (#72846) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525.

Ha 110 Mbps-et mérsz akkor már gigabites kapcsolaton vagy mert 100-as kapcsolat esetén max 90-95 Mbps lenne az eredmény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72848) a347 válasza Gubek-Einste (#72847) üzenetére


a347
aktív tag

Látom nem világos, mit szeretnék.
Olyan routert, amit összekötök a Digi saját eszközével (bridge módra állítva természetesen) és képes biztosítani a gigabites sávszélességet. Épp az általad példaként említett Huawei nem tudta ezt. Az eddig is tiszta volt, hogy a szolgáltató eszközével minden OK és megvan az 1Gbit.

(#72849) Gubek-Einste válasza a347 (#72848) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus-ok tudják elvileg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72850) Tomszy1


Tomszy1
tag

Sziasztok!

több napos agyalás után, egy kellemes akció segített a döntésben.

ASUS RT-AC66U b1 most akciósan 25490 iPon-nál.

20ért akartam max, de mindenki ezt ajánlotta (ti is!!) és most megláttam hogy 30ról leárazták, bedőltem.

Remélem jó döntés lesz!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.