Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) tvamos válasza tvamos (#56168) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szeretném mégegyszer megköszönni a segítséget. Az RE350 egy szuper eszköz, 1 perc volt beállítani, szélvész gyors, nincsenek akadások, fagyások, nem dobálja el a hálózatot, nem fagy... szóval minden nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56652) woodworm válasza krealon (#55585) üzenetére


woodworm
veterán

Szia!
Hogy működik az edup?
Szükségem lett egy drót nélküli linkre itthon és egy ilyet rendeltem. A két mtk chipsetes router szépen együttműködik, remélem ezzel sem lesz gond.

(#56653) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

Van egy TP-Link Archer C5 1200 wifi routerem, de kellene egy másik is egy másik lakásba.
A másik lakás panel és kb. 45 nm és DIGI 100-as net van. Amikor ez ott volt, akkor tökéletesen lefedte az egészet és nem volt lassulás egyik részén se.

Van-e olyan másik hasonló tudású router, ami nem kerül ennyibe, de hozza azt a szintet. Az AC része fontos, mert sok wifi router van a közelben és 5Ghz-n jobban működnek az eszközök, nem akadnak össze másik routerrel. Átlagosan 3 eszköz lenne rajta folyamatosan.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#56654) adika4444 válasza h1mpi (#56653) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Most 18k körül van árukeresőn, ennél olcsóbban ezt a minőséget nem igazán fogod megkapni:(

üdv, adika4444

(#56655) h1mpi válasza adika4444 (#56654) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Néztem, de nincs sehol raktáron csak 2-3 hét mire bejönne... Ha nincs jobb, akkor persze ezt veszem.

Esetleg ezek jók lennének?

archer-c1200-ac1200

archer-c2-ac750

Olvasom a topic gazdától, hogy ezek nem ajánlottak. Akkor marad vagy egy új C5 vagy egy használt C7

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#56656) Toncsiii93


Toncsiii93
tag

Sziasztok! Kis vállalkozáshoz szeretnék a lentebbi elvárásoknak megfelelő wifi routelt vásárolni. Tudnátok megfelelő terméket ajánlani?
- megbízhatóság
- 5 gép lenne UTP kábellel csatlakoztatva hozzá
- kábelen jó lenne ha min 100 mbit-et tudna, wifin min. 50 mbit
- nyomtatót szeretnék hálózaton használni (Wifi-s a nyomtató, de ha usb-vel lehet rákötni a routerre)
- usb foglalat ( szeretnénk külső HDD t hozzá csatlakoztatni, a havi biztonsági mentésekhez, és jó lenne ha minden gépről elérhető lenne)
- tűzfal
- 120k alatt
Előre is köszönöm az ajánlásokat :)

(#56657) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Van egy TP-LINK TL-WR1043ND v2 (v3 szoftver fut rajta) routerem. Egyre többször futok bele a neten, hogy ez már elavult, régi, egyesek szerint nem jó. Érdemes lehet lecserélni? Esetleg van másik újabb, ami mást / jobbat nyújt és érdemes lehet beruházni rá 10-15e körül?

(#56658) MaCS_70 válasza #54715584 (#56657) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mi a gondod, mi hiányzik a 1043-asból?

15e Ft környékén szerintem nincs nála jobb, a következő az Asus RT-N18u lehet, kb. 20e -ért.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56659) bluemirage válasza Toncsiii93 (#56656) üzenetére


bluemirage
őstag

Én pl. csak délután fogok tudni típusos listát adni... de figyelembe véve a keretet és a 5 PC-s céges környezetet.
- 2 db AC-s Wifi router (a másik a polcon, azonos módon felkonfigurálva, tartalékba... ilyen kis budget ez a a redundans megoldás kell, hogy a bevallások, ekaer bejelentése, számlázások, ne álljanak le 1-2 napra... mint otthon a Pistikének a Facebook... :D )
- 1 db asztali 4 portos gigabites Switch (nem menedzselhető... sima)
- 1 db NAS.. egyszerű ~1 fiókos
Ez így szerintem beleférhet a 120-as keretbe... de majd meg kell nézni.

Az Routerra kötött USB-s winchit biztonsági mentésre és arra, hogy 5 másik gép is elérje munka közben...: felejtsd el! Főleg céges környezetben és főleg a gyatra sebesség miatt... még az USB2-es tempót is alulról fogja súrolni. Otthoni célra sem a legjobb megoldás...

Meliora sunt bono inimica

(#56660) bluemirage válasza #54715584 (#56657) üzenetére


bluemirage
őstag

2,4 Ghz-en nincs nála jobb, csak amit az előbb írtak, de nem vennéd észre a különbséget. Ahhoz nagyon le kell terhelni, hogy egy N18-as hardvere kelljen.

5 Ghz-en a sorrend, számtalanszor leíra:
Asus N56U ...

majd TP-Link C5 / C7 / C8 / C9
vagy Asus 55U / 58U / 68U ...

Meliora sunt bono inimica

(#56661) schawo


schawo
titán

Sziasztok!

Kisirodai használatra keresek routert.
Elvárások: a WAN szolgáltatást n-es WIFI-n kapja. Dróton 4 eszköz van rá csatlakoztatva. A gigabit nem kötelező, de jó lenne.

Jelenlegi megoldás: egy régi TP-Link 841ND-t fogtam be a célra OpenWRT-vel. De sajnos a 4 LAN eszköz kifog rajta, rendszeresen elmegy pihenni pár másodpercre.

Árszint: 20k, max 40k 30-ért láttam aprón egy AC66U-t, amit otthon is használok, de ha lenne valami megbízható megoldás ennél olcsóbban, akkor annak örülnék. 40ezer fölött hallani sem akarok semmiről, mert akkor inklább berakom az otthon pihenő dual cpus, 4 nices proliant szerveremet.

Szóval a legfontosabb, hogy ne f.ssa össze magát 4 csatlakoztatott eszköz láttán, és könnyen kezelhetően tudjon wireless WAN-t.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#56662) #54715584 válasza MaCS_70 (#56658) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem hiányzik igazából semmi, csak kezdtem kétségbe esni, hogy lehet tényleg egy újabb jobb lenne, mert sok helyen olvastam, hogy nem jól működnek másnál. Panaszom nincsen rá, jól működik, wifivel sincsen bajom, van rákötve egy switch is, mert összesen 8 eszköz csatlakozik kábellel.

(#56660) bluemirage Köszi neked is. Bocsánat, nem olvastam vissza, amatőr hiba. :B

(#56663) MaCS_70 válasza #54715584 (#56662) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 1043 egy jó router, amit vállal, azt tudja is, ráadásul stabilan, a jelek szerint tartósan -- nem utolsó sorban CFW-lehetőséggel. Ha nincs vele kapcsolatban hiányérzeted, használd nyugodtan!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56664) Desmond0313


Desmond0313
csendes tag

Sziasztok!

60-ról 100 megás Invitel csomagra váltottunk, és sajnos a mostani TL-WR841N nem ad át a 10/100-as etherneten csak 75 megát :( kellene egy olyan alternatíva ami gigabites, a wifije legalább olyan mint a 841-é, és nem egy vagyon :))

Én is a TL-WR1043ND-t nézegettem, 14-15 körül lehet kapni, jó választás lenne a fenti szempontok alapján?

(#56665) bluemirage válasza bluemirage (#56659) üzenetére


bluemirage
őstag

Az árak a hozzászólás írásának pillanatában érvényes IPON árak.

2 db. TP-Link Archer C5 19.400 Ft + Áfa ==> 40 eFt + Áfa
VAGY
2 db. TP-Link Archer C7 21.800 Ft + Áfa ==> 44 eFt +Áfa

TP-LINK TL-SG105 switch : 5400 Ft + Áfa (ez már kiscéges, nem otthoni)

SYNOLOGY DiskStation DS116 43.300 + Áfa + WD Blue 1TB WD10EZEX 12300 + Áfa
VAGY egy WD mindent egybe fapadosabb, de cserébe 2 év gari:
WD My Cloud 2TB WDBCTL0020HWT-EESN 36.000 Ft+ÁFA

A Routerekből 1 kell, a másik felkonfigolva a tartalék...
Ha nem emeletes a helység, akkor a C7-et venném meg, de lertak alapján a céljaidnak megfelel a C5 is.
Switchből nem kell tartalék... egyrészt többet bírnak, másrészt kiesése csak részleges leválást okoz a hálózatban... ugyanis 4 gép továbbra is működni fog, a router 4 portján.

Ha az koncepció részletei érdekelnek, akkor ez itt már offtopik, mert csak a routeres rész az ontopik... de van a fórumon, hálózat építős topik is... vagy priviben is írhatsz. De ezeket csak össze kell dugni és mennek.

A fentiek a megadott összeghatáron belül vannak és a korábban leírt elvárásodhoz illetve egy 5 gépes kis céges valamihez megfelelőek.... főleg a redundans' router miatt... ami kulcsfontosságú.

Meliora sunt bono inimica

(#56666) krealon válasza woodworm (#56652) üzenetére


krealon
veterán

"Hogy működik az edup?"

Egy Lenovo T60-assal hasznalom, az 5 GHz-es savban, N-es uzemmodban, USB 2.0-s porton az EDUP EP-AC1605-ot. Egy gyari softveres TL-WDR4300-as (AP / switch uzemmodu) routerhez csatlakozik, kb 3 m-rol, kozvetlen ralatassal. Az adaptert (polcon) rogzitettem, es az antenna veteli sikjaval celoztam be a routert.
Ezidaig beton stabil, 300 Mbps-os a kapcsolat.

Amikor eloszor telepitettem, meg nem allitgatam az antennat. A kapcsolati sebesseg folyton valtozott es videolejatszas kozben voltak akadasok.
Amiota iranyban vannak az antennak, nincsen problema.

Hamarosan lecserelem a TP-link WDR4300-at D-link DIR-860L-re, kivancsi vagyok hogy osszejon-e a 867 Mbps kapcsolat (bar az USB 2.0 miatt ugysem lehet kihasznalni az elvi 400 - 500 Mbps atvitelt :B ).

(#56667) tpeter77 válasza Gubek-Einste (#56646) üzenetére


tpeter77
addikt

ma dél körül javult meg az oldal, és tegnap du 2 körül állt le. Bocs, szerver gond lehetett, most már újra működik.
Kösz h foglalkoztál vele.

(#56668) tpeter77 válasza bluemirage (#56660) üzenetére


tpeter77
addikt

szia!

Ha fontos a stabil, és erős 2.4GHz, de ugyanakkor a jövőbe tekintve az 5GHz-re is szeretném felkészíteni a hálózatot, akkor melyik eszközzel járnánk jól az általad felsoroltakból? Konkrétan Asus 55U, 56U, 58U, 65U, 66U és Tp-link C5, C7, C8 közül kellene választani.
AP + poe switch a másik lehetőség, de abból nehezen találok 2 jó AP eszközt és olcsó 4 portos poe switchet 100k környékén.
A jelenlegi laptopunk 2.4GHz-en tud csatlakozni a Wifire, azt nem vizsgáltam, hogy tud-e 5GHz-en is, de hamarosan veszünk egy újat, abba már benne van az 5GHz-es modul.
Úgy nézem az árlistánkon Asusból elég kevés eszköz van, de a Tp-link felsorolt palettája teljesen beszerezhető a Közbeszerzési portálról.
Köszönöm szépen.

(#56669) krealon válasza schawo (#56661) üzenetére


krealon
veterán

"Kisirodai használatra keresek routert.
Elvárások: a WAN szolgáltatást n-es WIFI-n kapja. Dróton 4 eszköz van rá csatlakoztatva. A gigabit nem kötelező, de jó lenne.
Jelenlegi megoldás: egy régi TP-Link 841ND-t fogtam be a célra OpenWRT-vel. De sajnos a 4 LAN eszköz kifog rajta, rendszeresen elmegy pihenni pár másodpercre.
[...]
Szóval a legfontosabb, hogy ne f.ssa össze magát 4 csatlakoztatott eszköz láttán, és könnyen kezelhetően tudjon wireless WAN-t..
"

Az en javaslatom annyi lenne, hogy 2 eszkozzel keszitsd el a halozatot, hogy a WWAN-t megvalosito radios egyseg mast ne csinaljon.
1. OpenWRT-s WWAN - LAN
2, akarmilyen wifi router kabeles kapcsolattal az elozohoz kotve.

Peldaul az otthoni halozatom igy nez ki:
Internet kabelmodem -- kabel -- (TL-WR842ND OpenWRT (QoS beallitva)) -- Wifi -- ( TL-MR3420 OpenWRT kliens router ) -- kabel -- ( TL-SG1008 gigbites switch (ide csatlakoznak a kabeles eszkozok) ) -- kabel -- ( TL-MR3420 OpenWRT accesspoint (a vezeteknelkuli eszkozoknek) )

Ebben a felallasban betonstabil a rendszer. Nincs akadozas, mindamellet, hogy NAS-rol folyamatosan megy a Linux disztrok seed-elese torrenten. Az uptime-ot (megszakitas nelkul uzemben toltott ido) az aramszunetek hatarozzak meg.
Valoszinuleg a TL-MR3420 v1-esek elektrolit kondenzatorai fogjak meghatarozni (ezek a legoregebbek), hogy meddig marad mukodokepes az osszeallitas. ;)

(#56670) woodworm válasza krealon (#56666) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi szépen!

Nálam is egy 860l-hez fog csatlakozni, nemrég sikerült padavant tenni rá. Kíváncsi vagyok milyen sebességet tudok elérni majd vele, a mininél a 100-as switch a korlátozó tényező.

(#56671) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Valaki találkozott már v4-es TP-Link Archer C7-tel?

Szeretnék rendelni egyet az iPON-tól, de nem tudom milyen HW verziójút árulnak. Esetleg más, megbízható alternatíva erre a routerre? Nézegettem az Asus kínálatát is, de elég sok fórumon olvasom, hogy gyakran újraindulnak.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#56672) Gubek-Einste válasza Desmond0313 (#56664) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő választás lenne.
Alternatíva még az Asus N18U/N56U 20k-s kategóriában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56673) schawo válasza krealon (#56669) üzenetére


schawo
titán

Tehát te is a két routeres megoldást javasolod. Akkor ilyen lesz a felállás.

A belsőnek nem kell wifi, oda lehet, veszek egy drótos mikrotiket.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#56674) Gubek-Einste válasza bluemirage (#56665) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

NAS-ban WD Red-et teszük, arra van tervezve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56675) Gubek-Einste válasza Crvsh3R (#56671) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak az AC1200G+ újra indulgatós.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56676) bluemirage válasza Gubek-Einste (#56674) üzenetére


bluemirage
őstag

Tudom. Nálunk is van a cégnél egyik Raid-es NAS, ami gyakran online, de a régebbi decentralizált Backup egységekben Green van. És a persze 2 kameraszerverben is RED-ek vannak...

Sajnos a RED-ről kialakult egy indokolatlan városi legenda, ami a RAID-es NAS-ok és kameraszerverekből való általánosításra alapszik... pedig a Backup egy másik terület. Nem keverendő az előbbi kettővel.

RED csak 2 esetben kell: RAID (szinte kötelező a TLER miatt) és mert jobban bírja a ki be kapcsolások számát... De egy tipikus éjszakai backup egységnél ez nagyon nem számít. Tehát 1 lemezes, backup-ba a Green való... de az Ipon-ba nem volt... :(... Ezért raktam bele jó öreg megbízható EZEX szériás cuccot, ami az SSD megjelenése előtt elsőszámú rendszerwincsi volt... és élethosszig jó lesz egy kis irodában... feltételezve, hogy tényleg backup-ra használják... ahogy írta...
A RED a fenti 2 terület kivételével szükségtelen. NEM NAS-os backup-ra, tárolásra a green való.
Csak konstuktív vélemény csere miatt írtam... ;) De délelőtt keresek anyagot a RED-hez, Green-hez és priviben küldöm.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#56677) Gubek-Einste válasza bluemirage (#56676) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt tudom, hogy backup-ra Green kellene de mostanság inkább a Red-et szokták ajánlani helyette.
Kamerára Purple-t ajánlják.
Nem veszem zokon ha normális a vélemény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56678) bluemirage válasza tpeter77 (#56668) üzenetére


bluemirage
őstag

Közben olvasgattam, hogy az állami mutyinak a rosszabbik, az un. szopórolleres felén vagytok. :P Na mindegy ez ellen nem tudsz tenni semmit.
Tehát a 56344, 56333, 56328 hsz-okhoz nem nagyon tudok mit hozzáfűzni. A C5 olcsóbb belépő szintű háztartási' router, a C7 belső antennás 2,4 Ghz-en, tehát több szint lefedéséhez nem javasolt és ne szabad nagyon forgatni... a világ boldogabbik felén egy bestbuy... több éves, megbízható termék, de is háztartási... tehát nem arra tervezték, kritikus területen 7/24-ben menjen... Lásd egy korábbi hozzászólásban... ezért javasoltam tartalékot belőle... ott egy 5 gépes céghez.

A közbeszes linken csak a C7-esre néztem rá és látom, hogy nettó 30 körül van :W, miközben a bérből és fizetésből élők bruttó 30 alatt veszik kisker áron.... :Y
Tudod itt sok olyan kérdező van, akik kis saját(!) pénzükből próbálnak minél olcsóbban megoldani a helyzetet... így furi a legdiplomatikusabb szó, hogy az ő leadott pénzükből pedig ugyanebben a topikban, hogyan lehet segíteni a háttér és előtér további dagonyázásait.

[moderátor kiszedheti az igazságot:]
Így érdemben már nem is nagyon foglalkoznék az üggyel, hogy a topiktársaink és más polgárok adójából a közreműködésetek segítségével milyen cégekhez van odamutyizva a projekt ára. Ha mindenki így állna hozzá és így háborodna fel... és nem a fejét fordítaná el, akkor úgy minden egy jobb hely lenne.
Nem rád haragszom! :R Hanem a helyzetre... a kevésbé érzékenyek adnak tanácsot hozzájárulva ezzel a mocsár fenntartásához. Tanács... ne linkelj és nem mutass nagyon közbeszes oldalt...

Meliora sunt bono inimica

(#56679) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

A segítségetek kérném. Kinéztem magamnak ezt a TP-LINK TL-WR1043ND v.4x a routert és ez tud olyat, hogy wifi-n csatlakozik egy másik routerhez és kebelen szórja tovább a netet. Majd nem mint egy access point, csak ugye nem vezeték nélkül... Az maga a mámor lenne ha vezetéken és vezeték nélül is tudná tovább adni a netet.

Egy fal választ el a "fő" router-től...

Ha ez meddő ötlet akkor tudtok ajánlani egy USB wifi adaptert ami elég stabil a játékhoz? Annó vettem egy TP link-et, de annak szokása szakadni...
Kábel lenne a tuti, de az albérletben nem furkálódhatok.

Jelenleg (állítólag, még nem lakok ott) 100 megás net van, de ha jól tudom optikai kábel fekszik arra fele és ez teret enged nagyobb netnek. :)

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#56680) aximcore


aximcore
csendes tag

Sziasztok, két router közt vacillálok, Linksys EA2750 (https://www.arukereso.hu/router-c3144/linksys/ea2750-p307881501/#termek-leiras) és fentebb említett ASUS RT-N18U (https://www.arukereso.hu/router-c3144/asus/rt-n18u-p238304363/#termek-leiras)

Főként megbízhatóság lenne a szempont, kisvárosi nethez, nagyon alap felhasználásra.( egy pc és 2 telefon )
Szerintetek melyik a megbízhatóbb ? :)

(#56681) bluemirage válasza aximcore (#56680) üzenetére


bluemirage
őstag

Az Asus N18U egy megbízható és talán az egyik legerősebb bátran ajánlható 2,4 Ghz-es N-es router. Alapba én ezt venném... Ha nem társasházi környezetben laksz... tehát nem telített a 2,4Ghz-es sáv, akkor hajrá.
Ha még néhány ezrest hozzáraknál és kell az 5Ghz, akkor javaslom az N56U-t, ami mindenképp jobb alternatíva az EA2750-el szemben. De az N56U a beépített antennái miatt főleg földszintes lakásokba ajánlott, de oda tökéletes.

Az EA2750 már tud dualbandet, azaz az N-es WiFi-t 5Ghz-en is tudja... Ez egy óriási különbség az Asus N18U-hoz képest. De sajnos jó szívvel már nem merném a Linksys termékeit ajánlani... A valaha jó márka már nem ad egységes minőséget... azzal tehát a megbízhatóság, stabilitás a terén mindenképpen kockázatosabb választás egy N18U-hoz képest.

Meliora sunt bono inimica

(#56682) aximcore válasza bluemirage (#56681) üzenetére


aximcore
csendes tag

Értem köszönöm ! :R

(#56683) bluemirage válasza aximcore (#56682) üzenetére


bluemirage
őstag

A földszintes lakás szót javítom: "egy szintes lakásokba ajánlott" :B
Félreérthető lehet

Meliora sunt bono inimica

(#56684) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
Apámnak nincs otthon WiFi-je, a szolgáltató adja neki a routert.
Tudnátok ajánlani egy eszközt, amelyet ha a számítógépére csatlakoztatok az USB portra, tud WiFi-t és a mobiltelefonomat tudom használni netezésre? (a számítógépen és a szolgáltató routerén keresztül tudnék netezni)

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#56685) tpeter77 válasza bluemirage (#56678) üzenetére


tpeter77
addikt

oké, sajnálom, én is seggre estem, az árak láttán.
szóval, a C7 még elmegy árban, a C8 miben jobb a C7-estől?
Csak egy szintet kell besugározni a készülékkel, amúgy a födém 37cm vasbeton, azon nem igen menne át a jel. :)
azért majd teszek egy próbát és rákeresek az Asus routerekre, hogy azok kaphatók-e.

[ Szerkesztve ]

(#56686) Gubek-Einste válasza wrongduke (#56679) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem tud kliens módot a TP-Link 1043ND, ehhet CFW-t kell rárakni.
Az Asus N18U gyári firmware-rel is tudja ezt Medi bridge néven.

Ha ez meddő ötlet akkor tudtok ajánlani egy USB wifi adaptert ami elég stabil a játékhoz? Annó vettem egy TP link-et, de annak szokása szakadni...
Kábel lenne a tuti, de az albérletben nem furkálódhatok.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Milyen router-rel lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre.

Ajánlottak:
Csak 2,4 GHZ képes: TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14
Dual band képességgel: Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56687) Gubek-Einste válasza KisApám (#56684) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legtöbb USB-s wifi adaptert lehet használni ilyen célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56688) tpeter77 válasza bluemirage (#56678) üzenetére


tpeter77
addikt

sziasztok,

valaki össze tudná foglalni, hogy a C8 miben jobb mint a C7 ?
nagyrészt c5/c7 amit ajánlani szoktatok, a c8-ról nem nagyon esik szó. Ahonnan venném 1ezer Ft az árkülönbség köztük, tehát most nem az ár dominál.
köszönöm.

(#56689) Gubek-Einste válasza tpeter77 (#56688) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-LINK Archer C7
○ Qualcomm Atheros QCA9558 @ 720MHz, 128MB RAM
○ Teljes értékű Dual Band AC WiFi szimultán 2.4GHz - 450Mbps & 5GHz - 1300Mbps, 3x3:3 MIMO
○ 3db belső antenna 2.4GHz részére, 3db külső antenna 5GHz részére
○ 2db USB2.0 port fájl vagy nyomtató megosztásra, FTP vagy média szerver futtatásra
○ Akár 800Mbps sávszélességű internetkapcsolat mellé

TP-LINK Archer C8
○ Broadcom BCM4708 @ 800MHz kétmagos processzor, 128MB RAM
○ Teljes értékű Dual Band AC WiFi szimultán 2.4GHz - 450Mbps & 5GHz - 1300Mbps, 3x3:3 MIMO
○ 3db külső (osztott) antenna a 2.4 és 5GHz részére
○ 1db USB3.0 és 1db USB2.0 port (fájl vagy nyomtató megosztásra, FTP vagy média szerver futtatásra)
○ Akár 800+ Mbps sebességű internetkapcsolathoz

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56690) tpeter77 válasza Gubek-Einste (#56689) üzenetére


tpeter77
addikt

tehát a C8 3 külső a C7 3 belső antennával rendelkezik, elvileg a C8 jelének erősebbnek kellene lennie?

(#56691) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Debrecenben 54nm lakásba keresnénk a Digi 100/100Mbit hálózatra megfelelő routert. 2laptop és 1PC (Tp-Link TL-WN722N) illetve minimum 3db telefon kezelése lenne a feladat. A számítógépek a zöld területen helyezkednének el maximum 8 méterre a routertől. Családban 2db Asus RT-N12 D1 van használatban. Elégedettek vagyunk vele, de az erős fénye zavar éjszakánként. Mivel a szobákban üveg ajtók vannak így ha lehet egy kisebb fényerejű modellt választanék.

3x5dB antenna miatt néztem ki. Árban szeretnék 10.000ft alatt maradni.

[ Szerkesztve ]

(#56692) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Routert kellene vásárolnom, a sávszál kinőtte a jelenlegit.
A mostani router egy Linksys wrt54gl v1.1 tomato v 1.28-as (Shibby) rendszerrel.
A sebesség 30/3 (amit bírna is még, ha nem használnék extra funkciókat, de használok)
Bekapcsolt, és beállított QoS mellett a max amit ki bír köhögni az a 17/1

Eszközök:
4 laptop
3 pc
5 telefon
1 enigma2-es beltéri egység

Ajánlanátok nekem alternatívát??
WiFi is kellene, (mondjuk nem feltétel, max a mostanit meghagyom a wifi-hez).
No ip DDNS-t tudjon frissíteni (mondjuk ez sem szempont, megoldható máshogy is, de azért jó lenne).

Az időtállóság viszont szempont.

Üdv:
L.

[ Szerkesztve ]

(#56693) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Szeretnék egy gigabites routert venni, AC-s wifi-vel. Fontos lenne, hogy tudjak rákötni egy USB-s vinyót, amin mehetnének a torrentek és ettől függetlenül szeretnék HD-s filmeket is nézni WIFI-n keresztül... Van erre valami jó eszköz?
Köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#56694) Gubek-Einste válasza tpeter77 (#56690) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a kettőnek 3 külső antennája van, a C7-n csak 5 GHz-s, C8-n pedig dual band.
Nem lehet megmondani egyértelműen, hogy melyik a jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56695) Mobilflotta_


Mobilflotta_
csendes újonc

Sziasztok!

Mobilinernethez routert keresek.

Elvárosok:
Tudja a 300mbps-t
Legyen lehetőség mac címhez fix belső ip címet rendelni.
Lehetőleg cserélhető antennája legyen

(#56696) Gubek-Einste válasza 4264adam (#56691) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típust kellene beszerezni.

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56697) Gubek-Einste válasza Lacpac (#56692) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

100-as portokkal az Asus N12 D1, gigabites portokkal pedig Asus N18U lenne ajánlott mivel mindkettőre fel lehet tenni a Tomato-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56698) Gubek-Einste válasza toth_janika (#56693) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak az Asus eszközeiben van gyári firmware-ben torrent kliens, CFW alatt pedig nincsen hardveres NAT (ARM alapú Asus eszközöknél van támogatás).

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Szóba jöhető lehetőségek: Asus AC68U/AC87U, TP-Link Archer C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56699) Gubek-Einste válasza Mobilflotta_ (#56695) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

USB-s modemhez vagy SIM kártyás típust szeretnél?

USB-s modem esetén ellenőrizni kell a gyártó honlapján az eszköz kompatibilitást, mobilnet képes router-ek.
Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200, Asus 4G-N12/4G-AC55U, D-Link DWR-921

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56700) tpeter77 válasza Gubek-Einste (#56694) üzenetére


tpeter77
addikt

értem, melyikről van több tapasztalat?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.