Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56151) Alex91 válasza Patice (#56148) üzenetére


Alex91
félisten

Arban mennyi a kulonbseg?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56152) Patice válasza Alex91 (#56151) üzenetére


Patice
nagyúr

kb. dupla... :(((

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56153) Dida104 válasza tvamos (#56144) üzenetére


Dida104
tag

Szia!
Szerintem neked a TP-Link TL-WR843ND pont jó lenne. Még kapható sok helyen, nem is drága.

[ Szerkesztve ]

(#56154) tvamos válasza Dida104 (#56153) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha lenne benne 5GHz, akkor valóban tuti lenne.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56155) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Melyik az a legolcsóbb ajánlható router ami képes együttműködni 3G/4G USB modemmel gyári vagy custom firmware-rel?
Az összefoglalóban ha jól látom csak olyanok vannak, amiknek a fw-re alapból támogatja ezt.
:R

(#56156) Intruder2k5 válasza maestro87 (#56155) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Talán a TP-LINK TL-MR3220. Ha valaki tud olcsóbbat, majd írja.

(#56157) tvamos válasza krealon (#56138) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ugy tunik, egy ilyen repeater lesz a vegso megoldas. Koszonom szepen az otletet!
Repeaterben ajanlott az AC750? Vagy az csak a routerekre vonatkozik, hogy AC1200-ast kell venni? Vagy valamit felre ertek?
TP-Link RE200 jo lehet? Ezt latok boltban, hogy csak bemegyek, es megveszem.
Elnezest a sok kerdesert, azert otletelek, mert jo lenne olyan megoldas, aminel megvan a megfelelo balansz, az ar, a performance, es a befektetett energia (beallitgatas, firmware hekkeles) kozott.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56158) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#56156) üzenetére


MaCS_70
félisten

Újraindítom a régi mániámat, hogy RPI-ből faragjak modemet a router elé, mivel az általam ismert routerek egyszerűen nem hajtják ki USB-n a 4G-t.
Nem látom be, hogy miért ütközne ez -- a tájékozatlanságomon túl -- nehézségbe. Nekem úgy tűnik, hogy OpenWRT-s beállítási kérdés az egész...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56159) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#56158) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt hiszem ebben inkább vargalex mester tud neked majd segíteni.

(#56160) krealon válasza tvamos (#56157) üzenetére


krealon
veterán

"Repeaterben ajanlott az AC750? Vagy az csak a routerekre vonatkozik, hogy AC1200-ast kell venni? Vagy valamit felre ertek?"

Az altalad megadott ertekhatarba csak a RE210 fert bele. Kicsit dragabban van AC1200-as RE350 is, de a kezem kozott csak RE210-volt eddig.

"TP-Link RE200 jo lehet?"

A belso antennas (zart keszulekhazas, rosszul szellozo) RE200-at en kerulnem.

Es mivel kvazi router-kent szeretned hasznalni, igy szerintem on-topik a tema.

(#56161) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#56156) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Esetleg ez :DD
Persze ez valamivel kockázatosabb, de szerintem, ha az ember ésszel vásárol nem lehet baj.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56162) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#56161) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én csak új eszközben gondolkodtam, a használt árak nagyon változók. Ha úgy nézem ez nem is épp olcsó, az itteni aprón is lehet venni 4-5000Ft-ért 1043ND-t, igaz v1-est, de azon is Gbit-es LAN és WAN port van, és WAN-on is képes 150-200Mbps-re.

[ Szerkesztve ]

(#56163) maestro87 válasza Intruder2k5 (#56156) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi. :R

(#56164) woodworm válasza tvamos (#56157) üzenetére


woodworm
veterán

Én 15 ezer forintért már nem vennék 100-as portokkal se routert, se repeatert. Akkor sem, ha ac1200-asok. Vagy lépnék előre a következő kategóriára, vagy maradnék a 10 ezer alattinál.
Ahogy az eddigiekből látom, hogy bár kulcsrakész boltos megoldást vársz, nem rettensz el sem a netes vásárlástól, sem a custom fw-től.
Nincs benne az összefoglalóban, de a xiaomi mini kb. 7-8 ezerből beszerezhető és hasonló a chipset benne, mint a linkelt 750-es tplinkben. Gyárilag tudja egyik sávon venni a másikon továbbszórni a wifi jelet, arra nem emlékszem, hogy natol-e közben, de padavannal rávehető. A gyári fw openwrt alapú ugyan, de az opensorce kiadások nem jól kezelik a wifit.

(#56165) tvamos válasza krealon (#56160) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom a segitseget. A 210 nem olyan konnyen beszerezheto, es most le van arazva a RE350. Azt hiszem, akkor ez a legjobb megoldas.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56166) Multibit válasza MaCS_70 (#56158) üzenetére


Multibit
veterán

Ez így általános formában nem igaz. A napokban adtam el az Asus RT-AC56U routeremet egy fórumtársnak, aki Tomatoval 90 Mbps letöltést ér el egy USB-s 4G modemmel.

(#56167) Gubek-Einste válasza tvamos (#56157) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeaterben ajanlott az AC750? Vagy az csak a routerekre vonatkozik, hogy AC1200-ast kell venni? Vagy valamit felre ertek?
Természetesen AC1200 alatt semmilyen szinten sem ajánlott AC-s eszköz vétele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56168) tvamos válasza Gubek-Einste (#56167) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kosz a megerositest. Akkor eldontottem, hogy a RE350 lesz.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56169) MaCS_70 válasza Multibit (#56166) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- jó tudni!

Az ismert egyébként, hogy milyen stick volt ez? Mi ugyanis próbálkoztunk N18 és AC56 + Tomato + D-Link DWM222 felállással (bár N18-ügyben egy Tomatohoz három router kellett :) ), és 30 Mbps-nál több nem jött ki, és több helyről is azzal biztattak, hogy ennél többre ne is számítsunk.
De így most fényt látok az alagút végén! :R

Intruder: Köszi, igen, tervben van, de próbálok rákészülni. Vargalex munkásságának egyébként amúgy is haszonélvezője vagyok. :R

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56170) Multibit válasza MaCS_70 (#56169) üzenetére


Multibit
veterán

[link]

A kolléga azóta lecserélte az Advanced Tomatot Shibby-re, de ugyanúgy hasít a modem.

(#56171) MaCS_70 válasza Multibit (#56170) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor most ünnepélyesen tökön is szúrnám magam... (Á, különben nem is...)

_ugyanis Huawei 3372-essel is próbáltuk, azzal is éppen az a 30 Mbps körüli érték jött ki, mint a DWM222-vel.
Szinte biztos emlékeim szerint Shibby-féle 132-es Tomatoval, amit ráadásul nem is én konfiguráltam, hanem az AC56 Tomato-szaki tulajdonosa.

Erősen sztochasztikusnak tűnik ez a dolog, és most rohadtul viszket a tenyerem, hogy ráugorjak a kérdésre, csak éppen van köztem és a router közt úgy 100 km.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56172) kano válasza Multibit (#56170) üzenetére


kano
nagyúr

Így igaz, kedves kolléga. :R

MaCs
Úgy gondolom, hogy a modem kompatibilitás számít. Huawei 3276-tal tökéletes az AC56U, de csak Tomatoval (és állítólag OpenWRT-vel is, de ezt nem próbáltam).
Ezek szerint be vegyek dwm222-t. Pedig gondoltam veszek egyet.
Az OpenWRT-t nem próbáltad?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#56173) kano válasza kano (#56172) üzenetére


kano
nagyúr

Ez lenne az amit említettek, hogy jó AC56U-ra.
De ahogy látom ez nincs N18U-ra csak N16-ra. :(
Nem olvastam a történeted, de nem lehet, hogy a net korlátozott sávszélességű?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#56174) ArthurShelby válasza MaCS_70 (#56171) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Most nincs nincs itt a sim kártyám, de majd megnézem, hogy én hány Mbps-ot tudok összehozni az asus ac87u-val (merlin) és a D-link DWM-222-vel. Persze ez a 4g lefedettségtől is függ.
Kíváncsivá tettél. Viszont arra emlékszem, hogy 1-2 szakadáson kívül vígan játszottam az én kis cs1.6-omat.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56175) -zazi77-


-zazi77-
csendes tag

Szevasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a tp link c7 2,4GHz-en tudja-e a 841n lefedettség?
5GHz-en csak a ps4 és egy teló menne, tehát a 2,4 fontosabb.
110nm családi ház, kétszintes, kertes. A 841n tökéletesen lefedi..

(#56176) Gubek-Einste válasza -zazi77- (#56175) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56177) TeeJay


TeeJay
félisten

Mennyiben hátrányos az ha egy AC router 3 külső antennával rendelkezik ami 2,4 és 5GHz-en is üzemel egyidőben? Nem jobb a 4 antennás router 2+2 felállásban 2,4 és 5GHz-re?

Nagyon nézem az Asus AC58U-t de még mindig nem győzött meg a sok vásárlói vélemény
AC68U meg drága sajnos és 3 antennás csak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#56178) MaCS_70 válasza kano (#56173) üzenetére


MaCS_70
félisten

A net az hasít, PC-be dugva 100 Mbps-közeli sebességek jönnek sorra.

Az OpenWRT tudtommal nem teljesen kompatibilis az újabb Asus routerekkel, már ami a HW NAT-ot illeti. Persze mehetne szoftveresen is, de valahogy zavarna, ha ezzel zaklatnám szegény eszközt.

Az OfModemsandMen tetszik -- a RPI-re nézegetem.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56179) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#56174) üzenetére


MaCS_70
félisten

Előre is nagyon köszönöm -- kíváncsian várom.

Az én stickem jó messze van, és a hétvégi időjárás sem vitt közelebb hozzá. :(

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56180) Patice válasza TeeJay (#56177) üzenetére


Patice
nagyúr

Nálam gyengébb volt a 2,4-es Wifije, mint a TP-Link 1043ND-nek. AC68U tudta csak lelépni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56181) TeeJay válasza Patice (#56180) üzenetére


TeeJay
félisten

Ja csak az AC68U 50ezer míg a másik 28 körül...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#56182) Gubek-Einste válasza TeeJay (#56177) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobbak a sávonként dedikált antennák.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56183) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Mifi 4G-s router-t melyiket ajánljátok?
Legyen stabil, üzembiztos, és nem bánnám ha nem "csak" 150 megabitet tudna, de persze nem katasztrófa ha az a limit. Nem volna baj, ha jó lenne az akkuideje.

(#56184) Patice válasza TeeJay (#56181) üzenetére


Patice
nagyúr

Én is szívtam a fogam, amikor kifizettem az AC68U árát...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56185) TeeJay válasza Gubek-Einste (#56182) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor viszont csak a TP-Link jöhet szóba ami olcsóbb és külön antennái vannak 2,4 meg 5GHz-re
Archer C5 V1.x illetve C7

vagy az Asus AC56U de annak mind a 4 antennája belső

sajnálom hogy az AC58U (még) nem stabil, szerintem várok még fél évet hátha adnak ki rá FW-t és kiderül hogy jobb router az
már csak a 4magos Qualcomm proci miatt is érdekes lenne mert elég bika lehet
és az Asus beállítások érdekelnek de így addig tuti nem cserélem le a jó 1043ND V2-t mert az lassan 2éve fagyás nélkül tolja az 1000/200-as DIGI-t szóval tökéletes cucc és beton stabil wifire is
csak az AC wifi miatt érdekelne új router az okostelefonok miatt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#56186) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Milyen gigabites routert ajánlotok nekem?
Sok torrent, sok kapcsolat, sok eszköz, de csak otthoni felhasználás, tehát semmi extra.
Stabil legyen mindenféle szirszar eszközzel, 100 as nethez, ne érezzek különbséget a router közbeiktatásával.
Más semmit nem kell tudjon.
Mi a legolcsóbb amit érdemes megvenni?
Köszi!

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#56187) Gubek-Einste válasza lugosi (#56183) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezeket szoktuk ajánlani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56188) Gubek-Einste válasza ---Lasali--- (#56186) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56189) ---Lasali--- válasza Gubek-Einste (#56188) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Igazából lényegtelen, sima 10 es válaszfal tégla van a lakásban, és kb 3 méter a gépek között.. lakáson kívül meg jobb is ha nem ér messze, még a végén rácsatlakoznak a migrantok az iphonejaikkal. Igazából egy sz@r RT-10 es asus routerrel is a másik háztömb aljában a réteses kiscsaj is tudott netezni rólam.. (innen üzenem hogy a harmadik zene cédéjére még mindig fér pár szám) pedig az van vagy 40 méterre meg vagy 3 szomszéd lakásra.. biztos kimegy a jel az ablakon, végigmegy az utcán, majd bemegy az üzlet kirakatán és így ér célba. Illetve én hátul a parkolóban, ami 30 méterre legalább van, meg 2 emelettel lejebb tökéletesen netezem a kocsiban.
Szomszéd lakások vagy üresek, vagy kötekedő nyugdíjasok lakják, nem nagyon szórják a mikrohullámot, maximum ha az unokától kapott maradékot melegítik.

Az a lényeg hogy ne legyen egy hulladék, a mostani Asus RT-10 es router imádott olyanokat csinálni, hogy a Thinkpad T400 intel wifi kártyjával ha rámentem, nekem tökéletesen ment a netem, de mindenki másnak meghalt és sűrű anyázásba fulladt a családi alaphangulat. Vagy pl, olyan DNS fordítási válaszidőket produkál, hogy direktbe kötve ütöd az entert, és mondjuk 300ms alatt betölt egy weblap, asus hulladékunkat közbeiktatva spontán felugrik 1-2 másodpercre!!
Régen volt egy WL-500g asom, oleg féle firmware-t raktam rá, egész használható volt, kb 8 évig húzta, utána durrant el a tápjában egy kondi, azt kicseréltem egy másfélszer akkorára miután kidremeleztem a házára egy 2 forintos nagyságú lyukat, majd ha már kéznél volt a gép, hirtelen felindulásból fúrtam rá még 100 darab 3 as lyukat hogy tudjon hűlni is kevésbé itassa át a városközponti szoba friss levegőjét a nyákszag, majd valami újra elszált benne kb 4 év múlva, akkor játszottam vele diszkosz vetősdit, azóta valahol elbújt előlem. Egyébként az csak a komplett wifi kártyáját felejtette el néha, akkor kb 15 ször rángattam ki-be belőle a tápot, és máris észhez tért, más tudtommal gariztatta, dehát ha már a firmware orosz volt, az én javításaim is hasonló stílusúak voltak hozzá, de működtek. Illetve nagyon sokszor volt, hogy elfejtett kapcsolatot létesíteni, akkor elővettem a COD2ből tanult M1 grant fegyver skill -t, connect gomb nyomkodása 10 ezerszer másodpercenként, sűrű qrvaanyázás közepette, és megjavult, magától ez miért nem ment... (költői kérdőjel). (Hasonlót az RT-10 is rendszeresen elkövet.)
Szóval a nyomató, ftp szerver, webkamera, torrent kliens futtatás, és egyéb iszonyatos hasznos, de soha nem konfigurált iszonyat hasznos fícsöröket félre téve, melyik az a router ami a szolgáltatótól kapott edénykészlet jófogáson kapott értékenek (most 28e -ért hirdetem) a feléért megvehető, és megkímél a további kopaszodástól mert lassan kevesebb hajam lesz mint apámnak. Asusból már az alaplapokat is félre tettem egy másik fiókba, az utóbbiakból tanulva nem szeretnék tőlük vásárolni semmit, szépen próbálkoznak, de ez még mindig nem tűnik annak ami.

[ Szerkesztve ]

(#56190) Gubek-Einste válasza ---Lasali--- (#56189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k alatt az Asus N18U/N56U és a TP-Link 1043NDv2/v3/v4 ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56191) lugosi válasza Gubek-Einste (#56187) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, pont az M7350-et néztem ki.

(#56192) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Asus n18u es TP-link archer c5 kozott vacilalok. Jelenleg a fo kliensnek szamito laptopom nem tudja az ac-s wift, viszont hamarosan muszaj lesz valtanom. Csaladi hazas kornyezetben hasznalnam, keves konkurens halozattal. Jol gondolom, hogy az Asus megfelelobb valasztas lenne ac-kepes kliens beszerzese eseten is? 600 vs 867Mbps, 30% plusz sebesseg idealis esetben es ez a kulonbseg az akadalyokkal csak csokken.

(#56193) Multibit válasza Blackhole13 (#56192) üzenetére


Multibit
veterán

RT-N18U - azaz, csak N wifi-t tud. AC (és 5 GHz-es N felejtős).

(#56194) Gubek-Einste válasza Blackhole13 (#56192) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 600 Mbps-s link sebességet csak akkor tudod kihasználni ha van megfelelő kliens eszközöd/adaptered amelyik 3x3:3 MIMO képesség mellett TurboQAM támogatással s bír de az ilyen ritka.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56195) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Netgear wnr2000 -es routerem van, és nem bírja már a sok eszközt, a legnagyobb probléma, hogyha az egyik rácsatlakoztatott eszköz elkezd torrentezni, akkor szinte senki sem tud internetezni, úgy hogy a torrent csak fél sávszélességgel megy.
Szerintetek milyen routerre lenne érdemes lecserélnem?

(#56196) Gubek-Einste válasza kocsisdavid5 (#56195) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56197) kocsisdavid5 válasza Gubek-Einste (#56196) üzenetére


kocsisdavid5
aktív tag

100 m²-es kertes ház. Tégla falak, 1 ytong fal. Szomszédok wifi-i nagyon gyengén jönnek át.
100/50-es nettel lenne használva.
Eszközök:
vezetéken:
2 pc
1 voip doboz
wifin:
2 laptop
4 telefon
2 kamera

Lehetőleg minél olcsóbban kéne.
És jó lenne, hogyha valamelyik eszközről menne a torrent, attól még a többi eszközt ki tudná szolgálni a router.

[ Szerkesztve ]

(#56198) MaCS_70 válasza kocsisdavid5 (#56197) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én szoktam erre menetrend szerint az Asus RT-N18u-t ajánlani.

A torrentes részt mondjuk nem egészen értem, de tapasztalatom sem igazán van benne.
Arra gondolsz, hogy lehessen korlátozni a torrentezés által igénybe vett sávszélességet? Mert erre szerintem a klienst kell megkérni. Ha csak annyiról van szó, hogy bírja a router a rajta átfolyó forgalmat, akkor az N18-cal szerintem nem lesz gond -- amúgy igen szerény keretek között maga is torrentképes.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56199) kocsisdavid5 válasza MaCS_70 (#56198) üzenetére


kocsisdavid5
aktív tag

Köszönöm!
Persze a sávszélességet le tudom venni a kliensből, arra gondolok, hogy a sok kapcsolat ne terhelje le annyira , hogy pl a voip dobozon keresztül ne lehessen telefonálni.

(#56200) Gubek-Einste válasza kocsisdavid5 (#56199) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azzal nem lesz gond, az Asus N18U erős eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.