Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57501) Atomgeszi válasza adorjant (#57365) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ezzel a Huawei-el ahogy látom 100MB/s az elméleti, a fele jönne már jó lenne. Annyi vállalható?

8 méter 2db 10-es tégla falon gondolom neki nem gond. Esetleg légvonalban az utcára 15 méter? Az előző 5 ezres TP-linkem azért gond nélkül tudta, 1 antenna van rajta. Gondolom ennek is megy ennyi.

Ami mindenképpen rajta lenne az egy PC kábelen, 1 Xbox kábelen, 1 telefon wifin. Ennyit gondolom elbír.

(#57502) adorjant válasza Atomgeszi (#57501) üzenetére


adorjant
senior tag

Én kb 2 hónapja használom,éjszakánként és délelőtt 80-90 megabitet tud,amikor sokan lógnak 4g-n akkor sem megy 30-50 alá,de ez az adott helyszíntől függ. Nálam marad,amíg nem lesz 4G+ a környéken :)
Wifije mint egy átlag routeré,bő 100 négyzetméteres,egyszintes házat lefed,1-2 sarokban gyengül csak el.
Ennyiért mindenesetre ajándék, függetlenül adják a telekomosat,de amúgy ingyen is lehet unlockolni,ha mondjuk itthonról veszel egy telenorosat :DDD

(#57503) Atomgeszi válasza adorjant (#57502) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi!

És akkor az s-22 verziót érdemesebb már, ugye? :)

(#57504) adorjant válasza Atomgeszi (#57503) üzenetére


adorjant
senior tag

U12-re van pár firmware,amivel lehet játszani,az S22 nem tudom mennyire piszkálható,ez esetleg szempont lehet, nekem pl a gyári szoftverrel sokszor leszakadt,de mivel volt mihez nyúlni,találtam olyat,amivel betonstabil.

(#57505) tpeter77 válasza Gubek-Einste (#57484) üzenetére


tpeter77
addikt

bluemirage és Gubek!
köszönöm a válaszokat.

(#57506) Atomgeszi válasza adorjant (#57504) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hol keresel ilyeneket? :) [link]

(#57507) sprX


sprX
tag

Apple Airport Expressrol velemenyek ?

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#57508) Gubek-Einste válasza sprX (#57507) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tudásához képest drága és csak Apple eszközökkel lehet igazán kihasználni a tudását.
Olcsóbban jobb eszközt kapsz rendes router-ból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57509) sprX válasza Gubek-Einste (#57508) üzenetére


sprX
tag

Itthon szinte csak almaval dolgozunk par eve, ezert is lehetne jo valasztas. Valamifele hasonlo alternativa ?

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#57510) Gubek-Einste válasza sprX (#57509) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiért Asus AC58U vagy TP-Link Archer C7 is elérhető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57511) sprX válasza Gubek-Einste (#57510) üzenetére


sprX
tag

Mind a ketto eleg impozans darabnak tunik. Koszi szepen, komolyan elgondolkoztam rajtuk :C

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#57512) tpeter77 válasza Gubek-Einste (#57510) üzenetére


tpeter77
addikt

C7-nél nem megy a guest mód, vajon mi lehet a gond?

(#57513) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

TP-Link Archer C7 AC1750 routerről mik a tapasztalatok? Van-e valamilyen ismert hibája?

Előzmények: Régebben TP-link 1043ND v1-em volt, viszont a panelházas övezetben a wifi gyakran feladta (minden csatorna túl volt terhelve), 5Ghz nem volt benne, ezért lecseréltem. Ezen kívül nagyon elégedett voltam vele, openwrt volt rajta. Legutóbb egy Asus RT-AC1200G Plus-t használtam, viszont mint kiderült, ismert hibája, hogy random jelleggel újraindul. Garanciában visszavittem, nem javították, nem cserélték, levásárolható az ára.

Köszönöm szépen,
Peti

(#57514) ddany7


ddany7
csendes tag

Netgear r6400 ról milyen vélemények vannak? Nem sok infót találok róla.
Specs

Köszi

(#57515) bluemirage válasza tpeter77 (#57512) üzenetére


bluemirage
őstag

Én szokás szerint user errorra gyanakszom. De egyébként sem ide való kérdés. Van külön wifi problémás topik.

A C7-nél is alapesetben időtartamhoz kötött a Guest hálózat.
Egyrészt mindkét sávnál be kell pipálni, hogy engedélyezed, majd az Acces Time-nál ki kell választani, hogy
- Timeout, azaz csak meghatározott órára adod
- Scheduled, azaz csak meghatározott napokon és ott pedig mely órákban (all day 24 hours vagy start/end time)
Ha mindig akarod, akkor a Sheduled, majd minden nap bepipa, majd all day 24 hours kell. Ez persze a legkevésbé normális használat. Egy kávézóban értelemszerűen a nyitvatartási idő szerinte kell beállítani. Ha pedig vendég jön a házhoz, akkor értelemszerűen a Timeout a nyerő...
Van hozzá telefonos app-is, amivel tenyérből állíthatók ezek az alap dolgok...

@wopi

A C7 a Tp-Linknek egy nagy darabszámban eladott kiforrott modellje... nincs ismert hibája. Nekem is az van.
2,4 Ghz-en erősebb az előd routeremnél. :K Arra szerintem nem lesz panasz.
5Ghz-en max egy szomszédos helységet lát el válaszfalon keresztül... De ez normál, az 5Ghz jellemzően az azonos térben elhelyezkedő eszközök villámgyors kiszolgálására készült... ill. ahogy írtam egy tégla válaszfalat még átvisz...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#57516) bluemirage válasza ddany7 (#57514) üzenetére


bluemirage
őstag

A világ boldogabbik felén még mindig hódít a Netgear, nálunk kevésbé elterjedt, mint az itt ajánlott típusok. Így konkrét tapasztalattal rendelkezőből is kevesebb van Magyarországon.
A műszaki adatok és tesztek alapján egy TP-Link C7 és egy Asus AC68 között van. Az ára is részben ezt tükrözi. Ha valamiért az előbbi kettőt nem akarod megvenni, akkor R6400-as a tesztek alapján ugyanazt tudja. Arra azért számítsál, hogy kisebb a magyar (támogató) közösség mögötte.

Meliora sunt bono inimica

(#57517) Multibit válasza ddany7 (#57514) üzenetére


Multibit
veterán

Hardveresen csaknem azonos az Asus RT-AC68U-val (igazából csak az antennacsatlakozókban térnek el egymástól), ami azt jelenti, hogy "jó kis vas". Persze a szoftver az, ami jobban meghatározza a használhatóságot. Úgy tudom, kevés fórumtársnak van ilyen routere.

[ Szerkesztve ]

(#57518) ddany7 válasza Multibit (#57517) üzenetére


ddany7
csendes tag

Köszi, bluemirage, neked is
Igazából Asus AC66U b1-et akartam volna, de a b1 verzió már 45ezertől indul, annyit meg már nem akarnék kiadni. (ac68u pedig 50 körül van, az szóbe sem jött)
r6400 pedig árban ugyanannyi mint a tp link archer c8, és hardveresen jobbnak tűnik, illetve talán több minden állítható rajta.

[ Szerkesztve ]

(#57519) tpeter77 válasza bluemirage (#57515) üzenetére


tpeter77
addikt

Természetesen timeout-tal állítottam be, 2 órára tettem az időlimitet, mégsem látom a hálózatot, de holnap teszek vele egy újabb próbát.

(#57520) kovilac


kovilac
tag

Sziasztok!
TELEKOM 1 gigabites optikai internet és 3 IPTV szétosztásához milyen routert ajánlanátok? Ház körülbelül 160 nm... Emeleten lenne elhelyezve a cucc.... 25k-nál többet nem áldoznék rá.

(#57521) Multibit válasza kovilac (#57520) üzenetére


Multibit
veterán

Már nem adja a Telekom a D-Link DIR-842 routereket?

(#57522) Gubek-Einste válasza Multibit (#57521) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De még adják.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57523) Gubek-Einste válasza kovilac (#57520) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57524) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Tudtok írni vagy ajánlani olyan leírást ahol le van írva egy wifirouter helyes beállítása? Írtatok,hogy társas közegben a sok 2,4-es másik eszköz is bezavarhat.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#57525) wopi


wopi
aktív tag

(#57515) bluemirage: Köszönöm a válaszodat!

TP-Link 1043ND (v3-v4) és a C7 között mi a különbség, mivel tud többet? Az AC-s wifit kivéve persze. :)

Köszönöm,
Peti

(#57526) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Múlthéten vettem egy microservert és a szolgáltatói cucc (UPC Connect Box) töredékét sem tudja azoknak a feature-öknek amikre szükségem lenne, kénytelen vagyok venni egy routert. Tudnátok ajánlani valamit ami gigabites, dualband wifis, támogatja a ddns-t és a MAC alapú IP hozzárendelést? 20k lenne a határ amit rászánnék.
Két router néztem ki csak nem tudom, hogy tudják-e amikre szükségem van:
TP-LINK Archer C2 AC750 v1.0 Wireless Dual Band Gigabit Router
D-Link DIR-842 AC1200 Dual-Band Gigabit router

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#57527) bluemirage válasza wopi (#57525) üzenetére


bluemirage
őstag

Az 5Ghz-es, azaz az AC-s különbség pont, hogy óriási. A többszörös sebesség és mindez akár egy kevésbé WiFi zajos környezetben meg ér 1-2 tízezer Ft-ot.

Ha csak 2,4 Ghz-es eszköz kell neked, vagy ha vezetékes képességeit nézzük akkor lényegében nincs sok különbség. Azt azért tudni kell, hogy a C7-ből még nagy eséllyel olyat kapsz aminek a 2,4Ghz belső antennával van megoldva. Ez több szintes ingatlannál pl. hátrány, de egy szintes, átlagos méretű ingatlan esetén semmi jelentősége nincsen.

De nem nagyon értem a dilemmát. Ha kell az 5 Ghz, akkor ne vegyél 1043ND-t, ha kell... akkor vegyél C5-öt vagy C7-et.

Meliora sunt bono inimica

(#57528) Humbucker


Humbucker
senior tag

Otthonra, ahhoz hogy telóval wifizzek, kertes házba szerintetek melyik a jobb wifi router ezek közül?
1
2
3
4

(#57529) bluemirage válasza Humbucker (#57528) üzenetére


bluemirage
őstag

Ezek nagyon fapad megoldások és nem is írtad, hogy milyen Net-hez és milyen környezetben lenne használva.
De ha a 4 közül kellene választani és bármennyire is csábító a bontatlan 840N én használt 841N-et választanám. Persze ki tudja, hogy mennyit ment valami jó meleg helyen... lehet, hogy már most instabil vagy pár hónap múlva lesz az. De ez már a Te kockázatod.

Meliora sunt bono inimica

(#57530) Humbucker válasza bluemirage (#57529) üzenetére


Humbucker
senior tag

A net is nagyon fapados 1 megával tudok tölteni max másodpercenként. Egy telóhoz akarnám használni, hogy néha az udvaron és a földszinten is tudjam használni, mivel emeletes kertes ház.
Nem töltögetek állandóan, nem ahhoz kellene.

(#57531) bluemirage válasza Humbucker (#57530) üzenetére


bluemirage
őstag

Oda teljesen jó lesz a javasolt típus. :K

Meliora sunt bono inimica

(#57532) Humbucker válasza bluemirage (#57531) üzenetére


Humbucker
senior tag

Bár nem tudom mennyi a hatótávolsága. Olyan lenne jó aminek van vagy 20 méter a hatótávolsága. Mi mást tudnál ajánlani olyan 8000-ig kb?

(#57533) Gubek-Einste válasza FIREBLADE78 (#57524) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden környezet más és más így nem lehet konkrét leírás készíteni, vannak az általános jó tanácsok de azok is nagyon általánosak. Más topikban kaphatsz segítséget ha szükséges:
Általános hibaelhárítás
Wifi gond
Hálózat kialakítás/karbantartása

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57534) Gubek-Einste válasza RazoR (#57526) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C2 és az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.
A D-Link DIR-842 elég vegyes tapasztalatokkal rendelkezik, főleg amiatt került előtérbe, hogy a T ezt osztogatja a gigabites netje mellé.

Ajánlott dual band típusok 20k-s határral: Asus N56U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57535) Gubek-Einste válasza Humbucker (#57532) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne az ajánlott eszközök alsó kategóriában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57536) yohnsee


yohnsee
tag

Sziasztok!
Létezik olyan 3G router, ami sim kártya foglalattal rendelkezik és van rajta külső mobilhálózati antenna csatlakozási lehetőség? Külföldön dolgozom, és ahol van a szállásunk, egyetlen mobilszolgáltató jelét lehet fogni, azt is gyengén. Erre keresnék megoldást.

AVR

(#57537) Gubek-Einste válasza yohnsee (#57536) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200, D-Link DWR-921

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57538) yohnsee válasza Gubek-Einste (#57537) üzenetére


yohnsee
tag

Köszönöm, átnézem őket. Az árral úgy vagyok, hogy egyszer kell egy jót megvenni :)

AVR

(#57539) RazoR válasza Gubek-Einste (#57534) üzenetére


RazoR
veterán

Értem. És ha kitoljuk mondjuk 25k-ig a határt? Fontos lenne, hogy minden említett funkciót tudjon.

(#57540) Gubek-Einste válasza RazoR (#57539) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link Archer C5 jöhet szóba, 30k-ig pedig Asus AC58U vagy TP-Link Archer C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57541) Sub-ZeRo válasza kovilac (#57520) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

3 ip tv-nél nem a telekom ad beltérit?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#57542) djsilas


djsilas
tag

Sziasztok!

Próbáltam olvasgatni a témában, sok hasznos dologgal találkoztam is, de a "Milyen routert vegyek?" kérdésre még mindig nincs meg a válasz - kérlek segítsetek!

WAN - 30/10 Mbit/s, DHCP

Ami elvárás lenne:
- Vendég hálózat, sávszélesség korlátozással (az is elég, ha a vendég Wifinek megadhatok egy maximális össz sebességet, teszem azt 15/5, és osztozzanak rajta, ahogyan tudnak),
- Minél nagyobb hatótáv,
- Előfordulhatnak rendezvények/összejövetelek/találkozók, amikor akár (állítólag...) 30-40 ember is használná egyszerre a vendég hálózatot,
- VPN kliens és/vagy szerver
- Fájl szerver
- Nyomtató szerver
- DLNA szerver
- Torrent kliens, amit valamilyen GUI-val el lehet érni (pl.: Transmission remote GUI)

Bajban vagyok, eléggé keverednek az otthoni és a céges igények. Stabil, nagy hatótávú WiFi sok userrel? Mikrotiket neki! Na de Torrent, meg DLNA is!? :/

Végül amiken gondolkodtam:
Asus N18U - na de mégis csak a jövőre kellene gondolni, nem a múltra. Jó lenne az 5G, meg az AC...
Asus AC1200G+ - csak az a fránya újraindulgatás ne lenne...
Asus AC58U - 1USB, nincs Download Master és mintha lennének panaszok 5G-re
Asus AC66U - nagyjából minden megvan, kár, hogy gyengébb HW-ben, mint egy N18...
Asus AC68U - komolyan nem lehet 40ezerből venni egy "rendes" routert? :/

Igazából nem vagyok (ennyire) Asus párti, de ahogy néztem ezekben szinte minden benne van, amire szükség lenne és az is tény, hogy SOHO routerek kapcsán velük van legtöbb tapasztalatom.

Ötlet, javaslat, észrevétel.... minden segítség jól jön, köszönöm!

(#57543) RazoR válasza Gubek-Einste (#57540) üzenetére


RazoR
veterán

És ha minuszoljuk a dualband wifit és csak a gigabit kábel és az említett funkciók maradnak akkor mit ajánlanál?

(#57544) Gubek-Einste válasza Sub-ZeRo (#57541) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De, ők adják.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57545) Humbucker


Humbucker
senior tag

Vettem egy TP-Link TL-WR841N Routert, de nem nagyon sikerül beállítanom, mit tegyek, leírná valaki?

(#57546) Gubek-Einste válasza djsilas (#57542) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha ennyire komolyak az igények akkor legyen egy NAS ami intézi a fájl/nyomtató/DLNA/torrent dolgot, úgy sem klasszikus router feladat és egy rendes router, bár a 30-40 ember miatt inkább egy rendszert kellene kiépíteni:
- Vezetékes router: Csinál minden router feladatot és a hálózat minden szintű irányítását
- Switch: Lehetőleg menedzselt, 16-24 portos
- AP: Wifi kezelése, terület és a kliens eszközök nagysága miatt 2-3 darab is kellhet
Olcsóbb megoldás legalább két darab wifi router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57547) Gubek-Einste válasza RazoR (#57543) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak 2,4 GHz-s wifi-vel az Asus N18U a jelenlegi best buy típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57548) Gubek-Einste válasza Humbucker (#57545) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés.
Általános hibaelhárítás
Wifi gond
Hálózat kialakítás/karbantartása

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57549) Humbucker válasza Gubek-Einste (#57548) üzenetére


Humbucker
senior tag

Miért írja ki ezt a routerem telepítésnél, ha be van dugva minden kábel?

(#57550) safy


safy
tag

Sziasztok.
wifi routert szeretnék venni media tartalmak streamelésére. Vezeték nélkül működik az egész hálózat a lakásban/panel/. Hd filmek is átjátszásra kerülnének. A net 100-as az invitel től. Mi lenne a legmegfelelőbb ezekre a célokra max 15 ezer forintig?
Köszönöm!

Xbox one X + LG oled 65" c2

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.