Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57301) Balage85 válasza Gubek-Einste (#57300) üzenetére


Balage85
tag

Köszi!

Valószínű a 860 lesz, meggyőzött. :)

(#57302) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Sziasztok!
200mbit Digi netem van, ami a Digi saját Huawei modem/router párosán jön be (nem jut eszembe az eszköz neve). Erre van rákötve az én TP-Link C7-es routerem, amit 5ghz-n használok. Tökéletesen átjön a 200mbit, van, hogy több is, viszont folyamatosan azt érzem, hogy lassú a válaszidő. Böngészéskor, mind laptpon, mind telefonon is eltelik 1-2-3 másodperc mire elkezd tölteni. A routerre kapcsoldik még egy Xbox és egy smart tv is és ezeken is van 4-5 másodperc késedelem mindig. Miután elindul a töltés, utána a videók és az appok is pörögnek, de mindig olyan, mint ha várkoznának egy "válaszra".
Esetleg van tippetek, hogy mi lehet a gond?
Köszi!
Milán

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#57303) krealon válasza milanmylo (#57302) üzenetére


krealon
veterán

"Esetleg van tippetek, hogy mi lehet a gond?"

Ha nem uj router ajanlasert jottel, akkor legyszives a Router gondok topikba faradj at.

Ajanlo a legelterjettebb routerekrol

(#57304) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok.
Wifi routert szeretnék cserélni, értelemszerűen erősebbre, de sajnos nem értek hozzá.

Jelenlegi egy tp link wr741nd. Ennél érezhetően erősebbet szeretnék,olyan értelemben hogy pár méterrel messzebbre tudjon sugározni

Amit néztem:

TP-LINK Archer C2 AC750 Router
D-Link DIR-842 Router

Valamelyikük megfelelő lenne? Esetleg ezeknél jobb választás?

Köszönöm.

(#57305) Gubek-Einste válasza Teasers (#57304) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

A TP-Link Archer C2 és az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.
A D-Link DIR-842 nem legjobb eszközt, a T osztogatja a gigabites netje mellé "ajándékba", külön megvenni nem annyira érdemes, hasonló áron jobbat is lehet kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57306) Teasers válasza Gubek-Einste (#57305) üzenetére


Teasers
tag

Köszönöm válaszod. :)

1 réteg tégla fal és kb 2-3 réteg vályog fal, régi építésű parasztház, amelyhez hozzá van építve 1 tégla falas szoba, abban lenne a router.

Szomszédban 1 műsik elérhető jel van wifi szempontjából, de az is lényegtelen erősségű.

40mb letöltés és 8mb feltöltési sebesség.

Egyszerre kb 2 telefon(Samsung,iPhone) 1 laptop(HP 8460p) 1 LG tv.

20 ezer ft.

A mostaninál hatótáv ügyileg legyen jobb.

:))

(#57307) Gubek-Einste válasza Teasers (#57306) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vályog a wifi nagy ellensége.
Ide elég a csak 2,4 GHz képes eszköz is, Asus N18U megfelelő lehet, CFW-vel növelhető az adóteljesítmény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57308) Teasers válasza Gubek-Einste (#57307) üzenetére


Teasers
tag

Köszönöm!

Azt megtudnád nekem mondani, hogy mi az a CFW?

(#57309) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Jelenleg van egy TP-Link TL-WR1043ND V2 routerem. A legutolsó gyári TL-WR1043ND_V2_150910 firm van rajta. A gyerek szobájában wi-fin csatlakozik a gépe a hálózathoz, de sokszor panaszkodik, hogy a CS:GO-ban kidobálja a szerver és sokszor nagyon magas a ping.

Szeretnék valami megoldást találni. Az első gondolatom, hogy lecserélem a gyári antennákat,
A második értelemszerűen a router csere valami komolyabbra.

A hálózatnak egy ~ 140 nm-es könnyű szerkezetes házban kell üzemelnie, a beltéri elválasztás gipszkarton falakkal van megoldva amiben kőzetgyapot szigetelés van.

Melyik lenne a jobb megoldás szerintetek? Az internetem jelenleg 100/8 Mbit-es Invitel.

(#57310) tipuka


tipuka
addikt

Sziasztok, szeretnék kérni én is egy router ajánlást. Előre is köszönöm! :R

Egy TP-Link 841N-t váltana, ami már 5,5 éves, és kezd dögledezni, pedig próbálgattam mentegetni. :) Na mindegy, amúgy is cserés lenne később, hisz a 90Mbps sávszélességű internetkapcsolat mellé ajánlott csak.
Családi házban lenne, 100 négyzetméteres, L alakú ház., földszint van csak, 3 vastag tégla/vályog kellene keresztül mennie (tudom, a sebesség csak a helyszínen fog kiderülni jó-e), mert a legszélső szobában lenne a router, remélhetőleg felbírom majd rakni a szekrény tetejére, ott nincs semmilyen elektromos vagy fém eszköz, hogy bezavarjon.
Egy AC-s telefon van csak, később ez bővülhet, de csak fullhd youtube videót, ha telefonon nézünk a szomszéd szobában, ahhoz gondolom nem kell AC-s router ?!
Most 50/5-ös netünk van, de ez jövőre gyorsabbra lesz váltva, legalább 80/8-ra, majd az ár eldönti, ha lejár a hűség.
Egy USB legyen rajta, hogy megoszthassam a rajta lévő cuccokat és elérjem rajtuk telefonon, és felhasználó barát legyen a kezelhetősége, annyi extra igényem van.
Árban max 20k-ig néztem elsőként a ASUS RT-N18U-t, ami ajánlott, de feljebb, lejjebb nyugodtan menjünk árban, én mindenre vevő vagyok, főleg, hogy nem tudok szükséges-e AC-s router ilyen igény mellett. :)
Első sorban Gubek-Einste véleményére mindenféleképp kíváncsi lennék. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57311) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!
[
Huawei B315s-22 ]

Mi a véleményetek róla? 4G re kéne hipernet simhez, van olyan mint a B25?

(#57312) intensa_man


intensa_man
tag

Srácok! Had legyek kicsit hitetlen Tamás. Hogyan lehet az, hogy itt a fórumon szinte kizárólag Asus, és TP-Link routerek vannak ajánlva? Annyi nagy nevű gyártó van. Netgear, Zyxel, D-link, persze a teljesség igénye nélkül. Hogyan lehet az, hogy 20k magasságában soha nem olvasom, hogy ezen a két márkán kívül bármi egyebet ajánlanátok. Tényleg nem kötekedni akarok, de a többi nagy gyártónak nincs ajánlott terméke? A ostani rt-n18u kütyümtől pl már hányok, annyira instabil... :(

(#57313) Gubek-Einste válasza Teasers (#57308) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CFW avagy custom firmware

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57314) Gubek-Einste válasza smiti (#57309) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelezni kellene, főleg játék mellett.
Antenna csere szinte biztosan nem jelentene megoldást, az eszköz csere sem valószínű, hogy megoldást jelentene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57315) bluemirage válasza intensa_man (#57312) üzenetére


bluemirage
őstag

Az összes szakmai fórumban ez van. A tápegységes topikban, az alaplaposban, a milyen asztali szgépet vegyek topikban, a videókártyásban.... stb... Nem nagyon értem a rácsodálkozásodat... ez teljesen logikus! :U
Amikor más ember pénzét költjük' az felelősséggel jár. Ezért csak közel 100%-osan megbízhatónak tartott, tapasztalatokkal rendelkező márkát és ott csak meghatározott modelleket ajánlunk, hogy ezzel biztosítsuk be magunkat. De ezt várja el a kérdező is.

Lehet, hogy unalmasnak tűnik neked, hogy mindig abból a 8-10 routerből van itt ajánlva egy-egy adott esethez, de ezek az eszközök lefedik az adott igényt és megbízhatóak. Ezek elromolhatnak... meg nem kevés user error van egy ilyen eszköznél is... Ahogy az okostelefonokhoz sem elég okos a legtöbb tulaj... de ez már csak így van.
A Dlink-nek már van itt ajánlott típusa, de úgy egyébként egy hullámzó minőségű márka...
Ha a Telekom pl. nem osztogatná a Dlink-eket... ezzel esetenként nem kevés szívást okozva sokaknak... akkor még több Asus és TP-link lenne... (mondjuk így is rengeteg van az országban) persze ezeknél is csak azok típusok ajánlottak, melyek gyakorlati tapasztalatok alapján számítanak ajánlhatónak.

Attól, hogy nálad egy Tenda vagy egy Zyxel pont jó, attól még nem fogja itt senki sem másnak ajánlani... Lehet, hogy szerencséd volt, az is lehet, hogy pont az egy jó típus... de saját tapasztalat és számosság (sok más tapasztalat) hiányában mi más pénzét nem kockáztatjuk... Ahogy a többi ajánlós szakmai topikban sem.

Meliora sunt bono inimica

(#57316) Gubek-Einste válasza tipuka (#57310) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen környezetben az N18U lenne talán a legideálisabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57317) Gubek-Einste válasza castiels (#57311) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a mobilinternet-es topik-ban kérdezzél rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57318) Gubek-Einste válasza intensa_man (#57312) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen más eszközzel tapasztalat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57319) tipuka válasza Gubek-Einste (#57316) üzenetére


tipuka
addikt

köszi, akkor úgy néz ki ez telitalálat lett :) :R

(#57320) intensa_man válasza bluemirage (#57315) üzenetére


intensa_man
tag

Épp ellenkezőleg van, mint ahogy gondolod. Hittem az itteni ajánlásnak, megvettem kb fél éve at RT-n18U routert, azóta csak szívok vele. Tök mindegy, hogy gyári, HGG, vagy épp Tomato van e fenn rajta, egyszerűen nem hajlandó rendesen működni. Ha épp olyan napja van, filmenként 3-4 alkalommal is eldobja a csatolt meghajtóról lejátszott filmet. Sokszor úgy, hogy a wifi jel is elmegy. Több készülékkel, és a TV-vel ugyanezt csinálja, pedig az kábelen van csatlakoztatva. Azért van a hisztim, mert a TP-linkben nem bízom, az Asusban pillanatnyilag vastagon csalódtam, hát válasszunk valami mást. De mit? Hiszen a kollégák (és ezt nagyon nem akarom a fejükhöz vágni, mert minden tiszteletem az itteni önzetlen munkájukért) semmi más gyártót nem ajánlanak. Ezért volt a kirohanásom, amiért utólag is elnézést kérek. Nem volt szándékomban senkit megbántani, csak az elkeseredés beszélt belőlem.

(#57321) Multibit válasza intensa_man (#57320) üzenetére


Multibit
veterán

Három fontos dolog jutott eszembe a beszámolód alapján. Ezeket legtöbbször nem veszitek figyelembe:
- mindegy milyen jó egy adott modell, egyedi hiba bármelyiknél előjöhet
- nem márkában, hanem konkrét típusban kell gondolkozni (Te, ahogy nézem csak márkákat emlegetsz)
- bármennyire fáj, legtöbbször user error miatt szívnak a panaszkodók

(#57322) schawo válasza intensa_man (#57320) üzenetére


schawo
titán

gari

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57323) ArthurShelby válasza intensa_man (#57320) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam anno akkor dobálta le a hdd-t, mielőtt elromlott (a hdd). A kábel meg volt törve, és random megszakadt, majd újra felpörgött. Az új hdd-vel már nem csinálja.
És nálam is volt wifi eldobás, de az a zsúfolt 2.4GHz-es éter miatt.

Próbáld ki, hogy egy pendrive-ot dugsz rá, és tv-n (vezetéken) nézed a filmet. Szerintem akkor hibátlan lesz.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57325) intensa_man válasza ArthurShelby (#57323) üzenetére


intensa_man
tag

Zsír új Hdd volt, és első perctől csinálta.
Igen, gari lesz a vége, csak egy hónapot nehéz lesz router nélkül. Kap még egy esélyt a legújabb hgg firmware-rel, aztán megy vissza edigitalba.
És a márka /típushoz csak annyit, hogy a Tp-Link több típusát próbáltam, mind csalódás volt, az Asus legajánlottabb harcosának ilyen működése pedig szerintem eléggé előre mutató.
Szerintem itt zárjuk le a dolgot, ne offoljuk tovább a topicot. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

(#57326) up válasza woodworm (#57296) üzenetére


up
senior tag

860L-t rendeltem, remélem B1 lesz, már tűkön ülök, hogy kipróbáljam :)
Köszönöm a tippet!

(#57327) Shabranigdo


Shabranigdo
tag

Sziasztok
Digi 100/50 net-hez milyen routert ajánlotok? a cél, hogy wifi-n ki tudjuk használni a sebességet és minél olcsóbb legyen :)
A segítséget köszi előre is

''Tudom, hogy naponta csak egy hülyét lehet kérdezni, de nekem ez ma az első''

(#57328) krealon válasza Shabranigdo (#57327) üzenetére


krealon
veterán

"Digi 100/50 net-hez milyen routert ajánlotok? a cél, hogy wifi-n ki tudjuk használni a sebességet és minél olcsóbb legyen "

Ha szerencsed van (keves egyeb wifi halozat, 2x2:2 (2 antennas) eszkozok csatlakoznak), akkor eleg TL-WR1043ND.
Kabelen egy TL-WR840N is tud 94 Mbps-t.

Ha 5 GHz-re kenyszerurlsz a wifi "szmog" miatt, akkor az Archer C2 vagy a D-link DIR-860L az alja a kinalatnak. (Az Archer C2-re nincs alternativ firmware, igy csak a vegso esetben valasztanam.)

Viszont a kliens eszkozoknek (telefon, notebook, tablet) is tudnia kell az 5 GHz-es savot, kulonben penzkidobas a ketsavos (2.4 GHz, 5 GHz) router.

Ha van eleg idod / penzed, akkor egyeb gigabites portokkal szerelt eszkozt is megvehetsz, es a tobbiek segitsegere, megirhatod a tapasztalatokat.

(#57329) #68079616


#68079616
törölt tag

Sziasztok, új routert szeretnék vásárolni:
- gigabites legyen
- a wifi jelerőssége lehetőleg minél nagyobb legyen
- 20.000 Ft alatt, lehetőleg minél olcsóbban.

Milyen készüléket ajánlanátok?

(#57330) Gubek-Einste válasza #68079616 (#57329) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57331) #68079616 válasza Gubek-Einste (#57330) üzenetére


#68079616
törölt tag

Családi házban, szomszédoktól távolabb, max egy szem idegen wifijel zavarhat be. A ház falai itongból készültek, két emeletes. Két számítógép, 4-5 telefon, 2 tablet, TV és egy laptop fog rá csatlakozni. Leginkább internetezésre, és minél nagyobb sebességű letöltésre lesz használva. Eddig TP link routerem volt, szívesen maradnék annál a márkánál. Illetve olyant szeretnék, ami mindenféle modern wifis technológiát is támogat, hogy egy jóideig, (míg el nem hagyjuk országosan a gigabites netet) ne kelljen újat vásárolnom.

(#57332) Gubek-Einste válasza #68079616 (#57331) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor az Asus N18U jó lesz ide.
AC-s router 20-30k-s kategóriában van csak ajánlott, olcsóbban van a D-Link 860L B1 de csak CFW-vel ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57333) #68079616 válasza Gubek-Einste (#57332) üzenetére


#68079616
törölt tag

Köszönöm a segítségedet, és a gyors választ! Viszont az Asus volt nekem is első pillanatra szimpatikus még korábban, ezért utána is olvasgattam, de azt írták, hogy hiába van papíron 600-as wifi sebessége, igaziból max 50-60 körül megy. Én most 120-as internetet használok, és ezt mindenképpen el is szeretném érni teljes mértékben wifin keresztül is. A TP-LINK Archer C1200 miben lenne rosszabb választás az Asus helyett? Vagy milyen más alternatívában érdemes még gondolkodni?

(#57334) bluemirage válasza #68079616 (#57333) üzenetére


bluemirage
őstag

:W Annyival megy amit a kapcsolódó kliens(ek) ki tud(nak) használni.

A kliensek nagyon eltérő sebességgel és módon kapcsolódnak a routerhez... a mobiltelefonok általában ebben a legalját képviselik... egy márkásabb WIFI adapter egy PC-ben elméletileg már többet tud kihasználni a routerből. Akkor is hasznos a router nagyobb névleges sebessége, ha többen használják... 2 kölyök játszik és stream-el rajta... miközben te is használnád... na akkor nagyon nem mindegy, hogy 150-es névleges sebességű routered van, vagy 600-as.
Nem védem az N18-at és nincs is Asus-om... de nem szabad a nettó hülyeségnek bedőlni. :R
Az occó' C1200 nem ajánlott típus... Az archerek közül legalább a C5-öt érdemes megvenni... 1-2 boltban megtévesztően árulják, mert a C5 1200-as névleges sebeséggel rendelkezik, így sokan keverik az olcsóbb C1200-al.
-----
A modern internet 5Ghz-es... AC-s...
Tplink C5 vagy C7 vagy pl. Asus AC58U... egy nagyobb 2 szintes családi házban gyakran 1 ilyen cucc kevés...
Azért, mert a modern AC-s internet a falakon át nehezen terjed...egy vasbeton födémen át pedig tényleg sokat veszíthet a sebességéből. Tehát ha sebesség gondot lesz, akkor lehet, hogy a vége 2 modern eszköz lesz.... 1 az emeletre, 1 a földszintre és ezek kábellal vannak összekötve... és az egyik Acces Point... vagy AP üzemmódban használt router.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#57335) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani egy routert?
A jelenlegi net: DIGINet 100 (100 / 50 Mbit/s)

Amit tudnia kellene:
egy gép lanon rákötve heti pár óra használattal.
2 telefon wifin + egy pi ha addig elér a wifijel, (ebbe nem bízom mert panelban két szint van közötte...)

viszont ami fontos lenne hogy kötnék rá egy külső vinyót amit szeretnék tárhelyként használni.
Ehhez jó lenne ha a router automatán tudna valami ingyenes ddns hez csatlakozni. ill webdavon a vinyót megosztani.
4-5 felhasználója lenne ennek a megosztott meghajtónak így nem lenne baj ha ezekhez kvótát is be lehetne állítani de nem feltétel.

Érdekelne melyik lenne a legolcsóbb megoldás, ill melyik az ár/érték nyertes...

Köszi a segítséget.
Ha kevés az infó kérdezzetek :)

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#57336) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Társasház 4. emelet, társasházi környezetben milyen router ajánlott, ha kábel net helyett szeretnék mobilinternetet?
A telefon úgy kb. napközben 5-6wifit ír ki max, hogy elérhető. (Szóval gondolom elég a 2.4Ghz)

Próbáltam visszaolvasni, de totál homály ez a mobilinternet itthon téma, hogy mégis mi kell egy ilyenhez és mire lehet számítani.
Elvileg légvonalban 700méterre van kb egy Telenor 4G torony, szóval szerintem a jel erősséggel nem lehet baj, plusz haver is csak úgy száguld a telóján Mohácson 4G hálózaton.

Szóval mire is lenne szükségem? Egy olyan routerre [link] ami ebben a listában van? Ethernet kábellel menne egy PC , és vagy WiFi-n vagy kábelen egy Xbox One, igazából mindkettő megoldható a távolság miatt szerencsére, plusz 2-3 telefon max Wi-Fi-n. Milyen stick kell ehhez, ami normálisan kezeli majd a sim kártyát? Lehet valahol olyat állítani esetleg, hogy Én magam átírjam az IMEI számát a sticken vagy routerben? Mi kellhet még ehhez?

Esetleg egy olcsóbb dual band képes mobileszköz milyen lenne megosztani a netet? Árban kb. 30 körül van. Router azért komolyabb?

Köszi!

(#57337) Gubek-Einste válasza Geripapa (#57335) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57338) Gubek-Einste válasza Atomgeszi (#57336) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A telefon úgy kb. napközben 5-6wifit ír ki max, hogy elérhető. (Szóval gondolom elég a 2.4Ghz)
Kérdés milyen erősséggel vannak jelen.

Elvileg légvonalban 700méterre van kb egy Telenor 4G torony, szóval szerintem a jel erősséggel nem lehet baj, plusz haver is csak úgy száguld a telóján Mohácson 4G hálózaton.
Minden környezet más és más, előre nem lehet megmondani, hogy nálad is ilyen lesz-e a helyzet.

Milyen stick kell ehhez, ami normálisan kezeli majd a sim kártyát?
Gyári firmware esetén a gyártói weboldalon kell ellenőrizni a kompatibilitást.

Esetleg egy olcsóbb dual band képes mobileszköz milyen lenne megosztani a netet?
Az csak alkalmi megoldásnak jó, folyamatos használat mindenképpen egy erre szakosodott eszközt kellene használni.

A linkelt leírásban szereplő router-ek jók lehetnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57339) Geripapa válasza Gubek-Einste (#57337) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Szia, köszi a választ. A wifi annyira fontos hogy ha müködik örülünk ha nem akkor úgy is jó. Tehát nem szempont. Jelenleg egy 3ezer forintos ruterrel megy a wifi... tökéletes. Ár: legkisebb amivel normálisn üzembiztossan meglehet csinálni a wincseszter megosztást, ddnst felhasználokat.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#57340) Atomgeszi válasza Gubek-Einste (#57338) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Itt nálunk a környéken csak nyugdíjasok vannak kb 0 internettel.
Nem tudom, milyen erős 2 db . jelig mutatja, van még egy 1 kanyarral. :D Meg az enyém a full erős.

Ajánlott ezeket nem gyári fw-vel is használni?
Egyáltalán van itt olyan, akinek van élő, jó tapasztalata adat SIM Kártyával? :(
Valakinek a meglévő tapasztalatára jobb lenne építkezni.

(#57341) Johnny198612


Johnny198612
tag

Sziasztok,

Lévén nálunk nincs vezetékes internet, kezdek kicsit rápörögni erre a korlátlan telenor lehetőségre én is.
Jól értem, hogy Sticket nem adnak hozzá? Sajnos az ügyintéző elég béna volt, akivel erről próbáltam beszélni.. Tapasztalat esetleg?

Tehát szükségem van egy független 4G stickre és egy routerre, ami ezt teljes sebességgel meg tudja osztani?
A routerek listája, amit linkeltetek itt, abból érdemes választani?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#57342) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#57340) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Ennek az oldalán a stick részt nem is látom. Vagy vak vagyok, vagy nem tudom mit is kéne keresni. :D

(#57343) Johnny198612 válasza Atomgeszi (#57342) üzenetére


Johnny198612
tag

Specifications menu alatt ott van a 3G/4G data sharing. A Portoknal meg az USB. Kozvetlenul SIM-et ez sem tud kezelni.

(#57344) Atomgeszi válasza Johnny198612 (#57343) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ezt a részt megtaláltam, de, ha jól értem, nem mindegyik sticket kezeli megfelelően. Ezeket keresem, hogy mit is kezel jól. :F

(#57345) zorzy4 válasza Gubek-Einste (#57285) üzenetére


zorzy4
őstag

Korábban írtad, hogy nincs különbség hatótávban, de több tp link termék dobozán jeleznek eltérést (range). Ez most hogy van?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#57346) karas_david


karas_david
csendes tag

sziasztok!
egy kávézót, kocsmát üzemeltetünk, és sokáig jól működött egy egyszerű 10.000,-ft-os router. mostanra hétvégén 100-200 vendég is megfordul nálunk, és ezt már nehezen tűri :DD
abban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen routert vegyünk, ami elbír egy ekkora publikus hotspotot, és nem kell naponta ötször újraindítani?
köszönöm!

(#57347) #22718208


#22718208
törölt tag

Sziasztok!

Asus RT N14U

Mostanában ezzel van tele a log :
"
kernel: drivers/net/wireless/rt2860v2_ap/../rt2860v2/ap/ap_sync.c:1805 assert regclassfailed"

Müködik meg minden ok, csak már bosszant ,hogy mi ez.

köszi

(#57348) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Nem olyan régen írtam router vásárlással kapcsolatban és végül az ellenjavaslatok ellenére vettem egy D-Link DIR-842-es routert (azok a mocskos anyagiak). Elég sok rosszat olvastam róla, hogy pl. gyenge a WiFi jelerőssége, instabil, stb. Nálam semmi gond nincs vele, minden klappol. :)

Egy kérdésem lenne csak, mégpedig a Security mode-nál csak None, WEP és WPA-Personal opció van. Elvileg a router tudja a WPA2-t is. Nem tudom, itt a WPA-Personal lehet a WPA/WPA2, csak mint gyűjtőszóként egyszerűsítették?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#57349) Gubek-Einste válasza Geripapa (#57339) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ajánlott típusok jók lesznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57350) Gubek-Einste válasza Johnny198612 (#57341) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A routerek listája, amit linkeltetek itt, abból érdemes választani?
Azért ajánlottak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.