Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56101) Intruder2k5 válasza topjoyy (#56100) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

[Router gondok]

Írd meg azt is, hogy milyen neted van, DHCP vagy PPPoE, van-e modem is előtte, vagy csak UTP kábel jön be a lakásba, WiFi-n vagy kábelen használod, több klienssel egyszerre is tapasztalható-e a hiba, stb.

(#56102) bluemirage válasza topjoyy (#56100) üzenetére


bluemirage
őstag

Van "router gondok" topik. Ott jobban tudnak segíteni.

Szerk: megelőztek

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#56103) topjoyy válasza Intruder2k5 (#56101) üzenetére


topjoyy
tag

Elnézést, tudom hogy oda kellett volna írni, csak félre nyomtam. :)

(#56104) Phülöp


Phülöp
addikt

Uraim, segítségért jöttem, nagyjából halózati laikusként.

Lakásfelújítás előtt állok, szeretnék stabil hálózatot építeni. Falvésés nem akadály.
Ez az alaprajz.
A piros 1-essel jelölt ponton kábeles csatlakozás kellene 3-4 eszköz számára (dolgozószoba), a piros 2-esen pedig 1 eszköz (médialejátszó) lógna. Wifi-n csatlakozna általában 3-4 eszköz, esetlegesen plusz 2-3 (tabletek, okostelefonok).
A piros vonal alatti terület a tetőteraszt is jelzi is egyben, közvetlenül a lakás fölött.
A falak 30cm-es mészkőtéglából vannak.

A szolgáltató routere közel használhatatlan hálózat szempontjából, azt csak arra használnám, hogy a bejövő netet továbbadja egy saját routernek, ami felelne a saját hálózat kiszolgálásáért.
Az egész lakást és a tetőteraszt szeretném wifi-vel lefedni, ill. a fent leírt pontokon kábeles csatlakozást kialakítani.
Ha szükséges valami jeltovábbító megoldás a wifi-hez, akkor is szeretném ugyanazt az SSID-t használni.
A fentiek megtervezéséhez van szükségem segítségre (elhelyezés, eszközök).

Köszönöm előre is a rám szánt időtöket.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56105) Gubek-Einste válasza Phülöp (#56104) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen netsebesség mellé kellene a router?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56106) Phülöp válasza Gubek-Einste (#56105) üzenetére


Phülöp
addikt

50mbit jön be, de a belső hálózat stabilitása és sebessége lenne a fontosabb.
2-300eur közé lövöm be egyelőre (kábelek nélkül, csak a vasak), de még ugye csak a tanácskérés stádiumában vagyok.

Az eddigi ötlet az, hogy az előszobába (1-es számú helyiség) beültetek egy router-t, arra egy komolyabb switch, onnan a piros 1-es és a 2-es pontba kábel, 1-esre egy 5 portos switch a dolgozószobai eszközöknek.
Ugyanebből a komolyabb switch-ből menne fel kábel egy access point-hoz a tetőre, így ott az, lent pedig a router adná a wifi-t az eszközöknek.
Lent körbetesztelném a jelerősséget, és ha gyenge a wifi, akkor a lakás közepéből eltolnám (a képen balra) a wifi-t adó router-t, a jobb oldal meg kapna még egy access point-ot. Ez ugye függ a router-től. Ha elég erős, talán a tetőre se kell access point. Ez meg a tetőszerkezettől (is) függ.
A szolgáltató vasa csak modemként funkcionálna.
Valószínűleg álmennyezet fölött mennének a kábelek.
Egyelőre csak egy USB3-as külső vinyó lenne a router mellett, később váltja majd egy NAS.

Amit eddig sikerült összehozni:

1 router (USB3-as csatlakozóval)
1 komolyabb switch
1 kicsiolcsó switch
1 vagy 2 access point (esetlegesen)

Ez így működőképesnek hangzik?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56107) Gubek-Einste válasza Phülöp (#56106) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen, pontosan egy ilyen megvalósítás lenne az ideális.
Router-nek Asus N18U/N56U alá nem érdemes adni, AC-sban is érdemes lenne gondolkodni, akkor Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56108) Phülöp válasza Gubek-Einste (#56107) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm, már nézem is őket. :R
Fali csatlakozó mennyire ront a helyzeten? Nem lenne túl esztétikus, hogy a fal síkjából egyszer csak előbukkan egy UTP kábel, inkább tennék a dolgozószobába ilyesmit.

Ha túl szerteágazó az igényem, nyugodtan irányítsatok át egyéb hálózatos topikba.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#56109) Gubek-Einste válasza Phülöp (#56108) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor legyen itt folytatva a téma.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56110) milanmylo válasza Gubek-Einste (#55293) üzenetére


milanmylo
aktív tag

Sziasztok,

Végül C7 lett és 5 Ghz-n remekül muzsikál panelben. :) 200mbit Digi nettel, körülöttünk kb. 20 másik routerrel 190mbit jön át laptopra wifi-n keresztül.
5-6 méter távolságra, úgy hogy egy gardrob szekrényben van a router, is maximumon van a jelszint.

Köszönöm a tanácsokat!

Üdv,
Milán

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#56111) Gubek-Einste válasza milanmylo (#56110) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a legjobb ötlet a szekrénybe elrejteni a router-t, ajánlott pl a szekrény tetejére tenni vagy más magasabb helyre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56112) milanmylo válasza Gubek-Einste (#56111) üzenetére


milanmylo
aktív tag

Igazad van, de sajnos egyelőre nem tudjuk máshova tenni... :(

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#56113) ittakary


ittakary
nagyúr

Szisztok

ASUS RT-AC1200G+ helyere keresek masik routert

30k koruli vetelarat kapok vissza a garanciaztatas utan szoval kb ekorul keresnek helyettest (35k korul meg belefer)

Kovetelmeny:
- digi1000
- AC DUAL BAND
- jo hatotav (vasbeton panel lakas) (foleg 5G-n bar tudom ez sosem lesz olyan jo mint 2.4Gn)

Rengeteget szoptam ezzel az 1200as szarkupaccal, mivel naponta ujraindul magatol gyakran naponta tobbszor is... szoval ismert szeriahibas modellt kerlek ne :D

[ Szerkesztve ]

(#56114) bluemirage válasza ittakary (#56113) üzenetére


bluemirage
őstag

Azt a routert itt sosem ajánlották volna.

Asus vonalon az említett keretbe ajánlható az AC58U, vagy a kicsit már régebbi AC66U is ajánlható.
Tp-Link vonalon szintén megbízható az: Archer-C7 (többeknek van, nekem is pl.). Szerintem egy középkategóriás bestbuy.

Az AC68U és az Archer C9 már kereten túl lenne neked.
Összegezve AC58U vagy Archer C7 lenne szerintem neked jó.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#56115) fcbarca válasza Gubek-Einste (#56111) üzenetére


fcbarca
őstag

megvettem a 3 antennás tp link 1043nd v3,és hatótávban alulmúlja a TP-Link 841N,kis egyszerű két antennásomat...levagyok döbbenve

(#56116) Yoyoyo válasza fcbarca (#56115) üzenetére


Yoyoyo
tag

Pont e kettő router között vacillálok. 30mbit-es nethez keresek stabil routert.
Nem kellene semmi extra, csak ne legyen vele gond, mert elutazom és nem lesz lehetőségem javítgatni...
1043ND-nél többen is írták, hogy gyakran ledobálja a netet. Elegendő átlag felhasználásra egy 841N v.?-es
Még mindig ajánlott, vagy esetleg van hasonló árban ami jobban megéri?

Köszönet!

(#56117) fcbarca válasza Yoyoyo (#56116) üzenetére


fcbarca
őstag

841n v8 volt/van nekem,betonstabil

(#56118) Gubek-Einste válasza Yoyoyo (#56116) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link 841N mellett az Asus N12 D1 ajánlott még ebben a kategóriában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56119) Muerte68 válasza Yoyoyo (#56116) üzenetére


Muerte68
addikt

TP-Link 841N-most vettem teljesen stabilan működik :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#56120) Yoyoyo válasza Gubek-Einste (#56118) üzenetére


Yoyoyo
tag

Köszönöm a tippeket. :R
/A félelmeim ellenére azért érdemes lenne megpróbálni egy 1043N-es típust? most használtan lenne 8kért)
Vagy tényleg sok a hibás darab?/

(#56121) TeeJay válasza Yoyoyo (#56116) üzenetére


TeeJay
félisten

nem tudom kiktől hallottad ezt de nekem lassan 2éve van egy 1043ND V2.x router 1000/200-ad DIGI-net alatt
24/7-ben kapja az áldást meg az összes LAN port tele van és 4-6okos eszköz lóg wifin
de még sosem sikerült letérdeltetni, hibátlanul megy gond nélkül és bírja a kiképzést
torrentezek is vele meg sem érzi
2PC 1laptop 1smart tv LAN-on wifi meg 20MHz módban 13-as csatornán tökéletes

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#56122) Yoyoyo válasza TeeJay (#56121) üzenetére


Yoyoyo
tag

Nem azt "hallottam", hogy rossz a router, hanem jó pár ember írta, hogy ledobálja stb. (egy ismert webshop oldalán, 5%-os meghibásodás aránnyal) De mivel itt az ajánlott típusok között van, és sokan meg vannak elégedve vele, ezért kérdezem, hogy vannak-e hasonló tapasztalatok? Sajnos routerek terén nincs sok tapasztalatom, de ezekszerint megéri inkább a 1043ND v2 (v3 fw) hasonló árban?

(#56123) Gubek-Einste válasza Yoyoyo (#56122) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden eszközre vannak panaszok, sok esetben ezek a panaszok user error-ból adódnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56124) bluemirage válasza Yoyoyo (#56120) üzenetére


bluemirage
őstag

1043... Használtan ne...és ne csak azért, mert lehet, hogy egy ősrégi v1-est fogsz ki. Miközben ma már csak v3, v4-es változatban kaphatóak. Ezek jellemzően 7/24-ben mennek és az ilyen otthoni cuccoknál annak megvan a lejárata.
Nagyon elterjedt anno, ezért nemcsak spec firmware van hozzá és számos fórumbejegyzés a net-en... hanem pont emiatt hiba és panasz is van... hiszen,ha valamiből nagyon sok van a piacon, akkor az a net-en is nyomot hagy... oda meg azok írnak, akiknek gondja van vele. :)
Egyébként nincs vele semmi gond. Szerintem ma már inkább belépő szintnek számít a valamikori sztár.

Meliora sunt bono inimica

(#56125) Multibit válasza fcbarca (#56115) üzenetére


Multibit
veterán

Nem kétlem, hogy így van, de ne hangsúlyozd az antennák számát, mert annak semmi köze a hatótávhoz!

(#56126) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnek venni egy routert, a kovetkezo feltetelekkel:
- a bejovo internet egy 5GHz wifi
- az eszkozeim meg 2.4GHz-esek, (pl. telefon, laptop, tablet,) droton csak a NAS-om van
- a belso halozatomat szeretnem elszeparalva tartani a bejovotol, szoval NAT-oljon az eszkoz,meg legyen tuzfal
- nem erdekel a sebesseg, nincs torrentezes, nem masolok nagy mennyisegu adatot a NAS-ra, nem nezek 4k filmeket
Nagyon vagany lenne, ha plug-and-play lenne az eszkoz, nem szeretnek firmware cserevel jatszani, ha van ra mod. Jo lenne, ha megallna a cumo 15k HUF-bol. (500SEK az itteni valutaban.)
Amiket eddig nezegettem:
- TP-Link Archer C20i - AC750 Wireless Router / Dual-Band / 750Mbps
- D-Link DIR-809 - AC750 / 750Mbps / Dual-Band
- ZyXEL NBG6515 - AC750 / Dual-Band / Gigabit Ethernet
- TP-Link Archer C58 - AC1350 / 1350Mbps / Dual-Band
- ASUS RT-AC51U - AC750 / 750Mbps / Dual-Band
- TP-Link Archer C5 - AC1200 / 1200Mbps / Dual Band
Az elso ugye belso antennas, az nem tetszik annyira, meg a D-Linkkel mar volt rossz tapasztalatom. A tobbi kozul nem tudom, melyik a jo valasztas.
Most ugy megy a rendszer, hogy a bejovo net ramegy egy NEXX WT3020-ra, onnan meg 8m kabellel a routeremre, de szeretnem lecsokkenteni a dobozok szamat, es csak egyet hasznalni a ketto helyett.
Elore is koszonom a segitseget!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56127) Gubek-Einste válasza tvamos (#56126) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a WISP mód miatt valószínűleg CFW-t kell majd használnod.
A kinézett eszközök közül egyik sem képes a WISP módra gyári firmware-rel.
AZ AC750-es eszközök alapból nem ajánlottak így csak a TP-Link Acher C5 marad meg a kinézettek közül.
Az lenne az ajánlott, hogy maradjon meg a két eszközös rendszer és vegyél egy csak 2,4 GHz-s router-t a belső hálózat kezelésére, pl Asus N18U.
Ha mindenképpen ragaszkodsz az egy eszközös rendszerhez akkor Asus N56U lenne ajánlott de erre is CFW kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56128) tvamos válasza Gubek-Einste (#56127) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az az igazsag, hogy most egy TP-Link TL-MR3420 routerem van, ami DD-WRT-vel fura dolgokat kepes csinalni. (Pl. ha nagy file-okat masolok veletlenul, akkor eldobalja az osszes wifi-n csatlakozo eszkozt. Persze, totalcommanderben le tudom venni az atviteli sebesseget, ugy jo...)
Akkor nem letezik olyan eszkoz, ami gyari firmware-rel tudna egy tokban mindent? Ugy ertem egyaltalan nincs ilyen? Tobb penzert sincs? Illetve ha nincs, akkor mi lenne a legolcsobb 5GHz-es valami, (nem tudom mi a neve, AP?) amivel menne a dolog? Mondjuk ugy, hogy akkor maradna egyelore a TL-MR3420.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56129) Potzee


Potzee
addikt

Sziasztok,

Már egy ideje olvasom a fórumot, de még mindig nem sikerült eldöntenem, hogy melyik routert vásároljam meg a két ajánlott modell közül...

60-70 m2-es panel lakásban egy 100/50-es DIGI net-hez keresem a legmegfelelőbb routert. Az 5 GHz -es frekvencia tartomány használata fontos mert a 2.4 GH-en nagy a "forgalom"...
Két laptop és 2 telefon használja a hálózatot.

A két kiszemelt:
Asus RT-N56U
illetve
TP-Link Archer C1200
(ha jól tudom, ez az ajánlott Archer C5)

A két modell közül melyiket javasoljátok 20-25K környékén?
Esetleg más modell?

Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#56130) Gubek-Einste válasza tvamos (#56128) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Drágábban sincsen olyan amivel menne mert az ilyen funkció nem tipikus router funkció.
Mekkora sebességhez kellene az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56131) Gubek-Einste válasza Potzee (#56129) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C1200 jelenleg nem ajánlott, volt aki vett de csalódott benne.
Az Asus N56U stabil kipróbált eszköz így jó választás lehet.
Alternatíva jelenleg nincsen 25k alatt, 30k-ig még szóba jöhet az Asus AC58U és a TP-Link Archer C5/C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56132) tvamos válasza Gubek-Einste (#56130) üzenetére


tvamos
nagyúr

A bejövő internet 10/5Mb/s. Nem szaggat nagyon.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56133) ittakary


ittakary
nagyúr

Archer C7 és C9 között 5G hatótávban mekkora különbség van? érezhetően jobb a C9? vasbetonfalas panelről van szó :(

megbízhatóság? (újraindulások, több hetes hónapos üzemidőt bírja?)

hardver bírja a strapát?

Megéri a C9 a másfélszeres felárat? ha azt mondjátok hogy igen, akkor hajlandó vagyok kifizetni (elvégre ezt tényleg évekre veszi az ember, mint pl a tápegységet), mert már nagyon elegem van az ASUS 1200G+-ból és most már egy megbízható routert akarok...

[ Szerkesztve ]

(#56134) bluemirage válasza ittakary (#56133) üzenetére


bluemirage
őstag

Én úgy tudom, de majd kijavítanak, hogy nincs érdemi különbség a hatótávban, csak a sebességben lehet. Általánosságban is igaz ez.... hacsak nincs az eszközön külön jelölve ez a képesség (van erősített kivitelek), akkor a szabvány szerintit adják le, ami gyártónként, típusonként illetve custom firmware-el egy bizonyos szűk tartományban változhat. Persze azonyos technológiát alapul véve... pl. MIMO 3x3-as eszközöket hasonlítva.

A sebesség már inkább más tészta: pl. hány stream-et tud. A C9 sebessége megegyezik a C7 sebességével 5 GHz-en!! Csak a panelban felesleges' 2,4 Ghz-en gyorsabb a C9. De ez is csak elméleti, hiszen a kliensnek támogatnia kellene a plusz stream-et, ami itt szerintem ritka.

Persze lehet nézegetni a vételi érzékenységet, de a WiFi egy furi dolog. Az is előfordulhat, hogy egy erősebb cucc (mert igenis gyártanak extra kiviteleket) egy bizonyos környezetben rosszabb, mert nagyobb visszaverődést okoz.
Pont emiatt vitatott, hogy megéri-e az 5 dbi-i antennákat 8 dbi-s disznóölő botokra cserélni. A válasz igen és nem. Van ahol emiatt nőtt a hatótáv és jelminőség amit kliens is ki tudott használni. Míg máshol a kliens továbbra is rosszul érte el az eszközt, vagy ami rosszabb: peches esetben a visszaverődésből olyan zajok keletkeztek ami miatt a nagyobb antennával rosszabb lett a végeredmény. Nálam egy korábbi eszköznél megérte. De amit a 8dbi botok egy öreg eszközön hoztak, azt egy új már MIMO 3x3-as eszköz 5 dbi-vel simán überelte.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#56135) ittakary válasza bluemirage (#56134) üzenetére


ittakary
nagyúr

ha nincs érdemi különbség hatótávban, akkor nem akarok kiszórni felesleges 13ezret egy routerra ami egy centivel se tud többet

a gigabites letöltési sebességet (NAT) tuti tudja a C7 is (torrenten) szóval ha tényleg így dörög a dörgés, akkor inkább felejtő

berendeltem a C7-et és a C9-et is iponon, még ma el kell döntenem, hogy melyiket mondjam le :)

[ Szerkesztve ]

(#56136) bluemirage válasza ittakary (#56135) üzenetére


bluemirage
őstag

Várd meg a topikgazdát vagy írj rá... Bár C7-em van, de általánosságban írtam csak a hatótávról.
De az is igaz, hogy konkrét esetben a C7 és C9 között nincs 5Ghz-en még sebességbeli különbség sem.

Meliora sunt bono inimica

(#56137) HoryThePooh válasza ittakary (#56135) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Erősebbnek nem erősebb a WiFi
DE
ennek a technológiának a WiFi hatósugárra való pozitív hatását emelik ki :

Beamforming Technology
Beamforming concentrates the Wi-Fi signal towards your Wi-Fi devices, focusing the data transmission to where you need it the most. Superior Wi-Fi bandwidth utilization increases Wi-Fi range, delivering highly targeted and efficient Wi-Fi connections.

[link]

Mivel szerintem nem sokunknak van ilyen technológiával rendelkező routere, ezért nem tudunk véleményt formázni, szerintem! Nem mondjuk, hogy nincs előnye, de azt se hogy van... :U
Ha te megveszed legalább lesz aki beszámól a realitásról.. :DDD

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#56138) krealon válasza tvamos (#56128) üzenetére


krealon
veterán

"Szeretnek venni egy routert, a kovetkezo feltetelekkel:
- a bejovo internet egy 5GHz wifi
- az eszkozeim meg 2.4GHz-esek, (pl. telefon, laptop, tablet,) droton csak a NAS-om van
- a belso halozatomat szeretnem elszeparalva tartani a bejovotol, szoval NAT-oljon az eszkoz,meg legyen tuzfal
- nem erdekel a sebesseg, nincs torrentezes, nem masolok nagy mennyisegu adatot a NAS-ra, nem nezek 4k filmeket
Nagyon vagany lenne, ha plug-and-play lenne az eszkoz, nem szeretnek firmware cserevel jatszani, ha van ra mod. Jo lenne, ha megallna a cumo 15k HUF-bol.
"
[...]
"Akkor nem letezik olyan eszkoz, ami gyari firmware-rel tudna egy tokban mindent?"

TP-link RE210

Ez ugyan alapertlmezetten jelismetlokent (repeater) mukodik, de van benne High-speed funkcio, ami azt csinalja, hogy az 1-ik frekvencian az Access Point-hoz csatlakozik (5 GHz), a masik ferekvencian pedig a kliensekhez (2.4 GHz).
A ketto kozott pedig NAT-ol (a tapasztalatom szerint).

Hatranya, hogy konnektorba-dugos verzio, igy problemas lehet az elhelyezes.

Ha a TL-MR3420-at megtartod (javasolnam inkabb a stabilabb rOOter firmware hasznalattat, de a DD_WRT-rol atallas masra mindig veszelyes), akkor csak 1 WISP (client router) modu 5 GHz-es eszkozre lenne szukseged. Konkret eszkoz-javaslatom ez ugyben nincsen, tapasztalat hianyaban.

Ha auto channel modban van a TL-MR3420 wifi-je, akkor probald meg rogziteni, hatha ugy stabilabb.

(#56139) Gubek-Einste válasza bluemirage (#56136) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Többet én sem tudok hozzá tenni, a wifi-t csak helyszíni teszt során lehet lemérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56140) Gubek-Einste válasza tvamos (#56132) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor vegyél egy használt dual band router-t amire lehet tenni CFW-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56141) tvamos válasza krealon (#56138) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha a TL-MR3420-at megtartod (javasolnam inkabb a stabilabb rOOter firmware hasznalattat, de a DD_WRT-rol atallas masra mindig veszelyes) Ja, nem hagyja magat.
TP-link RE210 Meggondolom ezt a szenariot.
(#56140) Gubek-Einste válasza tvamos (#56132) üzenetére
Azt is lehet, csak nem nagyon latok ilyet. Gondolkodom meg rajta.

Koszonom a segitseget mind a kettotoknek, mesz min ragodnom. :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56142) ittakary válasza bluemirage (#56136) üzenetére


ittakary
nagyúr

egyelőre nem lett könnyebb a dolgom :D

melyik maradjon, a C7 vagy a C9?

(#56143) tvamos válasza Gubek-Einste (#56140) üzenetére


tvamos
nagyúr

Találtam egy leírást, ami szerint Az Archer C5-öt be tudom állítani WDS Bridge módba,a gyári fw-rel. Ez jó lehet nekem, ha marad a TP-LINK a saját hálózatom létrehozni?

A TP-link RE210 ugyan ennyibe kerülne.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56144) tvamos válasza tvamos (#56143) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos ez nem jó, mert a másik router, amiről a netet kapom, nem szeretné wds lenni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56145) Gubek-Einste válasza ittakary (#56142) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van olyan kliens eszközöd/adaptered amelyikkel ki tudod használni a C9 jobb MIMO képességét?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56146) Multibit válasza Gubek-Einste (#56145) üzenetére


Multibit
veterán

MIMO szempontjából nincs különbség a C7 és C9 között, tehát ha nincs neki, akár kereshet más (2x2:2) routert is.

(#56147) ittakary válasza Gubek-Einste (#56145) üzenetére


ittakary
nagyúr

7 Plus-om van, ami kepes ra de oszinten szolva kb csak az 5G hatotav erdekelne es a megbizhatosag

Ha ezen a ket teruleten szinte nincs kulonbseg kozottuk akkor veszem az olcsobbat

(#56148) Patice


Patice
nagyúr

Tegnap éjszaka beüzemeltem az Asus RT-AC58U helyett az AC68U-t.

Hát, érezni rajta, hogy bika gép és sokkal optimalizáltabb a FW hozzá. Ez már nem csuklott beállítás közben.

A jó öreg 1043ND-t ez tudta lelépni 2,4 GHz hatótávban, családi házas környéken.

Tetszik a sebessége és elég stabilnak tűnik. AC58U megy vissza.....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56149) ittakary válasza Multibit (#56146) üzenetére


ittakary
nagyúr

Mini tenxleg nem fontos

Akkor mehet a C7 nem kell feltetlenul a 13ezerrel dragabb C9?

(#56150) Multibit válasza ittakary (#56149) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor érdemes a C9-re gyúrni, ha kiderül a C7-ről, hogy kevés az ereje. Nem fog.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.