Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56751) Hauptmann válasza Gubek-Einste (#56749) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ha használt C7-ben gondolkodom, akkor a V1, V2, V3 közül melyiket érdemes keresni, vagy kb. tökmindegy?

(#56752) tpeter77 válasza Gubek-Einste (#56739) üzenetére


tpeter77
addikt

igen, pont így értettem, és köszönöm a precíz leírást.

(#56753) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

családi házunk egy végében van egy Fritz!Box 7170-es router, és a ház másik végében, 3-4 fal után már nem igazán jó a vétel.
a fritzbox g-s, a net 10 megás (később talán 30-50-es lesz), és csak netezésre, skypeolásra használjuk.

gondoltam, hogy egy plusz routerrel erősíteném a jelet (repeater módban), ki is néztem a Tenda F3-at (mert van benne repeater funkció), de aztán láttam, hogy nemigen ajánlott.

szóval melyik az olcsó router, ami erre a célra megfelelne? :F

köszi!

(#56754) MaCS_70 válasza Hauptmann (#56751) üzenetére


MaCS_70
félisten

Legalább v2.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56755) Gubek-Einste válasza scott_free (#56753) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 ami gyári firmware-rel tud dedikált AP és repeater módot.
G-s hálózatot nem érdemes használni így mert a sebesség nagyon alacsony lesz révén, hogy a repeater használata alapból felezi az elérhető link sebességet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56756) ArthurShelby válasza Hardboy (#56710) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az asus ac88u-nak 8 db ethernet portja van, viszont méreg drága, nem éri meg.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56757) scott_free válasza Gubek-Einste (#56755) üzenetére


scott_free
senior tag

köszi!
a dedikált AP és a repeater mód között mi a különbség?

és ha a G-s hálózat nem jó, akkor melyik a legolcsóbb, még vállalható N-es router?

(#56758) Gubek-Einste válasza scott_free (#56757) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

a dedikált AP és a repeater mód között mi a különbség?
AP mód: WAN portba kérdezik az elsődleges eszközből a bejövő kábel és az eszköz LAN-on és wifi-n biztosítja a hálózati elérést a kliens eszközök számára az elsődleges eszköz alhálózatában. Számos funkció ilyenkor nem működik.
Repeater mód: Az eszköz egy meglévő wifi hálózatra kapcsolódik majd ő maga is létrehoz egy teljesen ugyan olyat azzal a céllal, hogy ezzel megnövelje az eredeti hálózat által lefedett terület nagyságát. A repeater-t olyan helyre kell elhelyezni ahol az eredeti wifi még jól vehető mivel a repeater üzemmód alapból felezi az elérhető link sebességet.

és ha a G-s hálózat nem jó, akkor melyik a legolcsóbb, még vállalható N-es router?
Az Asus N12 D1 és TP-Link 841ND az ajánlott belépő szintű eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56759) scott_free válasza Gubek-Einste (#56758) üzenetére


scott_free
senior tag

köszönöm az infókat! :R

(#56760) castiels


castiels
addikt

Huawei E5180-ról mi a véleményetek?

Telenor mobilnet sim kártyát tennék bele.

[ Szerkesztve ]

(#56761) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Ha jól látom, az Archer C7 V3-nál már kétsávos antennát használnak, a 2,4 GHz-es nem a házban van. De már van V4-is. De persze sehol egy leírás, hogy mik a konkrét különbségek.

[ Szerkesztve ]

(#56762) Essejó


Essejó
veterán

Sziasztok!
Egy T-s Cisco kábelmodem (120/10) mögé szeretnék egy Routert. Jelenleg csak egy 8 portos Gigás Switch van rákötve, de nem vagyok elégedett a modem tűzfalával és a Wifi teljesítménye is hagy némi kívánni valót maga után. Ami folyamatosan rá lenne kötve: 3 asztali gép és egy HP Mikroszerver, ez utóbbi NAS funkciót lát el ezért nem kell a routernek ilyen tudással rendelkeznie. Valamint Wifin csatlakozna 3 okos telefon és egy HP Deskjet 3070A. Alkalmanként a Linksys Switchet is használnom kellene mert van még egy Nas amire alkalmanként a HP-ról adatokat mentek.
Sajnos a kábelmodemet nem lehet Bridge módba kapcsolni, az IP Tv miatt.
Szóval a lényeg a lényeg egy olyan Routert keresek ami Gigás a belső háló és jó erős a Wifi, Családi házban jó vastag falakkal illetve nagy a kert is és jó lenne onnan is elérni a netet.
Az már csak hab lenne a tortán ha mondjuk MAC adress alapján be tudnám állítani, hogy a 120/10-es net felét egy adott géphez rendelném hozzá, a többit meg használná a többi gép, és a fenti feléhez nem piszkálnának hozzá.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#56763) bluemirage válasza Hauptmann (#56761) üzenetére


bluemirage
őstag

A C7-nél a V3 (dual antennák) és V2 (2,4 Ghz külön belső) között valóban ez az egyik lényeges különbség. Ez régóta ismert.
A V4-ről még kevesebb infó van... Nem lehet, hogy az USA modell és nálunk eleve nem is kapható?

Meliora sunt bono inimica

(#56764) Crvsh3R válasza bluemirage (#56763) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

v3-hoz nincs firmware ami letölthető lenne, viszont v4-hez EU firmware van, szval elméletileg még talán itt is kapni. Tervezek egy C7-et venni, de v4-et ha valahogy meg tudnám oldani.iPon-t kérdeztem, de nem tudják megmondani, mert külső raktárból hozzák nekik is.

Vagy ez, vagy ASUS RT-AC58U.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#56765) Hauptmann válasza Crvsh3R (#56764) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ja, akkor feleslegesen írtam nekik email-t? :DDD De ahogy látom, az első fw frissítés március 1.-jén jött a V4-re, tehát akkor már egy ideje forgalomban van, esélyes, hogy már ez van a nagykerben is.

Neten kell rendelni kiszállítással, aztán kibontás nélkül is kiderül elvileg a HW verzió, aztán ha V3, mehet vissza. És még az ipon-nal sem baszunk ki, mert ki sem bontottuk. Vagy ha személyesen mész érte, és ott helyben virít rajta, hogy V3, át sem veszed.

[ Szerkesztve ]

(#56766) Gubek-Einste válasza castiels (#56760) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tűnik rossz eszköznek, egy switch-csel alap használatra jó is lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56767) castiels válasza Gubek-Einste (#56766) üzenetére


castiels
addikt

Talátam ilyen tipust csak az a baj hog t mobilos.
Nekem telenor kellene, függetlenitik?

(#56768) Gubek-Einste válasza Essejó (#56762) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4.
Dual band wifi-vel 30k-s határig: Asus N56U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56769) Gubek-Einste válasza castiels (#56767) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

T-nél kellene megkérdezni, hogy mik a lehetőségek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56770) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok! Azt hogyan kellene eldönteni , hogy egy routerre mekkora teljesítményű kűldő antennát érdemes venni a nagyobb hatótáv érdekében? Vagy legnagyobb mindig jobb?

(#56771) Hauptmann válasza Bazs1981 (#56770) üzenetére


Hauptmann
addikt

Minél nagyobb nyereség, annál nagyobb kimenő teljesítmény az antennán.

(#56772) Gubek-Einste válasza Bazs1981 (#56770) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalatok alapján jobb megoldás egy másodlagos eszköz beüzemelése mint az antenna csere.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56773) the.odzsy válasza Bazs1981 (#56770) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Próbáld valami ilyesmivel: http://www.ebay.de/itm/2-4GHz-WiFi-Signal-Booster-WLAN-Verstarker-Repeater-Breitband-Angebot-Extender-/152200372916?hash=item236fd962b4:g:iRcAAOSwZVlXqs1o .
Nekem volt ehhez hasonló, csak még 11 Mbps sebességű. Vályog házban laktam és még öt utcával arrébb is látták a routeremet. :DD Persze a jelszót azt nem tudták. :K
Működött rendesen még a hátsó helyiségekben is volt térerőm, ahol előtte semmi. :K
Az 500 mW-os volt.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#56774) Intruder2k5 válasza the.odzsy (#56773) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze azért ehhez tegyünk még hozzá két dolgot:

1. Attól, hogy van egy "marhaerős" access pointod, csak az egyik irányba lesz nagyobb a hatótávolság, de a wifi kétirányú kommunikáció, vagyis ha a kliens nem képes "vissza kiabálni" az access pointnak, akkor mindez semmit sem ér.

2. Itthon az engedélyezett kimenő teljesítmény 100mW, vagyis ennek az eszköznek a használata illegális, és a közeli folyamatos 4W-os mikrohullámú jelforrás az egészséged szempontjából sem közömbös.

(#56775) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Felmerült egy apró probléma a C7-el kapcsolatban IPv6 terén. A Digi IPv6-jához kell a 'Share with PPPoEv4' opció, de nem találtam rá utalást, hogy a újabb C7-ek tudnák. Vanm valakiek ezzel konkrét tapasztalata?

(#56776) the.odzsy válasza Intruder2k5 (#56774) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

1, Ez így van. Ezt nem vitatja senki.
2, Azt hogy mennyi az engedélyezett, nem mindig az egészségi ártalomhoz igazítják, és ennek a teljesítménye -kínaiként- elég kétséges, de ez most mellékes, Sok dolog van szerény országunkban ami nem igazán legális, de ez már tényleg túlzás 4 wattosként. Én is csak kíváncsiságból vettem akkor jó áron, de az sokkal kisebb teljesítményű volt.
Viszont oda-vissza irányba jól működött.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#56777) castiels


castiels
addikt

Ha van egy huawei 5577 router, ès a tv lan bemenetèbe akarom kábelezni, működni fog egy ilyennel?

(#56778) Alex91 válasza castiels (#56777) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem nem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56779) castiels válasza Alex91 (#56778) üzenetére


castiels
addikt

Természetesen ebbe a kütyüben benne lenne a hipernet l es net sim.

(#56780) Alex91 válasza castiels (#56779) üzenetére


Alex91
félisten

Ertem en, hogy csinalni akarsz ra egy lan portot, de szerintem nem fog menni, de ki lehet probalni! :DD Esetleg valami masban kellene gondolkodni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56781) castiels válasza Alex91 (#56780) üzenetére


castiels
addikt

Hát. De miben.. kéne egy router lehetőleg olyan amibe sim belemegy. De nagyon draga. Az e5577 is nagyon draga, igaz hüséggel 0 ft de nem akarok megint netet kötni.

(#56782) kicsi007


kicsi007
tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a szolgáltató által kapott routert, valami nagyobb hatótávolságúra, de nem igazán tudom milyet kellene venni... Ami fontos lenne,hogy Dual bandot tudja kezelni, gigabites legyen. Egy 4 szintes téglaépítésű társasházban lakom, a 2. emeleten. A legtávolabbi pont ahol használva lenne, az kb. 13 - 15 méter távolságra van, s van közte 1 tégla válaszfal is. Három iptv box lenne rá kötve, illetve WiFi-n laptop, egy media lejátszó, ps4,mobilok...

Ha ezt 20k alatt meg tudnám úszni,az jó lenne.. :D

Előre is köszönöm a segítséget!!

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#56783) castiels válasza kicsi007 (#56782) üzenetére


castiels
addikt

Milyen kütyü amit le akarsz cserèlni?

(#56784) bluemirage válasza kicsi007 (#56782) üzenetére


bluemirage
őstag

Az ajánlott típusok közül:
Asus N56U kvázi dual band-es... nagyobb eséllyel talán 20 eFt alatt. N-en tudja az 5Ghz-et, azért dualband. De még nem AC-s.
TP-Link C5... ez a legolcsóbb AC-s, dualband-es még ajánlható router... Ez már 20 felett van. Tehát C5 és nem C50 meg hasonlók... csak simán "C5".

Meliora sunt bono inimica

(#56785) kicsi007 válasza bluemirage (#56784) üzenetére


kicsi007
tag

Köszönöm,megnéztem a TP-Link C5-t. Igen,ez már 20-30k közötti árban kapható jelenleg.

De az Asus N56U sem tűnik rossznak...

Melyik lenne a jobb választás?

(#56783) castiels

Telekomtól kaptam, azt hiszem ZTE, de hogy mi a pontos típusjelzés,azt nem tudom...

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#56786) bluemirage válasza kicsi007 (#56785) üzenetére


bluemirage
őstag

A főbb különbséget leírtam.
Az N56 kvázi a leggyorsabb ajánlható N-es router... saját kategóriát teremt azzal, hogy szinte az egyetlen ajánlható N-es dualband-es router... azaz 5Ghz-et is tud.
Jellemzője még, hogy beépített antennás, de ez csak 3 számodra jelentéktelen hátránnyal jár: Több szintes lakásba nem ideális, nem cserélhető az antennája, és csak normál módon, a saját talpán helyezhető el... tehát nem célszerű fektetni vagy ilyesmi.

Ha vannak AC-s Wifit ismerő eszközeid vagy belátható időn belül lesznek, akkor feljebb kell lépned és min. egy C5-öt kell venned.... ezzel szerintem meg is válaszoltam a dilemmát.

Meliora sunt bono inimica

(#56787) powerup2


powerup2
addikt

Olyan routert keresek ami akár gigabites nethez is jó dual band-es és minél nagyobb területet fedjen le tudja az ac szabványt . Családi házat kéne lefedni két színt 90nm2 alapterület plusz jó lenne ha a teraszon is lenne normális net főleg ha nyáron az ember telefonnal vagy macbook-al ki akar ülni és netezni. Jó pár eszköz használná a netet asztali gép 3 notebook 3 telefon és tablet.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#56788) kicsi007 válasza bluemirage (#56786) üzenetére


kicsi007
tag

Köszönöm!

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#56789) zsolt734


zsolt734
tag

Sziasztok!

Üzleti felhasználású router-rel kapcsolatban tud valaki segíteni? Azért kérdezem, mert amikor nem standard segítségkérés érkezik (vagyis otthoni kisméretű hálózattal kapcsolatos), akkor választ nem nagyon látok, de az is lehet, hogy átsiklok felette.

Üdv.:
Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#56790) Intruder2k5 válasza zsolt734 (#56789) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A topik az otthoni felhasználású eszközökre van szakosodva, de kis irodai cuccokkal gyakori az átfedés, ahogyan ezek neve is mutatja (SOHO = Small Office Home Office), nagyvállalatoknál meg jellemzően azért vannak rendszergazdák akik megoldják ezt. De tedd fel a kérdésed, aztán vagy kapsz választ, vagy nem. Esetleg próbálkozhatsz még itt is.

(#56791) hunaqua


hunaqua
addikt

Amennyiben lenne rá majd CWF,akkor lehet jó cucc lenne:
Xiaomi Mi Router R3P

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#56792) Gubek-Einste válasza powerup2 (#56787) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott AC-s router-ek: Asus AC58U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56793) Gubek-Einste válasza hunaqua (#56791) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legalább már nem 100-as LAN portokkal rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56794) woodworm válasza hunaqua (#56791) üzenetére


woodworm
veterán

MTK7621-es router sokkal olcsóbban hozzáférhető más gyártótól. Xiaomi kapcsán inkább az r1d, hasonló árban kapod az 1TB-os hdd-vel és arra már van custom fw.

(#56795) hunaqua válasza woodworm (#56794) üzenetére


hunaqua
addikt

Ezt találtam róla :

Xiaomi Mi R3P Router specifications:

SoC – Qualcomm IPQ8064 quad core network processor with a dual-core Qualcomm Krait CPU @ 1.4 GHz for control plane and applications, and a dual-core 730 MHz Network Subsystem (NSS) to accelerate packet processing
System Memory – TBD
Storage – Flash storage for firmware (TBD); SATA drive support
Connectivity
802.11 a/b/g/n/ac WiFi up to 2600Mbps with 4 antennas
3x Gigabit Ethernet LAN ports, 1x Gigabit Ethernet WAN port
USB – 1x USB 3.0 port
Dimensions – 19 x 13 x 6.5 cm

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#56796) woodworm válasza hunaqua (#56795) üzenetére


woodworm
veterán

Két router van hasonló kinézettel, de eltérő hardverrel. Ez a hd specifikációja, 300$ környékén lehet hozzájutni. A pro-ban nincs hdd és ~110$-ért lehet kapni, de hardveresen butább. Egyiket sem érzem jó ár/érték arányúnak, inkább az r1d a pro áráért az 1TB-os hdd-vel.

(#56797) hunaqua válasza woodworm (#56796) üzenetére


hunaqua
addikt

Az R1D vajon milyen sebességeket tudhat Tomato alatt? (Digi 1000)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#56798) woodworm válasza hunaqua (#56797) üzenetére


woodworm
veterán

Ha nem is túl forgalmas, de van egy topik hozzá, használják páran, kérdezd meg tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#56799) five90


five90
csendes tag

Sziasztok!

A TP-link Archer C7-nek vagy Archer C8-nak jobb, nagyobb a jelerőssége? (mivel mindkettő ac1750-es) (Én azt láttam egy tesztben a C8-nak jobb, tényleg így van?)

(#56800) hunaqua válasza woodworm (#56798) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszi! :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.