Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) Multibit válasza Hevesjeges (#56850) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nem lakótelepi környezetről van szó (azaz, nem túlzsúfolt a 2.4 GHz-es sáv), akkor az Asus RT-N18U jó választás. Nem dual-band, tehát csak 2.4 GHz-es a wifi-je, de mobil eszközökhöz bőven elég. A sebességet és stabilitást igényló kliensek (torrent PC, Dune) UTP kábellel kapcsolódjanak!

(#56852) Hevesjeges válasza Multibit (#56851) üzenetére


Hevesjeges
csendes tag

Sainos lakótelepen,egy négy emeletes panelban lakom és van zsúfoltság az egyes csatornákon :((

[ Szerkesztve ]

(#56853) Multibit válasza Hevesjeges (#56852) üzenetére


Multibit
veterán

Mostanában elég népszerű (és olcsó) a D-Link DIR-860L B1 dual-band router. A tulajdonosok tudnak tapasztalattal szolgálni. A másik olcsó alternatíva az Asus RT-N56U B1.

(#56854) Gubek-Einste válasza inferno88 (#56844) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56855) 4264adam válasza Gubek-Einste (#56854) üzenetére


4264adam
veterán

"panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)"

Ezt nem értem. Miért nem ideális? Mindenki akkor vegyen még 5Ghz képes feldolgozó eszközöket?

(#56856) Egon válasza 4264adam (#56855) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért nem ideális, mert viszonylag kevés (11-12) csatorna van összesen 2.4 GHz-en, ezek is átfedést mutatnak egymással, társasházi környezetben pedig akár 10-15-20 ilyen wi-fi hálózat lehet fogható egyetlen lakásban.
5 GHz--es hálózaton sokkal több csatorna található, kevés az esélye az ütközésnek, és egyelőre kevés ilyen típusú hálózat van; ráadásul gyorsabb is, mint az előd.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#56857) 4264adam válasza Egon (#56856) üzenetére


4264adam
veterán

Köszönöm így már világos. Viszont még mindig jön a másik nagy magyar probléma, Eszközök 99%-a csak ezt használja a háztartásba. TV, Laptopok cseréje kellene vagy legalább USB-s Wifi Stick vásárlás, hogy értelme legyen az AC-nek

(#56858) zsolt734 válasza Intruder2k5 (#56790) üzenetére


zsolt734
tag

No, akkor próbaképpen a segítségeteket szeretném kérni kis irodai felhasználású router-re, az alábbiak szerint:
- Jelenleg 30Mbit-es Telekom ADSL van, és egy darabig szolgáltatói oldal miatt marad is, maximum kicsit gyorsítunk, ha lehet.
- Jelenlegi router a szolgáltató által adott Speedport W 724V Type Ci, ami egyben ADSL modem is, korlátozott képességekkel.
- Célunk a belső hálózat sebességének növelése, valamint VPN létrehozása a távoli munkavégzést megkönnyítendő.
- A hálózathoz 4 asztali gép és 7 laptop (plusz telefonok), valamint egy plotter és egy WD NAS csatlakozik, a 7-ből 4 laptop a routerre csatlakozó másik router-en (ami AP módban van) keresztül (erre azért van szükség, mert kétszintes az iroda).
- Sokat dolgozunk 100-200MB-os állományokkal, amik a NAS-on vannak.

Amit a router-nek tudnia kellene:
- Minél gyorsabb AC-s WIFI.
- 8db gigabites LAN port.
- VPN szerver (lehetőség szerint gyári FW-rel, bár tudom néha(?) jobb a CFW).
- Gyors proci, sok RAM-mal. :)
- Lehetőség szerint ADSL modem, hogy a szolgáltatói eszközt ki tudjuk hagyni.
- Árban legyen a határ mondjuk nettó 80eFt első körben.

Ha ez már nem kis irodai felhasználás, akkor elnézést az off-ért!

Előre is köszönöm segítségeteket! :R

Üdv.:
Zsolt

(#56859) CheGhost válasza zsolt734 (#56858) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Helló!
A félreértések elkerülése miatt az elején leszögezném, hogy én nem tudok ajánlani semmit, azt majd a hozzáértők megteszik, illetve tőlük kéretik kijavítani a pontatlanságokat. Ezért elnézést, hogy beleszólok.
Egy pár tisztázó kérdés:
- 1 db router/modem-et keresel, vagy a leírásodnak megfelelő irodában a belső hálózatot szeretnéd "felújítani"?
- 8 portos router helyett switch megfelelne-e? (Napokkal ezelőtt felmerült kérdés, árban sokkal kedvezőbb.)
- A szolgáltatói eszköz cseréje általában nem ajánlott, mögé kellene kötni az új routert
- A szg-ek és laptopok kábelen vagy wifi-n csatlakoznak? A plotter és a nas ugye kábelen csatlakozik? Illetve a második szinten csak a 4 laptop van, jól értettem, azaz a plotter és a nas a másik másik (azaz első) routerre van kötve? A leírásodból úgy olvastam ki, hogy a két router-t nem tudjátok kábelen összekötni.
- Melyik vpn-t használjátok? Az openVPN tudomásom szerint az egyik legbiztonságosabb.
- Az első ponthoz visszatérve: Egy routerre, vagy a teljes rendszerre, pl. 2 router + 1 switch összesen max. 80k Ft?
- A nas cseréjén nem gondolkoztok? Sebességben és szolgáltatásokban egy jobb nas ajánlott lehet. A wd "nas" "nem igazán acélos".
- Jelenleg milyen hálózati eszközök vannak, miről akartok feljebb lépni? (Esetleg használhatóak lehetnek pl. a második szinten.)
- A wifi-környezet milyen? Mennyi idegen/szomszédos wifi van a környéken? Max. lefedendő távolság? Falak száma/anyaga?

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#56860) Gubek-Einste válasza zsolt734 (#56858) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szolgáltatói eszköz menjen PPPoE Passthrough módba.
Vegyél egy sima switch-et, 8-16 portos jó lesz.
Router-nek Asus AC68U vagy ha van kellő szaktudás akkor MikroTik-ot vagy Ubiquiti-t.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56861) Multibit válasza 4264adam (#56857) üzenetére


Multibit
veterán

1. A 99% nem igaz, ma már sok 5 GHz-képes eszköz van használatban (más kérdés, hogy sokszor a tulaj sem tud róla)
2. 5 GHz nem jelent egyben AC-t is!

(#56862) castiels


castiels
addikt

Huawei B593 4G router

Erről mi a véleményetek? Telenor sim menne bele.

(#56863) Alex91 válasza castiels (#56862) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet meg kapni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56864) castiels válasza Alex91 (#56863) üzenetére


castiels
addikt

használtan esetleg.. nem hozná a sebességet?

(#56865) Cirbolya_ válasza zsolt734 (#56858) üzenetére


Cirbolya_
csendes újonc

Szia. A leirtak alapjan ez is jo lehet: http://mobil.argep.hu/trend/CISC/CISCO-RV042G-K9-EU.html

Gigas, vpn is van benne, ceges kornyezetben a wifi-t cslszeru wifi AP-val megoldani.

Cirbolya_sentinel

(#56866) MaCS_70 válasza 4264adam (#56857) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ne keverjük az 5 GH-z-et az AC-val!

Az 5 GHz az AC előfeltétele, de messze nem minden 5 GHz-es eszköz AC-s is. Az 5 GHz pedig nagyon nem 1%-ot képvisel, ma már az eszközök többsége használja.
Az pedig, hogy anyagi áldozattal jár a váltás, sajnos nagyon sok technikai fejlesztésnél igaz -- és a fizika törvényei általában erősebbek az anyagi megfontolásoknál.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56867) adorjant válasza castiels (#56864) üzenetére


adorjant
senior tag

100mbit letöltést tud a legtöbb kivitele,azonban van egy,ami 150-et (593s-22).
Külföldről jó áron beszerezhető router.
U12 variánst ismerem közelebbről,ilyet használok,van néhány firmware,amivel lehet játszani,kinek-melyik jön be. Én elégedett vagyok vele,szerintem idén kihúzom még ezzel,jövőre meg hátha lesz értelme váltani 4G+ képes eszközre :)

[ Szerkesztve ]

(#56868) 4264adam válasza MaCS_70 (#56866) üzenetére


4264adam
veterán

Köszönöm a kiigazítást mindenkinek , ismét tanultam :R

(#56869) SANKADI


SANKADI
aktív tag

Sziasztok !
T-home internetem van, cisco modem+routerrel. A problémám az, hogy az emeleten már elég gyenge a jel, ezért vennék még egy routert, de ha már veszek, olyat szeretnék, amivel a gyerekeket egy kicsit meg lehetne regulázni, időpont szerinti ütemezhetőt. Kinéztem egyet, szerintetek jó vétel lenne-e, mennyire ismert ez a márka?
XiaomiMiRouter
Egy hibája van, a LAN csak 10/100. de nekem ez maximálisan elég, 30-as a netem van, nem is várható ennél nagyobb a környékönkön, 100-on ha jól számolok már akár 3D HD film is átjön szaggatás nélkül. Ha működik a felügyelet AP módban is, akkor úgy használnám (kikapcsolt DHCP, másik roter LAN portra, fix IP a routernek), de ha nem akkor az sem zavar ha új alhálózat lesz, mert fő funkciója a telefonokra internet szolgáltatása.
Külsőre nagyon megtetszett, telefon már van több is a családban ebből a márkából , maximális elégedettséggel használjuk.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#56870) zsolt734 válasza CheGhost (#56859) üzenetére


zsolt734
tag

Szia!

Nem fogalmaztam egyértelműen, elnézést! Tehát:
- Jelenleg a 2. számú router, a NAS és a plotter kapcsolódik kábelen az 1. router-re, minden más WIFI-n. Az asztali gépek kaptak 1-1 N-es USB adaptert. Ezt kéne úgy kiváltani, hogy csak a laptopok kapcsolódjanak WIFI-n, minden más kábelen.
- A 2.-es számú router-t, ami AP-ként működik, nem cserélnénk le. Az egyébként egy TENDA N-es, dual band-es (pontos típusra nem emlékszem) router.
- A switch jó ötlet, eszembe se jutott.
- A NAS cseréje jelenleg nem opció.
- Ebben az esetben egy router+switch felállás lenne jó, ha megállna kb. 80eFt nettóban.
- Az épület tégla, de kb. 8méterre van egy 4 emeletes paneltömb, úgyhogy van vagy 10-12 WIFI hálózat a környéken.
- A szolgáltatói modemet szívesen lecserélném, de ha azt mondjátok jobb, ha marad, akkor marad.
- Én első körben openVPN-re gondoltam, azzal van már tapasztalatom, de másra is nyitott vagyok.

(#56871) zsolt734 válasza Gubek-Einste (#56860) üzenetére


zsolt734
tag

Ok, szolgáltatói eszköz marad.
Kellő szaktudás nincs, tehát marad az ASUS. :)

Switch-el kapcsolatos kérdés: ha a router egyik gigabites portján van egy gigabites switch, amire csatlakoznak a számítógépek, és a router másik gigabites portjára a NAS, akkor sebességben a NAS a szűk keresztmetszet, vagy ez a fajta hálózati felépítés? Egyidejű NAS használatot feltételezve.

[ Szerkesztve ]

(#56872) zsolt734 válasza Cirbolya_ (#56865) üzenetére


zsolt734
tag

Szia!

Köszönöm, elgondolkozom rajta.

Üdv.:
Zsolt

(#56873) Cirbolya_ válasza zsolt734 (#56871) üzenetére


Cirbolya_
csendes újonc

A LAN az gigás lesz, a fájl kiszolgálás teljesítménye a NAS teljesítményétől fog függni.

Cirbolya_sentinel

(#56874) Gubek-Einste válasza SANKADI (#56869) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Viszonylag jók vele a tapasztalatok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56875) kecz


kecz
aktív tag

Sziasztok!
Meguntam, hogy a upc-s routerrel nagyon belassul a net vagy szétszakad az itthoni hálózat, így egy routerbe szeretnék befektetni. Tégla társasházban lakunk, régi építésű. Kb 20 méter hosszan terül el a lakás, de van egy repeaterünk is (TP-link). Egy pc kábellel csatlakozna, ezen kívűl a repeaterrel együtt általában még 8 eszköz csatlakozna wifivel. Ezek mobilok és laptopok. 120 Mb-es netünk van. A közeljövőben egy olcsóbb Nas-t is szeretnék beszerezni. Milyen routert ajánlotok? Most a MM-ben a 1043nd 16k körül kapható.

(#56876) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

A 10eFt alatti kategóriában van a TP-LINK TL-WR841ND router.
Kérdésem, hogy ha veszek, akkor van-e jelentősége, hogy hányas verziószámút veszem?
Használgat gobdoltam venni, de elég nagy a szórás a verziókat nézve.

Köszönöm! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#56877) Gubek-Einste válasza kecz (#56875) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56878) Gubek-Einste válasza HUNNIA1920 (#56876) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Használattól függ, pl IPTV de alapvetően nincsen olyan sok különbség a verziók között.
Ha kinéztél egyet akkor előbb kérdezzél rá, hogy megfelelő lesz-e.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56879) ddany7


ddany7
csendes tag

Sziasztok!
Upc 240es internethez keresnék ac-s, dual bandes routert. Lényeg az lenne, hogy stabilan menjen, tudjon kezelni kb. 10-12 készüléket(tv,mobil,notebook,konzol,pc), torrent, stream, böngészés, néha online játék a cél, 70 négyzetmétert kell lefedni. Illetve legyen usb 3.0 is rajta.
Árban egy olyan 30-35 ezer lenne a cél.

Asus volt korábban, így elsősorban maradnék a márkánál, de más is lehet természetesen. Olvasgattam elég sokat, de nem igazán tudtam dönteni.

TP-Link archer c8, Tenda ac15, linksys ea6350 / ea6900, Asus ac58u, asus rt-ac1200
Ezeket nézegettem, de bármilyen tipp jöhet!
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#56880) Gubek-Einste válasza ddany7 (#56879) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Tenda nem ajánlott gyártó, az Asus AC1200G+ folyamatosan újraindulgat, a Linksys már nem olyan mint amilyen régen volt.
Az Asus AC58U jó lesz, a TP-Link Archer C8-cal kevés a tapasztalat de megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56881) SANKADI válasza Gubek-Einste (#56874) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Köszönöm ! :DD

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#56882) castiels


castiels
addikt

Huawei LTE CPE E5186s

Ez tud 2,4/5 GHz szórást egyaránt (Mixed mode).?

(#56883) Alex91 válasza castiels (#56882) üzenetére


Alex91
félisten

Az szimultan, de megkeresed a hasznalatijat, azt abbol kiderul... Valoszinuleg egyebkent tudja.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56884) castiels válasza Alex91 (#56883) üzenetére


castiels
addikt

Szimultan?

(#56885) Alex91 válasza castiels (#56884) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56886) castiels válasza Alex91 (#56885) üzenetére


castiels
addikt

Köszi, állitolag a cc2 nak 5.0 ghz-s wifi kell, mert ha nem akkor akadnak a filmek, a 2.4 meg a telefonnak mert az csak 2.4 et tud.

[ Szerkesztve ]

(#56887) drunkyboy válasza Gubek-Einste (#56842) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Az első usb-t csak az esztétika miatt kerülném, mert az egyik nyomtató állandóan oda lenne kötve, így elől hátul vezeték lógna belőle. A router pedig eléggé szem előtt van... Egyéb kritérium nem nagyon van, egy asztali gép, egy laptop két mobil csatlakozik rá, de egyszerre csak két eszköz megy, szóval a sebesség nem mérvadó. Semmi játék, letöltés, média csak adatbáziskezelés, könyvelés max böngészés.

(#56888) szoszo1973


szoszo1973
aktív tag

Sziasztok!

Nézelődöm, hogy milyen routert vegyek de minél többet olvasok hozzászólásokat annál rosszabb a helyzet.
Mindenhol mindegyiket lehúzzák, hogy gyenge, nem tud annyit nem jó a wifi.

Segítsetek legyetek szívesek a választásban.

Feltételek:
1. Gigabites sebesség
2. Ac szabvány
3. cserélhető antenna
4. tudja az 5GHz-et
5. Nem árt ha van USB fájlmegosztásra
6. Ár: kb 15Ezer

Köszi előre is!

Az a fázis amelyik ráz is!

(#56889) MaCS_70 válasza szoszo1973 (#56888) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 6. pont kb. kizárja az első ötöt. Jó AC-s routerért jóval többet kell fizetni. :(

Az Archer C5 és az AC58 is 28-29e Ft-nál kezdődik.

MaCS

UI: Ja és a 2. pont eleve feltételezi a 4-et. Az AC csak 5 GHz-en működik.

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56890) schawo válasza szoszo1973 (#56888) üzenetére


schawo
titán

üreshalmaz

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#56891) Intruder2k5 válasza szoszo1973 (#56888) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ahogy előttem is írták, ilyen router nem létezik. Talán ha leteszel harmadik pontról, akkor a D-LINK DIR-860L rev. B1 áll a legközelebb az elvárásaidhoz, most épp két boltban is kapható 17000Ft-ért.

(#56892) Gubek-Einste válasza drunkyboy (#56887) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC68U, TP-Link Archer C7 amiknek hátul van az USB portjaik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56893) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#56891) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez szerintem nagyon jó ajánlat ennyiért!

A külső, pláne a cserélhető antenna igénye ráadásul sokszor csak a túlzott aggodalomból indul ki.

Itt azt írják, hogy 2,4 GHz-en kifejezetten jó a wifiteljesítmény.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56894) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#56893) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ráadásul igen nehéz, mondhatni lehetetlen jó minőségű antennát venni, reális áron, főleg dual band routerre. A pár száz forintos eBay-es kacatokra csak ráírják a jó nagy dB értékeket, aztán a felét nem teljesíti annak amit a gyári pálcák, és többnyire azok is csak 2.4GHz-esek. Ha meg jó nevű, megbízható gyártó antennáját akarod megvenni rá, akkor kifizeted a 3 antennára a router árának a felét, és ott vagy, mint ha első körben vettél volna egy komolyabb routert.

(#56895) woodworm válasza MaCS_70 (#56893) üzenetére


woodworm
veterán

Az még az a1-es verzió, azóta chipset váltás volt.
Viszonyításképpen, két fal mögött (60cm vályog+egy b30), erősebb jele van, mint a 1043v1-esnek és a wdr 3600-asnak. Igaz, én padavant használok rajta.

(#56896) szoszo1973 válasza Intruder2k5 (#56891) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Köszönöm a segítséget!

Úgy látom át kell gondolnom a dolgokat.

A D-LINK DIR-860L rev. B1 típust több helyen nagyon szidják.

Köszönöm még egyszer! :R

Az a fázis amelyik ráz is!

(#56897) HUNNIA1920 válasza Gubek-Einste (#56878) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Inkább máshogy kérdezem, nem konkrét típusra.

Társasház, 2 emelet, összesen 10 lakás. 2 szoba és egy közös étkező-nappali. A router az egyik szobában lenne, ami nem középen van.
Amihez lenne, az egyelőre egy telefon, tablet és egy média lejátszó, de nem egyszerre használva.

Ha esetleg elmennék 20 ezerig és használt is szóba jöhet?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#56898) Intruder2k5 válasza szoszo1973 (#56896) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT is van topikja, ha gondolod nézz be, és kérdezz rá azokra a dolgokra, amiket olvastál valahol.

(#56899) Egon válasza HUNNIA1920 (#56897) üzenetére


Egon
nagyúr

Mennyi konkurens wi-fi hálózat van a környéken? Milyen sebességbeli elvárások vannak? A kliensek ac-képesek?
20K-ért én Asus N18U-t vennék, esetleg valami dual-band TP-Link-et, ha kijön a keretből.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#56900) Multibit válasza HUNNIA1920 (#56897) üzenetére


Multibit
veterán

EZ jó lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.