Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56601) Killerlaca válasza Gubek-Einste (#56599) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Jogos. :-)

Akkor ez viszont jó nem?

TP-Link Archer C2 AC750

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#56602) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Alsó szinten van egy TP-link 1043ND V3 router. Felső szinten van egy D-link dgs 1008d, ami kábellel csatlakozik a 1043 ND-hez. A D-link-re rá van dugva egy TP-link TL-WA701ND Access point.
Viszont a problémám, hogy fent nem a legstabilabb a wifi. Sokat "telefonálok" viberen keresztül, ami gyakran megszakad, vagy újracsatlakozik. Az AP egy szobával arrébb van, de úgy is kipróbáltam, hogy itt volt a fejem mellett. Arra gondoltam, hogy veszek az Access point helyett egy Asus RT-N12 D1-t, hátha megoldja a gondomat.

Szerintetek?

.

(#56603) Gubek-Einste válasza JonDen (#56600) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 1043NDv2/v3/v4 de nem sokkal olcsóbb mint az Asus N18U, esetleg egy használt eszköz, szinte bármilyen jó lesz mivel úgy is AP módban fog futni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56604) Gubek-Einste válasza Killerlaca (#56601) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az sem, AC450/600/750/900-es eszközök nem ajánlottak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56605) Gubek-Einste válasza Troy. (#56602) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előbb inkább azt kellene megtudni, hogy mi a baj forrása mert lehet, hogy az új eszköz sem javítana a helyzeten.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56606) JonDen válasza Gubek-Einste (#56603) üzenetére


JonDen
csendes tag

Ok, köszönöm a gyors választ, az Asus lesz akkor szerintem.

(#56607) five90


five90
csendes tag

Sziasztok!
UPC Fiber Power 500 netem van. Négy emeletes lakásban lakom, a földszinten van a connect box, a 3. szinten pedig van egy router, ami elosztja a vezetékes hálózatot, illetve a tetőtérbe ad wifi jelet, mivel a connect box jele oda már nem ér fel. A 3. szinten lévő router linksys wrt120n, ami ehhez a nethez kevés, ezt szeretném lecserélni.
Tud vki ajánlani egy routert, ami megfelelő lenne ehhez a nethez? (gigabites, illetve dualbandas kellene szerintem)

(#56608) Gubek-Einste válasza five90 (#56607) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56609) Troy. válasza Gubek-Einste (#56605) üzenetére


Troy.
addikt

És ezt hogy deríthetném ki?

.

(#56610) szegto válasza Gubek-Einste (#56589) üzenetére


szegto
senior tag

Köszi a választ.
És melyik Asus router az amelyikben van gyárilag torrent kliens és AC-s?
Melyik abbol a "legolcsobb"?
Köszi

(#56611) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#56605) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez a wifikártyákra is igaz, vagy csak a routerekre?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56612) Gubek-Einste válasza Troy. (#56609) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be ide ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56613) Gubek-Einste válasza szegto (#56610) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelenleg kaphatóak közül sajnos csak az AC68U/AC87U ilyen.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56614) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#56611) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gondolom a #56604 hozzászólásban írtakra kérdezel rá.
Igen, mind router és minden adapter szinte nem ajánlottak az AC450/600/750/900-es eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56615) Cicero válasza Gubek-Einste (#56591) üzenetére


Cicero
őstag

Köszönöm a választ!
Panelben lenne használva, igazából csak az lenne a cél, hogy jobb legyen, mint az előző, ami g-s volt és a másik szobában már alacsony jelerősséggel volt fogható.
Most netváltás van, 30-asról 200-asra, ezért lenne jó, ha olyan eszköz lenne, amivel a teljes sávszél használható.
10-15 ezer forint lenne rá...

A TP-LINK Archer C20 AC750 leírásában 10/100 Mbits-es a LAN sebessége, de a WiFi-re n, meg ac-s szabványt ír. Ezt most nem értem, a kettő nem külön megy? Belemegy a modemből az UTP és azt megosztja a LAN és WiFi között?... Az eszközök csak WiFin lennének használva, szóval a LAN sebessége nem érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#56616) Multibit válasza Cicero (#56615) üzenetére


Multibit
veterán

Az 100 Mbps WAN-nal rendelkező router internetről/internetre max 100 Mbps sebességgel fog le/feltölteni, akármilyen AC wifiről is legyen szó! Az esetleg lehetséges, hogy két AC wifi kliens LAN-on belül tud 100 Mbps-nél nagyobb sebességgel forgalmazni egymás között, amennyiben a kliensek és a környezet erre lehetőséget biztosítanak.

[ Szerkesztve ]

(#56617) ace05


ace05
senior tag

Van egy bazi nagy terület, ahol van egy gép, aminek adatokat kellene küldenie fél óránként egy szerverre. Csak az a gond, hogy ott vagy nincs, vagy nagyon rossz a vezeték nélküli internet lefedettség, kábel kihúzása nem opció. Egy ap kellene, de a legolcsóbb, csak pár ezer forint van rá (5-7 k). Mit ajánlanátok ? Benne vagyok abba is, hogy egy routerre mókolt firmware-t tegyek, mert a tp linkek egész olcsóak (WR841N)

(#56618) bluemirage válasza Cicero (#56615) üzenetére


bluemirage
őstag

Mindenképpen a topikgazda által korábban írt AC-oskban gondolkodj (200 Mbit és Panel miatt).
Az 1043 és N18-as eszközök neked nem ajánlottak.... inkább spórolj még rá, de ne ruházz be ezekre.

Ha nagyon szorít a keret, akkor esetleg még egy N56U szóba jöhet... Ez N-es, de azon tudja az 5Ghz-et is.

Meliora sunt bono inimica

(#56619) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! Olvasgattam az összefoglalót, de nem találtam pontos választ a kérdésemre.

Adott egy Acer E5-373g-36PD laptop, ami csak AC wifit tud. Valamint 2-3 okostelefon (samsung a3 2016, galaxy ace 4, huawei p8 lite) ami pedig csak N-est. Jelenleg n-es tp-link (pontos típust nem tudom) routerünk van, így sajnos a laptop nem látja a netet, csak madzagon.

Olyan routert keresünk, ami tud ac és n-es wifit is. 50 nm-es 2 szobás bérházi lakás, az eddigi router is lefedi. 10-15 ezer forint körül nézelődnénk. Ha ilyen áron nem érdemes nézelődni, akkor inkább veszek egy n-es usb-s vevőt a laptopba... Jelenleg 100/50 Mbites digi internet van, elképzelhető a későbbi nagyobb net, így jó lenne a gigabites WAN port.

Előre is köszi a segítséget.

(#56620) Multibit válasza Mikeee89 (#56619) üzenetére


Multibit
veterán

Szia!

... laptop, ami csak AC wifit tud.
Mi ez? Valami járvány? Honnan jönnek ezek a hülyeségek? Ilyen nem létezik! Akárki, akármelyik honlap, fórum, stb. adagolja.

10-15 ezer forint körül nézelődnénk
Ennyiért csak egy ajánlott, gigabites modell létezik: TP-Link TL-WR1043ND.

(#56621) Mikeee89 válasza Multibit (#56620) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Nem tudom akkor mi lehet, az istennek sem jelenik meg a router wifije a laptopon. A környéken megjelenik pár, de a sajátunk nem. Próbáltam, win 8.1-el, win 10-el, az acer weblapjáról sorozatszám alapján azonosítottam a laptopot és a hozzá való drivert töltöttem le. Képek alapján keresve talán ilyen router van tesómnak. Rákérdezek egy másik topikban akkor.

ui: hétvégén hazahozzák, nekem asus rt-n18u van, azzal meglátom mit kezd... :W

[ Szerkesztve ]

(#56622) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#56614) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen, arra kérdeztem rá :)
A 867 Mbps az ac900-nak számít? Mi az oka, hogy ezek nem ajánlottak? Itt még kiforratlan volt a technológia?
Most gondolkozom milyen wlan kártya van laptopba, ami tudja az ac1200-at legalább.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56623) Gubek-Einste válasza ace05 (#56617) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit szeretnél?
Egy olyan eszköz kellene amivel veszed a netet? Ha igen akkor kliens módú eszköz kell, kevés ilyen van így a CFW lesz a megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56624) Gubek-Einste válasza Mikeee89 (#56621) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg beállítási gond lesz és azért nem látja a laptop a saját wifi-det.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56625) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#56622) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 867 Mbps az ac900-nak számít?
Nem, az már AC1200.

Mi az oka, hogy ezek nem ajánlottak?
Az összes AC450/600/750/900-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.

Itt még kiforratlan volt a technológia?
Nem, újonnan is jelennek meg ilyen típusú eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56626) Gubek-Einste válasza Multibit (#56620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van egy eshetőség erre, az AC450-es adapter ami csak 5 GHz-n tud müködni, természetesen az A és N kompatibilitás biztosított.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56627) Multibit válasza Gubek-Einste (#56626) üzenetére


Multibit
veterán

De hát eddig nem "5 GHz only" eszközökről volt szó! Azaz, nincs "AC only" eszköz.

(#56628) Gubek-Einste válasza Multibit (#56627) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a router only 2,4 GHz így egy only 5 GHz-s adapterrel nem tud együtt működni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56629) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Sziasztok!

Bedöglött a TP Link (842ND V1) routerem ezért most keresem az utódját.

2db PC + 1db NAS - Lan-on
2-3db telelefon + 2-3db tablet + 1 laptop - Wifin (persze nem egyszere)
Panel lakásban a Router kb középen helyezkedik el.
Digi: 50 / 25 Mbit/s (egyenlőre, majd később nagyobbra váltás)
10e.-20e.Ft-os kategória

Az 1043ND-n gondolkodom, mert az ára számomra baráti (13e.Ft-tól kapható). Bár a 842ND egy kicsit csalódás volt, mert már korábban is voltak vele gondok, de ezt a gyári fw. csere megoldotta (Gargoyle-ra).

Mit ajánlanátok, ami stabilan működik gyári fw-el is?

(#56630) Multibit válasza Gubek-Einste (#56628) üzenetére


Multibit
veterán

Feltételezed, hogy a laptopban kizárólag 5 GHz-es wlan kártya van. Mi alapján? Nem találkoztam még olyan laptoppal, amibe ilyet rakott volna a gyártó. Az általad említett 5 GHz only adapterek rendszerint külső (pl. USB-s) vackok.

(#56631) Gubek-Einste válasza Multibit (#56630) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak az AC only adapteren agyaltam és így jött ez a lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56632) Gubek-Einste válasza KRISSTUS (#56629) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56633) enterlaci


enterlaci
senior tag

Üdv!

mi lenne a javaslat
- T-com internethez (dög lassú 8-10Mbit és nem képesek javítani)
- kis irodába, 6 pc, 1 nyomtató, wifin 2 pc és 6 telefon felhasználókkal
- 15 méteres sugarú körben
- legmesszebb lévő pont 5 betonfalon túl
- stabil, gyári fw-vel, n-es wifi elég, 15ezerig milyen routert lenne érdemes megvenni?

Érdekelne 1 alternatíva is dual band-el, mondjuk 20-25ezer környékén.

Hálás köszönet előre is!

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#56634) Alex91 válasza enterlaci (#56633) üzenetére


Alex91
félisten

Ennyiert valoszinuleg semmi... Most van valami?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56635) enterlaci válasza Alex91 (#56634) üzenetére


enterlaci
senior tag

Semmi? Hogyhogy?

TpLink WR740N

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#56636) Alex91 válasza enterlaci (#56635) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt latjak mindenhol? Akkor van :).

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56637) enterlaci válasza Alex91 (#56636) üzenetére


enterlaci
senior tag

Igen, ezt látni a leírt legmesszebb lévő ponton is.
A baj csak az, hogy mostanában valószínűleg eldobálja magát. A net elmegy és a router sem elérhető.

A szolgáltatóval is vannak problémáink, de 100x bejelentettük már és az a válasz, hogy aszinkron jel meg messze van a legközelebbi elosztójuk meg öreg a kábelhálózat satöbbi... Az utca páratlan oldalán lakótelep, 100Mbites nettel simán.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#56638) bluemirage válasza enterlaci (#56633) üzenetére


bluemirage
őstag

Az 5 betonfal eléggé killer kritérium, hogy ezt egy eszköz rendesen átvinni.
A dualband-et, azaz az 5Ghz-et az ilyen építészeti körülmények legyilkolják... és a NET-ed is lassú hozzá.... feleslegesnek tartom. Szervert meg nem írtál ami miatt gyors belső WIFI-s kapcsolat kellene.

Tehát TP-Link 1043nd (v2,v3,v4) fér bele a keretbe, de ez egyébként jó is lenne neked...
Egy kicsit erősebb hardverrel és jobb kezelői felülettel és szolgáltatással: Asus N18U

A legolcsóbb ajánlható dualband: Asus N56U... de ez még csak N-es 5Ghz... tehát nem AC-s.
AC-s hasonló áron TP-Link Archer C5 (nem C50 és más kétszámjegyű kacat!)

Meliora sunt bono inimica

(#56639) enterlaci válasza bluemirage (#56638) üzenetére


enterlaci
senior tag

Köszi. AC-s szerintem is felesleges, wifis felhasználók csak internetet és nyomtatást használnak. Ezért is írtam az n-est.
A TP 1043 és az Asus N18U árban beleférne, többet szerintem nem is érdemes itt erre költeni.

Amit írtál, már nem hagyott nyugodni, körbekopogtattam a falakat. Módosítok: 2 betonfal és 1 gipszfal mögött 10 méterre ül az egyik felhasználó, a legtávolabbi pedig inkább csak 3 betonfal 2 gipszfal. Szóval bocsánat, úgy emlékeztem mind betonból van.

Más:
otthon, upc-s net, 2,4ghz és egy Asus N12 D1 van repeater üzemmódban a lakás egy pontján. Az asus-t pár naponta újra kell indítani, mert nem tudnak csatlakozni hozzá a telefonok és egy laptop. Vajon miért? A fw gyári és legfrissebb. ..ha ez másik topik, nyugodtan irányíts át! :R

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#56640) BIZ0906 válasza enterlaci (#56639) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Nálam is kezdenek gondok lenni ráadásul a PC-t is dobálja :( (Asus N12 D1)

(#56641) enterlaci válasza BIZ0906 (#56640) üzenetére


enterlaci
senior tag

Az a bajom, hogy az enyém alig két hónapos, de kábé a kezdetektől ezt csinálja. :(

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#56642) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

újratervezés van :(
Kiderült, csak a Közbeszerzési portálról rendelhetek routert vagy AP-t.
Lehetőség szerint 2 eszköz kell és 100e huf alatt maradni. Még poe switchet is találtam dlink des-1008pa 13ezres áron, de az ap-k drágák.
a Kefen nem kapható a kinézett Unifi UAC-LR, valami mást kell keresni, D-link vagy Tp-link lesz úgy nézem, abból van elég sok féle. Mikrotik is van, de azt a termékcsaládot viszont én nem ismerem még.
Tudna vki segíteni innen mit lehet normális áron beszerezni? Sajnos a közbeszerzéses árak jócskán magasabbak a boltinál. Csak egy példa: a D-link dir-860L itt nettó 24ezer, a boltba bruttó 17ezer.
köszönöm.

(#56643) tpeter77 válasza tpeter77 (#56642) üzenetére


tpeter77
addikt

Mindenképpen duál bandes eszközre lenne szükségem, vasbeton épületben. 12cm a fal vastagsága, a válaszfalak 6-12 centi vastag tégla falak, csak egy vastagabb vasbeton fal van félúton válaszfalnak.
Úgy tűnik ár alapján, hogy az AP igen drága, és lehet routerre kell váltani, viszont nagy jelszintre van szükségem minimális áron.

(#56644) kzoli89


kzoli89
tag

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalat a Digi 100 Pro net és ASUS RT-AC55U routerrel kapcsolatban?
Ha a kábelt közvetlen laptopba dugom, akkor 90/90 Mbps, viszont a router sem kábelen, sem wifin nem megy nagyon 20-30 Mbps felé. Kell még valami speciális beállítás a felhasználói adatokon kívül, vagy ennyi?

Köszi,
Zoli

(#56645) Gubek-Einste válasza enterlaci (#56639) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebbe a környezetbe inkább két eszköz kellene, elsődlegesnek egy gigabites portokkal rendelkező, a korábban említett Asus N18U vagy TP-Link 1043ND, és egy másodlagos, lehetőség szerint kábeles kapcsolattal az elsőhöz, pl Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND.

Más:
otthon, upc-s net, 2,4ghz és egy Asus N12 D1 van repeater üzemmódban a lakás egy pontján. Az asus-t pár naponta újra kell indítani, mert nem tudnak csatlakozni hozzá a telefonok és egy laptop. Vajon miért? A fw gyári és legfrissebb. ..ha ez másik topik, nyugodtan irányíts át!

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56646) Gubek-Einste válasza tpeter77 (#56642) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem jelenik meg semmi sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56647) Gubek-Einste válasza tpeter77 (#56643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56648) Locutus válasza Locutus (#56567) üzenetére


Locutus
veterán

Na, belőttem az AC68U_WHITE-ot.
A kezelőfelülete kicsit puritánabb, régiesebb mint az EA7500-nak, és igazából nem is annyira egyértelmű. Pl az istennek nem akarta megmondani, hogy a pppoe-hoz a jelszót irtam be rosszul, csak nincs kapcsolat és kész... A Linksys viszont tudja, és szépen visszajelez mivel van a gond. Szal a Linksys kezelése barátságosabb.
Ugyanakkor minden beállítást megtaláltam, és működik is a dolog szépen. Egyet kivéve: azt ennek a QoS-e nem tudja, hogy csak vezetékes/wifi klienseket tesz sorrendbe? Hogy melyiknek legyen prioritása. Muszáj app típusok alapján priorizálni?
A wifi sebesség és a hatótáv amúgy kb ugyanannyi, a stabilitás meg majd kiderül. A minőség meg a dizájn azért ASUS-éknál jobban átgondolt, ami az eszközt illeti. Még az adapter meg a kábel amit adnak hozzá, az is jobb minőségű mint a Linksysnél, hát még a router, ami szebb is, és jobban át is gondolt. Szoftveren viszont ASUS-éknál lehetne csiszolni inkább. Persze ha ez cserébe stabil lesz, akkor a szoftver dizájn könnyen megbocsátható :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#56649) KRISSTUS válasza Gubek-Einste (#56632) üzenetére


KRISSTUS
tag

Az N56U-nak nem gyenge a belsõ antennája?
Csak 1-2 készülékem tudja az 5Ghz-et (b,g,n,ac), így a többi maradna 2,4Ghz-en. Ebben az esetben nem volna jobb nekem az 1043ND vagy N18U (külsõ antenna)?

(#56650) Gubek-Einste válasza KRISSTUS (#56649) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalatok szerint a belső antennák ellenére nem olyan rossz a lefedettsége.
A csak 2,4 GHz-s router-ek mindig ideálisabbak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.