Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56451) gemini válasza Lasersailing (#56429) üzenetére


gemini
aktív tag

Mobilról való internetmegosztás nem jöhet szóba?

[ Szerkesztve ]

(#56452) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok.

Családi házban lévő TP-Link TL-WR740N routert szeretném cserélni. Jelenleg 20/2-es internet van, a kliensek egymás között nagyon ritkán másolnak. 1 eszköz lenne vezetékkel, többi mind wifin. Sajnos a ház központi helyén való elhelyezés nem megoldható, valami jó hatótávolságú darabot keresnék. Ajánlatok? Jelenlegivel 3 falon keresztül néha - néha megszakad a kapcsolat, de szörnyen rossz helyen is van: asztal alatt, számítógépház tetején.

Köszönöm.

(#56453) Lasersailing válasza gemini (#56451) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Tulajdonképpen az is megoldás lehet, bár egy kicsit kevésbé jó, de még ok lehet...

Épp most veszek mobilt, Huawei P9 lite (nem 2017-es), de szerintem ez nem tudja. 70k-ig van olyan ami tudja?
vagy ez is tudja usb-n keresztül esetleg???

(#56454) gemini válasza Lasersailing (#56453) üzenetére


gemini
aktív tag

Már az olcsó mobilok is tudnak vezeték nélkül netet megosztani. USB-n keresztül nem tudom, ennyire nem néztem utána. Én nyaralásnál a telefonról egy tabletet és egy laptopot szoktam ellátni internettel.

(#56455) Gubek-Einste válasza n1nja (#56452) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a jelenlegi tudása megfelelt akkor egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne az ajánlott.
Mindenképpen érdemes lenne a router-t a jelenlegi helyéről máshova rakni, legalább az asztalra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56456) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Tökéletes az asus n12 d1-es routerem. Cliens módban használom. Viszont kéne egy másik ugyanilyen router, ami 5GHz-n is ismeri a kliens módot (nem kell szimultán dualband, elég csak az 5GHz).
És szívesen lennék márka hű (asus) (mondjuk arra gondolom több a CFW is).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56457) n1nja válasza Gubek-Einste (#56455) üzenetére


n1nja
tag

Vagy a szekrény tetejére vagy a még készülő polcra fog felkerülni. Legideálisabb helyen másik helyiségben lenne, de ez van. :) Köszi a tippeket, megnézem őket.

(#56458) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!

Új router szeretnék vásárolni,mivel a jelenlegi WDR3600-as a ház felső emeletét nem képes úgy lefedni,hogy az adnroidos TV box normálisan tudjon streamelni wifin.

(Tudom hogy wifin nem ajánlott a stream,de nem tudok odakábelezni)

Tehát az új router felé a követelmények a köv lennének:

Gigabit portok,AC,erős jel.

Elsőre ezeket néztem:

D-link Dir-842
TP-LINK Archer C1200

A két rossz közül melyik a kevésbé rossz,illetve személyes tapasztalat alapján melyiknek lehet jobb a hatótávja és a managementje?

Esetleg valami jobb alternatíva?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#56459) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#56456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

N56U jó lesz erre a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56460) Gubek-Einste válasza Stukker1987 (#56458) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a D-Link legyen, azzal több a tapasztalat.
Hatótávra nem lehet semmi biztosat mondani, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy milyen lesz az elért eredmény.
Ha megoldható akkor inkább kábelen lenne érdemes elvezetni egy másodlagos eszközt, közelebb a próblémás területhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56461) Flashget válasza Gubek-Einste (#56444) üzenetére


Flashget
félisten

És az ára sem. [link]
Viszont a leírásban van ami zavar.
Lan port: 2 (10/100 Auto MDI/MDIX)
WAN port: 1 (10/100 Auto MDI/MDIX)
ha ez csak lan oldalon 100-as akkor nem jó.

Realme GT Master Edition

(#56462) Gubek-Einste válasza Flashget (#56461) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valóban csak 100-as portokkal rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56463) Flashget válasza Gubek-Einste (#56462) üzenetére


Flashget
félisten

:O

Realme GT Master Edition

(#56464) woodworm válasza Flashget (#56461) üzenetére


woodworm
veterán

Jellemző a xiaomi routerekre az 1+2 portkiosztás. Árban nem az olcsók közzé tartozik, bár sokszor lehet akciós áron hozzájutni, kb. az asusokhoz tudnám hasonlítani. Tehát ez nem egy olcsó gigabites, hanem egy drága 100-as router. Jó hardveres alap, design, ergonomikus kezelőfelület egyszerű usereknek. Utóbbi túlzásba is viszik, néha csatornát sem tudsz állítani.
Ha gigabites routert akarsz tőlük, akkor az r1d szokott lenni jó árban. Mondjuk ez viszonylagos, mert 30k körüli árakon lehet hozzájutni, viszont ebben benne van egy 1TB-os hdd is.

[ Szerkesztve ]

(#56465) Flashget válasza woodworm (#56464) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#56466) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#56459) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A vicc, hogy volt már ilyen routerem, csak már eladtam (első router, amit vettem). :DD

Van esetleg külső antennás is?
A B1 miben különbözik a másiktól (nem tudom melyik a másik)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56467) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#56466) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Újonnan nincsen olyan mire CFW tehet és hasonló árban van, drágábban van a TP-Link Archer C7.
Újabb/más SoC-re épül a v2/B1 mint a v1/A1, gyári firmware-rel a B1 csak router és AP módot tud, az A1 viszont tud repeater/media bridge-et is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56468) Stukker1987 válasza Gubek-Einste (#56460) üzenetére


Stukker1987
senior tag

A hsz-ek alapján a D-linknek lehet gyengébb a jelerőssége a kritikus helyeken...

3. alternatíva van esetleg?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#56469) enemi válasza Stukker1987 (#56468) üzenetére


enemi
senior tag

Ha már adott a 14 napos elállási jog miért nem éltek vele? Inkább próbálja ki az ember,mint hogy azután szentségeljen.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#56470) Stukker1987 válasza enemi (#56469) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Mert macera(telefon,futár stb...aztán újra),inkább vennék elsőre jót....

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#56471) jolti05 válasza Gubek-Einste (#56445) üzenetére


jolti05
őstag

Először is, köszönöm a választ.

Még egy teljes értékű routert nem szívesen vennék, valamint a vezetéket sem tervezem elvinni a lakás másik végébe, azt hiszem ez most nem férne bele az időmbe, ezért néztem konnektorba való repeatereket, és ha jól értem, mindenképp külső antennás eszközben gondolkodjak.

A konnektor szerencsére majdnem fejmagasságban helyezkedik el ott, ahol elhelyezném, így talán ez első körben nem probléma.

8e forint körül néztem TP-link/Asus jelerősítőket, sajnos ezek még mind N-esek, bár a routerem sem tudja az AC-t, csak hát a kor előrehaladtával alap lesz :)

Eddig részben az általad említett okok miatt késlekedtem a vásárlással, és lehet ezután sem teszek másképpen.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#56472) Gubek-Einste válasza Stukker1987 (#56468) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7, esetleg D-Link DIR-860L B1 CFW-vel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56473) Gubek-Einste válasza jolti05 (#56471) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 gyári firmware-rel reparer képes eszköz így most és a jövőben is jó szolgálatot tud tenni többféle használat során is.
Ha mindenképpen ragaszkodsz a konnektoros típusokhoz akkor ajánlhatóak a következőek lennének: Asus RP-N12/AC53/AC56, TP-Link WA855RE/860RE/RE305/RE350/RE355/RE450.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56474) jolti05 válasza Gubek-Einste (#56473) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a tippeket! :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#56475) andro93


andro93
aktív tag

Sziasztok, tudnátok ajánlani 100/100-as nethez egy Routert? Néztem az összefoglalót, de amik 500 Mbitig voltak ajánlottak, már kifutott termékek, sehol nem látom raktáron őket. Kb 10-12k, amit rá tudok szánni. Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#56476) taki01 válasza andro93 (#56475) üzenetére


taki01
őstag

Most akciós az extrem digitalba a dlink dir 860l. Az ára 14450 forint. Ma vettem én is. Egy LEDE-s firmwarerel teljesen jó ahogy a topikjában olvasom.

(#56477) bluemirage válasza andro93 (#56475) üzenetére


bluemirage
őstag

Nagyon alacsony a keret amit megadtál. Újonnan vásárolt (tehát nem v1-es használt) TL-1043ND lenne jó, de az is már inkább 13-14 eFt....
... és még ez a router sem alkalmas társasházi vagy panelos környezetbe a 2,4 Ghz miatt...

Meliora sunt bono inimica

(#56478) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv! Lecserélném ezeréves TP Link routerem. Ami fontos: gigabites vezetékes, támogassa a kétcsatornás szabványt és ki tudjam rajta kapcsolni a WIFI-t. Vagy ne okozzon neki gondot, hogy lekapcsolom az áramot róla és nem kikapcsoló gombbal áramtalanítom. Nem ismerem az új típusokat, de jelenlegi évek óta így üzemel. Mikor nem kell áramtalanítom.

[link] Ezt néztem ki. Nem tudom mannyire bírja, ha mindig áramtalanítással van kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#56479) five90


five90
csendes tag

Sziasztok. Van valakinek tapasztalata TP-Link Archer C60, illetve TP-LINK Archer C59-es routerről? Melyik jobb szerintetek? (nem kell nekem usb port)

[ Szerkesztve ]

(#56480) Multibit válasza five90 (#56479) üzenetére


Multibit
veterán

Szia!
Egyik jobb, mint a másik ;]
Mekkora a netelőfizetésed sebessége? Sok a zavaró wifi AP a környékeden?

(#56481) bluemirage válasza hibavissza (#56478) üzenetére


bluemirage
őstag

Mindegyik router bírja a ki/be kapcsolást naponta... én is mindig így használom őket... rádiós konekktorban.

Itt nem ajánlottak a 750-es besorolású AC-s routerek. Túl gyenge a WIFI-je és hardvere miatt. Szerintem is felesleges rá kiadni pénzt... volt aki meg is járta vele... és cserélte min. 1200-es besorolásúra. A rendes AC-ért zsebbe kell nyúlni... Pl. egy C5-re.

De ha csak az 5Ghz kell, akkor elvileg alternatíva lehet még az Asus N56U... ez csak N-es, de az N-en tudja az 5Ghz-et is.

Meliora sunt bono inimica

(#56482) five90


five90
csendes tag

500 magabites upc előfizetésem van. Kertvárosias környék, de kb 8 wifit látok. Most linksys wrt120n routerem van, de ezen csak 20-40 megabites a wifi.

A gépem a tetőtérben va, alatta egy szinttel van a wifi (amit ki szeretnék cserélni), vagyis egy nagyobb hatótávú wifi kellene.

[ Szerkesztve ]

(#56483) Multibit válasza five90 (#56482) üzenetére


Multibit
veterán

500 Mbps nethez néztél ki 100 Mbps routereket??? Ezt hogy gondoltad?
TP-Link TL-WR1043ND - ez a legolcsóbb, ami jó neked.

Szerk:
Abban ne reménykedj, hogy 500 Mbps sebességgel fogsz wifi-zni! Ehhez a sebességhez kábel kell.

[ Szerkesztve ]

(#56484) five90


five90
csendes tag

Én ezekről a routerekről beszélek:

http://www.tp-link.com/hu/products/details/cat-9_Archer-C59.html

http://www.tp-link.com/hu/products/details/cat-9_Archer-C60.html

Ezek 100 Mbps-esek?

[ Szerkesztve ]

(#56485) Multibit válasza five90 (#56484) üzenetére


Multibit
veterán

Tudom. Ezek 100-asok. Téged pecsap az összegzett wifi linksebesség marketingszövege.

(#56487) five90


five90
csendes tag

500 megabites internethez tudsz nekem még más routereket is ajánlani, amik működnek 2.4 és 5 GHz-en is, 20 eFt körül?

[ Szerkesztve ]

(#56488) hibavissza válasza bluemirage (#56481) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi, elég láma vagyok a routerekhez (is). [link] Ez pl. miért nem jó? Specifikációban sokkal jobb. Vagy az AC-s WIFI is ilyen marketing hívószó és nem ér semmit, mert gagyi a megvalósítás és instabil?

(#56489) Gubek-Einste válasza five90 (#56487) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k alatt csak az Asus N56U van mint ajánlott eszköz.
Lehetőségnek még ott van a D-Link DIR-842 de elég vegyes a megítélése, valamint a DIR-860L B1 de csak CFW-vel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56490) Gubek-Einste válasza hibavissza (#56488) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A C1200-ra többen is panaszkodtak, a C5 viszont megfelelő.

Vagy az AC-s WIFI is ilyen marketing hívószó és nem ér semmit, mert gagyi a megvalósítás és instabil?
Vannak jobb és rosszabb eszközök is az AC-sok között, ugyan úgy mint máshol is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56491) hibavissza válasza Gubek-Einste (#56490) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi!

(#56492) andro93 válasza bluemirage (#56477) üzenetére


andro93
aktív tag

Lehet valamivel drágább, nagyon nem vagyok tájékozott router téren, az összefoglalót átnéztem, de nem sikerült megtalálnom a nagy Ő-t. Ez akkor egy ajánlott router 15k-ig?
Falunk lakom, nincs wifi a környéken. A net 100/100-as (ezt írja a gépen az infók közt).

Ennek kb mennyi a hatótávolsága? Házon kívül is lehet még használni, mik a tapasztalatok?

Köszönöm. :R

(#56493) Gubek-Einste válasza andro93 (#56492) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, ez az típus ajánlott.mint belépő szintű gigabites portokkal rendelkező típus.

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56494) rene85


rene85
aktív tag

Hello,
20k-ig keresek routert. A keco amibe kellene nem egy hodaly, 70nm, tegla falakkal. A jelenlegi felallasban elhasalt mar egy ezer eves tp-link router (kb 2006-os) es egy lynksys router, 2008-as, nem tudjak a megfelelo jelszintet hozni egy 3m-es folyoso vegen levo szobaban ugy, hogy a folyoso masik vegen van a router kozvetlen az ajto mellett, szabadon all kb masfel meter magasan. Tehat nem athudalhatatlan a tavolsag, egy smc router amivel kezdtem, stabil jelszintet hozott hasonlo kornyezetben. Mindketto dobalja is el a netet rendesen (t-s netre voltak kotve). Viszont sebessegben azota jelentos elteres van es emiatt szeretnem lecserelni a ket ezer evest.
A routernek 4 portja legyen, wifin keresztul ipaden netflix es othonrol dolgozas van viszonylag sok skype-pal. Netes jatek csak kabelen menne. Usb port torrentezes nyomtatomegosztas tok lenyegtelen. Szoval a lerdes adott, van ilyen 20kig manapsag? A netkapcsolat 30mbit asszem, szinten nem egy nasa sebesseg...
Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#56495) Gubek-Einste válasza rene85 (#56494) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56496) Alex91 válasza andro93 (#56492) üzenetére


Alex91
félisten

A net 100/100-as (ezt írja a gépen az infók közt).

Vagy a halokartyad... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56497) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!

Nekem 80/8 mbit/s (docsis3) modemes netem van amit a digi üzemeltet.
A kérdésemet inkább offba rakom de érdekelne a válasz.
A pinggel vagyis a válaszidővel kacsolatban érdekelne a véleményetek. Játékon belüli válaszidő mitől függ? Én úgy gondolom talán a modemen kívül minden.
A távolságról csak annyit tudok hogy eu szerveren játszok. Hogy lehet javítani rajta? Eszközök cseréje?
Wr1043nd V1.8 as routerem van. Cat5e meg cat6 os kábeleket használok. Integrált hálókártyám van. Intel gigabites.
Használok egy csomagoptimalizálót cfoss speed.

Köszönöm előre is
Üdv Józsi

(#56498) #214


#214
tag

Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem. Adott 11 emeletes panel, egy öreg TP-Link TL-WR1043ND routerrel nagyjából a lakás közepén. A probléma az, hogy nagyon rapszódikus a működése Apple eszközökkel, amik állítólag kifejezetten nem szeretik az Atheros chipes routereket: gyakorlatilag napi szinten szakadozik a net, ez főleg "csúcsidőben" (délután, este) figyelhető meg, de akár egy bluetooth bekapcsolás is le tudja halasztani az adatforgalmat (mert ilyenkor az eszközök szerint wifi jel van, csatlakozik, de adatforgalom semmi).
Szóval egy Broadcom alapú Asus routeren gondolkodom, kérdés, hogy lenne-e érezhető változás, ha lecserném erre az öreg routert, vagy felesleges próbálkozás? Illetve a TP-Linkből ethernet kábel van vezetve a szobámba, ha erre kötném az új routert, és ezt konfigurálnám magamnak az hozna-e bármi javulást (lévén albérlet, nekem ez utóbbi jobb megoldás lenne)?
Előre is köszönöm a segítséget :)

(#56499) bluemirage válasza #214 (#56498) üzenetére


bluemirage
őstag

A leírtak alapján (albérlet, továbbá a kábelezés lehetősége és a hited, hogy egy másik chipsetes eszközzel megszűnne a gondod) egy Asus-t vennék. Azok dedikáltan tudnak AP-ként is dolgozni és akkor a TP-link egyik portjára azt kötném rá. Asus N56U (dualband)... vagy Asus N18U (csak 2,4 Ghz).
Ha mégsem válna be, mert pl. a az öreg 1043-as a LAN-t sem tudja már rendesen kiszolgálni... akkor kiszednéd az 1043-at és a helyére beraknád az Asus-t.

Meliora sunt bono inimica

(#56500) #214 válasza bluemirage (#56499) üzenetére


#214
tag

Köszönöm. Meg fogom próbálni az ajánlott Asus routert először kábelen a régiből, aztán remélem javulni fog a helyzet. A LAN-t szerintem tudja rendesen, mert kábelen próbálva sebességben, és stabilitásban is kifogástalanul működött.
Az Apple chipset allergiáját pedig már több helyen is olvastam. Mivel ők maguk is Broadcom chipet használnak a saját eszközeikben, ezért elképzelhetőnek tartom, hogy ez is segítene.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.