Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) Gubek-Einste válasza gothic20 (#57699) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7 lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57702) gothic20 válasza Gubek-Einste (#57701) üzenetére


gothic20
aktív tag

köszi

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#57703) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok azért írok ebbe a fórumba mert van egy TP link 1043 v2 routerem és azt veszem észre,hogy ebben az ár szegmensbe pl az Asus drágább de csak 10/100-as porttal (Asus RT-AC51U ) míg az én Tp-linkem gigabites porttal rendelkezik.

(leírás)
A másik amit észrevettem, hogy fent nevezett Router 10/100 porttal Wi-Fi max. sebesség: 733 Mbps (tudom elméleti :) )
(leírás)
Míg a Tplink 1043ND(v2) gigabites porttal csak 300Mbps

Tudom nagyon jól,hogy akár egy okostelefon akár egy laptop jó ha 70Mbps sebességet elér de azért mégis a kérdésem mögött ott szerepel a kíváncsiság :)

[ Szerkesztve ]

(#57704) gbaor válasza Gubek-Einste (#57700) üzenetére


gbaor
csendes tag

Köszi!
Jól gondolom, hogy ezek után két WLAN hálózat lesz? (még ha az SSID és titkosítás is ugyan az?)
Akkor a két szint között közlekedve újra kell kapcsolódni majd, mert addig nem áll át, amíg meg nem szakad a régi, viszont a régi elég gyenge lesz.
Erre van megoldás?

(#57705) Gubek-Einste válasza Csabi1984 (#57703) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link 1043ND Asus-os párja az N18U de teljesen felesleges az összehasonlitgatás.
Az egyik eszköz egy csak 2,4 GHz-s router, a másik dual band vagyis a közölt link sebesség a két sávra együttesen érvényes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57706) Gubek-Einste válasza gbaor (#57704) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen
Megoldás otthoni körülmények között nincsen mivel nincsen központi hálózat irányítás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57707) gbaor válasza Gubek-Einste (#57706) üzenetére


gbaor
csendes tag

Köszönöm

(#57708) Csabi1984 válasza Gubek-Einste (#57705) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :) Amúgy a 1043ND-ben tettem fel egy kérdést a Wifi sebességgel kapcsolatban. Az a meglátásom,hogy a telefonomnak gyenge a Wifi-je hiába N-es! Anyum gépén amit egy fal választ el 70 Mbps jön Wifin és a telefonom ami közvetlen itt van a Router mellett legjobb esetben is csak 40 de inkább csak 35 Mbps

(#57709) Mukucs


Mukucs
senior tag

Szép napot!

10-12 ezerért jobb routert kapok, mintha vennék egy ASUS RT-N12D1 et 8 ezerért?

A lényeg a gyors, nagy hatótávú WiFi, nincs ethernet csatlakozóm!

(#57710) Multibit válasza Mukucs (#57709) üzenetére


Multibit
veterán

Mekkora a net előfizetésed sebessége?

(#57711) Mukucs válasza Multibit (#57710) üzenetére


Mukucs
senior tag

Ekkora.

Ide, falura nem tudnak kihozni jobbat [[ :W ]], talán az L es csomagot, előrébb lennék vele?

[ Szerkesztve ]

(#57712) jmuranyi válasza Mukucs (#57711) üzenetére


jmuranyi
tag

Nekem is ilyen van. Ez még rézdróton jön hozzám
Az "L"-eshez optikát emlegetett a szerelő...

(#57713) Multibit válasza Mukucs (#57711) üzenetére


Multibit
veterán

Akár a jelenlegi, akár az L-es csomagot nézzük, annál az Asusnál nem kell drágább router.

(#57714) Mukucs válasza Multibit (#57713) üzenetére


Mukucs
senior tag

Értem, nagyon köszi!

Mondd csak, ha jól nézem a dolgokat, akkor 150Mbps nél gyorsabb WiFit nem is tud fogadni a notebookom?

Ha Ethernet RJ-45 csatival dugom be a notit, gyorsabb netet tudok "csinálni" ?

(#57715) Multibit válasza Mukucs (#57714) üzenetére


Multibit
veterán

A notebook-od tudna gyorsabb netet is kezelni.
Mivel az előfizetett neted eleve lassú (20 Mbps), kábellel nem biztos, hogy jelentősen gyorsabbnak éreznéd. Persze a full duplex megléte azért dobna rajta "egy kicsit", főleg, ha torrentezel.

(#57716) Mukucs válasza Multibit (#57715) üzenetére


Mukucs
senior tag

Mit jelent az, hogy a full duplex megléte?

Közben kinéztem egy ilyen masinát. Ez leterheli a forrás wifimet, ha "bekötöm"?

(#57717) Gubek-Einste válasza Mukucs (#57716) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.

Elvileg nem terheli le.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57718) Bence_


Bence_
tag

Sziasztok!
Rendeltem egy ilyet Asus RT-AC58U aztán nézegettem a többi asus routert és van amihez írja a szülői felügyeletet. Ehhez viszont nem. Marketinges hagyta ki vagy tényleg nincs benne, 2 wifis eszközt szívesen kontrollálnék.
Köszönöm

(#57719) Gubek-Einste válasza Bence_ (#57718) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a saját topikjában kérdezzél rá erre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57720) Mukucs válasza Gubek-Einste (#57717) üzenetére


Mukucs
senior tag

A konnektor magasan van, azzal nem lenne gond.

Bízom benned, ha az ASUS router mellett döntök, akkor milyen kábelt kell vegyek? Mert kb 15m re szeretném tenni.

+A ZTE ben hova + az Asusban majd hova kell dugni azt a bizonyos kábelt? Melyik bemenetekre?

++Ha jól látom ennek a repeaternek az alján is van egy net csatlakozó, ezt is össze tudom kötni a ZTE vel, kábellal?

(#57721) Gubek-Einste válasza Mukucs (#57720) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A két eszközt UTP kábellel kell összekötni.
ZTE LAN, Asus WAN port kell majd az összekötéshez.
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57722) Mukucs válasza Gubek-Einste (#57721) üzenetére


Mukucs
senior tag

Nagyon köszönöm a segítségedet!

Még annyi, hogy mivel a ZTE az elsődleges internet forrásom, ha bármilyen más fajta routert veszek, annak hogyan érhetem el a beállításait?

Kihúzom a ZTE ből a DSL kábelt, bedugom a routerbe, beállítom a dolgokat, kihúzom, vissza a ZTE be, és megjegyzi a router amiket csináltam? Szeretném megérteni a dolgokat! :B

(#57723) Gubek-Einste válasza Mukucs (#57722) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ITT folytassuk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57724) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Sziasztok! 10 megabites ADSL-ről végre 120 megás kábelre váltottunk, ezért felmerült bennem, hogy az eddig hősiesen helytálló D-Link DIR-600-at lecserélném egy olyan modellre, ami

- tud gigabitet LAN/WAN oldalon is,
- megbízhatóságból legalább olyan jó, mint DIR-600 (otthoni, de otthon dolgozós felhasználás),
- WiFi elég annyi, amit a DIR-600 tudott (most egy 38 cm-es, 16 dBi-s antennával tök jól kiszolgál minket)
- tud port-forwarding-ot,
- WAN oldalon DHCP-vel képes csatlakozni a kábelmodemre,
- relatíve kis fogyasztású,
- olcsó (max. 10-15 eFt).

USB-re, VPN-re egyelőre nincs szükség, és mindez téglafalas, családi házas környezetben lenne elhelyezve.

Amennyiben létezik ilyen, nagyon megköszönöm, ha ajánlanátok valamit. :R

Ha tudtok szintén megbízható gigabites switch-et (5 port, kis fogyasztás, költséghatékony), arra is örömmel vennék ajánlásokat. :R

(#57725) Gubek-Einste válasza cinemazealot (#57724) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a TP-Link 1043NDv2/v3/v4 fér bele a keretbe.
Az az antenna biztosan nem 16 dBi-s, ha az lenne akkor egy másfél méteres kültéri használatra szánt rúd volna.
Switch-nek TP-Link TL-SG105 lenne jó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57726) bluemirage válasza cinemazealot (#57724) üzenetére


bluemirage
őstag

Bár nem ez volt a hozzászólásod lényege, de ahogy előttem is írták az egy kamu antenna... ebay-es vagy más hamis parasztvakítás.
Legjobb esetben egy 8dbi-s antenna lehet, de lehet, hogy még azt sem tudó hamisítvány. :C Páran árulnak ilyet a hardveraprón is... de egy 16 dbi-is antenna egy hatalmas(!) és drága... nem melesleg tök felesleges cucc lenne. De ha majd egyszer egy olyan kb. 1,5 méteres dögöt vennél, akkor is hiába szóra 16 dbi-t, ha a telefonod vagy a laptopod 2-3 dbi-t tud sem tud szórni... :W A kettő az életbe nem találkozik. Vissza is kell beszélni el miatt, tehát értelmetlen. További általános infó: Zárt térben egy nagyobb antenna olyan visszaverődéseket okoz, ami miatt akár még rosszabb is lehet a WiFi, mint a kisebb gyárival... ezért sem nagyon éri meg lecserélni a gyári antennákat.

Meliora sunt bono inimica

(#57727) cinemazealot válasza Gubek-Einste (#57725) üzenetére


cinemazealot
addikt

és (#57726) bluemirage

Ahogy mondjátok, ez az antenna valóban egy hardveraprós vétel volt, de furcsállom, hogy ugyanilyen címen több webshop-ban is látok ilyet, illetve hogy eddig senki nem szólt az eladó(k)nak. :F Mindenesetre köszönöm a felvilágosítást és az egyéb infókat, ma is okosabb lettem. :R

Tegnap este egyébként nézelődtem én is a halpiacon és én is a TL-WR1043ND mellett kötöttem ki, lehet, hogy kipróbálom. A switch ajánlatot is köszi. :R

(#57728) Djuree


Djuree
félisten

üdv!

120 megás lett a netem és ehhez szeretnék wireless routert. milyet érdemes? nem kell nekem semmilyen különleges funkció, megbízhatóan működjön az a lényeg.
6-7 eszköz lesz rajta wifin egyszerre kb. nem tudom ez számít-e.
3 szobás, 70m2-es lakásba lenne.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57729) Gubek-Einste válasza Djuree (#57728) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57730) Djuree válasza Gubek-Einste (#57729) üzenetére


Djuree
félisten

hát minél olcsóbb, mondanám h max 10, de ebbe sztem már nem férek bele, inkább 15.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57731) Gubek-Einste válasza Djuree (#57730) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor csak a TP-Link 1043NDv2/v3/v4 jöhet szóba, más nincsen 15k-s áron.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57732) Djuree válasza Gubek-Einste (#57731) üzenetére


Djuree
félisten

megrendeltem, köszi. jó lesz sztem. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57733) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Ha nagyon OFF, bocs, irányítsatok át a megfelelő topic-ba! :)

Adott egy hagyományos Ethernet aljzatos (RJ45 UTP) eszköz, amit galvanikusan elválasztva (pl. WiFi-vel) szeretnék hálózatra kötni. DD-WRT-vel próbáltam már router-t (TL-WR740N-t) kliens üzembe kapcsolni, és ezt az eszközt így a LAN-ba kapcsolni, de valamiért nem akaródzott. Van erre valami egyéb dedikált (UTP-2-WiFi) eszköz? Vagy ha valaki már próbált WR740N-t a fenti módon klienssé varázsolni, leírná nekem, mit hogyan csinált, hátha rájövök, én mit rontottam el?

Előre is köszi! :R

(#57734) vargalex válasza cinemazealot (#57733) üzenetére


vargalex
félisten

DD-Wrt-n nem tudom, de OpenWrt alatt a repeater-relayd kell neked innen. Vagy, ha nem kell, hogy egy hálózatban legyenek, akkor egy sima repeater.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#57735) Tannhauser válasza Gubek-Einste (#57638) üzenetére


Tannhauser
csendes tag

Köszönöm az eddigi segítséget!

A javasolt routerek közül a TP-Link Archer C7 típusút választottam.
Utánanéztem, és jókat írtak róla. Ezen a teszten első helyezést ért el az olcsó routerek között:
http://www.pickmyrouter.com/best-wireless-routers-under-100-dollars/
Ezen is: http://www.toptenselect.com/best-routers-under-100/
A legjobb olcsó router: http://10beasts.com/best-wireless-routers/#ourbudgetrouter

26 000 Ft körül kapható.

A kérdésem még az lenne, hogy a drágább routerek mivel tudnak többet? Hosszú távra venném, érdemes-e rászánni még valamennyit (mondjuk max. 40, esetleg 50k), lesz-e annak valami kézzelfogható haszna?

Hogy ne kelljen keresgélni, itt van a specifikáció, 1 gigabites Digis hálózathoz:
"Ház: sorház. tégla falak, beton födém.Mondjuk úgy 2-3 falon kéne, hogy átjusson a jel. 8x12 méteres a ház alaprajza, két szintes (földszint + emelet).
Szomszédok: kétoldalról, sorházak. 2 idegen wifi látszik.
A LAN-ra kötve: 2 desktop PC, 1 okos TV, 1 NAS
Wif-n lóg: 1 laptop, 4 mobil, 1-2 tablet, 1 kamera, 1 Chromecast."

(#57736) inf3rno válasza cinemazealot (#57733) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tök érdekes a kérdésed, nem is tudtam, hogy hálózathoz is van galvanikus leválasztó, nem csak koaxhoz: [link] Mondjuk az ára a kettőnek nagyon nem ugyanaz. :))

Buliban hasznos! =]

(#57737) Djuree válasza Tannhauser (#57735) üzenetére


Djuree
félisten

26k az olcsó router? :DDD nekem eddig max 5k-s routereim voltak, most rendeltem 13k-ért, de már ez is fájó. :DD bár én csak wifizek vele a telóval, laptoppal, tablettel, semmi másra nem használom, azt se tudom mire jó még. :))

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57738) inf3rno válasza Djuree (#57737) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Parancsolj, itt egy drága router: [link]. Arra jó, amire használod, csak nem mindegy mennyire megbízható és milyen sávszélességet hoz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#57739) Tannhauser válasza Djuree (#57737) üzenetére


Tannhauser
csendes tag

A külföldi tesztekben (amik egy részét be is raktam az előző hsz-ba) ez a budget (azaz ócsó) kategória. Azokban a tesztekben, amelyekben nem a 100 USD alatti routereket nézték, más típusok végeztek az élmezőnyben. A C7 is általában olyan minősítést kapott, hogy "ennyi pénzért nem kapsz jobbat", "jó az ár-érték aránya", "ha csak 100 dollárod van akkor az a legjobb vétel"'.

Azt nem tudom - és ezért is kérdeztem ezt meg - hogy ha a 26k-s C7 helyett valamilyen 30-40-50k-s routert vennék otthoni használatra, akkor az mennyi pluszt jelentene.

Nyilván nekem nem kell 99.999999 rendelkezésre állás meg hasonlók.

(#57740) woodworm válasza Tannhauser (#57735) üzenetére


woodworm
veterán

Ezek milyen tesztek? Mintha divatlapból néznék munkásnadrágot.
Az egyetlen konkrét méréseket tartalmazó szösszenet a c7-ről inkább lehangoló és az eredmények alapján meg sem venném (ilyen eredményekkel van olcsóbb is), mégis jó teljesítménynek strigulázza.

(#57741) Tannhauser válasza woodworm (#57740) üzenetére


Tannhauser
csendes tag

Te milyen routert javasolsz 30k alatt, és 30-50k között, az adott környezetbe és felhasználásra?

(#57742) Djuree válasza inf3rno (#57738) üzenetére


Djuree
félisten

végülis 45%-os akció van, jó árban van mondhatni. :DD
najó igen, nyilván nekem nem gond ha szakad néha pár tized mp-re, de van ahol igen. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#57743) woodworm válasza Tannhauser (#57741) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs olyan széleskörű gyakorlati tapasztalatom, hogy bátran ajánljak egy kétszintes, nagy alapterületű házba routert, és tartsam a hátam érte.

A c7v2 nagyjából a 1043-as (v2,v3) 5GHz-es képességekkel kibővített nagytesója és a c5v1 is gyakorlatilag ugyanezt a hardvert kapta az fw-ben lebutítva. Nálam csak egy 1043v2 és egy c5v1 járt és nem találkozott időben a jelenlegi routeremmel egy dir860lb1-essel. De a vályogfalakkal sokkal nehezebben birkóztak meg, mint a belső antennás dlink. Az 5Ghz-es teljesítményt nem tudom összehasonlítani, mert ott limitáltak voltak az akkori eszközeim, de 2,4 Ghz-en sokkal kisebb mért sebességet produkáltak.

Az említett d-link dir-860l b1 egyébként 12-16e Ft-ért kapható itthoni webshopokban és csak cfw-vel hoznak jó eredményt, de az alapok nagyon erősek és sokkal magasabb árkatógiás eszközt is lepipálnak.

(#57744) bluemirage válasza Tannhauser (#57735) üzenetére


bluemirage
őstag

Lehet, hogy már anno én is írtam akkor.
A C7 egy korrekt választás, de a részben beépített antennái miatt (V2-es verzió tuti az) nem a legjobb emeletes házba, nem fogod tudod majd befolyásolni a szórás irányát, hogy mennyit és hogyan szórjon felfele.

A másik lényeg, hogy 2-3 fallal távolabb csak a lassabb 2,4 Ghz-es képességeit fogod tudni használni a routernek. Ezt mindenképpen vedd figyelembe. Ha oda is kell a sebesség, akkor kell második eszköz és plusz kábelezés.
De akár egy jól bevasalt beton födém is eredményezheti azt, hogy 2,4 Ghz-en vannak annak szintjén használod az egyébként AC-s routert.
Azt, hogy ezt biztosan lásd és mérd... értelemszerűen eltérő SSID-t adjál majd meg (2,4-nek és 5G-nek).

Szerintem vedd meg a C7-et és ha kell, akkor és csak akkor vegyél az emeletre egy dedikáltan AP-ként is működni tudó másik routert és kábelezd össze a C7-el.

Meliora sunt bono inimica

(#57745) Mukucs válasza Gubek-Einste (#57723) üzenetére


Mukucs
senior tag

Még maradjunk picit!

Telekomnál ma rendeltem egy IPTV csomagot, 20 helyett 50 megás nettel. Az öcsém gépéhez továbbító eszköz maradhat az ASUS RT-N12D1, de szeretnék egy fasza routert is, mondta a srác, hogy másikat kapok, de sanszos, h az is egy sz*r lesz a ZTE vel együtt..

Ehhez a nethez 50mega milyen router ajánlott max 10-15k ig? Vagy igazából még ehez is felesleges ilyen árban nézelődjek?

Kössssz! :R

(#57746) cinemazealot válasza Mukucs (#57745) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem engem kérdeztél, de elmondom az én dilemmámat, hátha segít: Tegnap én is fárasztottam itt a Hölgyeket-Urakat router ügyben, de nem győztem meg magam 100%-osan, hogy akarok-e újítani. A jelenlegi eszközeim szinte mindegyike 10/100 Mbps-os Ethernet aljzattal vannak ellátva, kizárólag az 1 éves munkagépem és a havonta egyszer, archiválás céljára bekapcsolt HP ProLiant Microserver-em rendelkezik 10/100/1000-es hálózati csatolóval. Tehát ha lecserélem a hálózati eszközeim gigabitesre (ez 1 router-t és 2 switch-et jelent, kb. 30 eFt összértékben), akkor is csak ez a két gép tudna egymással nagy sebességgel kommunikálni és egyedül a munkagépemmel tudnám a jelenlegi ~95 Mbps-os internet sávszélesség helyett a teljes 120 Mbps-ot élvezni (a NAS-nak használt netbook-om is csak 10/100-as). Szóval tulajdonképpen 30 eFt-ért nyernék egyetlen gépen 25 Mbps-ot, de ezen meg szinte egyáltalán nem szoktam nagy tételben letölteni.

Szóval valószínűleg megtartok minden jelenlegi hálózati eszközt és nem fejlesztek, egyelőre van annak a 30 eFt-nak jobb helye is. :)

A 50 Mbps-os sávszélességedet egy régebbi 100-as router-rel simán ki tudod használni, a kérdés tehát az, hogy házon belül szükséged van-e 100 Mbps-nél nagyobb sebességre?

(#57747) Mukucs válasza cinemazealot (#57746) üzenetére


Mukucs
senior tag

Nagyon köszi a válaszodat!

Konkrétan azt sem tudom, hogy mennyi az a 100Mbps sebesség. Tehát szerintem nem, viszonylak sokat töltögetek, a lényeg tényleg csak a gyors, stabil WiFi kapcsolat, lévén, hogy a laptopomon még csak Ethernet csati sincsen.

(#57748) cinemazealot válasza Mukucs (#57747) üzenetére


cinemazealot
addikt

Akkor az a kérdés, hogy a WiFi-d jelenlegi sebességével ki vagy-e békülve és pl. a laptopodról egy speedtest-et tolva tapasztalod-e (majd) a szolgáltató által nyújtott 50 Mbps-ot? Ha igen és más helyi hálózaton lévő géppel (NAS-sal, telefonnal, másik laptoppal, asztali PC-vel stb.) nem akarsz gyorsabban kommunikálni (pl. LAN party-zni, nagy fájlokat másolni), akkor szerintem Neked sem feltétlenül fontos fejleszteni.

Bár ahogy elnézem, nem rossz gép az a jelenlegi ASUS RT-N12D1. Arról kapod most a WiFi-t?

(#57749) Mukucs válasza cinemazealot (#57748) üzenetére


Mukucs
senior tag

A 20 megás netem most így néz ki.

Az ASUS még nincs meg, de valszeg egy olyat fogok használni repeater.-nek,hogy az öcsémnek is legyen WiFi je az emeleten. Arra is rá tudok majd csatlakozni? Nem lesz felesleges, ha itt van a notim mellett a Telekomos gyári sugárzó?

(#57750) cinemazealot válasza Mukucs (#57749) üzenetére


cinemazealot
addikt

Na várj. Ha jól értem, most egy 20 megás ADSL-ed van, egy már meglévő WiFi router-rel, amit használsz Te is és az öcséd is az emeletről, ugye? Ez volna a már többször is emlegetett ZTE? Pontosan milyen típus ez?

Ha most megrendelted az 50 megás netet (bár nem értem, hogyan, ha egyszer már azt mondtad, hogy Hozzátok nem tudnak a jelenleginél jobbat kihozni), valószínűleg új végberendezést fogsz kapni, mert ugyanazon a rézpáron, amin most kapod az ADSL-t, nem fognak tudni Neked tévét ÉS 50 megás netet szolgáltatni. Ha mégis képesek lesznek újat mutatni, azt kábelen fogják tenni, az új végberendezés pedig WiFi képes is lesz. Szerintem addig, amíg biztosan nem tudod, hogy ez az új T-s kütyü nem lesz jó se Neked, se az öcsédnek, addig kár új router-t nézned, mert lehet, hogy végül tök fölöslegesen dobsz rá ki pénzt.

Ha meg úgy alakul, hogy Neked jó lesz, de az öcsédnek már nem (mert túl messze van tőle), akkor meg veszel egy akármilyen régebbi (vagy akár a jelenlegi) WiFi router-t, amit az új végberendezés egyik LAN portjára kötve egy hosszú kábelen felviszel hozzá, majd azt access point-ként (vagy akár új alhálózati router-ként) üzemelteted (utóbbi esetben helyi hálózaton nem fogtok tudni egymással kapcsolatba kerülni, csak a neten keresztül). De ennek hogyanja már erősen OFF. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.