Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56051) Alex91 válasza Patice (#56050) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56052) MaCS_70 válasza Patice (#56045) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én jó két és fél éve álltam át az 1043-asról az N18-asra -- és ez mind wifiben, mind teljesítményben minőségi ugrást jelentett. Pedig igazán elégedett voltam a TP-Linkkel is.

Az N18-cal kapcsolatban a fő kédés az 5 GHz hiánya, illetve szükségessége.

Jó, stabil, bevált készülék, nagyon jó CFW-lehetőségekkel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56053) Multibit válasza Patice (#56050) üzenetére


Multibit
veterán

ami 2,4 GHz-en erős, 5 GHz is stabil és tudja röccenéstelenül kezelni mindkét hálózatot
Ezek wifi-vel kapcsolatos kívánalmak. Mint tudjuk, wifi-t használva ugyanaz a router másképp teljesíthet különböző helyeken. Más környezet, más kliensek, más szoftverek, más beállítások.
Többen is tudnánk ajánlani - saját tapasztalat alapján - típusokat, de semmi garancia arra, hogy nálad is ugyanúgy viselkedne az adott modell :N

(#56054) Patice válasza MaCS_70 (#56052) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszi! :R

(#56053) Multibit:

Ezt tudom. Azt is, hogy a wifi erősen környezet függő is.
Családi házban használnám a routert, a közelben csak épphogy észlelhető pár szomszédos wifi, ezek is csak a ház sarkai felé.

Az AC58U a jelenlegi FW-rel elég nagy valószínűséggel nem azért dobálja el magát, mert bezavarja egy másik hálózat. Én inkább arra vezetném vissza, hogy az Asus WRT rendszer jobban teljesít Broadcom chipen, mint Qualcomm-on. Csak feltételezés, de nekem félkész szoftver érzésem volt a webes felületet nyomogatva. Elég sokat tesztelgetek új eszközöket, hozzá való app-okat, szórakozok OP rendszerekkel asztali vasakon, játszadozok pár SBC-vel zenére és ezeknél is előfordult gyakran ilyesmi. Úgy érzem, már felismerem az ilyesmit. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56055) Multibit válasza Patice (#56054) üzenetére


Multibit
veterán

Az AC68U-val kevés gond van (csak az USB3 portja gázos). Igaz, drága.
Használtan az AC55U is jó lehet még. Az nem Broadcom-os, mégis megbízható.

Nekem mostanában a Belkin-Linksys WRT1200AC-val és az Asus RT-AC56U-val van/volt tapasztalatom. Mindkettő stabil.

[ Szerkesztve ]

(#56056) #73029888


#73029888
törölt tag

Sziasztok!

Van nekem egy ilyen Routerem [link] (V1).

5-éve megvan,bár a Wifit kezdem gyengének érezni,meg csak 100-as netet tud maxon kihajtani,és kinéztem egy ilyen Routert:

[link]

Érdeklődni szeretnék hogy az a Router amit megvennék mennyire megbízható?

Köszönöm a választ előre is!

(#56057) Gubek-Einste válasza #73029888 (#56056) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen tapasztalat vele és a gyártó is elég ismeretlen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56058) #73029888 válasza Gubek-Einste (#56057) üzenetére


#73029888
törölt tag

Köszi a választ. :R

Akkor kisérleti nyúl leszek....

[ Szerkesztve ]

(#56059) Muerte68


Muerte68
addikt

megvettem a javasolt routert TP-Link TL-WR841ND holnap tesztelem :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#56060) HoryThePooh válasza Patice (#56045) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Szia Patice,

Én múlt héten lettem C7 ver.2 tulaj, DiGi 500-hoz használom családi házas övezetben, 40cm-es salakblokk falak mellett, igaz maga a router a stukatoros plafon felett a padláson üzemel :)

+ Atomstabil - amitől féltem, hogy a kötelező heti IP kiosztásnál majd elszáll simán átugrotta és röccenés nélkül üzemel immár 9 days 03:31:28 ideje.
+ Hatótávban előző TP-LINK 4300-nál szerintem egy ici picit de jobb
+ FW, beállítás már megszokott nem kellett mókolnom semmit. Olyannyira, hogy gyakorlatilag a 4300-al lementett "config.bin" fájlt rátöltöttem a C7-re és 95%-ban mindent beállított :)

- Nem kék a ledje :D:D:D mint a v1.nek, a padláson az jobban mutatna éjszaka (joke)

Sztem ha tudod, megéri erre cserélni, persze ez csak egy személyes vélemény ;-)

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#56061) greenmaur


greenmaur
tag

Sziasztok!

10-20 ezer forint körül keresnék routert egy 10 emeletes panelba. Fontos szempont, hogy a wifi része megbízható és erős legyen és maga az eszköz is strapabíró legyen.
Jelenleg hárman használjuk a netet (ketten kábelen, nekem csak wifi-re van lehetőségem) és gyakran találkozok olyan anomáliával, hogy ha valaki letölt akkor a wifi szinte használhatatlan olyan lassú. Nem tudom, hogy ez szolgáltató hiba/router hiba vagy mi lehet nem találtam semmi megoldást. Ez főleg akkor dühítő, amikor a nap végén játszanék egy kicsit erre a pingem az egekben.

Az ASUS RT-N15U és az ASUS RT-N18U között gondolkodok. Az N15U jobb lenne a pénz tárcámnak, de lehet N18U-val viszont jobban járnék. Sajnos internet csomagot nem tudok, akinek a nevén van nincs a helyzet magaslatán. Mit tanácsoltok?

Köszi! :R

(#56062) Gubek-Einste válasza greenmaur (#56061) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N15U-t már ne vedd meg, az N18U sokkal újabb/erősebb típus.
Alternatíva lehet még az N56U is, főleg panelod környezetben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56063) Patice válasza HoryThePooh (#56060) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszönöm a beszámolót!

Még adok pár napot az AC58U-nak, tegnap nyüstöltem még beállításokkal és új hálózati eszközökkel.

Csak egy mentés után kellett "hardveresen" újraindítanom, de úgy tapasztalom, hogy akkor "csuklik", amikor piszkálom (konfigolom). A boot tényleg lehetne gyorsabb, de ha egyszer észhez tér, és föláll a rendszer, utána már úgy néz ki tudja tartani magát. Meglátom, hogy hogy viselkedik a hétvégén és utána meggondolom a cserét.

N18U-ról sok jót olvastam, de hiányozna hosszabb távon az AC.

Archer C7-ről is szinte csak jókat olvastam, de a piszkos anyagiak limitálták a lehetőségeimet.
Utólag kicsit már bánom, hogy nem szavaztam újra bizalmat a TP-Linknek, de az ED-nál akciós AC58U-ra csaptam le, lehet elhamarkodtam. A termékcserét lehet meglépem még a hétvégi tapasztalatok alapján, csak ugye ugyan itt kellene cserélnem és az ED-nál drága a C7. :(((

Ha maradok az AC58U-nál, akkor a maradék keretből még kell vennem egy 8-portos, gigabites switch-et is...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56064) ArthurShelby válasza Patice (#56063) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Az n12 d1, és az n12+ között mi a különbség?
Ha jól látom talán a 12+-ban már van vpn is, viszont talán a n12 d1-re jobban van CFW (a kliens mód érdekel abban)
Ha jól látom árban nincs különbség.
Itthon egyébként most van egy n12 d1 használaton kívül, de ap-ként, és esetleg kliens módban kliensként lennének használva (jobb nagyobb antennája, vevője van, mint egy wifi kártyának, erről vélemény?), illetve backup routernek kéne.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56065) raverke


raverke
tag

Sziasztok!

Egy Intel Core i5-4690 3.5GHz -en 8 Gb ram-al fut a media szerver a PC-men és egy ősrégi TP-Link tl-wr1043nd routeren játszom át a a SAMSUNG 3D LED TV-re WIFI-n. (PLEX-el)

Sajnos a FULL HD és a 3D FULL HD filmek nagyon akadnak.

A jelenlegi router-t már naponta többször kell újraindítani.

Milyen megbízható router-t tudtok ajánlani, ami képes átjátszani ekkora méretű média file-okat a TV-re,
1 vastag falon keresztül, kb 8-10 méter távolságra?

Elvben a 2,4 Ghz elég, de ha azt mondjátok hogy 5 Ghz-et is tudó eszköz kell, akkor az is érdekel.
( Az olvasottak alapján az ASUS RT-AC87U kizárva, végigolvastam a topikot és nekem megbízhatatlannak tűnik...pláne ennyiért)

A max ár kb 60 ezer forint.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#56066) bluemirage válasza raverke (#56065) üzenetére


bluemirage
őstag

A TV-t illik kábelezni*, de mindenki úgy nehezíti meg az életét, ahogy gondolja. :U

Mivel a TV nagy valószínűséggel nem AC-s, így véleményem szerint egy dual band-es Asus N56U lenne a tökéletes, persze ennek is csak akkor van értelme, ha TV ismeri az 5 Ghz-et. Ha nem ismeri, akkor az első mondatom: illik kábelezni a TV-t, mert a sima 2,4 Ghz mindig szűk keresztmetszet lesz.

Ha a TV ismerné az AC-t, csak akkor érdemes lenne áldozni Tp-Link C7 vagy akár C9-re is.... vagy bármilyen drága routerra.

*parketta szegély vagy festés előtt a falban és/vagy a födém felett/alatt vinni és úgy egy rövid szakaszt az adott helységekben függőlegesen stb... stb...

Megnyugtatásként: A 3D a jelenlegi formájában úgyis kihal... :)

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#56067) greenmaur válasza Gubek-Einste (#56062) üzenetére


greenmaur
tag

Köszi a tippet. N56U miben különbözik az N18U-tól szignifikánsan?
Különösebben nem értek a routerekhez, és custom firmware-t sem fogok feltenni. Nekem lényegében arra kell, hogy stabilan tudjak kockulni és/vagy letölteni WIFI-n független attól hogy lakótársaim éppen letöltenek/streamet néznek vagy nem.
Tudom ezt megcsinálhatnám úgy is, hogy csökkentem a priorjukat a beállításokon belül, viszont jelenleg ez nem hozza még a minimálisan elvárt szintet sem. Kicsit öreg a routerem már.

(#56068) raverke válasza bluemirage (#56066) üzenetére


raverke
tag

Kábellel nem tudom kipróbálni. Messze van a TV, 8-10 méterre és a másik szobában, egy vastag fallal elválasztva. Szóval max átfúrni tudnám a falat valahol, de az is necces, mert ahol fúrni kéne, ott egy bazi nagy szekrény van rögzítve.

És mivel egyébként is haldoklik a mostani routerem, ezért gondoltam hogy beújítok egy olyanra, ami megfelelően viszi a streamelést is.

(#56069) HoryThePooh válasza Patice (#56063) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Sztem mindenhol áll az indoklás nélküli vásárlástól elállás joga 14 napig.Nem vállt be...

https://edigital.hu/elallas. [link]

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#56070) bluemirage válasza raverke (#56068) üzenetére


bluemirage
őstag

Erre a 8-10 méteres 1 falas problémára inkább nem írok semmit, hiszen nem én vagyok ott. Messziről kb. 5 perces fúrásnak tűnik. :U
Annyiban még tudnánk segíteni, ha a TV-d WiFi specifikációjában megtudnád nézni, hogy milyen szabványt támogat. Anélkül nem tudod te sem eldönteni, hogy mit kell venned.

Meliora sunt bono inimica

(#56071) raverke válasza bluemirage (#56070) üzenetére


raverke
tag

Sajnos nem találtam semmilyen információt, hogy a TV-be beépített WIFI milyen szabványokat támogat. Átnyálaztam már a netet, több nyelven is,de semmi. :( Gyanítom hogy csak 2,4 Ghz b/g/n-et.

Amúgy Samsung UE48H6400-as Tv-m van.

(#56072) krealon válasza ArthurShelby (#56064) üzenetére


krealon
veterán

"Az n12 d1, és az n12+ között mi a különbség?
Ha jól látom talán a 12+-ban már van vpn is
"

Teves informacio. Az RT-N12+ ban nincs VPN szerver.

"talán a n12 d1-re jobban van CFW (a kliens mód érdekel abban)"

A D1-nek valoban nagyobb a tamogatottsaga.
De ha nem erdekel a az extra Access Point a repeater uzemmodban, akkor a gyari firmware is kepes kliens eszkozkent mukodni.
Ezt mindketto tudja a gyari firmware-ben (legalabbis amelyiknek a dobozan szerepel a "3 in 1 router" felirat).

"Ha jól látom árban nincs különbség."

Szerintem 25% eleg nagy kulonbseg:
RT-N12 Plus --> 6e Ft
RT-N12 D1 --> 8e Ft

(#56073) bluemirage válasza raverke (#56071) üzenetére


bluemirage
őstag

Próbáltam én is kiguglizni de nem találtam.
Tesztelni csak kölcsön routerral lehetne, amin only 5ghz-en szórna és ahhoz csatlakozik-e a TV-d.
Na szóval, ha tényleg csak 2,4 Ghz, akkor túl sok jóra ne számíts... Egy 1043ND V4-es persze már erősebb hardverrel van szállítva, de szerintem neked egy N18U az ajánlott vétel, esetleg gondolva a jövőre vagy egy másik mobil kliense egy N56U (n-es 5Ghz-et tud).

Illetve van még egy lehetőség, ha pénzkereten belül akarsz maradni.
2 db(!) Asus N56U.
Az egyik lenne az egyik szobában, a másik a TV közelében, amihez a TV kis kábelkával csatlakozik... és un. bridge módban lennének a levegőben összekötve a routerek.
Van hálózatos topik ott segítenek benne, hogy ezt hogyan kell beállítani. Ezzel a kábelezés durván sokszorosát költötted el és nem is lesz olyan gyors a net-ed mint kábellal, de a jelenlegi többszöröse(!!!) lesz.
Persze lehet 2 még gyorsabb router, ez már pénz kérdés. A fontos, hogy a bridge módot is ismerjék.

Meliora sunt bono inimica

(#56074) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok

Kifejezetten nagy hatotavu wifis routert keresek....(150nm haz)
Tl-wdr4300 gyengenek bizonyult.
Elore is kosz az otleteket.

(#56075) HoryThePooh válasza Menotti (#56074) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Ne egyben bízzál. Sose lesz elég erőss az egész házban önmaga.
Jó a TP-WDR4300 de vegyél mellé 1-2 repeater-t a házba, vagy régebbi routert használd bridge módban.
Igaz akkor fix lesz a csatornád, de családi házas övezetben ez nem annyira gáz. ;-)

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#56076) MaCS_70 válasza Menotti (#56074) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 150 nm hány szinten oszlik el?

Ekkora területre szinte biztosan 2,4 GHz kell, de garancia arra sincs, ez már komoly terület, nagyon nem mindegy, hogy milyen falak, berendezési tárgyak és egyéb körülmények vannak a környezetében.

Nálam egy Asus N18u alapteljesítményen is kiszolgált 3×100 négyzetmétert és körben a kertet, az AC87u még nagyobb körben teszi ezt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56077) ArthurShelby válasza krealon (#56072) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"VPN-kiszolgáló, ha kell"
De számomra inkább a CFW támogatottság fontosabb, ráadásul kiderült, hogy a d1 is tud vpn-t (igaz csak pptp-t), szóval meg lett a megoldás a kérdésemre :).

Egyébként a 3 az egyben a router mód, repeater mód, és ap mód (egyik sem kliens mód).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#56078) krealon válasza Menotti (#56074) üzenetére


krealon
veterán

"Kifejezetten nagy hatotavu wifis routert keresek....(150nm haz)"

Belteren nem igazan ertelmezheto a nagy hatotav, a terepakadalyok csillapitasa, illetve a visszaverodesek okozta interferencia miatt. 9 masodperces szemleleteto video a wifi jelek terjedeserol egy lakasban.

A MIMO technikat jol alkalmazo ASUS RT-N18U router szokott kiemelkedoen teljesiteni belteren.

Ha az nem felel meg, akkor tobb Access Point kabeles felfuzesevel lehet meg jo eredmenyt elerni.

Jelismetlo (repeter) hasznalatakor a jelszintet novelhetjuk a gyengen fedett reszeken, viszont ezzel fokozzuk az eter zajterheleset es csokkentjuk az atviteli sebesseget.

(#56079) Menotti


Menotti
aktív tag

Ismerosom Upc-s feher modemevel a haz szelso szobaiban mar nagyon gyenge a wifi,gyakorlatilag szakadozik.Elvittem probabol az en Tp-link tl-wdr4300-as routeremet,a wifi stabilabb,erosebb lett,de nem az igazi.Ezert gondoltam,hogy keresek meg erosebb wifis routert....

(#56080) MaCS_70 válasza Menotti (#56079) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha van wifi a leggyengébb pontokon, de "nem az igazi", akkor egy jobb wifijű router már simán segíthet, nem is beszélve arról a lehetőségről, hogy CFW-vel még ráis tudsz segíteni (de ésszel!) -- vö: Asus HGG-képes routerei, mint pl. N18u AC68u, AC87u.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56081) Gubek-Einste válasza greenmaur (#56067) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N18U hardveresen erősebb, az N56U csak a dual band képességben jobb mint az N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56082) Gubek-Einste válasza bluemirage (#56073) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus N56U B1 gyári firmware-ben nem kliens/Media bridge képes így csak CFW alatt lesz meg ez a lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56083) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy TP LINK TR WR 841 ND router hatótávolságának növelésére tudnátok ajánlani valamit 10.000Ft alatt? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56084) Gubek-Einste válasza makoss (#56083) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 ami gyári firmware-rel repeater képes vagy egy másik TP-Link 841ND + CFW.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56085) makoss válasza Gubek-Einste (#56084) üzenetére


makoss
addikt

Konnektoros nem jöhet szóba?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56086) makoss


makoss
addikt

Másik kérdés: kültérre milyen router ez, mit lehet erről tudni?
A lakástól 8 Km-re lakom, légvonalban 6 Km, és a netet kéne megoldani wifin, mert ez a Telekom hülyének néz rendszeresen! :(
Melóhelyre kellene okostelóra mobilnet.
TP-Link CPE510

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56087) Gubek-Einste válasza makoss (#56085) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.

Másik kérdés: kültérre milyen router ez, mit lehet erről tudni?
A lakástól 8 Km-re lakom, légvonalban 6 Km, és a netet kéne megoldani wifin, mert ez a Telekom hülyének néz rendszeresen! :(
Melóhelyre kellene okostelóra mobilnet.
TP-Link CPE510

Eszköz párral építünk távolsági linket, majd a másodlagos helyszínen egy újabb eszköz az ottani hálózat részhez.
A kinézett eszköz megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56088) fcbarca


fcbarca
őstag

Szép napot.TP-LINK TL-WR841N Router-ből nem lehet valahogy repeatert varázsolni?

[ Szerkesztve ]

(#56089) bluemirage válasza fcbarca (#56088) üzenetére


bluemirage
őstag

De igen... és csak 4 hozzászólást kellett volna visszaolvasnod, hogy a kérdést ne tedd fel.

Meliora sunt bono inimica

(#56090) makoss válasza Gubek-Einste (#56087) üzenetére


makoss
addikt

Nade egy kábeles router, olyan mint 841ND, lehet használni úgy mint a konnektorost?
Úgy értem, hogy kábel nélkül, érzékel egy gyenge jelet, mint a mostaniét és azt erősíti fel, és küldi tovább? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56091) Gubek-Einste válasza makoss (#56090) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, lehet repater módban használni de gyári firmware-rel nem képes erre, CFW kell ehhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56092) makoss válasza Gubek-Einste (#56091) üzenetére


makoss
addikt

A boltban is meg tudják csinálni nem? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56093) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,

Digi 500-as nethez szeretnék routert vásárolni, azt szem előtt tartva, hogy 1000-es netre váltanék a közeljövőben.
Némileg kérdéses számomra a wifin elérhető sávszélesség, tudom, hogy ezt rengeteg tényező befolyásolja. Külvárosi, kertesházas környezetben használnám, a routerrel egy helyiségben, illetve egy szinttel feljebb mi az az elvárható sávszélesség, amit egy 20E Ft alatt router produkálni tudna?

(#56094) Gubek-Einste válasza makoss (#56092) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56095) Gubek-Einste válasza Blackhole13 (#56093) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 20k alatti eszközökkel csak a töredéke lesz meg az előfizetett sebességnek wifi-n, egy N300-as linken jellemzően 80-100 Mbps lesz meg 2,4 GHz-s sávon, 5 GHz-n 100-120, jobb képességű eszközzel sem fog feljebb menni 150-180-nál. AC-s eszközpárral (20k alatt nincsen ilyen ajánlott router) már 250-300 Mbps is összejöhet de természetesen minden érték a környezeti viszonyoktól függően fog alakulni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56096) lamolna78


lamolna78
újonc

Üdv Mindenkinek!
Az alábbi dologban szeretném a segitségeteket kérni; a "probléma" specifikációt megelőzendő próbáltam válaszokat összeállitani a gyakran feltett kérdésekre :)

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Kisváros, ikerház, 2 szint (szumma 96nm), a jelenlegi router alsó szinten nappali sarkában szolgálja ki a házat, kábelezés a felső szintre, stb nem opció, zavaráy szomszéd net(ek) által nem valós veszély. Amúgy a jelenlegi megoldás tisztességesen teszi a dolgát (legalábbis észlelt) újraindulások nélkül, ellenben a wi-fi sebességet nem tudom kihasználni. Részletek alább.
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? T-Home, jelenlegi 120Mbites csomag, talán ebben az évszázadban itt is lesz majd 1Gbit, részemről rákészülnék..
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Gyakorlatilag csak wi-fis kapcsolódás jelenleg egy smart tv alsó szinten (hamarosan egy újabb a felsőn) illetve laptop, telefonok, tabletek - általában 3-4 párhuzamos eszköz
Mennyi lenne a beszerzésre? Próbáltam 20K körül maradni, de pl. ebben az árkategóriában levő Asus RT-AC1200G+ kapott már hideget-meleget a fórumokon, igy hajlok a keret emelésére kb 35-40K-ig.
Valamiért Asus párti vagyok igy az RT-AC66U es ASUS RT-AC68U tipúsokon filóztam eddig, kérdés ezek közül melyik a kiforrotabb/ajánlottad, esetleg más tipus?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben? Mint előbb irtam a wi-fi használat miatt lenne fontos egy erősebb darab, nem szeretnék sokat vacakolni a router konfiggal, FW-ek frissitgetésével, stb. Stabil és korrekt legyen mint az eddigi TPLINK készülék (TL-WR1043ND) ellenben magasabb sebesség..
Milyen szolgáltatói eszköz van használatban? T-home-os csomagban kapott router és az emlitett eddig használt TPLink kerülne leváltásra

Illetve annyi még kimaradt hogy az AC-s kivitel az eszközök szétválasztása miatt lenne érdekes, és az sem hátrány ha pendrive/külső winyó tartalma megosztható (NAS hijján)

Előre is köszönöm a segitséget!

[ Szerkesztve ]

(#56097) HoryThePooh válasza lamolna78 (#56096) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

" Stabil és korrekt legyen mint az eddigi TPLINK készülék... "
Akkor miért nem maradsz TP-LINK-nél? ;)
Sztem egy Archer C7 mindazon követelményeknek megfelel amiket leírtál. :K

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#56098) Gubek-Einste válasza lamolna78 (#56096) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7/C8
Asus AC66U-ból csak a B1 ajánlott, az AC68U jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56099) lamolna78 válasza HoryThePooh (#56097) üzenetére


lamolna78
újonc

Köszönöm a gyors választ Neked es Gubek-Einstenek is! Rendben, megfontolom az emitett tipusokat! ;)

[ Szerkesztve ]

(#56100) topjoyy


topjoyy
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen routerem, kb 2 napja vettem és tegnap egy rövid időre megszakadt (2mp), majd most is megszakadt a netem.

Mi lehet a gond?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.