Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) Intruder2k5 válasza p@gabi (#57050) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezzel több probléma is van. Először is, sebességet nem telefonnal kellene mérni, mert az azokban lévő WiFi többnyire 1x1:1 MIMO képességű, ami úgymond a minimumot tudja, de nem arra van kitalálva, hogy speedtest-eken lovagoljon vele az ember. Van net, az eszköz céljaihoz képest elfogadható sebességgel, és ennyi. Ha mindenképp WiFi-n használnád a nagyobb sebességet, akkor használj laptopot, lehetőleg ac szabványos WiFi adapterrel, és ehhez megfelelő routerrel. Sajnos az általad használt ASUS WAN portja csak 100Mbps sebességű, ami eleve kizárja, hogy 94Mbps-nél gyorsabb net átmenjen rajta, de a gyakorlat azt mutatja, hogy még ennyire sem képes. A 300Mbps a WiFi maximális linksebességére utal, de az nem jelenti azt, hogy ekkora valós, mérhető sebességre is képes lesz. Megfelelő, tehát legalább 2x2:2 MIMO-s klienssel talán elérhető vele 70-80Mbps, ha a körülmények is kedvezőek, nincs sok zavaró szomszédos hálózat, kellően erős a jel, stb. Ha csak nem új routert szeretnél vásárolni, akkor javaslom fáradj át a Wireless topikba, ott esetleg tudnak segíteni kihozni a maximumot a jelenlegi rendszerből, ha van még benne némi tartalék.

(#57052) p@gabi válasza Intruder2k5 (#57051) üzenetére


p@gabi
tag

Értem,és köszönöm a felvilágosítást.
Az elsődleges sebességmérés természetesen laptopon történt,a telefonokkal csak kíváncsiságból mértem.Az viszont érdekes,hogy a két telefon közül a nagyobb tudásúval mértem a kisebb sebességeket,de ez már talán tényleg nem ebbe a topikba való.
De szerintem azért wifin keresztül,laptopon,ezzel a routerral a 30Mbit/sec elég gyatra,ennél többnek kellene lennie a 100-as netnél,amikor semmilyen más eszköz nem használ a sávszélességből.

[ Szerkesztve ]

(#57053) schawo válasza p@gabi (#57052) üzenetére


schawo
titán

Egylakásos környék, vagy társasház?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57054) p@gabi válasza schawo (#57053) üzenetére


p@gabi
tag

Társasház sajnos,és jó sok és erős wifi jellel a környezetben.

(#57055) schawo válasza p@gabi (#57054) üzenetére


schawo
titán

Akkor megválaszoltad az alapkérdésedet saját magadnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57056) p@gabi válasza schawo (#57055) üzenetére


p@gabi
tag

Ennyi lenne a veszteség laptopon(nem mobiltelefonon),a routertől 10 cm-re,max jelerősség mellett?A vezetéken mért sebesség harmadát sem éri el.Azzal tisztában voltam,hogy ezek befolyásolják,de ezt kicsit túlzásnak találom.

(#57057) schawo válasza p@gabi (#57056) üzenetére


schawo
titán

A távolság nem fontos tényező. Az időszelet annál inkább. A közeledben helyezkedő összes, a te csatornádon pihenő eszköz (a szomszéd routere, telefonja, okoslámpája, virág-folyadékszintmérője, kenyérpirítója) között szépen fel van osztva az idő, hogy ki mikor pofázhat. Márpedig csatornából kevés van. Minél erősebb a jeled, annál több eszközzel kell versenyezni, és minél erősebb a 16. szomszéd jele, annál többen utálják emiatt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57058) p@gabi válasza schawo (#57057) üzenetére


p@gabi
tag

Szóval akkor nem beállítási problémáim vannak a kütyün,hanem egyszerűen ez ennyit tud és kész.
Ha meg versenyre akarnék kelni a szomszédos eszközökkel és szeretnék egy kicsivel nagyobb sebességet,akkor vásároljak komolyabb routert,gondolom.

(#57059) schawo válasza p@gabi (#57058) üzenetére


schawo
titán

Igen, mondjuk egy 5 GHz-est, ahol kisebb a verseny.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57060) bteebi válasza schawo (#57059) üzenetére


bteebi
veterán

Valószínűleg jóval jobb lesz a helyzet, és talán a lakáson belül mindenhol lesz jel 5 GHz-en is. Viszont egy valamire való ac-s router szerintem alsó hangon 20k, de javítsatok ki, ha tévedek. 100 Mbithez mondjuk még nem kellenek a legjobbak.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#57061) p@gabi válasza schawo (#57059) üzenetére


p@gabi
tag

Esetleg ajánlásokat kérhetnék otthoni,átlagos felhasználásra és nem aranyárban?Annak tükrében,hogy a közeljövőben szóba jöhet az 1000-es sebesség is.Néztem az összefoglalót is,de a bőség zavarától elbizonytalanodtam.

(#57062) Gubek-Einste válasza zorzy4 (#57049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Odaadhatod de használni úgy sem fogja tudni

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57063) Gubek-Einste válasza bteebi (#57060) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20-30k között kezdődnek az ajánlott típusok.
Használati körülményektől függ, hogy kinek melyek kellhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57064) Gubek-Einste válasza p@gabi (#57061) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57065) zorzy4 válasza Gubek-Einste (#57062) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszönöm. Gondolom max más telekomos.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#57066) Gubek-Einste válasza zorzy4 (#57065) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az sem mivel regisztrálni kellene az eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57067) Takhanto


Takhanto
őstag

Sziasztok! Igazából nem tudom milyet vagy miként keressek rá amire szükségem lenne. Olyan kütyüre van szükségem ami wifiről kábelre adja tovább a netet pl a smart tv-be. Létezik olyan router ami ezt tudja? Vagy valami mást kell keresnem?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#57068) Gubek-Einste válasza Takhanto (#57067) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyan eszközre van szükséged amelyik tudja a kliens módot, router-eknél nagyon ritka az ilyen gyári firmware-rel, CFW alatt nem gond.
Vannak multifunkciós AP amelyek ezt tudják gyári firmware-rel de az áruk kb annyi mint egy wifi router-é így nem érik meg annyira.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57069) bteebi válasza Gubek-Einste (#57064) üzenetére


bteebi
veterán

Én múlt pénteken egy AC66U B1-et vettem. Lehet, hogy az 58U jobb választás lett volna. Mindenesetre egy tízessel olcsóbb lett volna, ami nem kevés...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#57070) Multibit válasza p@gabi (#57061) üzenetére


Multibit
veterán

Az 5 GHz-es wifi-vel rendelkező router nem jelent egyben AC-t is! Az alábbi dual band modell 5 GHz N-et tud:
Asus RT-N56U B1

(#57071) woodworm válasza Multibit (#57070) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk ez pont kakukktojás annyiból, hogy csak a gyári fw-ben korlátozott az 5GHz-es tudása, custom fw-vel működik az ac is.

(#57072) Draken válasza bteebi (#57069) üzenetére


Draken
őstag

Hol lehet biztosan kapni B1 verziót?

(#57073) bteebi válasza Draken (#57072) üzenetére


bteebi
veterán

Háát, nem egyértelmű. Sehol sem írják a verziót, és csak akkor derül ki, hogy B1-es, ha telefonon/emailben rákérdezel. Meg persze érdemes átvételkor is lecsekkolni, biztos ami biztos :D. Három ismertebb, olcsóbb üzletet hívtam fel múlt hét pénteken, és csak a harmadjára felhívottnál volt B1-es. Igaz, ott legalább raktáron. Végül 39990-ért vettem meg (ha gondolod, priviben megírhatom az üzlet nevét). Sokalltam érte, de már mindegy :). Viszont meglepődtem rajta, hogy laptopon - igaz, a router közelében - 300 Mbps-es sebességet is mértem Wi-Fin, egy falon keresztül (igaz, a távolság akkor is csak pár méter volt) meg 200-at.

Amúgy ha egy kicsit racionálisabb lettem volna, akkor valószínűleg az 58U-t vettem volna meg, ami már 28-29k körül kapható, és nem sokkal rosszabb, mint a 66U (a legtöbb különbséget adó fícsör meg majdnem mindenkinek felesleges).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#57074) schawo válasza bteebi (#57069) üzenetére


schawo
titán

Az AC66U B1-en megy a Merlin, ami egy komoly előny.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57075) Takhanto válasza Gubek-Einste (#57068) üzenetére


Takhanto
őstag

Tabletről szeretném megosztani a netet (hotspot) Tv-t viszont utp kábellel, így tablet és tv között kéne. Egy helységben van...

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#57076) Gubek-Einste válasza Takhanto (#57075) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND elég lesz. CFW-vel tudják csak a kliens módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57077) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Inviteles ZTE router mögé szeretnék egy másik routert bekötni, mert túl hosszú a ház és van a router és leghátsó elérési pont között 3 db 52 cm-es kisméretű tégla fal.
A net 30 Mbit/s sebességű (lehet, hogy később lesz váltás nagyobbra, de akkor is csak max 60-ra)

Erre mi a legolcsóbb megoldás?

(#57078) amauri


amauri
csendes tag

Sziasztok!

TP-LINK TL-WR841N tipusú routerünk 2 év után megadta magát, folyamatosan szakadozik, 5 percig működik, majd vagy megjavul magától újabb 5 percre, vagy áramtalanítani kell. 30/3 Mbit/s UPC netem van, 54 nm-es panállakásban élek, tele vastag betonfalakkal, a két legtávolabbi szoba között kellene folyamatos stabil jelet biztosítani a jövőbeli routernek. Mit tudtok ajánlani, sajnos amatőr vagyok a témában? Esetleg szóbajöhet egy UPC-s csomagmódosítás (240/20 Mbit/s), amellyen biztosítanának UPC wifis connect boxot, erről van valamilyen tapasztalat, jó lehet ez az én lakásom lefedésére? Előre is köszi.

(#57079) bteebi válasza amauri (#57078) üzenetére


bteebi
veterán

Szerintem még a gyorsabb nethez is elég lenne egy 1043ND v3/v4, az kb. 14k-ból kijön, és mindenhol nagyon jó lenne a jel. Mondjuk ha sok a konkurens 2,4 GHz-en, és lenne az 5 GHz-hez megfelelő kliens is, akkor talán érdemes lehet elgondolkoznod egy ac-s routerben is. De az minimum 20k. (Persze a jobban hozzáértők lehet, hogy mást fognak ajánlani :B.)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#57080) h1mpi válasza amauri (#57078) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem pontosan ilyen helyen a TP-Link Archer C5/C7 jött be. Elsősorban a stabil működése és a jó erős antennák miatt. (nem a sebesség miatt, mert DIGI 100/50 van). Még a legtávolabbi helyeken is alig van sebesség vesztés. És az AC-n érdemes netezni azokkal az eszközökkel, amelyek támogatják, mert sokkal kevesebb az összeakadás lehetősége a szomszédok wifijével.

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#57081) r0by


r0by
addikt

Asus RT-AC87U-val még mindig vannak wifi gondok?
:R

[ Szerkesztve ]

(#57082) zorzy4


zorzy4
őstag

Lenne még egy kérdésem. vettünk egy ilyen routert digis nethez. Kíváncsiságból megnéztem és míg kábelen 95mbs a net, wifin akár a router közelében is csak 35-45mbs. Akár ugyan azzal az asztali géppel is. Nekem bőven elég, de ez normális?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#57083) h1mpi válasza zorzy4 (#57082) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem, ott is legalább 80-90-nel kellene mennie, egy ennél sokkal rosszabb Asus low budget routerrel is megvolt anno ugyanezzel a nettel a 70-80.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#57084) bluemirage válasza zorzy4 (#57082) üzenetére


bluemirage
őstag

Kérdésed offtopik, mert ez a hálózatos topikra tartozik... Ide vagy ide
A vásárlás előtt kellett volna itt kérdezned... és ha előtte kérdeztél volna itt, akkor ezt nem vetted volna meg. Nem szerepel sem az összefoglalóban és a C20 szóra visszakeresve sem találsz ajánlást.
Szóval ez egy nem ajánlott vétel... a gyenge 5 Ghz-s... azaz gyenge AC-s képességei, a 100-as portjai miatt.

Tudni kellene, hogy a mért eredmény 2,4Ghz-en történt-e? Ha igen és az a szomszédok által telített... akkor ez normális is lehet... Persze nem ismerjük a kliens képességeit... azaz, hogy mivel mérted.
Ha ez a mérés 5Ghz-en történt, akkor ez nem normális.

Meliora sunt bono inimica

(#57085) zorzy4 válasza bluemirage (#57084) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszön figyelek majd.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#57086) Nixon18 válasza Nixon18 (#57077) üzenetére


Nixon18
senior tag

Sziasztok!
Erre van valakinek valami javaslata?

(#57087) bluemirage válasza Nixon18 (#57077) üzenetére


bluemirage
őstag

Én nem ismerek olyan routert ami 3 darab fél méteres téglafalon megbízhatóan hozná a jelszintet... még a 2,4 Ghz-esek sem. Csak kábelezéssel oldható meg rendesen ez a dolog. Hosszú SDS-es fúrószárral 2 oldali fúrással 5-10 perc az egész. Nekem nincs jobb ötletem. :F

Meliora sunt bono inimica

(#57088) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni Digi 1000-es internethez történő router választáshoz.
Szimplán mezei felhasználói dolgokra lenne használva.
Jelenleg egy Tp-link 741ND router van sajnos a térerő lefedettsége nem az igazi az ismerős állítása szerint.
Kérdésem, hogy milyen routert érdemes venni a Digi 1000 mellé amit leginkább ajánlanátok ilyen max 25k-ig.
Melyik router lenne az ami valamelyest nagyobb térerőt tudna szolgáltatni az átlaghoz képest?

Előre is köszönöm!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#57089) bluemirage válasza anonymus89 (#57088) üzenetére


bluemirage
őstag

A 25K-s kategóriáig:
2,4 Ghz-en Asus N18 (erős hardverrel, jól bevált eszköz)
5 Ghz-et is tudó Asus N56U (csak N-es szabványon tudja az 5Ghz-et... belső antennás)
5 Ghz-et is tudó Tp-Link C5... (ajánlott... és egyből belépés az AC-s WiFi világába)
---
Kicsit többet hozzáadva
Asus AC58U és Tp-Link C7

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#57090) anonymus89 válasza bluemirage (#57089) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm a választ!
Én C5-öt használtam sajnos nem voltam megelégedve a lefedett területtel (de úgy látom értékeléseknél más is tapasztalt hasonlót) mert ugyanott ugyanolyan beállítások mellett a 941N nagyobb területet fedett le.
továbbá látom 2.4ghz-en a belső antennát használják.

Asus-t még nem használtam de szimpatizálok velük.
Esetleg van leírás melyik mennyi kakaót tud leadni ténylegesen wifin keresztül?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#57091) woodworm


woodworm
veterán

Az asus ac1200gu nincs hazai forgalmazásban? Tapasztalat?
Kínai webshopokban megjelent promózva, elég jutányos áron. Egyetlen tesztet találtam róla, az ott mutatott számok elég lehangolóak, bár ajánlott plecsnit kapott. A hasonló hardverek, amik megfordultak a kezemben vagy éppen használok, ennél sokkal jobban produkáltak.

(#57092) bluemirage válasza anonymus89 (#57090) üzenetére


bluemirage
őstag

A C5 nem belső antennás, hanem 2 db. dualband-es külső antennája van. Ez nem a legszerencsésebb, de ennyi fér bele, ennyi pénzbe.
A dedikált, azaz külön 2,4 Ghz és 5 Ghz általábban szerencsésebb megoldás. Ilyen pl. a C7 v2.

Sajnos még ebben a topikban sem fognak tudni a hatótávokról korrekt és konkrét(!) összehasonlítót mondani.
De ha neked kizárólag a hatótáv a fontos, akkor nem kell neked ilyen keret mellett 5Ghz-es modell, hanem only 2,4 Ghz:
Tehát Asus N18U... gigabit mellé inkább ezt venném és nem az TP-Link 1043ND-t
Ha ez is kevés, akkor kell még egy Acces Point, vagy egy dedikált AP-ként is működni tudó router pluszba.

Meliora sunt bono inimica

(#57093) _Horka_


_Horka_
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék router vásárláshoz.
A környezet: DIGI 1000-es net, 3 asztali, 3 laptop, 4 mobil - paneldzsungel.
A fenti környezetben kellene tökéletesen kiszolgálnia a családot napi 24 órában, mindenféle céllal (szörfölgetés, youtube, online gaming...), kicsavarva a DIGI szervereiből minden bitmorzsát és sávszélességet.
Figyelembe véve, hogy a géppark mobil állomásai nem mai csirkék, kell a 2.4g is, de egy asztali is wifi-n csatlakozik. Ha tudtok abban is segíteni, hogy az ajánlott router-hez milyen "sticket" vegyek (5G) azt is megköszönném.
Ha lehet, olyat ajánljatok, amit nem kell szofware-esen szétpirítani, hogy tegye a dolgát, szóval gyári FW-el is frankón muzsikál.
Keret van, de nyilván a legjobb ár/érték aránnyal rendelkező lenne az ideális. Nem kell NAS, torrent szerver, szuper design, csillogó ledsor..., viszont tartósság, megbízhatóság és sebesség az igen.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#57094) Gubek-Einste válasza Nixon18 (#57077) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábeles kapcsolattal elvezetni egy wifi router-t AP módban a ház másik részébe.
Ehhez a nethez elég lesz egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57095) Gubek-Einste válasza r0by (#57081) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT érdeklődjél inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57096) Gubek-Einste válasza _Horka_ (#57093) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

30k-s határral ajánlott dual band router-ek: Asus N56U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Adapternek: Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57097) _Horka_ válasza Gubek-Einste (#57096) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Köszönöm!

Tudnád vázolni a router-ek közötti főbb különbséget?

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#57098) Gubek-Einste válasza _Horka_ (#57097) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Összefoglalóban benne van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57099) Nixon18


Nixon18
senior tag

(#57087) bluemirage

Nem közvetlen a Wi-Fi jelet szerettem volna átvinni a házon, hanem egy kábellel szerettem volna a ZTE eszköz után kötni egy routert, ami egy másik szobában lenne elhelyezve.
Sajnos ezek szerint félreérthetően fogalmaztam.

(#57094) Gubek-Einste

Köszönöm a tanácsodat, így szerettem volna én is megoldani. Ehhez szerettem volna tippet kapni, hogy melyik a legegyszerűbb router, amivel neki lehet ennek állni.
Köszönöm a segítséget!

(#57100) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Lakásban 2db ASUS RT-N 12 D1 eszközzel rendelkezem. A második repeater módban. Sávszélesség növelés érdekében arra az eszközre is vezetéken juttatnám el a jelet. Így ha mind a két eszköz AP módban lesz, lehet szabályozni, hogy ugyanazon az SSID-n legyenek?
Térerrőségük alapján pedig a Wi-Fi-t használó eszköz váltson közöttük?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.