Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56801) schawo válasza five90 (#56799) üzenetére


schawo
titán

Milyen célra kell nagy jelerősség?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#56802) five90 válasza schawo (#56801) üzenetére


five90
csendes tag

Egy emelettel feljebb szeretném használni a wifit, és ezért kellene a nagyobb jelerősség.

(#56803) Gubek-Einste válasza five90 (#56802) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56804) f4lcon válasza Gubek-Einste (#56707) üzenetére


f4lcon
őstag

én egy Comfast AC1750 usb eszközt használok, ára töredéke a linkelt Asus-nak
Egyelőre nincs hibája, kb fél éve használom főleg torrentezésre meg netes játékra egy AC1200 Asus router mellett.

van egy kérdésem is ezzel kapcsolatban, mivel 1000 Mbit netet kapok a tétől (optikán) így gyorsítanám a router és a PC közti sebességet. Eddig sem volt vezeték, ezután sem tervezem, marad a wii kapcsolat.
A Comfast adaptert hagynám, de a routert cserélném egy ilyenre: Xiaomi Mi R3P Pro van ezzel az eszközzel tapasztalat? 110 dollár (~33 ezer forint) körül van itthon elérhető hasonló tudású router?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#56805) schawo válasza f4lcon (#56804) üzenetére


schawo
titán

Jó nagy darab, valószínűleg megfogják a vámon, akkor áfával, eljárási költséggel 45 pénz lesz, aminél sokkal olcsóbban kapsz ilyen tudást.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#56806) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Olyan dual band router van épeszű áron, ami tudja az IPv6 beállításoknál a 'Share with PPPoEv4' opciót? Állítólag a digi IPv6 csak ezzel működik.

Illetve a C7 V2 OpenWRT-vel tudja esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#56807) toth_janika válasza kicsi007 (#56785) üzenetére


toth_janika
őstag

Azt ugye tudod, hogy ha lecseréled a ZTE HGW-t, akkor nem fog működni a neted nagy valószínűség szerint?
Szerk.:
Ha nem csak neted van a ZTE-n, hanem IPTV, VoIP is, akkor tuti nem fog működni :K

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#56808) szaboi6512 válasza Hauptmann (#56806) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nekem tudja,de openwrt nélkül :) Openwrt-vel nem próbáltam :DD

A ZXHN H298N után van a c7 v2.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#56809) Hauptmann válasza szaboi6512 (#56808) üzenetére


Hauptmann
addikt

Tehát akkor mennek az IPv4 és az IPv6 oldalak egyszerre, és nem csak az egyik, vagy másik?

Melyik fw van a Tieden? Nézegettem a szimulátort a TP-Link oldalán, de nem találtam ezt a lehetőséget.

(#56810) szaboi6512 válasza Hauptmann (#56809) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha erre gondolsz Share with PPPoEv4 Ilyet nem találtam, mindössze összekötöttem a 2 routert, a digis van elől- Lényegében switch-ként megy a c7 . A fw pedig 3.14.3 Build 150427 Rel.36706n

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#56811) Hauptmann válasza szaboi6512 (#56810) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ja, az úgy más. Nálam ZTE F668 van, és az nem tudja az IPv6-ot. Nem is értem, hogy miért ilyet osztogatnak.

(#56812) schawo válasza schawo (#56673) üzenetére


schawo
titán

Beépült a rendszerbe a mikrotik hex, és szárnyalni kezdett a lan és a tp-link wwanon keresztül érkező internet is. Most, hogy nem terheli semmi drótos a routert, jut cpuidő a WiFire. Megváltás.

Köszi a segítséget mindenkinek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#56813) #03969024


#03969024
törölt tag

Sziasztok!
Tudom, elcsépelt a kérdés, de már napok óta olvasom a fórumokat, véleményeket, s nem jutok dűlőre...
Elegem lett abból, hogy a TP-Link WR842-es routerem 2-3 naponta eldobálja a Wi-Fi-t. Mivel időközben 120-asra bővült a netem, ideje lenne cserélni. Az RT-N18U-t, vagy a TL-WR1043ND-t szoktátok ajánlani. Mindkettőről olvasok hideget-meleget... Az elsődleges szempont lenne a stabil működés, illetve USB-n nyomtatómegosztás. Írnátok pár sort pro és kontra mindkét típusról? Családi ház, a 842 Wi-Fi-je eddig megfelelő volt.
Köszönöm!

(#56814) szaboi6512 válasza Hauptmann (#56811) üzenetére


szaboi6512
őstag

Sajnálom... akkor nekem szerencsém volt ZXHN H298N-el. :)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#56815) Gubek-Einste válasza f4lcon (#56804) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A teljes sebesség nem fog átmenni wifi-n, az csak kábelen lesz meg.
Nincsen tapasztalat ezzel az eszközzel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56816) Gubek-Einste válasza Hauptmann (#56806) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mennyit is jelentene ez az összeg szerint?
Eddig milyen eszközöket néztél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56817) Gubek-Einste válasza #03969024 (#56813) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link esetén kell egy desktop program a nyomtató megosztáshoz, Asus-nál nem.
Az Asus hardveresen erősebb és gyári firmware-rel is többet tud mint a TP-Link.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56818) f4lcon válasza Gubek-Einste (#56815) üzenetére


f4lcon
őstag

igen az nyilvánvaló volt, hogy nem jön át wifin a teljes sebesség, de míg most a router a limitáló tényező (kb 250-260mbit-nek megfelelő sebesség jön át) a két eszközöm közül, addig egy cserével az usb hálókártya lenne a szűk (de a routernél gyorsabb) keresztmetszet - az Asus AC1200, az 5Ghz-es sávon 867 Mbps míg a Comfast 1300 Mbps

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#56819) castiels


castiels
addikt

Erről az összeallìtasról mi a véleményetek?

D-link DWM-222 + DWR-116
Net sim (telenor hipernet) az usb be, router utp-vel tv be.
Lesz net, tv kap netet, mehetnek rá a cuccok minden 4Gben.?!

Laptopról DLNA-n Serviovval a tv be.

[ Szerkesztve ]

(#56820) castiels


castiels
addikt

Tudná hozni stabilan a max sebességet?

Telenor hipernet L .4G

Olcsóbban jönne ki mint egy 4G-S simet kezelő router.

[ Szerkesztve ]

(#56821) Matrixka


Matrixka
tag

Sziasztok!

Használ valaki Tenda AC9 Wireless AC1200 Routert?
Mi a véleményetek róla?
Ezt néztem ki magamnak.

(#56822) bluemirage válasza f4lcon (#56818) üzenetére


bluemirage
őstag

Az általad írt AC Mbps adatok... névleges számok... gyakran ennél jelentősebb kisebb a valós átvitel WiFi-n. De ezt majd úgyis akkor látod, ha forgalmazol rajta és méred az adott konfigot. A Gigabit-nek szerintem nem lesz közelében. Így pimaszul, de nevelő jelleggel.... :R azt is mondhatnám, hogy feleslegesen fizetsz rá elő... meg azt is mondhatnám, hogy kár, hogy a kábelt egy nem éppen mobileszköz PC-nél kispóroltad pl. egy múltbeli festésnél, vagy egy esedékesnél.
Ez sajnos ritkán, de másnál is előfordul, de még ott is ritka, hogy egy gigabites Net csonkítanak meg a PC-nél.
Szóval az anyagi és időbeni áldozatot én is más irányba terelném. :K

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#56823) f4lcon válasza bluemirage (#56822) üzenetére


f4lcon
őstag

van egy pc zsinóron rajta, de a másikra egyelőre nincs lehetőség (messze van)
és egyébként sem egy nagy durranás költségben mert 5500 forint az ezres net, a szuper családi hd meg az alap tv együtt, előtte a lejárt és akciósan újraköthetetlen digiért 6 ezret fizettem....
értem, hogy nem lesz gigabit, mit mondtam ezt már elfogadtam és azt is tudom, hogy az elméletiből nem jön át minden, ahogy most is a 867-ből 250-260 van meg úgy az 1300-ból is 380-400 lehetne talán

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#56824) woodworm válasza f4lcon (#56823) üzenetére


woodworm
veterán

Minden tiszteletem a xiaomié (nekem is van), de rettentően túlárazottak, az asus is csak tanulhat tőlük. A szokásos féláras engedménnyel sem érdemes megvenni őket, csak ha engednek még 30%-ot belőle. Mivel a válaszodból arra következtetek, hogy nincs égető szükséged egyszerre több készülék nagy sebességű kiszolgálására, az az egy lenne a fontos. Ezért elég lenne egy sima 3 streames mimo router is, amit a fenti listából ki tudsz választani.

(#56825) castiels


castiels
addikt

Huawei B880 ez jó lehet?

(#56826) Genius007


Genius007
őstag

Sziasztok!

Egy kis segitségre lenne szükségem.
Ismerősöm szeretne venni egy új routert, viszont olyat szeretne venni, amihez hozzá lehet kötni egy 1TB-s HDD-t, s mindezt úgy, hogy pl. arra tudjon torrentezni, vagy letölteni filmeket netről, stb stb, és mindezt el is szeretné érni a TV-jén / laptopján, ha úgy van.
Szóval úgy akar pl. filmet nézni a Tv-n, hogy a laptopja kikapcsolva marad, és a routerre kötött 1TB-s HDD-ről töltse be a filmeket a TV.

A kérdésem az lenne, hogy ehhez milyen routert kellene vennie, vagy milyen funkciókra kellene oda figyelnie, miket támogasson a router, az összes okos tv-vel müködhet ez, vagy csak bizonyos tipusokkal ... ?

Segitségeteket előre is köszönöm! :R

Ui.: 2.4Ghz-s cucc kellene (de lehet jó lenne az 5Ghz is, nem tudom hogy a laptopja tudja-e)
A WiFi-re a laptopja, telefonja, és okos tv-je lenne kapcsolva.
A lakás egy 2 szobás lakás, azon belül kellene müködnie (de lehet egy szobába lenne minden, nem tudom).
A net az 240mb upc ha jól tudom.
Árban pedig egy olyan 20-30k-s router kellene, a lényeg, hogy ár / teljesitményben jó legyen!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#56827) MaCS_70 válasza Genius007 (#56826) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez mostanság már teljesen triviális szolgáltatás (USB-s HDD-t feltételezve) -- ha valóban elég a 2,4 GHz, akkor Asus RT-N18u.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56828) Multibit válasza Genius007 (#56826) üzenetére


Multibit
veterán

Van valamilyen eszköz, ami vezetékkel csatlakozik a routerhez? Mert ha nincs, nem sok értelme van a 240 Mbps netnek 2.4 GHz-es wifi-t használva. Az előttem szóló kolléga által javasolt Asus jó döntés, de a rá kötött HDD-re sem fognak 240 Mbps-sel suhanni a virágboltos filmek. Nem is beszélve arról, hogy ha a lejátszó eszköz is csak wifi-t használ, lehetnek gondjaid a stabilitással filmnézéskor. Érdemes újra gondolni a dolgokat :K

(#56829) Genius007 válasza MaCS_70 (#56827) üzenetére


Genius007
őstag

Köszönöm!

Egy ilyesmi eszközt tudsz 5Ghz-sba is ajánlani?
(Vagy olyanba ami tudja egyszerre a 2.4 és az 5Ghz-t is!)
Mert akkor a Tv-je 5Ghz-n, a laptopja és a telefonja (vagy csak a telefonja) 2.4Ghz-n csatlakozna hozzá. :)

Multibit neked is köszi! :R

:R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#56830) woodworm válasza Genius007 (#56826) üzenetére


woodworm
veterán

Nem teljesen tiszta, hogy a routerrel akar torrentezni vagy csak hálózati meghajtónak szánja és a pc-n futna a kliens?

[ Szerkesztve ]

(#56831) ampulla


ampulla
aktív tag

Hello!

Nem ide tartozik, de a témában csak kihalt topic-ok vannak. Szóval a kérdésem a WPA Autentikációhoz és titkosításhoz kapcsolódik. WPA-Personal módban, elvileg a Pre-Shared Key van alkalmazva, mint Pairwise Master Key. A PMK egy 256 bites kulcs, amiből pedig egy Pairwise Transient Keyt képeznek egyéb tényezőkből, mint a: SSID, AP MAC cím, kliens MAC cím, 2 random szám, Anonce, Snonce. Kicsit össze vagyok zavarodva, mert valahol azt olvastam, hogy a PMK az megegyzik az passpharse-szal, viszont máshol meg azt olvastam, hogy PBKDF2 függvény állítja elő az alábbiak szerint:
PBKDF2(PassPhrase, ssid, ssidLength, 4096, 256)
És így lesz belőle 256 bites kulcs, mely HMAC-SHA1-es PRF-et használ.

[Ezen a képen] Jól látszik a folyamat és, hogy a PTK-t egy PRF állítja elő. A kérdésem az lenne, hogy ez a PRF hogyan működik? Ez is HMAC-SHA1-et használ?

[ Szerkesztve ]

(#56832) Gubek-Einste válasza Genius007 (#56829) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware az Asus N56U lenne dual band eszközként, CFW-vel pedig a TP-Link Archer C7 jöhetne szóba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56833) Gubek-Einste válasza ampulla (#56831) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT érdeklődjél inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56834) Genius007 válasza woodworm (#56830) üzenetére


Genius007
őstag

A PC-n futna a kliens, és a routerre kötött 1TB-s hdd-re töltené le a dolgokat.
A lényeg, hogy a Tv-n elérje az 1TB-s routeren levő filmeket, és ne keljen hozzá bekapcsolnia a laptopot. :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#56835) Gubek-Einste válasza Genius007 (#56834) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez nem jó ötlet, vagy a gépen fusson a torrent vagy a router-en, az ilyen feles megoldás csak erőforrás pazarlás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56836) woodworm válasza Genius007 (#56834) üzenetére


woodworm
veterán

Korábban volt itt téma a xiaomi r1d, belefér az anyagi keretedbe. Egyetlen hátránya, hogy itthon nem lehet megvenni, így a garancia érvényesítése körülményes. Ha az ár/érték arányát nézzük, jelenleg nincs hasonló tudású készülék ilyen olcsón. Ha éppen akciós, akkor 99$ dollárért lehet hozzájutni (készülék+1TB hdd).

Ha menet közben jön meg az étvágy, van rá asusos cfw, abban torrent kliens is van.

[ Szerkesztve ]

(#56837) Genius007 válasza Gubek-Einste (#56835) üzenetére


Genius007
őstag

Nem teljesen értem, hogy most milyen feles megoldásra gondolsz.
A gépen futna maga a torrent kliens, viszont a routerre kötött 1TB-s HDD-re töltené le a dolgokat a laptopos kliens (gondolom ez kivitelezhető, vagy nem?)
A lényeg a lényeg, hogy a Tv-n úgy tudja nézni a filmeket, hogy elérje az 1TB-s HDD-t a laptop bekapcsolása nélkül, és ha esetleg laptopon akarja nézni, mert pont ott ül előtte, akkor ott tudja nézni. :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#56838) Gubek-Einste válasza Genius007 (#56837) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Feles megoldás: A kliens a gépen fut de a router-re kötött HDD-re meg az adat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56839) Genius007 válasza Gubek-Einste (#56838) üzenetére


Genius007
őstag

Azt hogy a routeren fusson a kliens, és az ahhoz csatlakoztatott 1TB-s HDD-re töltse le a dolgokat, (és ellehessen érni Tv-n, és Notebookon egyaránt) hogy lehet kivitelezni?
A fent emlitett Asus router erre a célra megfelelő lenne?
Természetesen gyári fw-s routerrel kellene megoldani, mert nincs kedve a srácnak mókolgatni, és annyira nem is ért hozzá. :B

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#56840) Gubek-Einste válasza Genius007 (#56839) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus N18U-ban van gyári firmware-rel torrent kliens.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56841) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

Sziasztok! Melyik router lenne ajánlott nyomtatószerver célra két nyomtatóhoz, ahol lehetőleg hátul találhatók az USb aljzatok? Mert az RT-N18U pl jó lenne, de az egyik port elől van sajnos.

(#56842) Gubek-Einste válasza drunkyboy (#56841) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyéb körülmények?
Miért kell feltétlenül hátul lennie?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56843) Hauptmann válasza Gubek-Einste (#56832) üzenetére


Hauptmann
addikt

Miért ajánlott a C7-re a CFW? Ennyire béna a gyári?

CFW-vel tudja a 'Share with PPPoEv4' opciót?

(#56844) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok!

Költözés után 120-as netünk lett, ezért a TP-LINK 7xx valahányast(gigabit lan hiány) eladtam és maradt a UPC újfajta routere, ami tök korrekt, viszont most szeretném kihasználni újra a távoli hálózat elérés lehetőséget, stb.

Otthon kábelről menne egy gép, minden más wifin: notebook, 2-3 teló, Smart TV(ezen 4k-s filmek is mennek DLNA-n keresztül).
Torrent kliensként is használnám valószínűleg a routert. Sonarr küldené a torrent kliensre, hogy milyen sorozatrészeket húzzon le.

Látom, hogy használtan korrekt áron 5-6k vannak az 1043ND v1.8-asok. Ez a fentieket szerintetek bírná openwrt-vel vagy mondjuk a torrent klienshez már gyenge lenne?
Ha nagyon elavult ez a modell vagy nem megfelelő, akkor ajánlhattok más típusokat, még csak tervezgetek.

Semper fi!

(#56845) woodworm válasza inferno88 (#56844) üzenetére


woodworm
veterán

Ne vegyél v1-est, ezen a sebességen is erősen kompromisszumos és nincs később előrelépési lehetőséged. A későbbi verziókat nézegesd, bár a torrentezés azoknál se lesz elérhető teljes sebességen.

(#56843) Hauptmann
A kérdező torrentezni szeretne, a c7-en ez csak cfw-vel érhető el. Többen használnak openwrt-t digis kapcsolattal. Vagy a digi, vagy az openwrt topikban érdeklődj. Van egy olyan érzésem, hogy az a beállítás tp-link fw-n kell és openwrt-vel máshogy működik.
DIGI IPv6 over PPPoE - OpenWrt

[ Szerkesztve ]

(#56846) Multibit válasza inferno88 (#56844) üzenetére


Multibit
veterán

Torrent kliensként is használnám valószínűleg a routert
Ha a toutert egyéb - nem routerre való - feladattal is gyötröd (torrent, DLNA, stb.), akkor igen erős vasra van szükség. Számolj azzal, ha nem elég acélos a hw teljesítménye, gondjaid lesznek a sebességgel - vagy ami rosszabb -, a stabilitással! Én ilyen feladatokra az újabb 1043-ast (és korábbi társait, pl. 3600) is kevésnek tartom. Ezzel persze sokan nem értenek egyet, de maradok a véleményemnél.

(#56847) Hevesjeges


Hevesjeges
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségetek kérni router csere előtt állok szeretném,ha adnátok tanácsot.Három jelöltem van:
Asus RT_AC 87 U,
TP-Link Touch P5 AC1900,
Synology RT 1900 AC

(#56848) Multibit válasza Hevesjeges (#56847) üzenetére


Multibit
veterán

Megtudhatnánk valamit a felhasználási körről?
Egyébként, ha tényleg csak ebből a háromból lehetne választani, akkor a harmadik a nyerő. De ha már van NAS-od (vagy lesz), akkor mindhárom felesleges túllövés.

(#56849) MaCS_70 válasza Hevesjeges (#56847) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor leírom itt is: a Synology wifijét a tesztek gyengének tartották, én személyes próba során tapasztaltam meg, hogy az Asusé gyári értéken is sokkal erősebb, mindkét hullámsávban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56850) Hevesjeges válasza Multibit (#56848) üzenetére


Hevesjeges
csendes tag

Jelenleg egy nagyobb teljesítményű számítógépem van,elsősorban torrentezek vele,Dune mediaplayer, tabletek és mobil telefonok.Elképzelhető, hogy az év második felében veszek NAS-t, ez pénz kérdése még.
Három felsorolt router mellett , ha jobbat tudtok hasonló árkategoriában, megköszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.