Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) Gubek-Einste válasza rasotamas (#55650) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen rendben van a v3 is, kipróbált eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55652) rasotamas


rasotamas
veterán

Kérdés: van némi lankábel kihúzva a routertől korábbi végpontokhoz. Lenne egy wr741 és egy wr541 router, az egyik hely a ház hátsó fele irányában, a másik az udvar felé terjeszthetné ki a hatókört, bár csak kb 4-6 méterrel van arréb, de pont vastag falak takarását kerülném ki velük.
Érdemes szórakozni vele, vagy a 1043 háromantennás jelébe csak belerondítana?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#55653) Gubek-Einste válasza rasotamas (#55652) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen érdemes próbálkozni ha van erősen zavaró tényező.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55654) Grande Ale válasza Gubek-Einste (#55653) üzenetére


Grande Ale
őstag

Mitől függ, hogy ajánlott-e pl. nekem az ac? Lakás mérete, ilyesmi?

(#55655) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Tudnátok ajánlani olyan dualband-es routert aminek erős a wifije?Én ezt néztem ki TP-Link AC1350 (Archer C59)

[ Szerkesztve ]

(#55656) Gubek-Einste válasza Grande Ale (#55654) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően az, hogy van-e megfelelő kliens eszközöd amivel ki tudod használni az AC adta előnyöket.
A másik tényező, hogy az AC-s eszközök erősebb hardverrel rendelkeznek így nagyobb sebesség/terhelés mellé már ideálisabb tudnak lenni.
Sokat számítanak a környezeti tényezők is a választásnál, a panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán ideálisabb tud lenne a dual band eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55657) Gubek-Einste válasza ToBeY (#55655) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kinézett Archer C59 nem ajánlott mivel csak 100-as portjai vannak.
2.4 GHz vs. 5 GHz

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55658) ToBeY válasza Gubek-Einste (#55657) üzenetére


ToBeY
nagyúr

500mbit jelenleg(de tervben van 1Gbps váltás)
A szobából B szobába, 2 vagy 3 vasbeton fal (panel) szomszédok vannak :)
2teló 2-3 noti használná,15k max 20k lenne rá.(jó lenne 15k közelebb)

(#55659) Gubek-Einste válasza ToBeY (#55658) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55660) ToBeY válasza Gubek-Einste (#55659) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi mindenképpen dual band szeretnék mert most 2,4Ghz-es van és nem jó.

(#55661) Gubek-Einste válasza ToBeY (#55660) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes lenne elgondolkodni az AC-n is, ajánlott eszközök 30k-ig: Asus AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55662) ToBeY válasza Gubek-Einste (#55661) üzenetére


ToBeY
nagyúr

C5 találtam 20k környékén az jobb lenne?

(#55663) ergepard


ergepard
tag

Sziasztok!
25, max 30 ezerig milyen routert ajánlotok nekem?
Lényeg, hogy minimum 500 Mbits sebessége legyen, hogy a 100/50-es netemet ki tudja szolgálni biztosan, illetve, hogy minden eszköz külön szálon kapcsolódjon hozzá.
Előre is köszönöm.

(#55664) Gubek-Einste válasza ToBeY (#55662) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ideálisabb mint a csak 2,4 GHz képes eszközök ha zsúfolt a környezet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55665) Gubek-Einste válasza ergepard (#55663) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55666) ergepard válasza Gubek-Einste (#55665) üzenetére


ergepard
tag

Köszönöm a választ!
3 szobás panel lakásban lenne használva, 5 eszköz lenne rácsatlakozva wifiről (laptop,telefonok) illetve vezetékesen egy számítógépbe lene csatlakoztatva.
Erről a routerről mit gondolsz?
ASUS RT-AC1200G+

[ Szerkesztve ]

(#55667) Gubek-Einste válasza ergepard (#55666) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan azt mint eddig is: Az Asus AC1200G+ folyamatosan újraindulgat így nem ajánlott már, helyette Asus AC55U/AC58U,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55668) ergepard válasza Gubek-Einste (#55667) üzenetére


ergepard
tag

Rendben, köszönöm!
Az AC58U-nak nincsenek ilyen hibái gyárilag? Stabil, nem dobál le a wifiről?

(#55669) Gubek-Einste válasza ergepard (#55668) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be a saját topikjában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55670) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Létezik olyan router, aminek a gyári szoftverében megadhatom, hogy mondjuk ettől-eddig menjen le standby-ba? (Természetesen nem lenne gond, ha lecsatlakozna ilyenkor.)

(#55671) Intruder2k5 válasza sellerbuyer (#55670) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routereket folyamatos üzemre tervezték, nem szokásos bennük ilyen funkció. Olyan előfordul, hogy a WiFi-t tudod időzítve ki/be kapcsolni.

(#55672) bluemirage válasza sellerbuyer (#55670) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha az energia fogyasztás csökkentése a cél, akkor nem... és semmi értelme. Mert ezek maguk állnak standby-ba, ha nincsenek terhelve.
Ha azt akarod elérni, hogy bizonyos időszakokban menjen / ne menjen a WiFi... azt lehet. Ezt van aki használgatja... pl. gyerek nevelési célból. Napokat, órákat stb... be lehet állírani. Tehát ez közismert.

... és elvileg azt is meg lehet adni, hogy bizonyos időszakokban hozzá lehet-e férni a routerhez... azaz szerintem azt, hogy használható-e vagy sem. Ennek vezetékes hozzáférésnél van értelme, hiszen ekkor a vezetékes eszközök PC-k stb... sem tudják elérni a routert.
Ez pl. az én C7-esem szimulátora
Szerintem az Acces Controll - Rule és Shedule részekkel lehetne megcsinálni.
Pontosabb részletes választ inkább itt tudsz kapni.

Meliora sunt bono inimica

(#55673) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Inviteles IPTV-hez lehet kapni a szolgáltató által adott routeren kívül bármi mást? Vagy ez csak beállítás kérdése?

(#55674) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#55640) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Beüzemelve, betesztelve az asus router, melyet ajánlott itteni topik gazda úr. Gubek-Einste
Kiválóan dolgozik, es az egy betonfal sem akadály neki.
Meg egyszer köszönöm a segítséget es tanácsot :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55675) sellerbuyer válasza bluemirage (#55672) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Köszönöm a választ! :R

(#55676) Gubek-Einste válasza Nixon18 (#55673) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet saját eszközzel kiváltani, amit megtehetsz az az, hogy átteszed a HGW-t, ha támogatott, PPPoE Passthrough módba és saját router-t használsz a nethez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55677) Nixon18 válasza Gubek-Einste (#55676) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi a választ!

(#55678) chevy4


chevy4
újonc

Sziasztok!

Új routert vennék, egyrészt a DIGI-s net sebesség emelése miatt, másrészt a jelenlegi TP 841N nem bírja kiszolgálni a lenti configot.

- kb. 60 nm-es tégla építésű lakásban középen lenne, de 1-2 téglafal szinte minden irányban akadályoz.
- DIGI 500/200
- 2 asztali gép LAN
- 6-7 mobil eszköz (abból 2 AC-s)
- 1 laptop külső WIFI adapterrel, USB 3-at nem tudja. Viszont itt a legfontosabb a stabil, gyors kapcsolat.

Lehetőség szerint legfeljebb 30-40k-t szánnék rá.

Köszi a javaslatokat!

(#55679) Gubek-Einste válasza chevy4 (#55678) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7/C8

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55680) Resist_


Resist_
csendes tag

Sziasztok!

Hetekkel ezelőtt router vásárlásba fogtam, fel is tettem itt a kérdésem, hogy melyik routert válasszam.

Gondoltam megosztom veletek a tapasztalataim, hátha másnak hasznára lesz a dolog.

Szóval TP-Link-ben gondolkodtam csak (mind kiderült rosszul döntöttem), két router volt az amik között hezitáltam.

TP-Link Archer C5 és C1200.

Itt is azt a választ kaptam, hogy inkább a C5 lenne jobb választás mert a C1200 még új dolog, stb stb, nincs tapasztalat.

Nah de én belevágtam, csak az Archer C1200-ast választottam, mert mégis csak ac-s router és 1200 mb/s, stb stb. Vonzó ajánlat volt. A megvásárlás után nem is volt gond a beállítással és a működéssel sem. A kellő csatornaszám beállítása után még panelban is jól húzta az igát, a falakkal sem volt gond.

De.... van otthon egy Androidos mediaboxom, amihez egy külső vinyó van kötve, azon filmek. Kollegámnak másoltam volna át filmeket routeren keresztül laptopba dugott pendrivera, ftp-n.... És itt jöttek a problémák.

Adatmásolást és netezést nem bírta, kb három perc után leállt az egész, megszakadt a netkapcsolat és a wifi kapcsolat sem működött. Többszöri próbálkozás után is generálta ezt a hibát. Megnézve a router házát elég magas hőmérsékletet tapasztaltam, szóval szerintem ennek a típusnak melegedési problémái lesznek, ill. vannak. De ez csak a személyes véleményem.

Szerencsére e-digitalnál rendesek voltak és a szerviz helyett ment a csere Asus RT-N18U-ra, amivel persze semmi gond nincs...

Szóval TP-Link Archer C1200-ast NE VEGYETEK! :) 20 ropi, és szart sem ér....

(#55681) Multibit válasza Resist_ (#55680) üzenetére


Multibit
veterán

nincs tapasztalat
Most már van :(

... csak az Archer C1200-ast választottam, mert mégis csak ac-s router és 1200 mb/s...
A C5 is AC-s router és annak is 1200 Mbps az (összegzett) linksebessége :K

Egyébként az Asus N18U-val jól jártál.

[ Szerkesztve ]

(#55682) prebalazs


prebalazs
újonc

Sziasztok-
Router vásárlás előtt állok és olyan kérdéseim lennének hogy:
Mi az az AC, mi értelme és hogy tudom elkerülni?
Mire jó ha megváltoztatom a firmwaret?
Mi az a dualband? Arra már rájöttem hogy 2,5 és 5Ghz-s rutereknél van és azt jelentené hogy nem tudom egyszerre használni mind a 2 sávszélességet?
Olyan routert szeretnék ami tudja a 2,5 és az 5Ghz-t lefed egy 200Nm es házat ami tetőtérrel rendelkezik az eszközök amihez használva lennének azok Mobiltelefonok és Notebookok meg persze kábelen keresztül PC-k tanácstalan vagyok hogy milyet válasszak mert sok hozászolásba szarozzák a routert így inkább megkérdezlek téged milyet ajánlasz?

(#55683) zszszs


zszszs
tag

Sziasztok
Router-vásárláshoz kérnék tanácsot, pontosabban típusajánlatot.
Egy olyan kellene, ami biztonságosan lefed egy épületcsoportot. Négy épület keretez egy udvart, ahol 4 nagy fa is áll. A kör átmérője kb. 60-70 méter lehet. A főépület kétszintes, kb. 30-40 cm-es téglafallal, a többi egyszintes vékony téglafallal. Most egy 50/5-ös netet kellene megosztani, bár később emelik majd a sávszélt. remélhetőleg. Kb. 10-15 laptop és 30-40 telefon csatlakozna rá egyszerre max. Köszönöm, ha segítetek.

(#55684) MaCS_70 válasza prebalazs (#55682) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AC a jelenleg friss átviteli szabvány, elvben a leggyorsabb (5 GH-z-en megy) -- akkor tudod használni, ha a klienseszközeid is ismerik. Amúgy meg nem árt a jövőállóság...

A frimware megváltoztatása annyit tesz, hogy a gyári rendszer helyett külső (jellemzően lelkes önkéntes(ek)) által összehozott rendszert telepítesz az eszközre. Ennek sok módja van, a CFW-ek jellemzően több szolgáltatást nyújtanak, a fejlesztésük pedig gyorsabb, rugalmasabb, de a használatuk bonyolultabb lehet. Az Asusnál van az az érdekes helyzet, hogy a Merlin/HGG-vonal a gyári FW alapjain, annak a felületén, azzal gyakorlatilag kompatibilisen biztosítja a többletokosságot.

A dualband eszközök már tudják a párhuzamos 2,4/5 GHz-et.

Ebbe a házba elég lehet (nálam az) az Asus N18u, illetve, ha kell az 5 GHz, akkor az AC68u, AC87u vagy az AC66u B1. Több szintes lefedettségi igényről lévén szó, én külső antennásban gondolkodnék.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55685) vargalex válasza Resist_ (#55680) üzenetére


vargalex
félisten

Anno pedig ezt a választ kaptad. Így csodálkozom, hogy mégis azt választottad.

Alex

(#55686) Gubek-Einste válasza zszszs (#55683) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide egyetlen eszköz nem lesz elég, minimum kell minden épületben 1-1 darab kell. Illetve kábelezés az épületek között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55687) Resist_ válasza Multibit (#55681) üzenetére


Resist_
csendes tag

Igen, csak az c1200-as Tp-linknek három atennája volt! :) Mind1, rossz döntés volt! :)

(#55688) Resist_ válasza vargalex (#55685) üzenetére


Resist_
csendes tag

Tudom! :D

Csak az a válasz már későn jött! :D Már akkor megvolt! :) Adtam neki egy esélyt! :) Dehát Asus, az Asus.

Már én is beláttam! :)

(#55689) vizimento


vizimento
senior tag

Eddig egy RT AC56U routerem volt.
Sajnos tönkrement, így egy ajánlást kérnék a helyettesítésére (mivel ez már nem kapható).
Ami fontos: 2db USB csatlakozó (egyiken mobilnet stickje, másikon HDD)
Nyilván jobb lenne ha az egyik USB3 lenne (a HDD-s), de azt nem is láttam egyáltalán az AC56U-n kívül :(
Mindezt persze elérhető áron (az ASUS 22ezer ft volt...)

Nyilván egy egy USB-s router + NAS lenne az ideális, de együtt az előbb említett 22ezer duplája lett volna anno, és lenne most is...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#55690) Gubek-Einste válasza vizimento (#55689) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC55U/AC66U B1/AC68U, az AC58U is jó lehetne de csak 1 USB portja van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55691) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Digi 1000 megás nethez 1 szintes, 120 négyzetméteres vidéki házba (tégla falak) kellene router. Vezetéken 1 PC, Wi-Fi-n 4 mobil, 1 nyomtató és időnként 1 laptop lesz rákötve. Az illető kikötése a szokásos, miszerint legyen fasza, de olcsó. :) Hekkelni nem akarja, dobozból kivéve működjön. :)

Azt írtam neki, ezeket nézegesse. Van esetleg olyan, amelyik közben kiesett a pixisből, vagy ilyen épületbe és ekkora alapterületre nem ajánlott?

Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#55692) #72042496 válasza #72042496 (#55691) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kis kiegészítés, miszerint 1 Gbps letöltés nem kell Wi-Fi-n (ahogy olvasom ez amúgy sem igazán lehetséges ezekkel), viszont 300 Mbps-nél több jó lenne.

(#55693) Multibit válasza #72042496 (#55692) üzenetére


Multibit
veterán

Wifi sebességet nem lehet garantálni. Majd a helyszínen kiderül, hogy mennyi lesz. A valós 300 Mbps-hez mindenképpen AC-s router és AC-s kliens eszközök kellenek, azok pedig nem olcsók. Vagy az igényből kell engedni, vagy többet kell rá költeni! Ajánlott AC routerek: TP-Link Archer C5, TP-Link Archer C7, Asus RT-AC55U, Asus RT-AC58U. A többi ajánlott AC router jóval drágább, mint ezek.

[ Szerkesztve ]

(#55694) MaCS_70 válasza #72042496 (#55691) üzenetére


MaCS_70
félisten

Részemről a mantra a szokásos: ha nem kell neki az 5 GHz, akkor Asus N18u. Az ára miatt ez fedi le legjobban a jelzett követelményeket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55695) #72042496


#72042496
törölt tag

Köszi mindkettőtöknek!
Az 5 GHZ nem tudom, mennyire lehet fontos neki, és sajnos azt sem, hogy az eszközei támogatják-e, vagy tervezi-e cserélni őket. Majd mérlegel és kiderül melyik lesz, ezekből már biztosan sikerül választani! :R

[ Szerkesztve ]

(#55696) mpeter94 válasza #72042496 (#55695) üzenetére


mpeter94
tag

Sziasztok!

Új router vásárlás előtt állok, ebben kérném a segítségeteket. :R

Paraméterek:

- Diginet 1000-es csomag van.
- 62 négyzetméteres panel lakásba kéne.
- 4 telefont, 3 tv-t, 3 laptopot kéne hibátlanul kiszolgálnia.
- Nagyjából 30.000 Ft-ig.

Előre is köszönöm! :R

(#55697) #72042496 válasza mpeter94 (#55696) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez gyakorlatilag ugyanaz lehet, mint amiről én kérdeztem fentebb. :)

[ Szerkesztve ]

(#55698) dances


dances
tag

Üdv!

Router választásban kérnék egy kis segítséget:
- 50/5 -ös netem van (garantált: 12/1)
- 2 asztali gép lenne rákötve, az egyiken nonstop futna a qtorrent (aktív torrentek/kapcsolatok maximális száma: 50/50), a másik gépen csak netezés lenne, de olykor 8-10 lappal egyszerre
- mindkét gép UTP kábelen csatlakozna
- WiFi NEM kell

Mindenképpen gigabiteset szeretnék, hogy ne legyen gond, ha a későbbiekben gyorsabb csomagra váltok, illetve, mert tudom, hogy a jelenlegi TL-R460 (ami 10/100 -as) a torrent-től összefossa magát, használhatatlanul belassul.

A kiszemeltem:
TP-LINK TL-R600 VPN

Vélemény?
A Port Forward -ot megfelelően kezeli?
Illetve hogy ez a SafeStream pontosan mit jelent, és kikapcsolható-e?

[ Szerkesztve ]

Only the Good die young.

(#55699) Multibit válasza #72042496 (#55697) üzenetére


Multibit
veterán

Azzal az "elhanyagolható" különbséggel, hogy itt nem szerepel az igények között a 300+ Mbps wifi sebesség ;]

(#55698) dances
TP-Link TL-WR1043ND - mint legolcsóbb gigabites, ajánlott router. Az a VPN-es csoda miért is hatott meg annyira? Mert nem wifi-s? Igaz, de legalább rendesen túlárazott ;) A mai wifi-s routereken lekapcsolható a wifi.

[ Szerkesztve ]

(#55700) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hali

500/200 diginet mellé szeretnék minnél olcsóbban (max 15k) egy wifi-s routert. ~70nm panelban lesz, de a szobák közel vannak a routerhez szóval hatótáv annyira nem fontos.

Jelenleg egy 100/50 diginet van egy Linksys WRT110 routerrel. Elég sokszor elmegy a net letöltés közben és én a routerre gyanakszom. Mennyire valószinű hogy a digi hálózatával van a gond?

Köszönöm!

Üdv,
Dave

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.