Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) bluemirage válasza trust007 (#55600) üzenetére


bluemirage
őstag

A 10/100-as WAN port a leírásban azt jelenti, hogy vagy 10-es ÉS a 100-as sebesség szabványt ismeri (tehát az 1000-est, azaz a Gigabitet nem). Esetedben a 100/100-as tempóra fog felállni.
Ezt azt jelenti, hogy 100/50-es NET-hez elégséges lehet a 841-es, mint low budget megoldás egy eszközre.

Egy 841 ND jobb lenne annyiban, hogy a "D" jelölés miatt le lehet cserélni rajta az antennákat 8 dbi-sre. Elég brutál nézne ki azokkal a karókkal, de a 2 betonfal miatt lehet, hogy egy kicsit masszívabb lenne a végeredmény. Az antennák darabja kb. 1700 Ft.

Ilyen okból volt nekem korábban egy egy Tp-Link WA701ND-n (ez acces point) egy nagyobb antenna, mert a hálószoba közpébe egy holt sávot csinált egy vasbeton oszlop és nem volt mindegy, hogy hol van a telefon a szobán belül. Az antenna cserével pont egy pálcikával nőtt a jel.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#55602) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Üdvözlet Urak esetleges Holgyek.
Erről a routerrol mi a véleményetek?
[link]

Lan digi net wifi használathoz menne, semmi extra, csak hogy tudja a gigabytet es 5G wifi legyen.
Erre megfelelő?
Előre is köszönöm a választ :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55603) krealon válasza Lacielvtárs (#55602) üzenetére


krealon
veterán

"Erről a routerrol mi a véleményetek?
ASUS RT-AC53
Lan digi net wifi használathoz menne, semmi extra, csak hogy tudja a gigabytet es 5G wifi legyen.
Erre megfelelő?
"

Ha csak ennyi a feltetel, akkor megfelelo. (Nem "gigabytet", hanem gigabitet)
De keszulj fel, hogy az 1x1:1 -es 5 GHz nagyon tavolsag erzekeny lesz, es inkabb elallsz az internetes vasarlastol 14 napon belul. :)

(#55604) Lacielvtárs válasza krealon (#55603) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Bocsánat,gigabitet (meg kell jegyeznem) :W

Tehát a wifi problémas lesz?
Jelenleg egy ilyenem van, amint antenna sincs es tökéletes 50 cmes vályog falon át...
A sima 2,4 Ghz es wifi ennél is gyenge volt, de érdekes az 5 ghz viszont hasít :K
[link]
Panel lakásba menne, ahol az előszobába lenne 'közepén' es az volna a cél hogy a két szobában legyen wifi.
Ehhez gyenge lenne?
Egy samu mobilt es egy Huawei MediaPad M2 8.0 - t kellene kiszolgalnia, mindkettő tudja az 5G wifit.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55605) Gubek-Einste válasza Lacielvtárs (#55602) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus RT-AC53 és az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.

Ha nem szükséges az AC-s wifi akkor ajánlatosabb lenne az Asus N56U.

Valószínűleg az új eszközzel sem lesz jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55606) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#55605) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

'AC-s wifi'
Ez mit takar?

Szerkesztesedre:
Akkor melyiket javaslod?
Ez nekem nagyon bevalt Asus RT-N56U Black Diamond 600Mbps kétsávos gigabites wifi router 2db USB porttal...

Bocsánat hogy mem szerkesztem az előzőt, mobilrol irtam

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55607) dopli


dopli
újonc

Hali!
Kéne nekem egy router. Panelház, 60 m2, egyetlen falon kellene átjutnia a jelnek (gondolom gipszfal). Diginetes csomag, kb 50Mbit/s le és 10 Mbit/s feltöltés, de gondolkozom egy jobb csomagon, szóval nem lenne hátrány, ha 200/100-at is bírná az új router. 1 laptopot, 2 telefont és egy tabletet kéne tudnia kiszolgálni. Kb 10-15ezret szánok rá, minél olcsóbb annál jobb. Milyen routert ajánlotok?
Köszi!

(#55608) Gubek-Einste válasza Lacielvtárs (#55606) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelenlegi router-ed N-s, az AC az újabb szabvány 5 GHz-n, nagyobb sebességet tesz lehetővé de csak ha a kliens eszköz is AC tudású.

Inkább egy másodlagos eszköz beiktatása lenne jó megoldás kábeles kapcsolattal a jelenlegi mellé, annak jó lehet az AC53U 100-as portjai vannak de a wifi-je az AC1200-as vagyis a kinézett AC53-hoz képest már 2x2:2 MIMO képességű 5 GHz-n is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55609) Gubek-Einste válasza dopli (#55607) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55610) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#55608) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jelenleg egy ilyen tp link van, router-ként.
[link]
A diginet, tipikus lan net, csak utp kabel jön be a lakásba.
Értem, akkor nekünk az ac tudású kell. :K
Köszönöm az infót, akkor az ac53u-t fogok venni.
A tp linknel azert gondolom, csak megbízhatóbb lesz amit írtál nekem...
Köszönöm mindkettőtöknek a gyors válaszokat :R

Szerk: 'panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)'
Ezek fényében, nem lenne nekem is az jobb, szerinted? Függetlenül hogy nincs rajta antenna?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55611) Gubek-Einste válasza Lacielvtárs (#55610) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor inkább az N56U legyen mert az gigabites portokkal rendelkezik, azt hittem most is ilyened van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55612) trust007 válasza bluemirage (#55601) üzenetére


trust007
tag

@Gubek-Einste

Köszönöm mind2töknek a választ! Ezek figyelembevételével döntök.

[ Szerkesztve ]

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#55613) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#55611) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jol hitted, lehet rosszul fogalmaztam, vagy össze vissza szerkesztettem :D
Itt nálam ilyen van, amit venni tervezek, az az exhez menne, panel lakásba, hogy Skype-ozni tudjak a lányommal.
Azt gondoltam hogy az antennanak van jelentősége a megbízhatóságot illetően...
De akkor ez lesz [link]

Köszönöm a segítséget :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55614) SzaboD91


SzaboD91
újonc

Router vásárlás előtt állok és két típusra szűkítettem le a kört: Asus RT-AC1200G+ és TP-LINK Archer c5.
Akinek van tapasztalata ezekkel az melyiket ajánlja inkább és miért?

(#55615) Gubek-Einste válasza Lacielvtárs (#55613) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vegyél oda is egy Asus N56U-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55616) Gubek-Einste válasza SzaboD91 (#55614) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC1200G+ folyamatosan újraindulgat így nem ajánlott már, helyette Asus AC55U/AC58U,
Az Asus gyári firmware-rel többet tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55617) SzaboD91 válasza Gubek-Einste (#55615) üzenetére


SzaboD91
újonc

Az a baj, hogy az nem tudja a AC szabványt

(#55618) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#55615) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Rendben, mar meg is rendeltem, a másikat lemondtam...
Neked , nektek hiszek ...
Eddig minden bejott, amit tanácsoltatok, jobbak vagytok mint a lottó :D
Köszönöm mindent :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55619) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy le kéne cserélnem a TP Link WR1043ND routeremet. Egy 150/15-ös netet kellene szórnia az alábbi lakásban.
Az összes fal tudtommal vasbeton, és router helye a fekete pontban fix sajnos. Jelenleg már a Slaapkamer1-es szobában is csak a net fele elérhető wifi-n keresztül, a 2-es jelű hálókban meg szinte már alig van jel és net. Egy olyan megoldásra lenne szükségem, ami stabilan tudna netet szolgáltatni az egész lakásban. Sajnos az eszközök java csak 2.4Ghz-es Wifit tesz lehetővé, és ez is lenne az egyetlen kritérium. Extra szolgáltatásokra nincsen szükségem, csak erős és stabil jelre. Keret az annyi, amennyi szükséges, ha 20k-ból megoldható, akkor 20k, ha a duplájából akkor a duplája. Melyik az a router ami a jelenlegitől szignifikánsabban erősebb jelet tudna szórni?

Köszönöm!:)

(#55620) Gyurka6 válasza laci06 (#55619) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Pl.
[Eredeti leírás] azután, hogy a kliensek elérik-e a routert azt nem tudni.... ( a második összegbe belefér...)

Gyurka

(#55621) Troy. válasza woodworm (#55595) üzenetére


Troy.
addikt

Hello.

Ebből nem sokat értettem. Mindenesetre rendeltem egy Tp-link 1043nd-t. Szerintem nem rakok rá másik fw-t (Legalábbis nem látom értelmét az esetemben).

.

(#55622) Gubek-Einste válasza laci06 (#55619) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen verziós a jelenlegi router, v1 vagy v2/v3?
Ilyen környezetben nem lesz elég egyetlen eszköz, a jelenlegi felhasználhatod másodlagosnak.
Ha elég a csak 2,4 GHz-s wifi akkor Asus N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55623) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#55615) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

esetleg ez, szerinted az én esetemben amiről tegnap beszéltünk?
[link]
ezen van antenna.... tudom, antenna mániás vagyok, de nem lehet hogy ez jobb lenne, mint az antenna nélküli?
nem szeretném vissza vinni cserélgetni, hanem beüzemelni és annyi.
igazából csak egy ezressel több, de nagyon érdekelne a véleményed, amit előre is köszönök :R

jajj, jól értelmezem a leírást? ez nem tudja az AC-t, ugye?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55624) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#55623) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

a fenti kérdésem, tárgytalan :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55625) laci06 válasza Gubek-Einste (#55622) üzenetére


laci06
senior tag

Tehát akkor vegyek új router, és a mostanit használjam repeater-nek?
Zyxel Armor Z1-ről vélemény? Egyik webshopban most lenne demo darab 30k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#55626) woodworm válasza Troy. (#55621) üzenetére


woodworm
veterán

Az openwrt részéről a legutolsó stabil kiadás után érkezett a támogatás, ezért csak a fejlesztés pillanatnyi állapotát tükröző build érhető el, amiben nincs benne a luci, a webes beállító felület.
A lede az openwrt oldalhajtása (különváltak, újraegyesülnek), jelenleg stabil kiadás elé néz, az rc2 van tesztelés alatt, ami tartalmazza a lucit. Emiatt kezdőnek az utóbbit ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#55627) Multibit válasza laci06 (#55625) üzenetére


Multibit
veterán

Olvass bele a topikjába!
Nekem az jött le, hogy kiváló hardver, hulladék szoftverrel. A régi nóta, több ilyen router létezik. Sajnos, mindig oda lyukadunk ki, hogy ha a szoft nem jó, cseszhetjük a telivér elektronikát. Nem véletlenül népszerűek a CFW-ek :K

(#55628) noname980


noname980
csendes újonc

Hali tik milyen router ajánlatok 10M/1M sebességnek?Egy relativ nagy családi házban elünk vastag beton falak stb és némelyik szobában elég gyenge jel valamint kint is akarnánk a teraszon wifi-ni de odáig már nem ér el és tik milyen routert ajánlotok 10-20k között gondolkoztam többet nem szeretnék kiadni.Köszönöm előre a válaszotokat.

(#55629) bluemirage válasza noname980 (#55628) üzenetére


bluemirage
őstag

Milyen van most? Ha az egy 2,4Ghz-es 5dbi-is eszköz, akkor sajnos kb. ez a maximum amit egy!! eszközzel ki lehet hozni. Sokat segíthet a router megfelelő elhelyezése is (kábelezés)... de ha ez már ki van maxolva (Azaz nem a ház sarkában van), akkor sajnos kell egy router és valahova még egy repeater.... vagy több. Mivel elég lassú a Net, így ez a megoldás nem fog lassítani semmit. Ha mindkét eszköz új, akkor nem biztos, hogy belefér majd 20K-ba...

A tik szó nem vicces :(

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#55630) laci06 válasza Multibit (#55627) üzenetére


laci06
senior tag

Igen, beleolvastam, és nekem is ez jött le, de gondoltam itt is megkérdezem.
Asus RT-AC66U? Gondolom elég overkill ha csak a 2.4ghz, és az N kell nekem, de ahogy néztem már N-es wifin is nagyon gyors, erős és stabil amik fontosak lennének.

(#55631) noname980 válasza bluemirage (#55629) üzenetére


noname980
csendes újonc

Most egy TP-LINK WR543G-van és igen ki van maxolva a ház közepén van..mivel elég régi vagyis már elég rég ota van már ez router igy gondoltam hogy kicserélném egy korszerűbbre..szoval akkor nem elég ha pl veszek egy ac-és routert mivel tudtommal az nagyobb hatotávolságba sugároz nem vagy csak nagyobb sebességgel?

[ Szerkesztve ]

(#55632) Multibit válasza laci06 (#55630) üzenetére


Multibit
veterán

Már megkaptad korábban a legjobb ajánlatot: Asus RT-N18U.
Ha csak 2.4 GHz kell, akkor valóban felesleges AC routerbe invesztálni. Arról nem is beszélve, hogy az AC66U-nak két változata van, és manapság inkább az újabb B1 verziót éri meg venni (már akinek szüksége van rá).

(#55633) Gubek-Einste válasza noname980 (#55631) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC csak 5 GHz-n megy aminek kisebb a hatótávja mint 2,4-nek.
Ha nem szükséges az 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 jó lesz, ha esetleg kellene akkor Asus N56U fér még bele a 20k-s keretbe.
Ehhez a nethez elég lenne egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is abban az esetben ha nem kell az 5 GHz-s wif.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55634) laci06 válasza Multibit (#55632) üzenetére


laci06
senior tag

A prohardver-es teszt alapján ha csak a 2.4Ghz kell, akkor is az AC66 kb kétszer olyan gyors. Ha megnézem, hogy mennyit fizetek a netért havonta, akkor kb 1 havidíj lenne a különbség a két router között nekem. Annyit meg nekem érne a 2-szeres sebesség, illetve az, hogy később nem kell új router ha esetleg veszek egy 5Ghz-es adaptert. Ezeket figyelembe véve sem érné meg?

(#55635) bluemirage válasza noname980 (#55631) üzenetére


bluemirage
őstag

Az AC-s eszköz pont, hogy általában kisebb távolságra sugároz. De neked még egy N-es eszköz is bőven elég a 10/1-es NET-hez. Hagyd az AC-t.
A lista teteje nálad pl. az Asus N18U. De talán a TP-Link 1043ND jobb választás lenne, mert ha kevés az egy eszköz, akkor kell egy másik eszköz a terasz irányába stb... továbbá az ND-re lehet rakni 3x1800 Ft-ért 8 dbi-s antennát az egy kicsit javíthat a helyzeten. Ez a 2 eszköz később jóval nagyobb NET-et is elbír.
A lista alja TP-Linktől 841ND, 842ND (USB is van rajta), vagy a 843ND. Ezek is jók neked és ezeken csak 2 antenna van, így olcsóbban rakhatsz rá erősebb karókat...
De a gyakorlat azt mutatja, hogy egy második eszközzel jóval nagyobb eredményt lehet elérni, mint karózással'.

Meliora sunt bono inimica

(#55636) Gubek-Einste válasza bluemirage (#55635) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 842ND és a 843ND csak speciális esetben szokás ajánlati, ha kell azoknak a többlet tudása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55637) noname980 válasza bluemirage (#55635) üzenetére


noname980
csendes újonc

Áhh értem akkor köszönöm szépen a választ majd még megfontolom hogy ezek közül melyik megoldás legyen

(#55638) Gubek-Einste válasza laci06 (#55634) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N18U jobb teljesítmény nyújt a maga kategóriájában mint az AC66U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55639) Multibit válasza laci06 (#55634) üzenetére


Multibit
veterán

A prohardver-es teszt alapján ha csak a 2.4Ghz kell, akkor is az AC66 kb kétszer olyan gyors.
Volt olyan PH teszt, ahol összehasonlították az N18U-t és (2.4GHz-en !!!) az AC66U-t? Linkeld már be, légy szíves!
Ha hosszú távon gondolkodsz és 5GHz-es klienseket fogsz vásárolni, akkor jó döntés lehet az AC66U B1.

(#55640) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#55615) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Vásárlás megtörtént, vasarnap indul a teszt ... :K
Nagyon bízok benne hogy a panelban is helytáll.

Érdemes padavan firmwareban gondolkodni?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55641) Gubek-Einste válasza Lacielvtárs (#55640) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a gyári valami miatt nem lenne megfelelő akkor lehet próbálkozni CFW-vel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55642) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#55641) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem. Köszönöm a válaszod, ismét :R
CFW azaz custom firmware rövidítése? :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55643) Gubek-Einste válasza Lacielvtárs (#55642) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, annak a rövidítése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55644) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!
Megrendeltem az Edigital-nál a 1043ND-t, nem tudom, hogy V3-e vagy V4. A bolt számát nem lehet tudni, csak a központét, ott meg nem tudják megnézni.
- Milyen hátránya lenne a V3-nak a V4-gyel szemben?
- Van-e alternatíva? Néztem az RT-N18U-t, C5-öt de ez 14ezer azok meg 20 fölött vannak. Nem hiszem, hogy megér annyit.
- Néztem a C50-et is, AC-s, olcsó, tudom, hogy a vezetékes része 100-as, de gondolom a WAN portja nem, és LAN-on egyetlen PC van rákötve, minden más wifin.
80/20 megás netünk van egyébként, 1 PC LAN-on, 3 laptop Wifin, meg 2 tablet, 5-6 mobil.
Kertes ház faluban, szóval a saját wifinken kívül látok még egyet.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#55645) bluemirage válasza rasotamas (#55644) üzenetére


bluemirage
őstag

A leírás alapján szerintem neked nem optimális 100-as portokkal ellátott eszköz.
Az még ott megy el, ahol csak 1 eszköz van és a NET is jóval lassabb.
Az 1043 ND elégséges választás lehet. Jó lesz az.
Ha a jövőben nőne NET sebességed, akkor egy N18U még egy kicsivel jobb alternatíva lehet, annál is jobb egy N56U (5Ghz-es N miatt szélvész gyors)
AC eszközöknél a C5 pl. egy ajánlott belépő szint. De nem biztos, hogy neked ajánlott lenne az AC.

Meliora sunt bono inimica

(#55646) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#55643) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Rendben. :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55647) Multibit válasza rasotamas (#55644) üzenetére


Multibit
veterán

tudom, hogy a vezetékes része 100-as, de gondolom a WAN portja nem
:Y
Ezt honnan vetted?

(#55648) rasotamas válasza bluemirage (#55645) üzenetére


rasotamas
veterán

Fú akkor most elbizonytalanodtam. Lehet ezt kellene 20-ért? Megér plusz 6 ezret? Egyébként sok és sokféle eszközünk van, régi laptoptól új mobilig. Ha van g-s, n-es meg ac-s eszköz akkor mit csinál?
És az nem gáz, hogy ennek az ASUS-nak nincs külső antennája? Nem gyengébb? Kellene a jó jelerősség, esetleg a ház végéig, udvarra elérne.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#55649) bluemirage válasza rasotamas (#55648) üzenetére


bluemirage
őstag

A beépített antennáknak 2 hátránya van:
- nem lehet őket irányítani, de ez főleg emeletes házak esetén lehet gond. Ergó a forgathatóságuk (fejtetőn, vagy plafonra) is kötött, hiszen a forgatással együtt nem tudod az antennát korrigálni.
- nem lehet cserélni őket nagyobbra. Ez az esetek többségében úgy sem szükséges.
A jelerősséggel nem szokott gond lenni.
---
A routerek alapbeállítás szerint keverten szórnak... azaz egyszerre képesek a különféle eszközöket (g/n, vagy akár ac) kiszolgálni. Ezzel ne foglalkozz.

Az ajánlott routerek teljesen jók. Csak a 2,4 Ghz-es jelekkel lesz esélyed nagyobb teret lefedni, tehát neked egy gyorsabb N-es router kell. Ezért kaptad az alábbi ajánlást:
Tp-Link 1043 ND --> Asus N18U --> Asus N56U ---> Tp-Link C5 (ez utóbbi már ac-t IS! tud)
Ezek mindegyike elterjedt és kiforott eszköz. Az árat figyelembe véve tudsz dönteni... mivel más kritériumot nem írtál... pl. egyedi firmware igénye, USB portok stb...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#55650) rasotamas válasza bluemirage (#55649) üzenetére


rasotamas
veterán

TP-Link 1043ND lett, edigitalnál, sajnos V3, ez volt, hamár beautóztam érte elhoztam.

https://tinyurl.com/rasoapro

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.