Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55951) Gubek-Einste válasza fcbarca (#55950) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nehéz megmondani, a terhelést viszont jobban bírja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55952) fcbarca válasza Gubek-Einste (#55951) üzenetére


fcbarca
őstag

köszi szépen,mindenképp a 3 közül lesz valamelyik :) TP-LINK TL-WR1043ND emagom most csak 13.490 ft :)

(#55953) A21 válasza Gubek-Einste (#55947) üzenetére


A21
tag

köszönöm!! :R

(#55954) mikk2000


mikk2000
őstag

Sziasztok, digihez mi az ajánlott legolcsóbb gigabites router?

(#55955) Gubek-Einste válasza mikk2000 (#55954) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 1043NDv2/v3/v4

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55956) woros


woros
őstag

Sziasztok!

Az archer c2 ac900 egyáltalán nem ajánlott? Paraméterekben meggyőző és 15k. Köszi a választ.

(#55957) Gubek-Einste válasza woros (#55956) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C2 és az összes AC450/AC600/AC750/AC900-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55958) krealon válasza woros (#55956) üzenetére


krealon
veterán

"Az archer c2 ac900 egyáltalán nem ajánlott? Paraméterekben meggyőző és 15k."

Nem kimondottan ajanlott, de tehetsz vele egy probat.
Az AC900 verzio (v3) a korabbiakhoz kepest kapott 1 extra antennat 2.4 GHz-en, de az USB port kikerult a repertoarbol, igy szerintem sokat vesztett az ertekebol. (Es a is villogo felkialtojel, hogy nincs hozza alternativ firmware.)

Emellett az 5 GHz-es resz csak 1 szalas (1 antenna), igy ezen a savon nagyjabol a router-rel egy legterben lehet ertelmesen hasznalni.

Ha hozzadobsz 5000 Ft-ot, akkor 2x2:2 (867 Mbps AC link) wifis, USB-porttal rendelkezo Archer C5-ot kaphatsz, vagy LEDE tamogatast elvezo, bivalyeros procival felszerelt D-link DIR-860L-t.

(#55959) woros válasza krealon (#55958) üzenetére


woros
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ. És a D-link DIR-860L vagy az archer c5 a jobb? illetve melyik revízió? A1 B1? v1 v1.20 v2? Látom a DIR-860L rev B1 az jobb a leírás szerint és a tp linknél?

[ Szerkesztve ]

(#55960) Gubek-Einste válasza woros (#55959) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link-ből újonnan már csak v2-t lehet kapni.
A D-Link-ből csak a B1 OpenWRT támogatott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55961) Louies


Louies
tag

ASUS belépőszintű routerek mennyire ajánlott kategória?

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#55962) krealon válasza Louies (#55961) üzenetére


krealon
veterán

"ASUS belépőszintű routerek mennyire ajánlott kategória?"

Az ASUS RT-N12 D1 ala nem erdemes adni.

Elvileg az RT-N12 Plus B1 "3 in 1 router" is ugyanazt tudja, 1-2 ezerrel olcsobban. Mas a chipset, igy erhetnek meglepetesek. Radasul az elozo (A1) revizio, kritikan aluli volt.

(#55963) cenzor


cenzor
tag

Sziasztok!

A meglévő TP-LINK 1043 v1 routerünk elkezdett furcsaságokat csinálni. A vezetékes részén kifogástalanul tudok nézni egy adott streamet, ugyanez wifin akadozik. Nem mai darab, úgyhogy gondolom megérett a cserére.

Családi házban lakunk, összesen hárman használjuk az internetet. 1 PC, 3 telefon, 1 tablet, 1 TV (egyelőre wifin). Ezekből 2-3-4 megy egyszerre.

Asus RT-N12-D1 - 7.990 Ft
TP- LINK TL-WR1043ND - 13.490 Ft
Asus RT-N18U - 20.900 Ft

Van-e bármi értelme a drágábbik típusokat venni, vagy az N12 is bőven megfelelő lesz?

Köszönöm!

(#55964) krealon válasza cenzor (#55963) üzenetére


krealon
veterán

"Van-e bármi értelme a drágábbik típusokat venni, vagy az N12 is bőven megfelelő lesz?"

Van ertelme, ha:
- 70 Mbps-nel nagyobb az internet elofizetes, vagy
- a routerek USB portjara kotott HDD-re szeretnel torrentezni PC nelkul, onalloan.

(#55965) cenzor válasza krealon (#55964) üzenetére


cenzor
tag

30/5 Mbps internet előfizetés van, illetve a 1043v1-el azt tapasztaltam, hogy sok értelme nincs ennek a routerre dugott usb-nek, úgyhogy azt is hanyagolnám. Ezek szerint akkor elég lehet az N12 is?

(#55966) krealon válasza cenzor (#55965) üzenetére


krealon
veterán

Pontosan. :R

(#55967) Hephaisztosz


Hephaisztosz
tag

Sziasztok,
Ezen két router között mi az érdemi különbség:
ASUS AC58U
ASUS N56U
Megéri az 58U a +10k-s felárat?
Leginkább asztali géppel lenne összekötve 500 MB-os nettel. Pár laptop+teló menne még róla. 2 sáv mindenképpen kellene a panel wifi telítettsége miatt. A hatótáv nem annyira fontos mert kb 1 szobában lennének használva az eszközök.
A net leginkább torrentezésre, online játékra és böngészésre lenne használva.
Előre is köszi a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#55968) bluemirage válasza Hephaisztosz (#55967) üzenetére


bluemirage
őstag

A különbség óriási.
Az N56 csak N-es szabványú dual band router, ezzel a feature-val szinte az egyetlen korrekt cucc.
Az AC58 már AC router és nemcsak N-es tudja az 5Ghz-et mint az elődje, hanem az ac szabvány ismerete miatt már az is 5 Ghz-en megy.
Mindkettő különösen ajánlott pl. panelba.

A kérdés nagyon jó. Az 500-as Net miatt már pont határeset, hogy megérje elgondolkodni az AC-n cuccon és néhány év múlva már minden más cuccod ac-s lesz jó eséllyel. Ha nem fáj a plusz 10 tHUF, akkor én az AC58-at venném, főleg a jövő miatt. De a leírtak alapján az N56 is megfelelő választás lehet még most.

Meliora sunt bono inimica

(#55969) Nethooligan


Nethooligan
tag

Nos kicsit agyaltunk otthon a routeren és (nem) kicsit soknak tartom a ~48ezer Ft-ot egy routerért (AC68U).

Körülnéztem otthon, és egyetlen AC-s wifi eszközöm van, a telefonom. Illetve egy laptop, de az ritkán jár otthon. Ráadásul az eszközök nagy részét a földszinten használjuk, míg a router mindenképpen az emeleten lenne, így kétséges, hogy egyáltalán eljutna-e odáig (használhatóan) az 5 GHz-es jel. Így úgy érzem, hogy elég lesz nekem egy N-es router is.

A mostani 1043ND v1 ha jól tudom nem tudná kiszolgálni az 1000-es Digit, így a router vásárlása így is szükséges. Sokan dicsérték az N18U-t, így most afelé hajlok, ráadásul a ~20ezres ár is e felé hajt.

A kérdéseim a következők lennének:
- Tényleg jó és stabil az N18U?
- Ki tudja szolgálni kábelesen a Digi 1000-et?
- Milyen a wifije? Ha esetleg nem elég a wifije az emeletes házhoz, akkor lehetséges-e valahogy a mostani (1043ND v1) routeremet befogni a földszinten csak és kizárólag a wifi szórására?
Úgy gondolom, hogy valahogy csatlakoztatni (kábelt el tudom vinni a földszintre, a falak végig vannak kábelezve és fent a router mellett van egy switch, amelyikbe a falban lévő kábelek bedughatóak) a hálózathoz és akár más SSID-n csak a wifi sugárzására befogni.

Egyáltalán ajánljátok, hogy vegyek N-es routert, vagy újként már mindenképpen inkább az AC-s kellene? (Valahogy tartok tőle, hogy a födém annyira leárnyékolná a jelet, hogy nem lenne onnantól értelme)

Előre is köszi a segítséget!

(#55970) woodworm válasza bluemirage (#55968) üzenetére


woodworm
veterán

Az rt-n56u b1 hardvere tudja az ac-t, csak az asus fw-ben nem aktív. Padavan alatt viszont igen.

(#55971) bluemirage válasza woodworm (#55970) üzenetére


bluemirage
őstag

Ezt nem tudtam. :) A kérdés már csak az, hogy a kérdező tud-e, akar-e custom fw-t felrakni. :F

Meliora sunt bono inimica

(#55972) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Mi most legjobb vétel 5ghz, torrent kliens+usb3.0, AC routerben? Lakás társasházban, elég sok interferenciával. 30ból szeretnénk kihozni, de maximum elmegyünk 40k-ig.
Köszönöm!

(#55973) Multibit válasza intensa_man (#55972) üzenetére


Multibit
veterán

Ha olcsón akarod megúszni, valamelyik OpenWRT-támogatott típussal jársz a legjobban (pl. TP-Link Archer C7, D-Link DIR-860L). USB3-hoz ne ragaszkodj, csak a drágább routereken hozza a papírformát!

(#55974) raggg


raggg
senior tag

Sziasztok, szeretnék egy kis tanácsot kérni.

Tervezem a közeljövőben egy okostévé vásárlását, és amennyiben lehetséges, WiFi-n keresztül kapná a jelet, mert a tyúkbelezés kicsit körülményes lenne... sajnos a jelenleg a UPC-től kapott eszköz igen gyérül teljesít: már tőle 2-3 méterre kockásodnak a streamek. (Sajnos momentán nem tudom milyen típus, trapézalakú fekete cucc.) Gondolom a társasházi lakás se sokat segít.

Eddig elvoltam vele, mert azért a weboldalak betöltögetnek, a gép meg kábelen kapja a netet, de a tévéhez már nem lesz elég, így megkérdezném hogy milyen eszközt ajánlanátok? Az OpenWRT-től nem riadok el, de egyébként arra nem feltétlenül van szükségem, hogy torrentezzen, külső vinyót kezeljen, kávét főzzön... (de ha nem vészes plusz, akkor miért ne.).

Árban nem nagyon gondolkodtam, de amiket találtam ~30 körül, az már egy kicsit fájna, szóval inkább ez alatt. :)

Köszi a segítséget!

ragklaatPS

(#55975) gyurielf2


gyurielf2
csendes tag

Sziasztok!

Routert szeretnék vásárolni egy nagy irodába melyben blokktégla falak vannak. A router pozíciója szerencsére a kettő között van, tehát csak 1-1 falon halad át a jel.
Vezetékes kiépítésre nincs lehetőség, mivel az épület műemlék védelem alatt áll.
500 Mbites beállásra kapcsolódhat.

Főbb szempontok:
-Stabilitás
-Hatótáv
-Sebesség
-KB 40-50 eszközt kellene kiszolgálnia.
Maximum 70 ezerig.

Jelenleg Mikrotikban gondolkodok, de tartok tőle, hogy nem hozza a hatótávot.
Linksys(EA6900)-el befürödtem( Ez van jelenleg is ). Folyamat eldobálja a kapcsolatokat, van akinek nem oszt ki IP,hiába a firmware váltás.
Asus - FW saját magát crasheli :D
TP Link - inkább nem kockáztatnám meg.

Kérném szépen a szakavatottak tapasztalatainak megosztását :)

Köszönöm előre is!

(#55976) topjoyy


topjoyy
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről?
Azt szeretném még kérdezni, hogy ez melyik verzió? Illetve, hogy mennyivel jobb, mint ez?

[ Szerkesztve ]

(#55977) mikk2000 válasza Gubek-Einste (#55955) üzenetére


mikk2000
őstag

Kösz!

(#55978) lac14548


lac14548
aktív tag

Nagyon úgy tűnikk, hogy bedöglött a routerem (TPLink tl-wr1042nd).
Egyik pillanatról a másikra mintha nem is lenne, elfelejtett mindent.
Belépni se tudok a felületére (192...stb)
Reset stb. volt, semmi eredmény. :(
Lehet hogy valami támadás érte?

Vennék helyette valami másikat.
Ami fontos lenne

- legalább egy USB port (otthoni felhőtárhelynek)
- 10/100/1000
- wifi n-es (ha ac az se baj... :) )
- a harmadik szobában is legyen wifi jel legalább 80% (lakótelepi betonfalak)
- könnyű beállítás (esetleg magyar nyelv)
- esetleg torrent futtatás...
- megbízható

Nagyban befolyásolja a vásárlást az ár, ezért maximum 20-25000-ben maximálnám.

Mostanában az ASUS-okat dícsérik úgy látom.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#55979) Gubek-Einste válasza krealon (#55962) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg még az N10U B1 ha kellene az USB port.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55980) Gubek-Einste válasza Nethooligan (#55969) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- Tényleg jó és stabil az N18U?
Igen

- Ki tudja szolgálni kábelesen a Digi 1000-et?
Igen

- Milyen a wifije? Ha esetleg nem elég a wifije az emeletes házhoz, akkor lehetséges-e valahogy a mostani (1043ND v1) routeremet befogni a földszinten csak és kizárólag a wifi szórására?
Nagyon jónak tartják a wifi-jét, CFW-vel tovább tuningolható is.
Így kell beállítani a másodlagos eszközt ha szükséges lesz.

Egyáltalán ajánljátok, hogy vegyek N-es routert, vagy újként már mindenképpen inkább az AC-s kellene? (Valahogy tartok tőle, hogy a födém annyira leárnyékolná a jelet, hogy nem lenne onnantól értelme)
Az Asus N18U pont az a határ eszköz melyik még megéri hosszútávra is ha nincsen szükséges/igényed a dual band wifi-re.
Az árnyékolás komoly gond tud lenne, főleg 5 GHz-s sávon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55981) Gubek-Einste válasza raggg (#55974) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55982) Gubek-Einste válasza gyurielf2 (#55975) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a teljes sebesség nem lesz meg wifi-n, csak kábelen.
Ide tényleg egy Mikrotik eszköz kellene, más nem nagyon tudná ezt az igényt kiszolgálni.

Asus - FW saját magát crasheli
Meséljél erről!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55983) Gubek-Einste válasza topjoyy (#55976) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott kategóriás eszköz így általánosságban nincsen vele gond.
Valószínűleg v11 feletti verzió lesz.
Mivel a Belkin csak G-s így sokkal erősebb hardverrel és gyorsabb wifi-vel rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55984) Gubek-Einste válasza lac14548 (#55978) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55985) Nethooligan válasza Gubek-Einste (#55980) üzenetére


Nethooligan
tag

Köszönöm szépen az alapos választ, és a segítséget. Sokat segítettél, ezek alapján úgy néz ki, hogy megvan a következő routerem.

(#55986) topjoyy válasza Gubek-Einste (#55983) üzenetére


topjoyy
tag

Köszönöm! :R

(#55987) Multibit válasza gyurielf2 (#55975) üzenetére


Multibit
veterán

A Mikrotiken kívül még szóba jöhetnek:
Ubiquiti EdgeRouter Lite + Ubiquiti Unifi AP

(#55988) OceanStorm válasza bluemirage (#55940) üzenetére


OceanStorm
tag

Meglehet hogy túlságosan belebonyolódtam a témába, minden esetre a könnyebbik utat választottam. Átnéztem az ajánlott típusokat és a teszteket, végül a TP-Link Archer C8 és a C9 között morfondíroztam egy ideig de az utóbbi lett megrendelve. Remélem legalább olyan jó router mint amennyibe került.

(#55989) menyuska81 válasza Gubek-Einste (#55925) üzenetére


menyuska81
csendes tag

Köszi a segítséget! Szerintem ezt fogom választani: TL-WR1043ND . Annyi lenne a kérdésem, hogy ezek közül melyiket érdemes v2, v3?

(#55990) Enter65


Enter65
senior tag

Az alábbiakban kérnék segítséget!

Van egy 74nm2 hosszúkás ház, amiben van egy T-és wifi-s modem! A ház végében már gyenge - szakadozik a jel! Egy repeater beszerelését tervezzük, csak az a kérdés, hogy milyen eszközzel? Új routert vagy más fajta eszközt vegyünk! Az kábelezés nem probléma! Az ár nagy vonalakban 10-15k!
(Valahol amúgy már volt erről szó itt a topikban, egy hotelba kellet volna hasonló, 2 szintesbe, csak most nem találom azokat a hsz-t) :(

Előre is köszi a helpet! :)

(#55991) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello, jelenleg egy szolgáltatói speedport entry 2i eszköz szolgáltatja a vezetékes és wifis netet. A wifi elég gyenge, kertes házban lakom és jóformán egyenes irányban nézve jó a jel, de a ház egyes részein és az alsó szinten, lépcsőházban, kint a kertben már elég gyenge, szinte nincs is jel.

[link]

A kivágott részek az ablakok, a képen az "itt még jó" résznél az ablak után már a kert van, ott is jóformán egyenes irányba van jel, máshol semmi. Ezért szeretném a wifit egy másik eszközzel szórni, a hgw-ben meg kikapcsolnám. Eddig két eszközt ajánlottak, a TP-Link WR1043ND-t és az ASUS RT-N18U-t. Melyik az ajánlott vagy esetleg tudtok még javasolni másikat? 25 ezer Ft a max amit költenék rá.
Cél a gigabites wlan port, elég az n-es wifi is, mivel a környéken ha 3-4 wifit lehet fogni, sokat mondok, szóval nincs telítve a környék...

Kösz a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#55992) JHC


JHC
tag

Milyen SOHO routert javasoltok?

Ezeket néztem:

[link]

[link]

Esetleg nem tudom mennyire ajánlott modem-router kombináció, mert vagy a modem szarozik, vagy a router, de néha van megállás, pont amikor legjobban kellene, dLink mindkettő szolgáltatói.

Ezeket néztem:

[link]

[link]

Elég sok minden megy neten keresztül. Raktárkezelés CashMan webapp, műszaki vizsga Java webapp képek feltöltésével, benzinkúton kártyás fizetés, webmail-ezés, meg neten alkatrész keresés. Wifi nem annyira lényeges hogy nagyon erős legyen, de azt stabilan tudja.

(#55993) Mikeee89 válasza Mikeee89 (#55991) üzenetére


Mikeee89
senior tag

elírtam az előbb, cél a gigabites wan port, és a 2,4 GHz-es n-es wifi, AC nem szükséges.

(#55994) Multibit válasza Mikeee89 (#55993) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor egyértelmű, hogy az Asus RT-N18U a barátod.

(#55995) vezerhu


vezerhu
csendes tag

Sziasztok!

Átnéztem az ajánlott routereket, de persze akadtak kétségeim, úgyhogy az ár felől indulva szűkítettem a kört.
Kérnék egy kis segítséget.

archer c2
archer c5
archer c1200
n56u
ac53
de persze ha van újabb, szebb, jobb, jöhet az ötlet.

ami fontos:
ár 20e magasságáig
dual freq
gigabit
biztonság+megbízhatóság

nem kell túl erős wifi, 54nm társasház, téglafalak.
2 telefon+régebbi laptop+tab van wifi-n, többi kábellel.
ac nem fontos
net egyelőre 50/5, nem is lesz sokkal nagyobb 100asnál.
nas van, nem fontos az usb drive megosztás+torrent.

ennek megfelelően az n56u-t választottam volna, de a legújabb hivatalos firmware-je 2015-ös..
ez nem gáz? nem hivatalos firmware-rel mókolni nem tervezek, de lehetőség azért jó ha van.

Köszi előre is a segítséget!

(#55996) gjohnny


gjohnny
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy TP-Link TL-WR841ND router helyett az itt ajánlottak közül egy TP-Link TL-WR1043ND V3.0-at. A régivel az volt a baj, hogy egyrészt már koros volt, másrészt sűrűn újra kellett indítani, mert nem volt jel/nem lehetett csatlakozni. Sajnos az újjal is gondok vannak. Ennél is van, hogy elég sokszor egyszer csak nem tudnak csatlakozni az eszközök/elmegy a jel, és csak az újraindítás segít. Társasházban lakom, ahol elég sok wifi van. UPC 240/20 Mbit/s netem van. Az új router alap beállításokon van, a wifi csatorna volt állítva először 13-asra, majd 10-est próbáltam. Kábelen rendben van a net. Hajlandó vagyok többet is áldozni rá (30-40 ezer), hogy megoldódjon stabilan a probléma. Milyen routert ajánlotok, amely ilyen környezetben stabil, megbízható jelet biztosít, nem kell állandóan újraindítgatni.

Köszi előre is a segítséget!
Üdv, gjohnny

(#55997) Multibit válasza gjohnny (#55996) üzenetére


Multibit
veterán

Ha visszaolvasol, magad is láthatod a javaslatokban, hogy erősen "wifi-szennyezett" környezetbe nem ajánlottak a 2.4 GHz-only routerek.
Mennyi wifi kliens terheli egyszerre azt az 1043ND-t? Ez is lehet probléma okozója.
Mivel terheled még a routert, milyen szoftver van rajta? Pl. torrent kliens fut a routeren?
Mivel wifi-ről van szó, biztos tippet senki sem fog adni. Azaz, drága készülék vásárlása után is lehetnek gondjaid. Sokat segítene, ha a kliensek egy része 5 GHz-en kommunikálna. Ehhez persze dual-band router és 5 GHz-et kezelő kliensek kellenek.
Amit csak lehet, vezetékkel kapcsolj a routerhez! Wifi mobil eszközökhöz való.

[ Szerkesztve ]

(#55998) lac14548 válasza Gubek-Einste (#55984) üzenetére


lac14548
aktív tag

100 / 100 Mbit/s digi net van,

a routerre csatlakozna:

kábellel:
médialejátszó (wdtv live hub)

wifin:
1 laptop
2 mobil
1 nyomtató (néha)
Egyik se tudja az AC-t bár a laptop lehet, hogy frissítve lesz, hogy alkalmas legyen a gyorsabb adatátvitelre

USB-n
1 min. 500GB HDD "felhőtárhelynek"

Néztem a Xiaomi beépített HDD-s routerét is (Mi1 RD), erről van jó/rossz vélemény?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#55999) qpmex


qpmex
tag

Sziasztok!

Azt hiszem nem értek a routerekhez legalább is ahhoz hogy mire kell figyelni vásárláskor.

Ugyanis sikerült vennem egy olyan routert amivel csak 100mbit/s -al tudok letölteni. Pedig a cél az lett volna hogy kihasználjam a jelenlegi netemet ami 150 mbit/s-os és április 1 után még gyorsul 300mbit/s-ra (szlovák UPC).
Ezért gondolkodtam veszek egy új gyorsabb routert.
Eddig ezt használtam: TP LINK WR 741ND Ez csak 100mbit-et tud.

És most ezt vettem meg: TP LINK Archer C58 AC 1350 Wirless Dual Band Router.

Beüzemeltem és azt vettem észre hogy ez is max 100mbit/s-os letöltési sebességre képes. Pedig az oldalon ahonnan rendeltem elég megtévesztően írják 450 és 800mbit/s-ot írnak..

Gyorsan rákerestem a neten hogy mennyit is tud valójában és akkor vettem észre a hivatalos oldalon hogy ez is hogy csak 100mbit/s-ra képes.

Ugye jól látom?

És azt hiszem jobb lett volna ezt a típust TP-LINK TL-WR1043ND
venni ha gyorsabb letöltési sebességet szeretnék elérni:

Árkategóriában egyforma a kettő.
De ez az utolsó ha jól nézem 1000mbit/s-ra is képes. Igazam van vagy ezt is rosszul látom?

[ Szerkesztve ]

(#56000) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Gondoltam megosztom veletek a tapasztalatot. Írtam korábban, hogy vásárolni szeretnénk egy USB-s Wifi adaptert asztali géphez és próbáltam egy pici netis eszközzel amivel csak 3mbps-t mértünk és végül rendeltünk egy tp-link 822n eszközt amit ma be is üzemeltem, azzal pedig stabilan olyan 36-40mbps érték lett egyből. Szerintem nagyon megérte ez az eszköz a 4.500ft-ot, valóban sokkal jobban veszi a jelet (10-12x gyorsabb így mint a másikkal).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.