Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) v1rus válasza Gubek-Einste (#55148) üzenetére


v1rus
tag

Köszi neked is és Egon-nak is. Azt hiszem az Asus N18U lesz, mivel van rajta USB3 és 4x nagyobb a RAM-ja is az 1043-hoz képest, plusz a gyári felülete is jobban tetszik, és úgy tűnik tudja azokat amiket használnék.

[ Szerkesztve ]

(#55152) Tyrel válasza Gubek-Einste (#55150) üzenetére


Tyrel
őstag

:R

Ha már amúgy is ide tévedtem, mit ajánlanátok a következő igényekre?

1. Stabil, megbízható router kell.

2. Netmánia 1000 csomag sebességéhez (1000/200) elég gyors legyen. Nem konkrétan a Gigabit LAN és WAN portokra gondolok, hanem arra hogy a mostani RT-N16 kb. 700-750 Mbps letöltésnél kiakad 100% CPU használaton és onnan feljebb nem megy. Gondolom az öregecske CPU-ja nem tud gyorsabban NAT-olni.

3. Legyen 5GHz-es WiFi-je, a sebesség nem nagyon számít (mondjuk egy AC1200 bőven sok, még az AC750-ről is meggyőzhető vagyok ha alapvetően jó a jelerőssége), csak stabil legyen. Ahol lakom annyira elszaporodtak a 2,4GHz-es hálózatok hogy az sokszor már használhatatlan.

4. Támogasson jóféle és ingyenes DDNS szolgáltatókat (jelenleg no-ip-t használok)

5. Legalább 4 LAN port, nyilván gigabites.

Mindezt szeretném a lehető legolcsóbban kihozni, ezért is szemeztem az Asus AC1200G+-al amíg ki nem derült hogy kukába való. Elsősorban a gyorsabb CPU az amikben bizonytalan vagyok, nem igazán ismerem őket, nem tudom melyik jó, de gyanítom hogy az órajel itt sem minden.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#55153) Gubek-Einste válasza Tyrel (#55152) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott AC-s eszközök 30k-s határral: Asus AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55154) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy mobilinternetet meg lehet valahogy úgy oldani, hogy adsl internetként érzékelje a számítógép?
Az lenne a lényeg, hogy valami olyan eszköz kellene nekem ami olyan mint egy adsl modem, csak éppen bele tudom rakni a mobilinternetes sim kártyámat.
Ilyesmi létezik?

(#55155) Tyrel válasza Gubek-Einste (#55153) üzenetére


Tyrel
őstag

Hááát, inkább így a huszon-pár ezres kategóriára gondoltam, persze ha nagyon indokolt mehetünk feljebb.

A környezet egy szabvány 56 nm2 (erkélyes) panel lakás, szóval a terület amit le kellene fednie nem nagy, viszont vasbetonból vannak a falak aminek az RT-N16 sem igazán örül. Rossz esetben kb. 3 falat kell átvinnie (ebből 1 vastagabb).

Kliensek, ahogy már mondtam WLAN-on nem olyan fontosak. Van 3 Androidos telefon (2db Xiaomi Mi 4c, Huawei P9 Lite) meg 2 laptop. Ez utóbbiak közül az egyik az idő 95%-ban kábelt használ szóval nem olyan fontos (amúgy egy HP 450 G3), a másik pedig egy Lenovo Yoga 300.
WiFi-n alapvetően csak böngészés, Youtube, Skype hívások mennék, semmi komolyabb. Alapvetően az RT-N16 sebessége is elég lenne erre, csak mint mondtam elég nagy az interferencia 2,4GHz-en. (meggyőződésem hogy valamelyik agyalágyult szomszéd WiFi-n torrentezik...)

LAN-on egyszer ott van ugye az imént említett HP 450 G3, ezen dolgozom, aminek nincs nagy sávszélesség igénye, viszont sokszor csatlakozom róla VPN-re is. Ezzel nálam az RT-N16-al nem szokott semmi baj lenni, egyik kollégámnál viszont (valami Telekomos szolgáltatói routere van, nem tudom pontosan) folyamatosan "elmegy a net" ha fellép VPN-re. Gondolom valami DNS összeakadása van (?). Jó lenne ha ilyesmi nálam nem fordulhatna elő.
Aztán van egy gaming PC aminek fontos lenne hogy nagyobb hálózati terhelés mellett is alacsony maradjon a késleltetése, e miatt is fontos lenne hogy valami értelmes SoC legyen a routerben.
Van egy LG SmartTV is (szintén kábelen, mert a WiFi néha nem bírta a DLNA streameket).
A negyedik port pedig egy kis home-server-é vagy HTPC-é, igazán nem tudom hogyan kategorizáljam (egy Athlon 5350-es kis gép). A forgalom nagy része tőle jön, csak a hajnali órákban áll meg pihenni kicsit de amúgy mindig megy, és folyamatosan fut rajta Torrent kliens, PLEX média szerver (ami alkalmanként kifelé a webes lejátszóján, befelé pedig DLNA-n streamel), sokszor játék szerver (pl. Space Engineers dedicated), TeamSpeak szerver, egy időben egy ASP.NET WebApplicationt is ez szolgált ki (és lehet hogy fog is még), szóval van neki forgalma rendesen.

Mint mondottam a cél kb. az lenne, hogy:
- az említett kis HTPC állandó forgalma mellett a gaming PC ping-je ne romoljon
- stabil legyen a WiFi a lakásban - tökre nem baj ha nem gyors, de mindenképp 5GHz-re menekülnék a szomszédok elől
- szükség esetén elég gyors legyen az 1Gbps netkapcsolat kihasználásához (ne legyen szűk keresztmetszer a CPU-ja miatt mint az RT-N16)

Elnézést a hosszú rizsáért, első körben igyekeztem megspórolni ezt, de ha már így rákérdeztél... :U

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#55156) Gubek-Einste válasza margithid (#55154) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen létezik SIM kártyás router.
Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200, Asus 4G-N12/4G-AC55U, D-Link DWR-921

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55157) Gubek-Einste válasza Tyrel (#55155) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minél részletesebben írod le az igényeidet/használati körülményeket annál könnyebb megfelelő eszközt ajánlani.
A fentebb említettek akkor jók is lennének.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55158) margithid válasza Gubek-Einste (#55156) üzenetére


margithid
veterán

Hm, ezek tényleg drágák.
Ráaádsul igy sem biztos, hogy menne amit szeretnék. (több kapcsolatot betárcsázni virtuális gépenként)
Nem tudom, hogy usb-s modemmel menne-e.
Igazából ha 4G-s routerrel menne ez a több kapcsoalt betárcsázása, akkor valószinű usb-s stick-kel is, nem?
Ez nagyon bóvli lehet?

[ Szerkesztve ]

(#55159) hörcsi77


hörcsi77
tag

sziasztok
váltottam 100-ról 1000-es netre.
van egy tp link1043 v2 routerem jelenleg
az itthoni rendszeren van:
- 3 számítógép
- 1 nas szerver
- 5 telefon (ebből egy tudja az 5ghz-et)
sajnos nem vagyok képben, ezért érdekelne, hogy mennyivel járnék jobban ha cserélnék routert? érzhető lenne a különbség? ha igen mit tudtok ajánlani 30000ft-ig?
köszi előre is

(#55160) Intruder2k5 válasza hörcsi77 (#55159) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van bármi konkrét okod rá, ami miatt nem felel meg a TP-LINK? Ebből talán könnyebb lenne megmondani, hogy lesz-e érezhető változás egy új router vásárlása esetén. Egyébként a leírtak alapján ne várj lényegi változást, azt az egy telefont átteheted 5GHz-re, így a 2.4GHz-es sáv kapacitásán kevesebb kliensnek kell osztoznia, de ezt valójában nem hiszem, hogy éreznéd. Maga a router valamivel "okosabb" mint a TP-LINK, az admin felülete is korszerűbb, felhasználóbarátabb, de ha az eddigi is megfelelt mindenben, akkor nem biztos, hogy megéri a csere a többlet kiadást.

(#55161) hörcsi77 válasza Intruder2k5 (#55160) üzenetére


hörcsi77
tag

szia

igazából nincs konkrét oka, csak a szerelő ajánlotta, hogy vegyek olyan routert amiben van memória.
mert az szét tudja okosan választani a nas szervert és a gépeket.... jobban tudja osztani a sávszélességet
na ezért érdeklődtem, itt azért több hozzáértő van.

[ Szerkesztve ]

(#55162) Intruder2k5 válasza hörcsi77 (#55161) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szétválasztani a NAS szervert és a gépeket? Ez mellébeszélés volt, parasztvakítás, semmi más, Szép is lenne ha szétválasztaná, és nem érnéd el a gépekről a NAS-t. Én azt mondom ne dobj ki emiatt most ~30k-t, paraméterei alapján a jelenlegi routered is tökéletesen megfelel arra amire használod, majd ha esetleg lesz konkrét panaszod rá, ha bármiben is nem felel meg, akkor gondolkodj a cserén.

Mondom ezt úgy, hogy ASUS párti vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#55163) hörcsi77 válasza Intruder2k5 (#55162) üzenetére


hörcsi77
tag

rendben, köszönöm

ezért is írtam a fórumba

(#55164) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok szeretnem cserelni a routeremet.

Kriteriumok:
- Max 100Mbit/s nethez lesz.
- Jelenlegi 40Mbit/s csomagot szolgaljon ki.
- Torrentezni lehessen rajta (leginkabb transmission vagy rtorrent)
- OpenWRT-t vagy mas hasonlo open-sourced rendszert futtason.
- 20K-nal alljon meg az ara.

(#55165) krealon válasza F34R (#55164) üzenetére


krealon
veterán

"Kriteriumok:
- Max 100Mbit/s nethez lesz.
- Jelenlegi 40Mbit/s csomagot szolgaljon ki.
- Torrentezni lehessen rajta (leginkabb transmission vagy rtorrent)
- OpenWRT-t vagy mas hasonlo open-sourced rendszert futtason.
- 20K-nal alljon meg az ara.
"

Ha
- a wifi resz esetleges gyengesege
- a beepitett antennak
- allo formatum
- hogy pillanatnyilag csak LEDE tamogatas letezik hozza
nem zavar,
viszont
- az USB 3-as csatlakozo
- gyors HDD eleres USB porton
- gigabit kozeli NAT LEDE-vel
fontos szamodra, akkor erdemes lehet elgondolkoznod a D-link DIR-860L b1-esen.

(#55166) F34R válasza krealon (#55165) üzenetére


F34R
nagyúr

Wifi nem, az is maximum egy szobara ervenyes, szoval akkor a 860-s dlink ajanlott?

(#55167) vottokar válasza F34R (#55166) üzenetére


vottokar
senior tag

Főleg a 2,4-es wifivel olvasni gondokat, de van olyan kolléga, aki azzal is elégedett. Az 5gigás rész jó openwrt-vel is. (legalább is nekem ez jött le az openwrt fórumon olvasottakból). Ha értesz hozzá, szerintem igen okos eszköz ez a DIR860L.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#55168) F34R válasza vottokar (#55167) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem a fo szempont a kenyelem, ezert OpenWRT vagy LEDE-vel fogom ellatni a routert, es erre fabrikalok egy torrentkilenst.... VPN-el van valakinek tapasztalata?

(#55169) MaCS_70 válasza F34R (#55164) üzenetére


MaCS_70
félisten

De milyen környezetbe, milyen wifi kell, milyen szolgáltatásokat használnál?

Az összefoglalót olvastad?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55170) MaCS_70 válasza F34R (#55168) üzenetére


MaCS_70
félisten

AsusWRT-n (pl. N28) remekül megy az OpenVPN, HGG-vel akár 2-2 szerver-kliens futtatásával is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55171) vargalex válasza F34R (#55168) üzenetére


vargalex
félisten

VPN nem gond OpenWRT alatt. De ez inkább az OpenWRT topic-ba való kérdés.

(#55165) krealon: nem csak LEDE alatt támogatott, van OpenWRT CC (15.05.1) és Trunk build is rá.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#55172) F34R válasza MaCS_70 (#55170) üzenetére


F34R
nagyúr

Az gondolom N18 akart lenni. Persze hogy elolvastam, tudtam hogy a 1043-s Tplinkek peldaul nem vaskosak p2p-re, ezert batorkodtam megkerdezni mas alternativat. (mivel nem sima router utan nezek)

(#55171) vargalex

Koszi

(#55173) MaCS_70 válasza F34R (#55172) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, Asus RT-N18u. Bocs...

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55174) lajosx


lajosx
őstag

Szisztok.

Kellene nekem egy gigabites wifis router upc 240 nethez.Nincs sok időm teszteket olvasgatni,megkérlek titeket ajánljatok egy típust ami jó lehet.Fontos lenne a wifi erős legyen.Árban nem túl drágára gondolnék kb 15eft ig. Köszönöm szépen :R

(#55175) TeeJay válasza F34R (#55172) üzenetére


TeeJay
félisten

1043ND V2.x-V3.x nem való P2P-re?
hát akkor akitől ezt hallottad nagyon átvert
1000/200-as DIGI-vel kapja másfél éve az áldást és még sosem tudtam megakasztani vagy belassítani, közben meg 2PC és 1TV is megy róla meg úgy 6okoseszköz wifi-n

úgyhogy ezt azért nem terjeszteném hogy nem való keményebb munkára mert beton stabil :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#55176) vargalex válasza TeeJay (#55175) üzenetére


vargalex
félisten

A routerrel akár torrentezni a kolléga, nem egy LAN-on csücsülő PC-vel.
Persze megfelelő korlátozásokkal előbbire is alkalmas.

Alex

(#55177) MaCS_70 válasza lajosx (#55174) üzenetére


MaCS_70
félisten

TP-Link 1043...

Persze, miután nem írtál semmit arról, hogy milyen igények is vannak vele szemben, egyáltalán nem biztos, hogy jó neked.

A következőket tudja:
- árban kb. belefér,
- sebességben belefér,
- a wifije nem rossz, de ez elég relatív és sztochasztikus.

Annyi időd illene, hogy legyen, hogy legalább az összefoglalót elolvasod, hogy aztán kérdezni tudj!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55178) Gubek-Einste válasza margithid (#55158) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A mérete miatt elég kétséges, hogy milyen lehet a minősége.

több kapcsolatot betárcsázni virtuális gépenként
Pontosan mit is szeretnél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55179) BrukoMisike


BrukoMisike
tag

Sziasztok! A szolgáltatótól kapott modem-routernek siralmas a WiFi erőssége, így muszáj vagyok venni egy saját routert, amivel mindenhol stabil WiFi-t biztosíthatok legalább a ház alsó részén. Ebben kérném a segítségeteket, hogy ajánljatok egy olyan eszközt, aminek garantáltan erős a WiFi jele. Lehetőleg 10.000 Ft alatt legyen a cucc. Más szempont nem is igazán érdekel, úgyis csak be lesz rakva az alsó polcra. Előre is köszönöm!

Ezen akadt meg a szeme így hirtelen. Vállalható?

[ Szerkesztve ]

(#55180) bluemirage válasza BrukoMisike (#55179) üzenetére


bluemirage
őstag

Szerintem nem vállalható, ha alig többért van biztosabb választás...
Legfelül az összefoglalót és benne az ajánlottakat olvastad? Pl. Asus N12 D1...
A jobb felső keresőbe beírva a dlink-es (vagy D-link) szóra rákeresre és az arra adott válaszokat megnézted?

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#55181) Gubek-Einste válasza BrukoMisike (#55179) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

TP-Link 841ND vagy Asus N12 D1 az ajánlott eszközök 10k alatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55182) daneex


daneex
csendes tag

Sziasztok!

Segitsegeteket szeretnem kerni uj router vasarlasaban.

Kornyezet: ketszintes, nagy alapteruletu teglaepulet, vasbeton fodemmel.
Bejovo net: 100Mbit
Kliensek szama: 3-8 (pc, mobil, etc..)
Igenyek: maximum security, range>stability>speed, multi ssid, NAS (+ torrent support), clever UI, futureproof
Budget: 80k

Elore is koszonettel,
Dnx

(#55183) Gubek-Einste válasza daneex (#55182) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifi-vel: Asus N56U/AC55U/AC58U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55184) BrukoMisike válasza Gubek-Einste (#55181) üzenetére


BrukoMisike
tag

Viszonylag kis házban lesz használva, nagyjából 1-2 falon át kéne, hogy biztosítson jelet, igaz, hogy ezek a falak közel fél méter vastagok. 30/5ös net mellé kellene, később ez lehet, hogy 50/5-re nő majd, de egyelőre nem tervezem. 1 Laptop, 2-3 mobil (nem egyszerre). Egyéb igényem nincs, tényleg csak annyi, hogy stabilan biztosítson legalább a ház alsó szintjén megfelelő jelet.

Az ASUS N12 D1 tetszik, a TP-Link 841ND többet tud vagy jobb valamiben, hogy drágább, mint az ASUS?

[ Szerkesztve ]

(#55185) Gubek-Einste válasza BrukoMisike (#55184) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus tud többet, dedikált AP és repeater móddal is rendelkezik, egyedül a NAT sebességben jobb a TP-Link.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55186) BrukoMisike válasza Gubek-Einste (#55185) üzenetére


BrukoMisike
tag

Köszönöm a helpet, akkor az Asust rendelem.

(#55187) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. Szerintetek Asus ac58u vagy ac66u? 58 tavalyi, a 66 4 éves modell...
Vpn szervert, dual want mindkettő tudja, árban sincs nagy különbség

[ Szerkesztve ]

(#55188) MaCS_70 válasza kovbandi82 (#55187) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én az 58-asra szavaznék, erősebb, jóval frissebb architektúra, remélhetően hosszú távon jó CFW-ellátással.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55189) bluemirage válasza daneex (#55182) üzenetére


bluemirage
őstag

Itt jellemzően lakossági routerekről van szó. A Multi SSID pl. csak úgy van benne az előbb neked ajánlott eszközökben, hogy 2,4 Ghz-re és 5 Ghz-re lehet két különbözőt beállítani és ezenkívül van még 2 vendég un Guest SSID lehetőség. Ez nem a klasszikus multi SSID.
A kkv-s kis eszközöknél van ilyen lehetőség. Ilyen egy régebbi: Tp-Link... a TL-ER604W pl. Amin egyből cserélném pl. az antennákat 8 dbi-re, de ez néhány eFt plusz. Ez nem az otthoni szint, de nem is jövőálló, mert hiányzik az 5 Ghz belőle.
Ha stabil és masszív NAS-ról beszélünk akkor az megint nem valami USB-s otthoni összehegesztés, hanem rendes LAN-al összekötött Gigabites kapcsolatról van szó. Tehát az eszköz USB portja sem fontos... csak otthoni felhasználásnál lehet ennek jelentősége.
80K-s alatti sávban már lehet kapni egy kisvállalati megoldást pl.: Draytek Vigor 2132AC, ennek a torrent részéhez nem tudok hozzászólni, az nem éppen céges felhasználás.
Bár nem ismert, hogy mit jelent a nagy ház és vasbeton födém nálad. De ha nem viszi át egy eszköz, akkor egy kábelezett AP kellhet az emeletre... Mivel a jövőállóság zálóga az 5 Ghz... az pedig nem tuti, hogy átviszi rendesen és a távolabbi helyeken. Tehát a csak egy eszközös felálláson el kell gondolkodni.

Tp-Link emulátorok itt és az üzleti (mulit SSID) vonalon itt lehet találni még néhány típust, amiből látszik a sovány választék, de az is látszik, hogy egy öreg ER604W milyen szolgáltatásban tér el egy Archer C7/C9-től.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#55190) Gubek-Einste válasza bluemirage (#55189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha már szóba került az üzleti vonal akkor több eszközös rendszerben az ajánlásom:
Ubiquiti EdgeRouter + switch a vezetékes kliens eszközökhöz
Ubiquiti UAP-AC-LITE a wifi-re, emeletenként 1-1 darab
Ubiquiti UniFi Cloud Key vagy ha van 24/7-ben futó szerver akkor szoftveres verzió
Árban már 80k felett vagyunk de stabilitásban és beállíthatóságban már jóval előrébb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55191) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Sziasztok!

Volt már itt vkinek dolga Banana PI R1 router lappal?
Home server/router/firewall célra nézegetem. Vélemény?

(#55192) Dupree válasza kovbandi82 (#55187) üzenetére


Dupree
csendes tag

Szia!
Engem is ez érdekelne mert nagyon nézegetem milyen ac-s wifi-t kellene vásárolni. Az érték határ max 50k. Panelba lesz nagyjából a lakás közepén elhelyezve így csak egy-egy falat kell átvinnie... persze csak ha az asszonynak nem szúrja a szemét nagyon. ;) Nézegetve az ASUS felé kacsingatok de visszaolvasva sajnos a legtöbb nagyon ajánlott ASUS kifutott vagy csak olyan helyen vásárolható ahol nem szeretnék később gariztatni ha esetleg probléma merülne fel. Azt néztem hogy az ac58u-ban nincs torrent támogatás de ez gondolom nem zavarna engemet ha rendes NAS-t használok plusz lenne rajta 2 mobil, 2 tablet és 1-2 laptop legalább is innen indulunk az internet pedig diginet1000. Jó lenne filmet nézni a NAS-ról, no-ip támogatás. Van más is amit az ac58u nem támogat úgy mint az ac55u?

[ Szerkesztve ]

(#55193) kovbandi82 válasza Dupree (#55192) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Nekem a dual wan az elsődleges, azt támogatja mindkettő, a dlna mwg egyebek egy openwrt-s Tplink N750-ről megy. Szerintem az ac58 lesz a befutó.

(#55194) MaCS_70 válasza Dupree (#55192) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az RT-AC68 nem jöhet szóba?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55195) kovbandi82 válasza MaCS_70 (#55188) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Köszi, az lesz a befutó!

(#55196) daneex


daneex
csendes tag

Koszonom a valaszokat!

Ez a csaladi haz 200nm alapteruletu, vasbeton fodem alatt pedig monolit fodemet / betonkefnit ertek. A falak 35-55 cm vastagsag kozott valtoznak. Ahhoz, hogy a "halozati szobabol" (foldszint, ahol a modem, router stb van) elerjem a legtavolabbi kivanatos pontot kb 15 metert kellene athidalni ugy 100-120 cm fallal elvalasztva; vagy 10 meter ha az emeletet nezem, de ott bejon a fodem es megtobb fal.

Bar nem ismerem az office keszulekek feluleteit, de azt tudom, hogy nincs meg sem a kello tudasom, sem szabadidom hogy komolyabb halozatot epitsek/configoljak, igy kicsit fazom az irodai megoldasoktol. A NAS + torrent tamogatast is csak azert szeretnem, hogy vegre kikapcsolhassam a desktopot, mert kicsit feleslegesen megy az egesz havi 3-4 filmert, ergo egy jol sikerult USB tamogatassal, ami nem zavar bele a wifi eletebe, mar boldog vagyok.

AP: kabel megy fel tobb is az emeletre, igy ez az opcio mukodhet... itt megint az en hataraim a szuk keresztmetszet, egyszer nagy nehezen sikerult ket TP routert bridge-be tennem, de nem voltam megelegedve a stabilitassal, szoval ha extra eszkoz kell az emeletre, annak is hulyebiztosnak kellene lennie egy szintig.

Mi a helyzet a tri-band routerekkel? Hasrautesszeruen pl egy D-Link DIR-890L AC3200-vel? Mondjuk egy ilyen szepseghez jo nagy terito kellene, hogy letakarjuk, de attol a bele meg lehet jo :)

Udv,
Dnx

(#55197) Gubek-Einste válasza Csicsóka (#55191) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a saját topikjában vagy a Banana Pi topikban érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55198) bluemirage válasza Gubek-Einste (#55190) üzenetére


bluemirage
őstag

A kliensek számából és a Multi SSID-ból tippeltem, hogy ez egy olyan üzleti dolog. De közben a torrent miatt meg mégsem lehet(ne). De majd tisztázza magát.
Egy olyan multikultinál vagyok ahol 10 ezer nm-en vannak draytek routerek és AP-k... természetesen a switch és minden más IT-s cucc már nem onnan van. A draytek támogatása valami mesés, tényleg elérhető, magyar szakemberek vannak. Az eszközök meg olyan kis összegbe kerülnek (természetesen céges árszinten), hogy kettesével vesszük őket és a csere készülékek felkonfigolva állnak a polcon. Bár az elmúlt néhány évben még nem kellett cserélni őket. Így külsős supportra vagy más átalánydíjas dologra sem kell ennél az olcsó márkánál költeni.... miközben az admin felületük egész emberi.
Az anyacég fogta is fejét... de azóta az eszközök mennek és belátták, hogy ez egy tipikus, kreatív kelet-európai megoldás... Olcsóbból ugyanolyan jót, vagy kettőt... tiszta Teleshop... 1 áráért kettőt adnak... :)

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#55199) Gubek-Einste válasza daneex (#55196) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele tapasztalat de a mostani D-Link eszközeiről elég vegyes a tapasztalat.

Másodlagos eszköz így kell beállítani de ha van benne dedikált AP mód (pl a legtöbb Asus ilyen) akkor nem kell ez a trükközés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55200) Csicsóka válasza Gubek-Einste (#55197) üzenetére


Csicsóka
őstag

Köszi, mentem is oda! :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.