Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55051) scream válasza Gubek-Einste (#55027) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm, végül egy WR1043ND v3-nál maradtam, nem ér meg nekem az 5GHz és AC + 26k (azóta 36k) felárat, illetve nem találtam már WDR4300-at újonnan, mást meg nem ismerek, ami TP-Link, 5GHz és megy rajta stabilan az OpenWRT, így az 5 GHz-es WiFiről is lemondtam.

(#55052) ShepardS


ShepardS
csendes tag

Sziasztok,
Routert keresek 1GB-es internethez, ami tudja is kezelni a GB sebességet :) . Fontos hogy stabil legyen és jól konfigurálható. 4 gép lenne rákötve + wifin keresztül csak okostelefonok csatlakoznának, tehát annak sebessége nem olyan lényeges.
Ami még jó lenne ha működne az a Wake on Lan a netről (igen, van publikus IP :) )
Esetleg nem hátrány ha hivatalosan is a DDWRT támogatott routerek közt szerepel, ha később kevés lenne az alap firmware. Olyan 35k körül szánnék rá.
Valaki tudna ajánlani valamilyet?
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#55053) Gubek-Einste válasza ShepardS (#55052) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen net sebességhez hardveres NAT kell ami szinte csak gyári firmware alatt érhető el így a CFW használatát el kell felejtened. Asus ARM alapú eszközeinél van CTF Tomato/Merlin/HGG alatt is.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55054) TeeJay válasza Intruder2k5 (#55044) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus-ra ezek a Merlin és társai CFW-ek mivel tudnak többet mint az amúgy is elég komoly gyári Asus?

ahogy néztem otthonra bőven sokat tud az alap FW is
a lényeg hogy stabil legyen, hetekig tartó több gépes gyilkolás után
wifi erős és stabil legyen szintén
és minden működjön királyul :)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#55055) TeeJay válasza TeeJay (#55054) üzenetére


TeeJay
félisten

közben rákerestem és rájöttem hogy a Merlin a gyári Asus FW feljavított, bővebb változata
kvázi gyári helyett érdemesebb azt használni :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#55056) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Az alábbiak közül melyik router lenne a befutó, mert 60k-t most nem akarok érte adni, max újonan/használtan ezek körül választanék:

-Asus RT68U ~ 40k-s ára van valahol volt még a napokban (hardverapro-n van 1-2 ahsználtan)
-Synology RT1900AC - hardverapro 39k
-TP-link Archer C7/C8/C9 ~25k - 40kig.

Lényeg hogy van 2 betonfal amit át kell vinni, 8-10 eszköz lógna rajta (2 asztali + 2 laptop + maradék mobil és tablet)
Fontos a jelerősség, aminek kb 2 betonfalon 5-6 méter távolgásig kellene elérnie.

Synology nagyon tetszik, de azt olvastam a review-kban, hogy minden jó, csak gyenge a jel 5ghz-n.
Szoktam Streamelni tableten sorozatot (Ipad Air - 5GHZ és talán N-es wifi van benne)

Ki melyiket ajánlja, eddig ahogy néztem ahogy írtam kb az lenne a sorrrend. Igaz AC68U nem mai eszköz, de elég stabil és jók a tesztek róla.

Segítséget előre is köszi.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#55057) Gubek-Einste válasza stigma (#55056) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus kipróbált/ismert eszköz így nyugodtan lehet vele tervezni.
A Synology kevés tapasztalat de amik eddig megosztottak azok elég jók, kicsit két esélyes.
A TP-Link-ekből a C7 ismert eszköz, a C8/C9 kevés tapasztalat.

Én személy szerint az Asus-ra szavaznék.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55058) ShepardS válasza Gubek-Einste (#55053) üzenetére


ShepardS
csendes tag

Köszönöm a választ.
Panelházban lenne használva, maximum 2 fal, 10m körüli távolság. Jelenleg 2,4GHz wifi van, gond nélkül működik. Jelerősség néha nem a legjobb de nem szokott kiesni vagy ilyesmi. :)
A kérdés az, hogy ezek a routerek mennyire stabilak CFW nélkül, ugyanis elég rossz tapasztalatom van ilyen téren...

(#55059) Gubek-Einste válasza ShepardS (#55058) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus-ok elég stabilak, a TP-Link-kel annyira nincsen tapasztalatom.
Nem mindegyikre van CFW.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55060) stigma válasza Gubek-Einste (#55057) üzenetére


stigma
addikt

:R

Én is Asus fele hajlok, meglátjuk mi lesz akkor ha elazsom egyet rá.
Köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#55061) MaCS_70 válasza stigma (#55056) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Synology 1900-zal van némi személyes tapasztalatom -- egyetlen kipróbálás alapján, tehát reprezentatívnak nem mondanám:

Az 5 GHz-es wifije valóban nem túl erős, jelentősen elmaradt az Asus RT-AC87-esétől, bel- és kültéren is.
A 2,4 GHz-es wifije kisebb mértékben, de szintén elmaradt az RT-AC87-esétől, és az RT-N18-asétól is.

A pontos körülményekre már nem emlékszem, csak arra, hogy egy kisebb irodaházban méricskéltem telefonnal -- de szerintem tavaly nyáron ide le is írtam a tapasztalataimat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55062) saelin


saelin
veterán

1000-es vagy 500-as digi netre váltanék a mostani 100-asról. Másik topicban mondták, hogy a mostani tp-link wr 741nd már a jelenlegi netemet sem tudja kiszolgáni, így érdeklődnék, hogy milyen routereket tudtok ajánlani ilyen hálózat mellé. Annyi plusz infóval szolgálhatok, hogy 2 notebook, 2 telefon és egy tablet van idehaza, amik folyton a wifin lógnak vezetékmentesen. Van egy ps4 pro-m, ami vezetékesen csatlakozik a routerhez, a stabilabb és gyorsabb kapcsolat érdekében.

Árban 10-25 ezer forint között tudok költeni a routerre. Nem kell hogy nagy tudású legyen, csak tudja kiszolgálni a gigabites netet. :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#55063) stigma válasza MaCS_70 (#55061) üzenetére


stigma
addikt

:R

Hasonlókat olvastam róla.
AC68U tökéletes lenne, hardverapro-n van használtan, újonan a 40k-s emagosat elvitték sajnos
TP-linkről olvastam sokat, C7-ről sok a tapasztalat, de most egy elég jó jelerősségű kell.
Napokban, tulajdonomba még 1 hétig van egy Asus RT-AC66U-s router (AC1750), ilyesmi kellene nekem.

Asus RT-AC87U-t is néztem, msot 60k-t nem akarok kiadni egy routerért,de még megodnolom, mert szoktak 1-1 darabot feltenni hardveraprora.

Köszi a gyors infót. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#55064) Jim74 válasza stigma (#55063) üzenetére


Jim74
nagyúr

+1 az AC68U-ra.

Volt egy TP-Link WDR3600-am, azt lecseréltem egy ASUS AC1200G+-ra. Azt visszavittem az újraindulgatások miatt. Utána vettem használtan egy AC56U-t. Nagyon jó router, de nekem a belső antennák miatt sajnos kevésnek bizonyult (tudom van rá HGG, de nem volt az igazi). Így kötöttem ki az AC68U-nál. Szívtam a fogam, amikor kiperkáltam az 50k-t újonnan érte, de szerintem megérte. Hazahoztam, kapott egy FW frissítést, egy NVRAM törlést, beállítottam és azóta hibátlanul muzsikál. Wi-Fi térerő is teljesen rendben van szerintem.

(#55065) stigma válasza Jim74 (#55064) üzenetére


stigma
addikt

Nálam ugyanez a problem.

Nekem a mostani Trendnet reouterem belső antennás, viszont a betonfalak miatt bármit állítok nem tökéletes a jelerősség.

Otthon WDR3600-as van Diga 200-as net, most egy Asus RT-AC66U-s routert fogok hazavinni amit 22k-ért vettem, és hát szerintem az fog otthon maradni jónéhány évig.

AC66U-t mikor kipróbáltam, akkor nem hittem a szememnek milyen jó jelerősséget produkál 2.4 és 5GHZ-n.

AC68U pedig eggyel újabb verziója, szóval érdemes lenne beneveznem rá nekem is.

Köszi szépen. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#55066) TeeJay válasza Gubek-Einste (#55059) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig a TP-Link is beton stabil ha jól utána nézel és jó FW van rá

a 1043ND V2.x legutolsó gyári FW-el másfél éve tolja nálam 1000/200-as DIGI-n
és biza masszív torrent meg 2PC 1Laptop 1TV 6okostelefon wifi sem tudta megfektetni :)
úgyhogy a 64MB RAM is bőven elég, mert bika proci van benne

egy bajom csak hogy panelben vagyunk és a 2,4GHz telített így 13-as csatornán tudok 45megabitet elérni LG G4 telefonnal és itt a max sajnos
de már keresem az AC-s utódját
vagy Archer C7 lesz vagy Asus AC58U csak még várom az Asus tapasztalatokat mert ha nem stabil hetekig akkor kihajítom az ablakon mivel munkám függ a stabil routertől :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#55067) Garu12 válasza Gubek-Einste (#55050) üzenetére


Garu12
csendes tag

Mindenekelőtt köszönöm a válaszodat.
Kérdéseidre a válasz :
Net sebesség : Jelenleg 15 megás ám hamarosan 50 lesz (kábelnet) .
Eszközök: 1 számítógép amely kábellel csatlakozik , 2 androidos telefon 1 laptop,1 ps4 . A telefonokat leszámítva minden eszköz 5 m-en belül van 1 fal (70 cm vastag vályog)választja el őket a routertől ami még éppen belefér kategória . Bár a laptopnál erős ping növekedés tapasztalható (a játékoknál érezhető ám 50-70 fölé nem megy). A telefonok viszont általában 8-10 m-re és 2 esetenként 3 fal távolságra vannak a legsűrűbben használva itt 1 csíknál több nem megy . Mindkét telefon ac képes .
Beszerzési ár : szeretném 20 alatt megúszni .
Routerrel szembeni igény: Seedelni akarok vele anélkül ,hogy a gépet bekapcsolnám hiszen rengeteget spórolhatnék a villanyszámlán . Jelenleg napi 12 órát megy a gép csak és kizárólag a seed miatt .
Nem akarok sok torrentet futtatni átlag 1-5 torrentet töltök per nap ...
Az Asusok előtt tplink TL-WR300KIT routerrel az utca végén is befogtam a netemet....ám az nem futtat torrentet :)
A jelenlegi asus RTAC51U pedig csak a fele házat fedi le ...

(#55068) Benir8 válasza Gubek-Einste (#55049) üzenetére


Benir8
senior tag

Köszönöm a választ.
Esetleg használtan van jó 4G képes router sim kártyás foglalattal?

(#55069) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#55061) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt volt a teszted.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55070) Gubek-Einste válasza saelin (#55062) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55071) Gubek-Einste válasza Garu12 (#55067) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vályog a wifi nagy ellensége így ideálisabb lenne egy csak 2,4 GHz képes eszköz, Asus N18U gyári firmware-rel is torrent-et futatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55072) Gubek-Einste válasza Benir8 (#55068) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem nagyon forognak az ilyen eszközök így nem tudom.
Amit ismerek mint régebbi eszköz az a D-Link DWR-512.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55073) Garu12 válasza Gubek-Einste (#55071) üzenetére


Garu12
csendes tag

Köszönöm a tippet. Meg is rendeltem , ha megérkezik megírom a tapasztalatokat , hátha jól jön másnak is aki ilyen házban lakik....

(#55074) Gubek-Einste válasza Garu12 (#55073) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Majd nézz be a saját topikjába is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55075) Macisajt3


Macisajt3
tag

Sziasztok!

Egy üzletbe keresnék új routert. Egyszerre kb. max. 20-25 eszköz csüngne rajta, többsége telefon, esetleg néhány tablet. Milyet javasoltok ennyi kapcsolathoz?
Nem feltétel, de nem lenne rossz, ha szabályozható lenne a peerenkénti sávszélesség.

Köszönöm

(#55076) saelin válasza Gubek-Einste (#55070) üzenetére


saelin
veterán

Panel ház és max kétszer (két fal) 18 centis betonfalon kellene átjönnie, de ha már egy falon átmegy (ami a konyhát és a szobát választja el), akkor már elég.
A wifi szennyezetség viszont óriási. 14 wifit talál a telefonom még az enyémen kívül...

Viszont mint fentebb írtam, nekem elég ha csak kábelen tud ennyit, hogy a ps4-et ki tudja szolgálni. Az hogy notin vagy telefonon mennyivel töltök le vagy fel az nem annyira lényeges.

Szerk
Rákerestem erre az archerre és lehet ez lesz, mert pont valami ilyen elképzelésem volt.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#55077) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#55069) üzenetére


MaCS_70
félisten

Le a kalappal! :R :R :R

Aztán amikor már megvolt az AC87-esem is, azzal is futottam egy kört, de az már nem volt ennyire "drámai". :) Annak az lett a végeredménye, hogy az ismerős a a wifierősség alapján az N18-ast választotta a Synology-val szemben -- valami számomra már akkor is követhetetlen manipuláció miatt az AC87-es majdnem a duplája lett volna a Synology-nak, az meg gyakorlatilag a duplája az N18-asnak.
Egyébként az az enyémen kívül a másik N18, amire nem tudjuk ráimádkozni a Tomatot.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55078) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. Asus AC55u (a két antennás, nem a 4gAC55u) multi wan képes?

(#55079) Gubek-Einste válasza Macisajt3 (#55075) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55080) Gubek-Einste válasza kovbandi82 (#55078) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, van benne dual WAN opció.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55081) kovbandi82 válasza Gubek-Einste (#55080) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Köszi :)

(#55082) Macisajt3 válasza Gubek-Einste (#55079) üzenetére


Macisajt3
tag

Először is köszi a segítséget!

Ügyféltér közepén lenne elhelyezve a router, álmennyezetbe gondoltam tenni. Egybefüggő a teljes tér, nincsenek benne egyáltalán falak. Úgy saccra egy 20-25 méter átmérőjű kört szeretnék lefedni vele.

UPC-s lefedettségi helyen lenne, a 20-25 emberre egy 120-as vagy 240-es netet gondoltam. (nagy sávszélesség nem kell, csak mindegyik tudjon facebookozni, levelezni stb.)

Ár nincs meghatározva, nyilván a használathoz ésszerű kereten belül (első blikkre 50ig nézegettem). Dualband nem kell, a közelben zavaró hálózat sincs annyira. (kb 50 méterre van a legközelebbi épület ahol lehet router, de az is üzlet szóval valószínűleg 1 darab)

A lényeg az, hogy wifiben stabil legyen a router és ki tudjon hardveresen szolgálni ennyi embert.

Most egy N18U-n gondolkozom, de nem vagyok feltétlenül biztos benne, hogy ki tud szolgálni ennyi embert. (esetleg érdemes lehet kettőt venni és az elsőre rákötni a másikat is, hogy 2 ssid legyen bő 10-10 emberrel?)

(#55083) Sams


Sams
csendes tag

Tisztelt Hozzáértők!
Vidéki családi házban (100 nm, tégla és salaktégla falak) szeretném lecserélni az 1000 éves Belkin draft n-es routert. Ha a kertbe is kiérne a wifi hatótávolsága, az plusz pontot jelent.
A net 10/1,5 mbites, minden wifin keresztül csatlakozik, 1 laptop, 2 pc, 1 WII U, valamint 4-6 mobiltelefon és tablet, belső hálózat nincs. Ebből mindössze egy mobil tudja az 5 GHz-et, a falusi környezet miatt 2-3 másik hálózat van csak ami bezavarhat. Emiatt elegendőnek tartom, hogy csak 2,4 GHz-en működő routert vásároljak.
Vendéghálózatot szeretnék, amire a gyerekek csatlakoznának, hogy időbeni korlátozást lehessen beállítani az internet használatukra, a felnőttek a korlátozás nélküli hálózatot használnák.
Szeretnék ajánlatot kérni 10.000 forintig és 20.000 forintig bezárólag is.
Köszönöm.

(#55084) Gubek-Einste válasza Macisajt3 (#55082) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most egy N18U-n gondolkozom, de nem vagyok feltétlenül biztos benne, hogy ki tud szolgálni ennyi embert. (esetleg érdemes lehet kettőt venni és az elsőre rákötni a másikat is, hogy 2 ssid legyen bő 10-10 emberrel?)
Nem rossz megoldás a több eszközös rendszer kiépítése, főleg nem terhelés elosztási szempontból.
Az N18U gyári firmware-rel dedikált AP/repeater/media bridge képes eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55085) Gubek-Einste válasza Sams (#55083) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10k alatt: Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND
20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55086) mtade


mtade
aktív tag

Üdv a topiclakóknak.

Routert kellene vegyek betonpanel lakásba.
Digi 100Mbit internet van, szeretném kipróbálni a nas/torrent funkciókat.
Egy Asus RT-AC51U-t néztem ki. Jó lehet? Ha nem, milyet kellene inkább?

Köszönöm a segítséget.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#55087) MaCS_70 válasza mtade (#55086) üzenetére


MaCS_70
félisten

A NAS-funkciók meglehetősen kompromisszumosan fognak menni, sok letöltésre-seedelésre ne számíts!

A fájlelérési teljesítmény sem lesz éppen eget verő, eleve 100-as a LAN-ja.

A 100-as internetet sem fogja teljesen kihajtani, számolj olyan 90 Mbps-mal.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55088) mtade válasza MaCS_70 (#55087) üzenetére


mtade
aktív tag

Köszönöm!

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#55089) mtade válasza MaCS_70 (#55087) üzenetére


mtade
aktív tag

Esetleg ezzel jobban járnék?

TP-Link TL-WR1043ND

Úgy tudom, ez egy ajánlott típus. A torrentezést nem tudja alapból, de rá lehet erőszakolni gariidő után, ugye?
Köszi!

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#55090) MaCS_70 válasza mtade (#55089) üzenetére


MaCS_70
félisten

Társasházi környezetbe csak akkor ajánlott, ha a szomszédok nem használnak 2,4 GHz-es wifit, és a TP-Linkek gyári FW-e tudtommal eleve nem tartalmaz torrentklienst.

Egy kis visszaolvasás / a bevezető átolvasása nem segít?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55091) Remiel


Remiel
őstag

sziasztok

router kellene panelba, de semmi extra, csak 1 szobás a lakás, szóval nem kell beton hegyeken átküzdenie magát, max 2 gép megy róla és elvileg a net 10Mbit, de gyakorlatilag sokkal több, úgy 70 körül.

van valami nem túl drága ajánlat? mondjuk 10k határral?

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#55092) MaCS_70 válasza Remiel (#55091) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mennyi LAN sebesség kellene, milyen a 2,4 GHz-es zsúfoltság?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55093) Remiel válasza MaCS_70 (#55092) üzenetére


Remiel
őstag

mindkét kérdésre a halvány fogalmam sincs választ tudom adni sajnos :)

én csak használom az eszközöket de ezek a passz kategória, hogyan tudom ezt ellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#55094) MaCS_70 válasza Remiel (#55093) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy mobiltelefonnal nem tudsz ránézni a helyi viszonyokra? Android / Wifi Analyzer?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55095) Remiel válasza MaCS_70 (#55094) üzenetére


Remiel
őstag

megnézem ha otthon leszek és majd megírom, köszi a segítséget

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#55096) mtade válasza MaCS_70 (#55090) üzenetére


mtade
aktív tag

Olvasgattam, de a fele kínai, a másik fele out of date...

Azért köszi a választ!

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#55097) hedgehog


hedgehog
senior tag

Sziasztok!

szeretnék egy gigabites, ac-s, dualband routert. Látom az ajánlott Asus és TP-Link típusokat, de az lenne a kérdésem, hogy vpn szerver van valamelyikben?
Jelenleg egy TP-Link 841ND van a Huawei GPON után kötve, és DD-WRT van rajta, ő adja a vpn szervert.
Ezzel a routerrel nem vagyok túl elégedett, mert időnként megmagyarázhatatlan okokból lecsökken a wifin elérhető sávszélesség a 120-as neten 15-16 mbitre. (kábelen megmarad a sávszél, és kisváros szélén lakom, optimális esetben is max 2-3 szomszéd wifije látszik).
Ezt szeretném kiváltani egy új routerrel, és ha már beruházok, tudjon mindent...

-- aka p3d3str1an

(#55098) zsadnok


zsadnok
tag

Sziasztok!
D-Link DIR-859 AC-1750 router-t néztem ki egy 110 m2-es társasházi kétszintes (tetőtér is van) lakáshoz.
Digi lenne a szolgáltató egy 100/50-es nettel. TV, 2 db laptop, 2 db PC, 2 db tab, esetenként mobil telefonok is használnák.
Jó lesz-e vagy más típust nézzek?

(#55099) Gubek-Einste válasza mtade (#55089) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-ben nincsen torrent kliens de CFW-vel már képes rá.
Nem kell megvárni a garancia végét, előbb is rá tehető a CFW, ha baj lenne akkor vagy vissza lehet tenni a gyárit vagy annyira K.O. az eszköz, hogy nem lehet megállapítani, hogy milyen firmware volt rajta.

Olvasgattam, de a fele kínai, a másik fele out of date...
Pontosan melyik részre gondolsz?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U
Dual band wifivel: Asus N56U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55100) Gubek-Einste válasza Remiel (#55091) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 841ND vagy Asus N12 D1 az ajánlott eszközök 10k alatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.