Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55101) Gubek-Einste válasza hedgehog (#55097) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-ben az Asus-ban van VPN lehetőség, a TP-Link-ben gyári firmware-rel nincsen.

Ajánlott AC-s eszközök: Asus AC55U/AC58U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55102) Gubek-Einste válasza zsadnok (#55098) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele tapasztalat de a D-Link eszközeiről elég vegyes a tapasztalat.

Hasonló eszköz még az Asus AC55U/AC58U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55103) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok,
otthoni 10 megabites nethez keresek egyszerű routert, 5-6 ezer Ft környékén, amely könnyen beállítható. Ezt a TP-Linket néztem ki, ajánlottak között is bent van itt a topikban. Ezt megvehetem nyugodtan szerintetek?

Másik kérdésem, hogy jelenleg (egy rokonomnál) csak modem volt, amelyet a telekom biztosított, viszont ugye routert nem adtak, és most meghalt a PC, ami helyett egy tablet lesz vásárolva. Ha bekötöm a routert, akkor fel tudok menni a tabletről az IP címre és beállítani, mint mondjuk gépen? Köszi előre is a válaszokat.

(#55104) Chereiose válasza Chereiose (#55103) üzenetére


Chereiose
addikt

Illetve még annyi, hogy az IP amire csatlakozni kell, hogy beállítsam, az hol található meg, a router hátulján, esetleg a kézikönyvében? + A jelszó is.

(#55105) Gubek-Einste válasza Chereiose (#55103) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 841ND vagy Asus N12 D1 az ajánlott eszközök 10k alatt.

Ajánlott kábelen konfigurálni de lehet wifi-n is.
Alján le van írni az admin IP cím.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55106) Chereiose válasza Gubek-Einste (#55105) üzenetére


Chereiose
addikt

Értem, köszi. Amit linkeltem TP-Link TL-WR841N azt inkább hagyjam, és majdnem ugyanennyiért inkább Asust vegyem? Erre gondolok [link]

[ Szerkesztve ]

(#55107) krealon válasza Chereiose (#55103) üzenetére


krealon
veterán

"TP-link WR-841N
[...]
"jelenleg (egy rokonomnál) csak modem volt, amelyet a telekom biztosított, viszont ugye routert nem adtak, és most meghalt a PC, ami helyett egy tablet lesz vásárolva. Ha bekötöm a routert, akkor fel tudok menni a tabletről az IP címre és beállítani, mint mondjuk gépen?
"

Alapertlemzetten, a V11-es verzional, a router aljan megtalalhato a gyari SSID / jelszo, amivel csatlakozni lehet vezetek nelkul a routerhez es beallitani.
A konfiguracios oldal a
http://tplinkwifi.net URL-en erheto el.
Felhasznalonev (user): admin
Jelaszo (password): admin

Ha a modem a meg a regi tipusu, szurke-kek szinu DSL-360R C3 tipus, akkor 99% valoszinuseggel nem fog osszejonni az internet-kapcsolat.

Az ujabb, fekete szinu DSL-360R T1 tipussal nincsen problema.

(#55108) Chereiose válasza krealon (#55107) üzenetére


Chereiose
addikt

Igen ez az a modem, nekünk is ez van :R :R

(#55109) Gubek-Einste válasza Chereiose (#55106) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz az is, csak ezen nem cserélhető az antenna.
AZ N12+ nem ajánlott, csak a D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55110) Remiel válasza MaCS_70 (#55094) üzenetére


Remiel
őstag

nem igazán értek ilyesmihez, de a kérdésedre jó válasz az, hogy 12 másik wifit látok?

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#55111) Chereiose válasza Gubek-Einste (#55109) üzenetére


Chereiose
addikt

Köszi a segítséget :) Biztos ami biztos viszek majd egy laptopot is és arról üzemelem be.

(#55112) Gubek-Einste válasza Remiel (#55110) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55113) hedgehog válasza Gubek-Einste (#55101) üzenetére


hedgehog
senior tag

köszi a választ, be is rendeltem a AC58U-t, meglátjuk helyrejön-e a wifiproblémám (persze a 120mbit is jól fog jönni, az eddigi 70-80 helyett a netmánia xxlben :) )

-- aka p3d3str1an

(#55114) bluemirage válasza Remiel (#55110) üzenetére


bluemirage
őstag

Azt írtad az elején, hogy 10 tHUF-os határral akarsz routert venni. Ha 12 WIFI-t látsz, akkor a sima 2,4 Ghz-es eszközzel ezekkel ütközni fogsz és zavarni fogják az átvitelt. Az, hogy ebből majd mit veszel észre az több mindentől függ, valamilyen mértékű lassulásként jelentkezik majd. Ha elég lassu az internet előfizetésed, akkor talán észre sem fogod venni.
Milyen eszközökkel lesz használva? Ha azok ismerik az 5Ghz-et (azaz dual band-esek), akkor jobban járnál egy 5Ghz-et is ismerő Dual Band-es routerral.
Az összefoglalóban vannak eszközök 10 tHUF-os határral. A legolcsóbb dual band-es ajánlott eszköz szerintem az Asus N56U, ami sajnos már 20 tHUF

Meliora sunt bono inimica

(#55115) zoleeboy


zoleeboy
csendes tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok mert a mostani (wr-1043nd) valamiért nem ad rendes wifi jelet , ez pár hónapja kezdődött én arra gondolok hogy a környéken lévő sok 2.4-es hálózat miatt. Kb 4-6 másik router is van itt.
Egy digi500-as csomaghoz lenne szükségem routerre ,25e körül szánnék rá. A másik fő szempont hogy 2 szintes házba kellene ugy hogy a földszinten is legyen jelerősség mert a mostani nem nagyon ad jelet lent :((

Egy párat már megnéztem 1.Trendnet TEW-812DRU 2. Tp-Link Archer C7

Bármi mást is szívesen fogadok :R :R

(#55116) Remiel válasza bluemirage (#55114) üzenetére


Remiel
őstag

egy laptop és a telefonom, nagyrészt ennyi ami a wifit használja

70Mbit körül mozog, a speedtest szerint le is és fel is

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#55117) Remiel válasza bluemirage (#55114) üzenetére


Remiel
őstag

találtam egy ilyet, csak ezt nem látom az ajánlottak között

ASUS RT-AC51U AC750

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#55118) Leigazoka


Leigazoka
tag

Sziasztok

Komolyabb le és feltöltési sebesség elérését tervezem.
Jelenleg 120 -s UPC vel max 15,5 MB/S szedek le.

A tervezett eszközök:

Router:

[link]

Antenna:

[link]

Köszönök minden segítő tanácsot.

(#55119) powerup2


powerup2
addikt

Valakinek van tapasztalata erről a routerről hogy milyen jelerőséget produkál és mennyire jó ?

UBIQUITI AmpliFi AFi-R Mesh Router ???

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#55120) Gubek-Einste válasza zoleeboy (#55115) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott dual band eszközök: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55121) csigafej


csigafej
tag

sziasztok,

szertném tanácsotokat kérni, olyan router beszerzésén gondolkozom, amire külső HDD-t kapcsolva tudok laptop-ról letölteni, majd a rajta lévő HD-s tartalmakat lejátszani okos tv-n / chromecast-on / aple tv-n, mindezt wifi-n keresztül, kb 80 nm-en.

előre is köszönöm, üdv
Gyuri

(keret olyan 20e ft környékén lenne)

(#55122) Gubek-Einste válasza Remiel (#55117) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus RT-AC51U és az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55123) Gubek-Einste válasza Leigazoka (#55118) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele tapasztalat de a D-Link eszközeiről elég vegyes a tapasztalat.
Milyen típusú a jelenlegi router ls wifi adapter?

15,5 MB/s az pont a 120-as net sebessége.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U
20k felett: Asus AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

USB-s adapterekből ajánlottak:
Csak 2,4 GHz-s:TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14
Dual band képességgel: Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55124) Gubek-Einste válasza powerup2 (#55119) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ITT érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55125) Gubek-Einste válasza csigafej (#55121) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Néhány szó a NAS funkciókkal rendelkező USB-s routerekről

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55126) mtade válasza Gubek-Einste (#55122) üzenetére


mtade
aktív tag

Ezt megerősítem. SOS-ben kellett polcról vásároljak, ezt vettem meg, a tönkrement tplink kenterbe verte...

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#55127) Leigazoka válasza Gubek-Einste (#55123) üzenetére


Leigazoka
tag

Panel házban lenne használva (2 szobás.. 1 nagy és 1 kicsi).
3 teló és 2 laptop. Ebből 1 laptop tud dual band AC modemet (Yoga 500 Lenovo)

Kb 35 -40 e max kerettel.

Az usb -s adapter csak a Lenovo laptophoz lenne.

Kérdés.. azt nem lehet megoldani, hogy komolyabb routerrel és adapterrel nagyobb sebesség legyen elérhető, mint amekkorát a szolgáltató enged? Egyetemen egy srácnak 6 antennás komoly routerből 986/365 ös arány jött ki speed test weblapon.

Az lenne a cél, hogy ne átlag 2,5-4 MB/S -el töltsek laptopon, hanem min 15-20 MB/S el.

Tervezek külső HDD-t is a laposhoz.., hogy a belső merevlemez tehermentesítve legyen az egyéb dolgoktól.. ehhez is jól jönne a plussz sávszélesség.

(#55128) MaCS_70 válasza Leigazoka (#55127) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mégis hogyan lenne nagyobb a netsebesség, mint amit a szolgáltató biztosít?

Persze van olyan, hogy a szolgáltatók pontatlanul állítják be a sávszélességet, de azt azért nem nehéz belátni, hogy ha a vízművek percenként 100 liter vizet nyom át a csövön, akkor hiába nyitom ki a az erre a csőre mint szűk keresztmetszetre csatlakozó összes csapomat, nem fog több víz kifolyna rajtuk.

Akárhány csap / antenna is van.

Az antennák amúgy sem a WAN oldalon, hanem a LAN-on vannak.

Egyébként megkockáztatom, hogy az Asus RT-AC58u jó lehet Neked.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55129) zoleeboy válasza Gubek-Einste (#55120) üzenetére


zoleeboy
csendes tag

Köszönöm az infót. Esetleg a Trendnet TEW-812DRU (AC1750) Rev 2.0 routrerről van valami vélemény?

(#55131) Gubek-Einste válasza zoleeboy (#55129) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele tapasztalat de nem tűnik rossz eszköznek így tehetsz vele egy próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55132) v1rus


v1rus
tag

Üdv!

Olvasgattam többet a témában az itteni ajánlások alapján is, de nem tisztult le teljesen, hogy mit lenne érdemes leginkább megvenni.

A következők lennének fontosak:
- gigabites LAN és WAN
- tudjon OpenVPN-t -> mivel ez kevés gyári fw-ben van tudtommal, ezért
- lehessen rá custom fw-t tenni amit fejlesztenek is lehetőleg aktívan
- tudjon külső HDD-t kezelni, USB3.0 előny
- wifi nem annyira fontos részemről (de azért a 300Mbit mondjuk legyen rajta stabil)
- legyen 20k alatt

Amiket eddig néztem:
- TP-LINK Archer C2 AC750
- TP-LINK TL-WR1043ND V3
- ASUS RT-N18U

Természetesen ezeket nem tudtam minden pontnak megfeleltetni a fentebbi igények közül, ezért is kérem a segítségeteket, hogy melyik mennyire elégíti ki ezeket, vagy milyen más eszköz van, ami képes erre.

Köszi!

(#55133) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Sziasztok!

A D-Link DIR-860L routerről milyenek a vélemények? Egész elfogadható áron kapható.
Csak gyári firmware van hozzá?
Ha jól láttam két verzió van belőle, nagy a különbség a kettő között?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#55134) Leigazoka válasza qqcqqc (#55133) üzenetére


Leigazoka
tag

Szeva én is ezt néztem ki elsőre... de úgylátszik a gyakorlatban kevesen találkoztak még vele.

(#55135) Multibit válasza Leigazoka (#55134) üzenetére


Multibit
veterán

(#55136) qqcqqc válasza Multibit (#55135) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát ez elég vegyes...., mondjuk az openwrt támogatás jól hangzik.

Most nézem, hogy dd-wrt is van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#55137) Multibit válasza qqcqqc (#55136) üzenetére


Multibit
veterán

Vegyes? Vargalex fórumtársnak nagyon jó tapasztalatai vannak vele OpenWRT-vel.

(#55138) qqcqqc válasza Multibit (#55137) üzenetére


qqcqqc
őstag

Viszont az openwrt és a dd-wrt fórumokon is panaszkodnak a wifire. Mondjuk nekem most még nincs AC-s eszközöm, de 16-17 eFT-ért elfogadható N-es sincs.
A Nat sebesség tényleg szép, digim van, mondjuk most csak 100-as, de lehet, hogy emelném.

(#55139) vottokar válasza qqcqqc (#55133) üzenetére


vottokar
senior tag

Szia! Szerintem Mo-n boltból most már B1-es kapható.
-Nekem alap gyári firmware-vel a Wifi stabil. (a régi T-s cisco-hoz képest meg egy WR1043 v1.8-hoz képest a 2.4-es wifi sem gyöngébb.
-Cirka egy hónapja van meg. Még eddig nem fagyott le sem a wifi, sem az egész cucc.
-Rádugtam gyorsba egy ezeréves kicsi Samsung notivinyót ami azt hiszem FAT32-re volt formázva. Olyan 22-25MB- al ment a másolás ilyen rossz körülmények között. Az otthoni régi Allnet NAS-om gigabiten tud olyan 11-12MB-ot.
Openwrt fórumon többen foglalkoznak vele. Hardveresen igen dicsérik, de a wifi (a 2.4G-s) sokaknál nem teljesen szuperál. Én bízom a helyi szakidanikban, hogy lesz rá előbb utóbb megoldás.
Én rendeltem egy 1terás 2.5-es WD RED-et hozzá. Lehet, hogy megpróbálom majd beleapplikálni a házba, ha van rá elég hely. (ötletadó suste mester. :R )

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#55140) qqcqqc válasza vottokar (#55139) üzenetére


qqcqqc
őstag

Köszönöm a részletes élménybeszámolót. :DD

Azt hiszem a jövő hónap elején benevezek egy ilyenre.

(#55141) Egon válasza v1rus (#55132) üzenetére


Egon
nagyúr

A C2-t felejtsd el, a másik kettővel nem nagyon tudsz mellélőni (1043nd V3-at használtam egy darabig, N18-ról meg áradozni szoktak).
Személy szerint ilyen igényekkel N18U-t vennék (az összes igényedet kielégíti - kár, hogy nem dual band router, de ezt nem említetted elvárásként).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#55142) mrmrg


mrmrg
tag

Sziasztok!

Többszintes családi házba keresek routert,
a fő szempont a stabilitást és a jelerősség.
Akár 7-8 eszköz is használhatja egyszerre, úgyhogy fontos lenne hogy stabilan szórjon több szintre is.
20k környékén mit javasoltok? torrent, stb nem szempont.

Köszi, Üdv

[ Szerkesztve ]

(#55143) MaCS_70 válasza mrmrg (#55142) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megint csak a nagy kérdés, hogy egy kis visszaolvasás, a bevezető átfutása nem segített volna-e...

Ha a keret 20e Ft, és több szintes családi ház, tehát nem árt a wifi-lefedettség csúcsra járatása, és vélhetően használható a 2,4 GHz-es sáv, akkor Asus RT-N18u.

Csak nagyon keveset kellett volna visszaolvasni...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55144) Tyrel


Tyrel
őstag

Azért körülnézhetnétek az ASUS RT-AC1200G+ topicjában mielőtt bedobjátok az ajánlott routerek közé...

Majdnem vettem egyet, mondván "ajánlott", kész szerencse hogy benéztem oda is. :W

Turenkarn

(#55145) TeeJay válasza Tyrel (#55144) üzenetére


TeeJay
félisten

vegyél helyette AC58U-t azzal eddig jók a tapasztalatok
én is arra pályázok de még várok 1-2 FW frissítést hogy mit hoz ugyanis nekem kell a beton stabil router és stabil wifi is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#55146) MaCS_70 válasza Tyrel (#55144) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem éppen ezért nincs is az ajánlottak között, és itt is számtalanszor leírta Intruder / Gubek-Einste, hogy az újraindulgatásai miatt NEM ajánlott -> GOTO a topikja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55147) bluemirage válasza MaCS_70 (#55146) üzenetére


bluemirage
őstag

Ez így van, hogy hozzászólásokban nincs ajánlva. De ő arra gondolhatott, hogy az összefoglalóból ki kellene szedni, mert ott a 20-40-es határok között szerepel. Onnan kellene kiszedni.
Bár a tapasztalat szerint a kérdezők nagy része el sem olvassa :(
Pl. aki a 750-es C2-t felírta nemrég a hármas kívánság listájára, annak 9! hozzászólással előbb volt írva, hogy az AC750-es eszközök nem ajánlottak.... ugyanazok a kérdések gyakran, gyakran nulla visszaolvasással.
:(

Meliora sunt bono inimica

(#55148) Gubek-Einste válasza v1rus (#55132) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C2 és az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.
Ha nem kell a dual band wifi akkor a TP-Link 1043ND és az Asus N18U jó választás, CFW ellátottsága is megfelelő.
Ha esetleg kellene a dual band wifi akkor 20k határral szóba jöhet még az Asus N56U is, szintén CFW kompatibilis.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55149) Gubek-Einste válasza mrmrg (#55142) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55150) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Kiszedtem az összefoglalóból az Asus AC1200G+-t, azért volt eddig benne mert élt bennem a remény, hogy gyári firmware frissítéssel és/vagy CFW-vel megoldódik az újraindulgatások.
Terveztem már, hogy kiszedem de mindig elfelejtettem megtenni amikor volt rá időm :W

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.