Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok! Sajnos az adott boltban ahol cserélni tudnám ráfizetéssel a TP-Link routeremet...Bővebben: [link]...ott most jelenleg nincsen és nem is várható készletre ASUS WL-500GP V2 típusú router, pedig ez lett volna az "álmom". :)) Tudtok javasolni ehhez hasonló készüléket, maximum 20-25 ezer forintos kategóriában? Lehetőleg legyen rajta PrintServer (HP PSC 2355 támogatással:F), +1 USB csatlakozó, külső HDD miatt. Az "n"-es szabványt nem kell feltétlenül, hogy ismerje, mert vevőm nincsen "n"-es, de lehetőleg bírja a strapát hálózaton keresztüli zenehallgatásnál vagy esetleg filmnézésnél. Ne kelljen már mindkét gépen tárolni a motyót... :D Várom a javaslatokat! Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#4652) wwhy válasza [CS]Blade2 (#4649) üzenetére


wwhy
veterán

az 5. nálam és pár havernál kb. 1 éve megy hibátlanul (kb. 2-3 havonta áramtalanítom, hogy pihenjen;, 5/5---50/30 -as nettel), és nem utolsó sorban lehet moddolni a firmet (én nem próbáltam).

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4653) proof88 válasza [CS]Blade2 (#4649) üzenetére


proof88
addikt

ahogy kali mondta, az az SMC WBR14G2 felejtős, ha torrent lesz... egyébként meg tűzfallal meg egyéb cumókkal bekapcsolva, még instabil is...

(#4654) [CS]Blade2 válasza proof88 (#4653) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

És a TP-link-ről mit tudtok? 5év gari van rá, de a TP-link-re rákeresve goggle-n, az eredményekből ítélve rengeteg probléma van velük.

A jelenlegi SMC-m (VBR7004)-el az a probléma, hogy rajta keresztül felére, vagy harmadára csökken a net sebessége, már nem garanciás, de gondolom a sok le/feltöltés nyírta ki. Ha ugyanez megtörténne a TP-link-kel, vajon garanciális hibának számítana? ill. lehetne bizonyítani, hogy a router a hibás?

Vagy jobban megérné inkább 2x annyi pénzért egy Linksys?

(#4655) joe2005 válasza [CS]Blade2 (#4654) üzenetére


joe2005
senior tag

Szerintem Linksys-t, bár az 5 év az vonzó, ha 5 év múlva létezik a kereskedő ahol veszed.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4656) wwhy válasza [CS]Blade2 (#4654) üzenetére


wwhy
veterán

routerben a Linksys A márka, a világ legjobbjának (Cisco) a terméke; a többi meg létezik. Én SMC-ről váltottam, és ég és föld.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4657) localhost válasza [CS]Blade2 (#4654) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"hogy rajta keresztül felére, vagy harmadára csökken a net sebessége, már nem garanciás, de gondolom a sok le/feltöltés nyírta ki." - ez esetben eltömődött a sávszélesség, ki kell azt a routert takarítani! :K
Ennek a megakadályozására használható még a Vízkőoldó v2.3 program és annak különféle variánsai. (Calgonex etc.)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4658) [CS]Blade2 válasza wwhy (#4656) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A Cisco-t ismerem, és pont ezért gondolkoztam, hogy megérné-e a Linksys. A Cisco miatt biztos, hogy a nevét is meg kell fizetni.

Linksys-ből itt ezek érhetőek el:
Linksys WRT54GC _ 11.275,- Ft
Linksys WRT54G2 _ 12.773,- Ft
Linksys WRT54GL _ 15.895,- Ft De ez már sok pénzbe, hiszen van egy ilyen, hogy EDIMAX BR-6574N , ez Gbit-es LAN-nal, és 300Mbit-es WLAN-nal van felszerelve 19K-ért, pont mint a LINKSYS WRT320N csak az 24K.

(#4659) proof88 válasza [CS]Blade2 (#4654) üzenetére


proof88
addikt

Nem nagyon ismerem a többit... fél év alatt áramtalanítottad egyszer is a routert? :D
Firmware-t frissítettél?

(#4660) wwhy válasza [CS]Blade2 (#4658) üzenetére


wwhy
veterán

én a GC-t eladtam, mert szűk helyen a kábeleket elég nehéz volt cserélgetni; a G2 van helyette, de egyikre se lehet panaszom.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4661) [CS]Blade2 válasza proof88 (#4659) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Itt a topicban ajánlották a frissítést, és megcsináltam, a legújabb egy 2005-ös volt, és az van rajta, de nem változott semmit. A netet gyakran eldobta, de ez most is fennáll. Néha néha kell egy reset neki, hogy észhez térjen.
Szétkaptam, és megnéztem a belsejét, mert itt mondták, hogy lehet, hogy kondi-kat kellene cserélni benne, de így külsőre nem néz ki egyik sem hibásnak.
Ha kell, fel tudom tenni a képeket.
A másik, hogy ez vezetékes, és a notit korlátozza a 6m-es kábel.

Viszont olyan sok pénzt sem akarok rá kiadni, mivel torrent meg az állandó net használat úgyis tökreteszi akármelyiket. De ha a Linksys dupla áron 2x tovább bírja, akkor az lesz a nyerő.
Csak akkor már nem olyan sokkal drágább a 1Gbit-es változat.

(#4662) Lcapitano


Lcapitano
tag

Helló mindenki!

Most fizettem elő egy 120/10 UPC netre de olyan gondba ütköztem ,hogy a routerem miatt nem tudom kihasználni a sebességet kb.: le: 35MB/s fel meg 6MB/s engedi.
Próbáltam router nélkül úgy kiakad a 120mb.
A legjobb ami elszomorít ,hogy nem rég vettem a mostani routert ami 20000 forint volt most meg cserélhetem le. A mostani egy D-Link DI-804HV ha valakit érdekel írjon:)

Milyen router tudtok ajánlani kb max 25-30ezerig ami jó és nincs vele gond ,stabil és tudja a 120MB-ott. Én ASUS vagy Linksys-re gondoltam de ha tudtok valamit segítsetek.

Elöre is thx. Mindenféle képpen Gigabites legyen a router.

[ Szerkesztve ]

(#4663) proof88 válasza [CS]Blade2 (#4661) üzenetére


proof88
addikt

Az SMC WBR14G2-nél állítólag túl tud melegedni a procija, és volt, aki rakott rá bordát és úgy megszűntek vele azok a problémák, amik torrentnél előjöttek, hogy egy idő után elérhetetlenné vált a router és áramtalanítani kellett... lehet, hogy ez van a Tiédnél is, passz.

(#4664) localhost válasza Lcapitano (#4662) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Uram, kérem, ne keverd a fogalmakat, nem tudom értelmezni a MB nem ugyanaz mint a Mb- Te most miről beszélsz?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4665) Lcapitano válasza localhost (#4664) üzenetére


Lcapitano
tag

Remélem így érthető 120 / 10 Mbit/s

[ Szerkesztve ]

(#4666) gamer0101


gamer0101
aktív tag

(#4667) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Egyik ügyfelem szeretne magának only vezetékes routert. Valami egészen olcsó kéne (P2-es gépük van), de viszonylag megbízható kéne. Hogy utána ne panaszkodjon. :D
Én Linksys fan vagyok, de azt max 10K-ért nem láttam.
Ti mit ajánlanátok?

(#4668) Csabee. válasza #41635072 (#4667) üzenetére


Csabee.
nagyúr

d-link talán olcsóbb!

de ha az olcsóság számít akkor SMC vagy TP-link is jöhet.. :) vagy akár Edimax... ha garanciásak akkor nem gáz

Üdv: Csabee.

(#4669) #41635072 válasza Csabee. (#4668) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát igen, azok olcsók, bár nem sok jót hallottam róluk.
A megbízhatóság elég fontos lenne. Hogy ne szakadjon percenként a net meg egyebek.
D-Link DIR-100 van még jó árban.
Bár lehet inkább veszek egy Linksys WRT54GC-t oszt jóvan...

(#4670) Csabee. válasza #41635072 (#4669) üzenetére


Csabee.
nagyúr

szerintem is érdmees linksys-t venni!
úgy is bizonyos idő múlva ők is jobb gépet vesznek..

bár én sem hallottam sok jót róluk, viszont nem lehetnek túl roszak, ha jót kifogsz, mert még is csak veszik őket, és forgalmazzák is :) tény nagy hálózatot nem érdemes vele üzemeltetni! de egy gépre szerintem bőven elég nekik az olcsó is..

Üdv: Csabee.

(#4671) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

sziasztok,
asztali (kábel), laptop(wifi) és PDA(wifi) között net megosztásra keresnék routert. Torrent csak az asztalin, kb. havi 30GB forgalommal. (ha be van kapcsolva a gép, mindig fut a utorrent) Elég, ha egyszerre csak egy wifi eszközt kezel. Néhány könyvtárat is megosztanék a többi géppel, de nem szükséges wifin nagy sávszél, csak böngészés és apró, max.100MB tartalom másolása lenne a cél. Két lakótelepi panel oldalfalon kellene maximum áthatolni. Milyen termék jöhet szóba?
köszönöm előre is.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#4672) #41635072


#41635072
törölt tag

Még az érdekelne, hogy az USB-s csatojú wifi "kártyák" antennája gyengébb, mint azok, amelyek PCI csatolóval rendelkeznek?

(#4673) DBob válasza Lcapitano (#4662) üzenetére


DBob
őstag

Ilyen sebességre soho router nincsen forgalomban szerintem. Ahogy egyre nőnek az internetelérések sebességei, úgy lesznek használhatatlanok a bolti routerek. Helyette a szolgáltató ad ha szerencséd van valami komolyabb cuccot.
Amit megtehetsz hogy egy p3 körüli gépet hadrendbe fogsz e célra.

(#4674) Csabee. válasza #41635072 (#4672) üzenetére


Csabee.
nagyúr

elméletileg egyik sem gyengébb mint a másik.. :) gyakorlatilag meg hm.. nem tudom! én nem vettem észre különbséget!

Üdv: Csabee.

(#4675) Cyrin válasza Lcapitano (#4662) üzenetére


Cyrin
addikt

Linksys WRT610N, itt is ezt használták tesztelése:

[link]

(#4676) DBob válasza Cyrin (#4675) üzenetére


DBob
őstag

Az is kiderült hogy a 40khufos router nem minden porton tudja a 120mbitet.

(#4677) Cyrin


Cyrin
addikt

(#4678) Vapor


Vapor
aktív tag

Hali!
Itthonra keresnék router-t, ami megosztja a netet egy gép (kábel), 3 laptop (2 wifi, 1 kábel), egy xbox360 (kábel), egy ps3 (wifi), és egy pda (wifi) között, illetve usb-n rádugható egy nyomtató. Jelenleg 8 mbit-es ADSL van, de szeptembertől elképzelhető, hogy 50/25 mbit-es kábel lesz.
Torrentezés csak a gépen, havi kb. 100Gb forgalommal.
Mit ajánlanátok?

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#4679) Cyrin válasza Vapor (#4678) üzenetére


Cyrin
addikt

dlink DIR-655

(#4680) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Sziasztok.

Router csere előtt állok csak nemtudom, hogy amit kinéztem jolesz e nekem, vagy megbizhato e. Most egy SMC 7004VBR EU van, de barátnőmnek vettem egy WIFI-s notit ezért akarom lecserélni.

Ezt néztem ki

Szerintetek ez jo fajta? Érdemes megvenni?

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#4681) dulifiO


dulifiO
aktív tag

Sziasztok!

25/3-as chello-s netemhez keresek ideális wifis routert. A jelenlegi (canyon) állandóan eldobja a netet, kicsi a hatótávolsága, gagyi a menüje.

Amit szeretnék:
- rendesen kezelje a gyorsabb hálózatokat (akár lehet n-es is)
- normális hatótávolság, azaz 2db 20cm-es fal után is legyen némi jel
- megbízható, ne valami szériahibás, netdobálós
- viszonylag olcsón beszerezhető, akár itt a ph!-n az aprók között
- 8-10 gép együttes használata mellett se lassuljon be

A válaszokat előre köszönöm! :R

Üdv.: Dulifi

[ Szerkesztve ]

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#4682) €uro


€uro
őstag

Ahoj!

Nem értek a routerekhez! - mint Dávid Ibolya a focihoz.

Ezért kérlek titeket, hogy ajánljatok nekem egy olyan terméket, amelyiknél be lehet állítani, hogy a különböző felhasználók az Internet sávszélességéből milyen arányban részesedhessenek. Arra van szükségem, hogy korlátozhassam a routerre csatlakozó számítógépek felé osztott Internet kapcsolat fel- és letöltési sebességét.

Létezik esetleg olyan router, amelyiket úgy lehet beállítani, hogy az alábbi módon szabályozza az Internet sávszélességét: Ha egy időben többen használják az Internetet, akkor a sávszélesség egy meghatározott prioritás és arány szerint oszlik el. Azonban ha például csak egy számítógép aktív - legyen az egy egyébként Internet hozzáférés szempontjából alacsonyabb sávszélesség jogosultságra rendelt egység -, akkor az használhatja a más számítógépek által nem használt sávszélességet mindaddig, amíg csak ő dolgozik egyedül.

Melyek azok a típusú routerek, amelyek ezeket tudják? Milyen jellemzőt, funkciót keressek, ami az általam igényelt feladatot kiszolgálja?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4683) maathe


maathe
senior tag

Üdv!
Kezd meghalni a routerem ezért szeretnék egy újat csak fogalmam sincs hogy milyet. Egy olyan kéne ami elfogadható árban van, szóval nem kell ilyen 20 rongyos. Hálózaton max 3-an lennénk de ez ritka eset, általában csak 2-en vagyunk. Az fontos lenne hogy a torrentbe ne szóljon bele. Előre is thx :]

(#4684) anrab


anrab
addikt

sziasztok!
abban kérném a segítségeteket hogy szeretnék venni egy routert amiben van usb és egy külső táp nélküli HDD-ről 1080p-s filmeket tudnék rajta kezelni megosztani, vagyis rajta tárolni és onnan lejátszani!
kb.tízezer körül. mit tudnátok ajánlani? köszi minden infót!

(#4685) €uro


€uro
őstag

Úgy látom ide is csak kérdezni járnak az emberek...

(#4686) anrab válasza €uro (#4685) üzenetére


anrab
addikt

hát, türelem rózsát...

(#4687)



addikt

Sziasztok!

Mi a különbség a linksys wrt160N és linksys wrt160ML routerek között?
Árban 5k HUF, de a speceket végignézve hirtelen nem láttam semmi egetverőt.

A kettő közül szeretnék választani, illetve ha ebben a kategóriában tudtok ajánlani egy bestbuy-t, az is szóba jöhet.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#4688) válasza (#4687) üzenetére



addikt

Esetleg a wrt320n?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#4689) Gr3ddy válasza (#4688) üzenetére


Gr3ddy
tag

Mindenképp nézz utána a tulajdonságainak.
Most veszek én is egy 320-ast, ezen gigabites port van, nekem az a fontosabb nem a wifije :K
Szerettem volna egy 610-est de az nagyon drága.
De azért itt egy lista :)
[link]

[ Szerkesztve ]

win7 élményindex 7.3 :)

(#4690) 2007ath válasza €uro (#4682) üzenetére


2007ath
aktív tag

"Létezik esetleg olyan router, amelyiket úgy lehet beállítani, hogy az alábbi módon szabályozza az Internet sávszélességét: Ha egy időben többen használják az Internetet, akkor a sávszélesség egy meghatározott prioritás és arány szerint oszlik el."

Hali! A TP-LINK TL-WR543G -nek van ún. port QoS funciója. Ezzel megoldható a sávszélesség menedzselés.

Egyébként egy nagyon megbízható és nem is drága router (bruttó 9 eFt körül.) 5 év garanciával forgalmazzák.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4691) válasza Gr3ddy (#4689) üzenetére



addikt

Közben rendeltem egy 160NL-t, sürgős volt a dolog.
Gigabit lan annyira nem volt fontos nekem.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#4692) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Srácok az egyik haveroméknak most halt be a dlink 604-esük és csereként egy TP-LINK TL-R460-asra gondoltam. Van vele kapcsolatban valami negatív tapasztalat? Vagy esetleg mit ajánlotok újonnan olyan 6e-ig?

Köszi!

(#4693) New Life


New Life
aktív tag

Sziasztok!
Most szeretnék beköttetni netet a lakásomba, és szeretném, hogy wifi-s router ossza szét.
A probléma, hogy nem igazán vagyok otthon a témában, és fogalmam sincs, hogy melyik routert vegyem!
A net kb. 8Mbit-es lesz, amin lesz egy asztali gép és 2 laptop(ezek mennének wifin keresztül).
Azt még nem tudom, hogy melyik szolgáltatónál lesz, és azt sem hogy ADSL vagy Kábel lesz( bár ez lehet nem is lényeg...)
Milyen routert ajánlotok kb 10e Ft környékén?

Köszi:
NL

[ Szerkesztve ]

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#4694) €uro válasza 2007ath (#4690) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm szépen!

Utána fogok nézni...

(#4695) Cyrin válasza New Life (#4693) üzenetére


Cyrin
addikt

TP-Link TL-WR941ND

Linksys WRT110

(#4696) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy milyen routert ajánlotok kábelnethez kellene.
WLAN-os kellene,ha lehet 10k-ba legyen benne és könnyű legyen kezelni. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#4697) cellpeti


cellpeti
veterán

Ja és moddolható firmware kellene! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#4698) Alex91 válasza New Life (#4693) üzenetére


Alex91
félisten

Edimax BR-6324nL
TP-Link TL-WR941ND
Linksys WRT110

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4699) Alex91 válasza cellpeti (#4697) üzenetére


Alex91
félisten

Ez minek :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4700) cellpeti válasza Alex91 (#4699) üzenetére


cellpeti
veterán

Mert jobbak a kezelőfelületek! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.