Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) And válasza Alex91 (#5299) üzenetére


And
veterán

(Kösz! Tehát a SmallNetBuilder leírása alapján gyakorlatilag nem ismeri a MIMO-t, és csak az egyetlen adatfolyammal elérhető 150 Mbps linksebességet tudja, azt is szélessávú (40 MHz-es) csatornán. Ennek fényében különösen érdekes, hogy az adatlapon az érzékenységi adatok között szerepel egy 270 Mbps-re vonatkozó érték, az pedig csak két spatial stream-mel érhető el 802.11n esetén ;).)

(#5302) J.R.Ewing válasza Prego (#5300) üzenetére


J.R.Ewing
tag

[ Szerkesztve ]

(#5303) Beri válasza Alex91 (#5295) üzenetére


Beri
addikt

Azért ez nem teljesen igaz. A wrt54gl is 50 felett van, mégsem tud ~35nél többet a gyakorlatban.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5304) Alex91 válasza Beri (#5303) üzenetére


Alex91
félisten

Ok ennyit mertek. Mondjuk en se arra gondoltam, hogy centizze ki :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5305) Prego


Prego
senior tag

Nah ma megvettem: Linksys WRT120N lett a befutó mégis, hosszas huzavona után.
A hágózatom eddig is routeren volt, nem hittem volna hogy a router cserével ennyit fogok szívni. A laposom simán megy (rossz rajta a WiFi, szal csak kábelről). Az asztali gépem viszont csak pingelni tudja a 192.168.1.1-et, a lapos SharedDoc-át simán látja, de egyszerüen nem hajlandó betölteni az admint és semmilyen weboldalt (sőt a Bitdefender Total Security totál el sem indul)
Gondolom valami hálózati dolog lesz, a gépre van VMWARE telepítve, meg Hamachi. Nem tudom mi lehet a gubanc

UPDATE: megjött a net, mindent letiltottam a közvetlen hálókarin kívül ...

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#5306) Prego válasza Prego (#5305) üzenetére


Prego
senior tag

Megoldva: Bitdefender Total Security 2008 Repair funkció ...

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#5307) gid


gid
tag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni.
Most milyen routert ajánlanátok ami tud torrentes, ftp-s letöltést? Esetleg még a gigabites átvitel lenne szempont.
20-30e ft om lenne rá, ebből kellene kihozni amit lehet.

(#5308) darvinda


darvinda
csendes tag

Üdvözlöm a nálam nagyobb tudásúakat.
A következő a problémám.
T-Home 25/5 kábelnetem van. Ehhez egy Cisco EP3000-t kaptam.
Ez egy hubon/switchen keresztül megy közvetlenül 2 (vagy több) gépbe. Mindegyik egyedi külső IP-t kapott.
Az egyik gépben van még egy PCI WLAN kártya (US Robotics USR805416). Ezen és még egy access pointon (USR 5461A) keresztül keresztül érték el a családom hölgytagjai és pl. a WII a netet.
Muzsikált is szépen csak lecseréltem az XP-met Windows 7-re és nincs támogatás az 8416-osnak már a vistához se, nemhogy a 7-eshez.
Tehát vennem kell egy WLAN routert (kártyát nem akarok, mert ha már veszek legalább a gépemnek nem kéne mindig bekapcsolva lennie, hogy a többieknek legyen nete.)
Kérdéseim:
Szeretném, hogy a kábeles gépek továbbra is eltérő külső IP-vel menjenek. Ez magoldható?
Pesze ha mégis úgy akarom lehessen belső háló is.
A WLAN-os gépek és a vezetékesek lehetnek azonos alhálózaton?
Mit ajánlotok a fentiek alapján. (US robotics terméket többet nem veszek egyrészt a maxg sosem működött, másrészt az a gyártó hozzáállása a régi termékeihez...)
Érdemes-e az access pointot lecserélni? Egyrészt, hogy azonos feature-öket tudjon (ilyen maxg szerű dolgok), de úgyis csak laptopok csatlakoznának a saját WLAN eszközeikkel.
Másrészt ez csak WPA-PSK-t tud és úgy tudom az már törhető.
(Egyébként családi házas övezet, más WLAN-t még nem láttam.)

Előre is köszi a segítséget.

Hacsi

(#5309) Prego válasza gid (#5307) üzenetére


Prego
senior tag

Állítólag a Linksys WRT320N tesztgyőztes modell, 22e Ft környékén van, nagykerben 20

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#5310) jeni válasza gid (#5307) üzenetére


jeni
félisten

Esetleg D-Link DIR-615/635/655
Tény a LINKSYS WRT-320N az a legújabb. De nincs rajta USB kapú
Talán még az ASUS N16-os routere,állítólag ha lesz az nagyon erős hardver lesz benne

[ Szerkesztve ]

(#5311) ecaddict válasza gid (#5307) üzenetére


ecaddict
senior tag

Az ASUS WL-500W-at fel lehet okosítani, de lehet már érdemes lenne várni (legalább, hogy megtudjuk az árát) az N-16-ra.

Nem igazán találtam rá jó FTP letöltőt, így ezt (innen érdemes letölteni) én követtem el (bonuszként tud rapid/data letöltést is, ezt a részt nem én írtam). Képek innen.

Ha mindenféleképpen kell a gigabit akkor érdemes az N-16-re várni.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#5312) ImI87 válasza jeni (#5310) üzenetére


ImI87
őstag

Nem tudni, hogy az N16 mikortól lesz erélhető nálunk Mo-on? :F

(#5313) jeni válasza ImI87 (#5312) üzenetére


jeni
félisten

Passz én se tudom,de feltehetőleg 30 felett lesz az ára

(#5314) ImI87 válasza jeni (#5313) üzenetére


ImI87
őstag

Hát elég sok, de az összes "komolyabb" router 20K fölött van.
És ez olyan dolog, amit 1x kell megvenni, és évekig jó lesz....... :U

(#5315) Beri válasza Alex91 (#5304) üzenetére


Beri
addikt

Mondjuk kíváncsi lennék egy linksys wrt320n tesztre... Ők 145Mbitet mértek egy szálon, nekem 50/25-öt kéne routolnia (meg később ki tudja még h mennyit) miközben ronggyátorrentezem a hálókártyámat :DDD
Ha abból indulok ki h 50et mértek a wrt54gl-el és cirka 35öt tud, akkor a 320n 145-je ~100Mbitnek jó :))

Ha valaki vett egy 320n-t és vannak tapasztalatai nagyobb sávszél mellett (50Mbit és felette), ne tartsa magában!

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5316) Alex91 válasza Beri (#5315) üzenetére


Alex91
félisten

Masik teszt
Azt hiszem jó választás volt a Linksys WRT 320 N a Fiber Power 60-hoz!

A D-Link DIR-655 meg bizta viszi a 120-at is...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5317) Beri válasza Alex91 (#5316) üzenetére


Beri
addikt

Azzal a D-linkkel csak egy baj van: nincs és nem is lesz rá dd-wrt...
Viszont lehet, hogy még a végén annál fogok majd kikötni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5318) Prego


Prego
senior tag

rendszeres időközönként megszakad a net mindkét gépen. Milyen sorrendben kéne újraindítanom és/vagy resetelenem a kebelmodem-router párost?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#5319) jeni válasza Prego (#5318) üzenetére


jeni
félisten

Erre szakad meg a net kapcsolatod amit most vettél?
Linksys WRT120N

Tudtommal elég a kábelmodem-t újra indítanod,de általában egyszerre is tehető a dolog.Gondolom UPC-s előfizus vagy :K

[ Szerkesztve ]

(#5320) Prego válasza jeni (#5319) üzenetére


Prego
senior tag

néha szakadozik, van hogy a Skype meg az MSN meg sem érzi. Chello van, wrt120N, és nem is a legfrisebb firmware. Most látom csak hogy ez lehet nem is ebbe a fórumba való, sry :B

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#5321) jeni válasza Prego (#5320) üzenetére


jeni
félisten

Nálam a Start van,és a D-Link DIR-4300 nem csinál ilyet,bár a szekrényben a DIR-655-t van. Azzal nem próbáltam még ki

(#5322) Prego válasza jeni (#5321) üzenetére


Prego
senior tag

Biztos csak modemújraindítás lesz a gond. Amúgy annyira szídjátok ezt a félig N-es routert:
Most lőttem be egyik szomszédunknál az új gépet. Gondoltam megnézem látszik e a routerem (bérház, nem panel, router a földszinten, ő a másodikon lakik és nem felettünk, hanem szemben, tehát még a lépcsőhéz is van közte, meg pár főfal). A router most alapbeállításokkal van (Mixed mode, 20Hz). A lakása legtávolabbi pontjában nem látta a routert, viszont a konyhában igen, netezni meg online rádiót hallgatni (32kbps) teljesen működött, az asztali gépemről fájlt 64kbps-el kezdett lehúzni.
A laptopba egy TP-LINK TL-WN811N adapter van.
Szal most tök örülök magamnak :DD

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#5323) Alex91 válasza Prego (#5322) üzenetére


Alex91
félisten

Es akkor kepzeld el, hogy mi lenne, ha valoban normalis n-es lenne! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5324) Prego válasza Alex91 (#5323) üzenetére


Prego
senior tag

:U
Azért megszivattam: az asztali gépre akartam áthúzni pár mp3-at a laposról megosztott mappával, hát az rendesen összeomlasztotta az egész hálózatot. Most azért feltettem a legújabb firmware-t.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#5325) jeni válasza Prego (#5324) üzenetére


jeni
félisten

Ha teheted még akkor cseréld le valós N-s routere. 3 napon belül még lehetséges

(#5326) Prego válasza jeni (#5325) üzenetére


Prego
senior tag

Nah ez az áthúzás is megoldódott, valszeg az lehetett a gond, hogy miközben húztam át, éppen távsegítséggel irtottam vírust skóciában :D
Hát most tandíj miatt nem jöhet nagyobb kiadás egy darabig, majd max jövőre valami gigabites, optikai netes hűdekőkeményhiperszuper.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#5327) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Kéne egy wlan router. Szimpla megosztásra, semmi extra. A lényeg hogy megbízható legyen és: jó a wlan része szóval elég erős.
A keret nem túl sok rá, 7e körül kéne. Mit ajánlotok?

Láttam egy Belkint, névre jó, kérdés mit tud, sajnos nem ismerem..

Belkin 54Mbps F5D7234nv4 Router [link]

vagy Tplink, nem olvastam róluk rosszat:
[link]

vagy.. Edimax 2 antennával (kérdés hogy csak dísz-e? )
[link]

:F

Jah igen, a szolgáltató a chelló hungária :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#5328) Alex91 válasza Cyberslider (#5327) üzenetére


Alex91
félisten

Ha eleg a g-s WiFi, akkor eleg lesz a TP-Link. A Belkin-t hanyagolnam...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5329) Cyberslider válasza Alex91 (#5328) üzenetére


Cyberslider
őstag

Igen elég, a vevő G-s. Köszönöm. Érdekes, a Belkinről azt hittem jó márka.. Úgylátszik kikerül onnan is egy két hanyagolnivaló.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#5330) Alex91 válasza Cyberslider (#5329) üzenetére


Alex91
félisten

A routereit nem szoktak agyon dicserni :). Mondjuk nekem is Belkin USB HUB-om van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5331) J.R.Ewing válasza Cyberslider (#5329) üzenetére


J.R.Ewing
tag

belkinék lebuktak, hogy távmunkásoknak fizettek, hogy pozitív review-kat írjanak egy közismerten elhibázott típusról ismert oldalalakon, mint amazon, cnet stb stb.
elég nagy botrány volt belőle, csak ide ez nem jut el.

ilyen árban csakis TP-LINK: tökéletesen működik, ár-érték arány a legjobb, support még aznap válaszol, tökéletes angolsággal, nem chinglishül...

1 hete vettem

cyberslider: ne 641-est vegyél TP-Linkből, hanem 7k körül 741ND-t, vagy 9-10k körül 941ND-t.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5332) Cyberslider válasza J.R.Ewing (#5331) üzenetére


Cyberslider
őstag

Nahát ezt nem is tudtam. Megint tanultam vmit :) Hát köszönöm, azthiszem akkor a Tplink lesz nem vacillálok. Mi a különbség a két tipus között? Persze gondolom újabb. A 150 Mbit? Ezt a meglévő vevővel sztem nem tudom kihasználni. Köszi még1x..

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#5333) J.R.Ewing válasza Cyberslider (#5332) üzenetére


J.R.Ewing
tag

a 741ND a legújabb 1 antennás típus TP-Linkből. mondhatni a 641/642 utódja.

a 150M csak elvi lehetőség, mivel n-s szaványt is támogat. azért nem 300, mert csak 1 antennás, nem tud MIMO-t, de nálunk is csak 54megás/g-s adapter van, és panelben 2 fal mögött 1 antennával is kiváló a jelerősség.
a 2 vagy 3 antennás sem tud 300-at, ha nem 2sávos (2.4GHz és 5GHz), de ezek mind 1 sávosak. a 2sávosak sokkal drágábbak, neked meg nekem nincs rájuk szükségünk.

a 741 ráadásul sokkal több szolgáltatást tud. a 641/642-es firmware-je 1megás, a 741-é majdnem 4. a 741-ben tuti 32mega RAM van, a 641-ben nem tudom.
741 alapból tud QoS-t (sávszélt szétosztani), 641/642-nál csak a V4-es revízió.

viszont ha kábelen kapod a netet, akkor még router nélkül szedd le a legújabb firmware-t, és a flasheléssel kezdj, mert a gyári firmware-rel leáll a net bizonyos idő után

Fixed a problem that the router can not access Internet after used for some hours when the WAN Connection Type is Dynamic IP

de utána tökéletes.

(#5334) Cyberslider válasza J.R.Ewing (#5333) üzenetére


Cyberslider
őstag

Annyira nem fontosak ezek a szolgáltatások, a kedvenc boltomban meg nem is lehet kapni az újjat :S Na sebaj... Akkor majd frissitek, köszönöm a hasznos tanácsot! Amúgy az egész azért kell mert állítólag a chello felemeli a router bérlést havi 500ft-ról 1500 ft-ra. Ez kissé gyanús nekem, nem túlzás? :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#5335) Prego válasza Cyberslider (#5334) üzenetére


Prego
senior tag

Sztem mivel most van váltás az optikai netre, már nem adhatnak olcsó 10e Ft-os routert, csak gigabitest, ami minimum 20 ropi, az árát viszont ugyanannyi idő alatt (gondolom garancia lejártáig) kell hogy behozza ...

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#5336) adam3


adam3
aktív tag

Hali!

Egy olyan routert keresek, amivel egy egyszintes családi házat le tudnék fedni, és amennyire lehet az udvart is, bár ez nem olyan fontos. A baj az, hogy a ház középen egy hosszú vasbeton fallal is rendelkezik, a födém és az alap is tele van vassal. Szóval egy nagyobb teljesítményű vezetéknélküli routert szeretnék, egy laptoppal lenne összekötve, szóval adapter már nem kell.
Az határ kb 15 ezer körül lenne.

Köszi!

(#5337) J.R.Ewing válasza adam3 (#5336) üzenetére


J.R.Ewing
tag

TP-Link TL-WR941ND

vagy ha találsz itthon, akkor 1043ND.

(#5338) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Sziasztok!
Van egy dlik 524 router-rem.
4 nap alatt 3x kellett resetelni, mert a vezeték nélküli része elszáll.
Azért kellemetlen, mert a bérelt ház alsó részéből mindig fel kell menni a tulajhoz, hogy leült a net.
Milyen megbízható routert ismertek? Stabilitás lényeges lenne.
Elég nagy a távolság is a router és a gépek között. 54M kártyáim vannak és nem szeretnék totálisan átállni N-re. 2-12M között van a kapcsolat, éppen működik. Gondolom, ha több antennás router veszek nem lesz jobb a kapcsolat vagy igen?
Bocsi, a sok hülye kérdésért, de nem igazán volt időm nézelődni a nagy felfordulásban.

(#5339) J.R.Ewing válasza AmunRa (#5338) üzenetére


J.R.Ewing
tag

de, ha több antennás, akkor jobb lesz elvileg.
az, hogy 54m-es kártyáid vannak, nem jelentenek semmit, attól még lehet N-s router, maximum "only g" módban fogod használni, mint én.

neked is azt tudom mondani, hogy TP-LINK TL-WR941ND - ez 3 antennás, az egyik legmegbízhatóbb típus, nem nagyon olvasol róla rossz review. és ha az árát nézzük, akkor mindent odaver. ha a 1043ND-t lehetne kapni nálunk is (az már gigabites,cseheknél átszámítva 11000Ft), akkor az lenne a legjobb vétel.

még az is lehet megoldás, hogy 1 antennásat veszel, de leszedhetőset, és veszel egy antennát.
nekem az 1 antennás TP-LINK 741ND 2 vasbeton fal mögött is kiválló jelerősséggel megy.

(#5340) atesss válasza J.R.Ewing (#5339) üzenetére


atesss
addikt

Ez tényleg nagyon jó árnak tűnik, mondjuk nem nagyon követem mostanában az N-es eszközök árait, a konkurensek mennyibe kerülnek ?
A Gigabites 11000 körül meg főleg jó lenne !
Annak esetleg a WAN-ja is gigabites ?
attól még lehet N-s router, maximum "only g" módban fogod használni, mint én.
Ilyenkor mennyivel erősebb az ilyen eszköz, pl. a 3 antenna miatt ?
Illetve az N-nél nincs már ilyen, hogy ha a használt kliensek közül akár csak az egyik is csak G-t tud, akkor a router összes kapcsolata G-sre vált át ?

(#5341) Alex91 válasza atesss (#5340) üzenetére


Alex91
félisten

Illetve az N-nél nincs már ilyen, hogy ha a használt kliensek közül akár csak az egyik is csak G-t tud, akkor a router összes kapcsolata G-sre vált át ?

De, meg mindig igy van. (Kiveve, amelyik szimultan DualBand).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5342) J.R.Ewing válasza atesss (#5340) üzenetére


J.R.Ewing
tag

A Gigabites 11000 körül meg főleg jó lenne !
Annak esetleg a WAN-ja is gigabites ?

a 1043-nak már a lanja is gigabites, és USB port is van rajta.

gondolom direkt nem hoznak ide, mert től sok 941-es maradt raktáron.
azokat árulják 10-11ért. ha van lehetőséged külföldről megrendelni egy 1043ND-t, akkor azt vegyél mindenképpen.

Illetve az N-nél nincs már ilyen, hogy ha a használt kliensek közül akár csak az egyik is csak G-t tud, akkor a router összes kapcsolata G-sre vált át ?

nem tudom. elvileg van ilyen mixed mód, de az nem az igazi. utána kell nézni, ki kell próbálni.

(#5343) AmunRa válasza J.R.Ewing (#5339) üzenetére


AmunRa
aktív tag

köszi az infokat! :R
szerintem ez lesz, most már csak boltot kell keresni.

(#5344) atesss válasza J.R.Ewing (#5342) üzenetére


atesss
addikt

A 4 LAN és a WAN is Gigabites !
Gyártói oldal: [link]
Sőt van egy USB is.
Nagyon jónak tűmik ez ennyiért !
És időtálló lehet a Gigabites WAN-al, lévén már itt a UPC 120M-s netje, a T meg optikán könnyen adhat pár év múlva még nagyobb csomagokat is.
Mekkora ezeknek a cuccoknak a valós sebessége mondjuk 1 vékony falon, és 2 m távolságra, egy jobb vevővel ?
Erre lehet esetleg rakni Linuxot, mint mondjuk az Asus Wl-500g Deluxe-omra ?

Alex91
Hát ez nem túl jó hír. :(
És mi pontosan ez a szimultan DualBand / milyen routerek tudják ?

[ Szerkesztve ]

(#5345) Alex91 válasza atesss (#5344) üzenetére


Alex91
félisten

Ket radio van benne, egy 2,4 GHz-es, meg egy 5 GHz-es. Azt az 5 GHz-esre mehetnek az n-esek (mar, ha a kliens tudja az 5 GHz-et is). Es termeszetesen joval 30k folott kezdodnek az ilyenek :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5346) atesss válasza Alex91 (#5345) üzenetére


atesss
addikt

Közben én is utána olvastam a dolognak, pl. a te korábbi hozzászólásaidat dobta ki a google.
De lehet DualBand és szimultán DualBand is, erre csak az utóbbi lenne jó. Csak az így elég drága ennyiért...
Van egy alternatív ötletem:
Egy pl. fentebb linkelt TP-Link N-es router, és annak az egyik LAN portára egy régi mezei G-s router, a G-s eszközök kiszolgálására.
Működhetne így ez a megoldás, okozna ez valamilyen problémát ?
Mert mondjuk 17-18e körül ki lehetne hozni (használt G-s roterrel meg még olcsóbban).
A fogyasztása mondjuk nagyobb lenne a két eszköznek azért, az igaz (de a DualBand-os eleve többet fogyaszt azért a két rádiós modul miatt, nem ?).

(#5347) Alex91 válasza atesss (#5346) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom zavarnak egymast...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5348) atesss válasza Alex91 (#5347) üzenetére


atesss
addikt

De ha más csatornán vannak, akkor szerintem nem.
Úgy kéne belőni, hogy távolabbi frekvenciatartományban lévő csatornákon legyenek.

Ezen kívül lehet valami hátránya ennek a megoldásnak ?
Mondjuk külön menedzselhető QOS, sávszélesség kiosztás, meg hasonló dolgok elvesznek a G-s eszközökön (illetve ha a G-s router is tudja, akkor valahogy összehangolható).

A 300-as N-es eszközök (pl. az előbb tárgyalt TP-Link) egy vékony falon át, 2m távolságra egy jobb vevővel milyen sebességet érnek el kb. ?

(#5349) Speederer


Speederer
senior tag

Hali!

Kb 2-3 hét múlva kell szereznem 1 N-es routert 30k-ig.

Amit mindenképpen tudnia kéne:
- DualBand (ugye ez az amikor 1szerre tud G-t és N-t is?)
- Gigabit (Lan-on és Wan-on is)

Amit lehetőleg tudnia kéne:
- QoS
- USB (de ez elsősorban a torrent miatt lenne érdekes, arra meg ha jól tudom ennyi pénzért nincs használható :( )

Amikre én gondoltam:
Asus RT-N15
D-Link DIR-655
Linksys WRT320N

5let? Vélemény? Bár az első 2 kicsit mintha régi lenne már.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#5350) PNP


PNP
őstag

Üdv!

Holnap kötik be a Fiberpower15-öt, kellene hozzá valami router. Semmi extra nem kell, kis lakásban egy asztali gépet meg egy notit kéne kiszolgálni vele.
TP-Link szimpatikus, de nem tudom melyiket. Nem nagyon szeretnék sokat költeni.
Kösz!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.