Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Spirit válasza Spirit (#5800) üzenetére


Spirit
őstag

Hülye kérdés, de LAN-to-LAN mennyit bírnak ezek a gigabites routerek? Gondolom azért nem 125Mb/sec-et :D

(#5802) kali válasza Spirit (#5801) üzenetére


kali
legenda

nem csak annyit, némelyik egy kicsivel többet is! :DDD
a dir-655 például wan - lan, illetve lan - wan irányban is jóval többet, közel a dupláját; link (ebben az rt-n16 vagy a wrt320n meg sem közelíti!)

[ Szerkesztve ]

(#5803) Spirit válasza kali (#5802) üzenetére


Spirit
őstag

Wan-to-lan néztem már tesztet, hát egy ideig nem fogjuk kinőni az tuti. Gondolom Cat6-os kábel ajánlott azért hozzá. Elegem van már abból,hogyha az én gépemről néz valaki HD filmet, én meg torrentezek esetleg, akkor néha-néha akad a film..Pedig 100mbit-nek is elégnek kellene lennie. Ráadásul itt a noti is, aminek wifi kellene.

Már csak legyen tartós is, ezzel a routerrel is kihúztam majd 5 évet.
Mégegyszer köszönök mindent!

(#5804) ecaddict válasza kali (#5802) üzenetére


ecaddict
senior tag

Per pillanat vsz. nem igazán lehet tudni az RT-N16 sebességét, merthogy nem igazán vannak még jó tesztek.
A DIR-655-nak viszont nem értem mire lehetne használni az USB csatiját. XBitlabs szerint WLAN profilok töltögetésére. Hát nem igazán tűnik nekem funkcionálisnak.
Aztán custom firmware sincs/lesz rá.

Szóval, ha valaki ténylegesen is szeretné használni a router USB interfészét akkor az Asus a jobb választás. Egyébként más router is jó lehet.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#5805) Alex91 válasza ecaddict (#5804) üzenetére


Alex91
félisten

A DIR-655 USB-jere akar webkamerat, pendrive-ot, nyomtatot, HDD-t, scannert, kartyaolvasot lehet kotni... Csak a tuloldali gepen Win legyen! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5806) ecaddict válasza Alex91 (#5805) üzenetére


ecaddict
senior tag

És távolról is el lehet érni? Asus-nál (legalábbis WL-500-nál amit most használok) távolról is el tudom érni a routeren futó web szervert, FTP szervert stb.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#5807) kali válasza ecaddict (#5804) üzenetére


kali
legenda

ha részletes tesz (még) nincs is róla, egy hozzávetőleges nagyságrend felállításához már elég; link

Spirit; 5 évre én nem merek/szoktam tervezni - még router terén sem!

(#5808) Cyrin válasza Alex91 (#5805) üzenetére


Cyrin
addikt

nade mi a helyzet ha nem Win van a túloldalon?

(#5809) Alex91 válasza Cyrin (#5808) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor szopacs van :). Ahogy kivettem a leirasbol ugy kell elkepzelni az egeszet, mintha az USB kabelt meghosszabitanad a LAN-nal. Magyaran egy gep tudja hasznalni pl. a rakotott HDD-t, olyan modon mintha a gephez lenne kotve USB-n (tehat nem FTP-n). A masik gep nem fer hozza, amig hasznalod.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5810) Cyrin válasza Alex91 (#5809) üzenetére


Cyrin
addikt

Azt eddig is tudtam, hogy egy gép tudja használni, de miért csak win? ez nem világos.

(#5811) róland válasza Alex91 (#5805) üzenetére


róland
veterán

Vegyetek La Fonera 2.0g vagy 2.0n routert. Az linux alatt is működik rendesen.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5812) Gabis


Gabis
őstag

Hello

A segítségeteket szeretném kérni. Milyen router-t ajánlanátok a UPC 120-as netjéhez? 4-en lennénk rákötve azt most pontosan nem tudom a többiek wifi-vel vagy kábellal csatlakoznak de én biztosan kábellal :) apropó milyen kábelt ajánlotok ekkora sebességhez?
válaszaitokat előre is nagyon köszönöm :R

(#5813) ImI87 válasza kali (#5795) üzenetére


ImI87
őstag

kali és Beri:
köszönöm, akkor a 941 kiesett......

(#5814) kali válasza ImI87 (#5813) üzenetére


kali
legenda

nekem jelenleg tl-wr941nd router van, és tökéletesen elégedett vagyok vele, viszont csak 30/3 netem van, gyorsabbat még nem volt alkalmam kipróbálni, de elvileg simán vinnie kell a 60/6 netet is...
amúgy ha a teljes wifi n képesség nem kimondottan fontos, akkor lehetne még ajánlani a wrt120n routert is, a tesztek szerint a wan - lan és a lan - wan sebessége is 90 mbit/s felett van!

[ Szerkesztve ]

(#5815) ecaddict válasza kali (#5807) üzenetére


ecaddict
senior tag

Az a baj ezzel a smallnetbuilderes mérésekkel, hogy sosem lehet tudni mit mérnek és hogyan. Pl. a NAS throughput-nál nem adták meg milyen fájlrendszert ill. milyen adathordozót használtak.

Ime egy mérés az Asus fórumból.
Valahogy egyik fájlrendszerrel sem jön ki az a 2 MB/s amiről írnak. OK a fórumban Windows 7-et használnak, de ez sem magyarázza ezt a méretes különbséget (6.5/3.8 MByte/s Ext3, 3.5/3.97 NTFS olvasás/írás).

Linux-ról meg NFS-t használva valamivel még jobb értékek jönnek ki (az NFS gyorsabb mint a Samba, olvasásra Ext3/NFS-el megközelítheti a 10 MByte/s-et).

OK ez nem egy igazi NAS sebessége, de streaming-re ill. távoli megosztásra teljesen jó.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#5816) kali válasza ecaddict (#5815) üzenetére


kali
legenda

azért is írtam, hogy hozzávetőlegesen!
mindegy, hogy miként mérnek, ha mindig azonos módszerrel tesztelnek, akkor arra már biztosan jók a mérési eredmények, hogy több általuk tesztelt router esetében, legalább sorrendet lehessen felállítani sebeség szempontjából.

(#5817) Alex91 válasza Cyrin (#5810) üzenetére


Alex91
félisten

Mert gondolom olyan dolgot hasznal, ami Winre van... :) A SharePort-nak Win kell, ennyi.
A D-Link bejelentette, hogy a Wireless N technológiára épülő vezeték nélküli routerei egy frissítés segítségével alkalmasak lesznek a SharePort technológia használatára. Az új funkció a 802.11n szabványos Wi-Fi routerek hátoldalán található USB portot gyors virtuális porttá alakítja, amellyel számos USB eszköz hozzáférése válik lehetővé.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5818) #67688960


#67688960
törölt tag

Hello!
Tudnátok mondani, nem drága, de jó wifis routert? Semmi extra nem kell csak stabil gyári szoft.
Pl. asszem a LINKSYS WRT54GC jó vétel, jól tudom?

(#5819) kali válasza #67688960 (#5818) üzenetére


kali
legenda

milyen gyors nethez kell? wifi n nincs tervezve?
mert jó az említett router, de kifutó/kifutott széria már, és azon ár környékén van már jobb vétel is!

(#5820) #67688960 válasza kali (#5819) üzenetére


#67688960
törölt tag

úgy tudom nem kell
olcsóbban is jó ha jó is, amikor utoljára nézelődtem ez volt jó vásár asszem azért írtam példának
az nem baj ha nem épp tegnap jelent meg, mert akkor már tuti rendben a szoftvere :D

[ Szerkesztve ]

(#5821) kali válasza #67688960 (#5820) üzenetére


kali
legenda

olcsóbban; tl-wr741nd - a super-g esetlegesen hasznos lehet! ;)
sőt, kicsit drágbban (9-10 e ft környékén) már n képes megbízható router is kapható!

[ Szerkesztve ]

(#5822) #67688960 válasza kali (#5821) üzenetére


#67688960
törölt tag

Köszi! :R

(#5823) Beri válasza kali (#5814) üzenetére


Beri
addikt

A 120N szvsz felejtős. Sokan panaszkodtak már mindenféle szoftveres hibára, plusz az a 90Mbit csak a mesében annyi. PPPoE eleve levág belőle eleget, a többi dologról meg már írtam párszor. Ha olcsó router kell, TP-Link a nyerő, ha 20k felett is rászán a vevő, akkor meg marad a D-Link DIR-655, a linksys wrt320N (ami jó cucc, csak a wan sebessége miatt fenntartásokkal kezelem 120as fiberhez), meg most már asus n16.

Az N16 pedig biztosan jobban fog majd szólni egy dd-wrt-vel, csak még egy kis idő, mire elkészül rá (tudtommal még nincs, csak ilyen prealpha-izé). Én még mindig hiszek benne, mint a wl-500gp utódjában, de kezd meggyengülni a hitem a fórumokat olvasva... Lehet, hogy esténként mantrázgatnom kéne otthon a sötétben a gyári specifikációkat? :DD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5824) rebugra válasza rebugra (#5599) üzenetére


rebugra
aktív tag

Megvan a megoldás:

Linksys WAG54G2 ADSL2+ Router

Linksys WAG54G2

Ezzel már össze lehet hozni, nekem sikerült!

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#5825) fradi81


fradi81
veterán

Hello

TP-LINK WR-340GD 54Mbps WLAN routerrel van valakinek rossz tapasztalata? Edigital véleményeknél csak jókat olvastam róla.

moto g72, Ninebot d28e

(#5826) Alex91


Alex91
félisten

Az ASUS RT-N16 is felejtos, senki ne vegyen!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5827) kali válasza Beri (#5823) üzenetére


kali
legenda

de a kérdéses net upc fiber power 60 volt - ami közel sem pppoe -, és azt maximumon átviszi a havernál! azt, hogy mennyi a vége, csak egy 120/10 csomag esetén lehetne látni, ha nincs 90 mbit/s, akkor is szép eredmény egy nem gigabit képes router esetén! panaszt eddig még nem hallottam rá, pedig már szóltak volna, ha gond lenne vele, hogy cseréljük le...
(szerintem nincs olyan router, amire nem találni valamelyik hazai vagy külföldi fórumon legalább egy - két panaszt...)

(#5828) Gabis


Gabis
őstag

erre valaki ?

(#5829) kali válasza Gabis (#5828) üzenetére


kali
legenda

dir-655, wrt320n vagy tl-wr1043nd és minimum cat5e kábel!

(#5830) #95590400 válasza Alex91 (#5826) üzenetére


#95590400
törölt tag

de legalább stabil. eddig. nálam. ami nem mondható el az eddigi linksysről meg draytekről. qos ftp mellett jó, p2p mellett még szódával is alig.

(#5831) Destloler


Destloler
tag

Hali

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Jelenleg egy ASUS WL-700gE van és szeretnék helyette egy jobb routert de valami hasonlőt ami beépitett vinyos. Olvastam hogy az Asus késuíti az utódót, ha jól tudom ASUS RT-n17 es néven fog érekzni. Abban szeretnék segítséget kérni hogy várjak rá vagy inkább vegyek egy D-LINK DIR-685 router?

Előre is köszönöm a segítséget és várom a válaszokat

(#5832) kali válasza #95590400 (#5830) üzenetére


kali
legenda

a legtöbb asus router stabil, és jól bírja a terhelést! :K

(#5833) Cyrin válasza Destloler (#5831) üzenetére


Cyrin
addikt

Azért ezt olvasd el előtte.

"There is also a small, extremely loud fan that ran constantly during throughput and NAS testing. "

[ Szerkesztve ]

(#5834) utolsolevel válasza Cyrin (#5833) üzenetére


utolsolevel
tag

Hát igen darál benne a kis vencsi... Erről szakács barátom idézete jut eszembe:
"nincs az a jó étel amit egy csipetnyi szarral ne lehetne elbaszni"
;]

ß

(#5835) Destloler válasza Cyrin (#5833) üzenetére


Destloler
tag

Elolvasnám, ha tudnék annyira angolul és a webforditas on eléggé zavaros dolg jott ki az általad írt szövegre.

Előre is köszönöm a segítségedet :R

(#5836) Cyrin válasza Destloler (#5835) üzenetére


Cyrin
addikt

a képeket is lehet nézegetni, valamint az előtted szóló szemléletesen kifejtette a lényeget...

(#5837) btf


btf
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy gépen keresztül osztom meg a netet egy másik gépnek, viszont az én gépemnek emiatt állandóan mennie kell, ezért szeretnék routert venni.

Milyen márkájú routert érdemes venni?

Milyen kábel fog kelleni? (A crosslinkelt kábelt lehet használni?)

Kábelt is kapok a számtech boltban vagy azt máshol kell vennem?

Üdv.:

Balázs

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#5838) kali válasza btf (#5837) üzenetére


kali
legenda

milyen netet akarsz megosztani? főként a sebesség lényeges!
mennyi pénzt szánsz rá?
a sebességtől függően cat5 vagy cat5e kábel kell. a legtöbb router mellé adnak 1 darab utp kábelt (ha csak nagyon rövidet is), ha több kell, akkor külön venni kell. manapság már mindegy, hogy egyenes vagy kereszt bekötésű, szükség esetén szinte minden router tud fordítani.
a router ár és típus függvényében; tp-link, d-link, linksys, asus...stb.

[ Szerkesztve ]

(#5839) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Írtam a TP-Link Support-nak a 941ND-vel és a 1043ND -vel kapcsolatban, és megkérdeztem, hogy a VALÓSÁGBAN mekkora sebességet tudnak WAN=>LAN irányban. Kifejezetten kértem, hogy ne kamu adatokat mondjanak, hanem valóságos értékeket. Ezt válaszolták:

Hi Friend,
Thank you for your Email requesting information about our product.

TL-WR941ND:
WAN to LAN:78Mbps. LAN to WAN:82Mbps.

TL-WR1043ND:
WAN to LAN:142Mbps. LAN to WAN:145Mbps.

It’s absolutely a real world values.

Glad to help you.
If you need any further help please feel free to contact me.
To get our technical support more quickly, please go to http://www.tp-link.com/support/faq.asp
Best Regards!

Ezek alapján elég jó mindkét router, de még mindig nem döntöttemel, hogy melyiket vegyem. :U A jövőre nézve talán jobb lenne a 1043ND, csakhát 2,5x olyan drága, mint a 941ND. :O

[ Szerkesztve ]

(#5840) btf válasza kali (#5838) üzenetére


btf
aktív tag

Köszi a gyors választ. :R

4 megabit-es ADSL-t osztanék meg, sokat torrentezek, fontos a stabilitás, megbízhatóság.

A Linksys WRT54GL (10k) és a WRT54GC (14k) között mi a különbség? (árban ugye 4k)

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#5841) Beri


Beri
addikt

Hazaértem, feltéptem az 1043ND-k dobozát :))
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Benchmarkolok, amint sikerül még egy gigabites eszközt szerezni itthon, vagy ahogy visszamegyek Szegedre.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5842) forrest85 válasza Beri (#5841) üzenetére


forrest85
senior tag

Remélem minden összejön. De szerintem valósok a support által írt adatok

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#5843) dr.bubo válasza btf (#5840) üzenetére


dr.bubo
őstag

A két Linksys közül, a GL-t vedd meg. (Ezt, akkor éri még meg venni, ha belátható idön belül nem lesz 20M feletti neted, mert kb. 20-25Mbit-t bir kiszolgálni ez a router.) A GL elönye, hogy alternativ Fw-t (DD-WRT, Tomato stb.) lehet feltenni rá.
Az áraikat pedig felcserélted szerintem A GL kerül 14k-ba a GC pedig 10k-ba. :)

Beri : Egész életedre szereztél be annyi routert, vagy minden héten másikat használsz majd, ép milyen kedved van? :F :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5844) Dartimperial válasza Beri (#5841) üzenetére


Dartimperial
tag

Na, már vártam mikor kapod meg!
Várom a teszteket is!

Üdv.

(#5845) Gabis


Gabis
őstag

Hali

Nagyon tetszetős ez a TL-WR1043ND egy 120-as nethez de mivel 4-en osztoznánk rajta ezért nem túlzás ez a router? Mert ennek a feléért is lehet már egész jókat látni, ti hogyan gondoljátok?

(#5846) siva válasza Gabis (#5845) üzenetére


siva
aktív tag

Valszeg nem ennyi lesz az ára, ha normál márkaképviseleten keresztül fog jönni....

(#5847) kali válasza Gabis (#5845) üzenetére


kali
legenda

gigabit képest router biztosan nem kapható a feléért!
és azért nem mindegy, hogy a teljes 120 mbit/s sebességen osztoztok négyen - mert a gigabit képes router a teljes értéket átviszi -, vagy egy jobb sima 10/100 router által átengedett ~ 80 mbit/s osztódik el négy munkaállomás számára...

[ Szerkesztve ]

(#5848) Gabis válasza kali (#5847) üzenetére


Gabis
őstag

hmmm igaz ami igaz :R

(#5849) ImI87 válasza siva (#5846) üzenetére


ImI87
őstag

Ez már a hivatalos képviseleten keresztül jön! Én felhívtam a Mercury Computer-t, és mondták, hogy már van nekik. Kérdeztem az ajánlott kisker árat, és azt mondták, hogy "20K fölött v.mivel".
Szal nagy olcsóságban ne reménykedjen senki.......... :(

(#5850) kali válasza siva (#5846) üzenetére


kali
legenda

szerintem teljesen reális ár az a 2x e ft!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.