Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Alex91 válasza AMD_ok (#4800) üzenetére


Alex91
félisten

Olyat, ami valoban tudja az n-es WiFit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4802) AMD_ok válasza Alex91 (#4801) üzenetére


AMD_ok
őstag

pl? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4803) Alex91 válasza AMD_ok (#4802) üzenetére


Alex91
félisten

Ha ez tetszik... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4804) Sk8erPeter válasza Alex91 (#4797) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi a választ! :R

"Az adatlapjuk alapjan :)" Gondoltam. :D de nem tudom, mik a szempontok, amiket érdemes figyelembe venni vásárláskor. Mármint mik azok, amikre esetleg a későbbiekben szükségem lehet (ha most - nyilván a hsz.-emből láthatóan - nincs is).
Mondjuk amire gondolni tudok így elsőre, hogy pl. az egyik routernek nagyobb a wireless hatótávolsága, mint a másiknak... (ami nem egy hátrány, ha nagy távolságokra kell)
De ezen kívül? :B

Az "n-es WiFi router" miben különbözik a többitől? :F
A gigabit LAN-nak van valami gyakorlati haszna? :B Miért nem elég a 100-as?

Bocs a sok kérdésért, még kezdő vagyok a témában. :B

Sk8erPeter

(#4805) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#4804) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még egy: a wireless PCI adapterek között van valami érdemi különbség? (ez pl. elég olcsó, de nem tudom, jó-e - Belkin F5D7000)
Milyet ajánlotok?
Vagy inkább USB-set vegyek? (annak megvan az az előnye, hogy könnyebben hurcolható) (például ilyet? - TP-LINK TL-WN321G :F)
:R

Sk8erPeter

(#4806) Alex91 válasza Sk8erPeter (#4804) üzenetére


Alex91
félisten

Az n-es szabvany gyorsabb es nagyobb hatotavolsagot biztosit.
([link], bar ezt szerintem te is megtalaltad volna...)

Termeszetesen ehhez minden eszkoznek n-esnek kell lennie, ellenkezo esetben a leglassabb eszkoz sebessegere valt vissza. (Mar ha engedelyezve van, hogy b/g-s eszkoz is csatlakozhat hozza.)

A gigabit LAN-nak van haszna, ha mindegyik eszkoz gigabites. A gepek kozotti adatmozgas joval gyorsabb. De ha alapvetoen csak internet megosztasra kell a router, akkor ez nem lenyeges szempont.
Edimax WK-2080-BUNDLE, ebben van USB adapter is.
SMC WBR14S-N2 vezeték nélküli csomag, ez is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4807) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Megszeretném osztani a netet a két gép között, ehez már ki is néztem egy routert, ez lenne az: TP-LINK TL-R402M mi a véleményetek róla? Ha nem jó akkor ajánlhattok egy másikat ebben az árkategóriában.
Hogy megtudjam osztani a netet milyen kábelt kell vennem? kb. olyan 20-25 méterre vannak egymástól a gépek.

Köszönöm a segítséget!

(#4808) dr.bubo válasza Balázs1621 (#4807) üzenetére


dr.bubo
őstag

Szerintem a TL-R460 jobb választás. Mert többet tud, mint a 402-s, sokan is használják, elég megbizható router. [link] [link] :)
Patch kábel kell a router és a gép közé.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4809) Balázs1621 válasza dr.bubo (#4808) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Köszi mégegyszer a gyors segítséget, akkor sztem azt veszem!

Ez a kábel jó lessz?
http://www.ipon.hu/webshop/product/kolink_utp_patch_kabel_cat5_30m/16265

(#4810) dr.bubo válasza Balázs1621 (#4809) üzenetére


dr.bubo
őstag

Igen, jó lesz. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4811) Sk8erPeter válasza Alex91 (#4806) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi! :R És bocsi, tényleg jobban utánanézhettem volna... :B

Ez a csomagos változat nem rossz (mondjuk a másik viszont, ahogy elnézem, nem is támogatja az n-est), de külön is kellene USB-s vagy PCI-os (v. PCI-Express-es) vezetéknélküli adapter, hogy a házban a többi gép is tudjon csatlakozni a wireless routerhez.
Itt vannak olyan adapterek, melyek 802.11n vételére képesek: [link] Ezek közül ajánlanád valamelyiket?
USB-sek között ez viszonylag olcsó (5,3 k): TP-LINK TL-WN821N - ez megfelelne?
Esetleg ez 4 k-ért: Edimax EW-7711UAN?
Vagy PCI-osok közül (5,3 k): TP-LINK TL-WN851N (a TP-LINK TL-WN951N-nél csak a "Levehető SMA csatlakozós antenna" a különbség, ami miatt plusz 1,2 k-t kéne fizetni? Mi értelme? :F)

Itt a gigabit LAN-os routereknél a legolcsóbb 15,6 k-nál kezdődik... :F (Edimax BR-6574N) Ennél olcsóbban nem is igazán kaphatók jó gigabit LAN-os, n-es routerek?
Egyébként elsősorban valóban csak netmegosztásra használnám a routert, a gépek közötti adatmozgatás másodlagos, bár persze néha erre is szükség van.
Ettől függetlenül nem hinném, hogy kihasználnám (annyiszor nincs szükség hálózaton belüli ide-oda másolgatásra).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4812) localhost válasza Sk8erPeter (#4811) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"...gépek közötti adatmozgatás másodlagos, bár persze néha erre is szükség van.
Ettől függetlenül nem hinném, hogy kihasználnám (annyiszor nincs szükség hálózaton belüli ide-oda másolgatásra)...."

Dehogynem!
Majd megérzed az ízét! :)) Nálunk otthon nagyon régóta van több gép, még modemes betárcsázós analóg internet volt, de már egy HUB-bal már össze voltunk drótozva. Nem is tudom hogy lehet manapság többgépes családban nem gondolni a hálózatra. Meglásd szeretni fogod!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4813) Sk8erPeter válasza localhost (#4812) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gondolok én a hálózatra, de amilyen gyakran nekem kell, arra bőven elég a 8-10 MB/s routeren vagy közvetlen UTP-összeköttetésen elérhető másolási sebesség. ;)

Sk8erPeter

(#4814) Alex91 válasza Sk8erPeter (#4811) üzenetére


Alex91
félisten

Amit linkeltem mindketto n-es, boltban hulyesegeket irnak neha :).

A TP-Link elfogadhato minoseget nyujt, eleg olcson. Ha valamelyik gyarto mellett dontesz, akkor erdemes minden eszkozt tole venni.

A leveheto antenna azert jo, mert lehet cserelni esetleg egy masik, nagyobb nyeresegure, ha az eredeti megse lenne eleg jo. Sajnos amig az ember elesben nem probalja nem igazan lehet megmondani, hogy mennyire lesz tokeletes a WLAN-ja. Lehet, hogy 1 m-t elmozgatva valamelyik eszkozt tokeletes lesz a vetel, mig az eredeti helyen mondjuk nem fog mukodni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4815) Joczika


Joczika
csendes tag

Sziasztok

Segitséget szeretnék kérni.
Van nekem egy TP-LINK TL-R460 routerem ami ugyebár 10/100 mbites.Bekötötték az 50/25-ös netet és a router "csak" 32-34 mbitet enged lefelé,ha kikapcsolom a tüzfalát akkor fel megy 37 körülire.
Ha kikötöm és csak simán hálokarirol megy akkor rendesen jön az 50+mbit.Frissitettem rajta firm-öt is,sajna semmi változás.
Szóval az lenne a kérdésem,milyen routert vegyek ami ténylegesen átengedi ezt a sebbeséget?
Létezik egyáltalán 10/100-asba olyan ami tudja ezt produkálni? Gigabitesek egyelöre tul drágák még.Wireless sem kell,elég lenne egy sima vezetékes,csak ténylegesen tudja.
Remélem tudtok segiteni,nem szeretnék venni megint egy olyat amivel igy járnék.

köszi a segitséget elöre is

(#4816) Alex91 válasza Joczika (#4815) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg gyenge a CPU-ja a routernek, de hogy melyikben van erosebb? Gondolom a dragabbakban.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4817) Joczika válasza Alex91 (#4816) üzenetére


Joczika
csendes tag

nha igen,ez a gondom nekem is.
azért lenne jo tudni melyik 10/100as az ami valoban megy is annyit,mert azért az röhej,hogy ez meg kb 50mbitet enged át összesen.szal messze nem igaz az,hogy tudná a 100mbitet.
ezért lenne jo ha vki tudna ajánlani egy olyat ami kiprobált és tényleg megy annyit.

(#4818) Sk8erPeter válasza Alex91 (#4814) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igaz, most nézem a gyártó honlapján az SMC WBR14S-N2-t, valóban 802.11n-es (mint ahogy az Edimax WK-2080 is). Egyébként sose értettem, hogy engedheti meg magának egy (sajnos nem is csak egy) bolt, hogy ilyen alap dologra ne figyeljen... :U Mindegy.

"Ha valamelyik gyarto mellett dontesz, akkor erdemes minden eszkozt tole venni."
Miért, itt is szóba jöhetnek inkompatibilitási problémák? :F

És mi a véleményed, melyiket lenne érdemesebb venni, USB-s vagy PCI-os adaptert a wireless jel fogadására? Az USB-s mellett csak a hordozhatóságot tudom felhozni, de esetleg szól valami érv még az USB-s vagy épp a PCI-os mellett?
Mondjuk a PCI-os előnye lehet az, hogy esetleg kevésbé van útban a házon kívül, viszont házon belül annál inkább, de ennél valami komolyabb szempontokra gondolok... :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4819) DBob válasza Joczika (#4817) üzenetére


DBob
őstag

A 10/100 a lan->lan sebesség a router switch részén át.
A wlan->lan sebességet ami viszont a router processzorát terheli már nem szokták megadni. És bizony most magyarországon gyorsabban terjednek a villámgyors netek, mint ahogy az ezeket kiszolgálni tudó routerek ára esik.

Arról meg nem is beszélve hogy nem elég elérni a max sebességet, hanem egy komoly terhelést jelentő torrentezés közben is tartani kell stabilan.

(#4820) Alex91 válasza Sk8erPeter (#4818) üzenetére


Alex91
félisten

Szabvany van, meg annak megvalositasa is :). Es neha ezek nem egyeznek :). Elmeletileg nem kellene gondnak lennie, de ha megteheted, hogy valaszthatsz...?

Az USB, PCI-nal fogalmam sincs. A nagyobb antenna bizalomgerjeszto, de egy USB hosszabito kabelre tett USB WiFi lehet, hogy jobban pozicionalhato. Ha tobb gep van, akkor lehet, hogy vennek ilyet is, olyat is...
Egy kis teszt

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4821) razor.hun válasza Joczika (#4815) üzenetére


razor.hun
csendes tag

Szia!

Mi írja ki ezt a 32-34 Mbps-t, és honnan töltesz le? Mert ha valami alkalmazás, pl. browser, akkor kb. 40 Mbps megy a vonalon, akkor már nem is olyan rossz a helyzet.

Nekem 60Mbps-es NET-em van és egy Asus WL500gP router-em (gyári firmware, 266MHz MIPS32 CPU). Nem az a szűk keresztmetszet, simán bírja a 60 Mbps-t (HTTP-vel kb. 6.8-6,9 Mbyte/s letöltés). Mostanság csak Asus WL500gPv2 kapható, és azt lebutították, csak 240MHz-es a CPU-ja. Mondjuk nálam megy a régi 60 Mbps-en, nálad még a v2 is jó lesz 50 Mbps-re.

A legtöbb 802.11g-és router CPU-ja nem elég erős, többnyire az általad is leírt 30-35 Mbps környékén van a határ, amikor a CPU már teljesen le van terhelve. Nem akkora WAN sebességre tervezték őket.

Majdnem biztosra mehetsz a gigabites portokkal rendelkező, 802.11n-es routerekkel, de azok drágák.

Viszont a legtöbb esetben nem a router lesz a szűk keresztmetszet, hanem valami más a hálózatban, vagyis nem fogod tudni kihasználni az 50 Mbps-t a világ leggyorsabb router-ével sem. Szóval plusz kb. 20% sebességért meggondolandó a dolog. Lehet, hogy megéri várni addig, amíg lemegy a gigabies portokkal rendelkező 802.11n routerek ára.

(#4822) Joczika válasza razor.hun (#4821) üzenetére


Joczika
csendes tag

szia

speedtest.net,meg torrent alapján irtam,hogy ennyi a sebesség.
router nélkül nekem is jön 6mb/sec minden.

mint irtam,nincs szükségem wifis routerre,sima vezetékes kellene amin átjön stabilan ez a 6mb le / 3mb fel.

igazábol 20k körül láttam már én is gigabitest,de sokallom érte,ezért kérdeztem,hátha tud vki olyat ami olcsobb kategoria de megy is igy.

(#4823) DBob válasza Joczika (#4822) üzenetére


DBob
őstag

20kért ne sokald. Én 40k alatt nem rakok össze olyan routert neked ami viszi a 100/100as netet (bár itt prohardveren megvolt hozzá minden 25kért is)

(#4824) Farkas23


Farkas23
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni h milyen routert ajánlanátok!
2 gépet szeretnék összeköttetni, abbol az egyik az laptop és wifi-s.
Egy 15/2.es netem van és rendszeresen torrentezek. Ehhez milyen routert ajánlanátok?

Előre is köszönöm!

(#4825) Sk8erPeter válasza Alex91 (#4820) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Elgondolkodtató a tesztben a következő: "Mindig is rejtély volt számunkra, hogy miért elég egy pici műanyagdarab az USB-s, esetleg a PC Card formátumú Draft N-es Wi-Fi adapterekre, ha a PCI-osoknek és a routereknek mindig három nagy antennájuk van. "
Hát igen. :D
Úgyhogy igazából nem jutottam előrébb az USB vs. PCI kérdésében. :F

Sk8erPeter

(#4826) Imco


Imco
őstag

Valaki fejből tudna ajánlani DDNS-sel rendelkező - lehetőleg- Linksys router tipust.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#4827) defi válasza Imco (#4826) üzenetére


defi
tag

Linksys WRT54GL
alapbol is tudja de en speciel ddwrtvel ajanlom.

LOAD "*",8,1

(#4828) Alex91 válasza Joczika (#4817) üzenetére


Alex91
félisten

[link], itt van par teszt eredmeny, ami esetleg segithet a dontesben. (Ami latszik, hogy a dragabb routerek a jobbak :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4829) Alex91 válasza Alex91 (#4828) üzenetére


Alex91
félisten

Linksys WRT320N
Linksys WRT320N teszt

Szerintem ez neked megfelelne. Nem tul draga, es eleg jol szerepelt a teszteken.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4830) fricihun


fricihun
csendes tag

Sziasztok!

A D-link DIR-300-at néztem ki magamnak megvásárlásra. De megfordult a fejemben hogy n-est veszek. Ezért néztem a DIR-615-öt. A 300-ról tudom hogy lehet telepíteni rá dd-wrt-t de a 615-ről nemtudom. Az is támogatja? Köszi.

(#4831) Imco válasza defi (#4827) üzenetére


Imco
őstag

Köszi!

Üdv! Imco

(#4832) Fooler89


Fooler89
őstag

10k környékén megbízható, stabil wifis router kellene.
Semmi extrém kivánság, általános használathoz.

(#4833) Tomekk. válasza Fooler89 (#4832) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Én is ilyen routert keresek, találtam is párat: egyik másik Én egy asztali számítógépet és egy xbox360-at szeretnék vezetékkel rákötni és egy laptopot használnék wifiben. Erre alkalmasak ezek a routerek és ha igen melyik? És mennyire nehéz ezeket beállítani, meg ezeket le lehet védeni jelszóval ugye?
Vagy ha 10k környékén tudtok jobbat ami stabil, megbízható és megy a torrent tökéletesen ne fogjátok vissza magatokat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4834) Alex91 válasza Tomekk. (#4833) üzenetére


Alex91
félisten

Alkalmas mindketto, de egy n-es nem lenne jobb?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4835) Tomekk. válasza Alex91 (#4834) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

n-es? kifejtenéd bővebben? :DDD

(#4836) Alex91 válasza Tomekk. (#4835) üzenetére


Alex91
félisten

Google ugye a baratod...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4837) Tomekk. válasza Alex91 (#4836) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Szóval az gyorsabb és nagyobb a hatótávja? Az a baj azok már nem férnek bele a 10k-s kategóriába. Amúgy 6megás netre meg hogy a ház körül wifizzek arra jó lenne ez is vagy ahhoz már n-es kell?

[ Szerkesztve ]

(#4838) Alex91 válasza Tomekk. (#4837) üzenetére


Alex91
félisten

TP-Link WN841N, bar erdemes egy kicsit tobbet raaldozni.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4839) Tomekk. válasza Alex91 (#4838) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Ez árban jó lenne, kérdés hogy mennyire stabil? Ezt érdemesebb lenne vagy ezt, bár utóbbi már húzósabb áron van?

[ Szerkesztve ]

(#4840) Alex91 válasza Tomekk. (#4839) üzenetére


Alex91
félisten

D-link teszt
Linksys WRT160N teszt

Szerintem ha nem akarsz tobbet rakolteni, akkor jo lesz a d-link is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4841) Tomekk. válasza Alex91 (#4840) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

köszi szépen, sokat segítettél, most már képben vagyok nagyjából :R

[ Szerkesztve ]

(#4842) €uro


€uro
őstag

Üzembe helyeztem a Linksys WRT54GL újonnan vásárolt routeremet. Most ismerkedem vele. Most ismerkedem egyáltalán a routerekkel.

A beállításainál találtam egy olyat, hogy DHCP szerver. Az iránt érdeklődöm, hogy jó, ha ez be van kapcsolva? A neten találtam erről a kliens szolgáltatásról egy leírást. Az alapján úgy gondlom, hogy nekem talán nincs is rá szükségem. (A router két gépet szolgál ki kábelről. Alkalmanként bekapcsolom majd a vezeték nélküli hálózatát.)

Szóval kell az a DHCP szerver, ami az alap beállításoknál be van kapcsolva? Vagy teljesen mindegy, mert nem oszt, nem szoroz?

Továbbá szivesen meghallgatnám egy olyan ember véleményét, akinek ilyen routere van azzal kapcsolatban, hogy melyik firmware-t ajánlja. Egy internetes leírás alapján valószínűleg a Tomato Firmware-t fogom felrakni. Állítólag fejlettebb QoS konfigurációs lehetőségeket kínál, ami nekem fontos szempont.

(#4843) Alex91 válasza €uro (#4842) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem akarsz IP cimekkel bajlodni, akkor kapcsold be nyugodtan a DHCP-t....

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4844) DBob válasza €uro (#4842) üzenetére


DBob
őstag

A DHCP szerver gondoskodik az ipcímek automatikus kiosztásáról a lanon. Ha nem kapcsolod be, kézzel kell mindent felkonfigurálnod. Nem kivitelezhetetlen (sőt, régen ragaszkodtam hozzá), de felesleges kézzel állítgatni. Ha meg nem kapcsolod be és állítod be, akkor se gatewayről, se dnsről semmi infót nem kapnak a gépek -> net nem lesz.

Másrészt ha ez egy új router...nem vagyok benne biztos hogy nem jár a garancia elvesztésével ha nem a gyártótól származó softwaret raksz rá.

(#4845) Alex91 válasza Alex91 (#4794) üzenetére


Alex91
félisten

[link], es e szerint a Linksys WRT120N sem igazi n-es router!!!!!!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4846) €uro válasza DBob (#4844) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm a gyors választ DBob! Neked is Alex91!

Rendben, a DHCP szolgáltatás marad.

A firmware-rel kapcsolatban jó, hogy felhívtad a figyelmem a garanciára. Ennek majd még utánanézek. Bár nem hiszem ezért lemondok róla, ha az új szoftver valóban az elvesztésével jár.

[ Szerkesztve ]

(#4847) €uro válasza Alex91 (#4843) üzenetére


€uro
őstag

Egyébként IP címeket mindenféleképpen kell adnom a gépeknek. Különben hogyan tudnám kizárólag csak és nekik biztosítani a hálózati és internetes hozzáférést?

Gondoltam IP címek alapján engedélyezem a kapcsolatokat. De mi van akkor, ha vezeték nélküli hálózati gépnek szeretnék internetet adni? Neki is IP cím alapján osszak netet? Ilyenkor ha a szomszéd kiosztja magának ugyanazt az IP címet, akkor ő is használhatja az Internetet. Vagy inkább MAC címek alapján szűrjem a user-eket?

Hogy szokták ezt védeni, úgy beállítani a routert, hogy csak azok csatlakozhassanak, akiknek engedélyt adok?

(#4848) €uro


€uro
őstag

A routert használhatom vezeték nélküli hálózati kártyaként? Tehát azon keresztül megnézhetem, hogy a környezetemben van-e más vezeték nélküli hálózat, amire akár csatlakozhatok is?

(#4849) Alex91 válasza €uro (#4848) üzenetére


Alex91
félisten

Ha tud AP clientkent, Bridge-nt uzemelni, akkor igen. (De ekkor a gep kabelen kapcsolodik a routerhez.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4850) €uro válasza Alex91 (#4849) üzenetére


€uro
őstag

Ok.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.