Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) róland


róland
veterán

Most ezt ajánlom mindenki figyelmébe: La Fonera 2.0 s egy rövid bemutató.

Meg persze a Fonosfera Blog híradása az LF2-ről.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4402) bocsika válasza bocsika (#4386) üzenetére


bocsika
aktív tag

Bocs de még mindig UP!
Hát vannak árak rendesen a váság miatt.
[D-Link DSL-G684T] 9900 de már nem kapható (ezt írják)
Edimax AR-7084GB 13+ de hát nem egy D-link
Zyxel P-660HW T1 17+ hát még véleményem sincs :)
[D-Link DSL-2641B] 17,5+ ez nem rossz de van e még más
...
Ha vennék modemet.
[link] ~ 8-9 től és akkor még kell egy rendes router
Mit vegyek?

(#4403) joe2005 válasza bocsika (#4402) üzenetére


joe2005
senior tag

Miért váltanád le a modemet? Nem működik?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4404) bocsika válasza joe2005 (#4403) üzenetére


bocsika
aktív tag

Hali
De még működik a jelenlegi D-link DSL-360R, de mivel ez sem a legjobb eszköz, meg az istenháta mögött lakok a jel sem a legjobb. Pl 800 m-re lakok az elosztótól és a jel alapján azt mondták a szakik hogy legalább 1500 méterre. A skype-on, ventrillon, multi ban szépen megfigyelhetők a laggok. (2 ilyen modemünk volt de már az egyiket öcsém bezúzta :DDD )
Na akkor vissza a kérdésemhez. Mit vegyek? Jók ezek az tú in van cuccok?

(#4405) joe2005 válasza bocsika (#4404) üzenetére


joe2005
senior tag

Áramfogyasztás szempontjából biztos nyerő, de én nem szeretem a hyperintegrált dolgokat.
Én biztos különválasztanám a modemet a routertől. A routerbe így is már wifi-s a nyerő.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4406) bocsika válasza joe2005 (#4405) üzenetére


bocsika
aktív tag

Amiket kigyüjtöttem azokban mindben van wifi (g), jóval 20 fölött még n es is.
Na valakinek van tapatalata ezekkel vagy mindenkinek digi van? :P

(#4407) Farkas23


Farkas23
aktív tag

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki hogy milyen routert vegyek? Köszi előre is!

(#4408) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Edimax routerem feladta a szolgálatot. Milyet ajánlatok helyette? Az fontos, hogy birja a folyamatos üzemelést, nincs soha kihúzva. Linksys-ekről jókat hallottam.
Ez a TP-Link mennyire jó : [link] ? Annyiból előnyösebb lenne, hogy modem is egyben, de elég a sima router is, mert modem van.

(#4409) capafog23


capafog23
őstag

Ez a router Linksys BEFW11S4 mekkora sebességet bír?
Elbírja a 30/20-as digit?

(#4410) joe2005 válasza capafog23 (#4409) üzenetére


joe2005
senior tag

# Ports/ Buttons:

* WAN: one 10Base-T RJ-45 port for cable/dsl modem connection
* LAN: four 10/100 RJ-45 switched ports and one shared uplink port
* Reset button

# Speed (Mbps):

* WAN: 10 (Half Duplex)
* LAN: 10/100 (Half Duplex), 20/200 (Full Duplex)

Valahol találtam![link]

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4411) róland válasza Farkas23 (#4407) üzenetére


róland
veterán

Az igényeid ismerete nélkül nem hiszem.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4412) capafog23 válasza joe2005 (#4410) üzenetére


capafog23
őstag

Sorry, de nem tudom hogy mit kell rajta nézni, ez most akkor el fogja bírni a 30/20-as netet?

(#4413) joe2005 válasza capafog23 (#4412) üzenetére


joe2005
senior tag

Bocsi, a WAN a net csatlakozó és 10 Mb Tehát elvileg nem tudja max sebességet, de ez lehet, hogy nem jelent semmit, ki kell próbálni.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4414) capafog23 válasza joe2005 (#4413) üzenetére


capafog23
őstag

Ha lassú lesz, vagyis nem lesz elég gyors a router akkor melyiket ajánlod?

(#4415) petyuska74


petyuska74
tag

Sziasztok!

már máshol is feltettem a kérdésemet, most itt is megpróbálok választ kapni.

segítséget szeretnék kérni router ügyben.
a múlt héten kötötték be a Diginetet hozzánk.
a sebességtesztben szinte mindig 30/36 Mbit/s sebessége volt.
viszont amikor a routert közbeiktattam (Edimax, 1,5 éves, vezetékes, kb 5000 volt) lecsöökent kb. 8/7-re.
Ebből kiszámoltam, hogy a routerem nem bírja a net sebességét.

Van valami megfizethető ötletetek, hogy milyen routert vegyek, ami megbírkózik ekkora sebességgel?

Van WLAN-os laptopom is, de WLAN nem fontos, ha nagyon megdobja az árat.

a segítséget előre is köszönöm.

üdv

(#4416) joe2005 válasza capafog23 (#4414) üzenetére


joe2005
senior tag

Linksys, Asus, D-link. Árat megírod, akkor pontosabban be lehet határolni, de szerintem nem érdemes 20K fölé menni egyszerű alkalmazások esetén.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4417) bocsika válasza bocsika (#4402) üzenetére


bocsika
aktív tag

Senki nem használ ilyeneket, vagy senkinek sem volt vele problémája mert semmit nem találtam róluk a neten a leíráson kívül.
A Dlink DSL-2641B tetszene és most 16999 a Dlink shopban (a reklám helye :), tuti szabadulnának a ksézlettől mert a kutya se veszi pesten :DDD )
Vagy inkább vegyek egy D-Link DSL-380T (9e LK) + 8 ért valamit (pl: D-Link DI-524, DIR-300) ?

(#4418) petyuska74 válasza joe2005 (#4416) üzenetére


petyuska74
tag

hát, árra szívem szerint 5-öt írnék, de 10-ig elmennék.
nincs szükségem olyanra amiben van WLAN, nem fizetnék érte, ha nem muszáj.

(#4419) joe2005 válasza petyuska74 (#4418) üzenetére


joe2005
senior tag

Asus
Ár

70 Mbits

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4420) plömplöm


plömplöm
őstag

hali

ki látott már olyan routert, ami egy (a tetőn elhelyezett irányított wifi antennáról lejövő) nagyusb csatin érkező "internetet" tud rútolni?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#4421) sempai_ válasza Taltosparipa (#200) üzenetére


sempai_
csendes tag

Nekem sajnos rossz tapasztalataim vannak a Linksys-szel. PCI-os karival. 2 is volt (probléma). az egyik, hogy a Linksys Routerrel alig találták meg egymást.... ha már bebútoltam újra kellett indítani a gépet, majd bootolás előtt HW reset-et is kellett nyomni. és akkor jó lett..

A másik, hogy linux oprendszer van a kariban, de nem csinálnak hozzá linux drivert.. Ezt az ügyfélszolgálat mondta. Persze a windóz drivert lehet használni linuxon is, (ndiswrapper) de mégis nagyon pipa lettem és akkor vettem edimax-ot. Azóta is Edimaxot használok én elégedett vagyok vele.

1000000000000 flies can't be wrong. Eat shit... :)

(#4422) FefeeX válasza joe2005 (#4413) üzenetére


FefeeX
veterán

D-Link DI-604 Termék az összehasonlító listára

ADSL Router + 4-port 10/100Mbit Switch
1 x 10BaseT (WAN), 4 x 10BaseT/100BaseTX (LAN)
DSL/kábelmódemhez
10 Mbit (WAN), 10/100 Mbit (LAN)
PPPoE/PPTP kapcsolódás, Multi-Port-Tunnel internetes játékokhoz, videókonferenciákhoz, stb.
Virtual Server Mapping
Ethernet csatlakozó (10BaseT) DSL-/szélessávú kábelmodemhez
DHCP-Client, DHCP-Relay
DNS-Proxy

Ez az én D-Link routerem, emellett van egy UPC 20/3 csomagom. Mielőtt váltottam 10/1-ről nekem is pont ez volt a kérdésem, hogy a router bírja-e majd (ezt adja meg a cég, de bizonyos fórumokon olyanokkal is ijesztgettek, hogy ez a DLink max 3 megabitet tud megosztani. Nagy baromság az egész, torrent úgy tüzel maxon, mint ha puskából lőtték volna ki, ergó a 2,4 MB/s (ami ugye a 20Mb/s) lazán átjön a WAN-on...

Én mondjuk minden számtech ismerősöm (rendszergazdák, rendszerépítők) véleményét figyelembe véve valszeg WRT54-GL-t fogok venni
Az a +4-5 rugó megér annyit, hogy ne indulgasson újra szinte sose, és betonbiztos legyen...

(#4423) joe2005 válasza FefeeX (#4422) üzenetére


joe2005
senior tag

Nekem is ilyen d-link604 van 15/2-es upc-vel hasít nincs szakadás semmi gondom vele, mellette van egy usr maxg routerem állandóan fagyott, most accespoint és printserver-ként használom.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4424) FefeeX válasza joe2005 (#4423) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem már kezd haldokolni, elmegy a net néha, ha több gépről netezek egyszerre (mindegyiken eltűnik a net, és csak router áramtalanítással szűnik meg a probléma) --> tegnap frissítettem a FW-t (ugyanarra, csak refresh), tegnap este nem volt vele gond... egyelőre... éjfélkor a net ment el (thx to UPC, még 2kor sem volt egyébként, utána nem tudom mikor jött vissza)

(#4425) capafog23 válasza joe2005 (#4416) üzenetére


capafog23
őstag

Router nélkül hasít a net:

Routerrel:

Valaki ajánljon konkrétan 2-3 típust ami olcsó, bírná ezt a sebességet és nem szakadozik.

(#4426) FefeeX válasza capafog23 (#4425) üzenetére


FefeeX
veterán

ha veszek WRT54-GL-t akkor kipróbálhatod... :)
Opp Dunaújváros, akkor mégsem... :)

[ Szerkesztve ]

(#4427) bocsika válasza bocsika (#4417) üzenetére


bocsika
aktív tag

Örülök hogy ilyen gondotok van, hogy túl sok a net és nem bírj a router. Nekem az 1 megáshoz kellene otthonra valami míg valaki le nem égeti róla a műanyagot. ;)

(#4428) Farkas23 válasza róland (#4411) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Hát olyan kéne ami nem szarakodik, leadja a net sebességet rendesen és ha lehet wifis-s és nem anyira drágát. :)

(#4429) róland válasza Farkas23 (#4428) üzenetére


róland
veterán

Ha nem idegenkedsz külfödről rendelni, akkor akár a La Fonera 2.0 is jó lehet neked. Most bevezető áron 49,95 Euróért a tied lehet. (Már két napja kapható a végleges változat.)

Nálam 2 Mbit/196 Kbit-es netet teljesen kihasznál. FTP-ben a mögé kötött USB HDD-ről az enyém (még 2.0 beta) - előttem ismeretlen okok miatt csak - max. 1,1 MB/s sebességgel tölt le, míg vissza irányban már 1,3 MB/s felett is jártam.

Viszont nem szereti, ha túllépi az elérhető sebességeket. (Muszáj volt korlátoznom a letöltési sebességet, mert többször lefagyott. Alig visszavéve a maximumról, rendesen működik.)

Ismertetőt találsz róla a Logoutos blogomban.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4430) Boxer001


Boxer001
veterán

Sziasztok!
Még mindig kissé tanácstalan vagyok, hogy milyen routert...?
Van most itt a ph-n eladó olcsón ilyen cuccos: Netgear WPN824, minden cucc megvan hozzá, semmi baja, kérdeztem a tulajt...csak garancia nincs.
Gondolkodom rajta. Tanács? :U

(#4431) capafog23 válasza capafog23 (#4425) üzenetére


capafog23
őstag

Azok a routerek amikhez az van írva hogy:
10/100Mbit WAN port
Azok bírnák a 30/20-as netet?

(#4432) joe2005 válasza capafog23 (#4431) üzenetére


joe2005
senior tag

Nagy a valószínűsége, hogy viszi 100 Mbit-ig (upc120Mbit-nél kell majd váltani valami másra, talán jövőre, v 2 év múlva). Ami 10 Mbit/s-os az is lehet, hogy viszi. Ki kell próbálni, sokkal kisebb az esély!

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4433) FefeeX válasza joe2005 (#4432) üzenetére


FefeeX
veterán

"upc120Mbit-nél kell majd váltani valami másra, talán jövőre, v 2 év múlva"

ezen jót röhögtem. UPC-nél jövőre 120Mbit... Mikor a jelenlegi 20at is csak p2p korlátozással bírja a rendszerük... Szerintem ezt legalább 5 évig felejtsd el...

(#4434) joe2005 válasza FefeeX (#4433) üzenetére


joe2005
senior tag

Csak ironizáltam, mivel cikkeztek róla (egyébként Hollandiában már ajánlják állítólag).

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4435) Farkas23 válasza róland (#4429) üzenetére


Farkas23
aktív tag

OK, köszi!
És vmi amit nem külfödröl kell? Tudc mondani olyat? :)

(#4436) plömplöm válasza plömplöm (#4420) üzenetére


plömplöm
őstag

próbaup magamnak... :B

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#4437) capafog23 válasza joe2005 (#4432) üzenetére


capafog23
őstag

Ez a router jó lenne nekem?
Link

Vagy esetleg tudsz valami mást ajánlani ilyen árba?

(#4438) joe2005 válasza capafog23 (#4437) üzenetére


joe2005
senior tag

Bizonyára, de nézd meg ezt is [link] ár

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4439) FefeeX


FefeeX
veterán

Megvettem a Linksys-t, WRT54GL. Egyszerű volt configolni.
A chellot tuti jól tolja, bár az up speeddel van egy kis gondom :

Mindegy, egyelőre ez van, max ha 120megabit lesz cserélek gigabites routerre... :)

(#4440) Boxer001 válasza Boxer001 (#4430) üzenetére


Boxer001
veterán

Köszi a segítséget! :D
Erre a routerre jutottam egy hozzáértőbb emberrel való információcsere után: TP-Link TL-WR642G
Nem egy linksys wrt54gl, de jóval olcsóbb, és szerintem a célnak simán megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#4441) And válasza plömplöm (#4420) üzenetére


And
veterán

Az az irányított antenna eredetileg nyilván valamilyen aktív eszközre csatlakozik. Annak (kliens AP v. router?) az USB mellett nincs hagyományos LAN-csatlakozója? Az USB különben sem lehet túl hosszú. Ha nincs, nem lehetséges lecserélni sima többportos kliensre?

(#4442) plömplöm válasza And (#4441) üzenetére


plömplöm
őstag

szóval lejön a tetőről egy koaxmazzag, az belemegy egy avaya (ha jól emlékszem) feliratú szürke dobozkába, amiből egy szál nagyusb csati jön ki, se aljzat a dobozon, se semmi más. mint egy külső antennás usb-s wifi kulcs. ami egyedül eszembe jutott, az az, hogy valami leszerelhető antennás wifis router antennája helyére bekötni a tetőn lévő antennát.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#4443) And válasza plömplöm (#4442) üzenetére


And
veterán

Én is hasonlót értettem többportos kliens alatt. Ha ismered a szükséges beállításokat, nyugodtan kicserélheted azt az Avaya-t (ami ezek szerint nem más, mint egy koaxcsatlakozóval ellátott 'mezei' USB-s kliens) egy normális antennacsatlakozós routerre. Olyat kell keresni, amely támogatja a kliens- (vagy inkább címfordítós kliens, WISP-) módot, ill. 3rd-party firmware-rel képessé tehető erre. Ha a szolgáltató MAC alapján azonosítja a klienst, akkor az sem baj, ha a WLAN-oldali MAC-címét meg lehet változtatni. Az okos fw-ek erre is biztosítanak lehetőséget.

(#4444) tuskooo válasza And (#4443) üzenetére


tuskooo
addikt

Sziasztok!

Családi házas, illetve azon kívüli, udvari használatra kellene nekem egy router. Természetesen a hangsúly a minél nagyobb hatótávolságon van. Van valakinek vmi jó ötlete? Egyéb szempontok nem lényeges, természetesen azért legyen megbízható:)

(#4445) bocsika válasza bocsika (#4417) üzenetére


bocsika
aktív tag

Na UP!
Legyen már valakinek véleménye... :F
A témában nem találtam semmit. :(

(#4446) FefeeX válasza bocsika (#4417) üzenetére


FefeeX
veterán

Két halott D-Link cucc után, én szívem szerint nem ajánlanám... Persze lehet, hogy csak nincs szerencsém, de hát ismerősi körben sem az egyetlen, messze nem... :(

(#4447) bocsika válasza FefeeX (#4446) üzenetére


bocsika
aktív tag

Ok, köszi. Bár nekem még nem halt meg D-link magától (csak öcsém kezétől :D )
Megkérdeztem dchard (modem teszteket csinált), és azt mondta hogy nem szabad variálni úgyhogy veszek egy 321B-t és most már router-t keresek. :)

(#4448) Fooler89


Fooler89
őstag

Helloztok!

Olyan routert keresek ami atom stabil(2-3 gép de az non-stop), wifis (g elégséges), ha van benne kapcsolat korlátozás az előny.
20k lélektani határ. Linksys WRT54GL ezt néztem ki eddig, de megerősítés kéne, hogy ennyi pénzért tényleg jó-e.

Ha van más alternatíva az is érdekel.

Előre is köszönöm.

(#4449) ecaddict válasza Fooler89 (#4448) üzenetére


ecaddict
senior tag

Asus WL500gP. Ez sem egy olcsó darab, de Oleg firmware-el atomstabil (a gyári firmware nem igazán jó).
WL500gP topic.
WiFi routerek között átlag feletti (ha nem a leggyorsabb/legtöbb) CPU/RAM, 2 db USB 2.0 port.
Mondjuk pont ezért sima routerként nem is igazán lehet maximálisan kihasználni.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#4450) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Udv!

EN mar kerestem mindenhol, de szerintem olyan router (meg) nem letezik amilyet en szeretnek, de hatha ti ismertek hasonlot.

Ami feltetlenul kell: a/b/g/N tamogatas, valamilyen nyitott firmware, USB

Az N halozat azert kell, mert backupolni szeretnek a routerre rakotott merevlemezre. A regebbi halozatok azert, mert van egy par WiFis cuccom amik meg csak G-n mennek.
A nyitott firmware pedig azert, hogy a gepnek ne keljen mindig bekapcsolva lennie (torrent).

Talaltam routereket, de sajnos mindegyiknel jelentos kompromisszumokat kell kotnom :(

Pl:

Apple Airport extreme (gyonyoru kivitelezes, tud N-t is, USB-t. Nincs torrent letoltesi lehetoseg, zart rendszer). Nem jo.
La Fonera 2.0 - nagyon aranyos kis router. Mindennel aranyosabb/szebb a kezelofelulete, tud mindent kiveve az N halozatot, igy nem jo. Raadasul a FON forumban panaszkodnak, hogy nem annyira stabil meg ez az uj. Nagyon nagy kar erte, hogy lesporoltak az N halozatot rola.

Valami otlet? :))

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.