Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Nunder


Nunder
őstag

Szevasztok!

Egy egyszerű kérdésben szeretnék segítséget kérni. Wi-fi router-t keresek egy családi házba, ahol 2 Mbit-es ADSL-t kéne szétdobni két gép között. Az egyik egy asztali, a másik egy notebook. A nappaliban lenne a router és a modem, de lehet hogy az is, hogy két egy szobában, még nem döntöttük el teljesen. Ez azért lenne lényeges, mert nem tudom mennyire fogják blokkolni a jelet a falak. A router és a noti közötti távolság nem lenne nagyobb 10 m-nél, és két vékony ajtó választaná el őket a legrosszabb esetben. Erre az alternatívára keresnék egy megbízható, de lehetőleg baráti árú routert. Ötleteket, javaslatokat várok, én erre vagy erre gondoltam. Válaszokat előre is köszönöm.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5052) Alex91 válasza Dragbajnok (#5050) üzenetére


Alex91
félisten

En egyiket se vennem! A WRV210 az ara alapjan valoszinuleg jo router, de csak g-s. A WRT 110 sem tudja az n-es szabvanyt.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5053) Alex91 válasza Nunder (#5051) üzenetére


Alex91
félisten

TP-Link TL-WR941ND

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5054) Nunder válasza Alex91 (#5053) üzenetére


Nunder
őstag

Nem Draft-N-es a wi-fi. Muszáj ezt? Nem elég a kis tesó? Nem szívesen lépném át a 10k-s határt. De ha az általam linkelt TPlink nem megbízható, akkor lehet hogy meggondolom. Nem folyamatos használatra lenne, péntektől vasárnapig kellene osztania a netet, szóval az átlagnál kevesebbet lenne használva.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5055) Alex91 válasza Nunder (#5054) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem n-es a kliens, akkor valoban folosleges, akkor mehet a 642g.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5056) Nunder válasza Alex91 (#5055) üzenetére


Nunder
őstag

Köszönöm a segedelmet, akkor holnap már meg is veszem. :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5057) jeni válasza Nunder (#5054) üzenetére


jeni
félisten

A D-Link Di-524 nagyon lehúzzák. A N-es igaz drágább de egyszer kell beruházni és jövő biztosabb,gyorsabb is.
Akkor inkább a TP-Link TL-W542Gmindössze 5770 Ft ha G-s kell neked

(#5058) jeni válasza Nunder (#5056) üzenetére


jeni
félisten

(#5059) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok...

Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen routerrel tudnám megosztani a 120/10-es netet. Csak a "fő" gépnél lenne fontos a teljes sávszélesség, de az kábelen keresztül lenne összekötve vele, egyszóval gigabites port kell hogy legyen rajta mind a lan, mind a wlan oldalon.. Ezen kívűl két gép lenne wifivel rádobva, de azoknak mindegy a sebesség...Mit vegyek?:((

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#5060) Tutivesztes válasza Tutivesztes (#5059) üzenetére


Tutivesztes
tag

Izé...nem wlan hanem wan. Elnézést.

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#5061) sbazsi válasza sbazsi (#5049) üzenetére


sbazsi
veterán

senki?
vagy ennyire mindegy, hogy mit veszek?

(#5062) Mateosz válasza jeni (#5048) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Köszi!

A fal már évek óta ki van fúrva, szal ez nem téma...

Viszont a TP-Link TL-W542G elgondolkodtatott, köszi a tippet! :R

(amúgy, csak az egyik gép noti, és azon ritkábban netezek, de azon g-s van, és az n-s amúgy drága lenne, szóval ez lesz az aranyközépút)

*** Be prepared! ***

(#5063) Piotrus


Piotrus
tag

Sziasztok!

Előfizettem a 120Mbit-es internetre és szeretném megkérdezni, hogy a Linksys WRT160N 300Mbps WLAN router megfelelő választás-e mellé ( 801.11b/g/n, 802.3, 802.3u szabványok támogatás,beépített 4 portos 10/100 switch), vagy csak a gigabites router jó ? Eddig egy Linksys WRT54GL 54Mbps WLAN routerem volt , de állítólag ez már ilyen sebességnél nem megfelelő és a számítógépem nem fogja tudni a 120Mbit "megkapni".

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5064) Nunder válasza Alex91 (#5055) üzenetére


Nunder
őstag

Tegnap megvettem a fent linkelt TP-Link routert, és a kábelezést leszámítva kb 10 perc alatt üzembe is helyeztem. A jelerősség kiváló, és a külleme is szemet gyönyörködtető. Remélem nem lesz vele semmi komolyabb gondom.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5065) bazza


bazza
tag

Üdv!

Nagyon gyorsan szükségem lenne egy olyan routerre, amivel UPC Fiber120-as netet tudok szétosztani. TP-Linkes TL-R460-nal 50Mbit a max... Régebbi D-linkkel 18mbit...

A modemből a gépbe megvan 100Mbit körül.

Viszonylag olcsón, milyen routert tudtok ajánlani? (max 15k)

(#5066) siva


siva
aktív tag

Én az új TP-Link 1043D-s re leszek kíváncsi, régóta akarok venni egy N-es routert, USB-t, de eddig mindig elódáztam az árcédulák miatt. Remélem a TP-Link szolid marad ebben a tekintetben
[TP-Link 1043D]

(#5067) Alex91 válasza Piotrus (#5063) üzenetére


Alex91
félisten

En inkabb gigabites routert vennek hozza... Bar 2 gep eseten ugyis felezodik a savszel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5068) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Azt hiszem jó választás volt a Linksys WRT 320 N a Fiber Power 60-hoz! ;)

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#5069) Alex91 válasza {Zodiac} (#5068) üzenetére


Alex91
félisten

En is azt neztem, hogy ar/teljesitmenyt nezve nem rossz valasztas (ezert is vettem meg). :)

Bar "csak" routerkent hasznalhato... Nincs mas funkcio benne.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5070) {Zodiac} válasza Alex91 (#5069) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Nekem bőven megfelel, bár az elején sikerült összevissza bedugdosni a 4 kábelt úgy, hogy switch-ként működött és amikor elkezdtem felrakni a saját kezelőfelületét, akkor behányt az egész :)) Há mondom, mi ez, progi nélkül műxik, vele meg behal?! :)) De hát megint csak az emberi tényező... (hülyeség) volt a meghatározó! :DDD

Öntörvényű Sünmalac

(#5071) Alex91 válasza Alex91 (#5067) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, de a WAN miatt megis csak gigabites kellene :) (120 Mbit-et nem fogsz atpaszirozni 100 Mbit-en.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5072) Tutivesztes válasza Alex91 (#5071) üzenetére


Tutivesztes
tag

Egy másik fórumon Csokis linkelte be ezt a tesztet:[link]
Linksys WRT320N, itt gyakorlatban "bőven" viszi a 120-at, úgyhogy remény az van...:)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#5073) Imco


Imco
őstag

Bocsi ha egy kissé off vagyok, de itt van néhány szaki remélem.
A -talán- láma kérdésem: Hogy lehet azokat a routereket resetelni amiken nincs ilyen gomb?
Az újakon egyre kevésbé. pl. wrt54gc vagy az smc-ken sem. Köszi!

Üdv! Imco

(#5074) {Zodiac} válasza Imco (#5073) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

szerintem "restore factory defaults" gomb, ha böngészőn keresztül el tudod érni a router-t

Öntörvényű Sünmalac

(#5075) Imco válasza {Zodiac} (#5074) üzenetére


Imco
őstag

nem tudom. pont emiatt kérdezem.

Üdv! Imco

(#5076) dr.bubo válasza Imco (#5073) üzenetére


dr.bubo
őstag

A Linksys wrt54gc-n a reset gomb a talpa alatt van el kell forgatni és ott van alatta. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5077) Imco válasza dr.bubo (#5076) üzenetére


Imco
őstag

[OFF]A virtuális sört kiutaltam! :D :C
A beállitással nincs bajom szerencsére. :)
Köszi!

SMC-nél is valami hasonló rejtett?
SMC WBR14-G2-vel volt ilyen problémám azt hiszem.[/OFF]

Miért nem szürke ez az off? :F

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#5078) J.R.Ewing


J.R.Ewing
tag

sziasztok

albiba kéne router. 2 gép vezetéken lógna, 2 wifin.
108/100-as minimum, de 300(150)/100-as jöhet, vagy a legolcsóbb 300/1000-es.

mit ajánlotok? legolcsóbb, legjobb megoldás érdekel.

TP 841ND-t meg 941ND-t néztem, de mit kezdjek a 300megás wifivel, ha a lanok úgyis csak 100-t bírnak?

panelbe lenne, szép vastag falakkal.

előre is köszi

(#5079) siva válasza J.R.Ewing (#5078) üzenetére


siva
aktív tag

Mint lejjebb írtam TP-link -től jön az 1043D ami gigabites már. Áráról még semmi, tapasztalat semmi.

(#5080) Csakii


Csakii
csendes tag

hali

Sajnos meghalt a routerem így kénytelen vagyok venni egy újat.
Amiket néztem hogy jó lenne: TL-R402M vagy TL-R460.
Tudom hogy a 460-as többet tud, de nekem igazából csak arra kéne h menjen a helyi háló, és a net minden gépen, semmi extrát nem akarok, mint vpn stb...

Viszont az a probléma, hogy az egyik kábel egy crosslink kábel, és nem tudom hogy képes-e a router "megfordítani" (a jelenlegi megcsinálja)

Ha valaki tud valamit a dologról, esetleg óvva int a 402-től, akkor írja meg legyen szíves :)

köszi

(#5081) Imco válasza Csakii (#5080) üzenetére


Imco
őstag

Megforditja, de az új dobozában nagy valószinűséggel lesz egy patch kábel.

Üdv! Imco

(#5082) Csakii válasza Imco (#5081) üzenetére


Csakii
csendes tag

köszi,
az lehet, de nem hiszem hogy egy 10-15m :D

(#5083) dr.bubo válasza Csakii (#5082) üzenetére


dr.bubo
őstag

Jól hiszed. :) 10-15méter kábel nincs benne, de még fél méter se. A Tp-link nem ad kábelt a routereihez. :(
543g, 542g, r460-s fordult meg a kezemben, egyikhez sem volt kábel.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5084) Jarlaxle


Jarlaxle
senior tag

Üdv! 120-as Fiber powerhez keresek megfelelő routert ami nem fogja majd vissza a netsebességet. A WLAN része is fontos lenne. Mit tudtok ajánlani?

(#5085) siva válasza dr.bubo (#5083) üzenetére


siva
aktív tag

én egy 542-st raktam a múlt héten abban volt, 1 hónapja egy másikat abban is volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#5086) dr.bubo válasza siva (#5085) üzenetére


dr.bubo
őstag

Na ugylátszik most már raknak bele. Valamikor tavasszal volt kezemben origi doboz, akkor még nem volt benne. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5087) J.R.Ewing válasza siva (#5079) üzenetére


J.R.Ewing
tag

jó de nekem a jövő hétig kell :)

és az ár kérdés.

941 van 9400ért 841 8000ért.
a kettő között csak a 3x3 és a 2x2 MIMO a különbség? mennyit számít ez ha csak panelen belül akarom használni? elég a 2x2?

(#5088) siva válasza J.R.Ewing (#5087) üzenetére


siva
aktív tag

a panel az vasbeton, elég kemény dió, de a 3 antenna az 3 antenna, de tapasztalatom az meg nincs. )

(#5089) J.R.Ewing válasza siva (#5088) üzenetére


J.R.Ewing
tag

vki paneles írjon már tapasztalatokról

(#5090) Csakii válasza J.R.Ewing (#5089) üzenetére


Csakii
csendes tag

én csak azt tudom hozzátenni a témához, hogy haveromnál már a másik szobában is alig van jel, én viszont a szomszédét is látom szóval szerintem nagyon függ magától az épülettől
pontos típusokat nem tudok... :B
remélem sikerült elbizonytalanítani valamennyire :D bocs :D

(#5091) {Zodiac} válasza Jarlaxle (#5084) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

valahol [lejjebb] írta valaki, hogy a linksys wrt320n bírja, nekem a 60-as fibert simán viszi

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#5092) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Ahogy visszaolvastam egy pár oldalt, sokan ajánlgatták a TP-LINK -eket. De van olyan, aki azt használja otthonra aktívan?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#5093) J.R.Ewing válasza BigBadPlaYeR (#5092) üzenetére


J.R.Ewing
tag

nekem ma vagy legkésőbb holnap vennem kell egyet, és eddig a TP-LINK 941-es áll nyerésére.

bár nem tudom: olvasgattam openwrt fórumot, és azt írják van benne usb, csak nincs kivezetve. 400mhz-es, ez jó, viszont a proci 2 ethernet interfészéből csak egyet használ, így az meg van osztva a WAN és a LAN között.

TP-Link opted to use only one of the Ethernet interfaces provided by the CPU and let the switch do the logical split between LAN and WAN port. I speculate... doing full duplex transfers between LAN and WAN, this means you could run into situations where the same CPU Ethernet interface (eth0) is used to traverse WAN to LAN... I mention this as some of the other AP81 routers using both ports have been benchmarked as capable of 95Mbps WAN to LAN (Trendnet TEW-652BRP). This particular router design may not do as well. I have not benchmarked the TP-Link, just pointing out the issue. I know some people have been seeking this platform for the 400Mhz CPU and capability to saturate the Ethernet.

nem tudom, nem értek hozzá ennyire, de vmit vennemkell :/

(#5094) hakos1987


hakos1987
őstag

helO!

tudom, sokan kérdezgetik, én is beállnék a sorba...
milyen wlan-os routerral lehetne osztani a 120 mbit-es fiber powert? esetleg van valakinek tapasztalata? a linsys 320-ast sokan mondják, de 60 mbiten nem nagy kunszt kipróbálni, 120-on érdekelne...
jah, és megdöglik egy sima 10/100-as router, ha rátolom a 120 mbit-et, vagy csak nem lesz megfelelő a sebessége?
köszi előre is a segítséget!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#5095) Benthe1st


Benthe1st
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e megvenni egy TP-Link TL-WR642G 108Mbit Wifi Routert, aminek elvileg 200 méteres a beltéri hatótávja, ha a lakásban néhány méteren belül van minden, vagy elég egy TP-Link TL-WR340G (with fixed antenna) ? Csak (jelenleg 1 megás) ADSL-t akarok vele megosztani.

Ben

(#5096) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Sziasztok! Egy egyszerű otthoni felhasználásra szeretnék egy wifi routert venni! Semmi különös elvárásom nincs, csak stabilan menjen! Egy 4mbit-es netet akarok vele a lakásban szórni! Ennyi!
Az alábbi routert néztem ki, az ára miatt szimpatikus! Mi a véleményetek, tenni fogja azt amire nekem szükségem van?
TP-Link
Köszi! Üdv.: Yahoo

[ Szerkesztve ]

(#5097) sbazsi válasza sbazsi (#5049) üzenetére


sbazsi
veterán

továbbra is keresek valami megbízható routert.
a jelenlegi eléggé döcög, szeretném lecserélni
adott 5-6 gép, ezek használnák a netet, valamint egy progi, ami azért generál belső adatforgalmat.
a gépek fele 0-24 megy.
még wifi sem kell bele, bár ártani nem árthat, max kikapcsolom.
a net az 8megabites.

(#5098) GabiWong válasza sbazsi (#5097) üzenetére


GabiWong
csendes tag

Szia,

én a helyedben valami olcsóbb routerboard-ot választanék.
http://www.routerboard.com/

(#5099) J.R.Ewing válasza GabiWong (#5098) üzenetére


J.R.Ewing
tag

vki meséljen már erről a routerboardról!

miért jobb, mint egy PC-t építeni routernak pl?

épp ma nézegettem, hogy egy TBread-B Athlon XP 1700+-t 1.1V-t melett 5x100mhz-en nyomattam. ez 1 hálókártyával (1 van integrálva) és egy AP-vel már elég jó routernek, nem?

(#5100) DBob válasza J.R.Ewing (#5099) üzenetére


DBob
őstag

Röviden? Kisebb, kevesebbet fogyaszt.
Bővebben? Sokkal kisebb, sokkal kevesebbet fogyaszt, és 25k körül már olyat kapsz ami 200mbites netet is natol neked tűzfallal, mindennel.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.