Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) jerry311 válasza zerone (#4250) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szvsz Netgear-ek jók.

(#4252) zerone válasza jerry311 (#4251) üzenetére


zerone
tag

Ja, meg nem is ronda, csak jó lenne, ha valakinek van tapasztalata chellos nettel meg mindenféle routerekkel, esetleg tesztelt ilyen alapszintű kütyüt hasonló sávszél mellett, megmondaná a frankót...

(#4253) harry válasza zerone (#4252) üzenetére


harry
veterán

Nekem is chellom van és egy ilyen kütyüm. Semmi különös, működik rendesen, én elégedett vagyok vele.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4254) OLE-3


OLE-3
tag

Sziasztok
Melyiket ajánljátok inkább?
TL-WR941ND vagy elég a kistestvére (TL-WR642G) is?

(#4255) zerone válasza harry (#4253) üzenetére


zerone
tag

Köszi - mekkora a letöltésed? Ezen is működik rendesen a RJ45 csatlakozó? A boxhoz nem akarok külön wireless adaptert venni, ha nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#4256) bolvar válasza OLE-3 (#4254) üzenetére


bolvar
senior tag

engem is a TL-WR941ND érdekel.10e többet nemnagyon szánnék routerre és ez már annyiért kapható és az n is tudja.valaki valami vélemény tapasztalat? :DDD

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#4257) harry válasza zerone (#4255) üzenetére


harry
veterán

Persze, hogy megy vezetékesen is, így van rákötve ez switch, és azon gépek. A notimmal szoktam wifin lenne, hát, most, hogy kb 3m-re ülök tőle, és semmi sincs közöttünk, a letöltés 7,5 a feltöltés 2,9. De volt már, hogy 10-15 körüli letöltést is mértem (lehet most megy egy másik gépen is valamilyen letöltés, nem tudom...). De tekintve, hogy alapvetően csak netezésre használom így, nekem megfelel.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4258) jerry311 válasza zerone (#4252) üzenetére


jerry311
nagyúr

DrayTek Vigor 2104p - 10 Mbps
Edimax BR-6541 - 18 Mbps
LaFonera+ - 12 Mbps
Cisco PIX-501 - 60 Mbps

Szerintem vegyél egy PIX-501-et, nagyon faszán megy chelloval. :)

(#4259) modzso2


modzso2
csendes tag

Sziasztok!

Nem teljesen ontopic, de remélem tudtok segíteni.
Eddig egy laptop volt direktben rákötve kábel modemre. 1 Mbit/s upc.
Amióta a routert közbe iktattam, sokkal lassabban jönnek le az oldalak, és mintha a végtelenségig töltődnének. A probléma mind wifin, mind utp fenn áll.
Mit ajánlotok? Kösz!

(#4260) zerone válasza jerry311 (#4258) üzenetére


zerone
tag

Ezek neked jöttek ki chelloval? Szomorú :DDD

Ha Cisco kéne, annyi erővel már veszek egy egész internetszolgáltatót :P

(#4261) jerry311 válasza zerone (#4260) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezek a routerek voltak a kezemben. Ezeket használom, használtam mindig a (hivatalosan) leggyorsabb chello csomaggal.
A DrayTek nem mai darab, már van vagy 5 éves, nem ezekhez a sebességekhez tervezték. A LaFonera+ meg inkább kicsi és szép, mint gyors.
Az Edimax 4 WAN porttal rendelkezik, azt azért szerettem, nagyon szépen összefűzte a 4 chello plust. (akkor még 4 x 3Mbps-t)
A Cisco meg csak úgy hobbiból. Megláttam ebay-en, licitáltam megnyertem. Egy Cisco 836-ossal együtt árulták ezt a PIX-501-et. Kettő együtt volt 35k HUF, szerintem jó boltot csináltam. Itthon vatera-n 50k egy PIX-501, boltban 130k, ebay-en kb 40k + posta.
Igaz, a Cisco már csak azért is kellett, mert van pár Cisco-s vizsgám, meg dolgoztam Cisco support-on 2 évet. :B

Cisco 60 Mbps nem chelloval jött ki, azt csak elméleti maximum. Kb. 40% a PIX CPU terheltsége amikor teljes sávszélességgel töltök le és fel. Tehát nagyjából 60 Mbps-nél érné el a 100% CPU-t.

[ Szerkesztve ]

(#4262) Amperbubus


Amperbubus
csendes tag

:( Nálam tapasztaltabbak tanácsát kérem:
Digi 30/20 Mbit-es net megosztásához milyen routert javasoltok?
(3Lan+1Wifi csatlakozik)
A munkahelyemen a rendszergizda egyértelműen Linksys-t javasolt!
KÖSZÖNÖM!!

[ Szerkesztve ]

(#4263) zerone válasza jerry311 (#4261) üzenetére


zerone
tag

Nem is tudtam, hogy össze lehet fűzni több előfizetést... mindenesetre nekem Draytek meg Cisco baromi drága arra, hogy Xbox Live-ról lezúzzam a GTA IV DLC-t meg az új dashboardot, jelenleg kb. erre kellene. :P

(#4264) jerry311 válasza zerone (#4263) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vannak korlátai, de megoldható. :)

(#4265) zerone válasza Amperbubus (#4262) üzenetére


zerone
tag

Netgear WNR834B-100ISS. Haver vett egy ilyet, előtte a Digi 1-6 Mbit között ingadozott letöltésben 1 gépen. Miután ezt a routert belőtte (vett egy laptopot is), a Digi viszi a 30/20-at simán.

(#4266) Coolby


Coolby
tag

Sziasztok,

2 wireless router kérdésem lenne, ha valaki tudja a választ megköszönöm.

1.) Elromlott US robotics USR8054-es routerem, lehet ezt javíttatni valahol??? Profiszervíz a hivatalos szervíz azt mondta csak egy éven belül számlával cserélik ennyi, Kb 4 éves.
Eddig működött rendesen, egyszer kihúztam az áramból, aztán bedugtam és sekép se hang, nem villog semmi.

2.) Melyik a legjobb 10-30 ezerig wireless router mostanság. Zyxel, US robotics??? Minőség sebesség fontos!

Köszönöm a segítséget előre is.
:))

(#4267) Amperbubus válasza zerone (#4265) üzenetére


Amperbubus
csendes tag

KÖSZÖNÖM! Ára picit erős, de hát egyszer kell jót venni...

(#4268) dr.bubo válasza zerone (#4263) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ezzel is összelehet füzni két netet. :) [link]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4269) Coolby válasza Coolby (#4266) üzenetére


Coolby
tag

SOMEBODY HELP MEEEE :DD

(#4270) zerone válasza Amperbubus (#4267) üzenetére


zerone
tag

Edimax BR-6214K-ról is olvastam most, hogy bírja a 30/20-at, mondjuk nem tudom, milyen márka, nem sokat hallottam még róla.

(#4271) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Milyen ADSL modem+routert (a kettő egy eszközben) javasolnátok egy otthoni hálózatba (a T betűs internetet kell megosztania)?
2 laptop és egy asztali gép lenne rajta, mind 3 vezeték nélküli kapcsolatban (mindegyik gép maximum G-s szabványt támogat... de a jelenlegi még B-s nem győzi már szétosztani az adatot.. :DDD )

A router nem nekem kell, így egy stabil, nem bütykölős, jól működő megoldás kéne!

Mod: találtam egy SMC routert: (SMC7904WBRB) ez 7000Ft.. ez ADSL2 Annex B -s (bár tudnám ez mit jelent és mire van szükség... ebben valaki segítsen)
Képességre szerintem megfelel, de valahogy hirtelen túl olcsónak tűnik (már jártam így routerrel.. olcsó volt és hát.. folyton lefagyott a router... ez nem volna jó ez esetben..)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4272) DraXoN válasza DraXoN (#4271) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Up! a kérdésemre valaki, valamit? :))

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4273) medium84


medium84
aktív tag

Üdv!

Mely wireless router kapott legalább ajánlott minősítést az emlúlt hónapokban? Olyanra lenne szükségünk ami birja a torrentezést is.

(#4274) bolvar


bolvar
senior tag

üdv
egy TL-WR941ND routert tervezek venni a mostanság bekötésre kerülő 20/10m nethez.nemtudom hogy ekkora netnél már válogatni kell a routerek között vagy elbírná ezis.csak mert sok hsz-t olvastam ahol voltak gondok bizonyos roterekel és csere után megoldódott.
előre is köszi a választ
üdv bolvar

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#4275) Shim


Shim
őstag

Vettem egy TP-LINK TL-WR941ND routert, hozzá való 3 antennás TP-LINK PCI adapterrel.

A router fél méterre van az adaptertől, viszont csak 10-12 Mb/s-et produkál. Ez lenne a "normális"?

Mi lesz, ha kikerül a helyére a router, távolabb?

Amúgy 20/20-as Digi.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4276) bolvar


bolvar
senior tag

üdv
létezik olyan router aminek a wan portja gigabites a többi pedig sima?és lehetőleg wlanos is:D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#4277) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok.

Az alábbi összeállításra milyen router a legmegfelelőbb választás?

Van két asztali gép és egy notebook. Az egyik asztalira kábellel kellene csatlakozni, azon menne torrent, a másik asztalira vezeték nélküli kellene, az egy régi tualatin-os gép, de gondolom ez nem probléma és kizárólag böngészésre használjuk, a notebookra is wifi és csak böngészésre kell.

Nyomtató, linux, webkamera nincs.

Ati

(#4278) qqtska


qqtska
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy routert. Nagyon nem vagyok otthon a témában, utána olvasgattam, de a rövidítéseket sem ismerem (még).
Az eszköz ami a leginkább megfelelne:
- hálózati nyomtatás USB
- valamilyen szintű hálózati menedzselési lehetőség
- tűzfal
- távoli elérhetőség lehetősége

Ha valakinek van ötlete, vagy olvasott olyan eszközt mely ezt mind tudja, akkor kérem segítsem.
Köszönöm előre is!

Elnézést az esetleges konyhanyelvért:-)

(#4279) qqtska


qqtska
csendes tag

Azt elfelejtettem, hogy mind ez vezetékes lenne.

(#4280) macikos


macikos
addikt

Aki Torrentezésre venne routert!

Először is: ilyen routert 10 ezer forintért nem fogsz kapni! Áldozni kell rá, esetleg nem is keveset. Minél erősebb proci és nagyobb memória van benne, annál jobban bírja a torrentezést (elméletileg :D )

Néhány router (Mindegyik vezeték nélküli, de nem mind 802.11n-es, USB port mindegyiken van, hogy lehet-e róla nyomtatni, stb., nem néztem utána, bocs):

Asus WL500G Premium
240Mhz-es processzor, 32MB RAM, 22 ezer forintért már kapható
Elég jól bírja, sokan írják, hogy 2 naponta ez is le tud fagyni, bár azért ez nem olyan vészes, nem tudja 802.11n-et, nem gigabites, nem is mai darab, viszont ez a legolcsóbb, jó "letöltő gépet" lehet belőle csinálni az egyéni firmwarekkel.

D-Link DIR-655
275Mhz-es processzor, ? RAM, Gigabites WAN port + 4 Gigabites LAN, 802.11n, 24 ezer forint

D-Link DIR-855
350Mhz-es processzor, ? RAM, Gigabites WAN port + 4 Gigabites LAN, 802.11n, LCD kijelző :F 60 ezer forint (nagyon drága, ennyit biztos nem ér)

Linksys WRT610N
300Mhz-es processzor, 64MB RAM, Gigabites WAN port + 4 Gigabites LAN, 802.11n, belső antennák, 48 ezer forinttól kapható :(

Netgear WNR3500
A WNR854T olcsóbb változata, 500Mhz-es processzor, 16MB RAM, Gigabites WAN port + 4 Gigabites LAN, 802.11n, 41 ezer forinttól

Netgear WNR854T
500MHz-es processzor, 32MB RAM, Gigabites WAN port + 4 Gigabites LAN, 802.11n, találtam egy helyen 34e forintért, de lehet, hogy már kifutó modell :F

Netgear WNDR3700
Még nem jelent meg, de elméletileg ez lesz a leggyorsabb! 680Mhz-es processzor, 64MB RAM, Gigabites WAN port + 4 Gigabites LAN, 802.11n, belső antennák, árról még nem tudni, remélhetőleg megáll 40-50e környékén :F

Vannak még különbségek bőven a routerek között. Lehet-e USB-n nyomtatni, ha a wifi kártya miniPCI-os, akkor cserélhető, stb.

(#4281) qqtska válasza macikos (#4280) üzenetére


qqtska
csendes tag

Köszönöm a választ nagyon jó lett, csak én nem akarok olyan routert amiben merevlemez van, mert arra nekem nincs szükségem. Gondolom így olcsóbban is meg lehet úszni a dolgot.

(#4282) bolvar válasza macikos (#4280) üzenetére


bolvar
senior tag

magyon jó ez a felsorolás.
de 1 minek a gigabit port mikor kise tudod használni mert nincs hozzá rendes kábel:D.
2 nehogy aztmond hogy egy 10e forintos router annyival rosszabbul bírja a torrentet mint egy 40e ft-os:Dmeg 40e ft inkább veszek egy p3 gépet és megcsinálom hogy az ossza el a hálót:D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#4283) m0rd0k válasza m0rd0k (#4202) üzenetére


m0rd0k
senior tag

valaki? Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#4284) joe2005 válasza m0rd0k (#4283) üzenetére


joe2005
senior tag

Tiltsad ki a mac címét és nem tud kapcsolódni! A menedzselhető kütyük nagyon drágák.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4285) róland válasza m0rd0k (#4202) üzenetére


róland
veterán

Bármelyik La Fonera router. FON

S a topikja itt a PH!-n: [link].

Te szabályozhatod, hogy mennyit osztasz meg másokkal. S alapból be se tud jelentkezni, csak ha Fonero, vagy te engedélyezed neki.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4286) R


R
aktív tag

5 percenkent megszakad a net a wifis gépen ~10 másodpercekre, nálatok van ilyen? Hogy lehet kivédeni?

(#4287) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

D-Linkből vagy Linksys-ből keresek olyan routert, amire nyomtatót is tudok csatlakoztatni. (USB-st)

DI-524UP-nal valami komolyabbat szeretnek így azt ne ajánljátok lecci. :)

Koszi elore is!

(#4288) qqtska válasza macikos (#4280) üzenetére


qqtska
csendes tag

Szia!

Közben nézelődtem és találtam ezt: ZYXEL P335 Plus
[link]

Mit szólsz hozzá? Mennyire használható?

(#4289) macikos válasza bolvar (#4282) üzenetére


macikos
addikt

1. CAT5e már tud gigabites átvitelt. [link] Nekem most is csak ilyenek vannak, sima CAT5 kábeleket kicseréltem.

Azért is érdemes gigabites routert venni és nem is a legolcsóbbat, mert egyre gyorsabb netcsomagokat kínálnak a szolgáltatók. A legtöbb mai router már 10-15Mbitnél sem tud többet a WAN porton! Digi-nél meg már 30Mbit-es net van. Sőt! UPC-ék Hollandiában 120Mbit-es netet kínálnak. 1-2 év és nálunk is lesz már 50-60Mbit vagy még több. Én meg nem akarok évente új routert venni.

A másik meg, hogy tegyük fel veszek egy külső vinyót, amin van hálózati csatlakozó is. Oda is kell a gigabites átvitel...

2. Pedig de. Elég elolvasni a tapasztalatokat. Nem azt mondom, hogy egy 10e forintoson nem lehet torrentezni. Nekem egy SMC WBR14T-G routerem van. Ez is jó, egy ideig, ha nincs nagy terhelés ez is elmegy. Csak amikor megy egyszerre 10-12 torrent, pár száz seeder+leecher, jó sok kapcsolat + mellette emule, ott is jó sok kapcsolat + netezek is + wifin valamelyik családtagom szintén netezik + töltöget, akkor 10 percenként megadja magát.

Egy P3-as gép is jó. Csak az nem éri be 10W-os fogyasztással, meg a hangja se annyi, mint egy routernek...

Tehát itt nem az a kérdés, hogy melyikkel lehet torrentezni, hanem hogy melyikkel lehet úgy, hogy tölthetsz fullon millió kapcsolattal, akkor sem adja meg magát.
Azt ne mond, hogy egy alap router, amiben van mondjuk egy 66MHz-es CPU, annyit tud, mint amiben van egy 500MHz-es vagy még erősebb. És még ezek se elég jók! Ami jó lenne, azok a vállalati Cisco routerek, csak nincs annyi pénzem. Ezek se olcsók...

qqtska: Bocs, de én nem ismerem ezeket a routereket. Nem is tudom, hogy USB-s nyomtatásnál mire kell figyelni. Nekem UTP kábelen van rákötve a nyomtató a routerre :)

[ Szerkesztve ]

(#4290) pukkancska


pukkancska
tag

egy másik fórumon is olvastam a routerrekről, és ott azt írta egy fórumozó hogy ha mert a szakadások észrevétlenek maradnak. Miért? Ha meggszakad akkor nem megy el a net?

(#4291) joe2005 válasza pukkancska (#4290) üzenetére


joe2005
senior tag

Amíg olvasod a választ lehet, hogy már meg is szakadt a net és újraindult. Észre sem lehet venni.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4292) bolvar válasza macikos (#4289) üzenetére


bolvar
senior tag

akkor most mondjam azt hogy átb**ás az összes router?:D
cat5e kábeleim vannak már 1000éve de úgyhalottam nemigen tudsz belőlük profoitálni.nem mintha számítana:).
engem csak az érdekel hogy 20/10m netet vigye a TL-WR941ND router amit kinéztem és csá.a p3 gépet fullpaszívra simán megépíted igaz nem 10w de az nemis fog rinyálni hogy hogy terheled:D.és messze nem annyiba kerül mint egy vállalati router ami gondolom én legalább 80-100e forint:Dna most azért inkább lesz a 20 helyett 15m.őrült se milliomos nemvagyok:Dannyit nemér az az 5 mega hogy 30-40e vegyek routert ami ahogy mondod nemsokára lószart se fog érni amit kétlek mivel a mo hálózat köztudottan vacak:).

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#4293) pukkancska válasza joe2005 (#4291) üzenetére


pukkancska
tag

Ha simán a gépbe menne a kábel akkor sem venném észre. Vagy igen? Miért?

(#4294) qqtska


qqtska
csendes tag

És valaki ismeri vagy használja ezt a típusú eszközt?
ZYXEL P335 Plus
Vagy tapasztalat?

(#4295) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Sziasztok!
Jövő héten szeretnék rendelni egy megbízható routert, mit ajánlanátok 35k-ig?
1PC és 2db wifis notebook, (30/20) DigiNet (sok Torrent és multiplayer játék)
Amire szükségem volna:
WLAN 802.11n-s MIMO 300Mbps
4db Gigabit-LAN port
és esetleg 1-2db USB csatlakozó

Amiket néztem:
1. Asus WL-500W ( - a LAN nem gigabites, fehér)( + 2db USB) 33k
2. D Link DIR-655 ( - csak 1 port gigabites, fehér)( + 1db USB) 27k
3 Belkin N1 vision ( - nincs USB port)( + 4db Gigabit-LAN port, LCD) 28.5k
4 Belkin N+ ( - ?)(+ 4db Gigabit-LAN port, 1db USB) 27k
5 Linksys WRT610N ( - 50k)(4db Gigabit-LAN port, 1db USB) 50k
A főleg a három utolsó versenyzőben gondolkodom, de nem akarok mellényulni. Remélem tud majd valaki segíteni!

(#4296) jeni


jeni
félisten

Sziasztok
Milyet tudnátok ajánlani 10000FT-ig megbízható rádiós routert?
Laptophoz lesz kötve(ASUS))

(#4297) jeni


jeni
félisten

Esetleg D-Link?Chello hálózathoz lesz kötve

D-Link DIR 615

[ Szerkesztve ]

(#4298) canniball


canniball
nagyúr

Feladatot kaptam, tovább passzolom, oldják meg a szakik! :D
Tehát: családi ház, két gép, közéjük wlan router kerestetik. Egyik PC a földszinten (mellette a modem, így ő lanon kapná a netet) másik az emeleten (ő wlanon kapcsolódna), köztük kb. 5m távolság (majdnem egymás alatt/felett vannak) és a betonfödém. A routert hatalmas feladatokkal látnák el a gépek, mert fut rajtuk pl. böngésző, sőt akad még csevegő progi is stb. :) A megcélzott keret felső határa 15k környékén található, de ebbe bele kéne tuszkolni a wlan adaptert is, erre is kérnék valami tippet. Cisco felirat, Opensource-fw-támogatás, beépített torrent kliens, egyéb nyalánkságok nem játszanak, egyedüli elvárás hogy legyen stabil a kapcsolat (MAC-clone, bolondbiztos beüzemelés gondolom mindegyiknél alap). Lehet rám zúdítani a javaslatokat. :R

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4299) joe2005 válasza canniball (#4298) üzenetére


joe2005
senior tag

1
2

Nagyon nem lehet ugrálni ennyi pénzből.
Valami ismertebb terméket válassz, amelynek a weblapján most is megtalálod a programokat, leírásokat.
Használt is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4300) macikos válasza S*Tom* (#4295) üzenetére


macikos
addikt

2. Csak 1 port gigabites? :DDD Az milyen? Ilyen nem létezik, ha létezne is mi értelme lenne :D

Komolyra fordítva a szót, mind a 4 LAN port + a WAN is gigabites :)

#4280-at olvastad?

Netgear WNR3500? 500Mhz-es processor. Bár a memória lehetne több, abban a Linksys elveri.
A listádból a Linksys WRT610N-t venném, én is azzal szemezek, csak senkinek nincs még vele tapasztalata. Vagy a másik lehetőség, hogy vársz egy keveset, hogy megjelenjen a Netgear WNDR3700. Ha a Linksys-nél nem lesz drágább, akkor inkább azt veszem majd meg. 680Mhz+64MB RAM. Torrenthez ez lesz a legjobb.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.