Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) golya87 válasza localhost (#4599) üzenetére


golya87
őstag

Linkelem PÜ-ben a fórum címét.

Én innen vettem az ötletet, de mivel még router vásárlás előtt állok magam sem tudom, hogy hogy nézne ki. Gondolom USB hubot a router USB kivezetésére kötöd és arra a többit. Elvileg vmi program is kell pl. a D-Link 655-öshöz. A többihez még ennyit sem "értek", mint ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#4602) mrmrg válasza golya87 (#4601) üzenetére


mrmrg
tag

Dr.bubo köszi.
Közben már rád dobtam egy privit is, remélem nem gond:)

A laptopon amúgy csak 1.1 USB van. Netegzegésre azért
alkalmas a 2.0ás usb adapterrel ugye?

[ Szerkesztve ]

(#4603) dr.bubo válasza golya87 (#4601) üzenetére


dr.bubo
őstag

[link] :) Csak nem wifis.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4604) localhost válasza dr.bubo (#4600) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hát ez ugye nem minden esetben igaz.... csak a NETWORK-ös multicsodamasináknál.
A nyomtatás rendben, de a szkennelés is ????

golya87 >>> Abban a fórumban nem találtam olyant, hogy a router USB portjára dugott szkennerrrel távolról tudnék szkennelni.

Még egyszer hangsúlyozom, lehet, hogy igazad van, de én ilyenről még nem olvastam, nem hallottam, győzz meg, és megköszönöm! Taníts engem kérlek! :))

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4605) localhost válasza localhost (#4604) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"NETWORK-ös multicsodamasináknál. " >>> De azok meg tipikusan wifi vagy UTP (RJ45) csatlakoznak a routerhez, semmiképpen sem USB-n!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4606) lacka1111


lacka1111
tag

Sziasztok!
Tp link tl-wr841nd routerről mi a véleményetek?
Eddig egy Dlink dl-624es routerem volt, de meghalt... Olyan routerre lenne szügségem, ami erősebb a wifije a dlinktől! Helyben ez a típus van, de van még egy linksys wrt54GL típusu router is, ez vagy a Tp link-nek erősebb a wifije?
thx

Lacka

(#4607) Devdi


Devdi
aktív tag

Sziasztok. Egy routert szeretnék venni, de nem igazán vagyok otthon ebben a témában, ezért a ti segítségeteket kérném :)) Szóval egy n-es router kellene olyan 10 körüli árban. 1 szilikátfalon kell átmennie csak. Lényeg az, hogy legyen stabil, torrentre nem kell.

(#4608) kiraly45


kiraly45
csendes tag

Hali!
Nincs tapasztalatom Wireless LAN terén, ezért fordulok a fórumozókhoz.
Van egy asztali gépem, amelyen egy D-link DSL-360T-s ADSL modemmel fut a 4Mbites ADSL. A D-Link DSL-360T modem flashelt firmware-el amolyan routerként funkcionál, jelenleg a modem tárcsáz. Ennél többet nem tud.
Nemrég vettem egy Lenovo ThinkPad SL500 2746-AJG NRJAJHV laptopot, amelyik N-es vezeték nélküli kapcsolatot is tud (Intel 802.11agn wireless). A lényeg nyilván az lenne, hogy berakni a D-Link 360T modem mellé egy Wireless LAN Routert, hogy ne kelljen állandóan ide-oda dugdosni az ADSL modemet. Egyelőre nem kéne messze vinnem a laptopot a router-től, sőt lehet, hogy túl közel lenne. Beszéltem már boltosokkal, ők azt mondták, hogy a Cisco (Linksys) termékek a legjobbak, csak ott nem találtam N-est, vagy az nagyon drága nekem. 13e körül viszont kapni D-Link DIR-615, MSI RG300N vagy ASUS RT-N11 Wireless routert. Mi a véleményetek, milyen irányba keresgéljek? Melyiket tartjátok megbízhatónak? Az "N" szabvány csak a távolságot javítja? Vagy ne gondolkodjak N-es router-be?
Üdv.

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#4609) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi!

Ezek közül melyik párosra lenne érdemes beruházni?

ASUS WL-138g V2 PCI + ASUS WL-520gC 125M
D-Link Wireless PCI + D-Link DI-524 54M
Edimax Wireless PCI + Edimax BR-6204WLG
esetleg egy ilyen, vagy valami más javaslat?

Előre is köszi!

(#4610) geckowize


geckowize
őstag

Hali. Van egy Edimax BR-6104K vezetékes router itthon. Szeretnék wifit itthonra, nem vagyok nagyon tájékozott, egy wifis router nem csak wireless kommunikációra használható ugye? Mert kéne, hogy tudjon vezetékest is. Az N-es szabványról nem sokat tudok, de a notik majd tudják, úgyhogy akkor valószínűleg jó lenne, ha draft-n-es lenne :F
A hatótávolságnak kb 20-30 méternek kéne lenni, nem tudom ez megoldható-e. A másik, hogy azért 10ezer forintnál többet nem nagyon akarok kiadni érte. Megoldható ez? Ha igen, melyik routerrel, és ha esetleg ezen a linken is megtalálható, az szuper lenne!

(#4611) dragonboy


dragonboy
csendes tag

sziasztok én is router vásárláson töröma fejem. olyan 10 k körül gondolkodok. annál többet nem akarok rászínni. márka mind1 csak legyen jó akkor is ha esetleg 4 noti menne rajta vezeték nélküliről. illetve az lenne a kérdésem hogyha vezeték nélkül jön a net akkor azt befogva szét tudja dobni 4 felé? mert 1 felhasználóm van rá és 4 gépet akarok rákötni

ACER Aspire 6930g 644G32N (T6400 4GBDDR2 HD4650 320GB 16" 16:9)

(#4612) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Most valtok adsl-rol digi netre. Az eddigi netem 4megas volt a digi 20megas lesz.
Most egy smc 7004 vbr routerem van. A kerdesem az lenne, hogy ez birja e a 20 megas netet?

Elore is koszom.

Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4613) Phoenix0523


Phoenix0523
tag

Hello
Ebben aztán rohadtul nem vagyok otthon!
Wi-fi az vezeték nélküli hálózat addig OK
Akkkor ha veszek 1 wi-fi routert pl.10k-ért láttam a ***-ban :DDD
Ha azt megvenném akkor ingyen tudnék netezni ha azt beállítom vagy akkor is kell 1 net (UPC, t-online vagy valami)előfizetés(hogy az használható legyen)?
Mert pl. most valahonnan a szomszédtól(vagy picit arrébb)találtam wi-fi-t nem volt jelszavas és neteztem rajta(mint pl a MCdonald's-ba is ingyenes)akkor ha veszek wi-fi routert nekem is ingyen lesz már? :F :F :F

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#4614) Alex91 válasza Phoenix0523 (#4613) üzenetére


Alex91
félisten

Persze :W :W :W :W

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4615) Alex91 válasza GuguGabor (#4574) üzenetére


Alex91
félisten

Felejtsd el! Erre valami jobb NAS valo, bar az meg nem lesz meg 30k-bol... (Mar ftp, torrent, web server.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4616) Phoenix0523 válasza Alex91 (#4614) üzenetére


Phoenix0523
tag

Mi pesrsze :F

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#4617) kali válasza Phoenix0523 (#4616) üzenetére


kali
legenda

persze, hogy nem arra való a router! link

(#4618) Frenky89 válasza Frenky89 (#4609) üzenetére


Frenky89
őstag

:F

(#4619) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok! 3 hónapja vettem egy TP-LINK TL-WR340GD típusú WiFi-routert. Mostanra meg is gyűlt vele a bajom. Sem az enyémen, sem haverom laptopján nem tudtunk egyből internetes kapcsolatot létesíteni. Azt írta haverom, XP-t futtató laptopja - az óra mellett, a tálcán lévő ikon fölé -, hogy Nincs kapcsolat, vagy korlátozott, az enyém pedig Windows7-el azt, hogy No Internet Access mindezt megfejelve a kis sárga háromszöggel és a felkiáltó jellel... Körülbelül 10-15 router ki-be kapcsolás, vagy lekapcsolódás és újrakapcsolás után sikerült kapcsolatot létesíteni a világhálóval. Hasonlóképp volt ez az asztali gépen is, csak ott vezetékesen állt fenn, ugyanez a probléma...sebaj, visszavittem. Szervizbe küldték, de a boltos csaj rendes volt és ma azt mondta, hogy lehet szó most, azonnali cseréről, vagy esetleg ráfizetéssel, jövőhéten másik router vásárlásáról.
A lényeg most jön: Ti mit ajánlotok? Ez kb. 8 ezer forint volt és nincs rajta USB Printserver, viszont utólag átgondolva az sem lenne rossz, ha lenne rajta. Milyen márkát javasoltok, amin van USB Ps és megbízható, jó hatótávolságú működés közben? Előre is köszönöm! :R

(#4620) localhost válasza gamer0101 (#4619) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Ti mit ajánlotok? " --- én például egy kis hozzáértést :( --- szinte kizárt, hogy a routernek lenne baja- :O

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4621) gamer0101 válasza localhost (#4620) üzenetére


gamer0101
aktív tag

Ennek ellenére 3 gép bukott be, egyszerűen bekapcsolás után az istenért nem volt net. A bolti kísérletezés is arra világított rá, hogy nem műxik rendesen. Ezért küldték szervizbe. Ezek után viszont csak azt nem értem, hogy ha ebből a pár sorból ilyen profin megállapítottad, hogy nem értek hozzá és valószínűleg az a baj, akkor miért nem írtál rá saját ötletet? Tehát, hogy szerinted mi lehet a baj? Mit rontottam el? Könnyű oltani a másikat, de a kérdésekre válaszolni... :U

(#4622) kali válasza Frenky89 (#4618) üzenetére


kali
legenda

az említett asus router nagyon jó, én is használok olyat, valamint sok ismerősömnek javasoltam/telepítettem, és csak jókat tudok mondani róla!

(#4623) joe2005 válasza gamer0101 (#4619) üzenetére


joe2005
senior tag

Nekem van ilyen kütyüm (korábban vettem 30k-ért), használható is prinetlésre, de nem az igazi, kétoldali kommunikációt le kellett tiltanom, mert fagyott, vezeték nélkülije szerintem jó és stabil.
A printserver árakat, ha megnézed, nem hiszem, hogy egy 10 k-s router és ps van olyan jó mint egy 20k-s printserver. Vagy vegyél egy routert d-link 524 up, vagy ezt amit mondtam és próbálkozol a kínálat óriási. Én linksyst, asus-t, d-linket választanék ebben a sorrendben és árkategóriában (3com se lehet rossz).

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4624) gamer0101 válasza joe2005 (#4623) üzenetére


gamer0101
aktív tag

...és ez? ...előre definiált lista P2P, VoIP, stream, stb alkalmazásokhoz és játékokhoz. Ez jól hangzik... :U

(#4625) localhost válasza gamer0101 (#4621) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én megírtam, hogy mit tartok a hiba okának, tehát válaszoltam. :(((

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4626) joe2005 válasza gamer0101 (#4624) üzenetére


joe2005
senior tag

Ennyi pénzért én inkább ezt választanám. 2xUsb2 NAS-ként is használhatod. Az ára [link].
Persze ha nem gond neked az 54 Mbps wifis sebesség.
Sokan favorizálják a ZyXEL-t nagyon jó cuccai vannak, voltak, de én nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4627) gamer0101 válasza localhost (#4625) üzenetére


gamer0101
aktív tag

Csak azt nem értem, hogy miből vetted le, hogy szinte ez lehet csak a baj...ezek után csak javasolni tudom, hogy mondjuk egy Gép újraindul miért? topikba ne írj inkább, mert ott a Te véleményed alapján sosem lenne hiba a gépben, csak a júzerban..

joe2005: Tetszik! Néztem másik ASUS-t (WL-520GU), de azon "csak" printserver van, NAS-ra alkalmatlan. 54mbps tökéletes. Amúgy: WiFi; asztali gép, kábelen; nyomtató; meg egy USB-s külső HDD...nem sok ez neki? Nomeg..másik kérdés: A nyomtató: HP PSC2355 .. működne szerinted? Mert hallottam, hogy csak a router támogatási listájában felsorolt nyomtatókkal működik a Printserver funkció...tudni kéne, hogy benne van-e ez a listában, vagy van-e valakinek ezzel kapcsolatban pozitív tapasztalata... :F
Holnap nézem meg a választ, épp kilőtte a maci a pizsamát, jóccakát mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#4628) joe2005 válasza gamer0101 (#4627) üzenetére


joe2005
senior tag

ezzel megy

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4629) gamer0101 válasza joe2005 (#4628) üzenetére


gamer0101
aktív tag

Ezzel szerintem csak két baki van: Az egyik, hogy nekem HP PSC 2355-ös nyomtatóm van, nem pedig PSC2210, a másik pedig, hogy a tesztelt router példány nem WL-500gP V2, hanem WL-500g... :( Egyéb forrás? :R

(#4630) joe2005 válasza gamer0101 (#4629) üzenetére


joe2005
senior tag

[link]
Ennél átfogóbb infót nem találtam sehol.
[link]
A P premium verziót jelent. De esetleg te is végigböngészheted az oldalakat.
[link]

Vagy itt a tudorokat is megkérdezheted.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4631) gamer0101 válasza joe2005 (#4630) üzenetére


gamer0101
aktív tag

Igazán köszi a segítséget! :R

(#4632) Frenky89 válasza Frenky89 (#4609) üzenetére


Frenky89
őstag

zup!

(#4633) joe2005 válasza Frenky89 (#4632) üzenetére


joe2005
senior tag

Asus-t.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#4634) Frenky89 válasza joe2005 (#4633) üzenetére


Frenky89
őstag

Kössz, és neked is kali!

(#4635) kiraly45 válasza kiraly45 (#4608) üzenetére


kiraly45
csendes tag

Hali!
Közben okosodtam. Az N-es WI-FI gyorsabb és jobb is. Több tesztet is olvastam a PH-en. Én maradnék az N-es wireless routernél. De melyiket vegyem?
- Edimax BR-6524N
- D-Link DIR-615
- MSI RG300N
- ASUS RT-N11
A helyhiány miatt én az oldalra is állítható Edimax BR-6524N router felé hajlok. Megbízható ez a márka?

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#4636) bimbócska


bimbócska
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni router vásárlásban :B (ugyanis abszolut nem értünk hozzá, de számtekboltba meg mindig át akarnak ..szni :K )
Költözünk és emiatt kéne egy vezeték nélküli router (négyfelé kéne tudnia osztani a net.)
Árakat nem tudok, olyat ajánljatok légyszi ami azért minőségi, de nem kell a csúcs.
Lenne egy talán méglámább kérdésem :) Milyen wifi vevő (nemtudom h mi az igazi neve de talán kitaláljátok mire gondolok :B ) kéne a gépekbe ( fogalmam sincs, hogy integráltan van e ilyen és hogy mit kell megnézni ehhez...) amivel jól menne az egész? Lehetőleg minél nagyobb sebességgel :)) (Eddig mindig csak ilyen dugdosós routereink voltak, de az új házat nem szívesen fúrnánk már szét :N Szóval ezért van ez a nagy lámaság részemről)
Köszi szépen, remélem tudtok segíteni :K
üdv: bimbó

(#4637) proof88 válasza bimbócska (#4636) üzenetére


proof88
addikt

Azt is tudnunk kéne, hogy mire használnátok a routert, mennyire lenne masszívan torrentezés, fájlcserélős letöltögetés... masszív torrentezést általában nem bírják a routerek, mert az egyszerre sok kapcsolatot nem bírják. Persze van olyan router is, amin alapból van torrent kliens és usb-n keresztül rákötött winyóra tud tölteni magától, de ezek drágábbak. SMC WBR14G2-t ne vegyél, ha lehet, mert vannak vele gondok sajnos... újabb SMC-kről nem tudok nyilatkozni. Azt is tudni kéne, hogy milyen távolságokat kéne áthidalni a routernek, miből vannak a falak, emelet van-e, stb...
Általában G-s szabványú routerek vannak, ez max. 54 Mbps-es, azaz 7 MByte/s sebességet jelent, de már nagyon terjednek az N-es routerek, mondjuk ezek csak a draft N-t tudják, ami max. 300 Mbps, azaz ~38 MByte/s átviteli sebességet jelent, de a lényeg, hogy erősebben tudják elvinni a jelet a ház nehezen elérhető részeire is, mondjuk drágábbak is. Minél távolabb van a vevő a routertől, annál rosszabb a jel, tehát a max. elérhető átviteli sebesség is csökken. Egyébként nem is a távolság jelenti a nagy gondot, hanem a falakon átjutás, emelet... ha van emelet, ajánlott ott lennie a routernek fenn, azt mondják úgy jobban szét tudja szórni a jelet.
Én jelenleg Netgear WNR2000-es router használok és stabil, persze über-masszív torrentezésre ez sem jó, de szerencsére stabilabb és legalább draft N-es.

Hogy milyen vevőt vegyél? Nos ha N-es szabványt ki szeretnéd használni, akkor nem csak a routernek, de a vevőknek (azaz a hálózati kártyáknak) is tudniuk kell az N-t. 4 gépről van szó, és az N-esek elég drágák, lehet ezért nem is mondanám, hogy N-t tudókat vegyetek, esetleg a jövőre való tekintettel elég, ha a router N-es, természetesen az visszafelé kompatibilis, tehát a G-s hálókártyákkal is működik a max. 54 Mbps-es átviteli sebességen, és akkor elég G-s vevőket venni. Vehetsz gépbeszerelős PCI-slotos hálókártyát, ezeken antenna szokott lenni, ami lecsavarható, beszereléskor kell felcsavarni rá, példa. Van olyan is, ami hasonló, de az antenna kábellel van összekötve a kártyával, ez esetleg jobb lehet, mivel a gép fixe helyen van, de az antennát máshova helyezve, javulhat a jel erőssége, példa. Aztán vannak USB-s hálókártyák is, simán rádugod egy USB-portra, előnye, hogy nem kell szerelni, ill. sima USB-hosszabbító kábellel ezt is teheted arrébb a gép mozgatása nélkül, példa. Én használok ilyet is és nem jelent hátrányt a PCI-ossal szemben, de valakinek biztos van több tapasztalata.
PCMCIA-s hálókártya is van laptophoz, ha arra van szükség.
Van előnye annak, ha azonos márkájú a router és a hálókártya, mert a gyártók ki szoktak találni valamilyen technikákat, amivel a router és a hálókártya gyorsabban tud kommunikálni, ezeknek jól hangzó nevet is adnak. Talán minden gyártónak van ilyenje, bár szerintem ez az utolsó szempont... a lényeg az, hogy a router stabil legyen, akkor is ha tűzfala be van kapcsolva és a kódolt kapcsolódás (WEP, WPA ...) is be van kapcsolva, hogy védjen támadások és a net lopása ellen. A hálókártyák lehetnek más márkájúak is, nincs megkötés, hogy azonosaknak kell lenniük. Az előírt szabvány szerint kell működniük, ezt teljesítik és kész.
Most csak leírtam néhány dolgot és én itt nem vagyok törzstag ebben a topicban, a hozzáértők majd adnak konkrét ajánlásokat is. :K

[ Szerkesztve ]

(#4638) bimbócska válasza proof88 (#4637) üzenetére


bimbócska
csendes tag

Először is köszönöm, hogy ennyi időt szántál rám :) (Legalábbis gondolom nem háromperc volt egy ilyen hosszú, linkelős hsz. :R )
Torrentre azért lehet számítani... ;) (de nem olyan masszívan-> routerbe épített kliens + hasonlók abszolút nem kellenek)
Távolságok: kb. 140nm alapterület és az emelet 20centi körüli betonkoszorún csücsül.
Az elérhető leggyorsabb kapcsolat egyelőre 8megás-> a "g"-s bőven jónak tűnik :P (javíts ha esetleg nem :)) )
A vevő...: Ha aztmondjátok, hogy mindegyik jó akkor legyen a legolcsóbb variáció :K
És mégvalami: árban kb. mire lehet számítani?
Üdv:bimbó

(#4639) proof88 válasza bimbócska (#4638) üzenetére


proof88
addikt

7 percnél nem volt több szerintem, nincs mit. :D
Én nem a net szolgáltatás sebessége miatt említettem az N-t, hanem azért, mert a G-s 54 Mbps is csak elvi maximum, ennél azért lassabb szokott lenni a sebesség, persze kinek mi kell... de ha esetleg egyik gépről streamelve néznél egy filmet mondjuk laptopon, akkor nem árt, ha van átviteli sebesség LAN-on belül. Persze mondom, kinek mi kell. Én zenét szoktam hallgatni wifi-n keresztül, ne legyen már minden gépen meg az összes zene... de ha esetleg filmet néznél, azért említettem, ahhoz nagyobb sávszél. kell.
Az N-nek mondom elsősorban nem a 300 Mbps az előnye, hanem a nagyobb hatótávolság. Persze lehet, hogy van olyan G-s router, ami jó eredményt fog adni a házban... én nem nagyon értek ezekhez a hálózati dolgokhoz, ezért csak úgy általában beszélek róla... :B

Egyébként pont múltkor csináltam egy tesztet. Az említett N-es Netgear router el volt helyezve kb 1-1 méterre 2 géptől. Mindkét gépre egy Netgear draft N-es USB-hálókártya volt csatlakoztatva, a routerben G-re volt állítva a sebesség, emiatt G-s sebességen működtek az usb-s adapterek. Másoltam egy ~300 megás telepítőt egyik gépről a másikra, és a sebesség kb. 700 kB/s () volt átlagosan, tehát majdnem 1 MB/másodperc. Ezután újraindítottam mindkét gépet, hogy a 2. teszt is tiszta legyen, és a routerben N-re raktam a sebességet. Megismételtem a tesztet és a sebesség 4x-es lett, 2800kB/s. Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy csak az egyik gépnél volt 100%-os a jel, a másik gépnél valamiért valamivel kevesebb volt... Mondjuk én egyik sebességgel sem vagyok megelégedve. :N Lehet valami beállítással lehet rajta javítani?
A torrentezéshez még annyit, hogy a kliens progikban be lehet állítani a max. kapcsolatok számát torrentenként és globálisan is, annak csökkentése segített az említett SMC-n, de az a router sajnos egyik firmware-rel sem működik tökéletesen. Ha netezésre, msn, multiplayer, ilyenekre van használva, akkor jó, de a tűzfala bekapcsolva instabillá tudja tenni, vagy valamelyik védelme, WAP vagy WPE. Viszont torrentezéskor egy idő után elérhetetlenné válik a router és csak áramtalanítás segít rajta.
Árban: G-s routerek pár ezer ft-tól tizenezer fölöttig, az N-esek általában tizenezertől kezdődnek. Az N-es hálókártyák szintén drágábbak, a G-sek szintén pár ezertől elérhetőek.
De hogy pontosan mit, hogy, beszéljenek a szakik, várd meg őket. A Linux-alapú Linksys routert szokták sokan ajánlgatni itt, WRT54GL a neve, ha jól tudom... a Linksys márka általában jó, ahogy tudom, jó routereket csinál... HardverApróban is szét lehet nézni, ha már megvan, mit szeretnél. :)

(#4640) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

A D-LINK DI-524 és a D-LINK DIR-300 melyik a jobb, vagy inkább miben jobb a 300-as, hogy drágább néhány ezer ft-val.
A Dlink csak a saját Dynamic DNS szolgáltatását támogatja, vagy másokét is be lehet állítani?

(#4641) Korcsii


Korcsii
őstag

LINKSYS WRT54G2-RM vagy LINKSYS WRT54GL?
2 gép +1 nyomtató lenne rajta állandóan, és még 1 gép hol vezetékkel, hol anélkül....
:R :)

[ Szerkesztve ]

(#4642) And válasza Korcsii (#4641) üzenetére


And
veterán

Inkább az utóbbi. Azt nem tudom, az -RM pontosan micsoda a WRT54G2-ben, de a típust elnézve én inkább hanyagolnám (különösen a v1.0 utáni hardver-verzióit): 8MB RAM / 2MB flash, VxWorks-alapú oprendszer, 3rd-party fw-ekkel inkompatibilis, külső csatlakozás nélküli beépített antennák.

(#4643) Korcsii válasza And (#4642) üzenetére


Korcsii
őstag

köszi :R
pont a hsz-ed előtt pár perccel indultunk el a boltba, de én is erre jutottam a fórumokat átolvasva...
egyébként kibaxottjó :D

[ Szerkesztve ]

(#4644) labuwx


labuwx
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy szerintetek milyen router felene meg nekem.
Elvárásaim: http/ftp/torrent letöltés; usb v. esata csati merevlemeznek; beépített, T-Online hálóval kompatibilis modem, egy legalább 100Mb/s LAN port, 802.11 b/g wlan 5800-hoz
Az ára bruttó 25K.
Egy ASUS WL-500gP V2 szerintem tökéletes lenne ha lenne benne modem... :(((
A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#4645) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Milyen routert ajánlotok, ha
2 gép lenne rákötve Realtek RTL 8168/8111 PCI Gigabit hálókártyáról, és 1 noti Atheros 802.11b/g vezérlő (54Mbit/s) vezeték nélkül.
Az internet kábel, Chello Gold, szóval 25Mbit/3Mbit.?

(#4646) Gejike


Gejike
csendes tag

Sziasztok!

Adsl interntem van itthon.
Van egy wii-m és szeretném használni a netet rajta. (wirelessen)
Milyen típusú routert javasoltok? :B

Köszi!

Gejike

(#4647) Gejike


Gejike
csendes tag

Hi!

Esetleg még annyi, hogy tudtok olyan wis routert ami esetleg adsl routerként is funkcionál??
Hogy ne kelljen 2. eszközt egyszerre használi?

Gejike

(#4648) Lzolcsi


Lzolcsi
csendes tag

Helo,

egy meglepo kerdesem lenne: Milyen routert vegyek? :)
Otthon szeretnek ket gepen wifin torrentezni (a torrentklienses router is jo lehet mondjuk). Es mindenkepp N-es router kellene.
Tegnap sikerult rovid idon belul a masodik routert elpusztitani (egy D-Link es egy SMC), ugy nez ki nem birjak a Digi 30 mbitjet torrenten :)
Szoval van erre valami otletetek?
A Linksys N-es routerei kozott nezeleodtem, meg az aruk is aranylag szimpatikus, csak nem tudom, hogy vajon azok birnak-e a kikepzest.
Koszi elore is.

(#4649) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Rengeteg routernek néztem utána a neten, és úgy nézni ki a 1Gbit-es LAN már nem játszik, mivel 17K a legolcsóbb, és a kábeleket is ki kellene cserélni.
Így kisebbek lettek az igények. 2db asztali gép 100Mbit-es porton, és a noti (Atheros 802.11b/g) 54Mbit-en vezeték nélkül.
A letöltés sokat megy (Chello 25Mbit/3Mbit), szóval ezt bírnia kellene. 5 jelöltem van:
1. TP-LINK TL-WR642G
2. SMC WBR14-G2
3. Linksys WRT54GC
4. Asus WL-530gV
5. Linksys WRT54G2

(#4650) kali válasza [CS]Blade2 (#4649) üzenetére


kali
legenda

a 2. jelöltet húzd ki a listából!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.