Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

D-Link Dir 825-ös routert szeretnék vásárolni egy pc (kábellel csatlakozna) és 3-4 Laptop számára. Nem tudom, mi a véleményetek erről a routerről, megéri?
50/25-ös nethez kellene.
Főleg a pc-n menne a torrent 24/7ben, a többi gépen böngészés, msn (mic.-en beszélgetés) videónézegetés lenne, esetleg pár kisebb letöltés. Fontos lenne az, h. a router bírja a sebességet és ne dobáljon le a hálózatról és ne lassuljon be. (LAN-netről lenne szó)
Előre is köszi a hozzáértő válaszokat és segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#4502) Teasüti válasza And (#4500) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:R

(#4503) BigBear válasza Teasüti (#4499) üzenetére


BigBear
senior tag

Masszív, állandó, p2p forgalmat egyik ma kapható kommersz router se bírja, mondhat bárki bármit. Lehet az D-Link, Linksys, bármi, mindet meg lehet fektetni.
Úgyhogy ha ilyen elvárásaid vannak, akkor vagy horror összegért veszel valami Cisco (nem Linksys) cuccot, vagy összedobsz egy kis gépet routernek.
Szóba jöhetnek még a kis routerlapok is (pl. Alix) mert ezek is jóval erősebbek a ma kapható routereknél, bár ők se mindenhatók.

Vagy kompromisszumot kötsz. Nálam most egy D-Link 655-ös megy. Sokat idegeskedtem miatta, de az 1.22b5 fw-rel lekopogom (kop-kop-kop), egész jó.

[ Szerkesztve ]

(#4504) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Van egy eredeti pentium (Compaq gyártmányú az egész gép) P III-as (900Mhz-512MB Ram) gépem, ezt hogyan tudnám routerként üzemeltetni? Egy 70W-os táp van benne :)

Az eddig tiszta, h. egy hálókari van benne, gondolom abba dugom a Lan-net utp csatiját, de ezek után hogy varázsolok netet egy pc-re és 3- esetleg 4 laptopra? :F

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#4505) Teasüti válasza BigBear (#4503) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezek szerint akkor nem képesek betölteni a funkciójukat a kommersz routerek. :)
Pölö f@sza lenne, ha kifeküdne a proci a gépben, csak mert ki van használva...

Bár még mindig azt gondolom, h ez egy vicc. Mi lenne, ha 50 kiló helyett ilyen 3-4 megákkal töltenék fel? Vagy ne adj isten a 100 megabites wan port full ki lenne használva? ;]

(#4506) Teasüti válasza D®. GeNy@ (#4504) üzenetére


Teasüti
nagyúr

70 wattos, ebben biztos vagy? :) Nekem is van egy hasonló, abban 250-es van.

Minimum két hálókarira lesz szükséged. Ebben az esetben feltételezzük, h a gép csak NAT feladatot fog ellátni (meg természetesen egyéb szolgáltatásokat, mint pölö dhcp, különböző kiszolgáló funkciók - print szerver, stb) és kelleni fog mögé egy switch és/vagy wifi AP, ami szétosztja a netet többfelé. Értelemszerűen, ha több hálókarit raksz a P3-ba, akkor több mindent fogsz tudni rádugni. Bár sztem praktikusabb egy gigabites swicth.
(kell az otthonra :) tapasztalat)

A többi már szoftveres, abban nem vagyok tájékozott, meg linuxhoz sem értek annyira.

(#4507) D®. GeNy@ válasza Teasüti (#4506) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Huuhh...Köszi szépen!

Lehet, h. maradok akkor ennél a dir 825-nél, nagyon sokan dicsérik és max kétnaponta újraindítom a routert, ha a torrent megfektetné... Igazából csak egy gép fog tölteni (de nem 24˛/7-ben) így a laptopok böngészése a lényeg, h. az ne lassuljon túlságosan és ne dobja a kapcsolatot. Ha vmit meglátok a neten, akkor ha az nem is max sávszéllel, de súrolva csorogjon lefele és ne kelljen aggódnom azért, h. elméleti 50Mbit helyett "csak" 20-25Mbit-et enged a router. (ezt a routerrel vezetékesen kapcsolódó pc-re írtam)

Ha szerintetek hülyeséget csinálok a vásárlásával, akkor szóljatok...szívesen várom a kritikákat és okításokat! :)

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#4508) Teasüti válasza D®. GeNy@ (#4507) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Arra figyelj, h ne max sávszélességgel tölts fel (meg le), hanem olyan 90%-al. Akkor általában még komfortos a böngészés torrent közben. Meg tapasztalatom szerint így vmivel gyorsabban válaszol a router "pár" óra p2p után. Bár ezt nem értem, mi köze a sávszélhez (legyen az a 50 kiló 90%-a, vagy a 50 Mbit 90 %-a...).

[...] ezt a routerrel vezetékesen kapcsolódó pc-re írtam.
Ennyi wifin is megy. :)

(#4509) D®. GeNy@ válasza Teasüti (#4508) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Akkor ezek szerint jó és megbízható routert néztem ki? Azért is választottam ezt a fajtát, mert hosszú távra szeretném megoldani a netmegosztást és nem szeretnék aggódni állandóan azon, h. a router "korlátozza" a sebességet és állítgatnom kellene, mert folyamatosan ledob...mint a mostani dir-100-amivel nagyon befürödtem Lan-net megosztása terén (DHCP-s netre viszont tökéletes volt)

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#4510) veze válasza Teasüti (#4497) üzenetére


veze
őstag

szia
azt hiszem az eredeti fw-ben nem lehet ezt állítani, igazabol nem tudom mert nekem kb 2 percig volt csak fent az eredeti :D
olvasgattam a forumokat korabban, és itt talaltam rá:[link]Láttam valahol valami dd-wrt tutorialban is leirva, de azt már nem tudom hol, angol nyelvü volt, arra emlékszem.
beállitottam és nekem tényleg semmi gondom a torrentezéssel ( t-home 8/1Mega, kabelnet, nem olyan szédületes az up sebesség,de mivel sokat megy a gép más miatt, a háttérben folyamatosan megy az utorrent is 95-100K up-ra korlatozva és észre sem veszem, soha nem akad vagy szakad)
az eltérés csak annyi,nekem a firmware mostmár nem dd-wrt v23 SP2 , hanem v24 SP1,(ez magyarul is tud mellesleg) de egy évig a v23 SP2 volt és azzal is tökéletes volt és most is.

[ Szerkesztve ]

(#4511) veze válasza Teasüti (#4499) üzenetére


veze
őstag

ez a beálliási lehetöség nekem linksys wrt54gl routerben dd-wrt fw-vel van.
dd-wrt firmware -t innen tudsz letölteni, amennyiben a routered támogatja
[link]

(#4512) cocska


cocska
tag

Üdv!

Lakásban (téglafalak) szeretnék noti-ra wifi-s netet.
Mivel nagyon olcsón szeretném megúszni a dolgot az egyik ismerős a Tp-Link TLWR340GD-t ajánlotta. Első ránézésre nekem is tetszik mert kb 7000 Ft körül már meg is lehet venni.
Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a router-rel kapcsolatban?

Köszi!!!!

(#4513) Traptor


Traptor
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan routerre, ami egy családi házból három falon - két helységen - keresztül a kert végébe (háztól kb 20m-re) juttatja a jelet.
Van valakinek konkrét tapasztalata, hogy milyet érdemes venni?
Torrent és egyéb nyalánkságok nem kellenek csak a szokásos: WPA2, NAT, PPPOE.

Kösz:

Traptor

.: Aláírás helye :.

(#4514) Devdi


Devdi
aktív tag

D-Link 615ös rouoter-t ismeri valaki? Mennyire megbízható? 1 pc (lan) 2-3 laptophoz (wifi) kellene. Vagy ilyen árban tudtok ennél jobbat is ajánlani? Router témában nagyon nem vagyok otthon, ezért inkább rátok bízom. De fontos lenne, hogy n-es legyen, mivel a laptopokban is n-es a wifi. Válaszokat előre is köszönöm :))

[ Szerkesztve ]

(#4515) vycman válasza cocska (#4512) üzenetére


vycman
tag

#4484 . egyébként 7000-nél olcsóbban is lehet találni, nekem postával együtt volt 6100. és ász.

(#4516) cocska válasza vycman (#4515) üzenetére


cocska
tag

Köszi!

(#4517) Morden24


Morden24
nagyúr

Üdv!

Van egy SMC WBR14S-N2 routerem, és remote desktop connection-t szeretnék létrehozni (ha számít, egy desktop és egy PDA között), viszont sehol nem találom a beállítások között a port forwarding-ot.
Valaki tudna segíteni a beállításokban? Előre is köszi.

Sectumsempra - For Enemies

(#4518) Gabás válasza Morden24 (#4517) üzenetére


Gabás
addikt

(#4519) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Mit szóltok ehhez a routerhez? Ebben a kitben venném. Úgy tűnik megéri, kérdés, h. jó-e?

(#4520) Morden24 válasza Gabás (#4518) üzenetére


Morden24
nagyúr

Köszönöm a segítséget :R

Sectumsempra - For Enemies

(#4521) lenbazso


lenbazso
csendes tag

Üdv!

Szeretnék venni egy AP Cliens módot tudó routert, amire rá kell kötnöm egy külső antennát. Tudna valaki javasolni típust?

(#4522) Möhe válasza lenbazso (#4521) üzenetére


Möhe
addikt

Szeva.
Nekem egy hónapja TP-LINK 543G van,igaz nem használom a cliens részét,de tudja. 8 gép között ossza a 10/10es netet.Semmi hiba. 5 év garancia van rá. Egyszerű menüje van ~8k körül van boltokban. Lessed meg.

[ Szerkesztve ]

(#4523) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

A TP-Link routerekről érdekelne a véleményetek. Depo-n a TP-Link TL-WR340GD-t találtam, mint legcsolóbb.
Nem lenne semmi extra igény. Gyakorlatilag AP-ként használnám, de ahogy néztem WIFI routert olcsóbban találok, mint sima AP-t.
Igazából az számít legjobban, hogy ne fagyjon össze-vissza.

Köszönettel:

CsodaPOK:

[ Szerkesztve ]

(#4524) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Sziasztok!

Valaki legyen szíves ajánljon egy router Digi 30/20 -as internethez.
Ha lehet akkor legyen wifi -s, de leginkább kábelen bírja a 30/20-at.

Előre is köszönöm a segítséget.

Jelenleg egy TP-Link RD-460-as routert használok, ami ugyan "bírja" a 30/20, csak ha torrenten töltök sávszélkorlát nélkül akkor kb 1-1,5 percenként eldobja a netet, lemegy a sávszél 0-ra majd olyan 5-8mp utána újra max sávszélel megy tovább, ip váltás nélkül.
Router nélkül nincs ilyen gond. Annyira nem zavar, de skype közben idegesítő.

[ Szerkesztve ]

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#4525) vycman válasza CsodaPOK (#4523) üzenetére


vycman
tag

Szia! Ajánlom ezt a routert, ha lejjebb olvasol, ott is leírtam. Nem fagy, maximális jelerősség egy betonfödémen túl, de a házban mindenhol 80-100% között mozog. 5 év garancia. Szerintem nagyon megéri. Ha utána olvasol, mindenhol csak jókat írnak róla, valaki írta, hogy jobban meg van vele elégedve, mint egy linksys 20e-es routerrel.

(#4526) CsodaPOK válasza vycman (#4525) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszi szépen! :)

(#4527) Coolmat


Coolmat
őstag

Sziasztok!

Adott egy Linksys BEFW11S4 router (jó régi darab). Elég sok probléma van már vele, a WAN portja például lötyög, és néha ezért el is veszti a jelet a modemmel, valamint huzamosabb használat után (2-3 nap) nem sugároz wifi jelet, a led sem világít, csak a konnektor ki/be segít. A WAN port problémáján kívűl is meg szokott szakadni a net (Invitel ADSL 4 mega le, 0,5 fel). Ki lett cserélve a modem (Comtrend) egy másikra a minap (ZTE), de ezzel is produkál szakadásokat, ami online játéknál (WoW) felettébb frusztráló tud lenni. 2 hibalehetőség lehet még: a router szar, vagy a vonallal van komoly gáz. Mindenesetre le szeretném cserélni valami újabbra a routert, a típusban viszont tanácstalan vagyok.
Szempontok:
- betonstabil legyen (nem torrentezek, vagy csak nagyon ritkán kis mennyiséget), baltával kelljen levágni az antennáját, hogy megszakadjon a wifi jel
- 4/0,5 -ös netet osszon meg (ezt már a mostani b-s router is tudja)
- G-s szabványt tudjon, N-es nem kell, mert nem tudja a laptop
- emeleten használom a laptopot, de semmi komolyabb árnyékoló tényező nem játszik, a mostani b-s jelerősség 50-55%, ennél azért valamivel jobbat szeretnék
- 100-as Ethernet elég, gigabitet nem használ ki az asztali gép
- max 10 ropi, de inkább alatta legyen az ára.

Javaslatokat előre is köszi!

(#4528) Gonosz15 válasza Gonosz15 (#4524) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Senki? :F :O

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#4529) Biga123 válasza CsodaPOK (#4523) üzenetére


Biga123
addikt

Kb 2-hete vettem egy ilyet...
Eddig borzasztóan meg vagyok vele elégedve..
Fagyást lassulást nem tapasztaltam.. (8/1Mbit/s kábelnet)
3-gép lóg rajta kábelen + 1 noti wifin..
mindenkinek csak ajánlani tudom...egyetlen hátránya hogy nem támogatja a broadcastot
ebből kifolyólag a wake on lan problémás illetve a cfos nem megy vele..
Ezeket leszámítva nem bántam meg...
jah 5-év gari.. :C
+ jobban megy a seed..ezzel.. :DDD

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#4530) Gyurez86


Gyurez86
csendes tag

Sziasztok!

Milyen wireless routert ajánlanátok PS3-hoz? lehetőleg olcsón

(#4531) CsodaPOK válasza Biga123 (#4529) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszönöm Neked is a választ!
Meg van már rendelve, holnap (vagyis már ma :) ) megyek érte, bízom benne, hogy nem lesz vele probléma.

5 év gari az nekem is szimpatikus :)

[ Szerkesztve ]

(#4532) Kalozman


Kalozman
tag

Sziasztok !

Vennék 1 routert ami kábeles és wifi-t is tud. Linksys WRT54GL ezt néztem ki. Kérdés: Jó-e ez a cucc? Ha nem akkor miért nem és mit ajánlotok helyette? Lényeg a stabilitás , a megfelelő kódolása a wifinek meg hasonlók.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#4533) Neo76


Neo76
tag

Sziasztok!

Hát nem tudom, ki hogyan van vele, de én a héten vettem egy DIR-825-ös jószágot, abból is a B1-es hw verziósat. Érdekes jelenséget tapasztaltam. 25/5-ös netem van. A cucc, ahogy beteszem a rendszerbe egy rövid ideig még elmegy a fenti sebességgel, de rövid idő alatt elkezd csökkenni a letöltési sebesség, majd olyan 10-14Mb/s sebességig csökken. Mindegy mit pipálok ki (SPI tűzfal, QoS és hasonlók), ettől nem lesz gyorsabb. A D-link küldött a jelenség orvoslására egy 2.01-es fw-t, de az sem segített. Van ötletetek, hogy mi lehet a gond? (kábelcsere is volt, több gépről is teszteltem, ugyanezt tapasztaltam mindenhonnan)

Kösz,
Laci

(#4534) CsodaPOK válasza Kalozman (#4532) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Albérletben van egy 54GL gyári firmware-rel. Néha újra kell indítani, ha torrent túl sok szálon megy. Egyébként nincs vele probléma.
Itthon szintén 54GL, de Talisman Basic firmware-rel. Ezzel már a torrent se probléma, tökéletesen működik.

Magam részéről csak ajánlani tudom.

(#4535) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!

Tanácsotokat kérném router vásárlásban.
Elvárások:
- jó ár/érték arány
- összesen egy asztali gépet (vezetékkel) és egy eeepc 1000H-t (wifi) szolgálna ki, nem is várható, hogy a jövőben további bővítés kellene
- átlagos téglalakásban bárhol legyen erős wifi (50m2)
- szomszédok elől le tudjam védeni, ha szükséges
- DIGI kábelnetem van

Típust és árat is adjatok meg. Olcsó, de megbízható készüléket keresek.

Válaszokat előre is köszönöm.

-

(#4536) D®. GeNy@ válasza Neo76 (#4533) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Hali!

Azt hittem, eldobom az agyam, mikor láttam mit írtál erről a routerről! :Y :Y
A minap akartam megrendelni Digi 50/25-ös nethez, de nagyon elgondolkodtam... :F
Ennyire korlátozná a sebességet, pedig nem egy olcsó router, az tuti...a nagyobb tesó (dir-855) csak a kijelzővel nyújt többet, a belseje ugyanaz.
A másik kiszemeltem a Linksys WRT610N, de ezek szerint az se birkózna meg az 50/25-ös nettel? Egy gépen futna p2p, de az elég hosszú órákig naponta, a többi gépen böngészés lenne.

Teljesen tanácstalan vagyok, nem olcsó routerek, az ember azt várná, h. megbízható és "jó" routert kap ennyi pénzért...

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#4537) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Lehet tényleg jobban járnék a mostani P3-mal?
(Intel 933Mhz-512SD-Ram-40GB Rendszer vinyó és 320GB seedvinyó-120W-os táp)
Ezek szerint kell 2 Hálókari bele, azaz az egyikbe jön a Digi UTP-je, a másikból jön ki egy UTP, amit egy Gigabites Switchbe dugok (ez osztja tovább kábelesen a netet)
Windows XP SP3 OS-ell meg lehetne oldani a dolgot?
Ha a Switch-hez csatlakoztatom a többi gépet (3db) akkor ott azonnal menne a net, vagy vmi extra beállítás is kell még? -Gondolok itt az alapból megosztott 1. Hálókari megosztását leszámítva-

A segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#4538) siva válasza D®. GeNy@ (#4537) üzenetére


siva
aktív tag

Én is pont erre gondoltam, hogy így oldom meg, DE
1. egy routerhez képest sokat fogyat
2. ronda. és nagy (kivéve ha bedugod egy szekrénybe)

Megoldás lehet egy olcsó barebone PC, vagy micro-ATX (VIA-EPIA:VIA EPIA ML6000EAG) de ezek se olcsó
kár, hogy pl a VIA nem gondol ilyenre, pedig lehet benne fantázia, a fentebből kiveszi a hangot, a VGA Aceeleratort, TV outot, megemeli a 100 Mb -> 1Gb -re
+ ház
+ switch

ezeket is nézegettem:
[link]
dehát... ennyiért + switch

sajna, sehogy sem jövök ki 50e alatt
azért az sok..

(#4539) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdvözlet mindenkinek!

Öcsém(ha minden igaz) vesz egy TOSHIBA Satellite A300-21C laptop-ot és felmerült benne az igény, hogy itthon(panel, 70nm) tudjon vezeték nélkül netezni. Ehhez kéne valami egyszerűen konfigurálható szoftverrel rendelkező min. 4porttal + wlan -al rendelkező router.
Jelenleg egy Micronet SP888 teljesít itthon szolgálatot.

(#4540) Neo76 válasza D®. GeNy@ (#4536) üzenetére


Neo76
tag

Szia D®. GeNy@ !

Nem biztos, hogy a DIR-825 a lassú, lehet hogy kifogtam egy hibás darabot. Holnap viszem vissza bemérésre. Mindenképpen nyilatkozni fogok ezzel kapcsolatosan. Annyi biztos, hogy a D-link Magyarország technikai támogatással levelezésben állok. Adtak egy újabb firmware-t. Sajnos azzal sem lett jobb, de a srác 50/50-es nete gyönyörűen megy a 825-sel. Ezért is mondom, hogy nem biztos, hogy mindegyik ilyen. Picit várj még a döntéssel, hogy mit veszel, ok? :)

Üdv.,
Laci

(#4541) D®. GeNy@ válasza Neo76 (#4540) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Oké!

Mindenképpen írd meg, mi lett vele... :U

Vagy DIR-825 lesz, vagy a Linksys WRT610N...ha minden kötél szakad, akkor a jó öreg P3.

1ébként az ötletem jó a P3-as esetében? -->2 Hálókari (1.-be Digi UTP, 2.-ból UTP ki-->GigaSwitch-be, majd innen kapja mindegyik gép a netet. Vmi extra beállítás kell még? -melyik kapcsolatot kell megosztani, h. a switchen keresztül mind1ik gépen legyen net?

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#4542) D®. GeNy@ válasza D®. GeNy@ (#4541) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

5 hsz.-el fentebb írtam, h. szerintem az 1. hálókarit kell megosztani (amibe jön a Digi UTP-je) --> Ezt jól gondoltam? :U

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#4543) siva válasza D®. GeNy@ (#4541) üzenetére


siva
aktív tag

switchel nem lehet nagy gond kiforrt technika, egy-két hibás darab, és néha megdöglenek.
A P3 -ra ha meg tudod oldani inkább linuxot rakjál mint XP-t. linuxnak jobb a hálókezelése.
Menni fog XP-vel is (netmegosztás) de lehet, hogy lassabb lesz mint a linuxos. Függhet akár a hálókártyáktól is a dolog. Én kipróbálnám mindkettőt, végül is csak egyszer kell beállogatni jól, és utána be az ágy alá.
Switchből van wifis? vagy rá kell dugni egy Access Pointot, hogy legyen wlan?

(#4544) D®. GeNy@ válasza siva (#4543) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Két D-Link DGE-528T típusú 10/100/1000-es hálókarit raknék a gépbe, azzal csak nem lenne baj, viszont a Linuxhoz "még" 1általán nem értek... :F

Abból mekkora partícióra és pontosan melyik típusú Linuxot rakjam fel? -A többit vhogy kiokoskodom, vagy megkérdezem a Linuxos topikban. :)

uTorrent megy Linuxon is? -Lehet hülye kérdés, de tényleg fogalmam sincs a Linuxról. :U

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#4545) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.
Hűha...Nos megpróbálom felvezetni, mi a gond amit meg kéne oldalni.
Jelenleg a D-Link 524-es router helye az emeleti szobámhoz képest a földszinti szobában helyezkedik el. Namármost ez a földszinti szoba alattam helyezkedik el. Az acer notebook-om minden gond nélkül fogja a jelet, és folyamatosan jó jelerősség mellett tudok netezni, de az asztali gépve vett (szintén az emeleti szobában van) edimax ew-7728ln N-es wifi kártya a maga 3 antennájával sem képes kommunikálni a routerrel. Vagyis érzékeli, hogy ott a hálózat, de amint csatlakozni szeretnék kitalálja, hogy ő mégse lát vezetéknélküli hálózatot. A két szoba közt vasbeton födém helyezkedik el, de nem hiszem , hogy ez lenne a gond, (hamár az acer-ben lévő intel wifi simán fogja) inkább a routerrel lehet baj. Arra gondoltam , hogy routert-t kéne vegyek, és megoldani ezt, de úgy, hogy lehetőleg a g-s acer is, a még nem említett szintén G-s asus laptop is, az N-es asztali gépem is akár egyszerre tudja húzni a netet wifi-n keresztül. Maximum G-s szabványra fogom az akár N-es routert állítani, de azt szeretném, hogy végre kompatibilitási hibák nélkül lehessen itthon netezni, lehetőleg minél jobban.
Erre a problémára szeretnék valami megoldást találni a segítségetekkel. (vagy ha rossz helyen vagyok, akkor más topicba átirányítva)
Köszi

(#4546) siva válasza D®. GeNy@ (#4544) üzenetére


siva
aktív tag

akkor inkább lite xp, de távmegosztás maradjon benne, aztán jónapot

(#4547) dr.bubo válasza czanga (#4545) üzenetére


dr.bubo
őstag

A d-linked g-s, a wifi kártyád n-s a 3 anntennából csak egyet használ igy. Valószinü, hogy a sz.gép mögött nagyon takarásba vannak az antennák. Szerezzél be antenna hosszabitót és nagyobb nyereségü antennát. Lehet kapni n-s hez való antena hosszabitót is. De ugy rémlik, hogy valaki csak a sima g-s anntena val is megoldotta az ilyen jellegü problémáját. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4548) czanga válasza dr.bubo (#4547) üzenetére


czanga
őstag

Itthon van még egy linksys g-s kártya is. lekapom arról az antennát, és átteszem az N-es edimax-ra. ezután meglátjuk mi tőrténik. Sajna rossz érzésem van, mert úgy emlékszem, hogy amikor a linksys kártya volt próbálva a gépben, akkor is a fentebb említett eredmény keletkezett.
Szóval most ugrik a majom a vízbe...

(#4549) czanga válasza czanga (#4548) üzenetére


czanga
őstag

ugyanaz a helyzet... így se változott semmi... próbáltam mindkét kártyán különböző antennákkal... ugyanaz...

(#4550) proof88 válasza D®. GeNy@ (#4541) üzenetére


proof88
addikt

Ez jól hangzik, főleg hogy nekem van használat nélküli P3-as gépem, és bnőméknél masszívan megy a torrentezés, melynek eredményéül sokszor behal a net. Igaz, mióta a NETGEAR WNR2000 router van, azóta már sokkal jobb és persze az N-es is, bár még G-n üzemel, mert 2 asztali gép és 2 laptop van, nem szereztem még mindegyikhez N-es hálókarit. Viszont asszem egy ultrahalk P3-as (a mai hűtőkkel durván halkra meg lehet csinálni ezt) jó lehet, gyakorlatilag ez 0 költséget jelentene. A fogyasztás meg, hmmm... szerintetek egy modernebb gép, mondjuk egy energiatakarékos Atom procival, jobb lenne fogyasztásban? Gondolom igen, valami integrált lappal... viszont az gondolom drágább, ez még kéznél van...

Ha nincs switchem, de van a router, akkor az is jó? Szóval, ha van a PIII-as gép 2 hálókarival, a modemből jön a hálókariba a net, a másik hálókártyát összekötöm a router WAN portjával, akkor gyak. azt érem el, hogy a routert nem terhelem a torrenttel, és a LAN-os játékok házon belül gyorsak is maradnak, mert az a megosztó gép van terhelve... még sosem csináltam ilyet egyébként... de meg kell tenni. :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.