Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) Farkas23 válasza Farkas23 (#4824) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Segítene nekem vki router ügyben?

Előre is köszönöm!

(#4852) €uro válasza Farkas23 (#4851) üzenetére


€uro
őstag

Igen. Most vettem Linksys GRT45GL-t. Mondanám, hogy te is vegyél ilyet, de nem teszem. Már csak azért sem, mert nem rendelkezem tapasztalattal. Ezzel is csak most ismerkedem. Ugyanakkor azt mondják, hogy most már N-es routert érdemes vásárolni. Nem kell sokat visszaolvasnod a topikban, többet is ajánlottak itt.

[ Szerkesztve ]

(#4853) Imco válasza €uro (#4847) üzenetére


Imco
őstag

Felesleges IPcimeket osztogatnod! A DHCP "életben hagyása" mellett elég ha a WIFI védelmével törödsz. Amennyiben csak Te használod fix eszközökkel a WIFI-t akkor egy MAC szürés elég. Ha "átjáróház" van és kollégák, barátok is használják változoan, akkor viszont praktikusabb a jelszavas védelem. Szerintem...

Üdv! Imco

(#4854) Farkas23 válasza €uro (#4852) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Hello!
Oké köszi szépen a segítséget! Igazábol csak azér kérdeztem, mer nekem most van egy routerem, de az SMC, de egy kalap szar :((( Csak a baj van vele és leakarom majd váltani.
Csak h akkor milyet nézzek.
Mégegyszer köszi! :)

(#4855) €uro válasza Imco (#4853) üzenetére


€uro
őstag

Eddig nem említettem, de az adatforgalmat a QoS-ben rejlő lehetőségeket kihasználva fogom szabályozni. Ha másért nem, ezért kell majd IP címet beállítanom. Vagy lehet, hogy MAC címeken is használható a QoS? Majd meglátom...

Mindenesetre értem már, hogy a DHCP mit takar, és hogy mellette az IP címek hogyan használandóak.

(#4856) Icewind


Icewind
aktív tag

Hali

tegnap sajnos meghalt a routerem. No, amúgy is elég noname cucc volt, de a néha szükséges újraindítást leszámítva kiszolgált évekig.

Tippem nem volt mi legyen az utódja, így elkezdtem olvasgatni, főleg itt a fórumban.. de őszintén szólva sokkal előbbre nem jutottam. Szinte minden router kap hideget, meleget, teljesen ellentétes véleményeket.. :Y

Az igényeim átlagosak, 4 gép lenne rákötve, de abból csak 1 van igazán aktívan használva(letöltés, torrent, etc).. chello gold netem van (és egy ehhez kapott webstar modem...). Mindegyik géphez megy kábel, így wifire nincs szükségem.

Olyan 10ezer forint körüli összegre gondoltam.. de bármiről olvastam valami jót, utána egy halom rosszat is.. komolyan mondom tán a legkevesebb negatívat a <5ezer forintos TP-LINK TL-R460ról olvastam. :U
Ez kielégítő az általános igényeket? (lehet vele torrentezni, online játszani, stabil..stb?)

Nem akarok olcsó húsnak híg a leve tipust kifogni, sem feleslegesen fizetni a semmire.
Úgyhogy kérdésem a következő, max 15ezer forintig tudtok olyat mondani, ami biztosan jobb a fentebb említett TP-LINKnél? és ha jobb, miben? :F
Tulajdonképp lehet rajta pluszba van rajta wifi is, elképzelhető hogy később..... de egyelőre a lényeg hogy kábeles nettel príma legyen.

Köszöntem előre is :R

üdv

[ Szerkesztve ]

(#4857) Alex91 válasza Icewind (#4856) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nagyobb sebessegu a neted, akkor erdemes egy kicsit dragabb routert venni, hogy ki is lehessen hasznalni.
D-Link DIR-615, mondjuk ez belefer a keretbe.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4858) Icewind válasza Alex91 (#4857) üzenetére


Icewind
aktív tag

Köszi
Tehát ezek a kisebb szériások akár a sebességet is korlátozhatják? Mondjuk chello gold ide vagy oda, általában nem dobom ez az agyam a gyorsaságától.. :P
Igazából a D-Linktól egy icipicit tartok, havernak volt egy és nem voltak vele jó tapasztalatai, nem jöttek ki jól a chello nettel, bár az egy régebbi és kisebb model volt...meg persze ahogy nézem ahány ember, annyi eset..
Az újakról szinten megannyi ellentéteset olvasok.. ez jó lenne torrentre is? nem kell naponta restartolni? :D

Amit még nézegettem az a TP-LINK TL-WR642G, ennek van itt jo nagy topicja is, annyira rossz csak nem lehet? Vagy egy ilyen D-LINK minőségibb cucc?

[ Szerkesztve ]

(#4859) Alex91 válasza Icewind (#4858) üzenetére


Alex91
félisten

Most mi a faxert g-s routereket neztek? Amugy jo lehet a TP-Link is, de akkor mar abbol is valami n-es. Lehet, hogy most azt mondod nem kell a WiFi, aztan ha megis, akkor meg csereled le?

Nem tudom, hogy mennyire minosegi a D-Link, bar nekem is egy "xar" 604-esem van. Ezt is szidjak/tak. Nekem evek ota megy, neha volt vele gond, meg tenyleg a legalja, de azert tudok vele netezni.

En egy chart alapjan neztem, hogy arban, teljesitmenyben melyik lenne neked az optimalis. Ha tobb penz van ra, akkor persze mast mondanek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4860) joey7


joey7
őstag

hali,

olyan router kéne,amire közvetlenül ráköthetek HDD-t, ugyanis arra szeretnék letölteni
ftp-n keresztül a sz.gép használata,bekapcsolása nélkül.
tud vki vmi jófélét ajánlani?
:R

(#4861) vzs


vzs
tag

Hali, most váltottam a upc társasházi kedvezményes 30/3 megabites netjére. Van valakinek 20 megabitnél nagyobb netje+ D-link di-524 routere? A Router nélkül hozza a 30 megabitet, routerrel max 20-at hoz. a kábelek mindegyike szintén hozza a 30 megabitet router nélkül, szóval biztosan a router a gyenge láncszem. Van valakinek tapasztalata, hogy mit lehet tenni a routerrel? Vagy ennél ne várjak többet tőle? Milyen más routert tudnátok ajánlani, amivel nem lenne ilyen gond?
Ha veszek egy vezetékest, ami mondjuk olcsobb egy wlanos routernél, azt simán összeköthetem ezzel s D-linkel? Csak azért, mert ez wlan router is, wlanra meg elég ez a sebesség, csak az asztali gépemnek szeretnék gyorsabb netet.

(#4862) Alex91 válasza joey7 (#4860) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4863) Alex91 válasza vzs (#4861) üzenetére


Alex91
félisten

Kicsit vissza olvasol, azt majd talalsz magadnak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4864) joey7 válasza Alex91 (#4862) üzenetére


joey7
őstag

köszi, elolvastam. remek,részletes cikk,ami mindeképpen hasznos ha vki ilyen routert akar beüzemelni.
viszont az engem érdeklő vonatkozásokat nemigazán találtam meg,csak torrentletöltésről láttam leírást benne, ftp-s letöltést nem. vmi elkerülte figyelmem,vagy tényleg nincs róla szó?

(#4865) Alex91 válasza joey7 (#4864) üzenetére


Alex91
félisten

[link], itt erdeklodj!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4866) joey7 válasza Alex91 (#4865) üzenetére


joey7
őstag

köszi.

(#4867) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Olyan routert keresnék, ahol be tudok állítani egy web oldalt, esetleg IP címet ahonnan nem lehet elnavigálni.

Úgy szeretném beállítani a router mögötti gépeket, hogy kizárólag egy web oldalt tudjanak elérni az Internetről.

Milyet tudnátok ajánlani?

Előre is köszi!

(#4868) Imco válasza Zebu (#4867) üzenetére


Imco
őstag

2 IP tartományt kell tiltani. Az ip elöttit és az ip utánit. Minden átlagos routerben benne van ez a lehetőség, ha nem tévedek. Szerintem... ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#4869) Prego válasza Alex91 (#4785) üzenetére


Prego
senior tag

Asszem itt arra próbálnak utalni, hogy a 110esben benne van a RangePlus, ezért már közelíti az N-es szabványt, legalábbis hatótávban. Nincs valakinek esetleg tapasztalata erről a linksys WRT 110-ről?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#4870) Zebu válasza Imco (#4868) üzenetére


Zebu
addikt

Mondasz valamit :)

(#4871) csimav


csimav
senior tag

Sziasztok!
6-7e Ft-ért milyen routert ajánlotok?
Egyik gyerek írt, hogy d-link di 624+-et tudna adni 6000 Ft-ért tartozékokkal, mindennel együtt. Pár hónapot lett elvileg használva.

És ez az egész Wirelles router hogy müxik? Netkábelt beledugom és van vmi csatlakozó amit a gépekbe kell?

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#4872) Gyula_


Gyula_
tag

Sziasztok,

érdekelne, h ki melyik routert ajánlja a 2 közül:
D-Link DI-524
vagy
NetGear WGR614EE

Minden választ és tanácsot szivesen fogadok.
Előre is köszi.
(Főbb szempontok: megbizhatóság, kényelmes konfigurálhatóság, funkcionalitás. A sebesség nem szempont.)

(#4873) Alex91 válasza Gyula_ (#4872) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyik szimpi! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4874) koxes válasza Gyula_ (#4872) üzenetére


koxes
tag

egy biztos d-linket ne vegyél főleg ebből az alsó kategóriás fajtából.
én 3hónap allat 4et vittem vissza gariba.

(#4875) csimav


csimav
senior tag

Csáó!
Ebből a 3 ból melyik routert ajánljátok?
-Netgear WPN824
-Linksys WRT54G2
-Linksys WRT54G v5

:R :R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#4876) koxes válasza csimav (#4875) üzenetére


koxes
tag

Linksys WRT54G v5

[ Szerkesztve ]

(#4877) csimav válasza koxes (#4876) üzenetére


csimav
senior tag

Sorold fel az érveidet:) Miért nem a Netgear?

:R :R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#4878) koxes válasza csimav (#4877) üzenetére


koxes
tag

hát sok netgear-em nem volt még de azzal sem nyulhatsz nagyon mellé ...
de én mindenkiéppen a linksys-t ajánlom mert a Cisco Systems gyártja és ugye a hálózati eszközökben az a top. bent a cégnél is WRT54G v5-höz hasonló ruter megy 5 éve. kb 6gép van rákötve wi-fin és még soha nem adta meg magát!

(#4879) Zebu válasza Zebu (#4870) üzenetére


Zebu
addikt

TP LINK TL-WR841ND lett a befutó! :)

Tök jó cucc, nagyon jó a firmware-e és stabilnak tűnik.

2 bajom van vele.

1. Ha tartalomszűrést állítok be, akkor kissé lassan töltődnek be az oldalak.
Gondolom minden egyes csomagot megvizsgál és kissé ez belassítja a folyamatot

2. Nem tud WDS-t.
Ez már szomorúbb, mert van egy TP LINK TL-WR543G routerem is, és ő tudja

[ Szerkesztve ]

(#4880) Fecogame


Fecogame
veterán

Ez jó lesz szerintetek WLAN-ra, meg egy gépre, ami kábelen csatlakozik?

[link]

:R

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4881) Alex91 válasza Fecogame (#4880) üzenetére


Alex91
félisten

Jo.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4882) Habzsi-Dőzsi


Habzsi-Dőzsi
tag

Sziasztok!

Netbookhoz szeretnék vezeték nélküli internetet az egész lakás területén.
Itthon 2mb-os netem van ami ADSL.

Nagyon nem vagyok járatos a routerekben, mit ajánlotok?
A keret 20.000Ft.

Sürgős lenne a válasz, mert holnap meg kellene vennem.

Köszönettel: Habzsi

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#4883) Alex91 válasza Habzsi-Dőzsi (#4882) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen netbook-od van?
Edimax BR-6574N

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4884) Alex91 válasza Alex91 (#4883) üzenetére


Alex91
félisten

D-Link DIR-635

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4885) Habzsi-Dőzsi válasza Alex91 (#4883) üzenetére


Habzsi-Dőzsi
tag

Eddig aspire one-t használtam, és ilyen lesz:
http://prohardver.hu/hir/konnyu_es_finom_acer_1810t.html
A vezeték nélküli kapcsolat csak bekapcsolt PC-nél működik? vagy elég ha a router van bekapcsolva?

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#4886) Alex91 válasza Habzsi-Dőzsi (#4885) üzenetére


Alex91
félisten

Eleg, ha a router megy. De most nincs routered? Akkor PC-t is arra kell kotni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4887) Habzsi-Dőzsi válasza Alex91 (#4886) üzenetére


Habzsi-Dőzsi
tag

jelenleg nincsen routerem. Ha jól értem a PC re kell dugni? A modemre?
még annyi, hogy a 20k t az iponban kell levásárolnom, tudnál onnan mutatni2-3 db-ot ami nagyon jó lehet?

Nagyon Köszönöm Alex91

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#4888) Alex91 válasza Habzsi-Dőzsi (#4887) üzenetére


Alex91
félisten

A modemre kell dugni. A routerbe megy aztan a PC kabellel. A noti meg mehet WiFi-n.

EDIMAX BR-6574N
D-LINK DIR-635

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4889) Habzsi-Dőzsi válasza Alex91 (#4888) üzenetére


Habzsi-Dőzsi
tag

Köszönöm, sokat segítettél.
Valamelyiket megveszem, lelked rajta :DD

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#4890) Habzsi-Dőzsi válasza Alex91 (#4888) üzenetére


Habzsi-Dőzsi
tag

Mi a különbség a 2 router között?

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#4891) Alex91 válasza Habzsi-Dőzsi (#4890) üzenetére


Alex91
félisten

Neked barmelyik jo. Sot, lehet, hogy egy olcsobb n-es is megteszi, de mivel 20k-d van ra.. :). Az Edimax gigabites vezetekessel rendelkezik, de talan a d-link neve kicsivel jobban hangzik. Mivel egyikkel sincs tapasztalatom rad bizom, hogy melyiket veszed! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4892) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv. Upc Fiber Power 60/6 csomagján gondolkozom,és routert kell cserélnem a kérdés természetesen,hogy milyenre? Egy asztali,és 3 noti csatlakozna rá mind wifi-n,esetleg ha külső vinyót lehetne csatlakoztatni hozzá a letöltésekhez nem lenne hátrány,de miután árban az húzósabb így csak kíváncsiságból érdekel ez a típús,később még jól jöhet.Kösz a segítséget.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#4893) Alex91 válasza Dan-szan (#4892) üzenetére


Alex91
félisten

D-Link DIR-685
Linksys WRT610N
D-Link DIR-655

Bar nem tudom, hogy mennyire fogja WLAN-on atvinni a 60 Mbps-ot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4894) blunt


blunt
aktív tag

hali!

mindenkeppen gigabites routert keresek, a dir-655 meghalt, azt nem is szeretnek megegyszer, ezt a kettot neztem meg :

smc wgbr-14-n

linksys wrt-320n

melyik legyen?

szerk most latom hogy wlan "csak" 300mbit a linksysen. akkor maradok smc-nel azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#4895) Alex91 válasza blunt (#4894) üzenetére


Alex91
félisten

655-el mi volt a gond?

En is a Linksys-sel szemezek.

Az hulyeseg a WLAN-nal :). De sajna Jumbo frame nincs a 320n-ben...
Teszt

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4896) blunt válasza Alex91 (#4895) üzenetére


blunt
aktív tag

folyamatosan eldobta a netet, nem tudott local ip-t kiosztani, elerhetetlen volt a router. hard reset sem segitett rajta, csak az, ha szo szerint egesz ejjel ki volt huzva a tapbol es reggel visszadugtuk. De akkor is fel ora utan ujra produkalta a hibat.

feldugtuk a jo oreg asus wl-500g-t es az azonnal vitte a halozatot.
Sajnalom, mert jo routernek tunt a Dir-655, de most adunk egy eselyt az SMC-nek =)

(#4897) Alex91 válasza Alex91 (#4895) üzenetére


Alex91
félisten

Vagyis inkabb kevertuk a WAN-nal! :) A WLAN a masiknal is 300 mbit/s-m, mert n-es...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4898) jeni válasza blunt (#4894) üzenetére


jeni
félisten

Nem biztos,hogy a második DIR-655 routered is rossz lesz. :Y :R
Nekem a D-LINK DIR-4200 van és hál istenek éjjel nappal müxik,bár a Chelloval volt afférja mikor ők a bővítés során a tech. paraméteren változtattak

[ Szerkesztve ]

(#4899) blunt válasza jeni (#4898) üzenetére


blunt
aktív tag

nagykernel nem volt tobb dir-655 -sajnos-, igy esett a valasztasunk az smc-re. nagyon remelem, hogy kafa a router, bar a dir-655 eleg sok featuraban verhetetlen =)

(#4900) Progép


Progép
csendes tag

Sziasztok.

A következő routerem van RANGEMAX WIRELESS ROUTER és azt szeretném kérdezni, hogy milyen antenna vevőt tudnátok ajánlani hozzá? Lehet usb-s lehet pcie-s. A falak elég kemény minöségi betonból vannak és nehezen engedik át a jeleket, szal valami keény továbbítót lökjetek. :)

Segítségeteket köszönöm.
Progép.

Új konfigom 2011ben lesz PCI-E 3.0-ás vgával.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.