Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) Alex91 válasza Mymelody (#5950) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, mert a g-s WiFi az 54 mbit papiron! Aztan visz 20 Mbit-et, az n-es 300 Mbit papiron, visz 100 Mbit felett. Gondolod, hogy 30 Mbites netbol csinal 54 Mbitest? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5952) Mymelody válasza Alex91 (#5948) üzenetére


Mymelody
aktív tag

A laptopon ha megnézem a wifi állapotát, akkor 54mbit-et ír a g-snél. Az n-esnél 65mbit.
vagy ez más?
A 30mbit akár 10szer is átmehet az n-es wifin?

Cheers

(#5953) Beri válasza Csekaone (#5949) üzenetére


Beri
addikt

Mekkora sávszélhez? Nálam 12/6-ot átvitt simán, meglepően stabil is volt az árához képest.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5954) kali válasza Mymelody (#5952) üzenetére


kali
legenda

az más, van elméleti maximális és gyakorlati jellemző sebesség - utóbbi a ténylegesen átvihető; link
a g szabvány esetében még különböző kiterjeszésekkel (super-g és társai) is csak 26 - 28 mbit/s vihető át maximálisan - de ehhez mind a két oldalnak támogatni kell az adott kiterjesztést, és minden szükséges feltételnek adottnak kell lenni!
a 30 mbit/s net egyszerre csak egyszer mehet át az n szabványos wifi kapcsolaton, amúgy meg ~ háromszor... :)

(#5955) Mymelody válasza kali (#5954) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Köszi sokat segítettél, nem azt mondom, hogy most már mindent értek, de beljebb vagyok :) Utolsó "amúgy meg ~háromszor" kijelentésedet viszont nem értem mire vonatkozik :F
30mbit/s bejövő netem a max 300mbit-es router-en miért nem jön át 3-szor? Hiszen az is csak 90mbit :)
Köszönöm a türelmet

Cheers

(#5956) kali válasza Mymelody (#5955) üzenetére


kali
legenda

az n szabványos - elméletileg 300 mbit/s sebességet átvinni képes - router a gyakorlatban valósan a harmadát/negyedét képes átvinni a névleges elméleti maximumnak, tehát a 300 mbit/s sebességnek! ha 30 mbit/s sebességű netet kap, akkor maximum annyit képes átvinni, és abból nem lesz például 3 * 30 mbit/s - olyan router tudtommal még nincs nincs, ami többszörözni képes - akár wifi kapcsolaton - annak a netnek a sebességét, amit valósan kap... :)
az más kérdés, hogy amennyiben gyorsabb netet kapna, akkor nagyobb sebességet is képes lenne átvinni wifi kapcsolaton - a szükséges feltételek megléte esetén!

[ Szerkesztve ]

(#5957) Mymelody válasza kali (#5956) üzenetére


Mymelody
aktív tag

szóval a 30mbit átmegy rajta és azt 3felé osztja?

1.Az n-es laptop mit kap ebből és a g-snek mi jut?
2.Ha egyszerre megy a 3 gép, akkor lassab netet kapnak, mintha csak egy menne?
3.A g-s szabványú routeren ehhez képest mennyi megy át a 30mbit-ből?
4.Volt értelme váltanom? :)

Cheers

(#5958) Cobra. válasza Mymelody (#5957) üzenetére


Cobra.
őstag

A netes letöltési sebessége 30mbit (többé-kevésbé). Ez fix, ezen osztozik minden gép, amit rákötsz a routerre. Ha egyszerre használod minhárom gépet, akkor eloszlik közöttük a sávszél. Ráadásul ha egyiken megy torrent, akkor az jobban lefogja a sávszélt, mint a sima letöltés, ezért a torrent kliensben eléggé le kell venni a sebességet, hogy legyen értékelhető sávszél a többi gép felé. Sajnos jobb routerek QoS része se a legjobb, érdemes kézzel limitálni a max letöltési sebességeket az egyes gépeken (meg feltöltést is a torrentnél, másnál meg úgyse tudod állítani).

(#5959) kali válasza Mymelody (#5957) üzenetére


kali
legenda

sima g szabványon ~ 20 mbit/s sebesség megy át, ha a router tud valamilyen kiterjsztést, és azt az ellenoldal is kezeli, akkor - mint korábban is írtam - kihozható 26 - 28 mbit/s is, de a teljes 30 mbit/s már nem, ahhoz már n szabvány kell mind a két oldalon!
igen, volt értelme váltanod!
a többire már választ kaptál az előttem szólótól.

[ Szerkesztve ]

(#5960) Mymelody


Mymelody
aktív tag

Köszönöm nektek srácok, holnap átrágom rajta még magam. Késő van már nekem ehhez :)

Cheers

(#5961) SoLo83


SoLo83
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni a választásban?
Volt egy Asus WL-520GC em, de a tápja zárlatot okozott, és nagy kárt okozott.
Amin most gondolkodom Asus WL-520GC 125 ugyanaz a router, hátha csak hibás volt... nagyon meg voltam vele elégedve.
A másik jelölt Linksys WRT120N a lényeg nekem a WIFI sebesség, tervben van egy 20mb/s es net beköttetése.

Ezek fényében szeretném kérni a véleményetek!

Köszönöm előre is!

SoLo

(#5962) Alex91 válasza SoLo83 (#5961) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen WiFi: g, n? Mennyit szansz ra?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5963) SoLo83 válasza Alex91 (#5962) üzenetére


SoLo83
csendes tag

Öszintén nem igazán tudom a különbséget, csak, hogy az n ami jelenleg a legjobb 300 at tud ami max 30mb/s.
Rászánni olyan 15 öt gondoltam.

Egy boltban kell megvennem mert gariban cserélik az ASUS om. itt a két link.

És köszönöm a segítséget! :)

http://www.ebolt.hu/product106911_category2409-Asus_WL_520GC_125_Mbps_Wireless_Router.html
http://www.ebolt.hu/product106911_category2409-Asus_WL_520GC_125_Mbps_Wireless_Router.html

SoLo

(#5964) SoLo83 válasza SoLo83 (#5963) üzenetére


SoLo83
csendes tag

Bocsánat a link rossz lett.
Ime a két link:

[link]

[link]

SoLo

(#5965) kali válasza SoLo83 (#5964) üzenetére


kali
legenda

nekem volt asus wl-520gc router, egy évig használtam, és csak jót tudok mondani róla!
stabil, megbízható, 20 mbit/s sebességű nethez még bőven jó! sőt, mivel a router kezeli a super-g kiterjesztést, így ha az ellenoldal is, akkor akár 28 mbit/s is átvihető!
az n ("300"-as) szabvány valósan akár 80 - 100 mbit/s sebesség átvitelére is képes, sőt...

(#5966) SoLo83 válasza kali (#5965) üzenetére


SoLo83
csendes tag

Vajon ez az linksys milyen? Az ASUS al nekem sem volt bajom, csak az, hogy az adapter zárlat miatt 50 ezres károm lett... Bár most túlfesz gátlós elosztót is beszerzek..

SoLo

(#5967) SoLo83 válasza SoLo83 (#5966) üzenetére


SoLo83
csendes tag

Bocs mégegyszer :D hihetetlen hogy nem megy be a két link...

ASUS

LINKSYS

SoLo

(#5968) kali válasza SoLo83 (#5966) üzenetére


kali
legenda

zárlat sajnos bármilyen gyártó eszközénél előfordulat...
a wrt120n ugyan részben már n képes router, de a wifi részétől ne várj túl sokat; link és link

[ Szerkesztve ]

(#5969) SoLo83 válasza kali (#5968) üzenetére


SoLo83
csendes tag

A linksysel szimpatizálok... de sajnos más nem nagyon jöhet szóba mert cserélik a routert így az eboltról kell választanom routert.

Ami fontos még nekem h a p2p jó legyen....
És a Wifi. 3 gép csatlakozik majd rá ami aktívan dolgozik.
Az egyik webserver a másik kettő meg netezget....

[ Szerkesztve ]

SoLo

(#5970) kali válasza SoLo83 (#5969) üzenetére


kali
legenda

ha azzal sszimpatizálsz, akkor legyen az - bár szerintem a wifi részében csalódni fogsz...
ha nem tetszik, akkor utána esetleg ezek legyenek; d-link dir-615 vagy asus rt-n11 :)

(#5971) SoLo83 válasza kali (#5970) üzenetére


SoLo83
csendes tag

Elgondolkodtataó... Tudja szted as linksys minimum ugyanazt a wifi teljesítményt mint az ASUS?
Papíron jobbnak kell lennie...

SoLo

(#5972) Beri válasza SoLo83 (#5967) üzenetére


Beri
addikt

Az ASUS jó kis router, pláne más fw-rel :)
A linksys nem Draft 802.11n Certified, tehát lehet, hogy tényleg csalódást okoz majd, mert csak 54 Mbps link rate garantált draft 11n kliensekkel és nem tudok róla, hogy akár 125Mbitet tudna, mint az asus. Viszont route-olásban gyorsabb mint az asus, bár még smallnetbuilderék se mértek rajta kábelen 100Mbitet sem, de egy kis plusz kraft jól jön. Nehéz választás, az biztos. Ha számít az, hogy használhass custom fw-t, vagy ha ki tudod használni a 125megás wifit, akkor az asus-t válaszd. Ha csak a design és a kábeles sebesség számít gyári fw-rel, akkor a linksys a te barátod.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5973) kali válasza SoLo83 (#5971) üzenetére


kali
legenda

az írtad, hogy tervbe van véve 20 mbit/s net, így szerintem egyenlőre nem lényeges a valós n wifi átvitel sebessége, inkább a wifi stabilitását, és a router terhelhetőségét (mivel említetted a p2p használatot) nézd!
a wrt120n vs rt-n11 wifi párharcból szerintem az asus jön ki jobban!
és az igényeid és követelményeid összességét nézve, a fenti két router mellett valóban versenyben van a dir-615 is! ha csak magát a netedet és a használatodat nézem, akkor elég a wl-520gc router is, de ha a 15 e ft-os keretből a maximálisat akarod kihozni abból az üzletből, akkor szerintem a dir-615 és a rt-n11 között dönts! igaz, a céljaidra a wrt-120n is elég, de ha ár/érték arányban van jobb is adott kereten belül, akkor miért ne?!?!
persze a te pénzed, a te döntésed...

(#5974) SoLo83 válasza kali (#5973) üzenetére


SoLo83
csendes tag

Hát köszönöm!
Ezért szeretem ezt a fórumot, mert színvonalas, nem mellé beszélős választ kaphat az ember!
Köszönöm mindenkinek a segítséget, most meggondolom az eddigiek alapján.
Ha még abban segítenétek, hogy milyen fw t tennétek fel a két routerre? Mert én csak gyárit tudtam az ASUS ra bár nem is nagyon foglalkoztatott mert ehhez a részéhez nem konyítok sokat.. :)

SoLo

(#5975) Beri válasza SoLo83 (#5974) üzenetére


Beri
addikt

Az ASUS-ra van DD-WRT, igaz, hogy csak a micro fér fel rá, de akkor is sokkal gyorsabb és több beállítási lehetőséget ad, mint a gyári fw. Ha amellett döntenél, szólj és segítek a flashelés menetében is. A D-LINK DIR-615-re is várható dd, de arra még WIP-et (work in progress) írnak.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5976) SoLo83 válasza Beri (#5975) üzenetére


SoLo83
csendes tag

Köszönöm!
Lehet megpróbálom még1x az ASUSal.... problémám nem volt vele csak az adapter.. Ha azt mondjátok a 20/10 es netet meg bírja akkor kicseréltetem ugyanerre. :)
Beri ha nem gond akkor igénybe venném a segítséged majd. :)

Köszönöm mindenkinek a hszt!
Remélem megtudom majd én is hálálni!

:R :C

SoLo

(#5977) Konflikt


Konflikt
addikt

milyen routert vennetek az alabbi kriteriumokkal?

-wan-lan, lan-wan throughput min. 80 mbit legyen
-gigabites lan portok
-kb max 20K

wifi g-s is eleg akar, de n es az se baj. usb nem szukseges.

WRT320N-et neztem ki, ezzel mik a tapasztalatok?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5978) kali válasza Konflikt (#5977) üzenetére


kali
legenda

jó lesz a wrt320n router, jobb alternatíva nem nagyon található ~ 20 e ft környékén...

(#5979) Konflikt válasza kali (#5978) üzenetére


Konflikt
addikt

ha az arat nem korlatoznam 20K-ban, akkor miket ajanlanal? mondjuk 30 ig.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5980) kali válasza Konflikt (#5979) üzenetére


kali
legenda

ami szerintem még szóba jöhet; d-link dir-655 és tp-link tl-wr1043nd

(#5981) Beri válasza kali (#5980) üzenetére


Beri
addikt

A kettő közül mindenképpen a D-Link a nyerő, de a TP-Link feleannyiba kerül.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5982) Konflikt válasza Beri (#5981) üzenetére


Konflikt
addikt

feleannyiba? 3K a kul koztuk. (23 vs 26K) amugy a tp link fele huz az 5 ev gar, a dlink fele meg a kurvamagas wan-lan throughput

de kicsit tobbe kerul mindketto a wrt320n-nel (20K), de mindketton van usb is.
a d-link fele huzok, ekkora throughput egy darabig eleg kell legyen, eleg jovokompatibilisnak tunik.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5983) eXodus válasza Konflikt (#5982) üzenetére


eXodus
őstag

"dlink fele meg a kurvamagas wan-lan throughput"

Azért a tplinké sem leeht rossz.
pl: korábbi verzió 941ND ami csak 100mbites és hozta a wan-lan 90+Mbitet, amit nem sok 100as router tud.
Valószínűleg az 1043ND sem teljesít átlagnál rosszabbul.

(#5984) Beri válasza eXodus (#5983) üzenetére


Beri
addikt

A TP-Link 1043ND-vel tegnap este sikerült 146Mbitet mérni, tehát simán megfutja a linksys wrt320N szintjét, ami ~22k.

Konflikt: Igen, feleannyiba, Magyarországot kivéve. Ha valakit nem zavar a szlovák gari, és elég sok lesz a jelentkező, 15k-s darabáron behozok pár ilyen tépélinket.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5985) kali válasza eXodus (#5983) üzenetére


kali
legenda

#5839 - bár nekem a tl-wr941nd többet átenged, mint amennyi ők írtak; 85 - 88

Beri; egy vevőd már lenne! :K

[ Szerkesztve ]

(#5986) eXodus válasza kali (#5985) üzenetére


eXodus
őstag


Ezt viszont én mértem. Ráadásul még régi firmware-el. Azóta jött új, amiben +sebessség, QoS, és egyéb bugfix is volt.

(ehh a kép nem sikerült jól,de már nem szerkesztgetem. :) )

[ Szerkesztve ]

(#5987) kali válasza eXodus (#5986) üzenetére


kali
legenda

2008. 10. 10. :F :Y

(#5988) eXodus válasza kali (#5987) üzenetére


eXodus
őstag

Mintha csak tegnap lett volna. :DDD

(#5989) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

Wifi router vásárlás előtt állok, de nem tudok választani.
Ami fontos lenne:

1. Tudja a WOL (Wake-On-Lan) funkciót
2. Bírja a több szálú kapcsolatokat (Torrent)

Légyszives adjatok pár tippet.

Köszi

(#5990) Mymelody válasza kali (#5965) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Hello Kali! Az ellenoldal alatt a computer, vagy egyéb gép wifi vevőjét érted? Tudod, csak hogy tisztán lássak, meg akik tanulnak belőle.
A dlna-ról még szívesen hallanék. Több gép wmp-vel lejátszák egymás fájljait?

Cheers

(#5991) Mymelody válasza kali (#5965) üzenetére


Mymelody
aktív tag

bocs 2-szer ment

[ Szerkesztve ]

Cheers

(#5992) kali válasza Mymelody (#5990) üzenetére


kali
legenda

az ellenoldal alatt azt a hardvert értem, amivel adott pc/noti csatlakozik a routerhez; wifi modul/kártya!
dlna; digital living network alliance; link vagy link elég tág témakör...

(#5993) hati


hati
addikt

Sziasztok!

Az usb porttal rendelkező routerektől kb. mi az elvárható r/w teljesítmény? Nekem a 1043nd R:6 MB/s, W:2 MB/s, amiből főleg a W kicsit kevés. :(

(#5994) Konflikt válasza eXodus (#5983) üzenetére


Konflikt
addikt

jam, nemrossz a tp linke sem, de a d link dir 655-e meg ~230-270 Mbit kozott alakul, majdnem 2x akkora. (nem mindha most szuksegem lenne ra, es nem mintha a 140 Mbit nem lenne eleg throughput, amit a tp link tud)
amugy 80/25 os digi melle kene. 30/20-as van most, aztan eszrevettem h emeltek, megjelent egy nagyobb csomag. ma du megyek be majd az ufsz irodaba, kiderul h a kis asus rx3041 mennyit tud atnyomni. ha nemviszi at, akkor kell uj router. de akkor mar olyan, ami a kesobbi digi emeleseket is vinni fogja.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5995) djbahool


djbahool
senior tag

#5989?

(#5996) Beri válasza djbahool (#5989) üzenetére


Beri
addikt

A szokásos kérdések:
- mekkora sávszélt osztasz?
- mennyit szánsz a routerre?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5997) djbahool válasza Beri (#5996) üzenetére


djbahool
senior tag

4Mbit Le, 2Mbit fel.
Az ár amit rászánok az 10-20e körül van.
De elsőbbrendő szempont a WOL és a torrent.

(#5998) Beri válasza djbahool (#5997) üzenetére


Beri
addikt

Nem hiszem, hogy kapható jelenleg a piacon olyan router ebben az árban, ami nem visel el röhögve 6Mbit torrentforgalmat.
A WOL-t nem a routernek kell támogatnia. Csak forwardolni kell a 9-es UDP portot.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5999) djbahool válasza Beri (#5998) üzenetére


djbahool
senior tag

A jelenlegi routerem Linksys WRT54GR nem viseli el a jelenlegi 2Mbites torrentet, csak ha kevés szálon töltök.
Ja, és hiába forwardolom, nem tud WOL-t.

(#6000) hati válasza Beri (#5998) üzenetére


hati
addikt

A wol-hoz az arp tábla mentésének lehetősége vagy a broadcast címre történő forward képesség kell. Egyik sem gyakori azért.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.