Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) Drago1 válasza TeeJay (#35447) üzenetére


Drago1
tag

Hat sajnos el kell hogy vegyem a jo kedvedet mert Atheros AR5B91 802.11b/g/n (300Mbps) wifi kartya van a laptop-ban!

Nem tudom miert tesz boldogga ha mas rabas....ik nem jott be az elet vagy mi?Biztos nem puszilt eleget az anyad!

(#35452) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok!

Router vásárlását tervezem, jelenleg egy TP-LINK WR1043ND v1.x-em van, már a gyári software-t lecseréltem rajta. Digi-s startnetem van (50/30) és a belső hálózaton 2 Laptop, 2 okosteló, 1 NAS és egy TV(wifi+lan) dolgozik. Eddig azt tapasztaltam, hogy a HD-s youtube is tudott szaggatni bármelyik WIFI-s eszközön. A célom az lenne, hogy minnél stabilabb és gyorsabb legyen a belső hálóm WIFIn, hogy ne kelljen a TVt kábellel bekötnöm a netre (most úgy van). A router és a NAS CAT6-os kábellel van összekötve, annak nem kell a wifi. Az alábbi modellekeben gondolkodom:

Asus RT-N65U, vagy TP-Link TL-WDR4900: ezek árban kb azonosak, de azt látom hogy a TL procija erősebb, viszont nem tudom mennyire stabil? Az Asus tud 3g mobilnetet is megosztani, nekem az nem fontos. Melyik modelt javasoljátok? Nem tudom, hogy előny-e az hogy a TL-nek külső antennái vannak?

Illetve nem tudom, hogy érdemese-e drágább modellben gondolkodnom? Én csak a memóriát láttam, hogy az több bennük.... ha igen melyiket javasoljátok: Asus RT-N66U vagy Asus RT-AC66U?

Még annyi, hogy panel lakásba lesz és a router másik szobába lesz mint az eszközök nagy része

Előre is köszönöm a tanácsotokat!

Üdv!

(#35453) eami válasza Antilhu (#35452) üzenetére


eami
addikt

pont ugyanebbe a helyzetben voltam én is v1.8at váltottam és végül TP-LINK WR1043ND v2.1 -et vettem. 4300/4900 volt még a másik esélyes, de egyrészt annyira nem lenne használatban az 5GHz, másrészt szintén panelban a másik szobában nem is nagyon lenne belőle semmi. Ez a teszt segített még a döntésben, van a teszt mérés eredményeknél a 4300 / 1043 ki van emelve (és 4900 is ott van pár helyen), de még akad ott más router / wifi eredmény is (hátha segítenek). Szerintem a leírt körülményekhez jobb döntés a 1043 mint a 4900. Főleg hogy a 2.4Ghz antenna nem külső hanem belső.

[ Szerkesztve ]

(#35454) TeeJay válasza Drago1 (#35451) üzenetére


TeeJay
félisten

azon röhögök hogy ketté törted a routert mert 1hét után elromlott :D
végül is majd én is veszek egy BMW-t azt ha lerobban betolom a Dunába és elkezdem fikázni hogy BMW-t ne mert az sz@r

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35455) RumiTT válasza Gubek-Einste (#35441) üzenetére


RumiTT
tag

Hasznaltan 3 500, egy szobas alberletbe kellene.

(#35456) Gubek-Einste válasza RumiTT (#35455) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nagyon akarod akkor vedd meg de sokan szívtak hasonló eszközökkel mert nem tudták beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35457) pecz válasza TeeJay (#35454) üzenetére


pecz
csendes tag

Nem lehetne abba hagyni ezt a gyerekes veszekedést? Mint láthatod a kérdező kifejezetten kérte, hogy ne TP-LINK legyen mert nyilván (mint ahogy említette) rossz tapasztalata van a termékeivel kapcsolatban. Nekem volt 2 darab Nike futó cipőm, az első úgy ahogy volt szétszakadt a második pedig úgy feltörte a lábamat, hogy nem tudtam járni konkrétan 1 hétig pedig a cipő az én méretem volt. Ezek a tapasztalatok után gondolhatod, hogy ha ajánlotta volna nekem ezt a fantasztikus céget mert itt az új csili-vili modellje és ez ezerszer jobb mint az előző akkor se vettem volna meg.

upc fiber power 240 & TP-LINK TL-WR1043ND V2.1; galaxy express

(#35458) Drago1 válasza pecz (#35457) üzenetére


Drago1
tag

Errol van szo koszonom :)

(#35459) Drago1 válasza Intruder2k5 (#35432) üzenetére


Drago1
tag

En ha a 200mbit-bol 80-120 kozott tudok fogni mar boldog leszek a lenyeg hogy kabel nelkul akar 2 szobaval arrebb az agyon fekve reggel kavet iszogatva :)
Azt csak irtam hogy 200 as a netem ,de azt nem hogy annyit szeretnek is merni az utolso bit-ig a wifivel.

A TP-LINK-el is elvegetaltam volna amig nem veszek egy megfelelot ha nem megy tonkre,mert ha torrentezni akarok akkor fogom kihuzom a routerbol a netkabelt es bedugom a laptopomba es teljes savszel!

Azert nem is ertem min vannak ki akadva ,a vermerseklet hogy mi tortent a routerrel az meg mas teszta :)

(#35460) Antilhu válasza eami (#35453) üzenetére


Antilhu
tag

köszönöm a véleményed, örülök, hogy Neked bevált az új verziója.

Én kicsit félek TP-linket venni, mert sosem voltam velük stabilitási szempontból megelégedve... most hogy az openwrt van rajta, így is heti 1-2 szer kell újraindítanom... meg most például nem tudom beállítani melyik csatornán adjon...

az 5GHz kapcsolatban, ha már új routert veszek akkor mindenképpen érdemes lenne olyat ami tudja... Azt honnan tudom hogy az eszközök egyébként tudnák-e venni 5 GHz-en a wifit?

kicsit tartok a TP-linktől mint márkától, esetleg lenne valaki aki ismeri az általam írt ASUS-okat és tudná a TPLINKekhez hasonlítani?

(#35461) g0dl


g0dl
addikt

5GHz esetén mennyire lehet arra számítani, hogy átlő 1 vasbeton falat, vagy egy vastagabb kő falat?
Van valami táblázat erről?
Esetleg csak közvetlen rálátás és gipszkarton fal, vagy vékony tégla fel ellen van esélye?

Nálunk a 2,4GHz elég sűrű, de ha az 5GHz a szomszéd szobában sem megy, akkor nem igazán megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#35462) kopee1980


kopee1980
tag

Sziasztok!

Egy wifi routert szeretnék vásárolni, amire egy laptop és egy TV lenne "kötve". nem tudom, hogy mostanában mi számít jó routernek.

Fontos a megbízhatóság.

Tudnátok ajánlani valamit?

[ Szerkesztve ]

(#35463) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Na megvettem az az egyik fórumtárs n16-át!! Jó a cucc!! :R Egy 150-es tp volt eddig, hát ahhoz képest megváltás! :R Köszönöm az ajánlásokat!! :R

Beállításokra van itt a ph-n fórum vagy tomato fórum esetleg??:R :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35464) Intruder2k5 válasza kk831228 (#35463) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#35465) Intruder2k5 válasza kopee1980 (#35462) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

- Milyen sebességű interneted van?
- Kellenek-e Gbit-es portok? Sok adatot mozgatsz-e LAN-on belül?
- Kell-e 5GHz-es WiFi?
- Mennyit szánsz rá anyagilag maximum?

[ Szerkesztve ]

(#35466) Smithy87 válasza Intruder2k5 (#35420) üzenetére


Smithy87
senior tag

Szia! Nem vagyok otthon megint de TP-Link TL-WR 850N asszem. Értem én, hogy beállítás akkor át kell sasolni a kliens beállításokat. de lehet, hogy tényleg nem ártana valami jobb router. :)

(#35467) Intruder2k5 válasza g0dl (#35461) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre senki sem fog tudni neked garanciát adni próba nélkül, és természetesen ilyen táblázat sem létezik! Ha neked ez segít valamit, azt el tudom mondani, hogy nálam, vidéki zavarmentes környezetben, 1db 40cm-es salakblokk falon át, körülbelül 10-12 méter távolságban az ASUS RT-N66U routertől, az udvaron, nagyon jó erősséggel jön az 5GHz-es jel! Mondjuk az operációs rendszer által kijelzett 5 vonalból 4 mindig megvan! Mindez egy laptop belső antennájával!

(#35468) Intruder2k5 válasza Smithy87 (#35466) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez lehet, én nem is lebeszélni akartalak róla, mert egy jó (erős) router mindig jól jön, főleg ilyen aktívan torrentezős környezetben, csak azt próbáltam jelezni, hogy a megfelelő beállítás akkor is szükséges, egy router sem fog önmagában csodát tenni, ha nem korlátozod megfelelő mértékben a forgalmat! Persze, ha megfelelő képességű routerről beszélünk, akkor akár ezt a routeren is meg lehet tenni, így nem kanászkodhat el a többi felhasználó!

(#35469) kali válasza g0dl (#35461) üzenetére


kali
legenda

szia,

konkrét táblázat nem hiszem, hogy van rá, mert olyan sok befolyásoló tényező van, amik alapján nem lehetne általánosítani.
a vasbeton és a kő sem feltétlenül kizáró ok, de ez a falak milyenségén túl, múlik a router és az ellenoldal típusán, beállításán, elhelyezkedésén...stb.
saját viszonyítási alapomat írom le; tl-wdr3600 és intel advanced-n 6205 notis ellenoldal, illetve iphone 5s mobiltelefon, a bő 50 nm panel minden pontján jó az 5 GHz kapcsolat is, pedig a legproblémásabb helyeken 3 paneles fal (egy fő-, és két válaszfal) is akadályozó tényező a router és az ellenoldalak között, bár a mobilon akkor már látható egy pálcikányi eltérés a két sáv között.
a lakástól távolodva, a lépcsőházban már inkább kijön a 2.4 kontra 5 GHz különbözete, az 5 GHz korábban eltűnik, bár ott nem is akarom használni, számomra a lényeg az, hogy a lakást az 5 GHz háló is jól lefedi.

(#35470) g0dl válasza Intruder2k5 (#35467) üzenetére


g0dl
addikt

Köszönöm, valójában ilyen tapasztalatok érdekeltek volna. Tudom, hogy mindenhol próba-cseresznye, de ha esélytelennek látszik, akkor jobb nem elkezdeni a szenvedést.

Én wifi-n az esetek túlnyomó többségében csak böngészek, esetleg okostévén stream-et nézek, tehát nem a sebesség miatt, inkább a nagy 2,4-es zaj miatt jön szóba az 5GHz.

Kali neked is köszönöm.

(#35471) Smithy87 válasza Intruder2k5 (#35468) üzenetére


Smithy87
senior tag

Kérdésem még annyi, hogy a jelenlegi 100Megás WAn portal megáldott TP csoda képes lehet e megfelelően kihasználni a 100/50 es netet? Most már megkopott a tudás a 100 Mega az össz annyi vagy fel le értendő? mert ha össz ugye akkor eleve hátrányból startol a történet.

(#35472) TeeJay válasza Smithy87 (#35471) üzenetére


TeeJay
félisten

94/54megabit lesz meg belőle maximum
ami fontosabb hogy legalább a SOC erős legyen benne mert akkor le és fel egyidőben is ki lehet ezt használni
viszont ha gyenge akkor összesen tudsz majd 90megabit körül ami torrentnél pl zavaró
ha érdekel nekem 841ND V7.2 van legfrissebb gyári FW-el 11,5MB durván a max amit le+fel egyidőben képes átvinni tehát olyan 90-92megabit a vége... persze ha a feltöltést lelövöm akkor a letöltés felugrik ennyire vagy ha a letöltést lelövöm akkor a feltöltés megy csutkán

aki pl nem használ torrentet annak bőven elég mert ki tudja hajtani a sávot ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35473) kali válasza Smithy87 (#35471) üzenetére


kali
legenda

amit írtál típust, az nem stimmel, pontosítani kellene, de legjobb esetben is 94 megabit/sec lesz a letöltési sebesség a 100-as wan port esetén, vagy valamennyivel kevesebb, típus függvényében.

[ Szerkesztve ]

(#35474) kk831228 válasza Intruder2k5 (#35464) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm!! :R :)) Feteszek egy pár kérdést oda is... :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35475) Smithy87 válasza kali (#35473) üzenetére


Smithy87
senior tag

Köszi otthonról este tudok majd pontosítani. Már nem találtam meg a bolt honlapján ahol vettem. Valszeg az lesz nekem is mármint 841N.

@TeeJay Neked is ugyan azt tudom mondani, hogy este tudok pontos tipust.

De úgy fest, hogy mindenképp csere lesz mert sokan lógnánk rajta, és jó lenne ha ki lehetne használni a sávszélt.

[ Szerkesztve ]

(#35476) BassHead


BassHead
tag

Sziasztok!

Diginet 50/30-ra milyen routert érdemes venni 10k-ig?
Az itt szokásosan ajánlott Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND megfelelő lenne, vagy esetleg valami más alternatíva?
Wifi-n használnám a netet, mivel csak laptopok vannak itthon.

Köszönöm!

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#35477) kali válasza BassHead (#35476) üzenetére


kali
legenda

szia,

megfelelő a két általad írt típus.

(#35478) TeeJay válasza BassHead (#35476) üzenetére


TeeJay
félisten

neked is azt tudom csak írni mint fentebb
DIGI100/50 van 1hónapja nekem
az itt sokat fikázott TP-Link routerek egyikét használom konkrétan 841ND V7.2 és 0-24-ben kapja a torrentet, havi 3TB le és 10TB feltöltés de még akadás fagyást sosem láttam vele, megy ahogy mennie kell
ja és nekem még V7.x amiben gyengébb a SOC, a V8 hardveresen sokkal erősebb és már csak az kapható 2éve mindenhol, sőt ha már V9 van az még újabb procit kapott az főleg bikább lesz
ez nálam kiszolgálja a 100/50-et értelem szerűen a 100-as WAN port miatt 94megabit lesz a max a 110megabit helyett amit a DIGI majd a gigabites switch-en ad de az még alig pár helyen van csak sajnos

50/30-hoz évekig jó lehet még és 6ezer 2év garival bár tudom az Asus jobb mert a TP-Linket szokás fikázni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35479) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

tudnátok 10-15k környékén ajánlani olyan router-t, amivel legalább 2 védett wifi hálózatot tudok szimultán létrehozni?

Jelenleg egy SMCWBR14-G2-t használunk, de kezd meghalni, így kellene egy új. Az ajánló alapján tudnék is választani, de nem tudom, hogy ezek közül mivel tudnék jól szeparálni két hálózatot. (vezetékes és elsődleges wifi hálózat egy és ettől függetlenül kellene egy 2. védett vezetéknélküli)

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35480) Intruder2k5 válasza Polllen (#35479) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ilyet leginkább alternatív firmware-el lehet megoldani! Jómagam Tomato fw-t használok, az ezzel kompatibilis routerek listáját ITT találod! Típustól függően akár 16 WiFi hálózat is létrehozható, de persze ehhez azért hardver is kell!

Ezen kívül persze megoldható más router típusokkal, és más alternatív firmware-el is, mint OpenWrt, DD-WRT!

[ Szerkesztve ]

(#35481) kali válasza Polllen (#35479) üzenetére


kali
legenda

szia,

tl-wdr3600, aminél már gyári firmware verzióval is az alap 2.4 és 5 GHz mellett, külön létrehozható még 2.4 és 5 GHz háló, különféle szabályozási lehetőségekkel; link (guest network)

[ Szerkesztve ]

(#35482) Polllen


Polllen
nagyúr

Köszönöm urak!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35483) Smithy87 válasza kali (#35473) üzenetére


Smithy87
senior tag

Nos meg néztem 841N van v8.x

(#35484) kali válasza Smithy87 (#35483) üzenetére


kali
legenda

az átnyomja wan <-> lan irányban a 100-as eszközök fizikai korlátját képező felső határt, tehát a 93-94 megabit/sec sebességet.

(#35485) TeeJay válasza kali (#35484) üzenetére


TeeJay
félisten

és valószínűleg az egyidejű le és feltöltést is jobban bírja majd mint az enyém mert az 92megabit körül kifullad sajnos :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35486) laciiiiiii válasza Nferi1 (#35422) üzenetére


laciiiiiii
csendes tag

930-933

(#35487) kopee1980 válasza Intruder2k5 (#35465) üzenetére


kopee1980
tag

Szia!

A Digi a szolgáltatóm, jelenleg 50/30-as internet előfizetésem van náluk, de valószínűleg ez feljebb fog menni.
Anyagilag max. 20.000 gondoltam rá.
Leginkább arra lenne használva, hogy filmeket töltsek le, illetve hogy a TV "smart" módját tudjam használni.

Nekem a Cisco-Linksys termékeket ajánlották, de nyitott vagyok másra is. A lényeg, hogy megbízható legyen, ne fagyjon, és mivel váltani szeretnék a Digi 200/50 Mbps internetjére, tudja azt is hozni.

(#35488) Multibit válasza kopee1980 (#35487) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem a Cisco-Linksys termékeket ajánlották
Amik most már Belkin-Linksys termékek :((

(#35489) Gubek-Einste válasza kopee1980 (#35487) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide akkor gigabites eszköz kell, ajánlottak: Asus N18U/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300 ami kijön 20k-ból.
A Linksys eszközök már nem ajánlottak mivel a Cisco eladta a Belkin-nek és így már nem a régi minőség/megbízhatóság van. Az új WRT1900AC jónak tűnik de sajnos túl drága, azonos tudással más gyártók termékei lényegesen olcsóbbak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35490) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Barátomnál digis sávszél emelés következtében szűk keresztmetszet lett egy Asus WL-500W
Megkért, hogy kerítsek már számára egy megfelelő példányt "hajléktalan" áron.

Szóval 200 Mbit-es digi mellé kellene egy router alsóbb árszegmensből.
Alaplapon gigabites a LAN (Asrock M3A UCC) + gyerekek gépe kábellel kötve + telefonok/tabletek. 5 GHz nem tudom, hogy szükséges-e, de lakótelepi környezetben lesz használva.

Köszönöm előre is a tippeket :R

ui. Használt RT-N16 megfelelő lehet :F bár barátom jobban bízik a bolti garos cuccokban

read-only mode on the forum

(#35491) m0ski válasza AtHoS (#35490) üzenetére


m0ski
aktív tag

Szia!

RT-N16 140Mbit-ig jó, szerintem inkább nézd át az összefoglalót, hogy ilyen sebességhez mik az ajánlottak, és válassz :) Jó megoldás lehet például egy 1043ND v2 :)

(#35492) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok,

Meliket ajánlanátok? Az Asus RT-N65U-t vagy az Asus RT-N66U-t, miben jobb a 66-os? Megéri azt a pluszt?

Azt olvastam valahol, hogy a 66-os 2012-es modell, megéri még megvenni?

A TP-LINK WDR4900 milyen az ASUSokhoz képest?

korábbi hozzászólásom [link]

előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#35493) AtHoS válasza m0ski (#35491) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jahogyja :R témaösszefoglaló teljesen elkerülte a figyelmem :B

1043ND v2 jó cserének tűnik :K , úgy néz ki meg is van a "kiválasztott"

read-only mode on the forum

(#35494) Intruder2k5 válasza Antilhu (#35492) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amennyiben nem lesz nagyobb neted 7-800Mbps-től, úgy én az RT-N66U mellett szavazok! Bár kétségtelen, hogy az RT-N65U egészében átviszi a Gbit-es netet, ellenben csak belső antennás, és mint írod, a WiFi fontos tényező! Ezen kívül a 66-osnak jobb a third party fw támogatottsága is, és BroadCom alapú!

TP-LINK WDR4900 2.4GHz-en szintén csak belső antennás, a 3 külső antennája csak az 5GHz-hez van!

Three 5GHz 5dBi detachable antennas (RP-SMA)
Three 2.4GHz internal antennas

[ Szerkesztve ]

(#35495) Antilhu válasza Intruder2k5 (#35494) üzenetére


Antilhu
tag

Szia,

Köszi a javaslatot, megfontolom. Azt hogy az eszközeim fogják-e bírni az 5GHz-et azt miként tudom kideríteni? Mert akkor már csak az lesz a kérdés, hogy a panelban miként terjed...

Akkor gondolom, ha olcsóbbat akarok akkor marad a TP-LINK 1043ND v2, illetve ha elég a 2.4 GHz.

Köszi!

(#35496) kali válasza Antilhu (#35495) üzenetére


kali
legenda

szia,

az ellenoldali wifi modulok pontos típusa alapján tudod csak kideríteni, hogy 5 GHz képes, vagy sem.
egy átlagos panel esetén jellemzően nem probléma a teljes lefedés 5 GHz sávon, ha minden feltétel adott.
amennyiben olcsóbb kell, úgy adott a tl-wdr3600 és tl-wdr4300, mind a kettő szimultán dual band, és a 2.4 és az 5 GHz sávon is külső antennásak.
amennyiben csak az 5 GHz szórás fontos, úgy jobb a tl-wdr4900, mivel annak 3 * 5 dBi 5 GHz külső antennája van.
amennyiben nem kell 5 GHz, úgy jó a tl-wr1043nd v2 is.

[ Szerkesztve ]

(#35497) Intruder2k5 válasza Antilhu (#35495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetőleg ASUS-ból még az RT-N18U, ami egy elég erős, dupla ARM magos router, de csak 2.4GHz-es!

(#35498) eisento


eisento
addikt

sziasztok!
Az lenne a kerdesem mit csinaljak meg a routernek (TpLINK WR841N) eddig tokeletesen mukodott ma delutan meg 10-15mbiteket merek feltoltesem az maradt ugyanolyan jo mint eddig de a letoltesem az eddigi 94-95 helyett 10-15mbit. bedugtam direktbe digi kabelt pcbe ott jott a max sebesseg. visszadugtam es megint szutyok a sebesseg. router reset megvolt ujra beallitottam mindent de tovabbra se jo.

otlet?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#35499) Gubek-Einste válasza eisento (#35498) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés, menj át IDE.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35500) kisbalazs83 válasza Intruder2k5 (#35497) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Erős vas az ASUS RT-N18U, de ha jól tudom a benne található Broadcom BCM47081 az "csak" egy magos: [link], #23

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.