Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) Gubek-Einste válasza Nferi1 (#35548) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehetséges gond még az is, hogy rosszul van bekötve a csatlakozókba a UTP kábel és ez okozza a gondot, másnál is volt/van ehhez hasonló gond. Van olyan eszköz ami ezt jobban és van olyan amely kevésbé tolerálja.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35552) drmotto válasza Gubek-Einste (#35549) üzenetére


drmotto
őstag

Remek...
Akkor cserélnem kell gondolom, kicseréltetem egy 841ND-re. De honnan fogom tudni,hogy az újra lesz gargoyle firmware? Csak emiatt veszek még egy routert, egyébként felesleges lenne.
Arra van v3, v5, v7 verziószámú, de a dobozon kívül gondolom nincs ráírva a hw verzió.

(#35553) Gubek-Einste válasza drmotto (#35552) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az eszköz aljára rá van írva, hogy milyen verziójú így csak olyat vegyél meg amely támogatott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35554) drmotto válasza Gubek-Einste (#35553) üzenetére


drmotto
őstag

Mármint a dobozra kívülről? Vagy magára a routerre?

(#35555) TeeJay válasza drmotto (#35554) üzenetére


TeeJay
félisten

mindkettőn rajta van :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35556) drmotto válasza TeeJay (#35555) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi

(#35557) drmotto válasza drmotto (#35556) üzenetére


drmotto
őstag

Rákérdeztem a boltban, de amit adnának helyette 841ND, az 8.2 verzió. Gargoyle meg 3,5,7 van. Ezek szerint ez se jó nekem, ugye?
Úgy érzem, sikerült faszául megszívatnom magam ezzel, most itt állok egy routerrel, amire nincs is szükségem, és nem tudom olyanra kicseréltetni, ami kellene...

(#35558) drmotto válasza drmotto (#35557) üzenetére


drmotto
őstag

Még egy kérdés felmerült bennem. Amire van gargoyle, az mind tudja azt, ami nekem kell, a Wireless Bridge módot?

(#35559) Intruder2k5 válasza drmotto (#35558) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem írj inkább a Router gondok topikba, ez itt már sok lesz!

(#35560) drmotto válasza Intruder2k5 (#35559) üzenetére


drmotto
őstag

OK.

(#35561) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Adott egy Thomson TCM 420 Cabel netes modem ami sajna nem tudja a wifi kapcsolatot,talaltam itthon egy LB Link BL-MP01 Pocket Travel Routert..Kerdesem az hogy ossze e tudom hozni hogy wifirol is tudjak kapcsolodni a nethez?Osszekotottem a routert es az Internet dobozt is,de sajna net az nincs :(
Ehez kernek szepen segitseget toletek,aki tudja mit hogyan kellene csinalnom azt kerem szepen ossza meg velem is...
Elore is Koszonom Szepen

Udv...: Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#35562) priti válasza Dark Archon (#35511) üzenetére


priti
addikt

power over
Szóval...
Van a "passzív" tápfeladó (injektor), ami csak a fölös két érpárra teszi rá a delejt, amit a POV-ot nem támogató eszköz adaptere ad, majd ezt veszi le róla, tehát a házi barkácstól kímél csak meg, de a feszültségesés miatt max 10 méteren belül lehet ez a megoldás talán jó.

Van az "aktív" tápfeladó (injektor), aminek saját tápja van, így a passzívval ellentétben 100 méterig jó azért, mert 48V-os feszt dob rá az UTP-re, amin így arányosan kisebb pár méteren a feszkóesés, meg van ehhez egy végponti vevő (splitter) ami leválasztja az RJ45-ről ezt a magas tápfeszt és kiteszi egy DC lengődugóra nekem, amit már a POV-ot nem támogató AP-be, routerbe beledughatok végre és kapcsolható rajta, hogy hány voltot kérek a 48-ból 5/9/12 attól függően, hogy az AP/router amit kaptam éppen mekkora feszt kér magának, de annak a gyári adapterét el lehet dobni, mert az nem kell. Remek.

És ez a saját tápos injektor meg splitter meddig jó? Ezekből mennyiért lehet jót venni, mert ahogy nézem elég nagy a szórás árban. Nem akarom pár havonta cserélgetni, a splittert meg pláne nem, mert szar helyen lesz.

Hardverlesen

(#35563) Mzombi


Mzombi
aktív tag

sziasztok!

Digi 100-as csomaghoz szeretnék routert venni, ami bírja ezt a sebességet. Elolvastam az összefoglalót, amit vennék azok közül, az a TP-Link TL-WR1043ND, vagy a TP-Link TL-WDR3600.
Ezeken kívül még néztem párat, kérdésem lenne, hogy ez is elbírná-e ezt a 100/50-es csomagot:
- TP LINK TD-W8960N

Vagy tudtok még ajánlani 10e Ft körülit?

(#35564) Dark Archon válasza priti (#35562) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ahogy írtam, épp, hogy csak súroltam a témát, tehát szerintem először te fogod kipróbálni, meddig jó, amit megveszel :) Szerintem a TP-Link, mint márka, elég jó.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#35565) kali válasza Mzombi (#35563) üzenetére


kali
legenda

szia,

egyrészt a td-w8960n adsl2+ modem és router kombó, másrészt csak 100-as portokkal rendelkezik, a 100-as csomag meg ideális esetben 100 felett lesz kicsivel - valahol még csak 94 megabit/sec, mert a szolgáltató nem cserélte még mindenhol gigabit képesre a 100-as eszközeit/hálózatát -, így érdemes gigabit képes eszközben gondolkodni, mert a legjobb 100-as router is csak 94 megabit/sec wan <-> lan átvitelt tud.
10 e ft környékén - illetve kicsivel drágábban - valóban a tl-wr1043nd v2 és a tl-wdr3600 mozog, annak függvényében választhatsz, hogy kell az 5 GHz wifi is, vagy elég csak a 2.4 GHz.
amennyiben van/lesz 5 GHz képes ellenoldal, úgy jobb választás a dual band tl-wdr3600, mivel az 5 GHz sávon átvihető a teljes netes sávszélesség - a digi ~ 8 - 10% körüli többletet szokott adni a legtöbb esetben, így ha 108 - 110 megabit/sec lesz, akkor annyi is -, 2.4 GHz alatt viszont jellemzően nem.
amennyiben többet is rászánsz, közel 20 e ft ársávban már vannak például javasolt asus típusok is.

[ Szerkesztve ]

(#35566) Mzombi válasza kali (#35565) üzenetére


Mzombi
aktív tag

szia,

wow, nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen részletesen kifejtetted a választ! A fele nekem kínai volt kb., de ha jól szűrtem le a lényeget, akkor inkább drágábbat javasolnál... Az a baj, hogy most nem nagyon szeretnék 20e Ft körül "befektetni" routerbe.
A másik, remélem jól értettem, hogy ha már az olcsóbbak közül keresek, akkor ez lenne nekem a megfelelő:
TP-Link TL-WDR3600?

Használtan (OLX, vagy más oldalakon) merjek venni szerinted?

előre is nagyon szépen köszönöm!

(#35567) kali válasza Mzombi (#35566) üzenetére


kali
legenda

nem javasoltam drágábbat, csak azt írtam, hogy ha másmilyet szeretnél, akkor a javasolt kategóriában feljebb kell lépni az árban.
13 - 15 e ft környékén beszerezhető újonnan a tl-wdr3600, de ha korrekt helyen lett vásárolva, akkor használtan is megveheted, persze csak papíros jótállással érdemes.
nekem is tl-wdr3600 van a digi 100/50 net alatt, és tökéletesen elégedett vagyok vele minden téren.
amennyiben nincs/nem lesz 5 GHz wifi ellenoldalad, úgy a tl-wr1043nd v2 is jó választás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#35568) Mzombi válasza kali (#35567) üzenetére


Mzombi
aktív tag

"amennyiben nincs/nem lesz 5 GHz wifi ellenoldalad" - ezt nem értem..., sry

(#35569) kali válasza Mzombi (#35568) üzenetére


kali
legenda

wifi útján, tehát vezeték nélküli netezéshez fog a routerhez kapcsolódni valamilyen eszköz?
notebook, netbook, mobiltelefon - bár telefonnál kevésbé van jelentősége, hogy a maximális sebességet átvigye, sok esetben nem is tudná -, vagy más eszköz?
amennyiben igen, úgy az azokban lévő wifi modul milyensége/típusa a döntő, ha van/lesz dual band - 5 GHz képes -, akkor jobb a tl-wdr3600, ellenkező esetben a tl-wr1043nd v2 is megfelel.

(#35570) Mzombi válasza kali (#35569) üzenetére


Mzombi
aktív tag

főleg telefonok, de néha 1-1 laptop is, de ott nem olyan fontosa a teljes sávszélesség...
köszönöm!!!

(#35571) krealon válasza Vaze (#35561) üzenetére


krealon
veterán

"Adott egy Thomson TCM 420 Cabel netes modem ami sajna nem tudja a wifi kapcsolatot,talaltam itthon egy LB Link BL-MP01 Pocket Travel Routert..Kerdesem az hogy ossze e tudom hozni hogy wifirol is tudjak kapcsolodni a nethez?"

Product Model:BL-MP01
Product Name:150Mbps Wireless N Pocket Travel Router
http://www.lb-link.cn/index.php/products/view?pid=60

Description
With global extra small size, it works as a Mini WIFI signal amplifier,
functions of AP, wireless LAN card, client all in one; It is the perfect
match for Apple IPHONE and IPAD, as well as a good helper for mobile
working; it is portable wireless product customized for business
persons.

Neked a kiemelt funkcio kell. Mivel nem talatam hozza felhasznaloi kezikonyvet, a modjat neked kell kitalalni.

(#35572) Vaze válasza krealon (#35571) üzenetére


Vaze
őstag

Szia!
Koszonom Szepen :R
Jelenleg ott tartok hogy laptopon mar van wifi net,de a telefon nem kapja az ip cimet...Mitol lehet ez?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#35573) krealon válasza Vaze (#35572) üzenetére


krealon
veterán

"Jelenleg ott tartok hogy laptopon mar van wifi net,de a telefon nem kapja az ip cimet...Mitol lehet ez?"

Probald meg a titkositast WPA2 / AES-re allitani (ne legyen se mixed, se auto).

(#35574) priti válasza Dark Archon (#35564) üzenetére


priti
addikt

Erről a vicc jut eszembe, amikor két homi beszélget a strandon, hogy milyen a víz? Jó meleg. Akkor ugrok egy seggest.
Én még nem használtam TP-Link-et, de látom, hogy nagyon megnyomták a felhasználói támogatást, szóval szájba van rágva kellőképpen a konfigolás. Két darab AP elé 30Mbit/s-es sávszélű vonalra ti milyen vezetékes routert preferáltok manapság az olcsók közül, ami elég stabil? Az elég alatt azt értem, hogy magasan van a szekrény és nincs létra :DDD Ha már popós ugrás és kipróbálom menet lesz, akkor lehet bevállalok egy TP-Link konfigot ha már a POE kit TP-Link. Szünetmentes lesz a szekrényben, szóval a táplálása ideális lesz a routernek, viszont vendégvárós az egész. Wifi nagy alapterületen, nem nyílt de ki lesz írva a jelszó, szóval majdnem nyílt. Könnyen lehet, hogy sok mobil kütyü kér majd ip címet parallel a DHCP-től, ami meg a router lesz, mert más nincs a vonalon csak a router meg a két AP. Amit a szolgáltató hoz végponti eszközt az lehet csak egy modem lesz, nemtom, de nagy reményeket nem fűzök hozzá.

Hardverlesen

(#35575) Csigger válasza TeeJay (#35542) üzenetére


Csigger
őstag

Sajnos nem Gigabites Digi netem van, hanem csak 120Mbites T optika. Gyári fw-rel meg nem megoldható a torrentezés... Vagy tévedek?

Apple and Android user

(#35576) Intruder2k5 válasza Csigger (#35575) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyárilag jelenleg csak az ASUS routereiben van torrent kliens!

(#35577) TeeJay válasza Intruder2k5 (#35576) üzenetére


TeeJay
félisten

néztem az Asus N18U router AsusWRT felületét
jól látom hogy a wifi résznél 2,4GHz-en csak 1-11között állítható a wifi nincs 12-13-as csatorna?
vagy ez csak a demo AsusWRT felületén van így mint bug?
tetszik a vagon beállítási lehetőség, csak hát nem hiszem hogy 8ezret megérne felárként a 1043ND V2-höz képest amikor 100/50-es csomagnál semmi előnyt nem ad
wifit meg csak két okostelefon használ a panelban nálam semmi más
LAN-on van két gigabites gép, egy laptop meg egy zsír új combos asztali i5-4690

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35578) Zoza24 válasza Intruder2k5 (#35576) üzenetére


Zoza24
senior tag

röviden leírnád,hogy mi ez a torrent kliens gyárilag az Asus routereknél?milyen előnyei vannak?

köszi! :R

Forza Italy!

(#35579) kali válasza TeeJay (#35577) üzenetére


kali
legenda

régió függvénye is a csatorna állíthatóságának tartománya, nem sok régióban adott 11 felett, de a magyarban igen.

(#35580) Intruder2k5 válasza TeeJay (#35577) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az USA WiFi szabvány 1-11 csatornákat engedélyezi, gondolom a DEMO-ban ez az alapértelmezett beállítás! Ha a saját eszközödet USA-ra állítod, akkor abban is csak 1-11 csatornák lesznek elérhetőek! Sok mobil itt sem kezeli a 12-13 csatornákat, ebből már nem egyszer volt is probléma, mert telefonról úgy látszik, hogy az AUTO-ra állított WiFi néha el-el tűnik, közben csak átvált 12-13 csatornákra!

[ Szerkesztve ]

(#35581) TeeJay válasza Intruder2k5 (#35580) üzenetére


TeeJay
félisten

igen tudom hogy USA 1-11 only
csak ahogy néztem nem igen láttam hol lehet benne country-t állítani
akkor oké ha van 1-13 között mert 2,4GHz-nél fontos
a menüje tetszik de még mindig nem tudom hogy 8ezer felárat megér-e a 12ezer forintos 1043ND-hez képest amikor ugyanúgy mindkettő le tudja kezelni az 1000/100-as DIGI netet.
az ARM proci meg a 128flash és 256RAM 2 gépre meg 2 telefonra feleslegesen sok

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35582) Intruder2k5 válasza Zoza24 (#35578) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy transmission kliens van benne, amit elérsz a router webes felületéről, vagy pedig használhatod hozzá a transmission remote gui-t is!

(#35583) Intruder2k5 válasza TeeJay (#35581) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez egyéni döntés kérdése, ha Te úgy látod, hogy neked nem ér meg ennyi pluszt, akkor nem kell megvenni! Ahogy mondani szokás, nem erőszak a disznótor... Én a világért sem akarlak felesleges kiadásba hajszolni, ha úgy látod, hogy az igényeidet kiszolgálja a TP-LINK is, akkor azt kell megvenni!

ASUS-WRT fw-ben a lokalizáció meghatározás automatikusan történik, ennek megfelelően jelennek meg a használható csatornák is, de telnet-en felülbírálható!

[ Szerkesztve ]

(#35584) hallgat válasza Gubek-Einste (#35543) üzenetére


hallgat
csendes tag

Köszönet! :R :R
Ha lesz tapasztalat (remélem hétvégén...), megosztom a kis csapattal. :K

Office 2010 Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még nem SAS!

(#35585) hallgat válasza kisbalazs83 (#35544) üzenetére


hallgat
csendes tag

Nem ragaszkodom, ha tudja a többit... ;)
Köszönöm, jól utána olvasok ennek a HW-nek is. :R :R

Office 2010 Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még nem SAS!

(#35586) Frosttide


Frosttide
tag

Sziasztok!

Rokonnak szeretnék wireless routert venni. Speedtest szerint 1,04 Mbps fel és 10,12 Mbps letöltési sebesség van. Wifi részt okostelefonnal használnák chat, app letöltés, frissítés stb. Ehhez szeretnék egy stabil, egyszerűen konfigolható, megbízható routert venni, ami árban olyan max 6000-7000 Ft környékén mozog Mit ajánlotok, milyet vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#35587) TeeJay válasza Frosttide (#35586) üzenetére


TeeJay
félisten

TP-Link WR841ND 5-6ezer körüli áron
bőven bírja 100megabitig és 2x2:2 N-es wifije van (300megabit link, 80-100megabit körüli nettó sebesség megfelelő klienssel)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35588) nobela válasza TeeJay (#35587) üzenetére


nobela
senior tag

"TP-Link WR841ND 5-6ezer körüli áron"

Ennyiért hol?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#35589) Multibit válasza nobela (#35588) üzenetére


Multibit
veterán

(#35590) Frosttide válasza TeeJay (#35587) üzenetére


Frosttide
tag

Köszi a tippet. A WR841N és a WR841ND között az antenna leszedhetőségen kívül van még különbség? Gondolok itt a hatótávra, stabilitásra, minőségre.

(#35591) TeeJay válasza nobela (#35588) üzenetére


TeeJay
félisten

igaz nem figyeltem hogy most sz@r a forint és kapásból 1ezerrel minden router ára emelkedett...
majd ha visszamegy 300 forint alá az euro akkor 5-6ezer közt lesz újra :R

nincs semmi különbség
csak a fix vs. cserélhető antenna téma

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35592) Frosttide válasza TeeJay (#35591) üzenetére


Frosttide
tag

Köszönöm. Mivel antennát cserélgetni nem akarnak, így lehet az N-es lesz a befutó. Az antenna csak nem romlik el a routeren.

(#35593) nobela válasza Multibit (#35589) üzenetére


nobela
senior tag

Árgépet csak fenntartással, mint tudjuk. Engem többnyire az ismertebb cégek árai érdekelnek, ahol feltehetőleg nem csak virtuálisan létezik az adott termék.

És ez esetben ez sokkal inkább 7e Ft környéke.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#35594) TeeJay válasza nobela (#35593) üzenetére


TeeJay
félisten

tessék pcx-ben a 841N 4400 forint
[link]
márpedig itt ha kosárba teszed és megrendeled ennyiért is fogod megkapni
amúgy is egyre kevesebb az olyan üzlet ahol van készlet, mindent rendelésre hoznak másnapra
ezért olcsóak, aki készletet tart az 30-50%-al is drágábban adja lásd mediamarkt euronics edigital és társai

kommentbe írta egy vásárló hogy már V9-et kapott

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35595) nobela válasza TeeJay (#35594) üzenetére


nobela
senior tag

Mondjuk ez tényleg nagyon jó ár :R

Viszont más cuccok amiket nézegetek azok meg náluk jóval drágábbak, úgyhogy úgy tűnik lényegében mindegy hogy hol veszem meg :)

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#35596) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősöméknek szeretnék routert venni, következő igényekhez:
- gigabites lan
- 2 laptop + 2 telefon
- stabil wifi (tégla lakás, max 1 válaszfal van)
-200/50-es net van
- Samsung ML-2010PR nyomtatót rá lehessen kötni
-könnyen be lehessen állítani és ne legyen vele gond, mert én leszek a "rendszergazda". :)

Köszönöm

(#35597) Frosttide válasza TeeJay (#35594) üzenetére


Frosttide
tag

Igen, viszont adjuk hozzá a szállítási költséget is.
PP pont esetén 4400+990= 5400 Ft, házhoz szállítás esetén meg 4400+2000= 6400 Ft.
Mindkét megoldás 500 Ft-al olcsóbb, mint mondjuk az edigital és megegyezik annak a megbízható boltnak az árával, ahonnan én fogom venni. Tehát amit az ember "nyer a réven elveszti a vámon".

[ Szerkesztve ]

(#35598) TeeJay válasza Frosttide (#35597) üzenetére


TeeJay
félisten

hát én személyes átvétellel szoktam pcx és ipon-t is, úgyis ingyen van a BKV :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35599) Frosttide válasza TeeJay (#35598) üzenetére


Frosttide
tag

Nekem meg 3 router árába kerülne a személyes átvétel. :D

[ Szerkesztve ]

(#35600) nobela válasza TeeJay (#35598) üzenetére


nobela
senior tag

"úgyis ingyen van a BKV"

Te már nyugdíjas vagy? :DD

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.