Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) SaboteurN


SaboteurN
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni milyen wifi routert tudnék az invitel által biztosítót Sagem F@ST 1201 v2 modem router mellé berakni? Semmi extra nem kéne csak hogy legyen WIFI (a telefonok miatt) én a TP-LINK TL-WR841N et néztem ki ez vajon jó lehet? Köszönöm a segítséget előre is.

(#35502) eisento


eisento
addikt

HI!

digis nethez (jelen pillanatban Diginet 200) szeretnék routert (kesobb akar nagyobb csomagra is valtanek)

remélem jól állítottam fel a sorrendet

1. TP-Link TL-WDR4300
2. TP-Link TL-WDR3600
3. TP-Link TL-WR1043ND v2.x

tp link jatszik csak mert itt mucsajszolnokon nem lehet asus-t kapni :S

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#35503) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Ismét egy kis segítséget szeretnék.
Adott egy családi ház, melynek az alsó szintjén van egy TP-Link WDR4300 router. Tökéletesen működik, jó a jel mindenhol, azonban most szükség lenne az emeleten is egy routerre vagy bármi másra, ami képes a WDR-hez wifin kapcsolódni, és a netet tovább osztani kábelen. Az emeletre felhúzni kábelét nem tudok, viszont fent olyan cuccokhoz kellene a net, amiben nincs wifi, így marad ez a megoldás.
A kérdés az lenne, hogy milyen eszközt ajánlotok hozzá, max 10k forintig.

Köszönöm!

(#35504) krealon válasza SaboteurN (#35501) üzenetére


krealon
veterán

"Szeretnék segítséget kérni milyen wifi routert tudnék az invitel által biztosítót Sagem F@ST 1201 v2 modem router mellé berakni? Semmi extra nem kéne csak hogy legyen WIFI (a telefonok miatt) én a TP-LINK TL-WR841N et néztem ki ez vajon jó lehet?"

Megfelelo lehet a TL-WR841N. (Ha hasznalsz Apple-s iAkarmit, akkor en az ASUS RT-N12 D1-et javasolnam.)
A masodik router-t AP / switch modban erdemes hasznalni.

(#35505) priti


priti
addikt

Sziasztok!

Valami Mikrotik router+ 2db Ubiquiti UAP UniFi megoldásra gondoltam, de pontos típus még nincs meg. Tudtok javasolni valami konkrét konfigot?

Röviden annyi a helyzet, hogy a szekrénytől vagy 30m Power over Ethernet után kéne tenni valami wifi-t két helyre, csak 30m kábelen azért van feszültségesés is.

Friss építés, megszültek egy isteni tervet, már így van kész. Most ott van egy kiállás amiből kilóg az utp kábel és oda kéne wifi, de 230V az a közelben nincs, szóval csak power over játszik és persze a szekrény meg messze... Isteni.

Olyan konfig kéne típusokkal, amiben minden benne van ami kell, úgy értem dobozolva van, van hozzá normális táp, bevált nincs gond feszültségeséssel, szóval csak össze kell dugdosni, szoftveresen konfigurálni és enjoy.

Hardverlesen

(#35506) krealon válasza drmotto (#35503) üzenetére


krealon
veterán

"Adott egy családi ház, melynek az alsó szintjén van egy TP-Link WDR4300 router. Tökéletesen működik, jó a jel mindenhol, azonban most szükség lenne az emeleten is egy routerre vagy bármi másra, ami képes a WDR-hez wifin kapcsolódni, és a netet tovább osztani kábelen. Az emeletre felhúzni kábelét nem tudok, viszont fent olyan cuccokhoz kellene a net, amiben nincs wifi, így marad ez a megoldás.
A kérdés az lenne, hogy milyen eszközt ajánlotok hozzá, max 10k forintig.
"

10k HUF-ig nincs DualBand eszkoz (ami tudna, vagy aletrnativ firmware tamogatasa lenne), igy csak a 2.4 GHz-es tartomanyban dolgozo eszkozok jonnek szamitasba.
Szerintem a legegyszerubb (es tallan a legolcsobb) megoldas egy TL-WR841ND , rajta Gargoyle firmware (Wireless Bridge uzemmodban).

(#35507) SaboteurN válasza krealon (#35504) üzenetére


SaboteurN
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget és a javaslatot, meg is fogadom és beszerzem az ASUS-t.

(#35508) Intruder2k5 válasza kisbalazs83 (#35500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Eddig mindenhol azt írták, hogy "same as in RT-AC56U and RT-AC68U'! Most, hogy írod, (csak gyorsan, mert közben meló is van) utánanézve valóban kétkedés van a témában, de jelenleg több helyen kérdőjelek vannak az 1 magos jelölés mögött is!

(#35509) drmotto válasza krealon (#35506) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi,
A dual-band annyira nem lényeges, a fontos, hogy wifin tudjon kapcsolódni és LAN-on továbbosztani.
Esetleg olyan eszköz van, ami gyári firware-rel tudja?

(#35510) priti válasza priti (#35505) üzenetére


priti
addikt

Szokott itt ilyen power over téma előfordulni egyébként? Érdemes válaszra várnom vagy beleolvasni az eddigiekbe?
Szerintem egy marhaság az UTP-ben vinni a tápot, az életben nem választanám magamtól és ezért nem is nagyon ismerem az ilyen cuccokat, de most tettem egy könnyelmű ígéretet, hogy feltelepítek két gépet és a "de még nincs net, mert nincs router" mondatra mondtam, hogy majd veszek egy routert, de így nem is olyan egyszerű, hogy jó is legyen meg drága se legyen... ezt megnyertem.

Hardverlesen

(#35511) Dark Archon válasza priti (#35510) üzenetére


Dark Archon
addikt

ITT meg ITT érdemes nézelődni. Kiforrott megoldások vannak rá egyébként. Kell egy splitter és egy injector, kitben is kapni. Egy splitter 3eFt körül van, gondolom az injector sem drága, tehát relatíve olcsón megúszod. A delejt max. 100m-re képes továbbítani, tehát 30m bakfitty.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#35512) Dark Archon válasza priti (#35510) üzenetére


Dark Archon
addikt

ui.: kimaradt, hogy szabvány megoldások vannak rá, tehát akkora marhaság nem lehet :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#35513) g0dl válasza Dark Archon (#35511) üzenetére


g0dl
addikt

Szerinted az ilyen filléres, gondolom teljesen passzív injektor és splitter használható valamennyire? Ugye egy nagyságrenddel olcsóbb a legtöbb boltban kaphatónál.

Annyi infót már találtam, hogy többféle "szabványos" poe is van, van amelyik a nem használt érpárokon viszi át, és van amelyik a ráülteti a jelet. Az egyszerűbb nyilván nem megy gigabittel.

(#35514) Dark Archon válasza g0dl (#35513) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igazából magát a TP-Link PoE terméket is csak azért "ismerem", mert egy műszerdoboz tervéhez kellett, tapasztalatom az kerek nulla.

Ezek az olcsó splitterek tényleg nem csinálnak mást, mint ráteszik a jelet az érpárra ill. leveszik, tulajdonképp a házi barkácsolástól kímélnek meg. A nem használt érpárokon működhet a dolog nem túl nagy távra. Ki kell próbálni, nem nagy érvágás :DDD

Bár az ingadozó feszültség miatt hazavágott router már jelentős kár lehet, amit a drágább társaik - a leírás szerint - automatikusan kompenzálnak.

Én azért vennék egyet és mondjuk tesztelném 10m-en, feszültségmérővel.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#35515) anonymus89 válasza anonymus89 (#35424) üzenetére


anonymus89
addikt

Erre tudna valaki hasznos infóval szolgálni? :U

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#35516) Dark Archon válasza anonymus89 (#35515) üzenetére


Dark Archon
addikt

Épp nemrég adta be a kulcsot a D-Link DIR300 routerem, de egyébként nem volt vele gond. Ismerőseimnél TP Link megy java részt, azzal sincs gond. Szóval szerintem tökmindegy, csak ne SMC legyen :))

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#35517) kali válasza eisento (#35502) üzenetére


kali
legenda

szia,

elvárások függvénye, ahogy ezen téma összefoglalójában is olvashatod, a tl-wr1043nd v2 erősebb procis, de csak fele ram, mint a másik két típus, illetve csak 2.4 GHz wifi, amíg a másik kettő szimultán dual band.
kábelen mindegyik bőven elég 200-as csomag alá, wifi tekintetében viszont több átvihető 5 GHz sávon a 200-ból, persze ahhoz 5 GHz képes ellenoldal is kell.

(#35518) eisento válasza kali (#35517) üzenetére


eisento
addikt

hogy te mindenhol ottvagy :)

koszi kozben holnap erkezik a 4300-as (remelhetoleg)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#35519) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Hello!

Kaptam egy Mikrotik RouterBoard 951Ui-2HnD-t az egyik ismerősömtől.
Ha beválik meg szeretném tőle vásárolni, mennyit érhet egy ilyen? Kb. 1 hetet használta.
Nincs hozzá adapterem még, egy Belkin G Wireless routeré jó lehet hozzá?
Sosem hallottam még erről a márkáról, megéri vajon lecserélnem rá a Belkint?

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#35520) anonymus89 válasza Dark Archon (#35516) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#35521) krealon válasza drmotto (#35509) üzenetére


krealon
veterán

"A dual-band annyira nem lényeges, a fontos, hogy wifin tudjon kapcsolódni és LAN-on továbbosztani.
Esetleg olyan eszköz van, ami gyári firware-rel tudja?
"

Pl TL-WA701ND, de ennek csak 1db Ethernet portja van, viszont Power over Ethernet taplalhato.
7000 kornyeken kaphato.
A TL-WA801ND, ami mar 2 antennas, de meg mindig csak 1 Ethernet portos (szinen PoE), mar 9000 Ft.

Ha nem kell tavtaplalni, es tobb Ethernet port kell, akkor a TL-WR841ND olcsobb (7000 Ft) es jobb is.
A Gargoyle firmware felrakasa pedig pont olyan egyszeru, mint egy firmware frissites.

(#35522) Intruder2k5 válasza adnoctum18 (#35519) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Pedig a Mikrotik nem egy kis nevű gyártó! A nálad lévő darab bár 100Mbps portokkal van szerelve, de 1000mW-os, n szabványos WiFi van benne!

http://routerboard.com/RB951Ui-2HnD

És persze a 600MHz-es SoC, és a 128MB RAM is messze jobb, mint egy Belkin G hardvere! Újonnan jelenleg 15-16k az ára!

(#35523) drmotto válasza krealon (#35521) üzenetére


drmotto
őstag

Közben utánanéztem, és a TL-WR841ND lesz. Ráadásul 5 és fél ezer környékén találtam.
Köszi az infót.

(#35524) adnoctum18 válasza Intruder2k5 (#35522) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Köszi a választ, akkor szerintem megtartom! :)

Jóval komolyabb cuccnak tűnik mint a mostanim.

Mindenesetre nem mertem a Belkin adapterével használni, mert egészen más a kettő, megvárom amíg megérkezik a sajátja.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#35525) drmotto válasza krealon (#35521) üzenetére


drmotto
őstag

Gyors kérdés még a végére, mert elnéztem a dolgokat.
A 841N és 841ND között mi a különbség? Ahogy én néztem a tplink oldalán, nekem csak annyi jött le, hogy a D az cserélhető antennás, a másik meg fix.
Tényleg ennyi lenne?

Köszi!

(#35526) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

valaki súgjon légyszi:
2x2 mimo n-es routeren 130 Mbps valós teljesítményt tudtam átpaszírozni nem 802.11-es protokollal.
ez a "nyugodjál le ennyit tud" vagy "kotorásszál még benne" kategória?
kösz

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35527) Intruder2k5 válasza adnoctum18 (#35524) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze arra is készülj, hogy tudásának megfelelően a szoftvere is némileg összetettebb, mint egy fapados soho routeré! Amíg megérkezik a tápja, nézelődj...

Demo1 Demo2

(#35528) bambano válasza adnoctum18 (#35519) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link] újkori ára 15 rugó alatt van, 8-30 volt közötti táppal megy.

én egy hasonlót kínzok épp tplink router táppal, szerintem annyira nem kényes az áramra. a belkinnél két kategóriával jobb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35529) kali válasza drmotto (#35525) üzenetére


kali
legenda

igen, a cserélhető antenna, illetve verzió függvényében a hardver is.

bambano; milyen típusú router?
wlan <-> wlan átvitelre gondolsz, és mért sebességre, 300-as kapcsolati sebesség mellett?
mert akkor nagyjából reális a 130-as érték, persze több tényező függvényében.

[ Szerkesztve ]

(#35530) bambano válasza kali (#35529) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

pc-ethernet-mikrotik-profi antenna-levegő-betonfal-levegő-profi antenna-mikrotik-ethernet-gép

gépről gépre letöltés 15MBps fölött is megy, a saját szoftvere szerint 130-132 Mbps-t tol a wifin.
nem tudom, milyen kapcsolati sebességre áll be, mert azt folyamatosan cseréli menet közben terheléstől függően. 180 Mbps-nek írja a kapcsolati tábla szerint...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35531) drmotto válasza kali (#35529) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi.
ha jól látom, arra is van gargoyle firmware, így gondolom az is jó lesz nekem.

(#35532) kali válasza bambano (#35530) üzenetére


kali
legenda

akkor - szerintem - akár jónak is mondható, már amennyire a sok befolyásoló tényező mellett megítélhető.

(#35533) Zoza24


Zoza24
senior tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok,és leszűkítettem két típusra a kínálatot:) Panel lakásba lenne,Digi 100-as nethez.

1. TP-link 4300
2. Asus n56u

Melyiket ajánlanátok?Árban nagyon hasonló,így az nem számít különösebben,lényeg,hogy tudjak jó sebességgel fel és letölteni is...

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv! Z.

Forza Italy!

(#35534) bambano válasza kali (#35532) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kösz

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35535) kali válasza Zoza24 (#35533) üzenetére


kali
legenda

szia,

mind a kettő jó lesz, hardverben egyaránt erősek, egyéni preferencia kérdése a választás, akár gyártóra, vagy esetleg külső és belső antennára levetítve, bár egy átlagos paneles lakás ideális esetben a beépítettnek sem okoz különösebb problémát, ha az ellenoldalak okésak és a beállítások is rendben vannak.

(#35536) Csigger


Csigger
őstag

No srácok köszönöm a sok helpet tegnapról, sikerült beszerezni egy 1043nd v2 típust, eddig nagy megelégedettséggel használom! Már kellett, mint egy falat kenyér! Hétvégén meg belevetem magam a custom rom rejtelmeibe! :R

Apple and Android user

(#35537) drmotto


drmotto
őstag

Megvettem a 841N-t. Letöltöttem az egyetlen gargoyle firmware-t, de nem tudom feltenni.
Betallóztam az update részben, rányomtam hogy frissitse, de hibakóddal leáll, és azt irja, hogy ellenőrizzem a fájlnevet.
Mi lehet a baj? Mégsem jó nekem ez a router? Vagy kellene net is az update-hez?

(#35538) Intruder2k5 válasza drmotto (#35537) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Adj a firmware-nek valami rövid nevet, mondjuk gargoyle.bin!
2. Tedd ki a meghajtó főkönyvtárába!
3. Használj Internet Explorer-t!

(#35539) drmotto válasza Intruder2k5 (#35538) üzenetére


drmotto
őstag

Ok, holnap megpróbálom.

(#35540) Intruder2k5 válasza drmotto (#35539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már holnap van! :)

(#35541) hallgat


hallgat
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen süsü vagyok a témához, de most nem merek tudatlanul elmenni vásárolni. :(
Végignyaltam a hozzászólásokat, nagyon sokat tanultam is belőle, de a legtöbben vagy kisebb net sebességről, vagy nagyrészt wifis részről érdeklődtek.

Nálam a felállás:
- Digi 1000/500, jó lenne kihasználni LAN-on. :C
WLAN annyira (szinte egyáltalán, csak legyen valami) nem fontos. :N

Nyomtatót USB-n szeretném osztani.
Egy régi külső USB-s WD MyBook 1TB merevlemezt is osztanék rajta
A torrent fusson a fenti eszközről
Az otthoni hálózatra kívülről (mondjuk munkahelyemről, vagy mobil netről, változó IP címről) be tudjak jelentkezni biztonságosan.

Ehhez melyik készüléket tartjátok alkalmasnak az ajánlati listában felsorolt, felső kategóriás routerek közül?
Nem vagyok túlzottan ár érzékeny (no nem szívesen költenék 50k-t routerre).
Inkább az ár/teljesítmény arány és a megbízható, stabil, gondozásmentes működés a lényeg.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!!! :R :R :R

Office 2010 Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még nem SAS!

(#35542) TeeJay válasza Csigger (#35536) üzenetére


TeeJay
félisten

azt tudod ugye hogy "custom rom" esetén nem lesz HW NAT és nem fog 940megabitet tolni WAN to LAN?
inkább tedd fel a legfrissebb gyári FW-t és használd sokáig :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35543) Gubek-Einste válasza hallgat (#35541) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A torrent miatt custom firmware kellene de akkor ugrik a hardveres NAT ami szükséges a 500/1000 net használatához. Az Asus AC-s eszközeiben van gyári torrent kliens és hardveres NAT is, ilyen az AC56U és AC68U, ez az ami neked jó lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35544) kisbalazs83 válasza hallgat (#35541) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

WLAN annyira (szinte egyáltalán, csak legyen valami) nem fontos.

Ha mégse ragaszkodsz a felső kategóriás jelzőhöz. Akkor az ASUS RT-N18U a te embered 20k körül lehet venni. Gyári szoftverrel működik csak a HardverNAT ami kell az ilyen 1000-res csomaghoz, de alapból benne is van a Transmission torrent kliens, amit "elvileg" tudsz menedzselni egyszerűen a transmisson-remote-gui-val is.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#35545) gukker1 válasza kisbalazs83 (#35544) üzenetére


gukker1
tag

Nem csak elvileg, gyakorlatilag is én azt használom rtn66u-n...

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#35546) drmotto válasza Intruder2k5 (#35540) üzenetére


drmotto
őstag

Csak alvás után. :)

Megint nekifutottam, de ugyanaz. Átneveztem, kitettem, de semmi.
Viszont lehet az a baja, hogy a fájl, amit feltennék ez:
gargoyle_1.6.1-ar71xx-generic-tl-wr841n-v8-squashfs-factory.bin

A router hardver verziónál meg ez van:
Firmware Version: 3.14.4 Build 131129 Rel.39318n
Hardware Version: WR841N v9 00000000

ha emiatt nem megy fel, vihetem vissza?

(#35547) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok, egy átlagos tégla/panel lakásban jelent valami hátrányt a TL-WR840N a 841N-hez képest?

Ránézésre ugyanazok a paraméterek, csak nincs külső antennája. És némileg olcsóbb.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#35548) Nferi1


Nferi1
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap egy kicsit teszteltem a Netgear R7000-es routertemet (még nem jött meg az AC68U) és arra jutottam, hogy működik benne a HW NAT, és képes a gigás netet routolni.
[link]

De nem PPPOE-val. Bekötöttem 2. routerként a ZTE "csoda" mögé és hozta az elvárható sebességet 900Mbps-t, de ekkor sem az R7000 volt a szűk keresztmetszet. (mivel nélküle is ilyen sebességet mértem)
Viszont ha "fő" routerként akartam használni, PPPOE-val, akkor a sokak által jelzett 500-550 Mbps volt a maximuma.
Tehát szerintem ez szoftveres probléma, amire nálam jelenleg egyik firmware sem jelet megoldást. :W

[ Szerkesztve ]

(#35549) Gubek-Einste válasza drmotto (#35546) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A hardver verzióknak egyezniük kell, ha nem egyeznek akkor téglásodik az eszköz és elég körülményes lesz az újra használhatóvá tétele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35550) Gubek-Einste válasza nobela (#35547) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 840N-nel nincsen tapasztalat így inkább a 841ND-t vedd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.