Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R
A TP-Link router-t rendeltem,most is olyan van,és meg vagyok vele elégedve.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#35902) kmisi99


kmisi99
addikt

Korábban írtam, hogy router kellene nekem 100+ mbites kollégiumi nethez, de kiderült, hogy mégse lehet saját wifis eszközt oda így egy vezeték nélküli is jó. Na mármost a gigabites routerek azok veszett drágák. Milyen hátrányom lehet pl egy olcsó routert vennék?

pl
Tp link
TL-R402M
TL-R460

Azt korábban is írtam, hogy tök mindegy ha kicsi lesz a sávszél csak lehessen vele normálisan internetezni.

(#35903) Gubek-Einste válasza kmisi99 (#35902) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Abszolút nem ajánlott, jobb megoldás egy wifi-sben letiltani a wifi-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35904) Osiris válasza Gubek-Einste (#35891) üzenetére


Osiris
őstag

Nem kell túlbonyolítani. Egy tp-link 1043nd utáni kéne, amire mindenféle trükközés nélkül felmegy a dd-wrt. Csináltam már párat, csak az utóbbi időben nem követem a témát, de ha jól emlékszem voltak olyan problémás verziók amiknél pl. a wan port nem ment dd-wrt frissítés után.
Szóval csak annyi kéne, hogy mit érdemes 10-20eFt között most venni dd-wrt fw-hez? Megbízhatóság fontos, mert messze lesznek egy padláson. Köszi! :R

(#35905) CortezX


CortezX
aktív tag

Üdv!

Érdekelne a véleményetek/tapasztalatotok a következő témában. A közeljövőben tervezek beruházni egy hálózati eszközre. Elsősorban fájl és médiaszerver feladatokat látna el, másodsorban pedig torrenteket futtatna (max 100-150-et). Egy informatikus haverom nagyon ajánlja az Asus N65 és AC56 routereket. Az erősebb hardver miatt természetesen az utóbbit venném. Egyelőre egy 500 GB-os noti vinyót kötnék rá, de a későbbiekben vennék egy 2-3 TB-os WD RED-et. Szerintetek 100/50-es net mellé jó döntés erre a célra az AC56?

A legtöbben itt a fórumon inkább egy NAS-t ajánlanak, de tartok tőle hogy a TP-Link TL-WR841ND-m nem bírná a strapát 24/7-ben. És persze minek menjen 2 eszköz ha nem muszáj. :)

(#35906) Multibit válasza CortezX (#35905) üzenetére


Multibit
veterán

Minden attól függ, hogy hajlandó vagy-e tudomásul venni, hogy a router elsősorban routernek készült és csak visszafogottan lehet média-, illetve letöltőszervernek használni (még az olyan erős routereket is, mint az AC56U). Ha ezt elfogadod, akkor lehet egy kellemes NAS-pótlékod. Tehát vedd vissza a torrent sebességet, a kapcsolatok/szálak számát és ügyelj arra, hogy ne terheld párhuzamosan izzasztó feladatokkal a routert (pl. letöltés + FHD film továbbítás + online játék, stb.).
Én magam azt az ortodox nézetet vallom, hogy minden eszközt arra használjunk, amire való.

(#35907) kmisi99 válasza Gubek-Einste (#35903) üzenetére


kmisi99
addikt

Értem, még lenne egy kérdésem, a szobákban van egy ilyen dupla utp-s csatlakozó [link], de a szobákban 3 ember van. Ezért kellene egy router, de mintha úgy emlékeznék van akinél switchet láttam. Lehetséges, hogy switch is elég a net megosztására 3 fő részére?

(#35908) Intruder2k5 válasza kmisi99 (#35907) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehetséges, de ezt inkább kérdezd meg az ottani rendszergazdától, hogy kapok-e annyi IP címet, stb...

(#35909) kmisi99 válasza Intruder2k5 (#35908) üzenetére


kmisi99
addikt

Értem és ez esetben egy switch jobb/olcsóbb választás lehet mint egy router? Csak jó lenne beköltözésre ha már nálam lenne az adott eszköz. Emeletenként van egy ilyen elosztó szekrény [link] Lehet hülyeség de ez alapján vajon tudható, hogy elég e switch vagy router kell e? Ha meg nem biztos akkor meg veszek eg Tp link TLwr941ND routert az van most a környékemen jó árban eladó.

[ Szerkesztve ]

(#35910) Intruder2k5 válasza kmisi99 (#35909) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben adnak három IP címet, úgy mindenképpen olcsóbban jöttök ki egy switch-el, ráadásul az át is viszi a 100-as sebességet teljes egészében, nincs lassulás, mint mondjuk egy TL-R460-as routernél lenne! De azért mondtam, hogy ezt kérdezd meg az ottani rendszergazdától, mert egy rackszekrény fotójáról ezt nem fogom megmondani neked!

(#35911) Jedster válasza Osiris (#35904) üzenetére


Jedster
tag

Mindegyik TP-link router jó lesz, amire van viszonylag friss DD-WRT. Én Tp-link 1043NDv2-t vennék ebben az árkategóriában (ha nem kell 5GHz természetesen).

Én is DD-WRT párti vagyok, de ha ASUS routert vennék, akkor inkább Tomato-val próbálkoznék.

(#35912) Jedster válasza kmisi99 (#35909) üzenetére


Jedster
tag

A helyi rendszergazdával kéne elbeszélgetni. Vannak koleszok, ahol router használata szigorúan tilos. Be kell félév elején a MAC-et regelni. Olyan helyek is vannak, ahol pedig az általad linkelt 2-es csatlakozó is szobánként van beállítva. Ha átvitted a géped egy másik szobába, nem lehetett használni.

Szóval egyik megoldás sem garantált, de én switch-el próbálkoznék. Az valószínűbb. Gyakorlatilag, ha mindegyik gép működik külön-külön bedugva a 2-es fali aljzatba (tetszőlegesen), akkor egy sima switch is működni fog.

Mondjuk a külön wifit nem értem miért tiltják. Talán csak nem szeretnék, hogy bárki netezzen a koleszos hálóról, tetszőleges készülékkel. Viszont ennyi erővel valószínűleg az összes router tiltott lesz.

(#35913) Gubek-Einste válasza Osiris (#35904) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10-20k között már gigabites típust érdemes venni de kérdés, hogy megéri-e.
Két lehetőség van: vagy veszel egy TP-Link 1043NDv2 a jelenlegi mellé (nem írtad, hogy a mostani v1 vagy v2), vagy veszel egy dual band eszközt és a jelenlegi lesz a másodlagos, ebben az esetben az ajánlottak az Asus N56U és a TP-Link 3600/4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35914) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Esetleg 3G-s MiFi routert tudtok mondani ami sokáig bírja és megbízható?

Azt lehet tudni, hogy ha nincs 3G akkor átváltanak EDGE-re? És hogyan kell ezeket bekonfigurálni? (titkosítás stb.)

(#35915) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Van otthon egy TP-Link 1043ND router OpenWRT-vel. Milyen routerrel vagy AP-val tudnám ennek a jelét kiterjeszteni, legegyszerűbben/legolcsóbban? Fontos, hogy N-es hálózaton menjen. Tehát lényegében milyen olcsó router tud universal repeater módot?

Köszi!

(#35916) helltp


helltp
aktív tag

Sziasztok!

Van az ajánlóban lévő TP-Link TL-WR741ND -nél olcsóbb, de még használható WiFi-s router?

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#35917) kmisi99 válasza Jedster (#35912) üzenetére


kmisi99
addikt

Írtam neki akkor jól gondoltam, hogy switch kell a router használatot büntetik. A switch hez nem értek annyira abból vehetek egy bármilyet? Pl
TP-LINK TL-SF1005D

(#35918) RumiTT


RumiTT
tag

UPC-től rendeltem egy FiberPower30 csomagot. Azt írták, hogy modembe épített wifi routert biztosítanak.
Ez elegendő lesz ahhoz, hogy 2 laptopon és 2 telefon internetezzünk a lakásban? 1 szobás lakás, így kétlem, hogy az erősségével baj lenne. Böngészéshez kell csak az internet, illetve néha letöltésre, de semmi komolyra.

(#35919) krealon válasza helltp (#35916) üzenetére


krealon
veterán

"Van az ajánlóban lévő TP-Link TL-WR741ND -nél olcsóbb, de még használható WiFi-s router?"

Van. TL-WR740N. Ugyanaz a belso, mint a fenti, de nem cserelheto az antenna.
Leteznek meg ennel is olcsobbak, de azokhoz altalaban nincs *-WRT tamogatas, a gyari firmware frissites is csak elmeleti.

D-link-nek peldaul lenne 1-2 jo eszkoze (D-link DIR-636L es DIR-839L), de a toolchain 2.6-os kernelre van csak, igy alternativ firmware egyelore nincs hozzajuk, annak ellenere, hogy a vas bennuk eleg jo.

(#35920) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Nézegettem pár hírdetést. Ez egy kicsit furcsa: [link]

"bontatlan"...."tesztpéldány volt"
Mit is teszteltek vele, hogy mennyire fogja a port?

Live poor, die ritch.

(#35921) Benőke válasza RumiTT (#35918) üzenetére


Benőke
őstag

Háhhá akkor majd te is jól megkapod a Cisco EPC3925 csodáját. Van akinek jó van akinek nem. Nekem pl 1db azaz egy eszközzel sem megy a wifi normálisan... Kellett egy másik wifi router ac módban hogy legyen wifi... A G -s routerem agyon veri ennek a cisco -nak az N -es wifijét...
Egy hete kaptam én is, szóval ámulok és bámulok, hogy a cisco mit ad ki a kezéből. ilyen sz@rt még noname -ben sem láttam...
Ez persze nem szentírás, mert ahogy olvasom van akinek megy : [link]

Várd meg az eszközt, aztán ha megy, akkor jó, ha nem még ráérsz valami wifi eszközt venni.
Majd azért figyelj, mert jelszó nélkül szokták otthagyni a cumót...
Tehát a wifi -nek adnak jelszót, de a modemnek nem...

[ Szerkesztve ]

(#35922) helltp válasza krealon (#35919) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszi, egy lány ismerősnek lesz, nem tartom valószínűnek hogy fw-t cserélgetne majd rajta. :D

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#35923) Vasinger! válasza krealon (#35919) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mi értelme van FW-t cserélni egy routeren hétköznapi felhasználáshoz? Gyorsabb, megbízhatóbb hosszabb életű lesz?

(#35924) Multibit válasza Vasinger! (#35923) üzenetére


Multibit
veterán

Az alternatív fw-ek plusz funkciókat tartalmazhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#35925) FNZ válasza Multibit (#35924) üzenetére


FNZ
őstag

ez engem is érdekelne:
például miket?

(#35926) Intruder2k5 válasza FNZ (#35925) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kifinomult QoS és Access Restriction, forgalom statisztika, VPN, TOR, hálózat diagnosztikai eszközök, több DDNS szolgáltató, VLAN, több WiFi AP, Web szerver, FTP szerver, Samba szerver, DLNA, szerver, torrent kliens, CIFS kliens, shell script futtatási lehetőség, stb...

(#35927) Vasinger! válasza Intruder2k5 (#35926) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Lehet felteszem az otthoni routeremre, egy E900-as Lynksis az egyik, arra érdemes lehet feldobni, vagy picit gyenge hozzá? (múltkor láttam, hogy van rá DD-WRT)

El lehet rontani egyébként így a routert véglegesen?

(#35928) Intruder2k5 válasza Vasinger! (#35927) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen arra van DD-WRT is, illetőleg Tomato is! Hogy gyenge lenne hozzá, azt nem mondanám, mert többnyire ezekkel még jobban teljesítenek a vasak, mint a gyári firmware-el! Ez alól egy dolog a kivétel, a hardveres NAT, mert azt még nem támogatják az alternatív megoldások, de például az E900 esetén nincs ilyen funkció, így semmi jelentősége! Teljesen tönkretenni nem igazán lehet egyiket se, de úgy haza lehet vágni, hogy csak soros kábellel, vagy JTAG-al lehet aztán feléleszteni! A Linksys E900 nem ilyen, abban van tftp-s recovery mód, illetőleg a korszerűbb modellekben már webes a recovery mód is, tehát böngészővel használható!

[ Szerkesztve ]

(#35929) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

200/50-es internethez, milyen routert ajánlanátok? Wifi sebesség nem mérvadó, elsősorban kábelen lenne használva.

i9 / 4080 / 32"

(#35930) Intruder2k5 válasza pigatt (#35929) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ár szerint emelkedő sorrendben, ASUS RT-N18U, RT-AC56U, RT-AC68U! Mindhárom modell elbír a Gbit-es csomaggal is, bár az RT-AC68U már amolyan ágyúval verébre kategória!

(#35931) pigatt válasza Intruder2k5 (#35930) üzenetére


pigatt
őstag

AC56U a legszimpatikusabb a 3 közül.

i9 / 4080 / 32"

(#35932) Intruder2k5 válasza pigatt (#35931) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó választás, erős vas! 2x800MHz Dual ARM proci, 256MB DDR3 RAM, 128MB flash! WiFi-től eltekintve szinte ugyanaz, mint az RT-AC68U!

[ Szerkesztve ]

(#35933) Gubek-Einste válasza Vasinger! (#35914) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg 3G-s MiFi routert tudtok mondani ami sokáig bírja és megbízható?
SIM kártyás vagy stick-es kellene?

Azt lehet tudni, hogy ha nincs 3G akkor átváltanak EDGE-re?
Az ilyen eszköz pontosan ugyan úgy működik mint minden más mobilnetes eszköz

És hogyan kell ezeket bekonfigurálni? (titkosítás stb.)
Pontosan ugyan úgy mint minden más hálózati eszközt, admin felületen, igény szerint.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35934) Gubek-Einste válasza r3dsnake (#35915) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyárilag kevés eszköz tud az AP-n kívül más módot.
Amit neked ajánlanék az egy TP-Link 841ND router cuton firmware-rel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35935) Gubek-Einste válasza kmisi99 (#35917) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Switch-ből mindegy milyet veszel, nincsen nagy különbség az elérhetőek között, max az áruk.
Jó lesz ez is de én inkább a gigabites változatát, a SF1005D-t, venném meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35936) Gubek-Einste válasza gyáliSanyi (#35920) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kapta, hogy tesztelje de ő nem tesztelte.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35937) Gubek-Einste válasza Benőke (#35921) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már nem adnak ki Cisco-t, Technikcolor-t vagy újabban Ubee-t szórnak már ki az előfizetőkhöz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35938) Osiris válasza Gubek-Einste (#35913) üzenetére


Osiris
őstag

Köszönöm a gyors válaszokat!
Azt hiszem a TL-WR1043ND jó lesz nekem, most a régi fehér kocka verzió van nekem. Az új v2 az ez lenne? Mert a legtöbb helyen még mindig a régi fehér képét látom a webáruházakban. Az új jobban tetszik, arra felmegy a dd-wrt simán? :F Ha igen azt veszem. :R
Mi a különbség a régi és az új között?

[ Szerkesztve ]

(#35939) Vasinger! válasza Gubek-Einste (#35933) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

SIM kártyás jobb lenne, ha a stick-es olcsóbb lenne az se baj.

Pontosan ugyan úgy mint minden más hálózati eszközt, admin felületen, igény szerint.

Ezt nyilván tudom, de hogy csatlakozok fel rá és mivel?

Most ezt találtam: katt

Ez független és stick-et is ismeri, mondjuk nem tudom milyen a készülék úgy unblock. Lehet 4G-set jobb lenne venni manapság? Bár nem tudom mire nem elég a 3g. :F

(#35940) Gubek-Einste válasza Osiris (#35938) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, a linken az v2 van. A v1 és v2 alapvetően különböző SoC-ra épül. Sok helyen nem cseréltek képet de már csak v2-t lehet kapni.
A v2 nem DD-WRT kompatibilis de van rá OpenWRT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35941) Gubek-Einste válasza Vasinger! (#35939) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi/LAN kapcsolaton keresztül lehet belépni az admin felületre.
Konkrétan ezt az eszközt ajánlottam volna amit kinéztél, 4G-s. A honlapján ellenőrizni kell, hogy kompatibilis-e a stick-kel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35942) r3dsnake válasza Gubek-Einste (#35934) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az nem lényeg, hogy gyárilag tudja, sőt, kifejezetten jó, ha megy rá CFW.

A 841ND mivel tudna repeaterként funkcionálni?

Köszi!

Amúgy EBBEN gondolkoztam még.

[ Szerkesztve ]

(#35943) Gubek-Einste válasza r3dsnake (#35942) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

OpenWRT van rá.

Jobb lenne egy normál méretű külső antennás típus, pl TP-Link 801ND/830RE.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35944) r3dsnake válasza Gubek-Einste (#35943) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Amúgy fura, de a 1043ND-n OpenWRT van itthon, de itt nem találok repeater funkciót közte:

(#35945) Gubek-Einste válasza r3dsnake (#35944) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

OpenWRT-t nem ismerem, pontos tájékoztatásért menj át az OpenWRT-s témába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35946) Vasinger! válasza Gubek-Einste (#35941) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nézném én már nézném, de baromira nem akar bejönni az oldal egész nap...

De ha jól értem, akkor az a cucc 1 féleképp tud netet csiholni->usb sticken keresztül? :F És ilyenkor gondolom a stick-nek kell tudnia a 4g-t is, nem elég 3g-s sticket használni, ugye?

Jó az előző kérdés elég hülyeség, de nem teljesen értem, hogy itt most az MiFi eszköz szórja a Wifit vagy a stick? :F

(#35947) Intruder2k5 válasza r3dsnake (#35944) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gargoyle tud repeater lenni egyszerűen!

http://www.gargoyle-router.com/index.php

Ez is OpenWrt!

[ Szerkesztve ]

(#35948) air76


air76
tag

[link]
Távolról törhetők az ASUS egyes routerei.
Ez gondolom már nem aktuális?! :F

[ Szerkesztve ]

(#35949) air76 válasza air76 (#35948) üzenetére


air76
tag

A problémát a vállalat AiCloud médiaszervere okozza, így akinek nincs szüksége a szoftveres komponensre, annak a lyukat betömő frissítés megérkeztéig mindenképp érdemes azt kikapcsolnia. Szerencsére a patchek fejlesztéséért felelős csapat gyorsan reagált: az ASUS tájékoztatása szerint az RT-AC66U, RT-AC66R, RT-N66U, RT-N66R, RT-N65U, RT-N65R, RT-N14U, RT-N16 modellekre már elérhető, az RT-N56U és DSL-N55U modellekre pedig július 19-én érkezik a javítás
:Y Akkor megnyugodtam!

[ Szerkesztve ]

(#35950) Gubek-Einste válasza Vasinger! (#35946) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell feltétlenül 4G-snek lennie, visszafelé kompatibilis a 3G-s modemekkel is.
Természetesen az eszköz adja a wifi-t, a stick-ben nincsen wifi modul.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.