Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) supertrezi válasza Jedster (#35050) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Üdv!

Az a helyzet, hogy mégis inkább a torrent nélkülit veszem egyelőre, ugyanis az Asus Transformer Pad-et (142ezer) is most fogom megrendelni. Plusz rá 2 fólia az Amazonról (ötezer). És mindjárt 155ezernél járok. Úgyhogy ez marad.

De azért köszi a segítőkészséget. Másnak is jól jöhet.

(#35052) pista1235 válasza Intruder2k5 (#35022) üzenetére


pista1235
tag

köszi a választ. még annyit hogy tudom hogy sok mindentől függ a jelerősség, de melyiktől várható el nagyobb elméletben? azt olvastam hogy a n56u-ban 5 beépített az n18-ban meg ugye 3 külső van.

(#35053) Intruder2k5 válasza pista1235 (#35052) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az N18U-tól! Elméletben!

(#35054) jozsef123 válasza Intruder2k5 (#35053) üzenetére


jozsef123
csendes tag

Routert szeretnék váltani.
Nekem asus gp v2 van.
Szemezgetek asus-rt-n18u - val.
Tomato már van hozzá.
A kérdés az hogy a Intruder2k5 optware felmegy - e rá.
Sziasztok.

(#35055) Intruder2k5 válasza jozsef123 (#35054) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen felmegy! Mi több, ha felteszed a Tomato-t az N18U-ra, és beállítod a szükséges dolgokat, akkor még csak telepítened sem kell, hanem megy tovább a mostani rendszered, beleértve a megkezdett torrenteket is!

(#35056) Gubek-Einste válasza Osiris (#35041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Modemet nem tudok mondani.
Router-ből TP-Link MR3220/3420, Asus N10U B vagy custom firmware-rel bármilyen USB-s router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35057) pandoukht válasza pandoukht (#35045) üzenetére


pandoukht
csendes tag

Esetleg egy generációval későbbről:
D-LINK DWR-921??

[ Szerkesztve ]

(#35058) Gubek-Einste válasza eastsider (#35043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

15k-s határral TP-Link 1043NDv2/3600, Asus N15U ami még szóba jöhet.
Ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor 1043NDv2, ha kell akkor 3600.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35059) Gubek-Einste válasza pandoukht (#35045) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább a D-Link-et ajánlanám és abból is az újabb szériát.
A rajta lévő antenna a wifi-hez van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35060) MC Pite


MC Pite
veterán

Besz@rás mennyit fejlődtek a gyári fwek (asusnál)...
Most nézegetem az AC56U-t... 1.28as Shibby féle tomato után (RT-N16) van itt pár nyalánkság (igaz, a 2.6-os tomatokat nem követtem mostanában) ami számomra új és hasznos... És (!) ajánlani lehet olyanoknak is, akik félnek a komolyabb számtech cuccoktól, nem mindenkinek a routere állanóan nálam köt ki egy kis konfigolásra, hibakeresésre... A sugók, yt oktató videók nagyon jók iylen szempontból :K

Idáig piszok gyorsnak tűnik -most ahogy rengeteget konfigolok és ment nem elhanyagolható, a download master töbebt tud mint a sima torrent kliensek, (több) vendéghálóm lehet, netkorlátozás király időben adott gépre, de a mindenféle szervereket is elég részletesen testre lehet szabni...

Külsőre egyébként... tudom, ez egy router... de ütős. Matt, szálcsiszolt fém és fémszerű betétek, nem túl erős ledek, korrekt töltő, és gyönyörűen látszik a vörös hűtőborda a nagy asus felirat mögött, hűtésmániásoknak igazi eyecandy :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#35061) szuecsg


szuecsg
csendes tag

Jó estét mindenkinek!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok, ugyebár a gigás net érkezésével sokaknak új routert kell beszerezni.

http://www.dlink.com/hu/hu/home-solutions/connect/routers/dir-636l-cloud-gigabit-router-n300
http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WR1043ND

Ezek között gondolkozok, mindenképpen szeretnék 15 ezer alatt maradni, szóval a jobb kategóriásak kiesnek a képből. Kérdésem lenne, hogy melyik a megbízhatóbb, melyik a gyorsabb. TP link routerem van jelenleg is.(5000 ft / 100Mbit LAN / 150Mbit Wifi).
Olvasgattam teszteket és láttam, hogy a TP Link kb. 900Mbitet tud WAN to Lan-ra.
Viszont a mostani TP Link routeremmel sem vagyok megelégedve, de ez betudható annak hogy 2 forintba kerül.
Ki melyiket ajánlaná és miért? Alap firmware-el használnám, semmi modolás, csakis otthoni net a lehető legnagyobb sebességen. Viszont akkor a Digi 500-t rendelem, ha ezek az olcsóbb routerek úgyse bírják el az ezret.

Köszönöm,
szuecsg

http://www.speedtest.net/my-result/3668370460

(#35062) Gubek-Einste válasza szuecsg (#35061) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a TP-Link legyen, a D-Link mostanság már nem ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35063) Intruder2k5 válasza MC Pite (#35060) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak annyit tennék hozzá, hogy mostanság már mindegyikben (tehát RT-N16-ban is) ez az ASUSWRT firmware van!

Emulator

[ Szerkesztve ]

(#35064) MC Pite válasza Intruder2k5 (#35063) üzenetére


MC Pite
veterán

14 és 15-öt használtam idén is, felhasználóbarát is, de hát az 56osban egy 'picivel' többet tud. Köszi, ezt az emulátort nem ismertem csak a korábbi tomatost. :R

szerk: Mi lenne a hivatalos topikja? Érdekelne pl hogy a saját transmisso guija azért kéri a router userjét mert béna vagyok, vagy valahol meg lehet adni külön felhasználót? Nem a világ vége, de szívesebben használok más usr/pwd párost oda.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#35065) eastsider válasza Gubek-Einste (#35058) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi!

(#35066) Intruder2k5 válasza MC Pite (#35064) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint az RT-AC56U topikja? Azt ITT találod!

(#35067) MC Pite válasza Intruder2k5 (#35066) üzenetére


MC Pite
veterán

Köszi, én a hálózatban kerestem :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#35068) pandoukht válasza Gubek-Einste (#35059) üzenetére


pandoukht
csendes tag

Köszi, akkor is a wifihez vannak, ha azt írják, hogy "Two detachable 3G/4G antennas"?
K>

(#35069) Multibit válasza Intruder2k5 (#35063) üzenetére


Multibit
veterán

Tetszik a Rendszerállapotnál a Status fül. Kár, hogy az AC56U fw-ben nincs benne! :(

(#35070) Gubek-Einste válasza pandoukht (#35068) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdekes, én wifi antennának néztem, weboldalán nincsen semmilyen adat a wifi antennákra vonatkozóan ami elég gyanús, lehet, hogy az antennák kettő működésűek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35071) Bálint85


Bálint85
senior tag

az lehetséges, hogy a Poli27 -el lassabban töltök le torrentet , mert 1,5 volt a max?
tp-link 4300 -am volt eddig ,azon vargalex féle volt és azzal 1,9-el jött max.
vagy a poli27 -ben mi nincs benne vagy mi van lekorlátozva ami a vargalex -ben benne van vagy nincs korlátozva?
utorrent 1.6-al szoktam.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#35072) Gubek-Einste válasza Bálint85 (#35071) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés menj át vagy az OpenWRT vagy a router saját témájába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35073) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
ilyen jellegű wireless routert keresek.
(saját aksis, ethernet port van rajta)
Használtak is szóba jöhetnek, de nem találom aproban ezt a kategóriát, csak a sima otthoni routereket.
tudnátok segíteni?
köszönöm :)

(#35074) Bálint85 válasza Gubek-Einste (#35072) üzenetére


Bálint85
senior tag

:R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#35075) Intruder2k5 válasza Multibit (#35069) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Majd lehet idővel átkerül abba is!

(#35076) Hooper válasza Hooper (#35073) üzenetére


Hooper
őstag

közben felmerült kérdés:
a fentebb keresett eszköz (TP Link MR3040) végülis ugyan azt tudja mint egy "otthoni" router?
azért kérdezem mert a ki szeretném próbálni hogy DLSR gépet ethernet kábellel ha a routerre kötök tudok e élő képet nézni, vezérelni, és képeket átvinni iPad-re. A liveview és a remote megy, de a mentésben nem vagyok biztos az apple szoftvere miatt. Mielőtt megvenném az aksis verziót szeretném kipróbálni.. itthon van pár router, tplink is, annyi hogy hálózati, de ha rákötöm a kamerát gondolom ugyanúgy viselkedik mintha a hordozhatóra kötném. (Igen, a DLSRen van ethernet csatlakozo és beépített webszerver)

(#35077) krealon válasza Hooper (#35073) üzenetére


krealon
veterán

(#35078) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Szerintetek éri az árát?? :U gari már nincs... :n16

:R üdv!!

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35079) CHIPman válasza krealon (#35077) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ugyanilyenem van, csak én még Kínából rendeltem az ötödéért. Az anyagminősége nem a legjobb, de lehet rá 3G modemet dugni, lehet WiFi-továbbítóként használni, lehet ethernetből wifit csinálni vele, és talán még fordítva is. Nagyon jó kis kütyü, de az anyagminőség miatt ennyit nem ér.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#35080) Jedster válasza kk831228 (#35078) üzenetére


Jedster
tag

Szia,
attól is függ, mire használnád. Ha kell egy olcsó ASUS router tomato-val, nincs 200+-os neted és nem terhelnéd agyon, akkor megéri. Csak az a kérdés, hogy a táp hány évig bírja még.

(#35081) kk831228 válasza Jedster (#35080) üzenetére


kk831228
addikt

60 megás net, torrent, wifi (egy pár eszköz) talán majd nas is lesz később... :U :)) nem nagyon szeretek gari nélkül venni én se ilyen dolgokat... :N

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35082) Intruder2k5 válasza Jedster (#35080) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

RT-N16-nál nem volt eddig jellemző az a bizonyos táp típushiba, ami a WL-500 sorozatnál fennállt! Eddig talán egy, legfeljebb két ember ha jelezte, hogy cserélt kondikat, de aki nekem most perpillanat eszembe jut, annak is "csak újraindult" 1-2 naponta a router, nem úgy mint a régiek, hogy csak pislogtak a ledek össze-vissza, de egyéb életjelet nem adott!

kk831228, természetesen felelősséget, garanciát én sem tudok vállalni rá, de ha az valamelyest megnyugtat, az eladóról tudom, hogy nem "kupeckedik" vele, nem lomiból van a router, rendesen használta eddig, semmi baja sem volt vele, csupán nagyobbra cseréli! Az árról meg csak annyit, hogy én nagyjából követem a hardverapro routeres részét, és inkább 12-14 körül szokott menni még az N16, és el is adják annyiért! Lehet nem 2 nap alatt, de elmegy! Na persze azt nem tudom, hogy esetlegesen privátban mennyit alkudtak le végül, de 12-14 közt szokták hirdetni őket!

[ Szerkesztve ]

(#35083) kk831228 válasza Intruder2k5 (#35082) üzenetére


kk831228
addikt

Értem...

Köszönöm a vàlaszt!!!! :R ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35084) Jedster válasza Intruder2k5 (#35082) üzenetére


Jedster
tag

Nem típushiba miatt említettem a tápot. Sosem lehet tudni meddig fog még működni. Lehet, hogy még 10 évig, lehet, hogy már csak 1-2-t. Persze nem a világvége a tápcsere sem, de nem árt számolni vele. A nincs rá garancia mondatból arra következtettem, hogy minimum 3 éves a router. Sajnos a magyar energiaellátás mellett, nem lehet megállapítani, mennyi impulzust kapott, mennyit fáradt a táp. Nekem még nem ment tönkre sosem tápom, de 3-4 évnél idősebb routerem sem volt még aktív használatban. Amit eladtam, arra is volt még két év garancia. Így sokkal magabiztosabban fizet(ne) érte az ember.

Most cserélt nálam a UPC splittert. A szerelő a bal zsebében gyűjtögette a rosszakat, a jobb oldaliban a jókat. Sajnos a villám és az EON ingadozásai ellen nem tudnak védekezni, így marad a cserélgetés. Az egyik Mikrotik kereskedő oldalán található a leírásban:
"Gyártói közlemény: az alaplap működése során fellépő LAN port hiba nem garanciális hiba. A jelenséget villámcsapás vagy túlfeszültség okozza."

(#35085) szalaij88


szalaij88
csendes tag

Sziasztok!

Jutányos áron hozzájuthatok Linksys EA6200 vagy Linksys EA6300 vagy Netgear WNDR3700v2 routerhez. Szerintetek melyiket válasszam? Digi 100/50 nethez lenne. 2 Pc, 2 laptop, 3 kütyü csatlakozna wifin keresztül. Még szóba jöhet TP-LINK TL-WR1043ND v2 is. A kínai routerekről mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#35086) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Ismét itt és egy kis segítséget kérnék, újra. A TP-Link TL-WDR3600 és a Asus RT-N15U között nem tudok dönteni. Talán tudásban az Asus RT-N56U lenne párban, árban viszont az első kettő. A wifis eszközök jelenleg egy LG39LA620S TV egy Lumia 630 és egy Galaxy S3 lenne (meg néha egy laptop), minden más kábellel csatlakozna (HTPC, PC, Laptop). Nem 10 emeletesben van a lakás, hanem 4esben, így "csak" 5-7 másik wifis routert találok, ha éppen hálózatot keresek. A netem digis 50/30 Mbit, torrentek mennek, de a HTPCről, nem a routerről közvetlenül. Egy Netgear wgr614-et váltana, így a Gigabites portok miatt bármelyik nagy előrelépés lenne. A cégnél TP-link 3600-as van, annak elég gyér a gyári szoftvere, így az Asus felé hajlok, csak ott van a kevesebb ram és az 5Ghz hiánya. Szerintetek lenne bármilyen hátrányom a mindennapi használat során, ha az Asus mellett döntök?

Ps: Bár tudom, hogy baromira releváns, de az asszonykának az Asus tetszik, a TP-Link szerinte baromira ronda.

;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#35087) debcamp válasza kali (#34919) üzenetére


debcamp
aktív tag

Köszönöm szépen :)

(#35088) Multibit válasza CactuS (#35086) üzenetére


Multibit
veterán

hanem 4esben, így "csak" 5-7 másik wifis routert találok
Felétek pestis pusztított? :D Most számoltam össze, 16 wifi hálózatot látok a környéken (én is négyemletesben lakom).
Gondolj a jövőre is és ne mondj le az 5 GHz-ről!

(#35089) CactuS válasza Multibit (#35088) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Elég nyugodt a ház, az emeleten két oldalt pl két nyugdíjas idős lakik, akiknek szerintem még gépük sincsen (az egyikről konkrétan azt hittem, hogy már meghalt, mert az első 3 évben nem is találkoztam vele, aztán kiderült, hogy él és virul a férjével együtt. :DDD).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#35090) Gubek-Einste válasza szalaij88 (#35085) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Linksys EA szériás típusok már nem voltak olyan jók mint a korábbiak így inkább legyen a Netgear 3700 mivel az egy ajánlott típus volt.
A TP-Link 1043NDv2 egy jó eszköz, ajánlott típus, többen használják. Sokat irtóznak a TP-Link-től bizonyos okok miatt amelyek közül jó néhány alaptalan vagy téves.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35091) TeeJay válasza Multibit (#35088) üzenetére


TeeJay
félisten

aki akart wifit annak már eddig is volt, nem hiszem hogy a következő 5évben 5x annyi 2,4GHz wifi lenne
ráadásul ahogy egyre olcsóbbak lesznek az 5GHz és AC eszközök így a többség át fog térni idővel az 5GHz-es sávra és akkor biza a 2,4GHz N-es wifi aranyat fog érni ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35092) Intruder2k5 válasza TeeJay (#35091) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akárcsak mint ma az 1,2MB-os floppylemez! Lehet valamikor annak is ezt jósolták...

(#35093) Multibit válasza TeeJay (#35091) üzenetére


Multibit
veterán

Ne feledd, a számítástechnikában 5 év nagy idő! Ezalatt sok minden változik, az igények is nőnek. A 2.4 GHz-es N-es wifi most is lassú, 5 év múlva méginkább annak számít majd. Lehet, hogy neked majd aranyat ér akkor, nekem biztos nem.

(#35094) oba


oba
addikt

ezek a netes review -k már kikészítenek... :)

N -es router kerestetik, max 15ezres kategóriában, ami _wifin_ tud legalább 100mbitet
2 méterre lennék a routertől ugyanabban a szobában

TP-Link TL-WDR3600 -at néztem eddig, de a legtöbb reviewban wifin olyan 70-80mbitet tud

lehet ezeknek a teszteknek hinni? valaki tapasztalatból tudna ajánlani egy a fenti feltételeknek megfelelő routert?

[ Szerkesztve ]

(#35095) TeeJay válasza Multibit (#35093) üzenetére


TeeJay
félisten

az a baj hogy sokan azt hiszitek mindenki wifin használ mindent.
nos közlöm van egy laptopom gigabites LAN porttal meg van egy zsír új combos gépem (i5-4690, 2x4GB RAM stb...) szintén gigabit LAN porton, szóval wifit csak 2 okostelefon használ a laksában és mivel 1x1:1 N wifi van benne így kb. 40megabitet tud jó esetben ami nekem 5év múlva is totál elég lesz
wifivel szívtam már eleget, nagy adatforgalomra nem is való (torrent) így meghagyom azoknak akik szeretnek még próbálkozni.
én gépeken gigabit LAN-t preferálom okostelefonnak meg elég a 2,4GHz-es wifi is
ja és igen panel lakótelepen lakom 20-30 másik SSID-t látok de valahogy nem érzem hogy a lakásban rossz lenne a wifi
hasít mint a villám, szóval nem kell parázni

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35096) Gubek-Einste válasza oba (#35094) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő körülmények között, főleg 5 GHz-en, össze jöhet a 100 Mbps mérhető sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35097) kali válasza oba (#35094) üzenetére


kali
legenda

szia,

nekem tl-wdr3600 van, intel advanced-n 6205 ellenoldallal 2.4 GHz sávon is simán tud 80 megabit/sec felett, kicsivel 90 felett is mértem már, 5 GHz esetén pedig még attól is többet átnyom.

TeeJay; a saját maszekjaimból indulok csak ki; nagyon sokan még csak most állnak át wifi kapcsolatra, illetve g szabványos eszközökről n szabványosra.
ahogy már korábban is írtam, nálam már régóta nincs kábeles kapcsolat a router és a munkaállomások között, és bizony nem csak próbálkozok, bár torrent nálam egyáltalán nincs, de komoly adatforgalmak igen, "munkára" is használom a netet/wifi kapcsolatot, néha meglódulnak le és fel is a több gigányi zenei állományok, de sosem volt még szakadások vagy lassulásom, és így van jól, mert rosszul is lennék, ha kábelt kellene húzogatni a notival, amikor helyiséget ugrok, vagy épp csak fotelból a kanapéra kívánkozom...stb.

(#35098) 3RROR


3RROR
aktív tag

Sziasztok. 15e-ig milyen wifis routert ajánlatok? Kertesházba kéne szóval fedje azt le. Ha 20ig van lényegesebben jobb akkor azt a tippet is szívesen fogadom. Csak újonnan érdekel.

(#35099) Jedster válasza 3RROR (#35098) üzenetére


Jedster
tag

Szia,
20-ért a frissen megjelent ARM alapú ASUS N18U nagyon jó, de csak 2,4-es wifije van. Viszont kertes házba tökéletes választás lehet.
Olcsóbban TP-link 1043NDv2.

(#35100) 3RROR válasza Jedster (#35099) üzenetére


3RROR
aktív tag

Az miért baj hogy 2,4-es?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.